Svijet ljubimaca

Ishrana pasa - Što (ne) smiju jesti

jazzie - Četvrtak 08.12.2005. 22:51
Subject: Što (ne) smiju jesti
Da li može netko reći za što se definitivno zna da psi ne smijeu jesti!

Našla sam na forumu razne savjete što dati, ali da li netko može nabrojati par stvari koje se niti slučajno ne smiju. Npr. čula sam da čokolada nije dobra; da li ima neko voće koje ne smiju jesti i slično?
Elena - Petak 09.12.2005. 11:34
Subject:
Imali smo topic o tome, sad sam ga trazila, ali ne mogu ga nac...
Ukratko, psi ne smiju jesti cokolada i sve sto sadrzi secera. Voce i povrce mogu jesti, grozdice mogu ali ne u prevelikim kolicinama. Ono sto ni slucajno ne smiju, secer i zacina.
Anonymous - Ponedjeljak 09.01.2006. 17:29
Subject:
Mislim da ne smiju ni one male kosti, od piletine i slicno..Jer im se moze zapiknut..
DAK-maltese - Ponedjeljak 09.01.2006. 17:39
Subject:
Svinjetinu i svako pečeno u ulju i masno meso. Od kosti nikako kosti peradi jer imam informaciju da su šuplje (to će znati bolje objasniti naši studenti veterine) i da se mogu zabiti negdje u probavnom traktu.

Začini, sol i papar.

Čokolade, čipsovi i ostala smeća kao i svi slatkiši (koja na kraju krajeva i nama škode).

Nikako ostatke od naših ručkova, večera ecc.

Salame i sve slično tome, paštete...

Nebi smjeli jesti niti pedigree, chappi, darling i friskies premda ih zovu "hrana za pse", to je definitvno najveće smeće.

Kad mi padne još nešto napamet, dopišem...
freakusha - Ponedjeljak 09.01.2006. 19:15
Subject:
Ono kaj psi stavrno ne bi smjeli jesti je i šečer , bilo kakve kekse ( ljudske, čokoladu)
Elena - Ponedjeljak 09.01.2006. 20:22
Subject:
DAK-maltese piše:

Nebi smjeli jesti niti pedigree, chappi, darling i friskies premda ih zovu "hrana za pse", to je definitvno najveće smeće.

Super
jazzie - Ponedjeljak 09.01.2006. 23:10
Subject:
DAK-maltese piše:
Svinjetinu i svako pečeno u ulju i masno meso. Salame i sve slično tome, paštete...

Pardon, ali u nekim školicama se radi na salamu, a ti kažeš da to ne smiju jesti? Question
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 1:00
Subject:
jazzie piše:
DAK-maltese piše:
Svinjetinu i svako pečeno u ulju i masno meso. Salame i sve slično tome, paštete...

Pardon, ali u nekim školicama se radi na salamu, a ti kažeš da to ne smiju jesti? Question

na koju se salamu misli. na ovu koju ljudi jedu. ako da to je živi otrov, jer unutra ima svega i svačega, a pastete su pune konzervansa.
Nea - Utorak 10.01.2006. 1:05
Subject:
Onda i mi jedemo otrov, ja mislim da u onim psecim poslasticama ima vise "otrova" nego u nasoj salami. kazes da su pastete pune konzervansa, mislis da pseca hrana nije?
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 8:24
Subject:
a koje poslastice vi koristite? ja one od purine,al ne znam jesu li one pravi izbor. sad smo ih izbacili dok ne nađemo uzrok na alergiju.ne bi se čudio da su one bile uzrok.
snoopy - Utorak 10.01.2006. 8:41
Subject:
Ja većinom koristim sir, salamu i ono što sama napravim...
coco - Utorak 10.01.2006. 9:56
Subject:
salamu za pse, tj. na računu iz mesnice piše salama za mace. kad ju razrežem miriši po jetricama. mislim da se radi od iznutrica i kukuruznog brašna. uglavnom jako je finaaa, njaaam! psima naravno, ne meni. čak ju i najveći izbirljivci vole. bio je jedan malinois u školici(razmaženko i veeliki izbirljivac) i skoro mi je prste pojeo za tu salamu.
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 10:01
Subject:
Nea piše:
Onda i mi jedemo otrov, ja mislim da u onim psecim poslasticama ima vise "otrova" nego u nasoj salami. kazes da su pastete pune konzervansa, mislis da pseca hrana nije?

