Svijet ljubimaca

Veterinarski kutak - glodavci i dvojezupci - Problemi sa kožom i dlacnim prekrivacem

Anonymous - Srijeda 20.10.2004. 22:28
Subject: Zamorac se stalno češka; krastice
Evo jedno pitanje kaj me muci u vezi mrkve, moj zamorac(star skoro 2g)dosta se cese i napravi si krastice koje onda prskanjem Octeniseptom, koji je jedan izvanredan antiseptik, brzo prodju, al dajem mu dosta mrkve, pa on veliku mrkvu smaze dok si reko "keks"Smile, dal je moguce da se tolko cese od mrkve, inace je sve u redu s njim, normalno se ponasa, normalna je stolica, apetit mu je kao sto rekoh super, al ta mrkva...citala sam da je kunici ne smiju zbog dosta secera, pa mozda i zamorcim au vecim kolicinama steti...al kad je obozava;osim mrkve dobiva jos i krastavca..u njemu se "davi"doslovno kolko ga voli, persin, celer, malcice zelene salate, spinata itd
Eto ljudi ak imate kakv iskustva napisite, thnx Rolleyes Rolleyes
Sharky - Srijeda 20.10.2004. 23:52
Subject: Re: Zamorac i mrkva
yaya piše:

Eto ljudi ak imate kakv iskustva napisite, thnx Rolleyes Rolleyes

Iskustva sa alergijom u zamorcica nemam, no eto cisto da ispustim koji komentar...
Tweety se dosta cese jer je svrbi koza od sirenja zbog bebaca unutra, no ne ostavlja ranice...

Ako malisanu rezes noktice, onda oni i sami znaju da se trebaju lakse ceskati (barem Tweety je), ceska se 10x sporije i pazljivije nego inace Smijeh2 tako da to nije razlog...

Jesi li mijenjao/la podlogu stelje za zamorcica (umjesto piljevine pijesak i sl.)?

Svi ovi komentari dovode do kraja: a to je da cisto sumnjam da se ceska zbog mrkve...trebalo bi traziti neke druge razloge... Mozda sam totalno neuk, no jos nisam naletio na nekoga ciji zamorac ima alergiju na nesto od voca ili povrca Question
Ana - Četvrtak 21.10.2004. 16:09
Subject:
Ne bi se smio češati od voća i povrća.
Ako to ne bude prestajalo ili ako poprimi malo veće razmjere, konzultiraj se s veterinarom.
Pametno je i da probaš promijeniti stelju možda mu nešto smeta iz nje.
Prvi zamorčić moga prijatelja se dosta češao, tako da mu se prorijedila dlaka oko lopatica i i na leđima i imao je krastice. Nije to bilo nešto posebno jako,ali ga je odveo na pregled i nađeni su mu šugarci i nakon terapije se to više nikad nije pojavilo.
Moj baš nije lud za mrkvom i jabukom ali pojede, više je đir peršin, maslačak, radič, korabica... Smile
Dida - Četvrtak 21.10.2004. 16:19
Subject:
Da se nadovežem, Zdenka se isto tako češkala dok je bila trudna, ali sad je i nastavila, čak su se i malci počeli češkati, jesu to nametnici ili...?...inače vidjela sam u shopu nešto protiv nametnika za glodavce, ali ne sječam se šta...
Ana - Četvrtak 21.10.2004. 16:37
Subject:
Pa ne znam, ne mora biti uvijek, zamorci se ovako sami po sebi znaju češkat dosta. S druge strane slabe invazije kod zdravih i dobro držanih životinja se mogu očitovati sa malo ili ništa kliničkih znakova. Možda da pitaš veta ? (Poslat ću ti pm kog eventualno možeš kontaktirat u vezi parazita-dobro je posavjetovati se sa stručnjakom neki puta možeš dobrih stvari isčačkati iz njih Big smjesak )
lara5 - Četvrtak 