pa konzerve sigurno jesu pune konzervansa, i nije im od toga dvoje nista dobro davati, ali ja misli da je konzerva daleko vise za psa bolja da mu daš nju nego paštetu.
Lucas - Utorak 10.01.2006. 10:39
Subject:
Koja? Konzerva pseće hrane bolja nego pašteta za ljude?
Ako tak misliš, grdo se varaš... Lol
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 12:14
Subject:
ma kad bolje razmisliš i pašteta za ljude i konzerva za pse su napravljene od smeća
Elena - Utorak 10.01.2006. 12:31
Subject:
Je, smece su, pa ajmo ni mi da ne jedemo pastete a pisma da ne dajemo konzerve.
Nea - Utorak 10.01.2006. 14:08
Subject:
Ak se mene pita to sve za pse je smece. ja mu dajem sir ili salamu, jucer sam mu dala sir i cijelo vrijeme do doma je hodao uz nogu a do doma imamo pol sata, obozava sir. a kad nemam sira ili salame onda mu dajem smakose ili od purine one kaj smrde po slanini.
DAK-maltese - Utorak 10.01.2006. 17:43
Subject:
Lucas piše:
Koja? Konzerva pseće hrane bolja nego pašteta za ljude?
Ako tak misliš, grdo se varaš... Lol

"Mi doma" ionako ne volimo i ne jedemo niti paštete za ljude, a niti konzerve za pse tako da nama sigurno štetno nije, a oni koji jedu nek razmišljaju Confused
coco - Utorak 10.01.2006. 17:49
Subject:
Nea piše:
ili od purine one kaj smrde po slanini.

joj coco dobije napadaj češanja poslje tih "slanina" od purine, užas! a pika čak i osip po trbuhu.
DAK-maltese - Utorak 10.01.2006. 17:55
Subject:
Meni to izgleda ko žestoki GM ! Ta umjetna panceta !!!! (Purina)Moji jedu Hills Dental Care kao poslastice/nagrade i Animonda štapiće koji izgledaju kao Schmackos, ali im je sastav daleko bolji.

Lilly (od moje mame Pek) je prava prasica od Scmackosa tako da poučena tuđim iskustvom... no thanx ! Ona ih dobije jedno 3 na dan i ja stalno vičem "ne,neee", al mama je nepopravljiva.

Užasno se veselim sada činjenici da će Lilly 3 i pol tjedna biti kod mene jer stara ide na put, i već je vidim : smršavila je !!!! Wink Wink Lol Lol Lol
snoopy - Utorak 10.01.2006. 18:00
Subject:
Ja mislim da to nie umijetna panceta nego jendostavno nešto što ima miris pancete.. kao što imaju čipsi sa mirisom i okusom slanine a os slanine nemaš ni s.

Brix jako loše frolice podnosi...
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 18:01
Subject:
ja sam koristio i još ponekad koristim te od purine,al kako je medo također dobio napadaje češanja,svrbež,neku alergijicu,dajemo ih drastično manje,skoro nikada.
koji sir vi koristite? one tvrde? ja sam čuo da psi ne mogu probaviti laktozu,pa ti sirevi nisu za njih.
DAK-maltese - Utorak 10.01.2006. 18:04
Subject:
Da,da, izgleda ko panceta al nije, nego neko umjetno smeće sa brdo C i E brojeva i konzervansa.

Ja od sira dajem samo onaj 1/4 masni tj. skutu odnosno posni sir. To je definitivno ok.
Elena - Utorak 10.01.2006. 20:12
Subject:
A ja mojem ne kupujem nikakve poslastice, osim one "suhe" kekse koji nemaju nikakav miris, a vrlo cesto kao nagradu mu dajem mrkva, obozava je, i jako se pali na nju, uspjeva mi nesto sa njim radit ako je mrkva nagrada. Lol A i zdravo je....
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 20:21
Subject:
ja sam mu probo davati za nagradu orahe,bilo je djelotvorno,al sad ih je izbacio iz svoje prehrane.ne sviđaju mu se više
Nea - Utorak 10.01.2006. 23:24
Subject:
coco piše:
Nea piše:
ili od purine one kaj smrde po slanini.

joj coco dobije napadaj češanja poslje tih "slanina" od purine, užas! a pika čak i osip po trbuhu.

Ma da? to prodje samo ili moras ic vetu? ja sam mu dabas davala i nisam nis primjetila. Jesu te poslastice koje tvojim psima ne pasu u zutoj vrecici i onak su sfrkane? Kad potrosimo tu vrecicu definitivno idemo na sir i nema vise umjetnih gluposti.
Anonymous - Utorak 10.01.2006. 23:35
Subject:
ove koje sam ja davao medi su bile u plavoj vrečici, i sve vise mislim da su mu one mu one smetale pa da se zato jako čohao i da mu su mu upravo te poslastice izazvale alergiju. Confused

ja sam odmah bacio u smeće,iako je ostalo više od pola.ako ću to ikada više kupovati kupovati ću od nutro choic-a .
DAK-maltese - Srijeda 11.01.2006. 7:44
Subject:
Ja samo kužim jedno : pred 10 -15 godina RIJETKO je koji pas imao problema sa alergijama i svrbežom, a danas svaki 5 od toga pati......

Dokaz gdje ide hrana.... i pseća i ljdska.... Confused Confused
Anonymous - Srijeda 11.01.2006. 9:32
Subject:
koje "domaće"slastice pas smije jesti kao za nagradu? jer ove kupovne mi se sve manje sviđaju.

vidio sam u jednoj reklami u novinama kako u jednom dućanu 5 kila hrane kođta 37 kuna. Bljak2 -kao što je netko već rekao za pedigre i ostale,i ovu pas sigurno ne smije jesti.
a u mercatoneu 2 kile koštaju 15 kuna,to je neka njihova marka poput k plusa. otrovi!!
coco - Srijeda 11.01.2006. 11:28
Subject:
mislim da su bile jedne u žutoj druge u crvenoj vrećici. medo već sam napisao, postoji salama za kućne ljubimce. ti si u dubravi, ako se ne varam? mislim da na tržnici u dubravi ima mesnica karlo tomislav (sad će ispast da reklamiram mesnicu), odeš u tu mesnicu i pitaš jel imate salamu za peseke. kila je 10kn. super je, super miriši-psima. naražeš na male kockice, staviš u vrećicu i poneseš si u šetnju da možeš pesa nagraditi. i čini se da je kolko tolko prirodna, jer psi nemaju nikakvih problema.
Anonymous - Srijeda 11.01.2006. 12:21
Subject:
znam da postoji salama za pse. jučer sam je vidio u pet centru. i mislim da znam gdje je ta mesnica pa ću možda danas ići kupiti, hvala.
Charlie - Srijeda 11.01.2006. 12:46
Subject:
coco piše:
kila je 10kn.

Pa kaj se može staviti u sastav da cijena bude 10 kn???!
coco piše:
i čini se da je kolko tolko prirodna, jer psi nemaju nikakvih problema.

I baš zato mi je sumnjiva "prirodnost" takvog proizvoda.
Nea - Srijeda 11.01.2006. 14:09
Subject:
Unutra su iznutrice, sve ono to im ostane, oni to u salamu stave. mom bigiju se to nije svidjalo. unutra ima i nekih kostiju ili neceg takvog pa je to stalno pljuvao van. Kad potrosim ovo od purine idem na sir.
jazzie - Nedjelja 12.02.2006. 1:28
Subject: što napraviti - čokolada
Moj 7 mjeseci star golden je večeras dok sam bila vani zgrabio čokoladu (Lindt od lješnjaka Plakanje ) i pojeo ju je. Što sada napraviti? I kakve posljedice da očekujem?

Naime, čoksa je bila u kuhinji na pultu i to jako duboko (gdje inače ne skače niti "ne može" skočiti), ali pas raste svakim danom pa me zeznuo...

Nisam točno sigurna u koji podforum postaviti pitanje pa preselite ako je krivo.
Tinaya - Nedjelja 12.02.2006. 1:39
Subject:
Koliko količinnu je pojeo čokolade?? Ne mora biti ništa, a može biti dosta opasno. Evo nešto o čokoldai:

ČOKOLADA -otrov za psa
Čokolada sadrži kofein i theobromin, dva psihoaktivna narktika koji iritiraju organizam i izazivaju nervozu i nemir, također može doći do drhtavice, nesanice, te blagog oblika delirija. Oba narkotika za psa mogu biti vrlo toksična. 30 g čokolade može biti kobna za psa od oko 6 kg. Male količine čokolade kod pasa mogu izazvati lupanje srca, povraćanje, proljev, hiperaktivnost uz često mokrenje. Poremećaji se javljaju 4-5 sati nakon unošenja čokolade u organizam. Mnogo ozbiljniji znakovi trovanja čokoladom manifestiraju se drhtanjem cijelog tijela, napadajem, pa čak i iznenadnom smrću.

TINNA - Nedjelja 12.02.2006. 9:36
Subject:
Pročitala sam davno da 30 dag čokolade ubija psa veličine labradora Sad jer pseća jetra prepoznaje čokoladu kao otrov. Do sad ti već znaš imali li tvoj golden kakvih simptoma trovanja, ako već nisi odi vetu, i javi nam kako je prošlo, nadam se i držim fige da će proći sretno.
crna - Nedjelja 12.02.2006. 12:17
Subject:
Javi nam jazzie kako je mali!!!Moj koker(Laf) je jednom isto tako smazao cokoladu koju je moj brat zaboravio skloniti sa stola,ali hvala Bogu,nije bilo nikakvih posljedica.Od tada cokolade samo u ladicu Smile samo jos njih nije naucio otvarati Smile
tukina - Nedjelja 12.02.2006. 12:34
Subject:
Ne vjerujem da će išta biti. Moja pudla je jednom pojela cijelu čokoladu s stola i niej ništa bilo. Ali nije zgorega otići vetu. Wink
snoopy - Nedjelja 12.02.2006. 14:17
Subject:
mislim da to ovisi i o tome od čega je čokolada i koja je koncentracije čega unuta.. mislim da nije isto ako pas pojede 30 g čokolade za 78%kakaa ili 30 g one koja ima 20% kakaa i još rižu recimo unutra...
jazzie - Nedjelja 12.02.2006. 14:42
Subject:
Pa evo ja ju pratim cijelu noć i sve je normalno. Pojela je cijelu (100 dag) Lindt čoksu (znači one kao imaju puno čisto kakaa). Čak je i stolica ok iako malo tvrđa.

Ne znam dal da sad uopće idem vetu ili ne...
Anonymous - Nedjelja 12.02.2006. 15:05
Subject:
a jel dajete one psece cokoladice?
lafica - Nedjelja 12.02.2006. 15:54
Subject:
Ma moje pudle su smazale sto puta cijelu čokoladu pa ništa.Ali nije na odmet malo ga držati na oku.Ma biće sve ok. vidje ćeš.
Anonymous - Nedjelja 12.02.2006. 16:38
Subject:
zoka piše:

ja sam jednom kupio tu psecu cokoladu svojoj pekinezerici, i nije joj bas dobro sjela. imala je proljev i bas se vidilo da ju muci želudac!
Anonymous - Nedjelja 12.02.2006. 19:07
Subject:
sad sam se sjetio da je meni jednom pekinezerica pojela i kolač od čokolade,lpa i sladoled,pa i koju napolitanku i apsolutno joj ništa nije bilo(istina to unutra nisu velike količine čokolade niti ih je ona srećom ugrabila u velikim količinama.)
jazzie - Nedjelja 12.02.2006. 20:11
Subject:
zoka piše:

Ja to inače dajem svojoj - kupim u pet shopu kutiju malih psećih čoksi za 10 kuna i to mi potraje dosta dugo. Istina, već par tjedana ih nemam pa joj je valjda falilo da je zgrabila ovu ljudsku Lol
Anonymous - Nedjelja 12.02.2006. 20:14
Subject:
moj to dok je bio mali nije bas htio ali sad se bas veseli Wink
Anonymous - Nedjelja 12.02.2006. 20:17
Subject:
100dag?man,to je kila...mislish,naravno,na 10deka-to nije nishta.ali fino se pogostio Lol
jazzie - Ponedjeljak 13.02.2006. 2:36
Subject:
Lapsus - htjela sam napisati 100g, ali sam čitala pitanja pa mi se omaklo...
zubo - Petak 07.03.2008. 12:46
Subject: pas jede kikiriki
moželi moja kujica jesti kikiriki Question
friend of animal - Petak 07.03.2008. 13:18
Subject:
da, ali jako maalo, ponako kao grickalica, joj das dva-tri umjesto keksica- samo poslastica, nesmijes joj davati puno....
PetraL - Subota 08.03.2008. 10:01
Subject:
ZAŠTO?
moja mama mojoj kujici uvijek (svaki tjedan) da oko 10-ak kikirikija!!!!
friend of animal - Subota 08.03.2008. 11:56
Subject:
to je kao poslastica... slicno kao i pistacio...
friend of animal - Petak 28.03.2008. 18:59
Subject:
smiju li mrvicu, mrvicu kokosa? tek da proba?
friend of animal - Petak 28.03.2008. 23:03
Subject: Kokos
Moja Nera je pojela cijelu zdjelu kokosa. Dali je to opasno? Pojela ih je prije nekoliko minuta? Molim vas preporucite nesto....

Dogodilo se tako sto smo stavili na stol kuhinje, a ona glupaca je nasla nacin da dode do gore... A mali pas je....Gggrrrr!

Molim vas, što joj se može dogoditi????
friend of animal - Subota 29.03.2008. 9:51
Subject:
dosad nije povracala, niti imala ikakve probleme....
Bobi333 - Subota 29.03.2008. 11:59
Subject:
Pa zovni veterinara i pitaj može li biti ikakvih posljedica...ili psa odvedi k njemu Rolleyes Wink
animacanis - Subota 29.03.2008. 18:44
Subject:
Vidim da ima dosta nepoznanica, pa bi se malo uključio.
Pas je mesojed.Ne isključivi kao mačka, ali ipak mesojed.To znači da prije svega treba obratiti pažnju na udio namirnica animalnog porijekla u obroku.Znači, ako je 90% namirnica animalnog porijekla minimum u obroku, a ostalo biljnog, žitarice napr, onda je to OK.Sve ostalo je prijevara, neznanje ili nešto slično.
zubo - Subota 29.03.2008. 19:12
Subject:
neće mu ništa bit moja je isto pojela kokosa i nije joj ništa bilo!!!!!!!!!!!!! Exclamation
možda dobije proljev jer će brzo probaviti?!??!?!??!? Exclamation Question
friend of animal - Subota 29.03.2008. 20:33
Subject:
a dobro hvala... Stvarno sam se prestrašila!

Zločest pas.... Grrrr Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ljut
melmax - Ponedjeljak 14.04.2008. 21:55
Subject:
imam malog shi tzu starog 7 mj, pa me zanima sa čim ga mogu hraniti.uzgajivačica ga je hranila sa K9 i nešto malo suhog kruha i jabuka Shocked
animacanis - Petak 18.04.2008. 13:59
Subject:
melmax piše:
imam malog shi tzu starog 7 mj, pa me zanima sa čim ga mogu hraniti.uzgajivačica ga je hranila sa K9 i nešto malo suhog kruha i jabuka Shocked

Te i slične uzgojivaće bi trebalo prijaviti za zlostavljanje životinja.SUHI KRUH I JABUKE, UŽAS!
friend of animal - Petak 18.04.2008. 18:16
Subject:
Pa jabukama bi se mogli hraniti malo stariji psi, od godine dana otprilike, ali u manjim količinama-iako sadrži puno vitamina, ili su slatke ili su kisele.

A suhi kruh ima se može zalijepiti za nepce i mogu se ugušiti.
Loolee - Srijeda 30.04.2008. 13:16
Subject:
DAK-maltese piše:

Zašto ne bi mogli jesti ostatke od ručka, ako je za ručak bila kuhana govedina i kuhano povrće... domaća pileća juhica i sl.
Zašto bi se to bacalo kad bi pesek do s guštom pojeo.... i k tome je to zdravo i za njega...
Nemojmo generalizirati...
Naravno pomfrit i slične stvari ne dolaze u obzir..... zato mislim da tvoja izjava: "Nikako ostatke od naših ručkova, večera ecc" treba podrobnije objasniti...
friend of animal - Srijeda 30.04.2008. 13:18
Subject:
I mi dajemo ostatke ručkova. Ne previše i naravo-ono što smiju jesti.
zubo - Četvrtak 01.05.2008. 10:21
Subject:
friend of animal piše:
I mi dajemo ostatke ručkova. Ne previše i naravo-ono što smiju jesti.

da tako je i meni bilo pa je povraćala dva dana i sada joj nedam više jesti kosti Exclamation Question Exclamation Question
animacanis - Utorak 06.05.2008. 21:01
Subject:
friend of animal piše:
Pa jabukama bi se mogli hraniti malo stariji psi, od godine dana otprilike, ali u manjim količinama-iako sadrži puno vitamina, ili su slatke ili su kisele.

A suhi kruh ima se može zalijepiti za nepce i mogu se ugušiti.

Divota!HRANITI! Eek Jabukama!A kruhom ne, JER BI IM SE MOGAO ZALIJEPITI ZA NEPCE!Shvačaš li ti što pišeš i što i koga podržavaš.I još k tome "prijatelj životinja".
Ti idioti štede na prehrani štenaca, čime ugrožavaju njihov razvoj i zdravlje, njih samih i kuje koju cijede zbog neprestane gladi.Nisu ni svjesni koliko je velika mogučnost da im kuja padne u eklamsiju.A onda, zbogom!Koliko je moralno na taj način povečavati zaradu na prodaji legla, neću niti pomisliti komentirati!
Btw, pas nije PANESVOR, več CARNIVOR!
friend of animal - Srijeda 07.05.2008. 9:21
Subject:
PA nisam mislila "hraniti" da samo jabuke jedu! To je kao poslastica, mrvica jabuke, neće im škoditi. A ovo s kruhom je točno jer se dogodilo mojoj kujici dok je bila mlađa, našla kruh i pojela ga je, pa sam joj gurnula ruku da se ne uguši. Ako ti želiš da se tvoj pas ugiši, ok.
animacanis - Srijeda 07.05.2008. 15:06
Subject:
friend of animal piše:
PA nisam mislila "hraniti" da samo jabuke jedu! To je kao poslastica, mrvica jabuke, neće im škoditi. A ovo s kruhom je točno jer se dogodilo mojoj kujici dok je bila mlađa, našla kruh i pojela ga je, pa sam joj gurnula prst u usta i izvadila kruh da se ne uguši. Ako ti želiš da se tvoj pas uguši, ok.

Ma tko je upće vidio da se pse hrani kruhom!?Osim idiota koji na taj način smanjuju troškove uzgoja i upropaštavaju zdravlje pasa.
friend of animal - Četvrtak 08.05.2008. 21:24
Subject:
animacanis piše:
melmax piše:

Te i slične uzgojivaće bi trebalo prijaviti za zlostavljanje životinja.SUHI KRUH I JABUKE, UŽAS!

PA dobro vidjela si ovaj post, i ja sam samo odgovorila da je to glupo (da je hrani kruhom) Nemoraš me odma napadati.
PetraL - Petak 09.05.2008. 11:25
Subject:
Moja Lissa(neprežaljena) bi katkad pojela malo kruha ili jabuke a banane je obožavala!!!!
Ali glavno uvijek je jela konzerve ili suhe hrane a jela bi i mrkvice,kosti,juhe.ribe mesa(naravno riba bez imalo kostiju!) Wink
stefanjuk77 - Petak 09.05.2008. 19:57
Subject: toxic food
pored cokolade, pilecih kostiju, ali i kuhanih kostiju ne-pileceg podrijetla!! i dr gluposti ovdje nabrojanih, psi ne smiju jesti luk, ni przeni ni peceni ni svjezi, toxican je poput cokolade... Zatim, biljni proteini kao npr soja, kukuruz ili grah su im teze probavljivi, dok neke zitarice mogu izazvati alergiju. limunska kiselina i konzervansi u hrani napuhuju.
smedja riza je bolja od bijele... Wink
may - Subota 10.05.2008. 10:31
Subject:
kaj bi se desilo ak pas pojede previse čokolade
zubo - Subota 10.05.2008. 18:49
Subject:
može li moja pasica jesti trešnje bez koštice i što se može dogoditi ako psi to ne smiju jesti
Question Exclamation Question Exclamation
PetraL - Ponedjeljak 12.05.2008. 12:32
Subject:
Hmm
evo npr. trešnje napuhuju ljude!
susjed koji ima boxera ne daje mu trešnje baš zbog toga!
sad ne znam... Ne znam
mickopi - Utorak 13.05.2008. 10:33
Subject:
Evo jedno iskustvo totalnog početnika.Mi svojem mališi ne dajemo za sada ništa drugo nego Royal Canin recovery.To jede jer je imao nekih želučanih problema,i super mu je od nje.U nedjelju je opet dobio proljev jer smo mu promijenili prehranu(da li smo mu čini mi se da se hrana zove hill),pa je veterinarka rekla da mu trebamo postepeno mijenjati hranu.Dolazi uskoro vrijeme kad kreče njegova obuka nakon cijepljenja,pa nisam pametan kakvu nagradu da mu dam kad vani napravi nuždu
,jer jede uglavnom kašastu hranu.
jo.marina - Ponedjeljak 07.07.2008. 19:28
Subject:
may piše:

čula sam od nekog da može osljepit
mirela5 - Utorak 08.07.2008. 8:46
Subject:
Loolee piše:
DAK-maltese piše:

Zašto ne bi mogli jesti ostatke od ručka, ako je za ručak bila kuhana govedina i kuhano povrće... domaća pileća juhica i sl.

Zato jer kuhana govedina i piletina daju dok jelo nije uopće slano ili tek toliko posoljeno da nije bljutavo, sve ovo drugo je PREslano za njih.

Citiraj:
may piše:

čula sam od nekog da može osljepit

Kaj bi se desilo kad bi vi pojeli previše psećih konzervi??? Rolleyes

Znači ljudska hrana - slatkiši, slana hrana ... su za ljude, pseći hidratati, konzerve i životinjske poslastice su za životinje.
Probajte se držati tog pravila.

Naravno ima diverzija na temu: piletina, puretina, junetina DA, svinjetina NE.
Voće DA, s tim da ono koje ima "kožu" se guli (jabuke, kruške, banane, grožđe), mliječni proizvodi DA - acidofil, jogurt, svježi sir pogotovo za male pse (naravno NE feta sir, grabancijaš i slične - ponavljam ljudske delicije)

Pozdrav[/code]
bejou salvador - Utorak 29.07.2008. 12:56
Subject: ISHRANA PSA
JELI OPASNO KAD PAS POJEDE PUŽA GOLAĆA
Rea 13 - Utorak 09.08.2011. 21:18
Subject:
moji psi jedu pedigre i darling suhu i meku,te sve ostatke od ručka i mlijeko.dali je to dobro?
nane_cool - Srijeda 10.08.2011. 9:43
Subject:
Ne nije dobro , pedigre je jedna od najlosijih hrana na trzistu , tu je negdje i darling , a ostaci sa stola su neprihvatljivi za pseci organizam...
kermit - Srijeda 10.08.2011. 11:16
Subject:
meni je tu naspornije mlijeko zapravo.
Pedigre, darling, chappi, miglior su zapravo preskupa smetja koja su mozda malo bolja od onih robnih marki is spara, plodina i slicno. OK Dog je premium hrana i kosta manje nego pedigre a bolja je x puta.
usporedi OK Dog chicken http://www.doghouse.hr/hr/ok-dog-premium/81-adult-complet-chicken-rice.html
i pedigree http://www.pedigree.com.au/products/

A kaj se tice ostataka sa stola, mislim da je to relativno. Generalno i dugorocno je lose ali tu i tamo mu nista nece biti ako inace nije preosjetljiv.
Ja sam svome danas dao neki saft od teletine kaj mi je jucer ostalo. Dodao sam samo jos vode i prokuhao da ublazi zacinjenost, skuhao salicu rize i to je to. Sutra je opet Trainer na meniju. Smile

I mi ljudi jedemo i pijemo svasta sto ne bi smjeli i nije zdravo pa opet ne volimo da nas netko pili oko toga stalno. I zivimo. Malo pripaziti i ne pretjerivati jer pas nije kanta za smetje ali tu i tamo nesto sa stola ga nece ubiti ako se inace hrani kvalitetno i zdrav je.
Rea 13 - Srijeda 10.08.2011. 12:41
Subject:
mi živimo na selu i svi naši psi prije jeli su samo statke odručka,nijedan nije obolio ili živjeo manje od 15 godina.Skuplju hrnu im nemožemo kućovati jer imamo puno drugih životinja(3 mačke,4 kunića,kokoši,patke,golubaove,svinje,purane,koze...).
kermit - Srijeda 10.08.2011. 13:20
Subject:
pa gle, uz toliko domacih zivotinja ne vidim problem. Ne znam da li to drzite sve za sebe ili za prodaju no za psa se od toga da sakupiti fina kolicina solidne hrane. Zamrznes kosti, iznutrice i ostale viskove i kuhas po potrebi. Dodaj neku rizu ili tjesteninu uz to i vozi. Glavni problem tvojih "ostataka" su zacini ali kad kuhas ovako posebno onda nije problem. Samo bi uz to trebalo dadatno uzeti nekakve vitamine i minerale.
Rea 13 - Srijeda 10.08.2011. 17:31
Subject:
kupujemo im neke vitamine i kalcij u tabletama,nezz klolko je to dobro ali...
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 12:46
Subject:
[quote="Anonymous"]ja sam mu probo davati za nagradu orahe,bilo je djelotvorno,al sad ih je izbacio iz svoje prehrane.ne sviđaju mu se više[/quote]

To se često zna dogoditi, tako je radio i moj pas, kada ti se navikne na nešto i to mu se sviđa onda mu to stalno daješ, međutim, dosadi mu ta hrana i želi nešto novo, zasitio se oraha, probaj nešto drugo i često mijenjaj meni. Naravno, ono što mu se sviđa ponekad mu ponovi, ali tako da se ne zasiti, probaj i druge okuse. To je isto kao i kod nas ljudi, moramo jesti raznoliku prehranu, da stalno jedemo isto to bi nam se zamjerilo.
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 12:48
Subject:
[quote="jo.marina"][quote="may"]kaj bi se desilo ak pas pojede previse čokolade[/quote]

čula sam od nekog da može osljepit[/quote]

Znam da sam negdje čitala da čokolada nije dobra za psa jer se može razboliti.
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 13:56
Subject:
[quote="animacanis"][quote="melmax"]imam malog shi tzu starog 7 mj, pa me zanima sa čim ga mogu hraniti.uzgajivačica ga je hranila sa K9 i nešto malo suhog kruha i jabuka :shock:[/quote]

Te i slične uzgojivaće bi trebalo prijaviti za zlostavljanje životinja.SUHI KRUH I JABUKE, UŽAS![/quote]

Psi mogu jesti jabuke, to sam pročitala puno puta na internetu i u jednoj odličnoj knjizi o psima, to im je poslastica, kao i ostalo voće, jabuka je bogata vitaminom C, koji je potreban nama-ljudima, i psima. Suhi kruh ja mislim da psi ne bi smjeli jesti.
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 13:59
Subject:
[quote="Kristina J."][quote="jo.marina"][quote="may"]kaj bi se desilo ak pas pojede previse čokolade[/quote]

čula sam od nekog da može osljepit[/quote]

Znam da sam negdje čitala da čokolada nije dobra za psa jer se može razboliti.[/quote]

Zapravo, evo([b]skinuto s interneta[/b]):

Nažalost, brojne su stvari koje svakodnevno upotrebljavamo u kući i uzimamo ih zdravo za gotovo, a potencijalno mogu biti vrlo opasne za zdravlje vašeg psa. Bitno je da toga postanete svjesni, jer kao što znate, psi su po prirodi "čistači" i često će pojesti bilo što, što im dopadne šapa. Poneki psi nalikuju na pokretne kante za smeće. Također je važno biti svjestan opasnosti koje vrebaju u kući, jer je njihov osjet njuha toliko dobro razvijen, da će lako nanjušiti i ono za što mislimo da je jako dobro skriveno.

Jedna od ovih naizgled bezazlenih tvari je obična čokolada. Nedavno je objavljeno kako je čokolada bogata antioksidansima korisnima ljudima, no potencijalno je smrtonosna za ljubimce, a posebno za pse. Uglavnom ne utječe na mačke budući da one ne mare za okus čokolade, no psi je obično obožavaju. Različite pasmine pasa različito reagiraju na nju. Srž problema je u tome što čokolada sadrži različite kemijske spojeve poznate pod nazivom metilksantinski alkaloidi (neke vrste sadrže više ovih spojeva od drugih).

Nažalost, relativno mala količina ovih kemikalija može prouzročiti ozbiljne probleme poput suženja arterija i povećanje broja otkucaja krvi. Veća količina može prouzročiti i teže simptome, a 500g mliječne čokolade može čak i ubiti psa od 8 - 9 kg težine.

Ako otkrijete da je vaš pas pojeo čokoladu, svakako zabilježite koje je vrste bila i pokušajte procijeniti pojedenu količinu. Zatim odmah nazovite veterinara za hitnu pomoć. Pobrinite se za to da objasnite i svojoj djeci koliko je bitno da drže čokoladu van dosega psa.

Ako pas pojede čokoladu bez vašeg znanja, posljedice bi mogle biti ozbiljne. Ukoliko se konzumacija ne uoči unutar 4 do 6 sati i ne liječi na primjeren način, može doći do zatajenja srca, napadaja, kome pa i smrti, kaže veterinarka dr. Jane Bicks.
Kristina J. - Utorak 16.08.2011. 12:02
Subject:
Evo vam link za jednu moju temu koja je vezana uz prehranu pasa, tako da i uz ovu temu!

http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=27389 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Kristina J. - Petak 19.08.2011. 10:26
Subject:
Apsolutno savršena stranica; sve što trebate za Vašeg ljubimca!

http://www.pet-centar.hr/Stranica.aspx?page=ActionsFilters&filters=52113417-d94a-4c4c-97dd-1835efa35817
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris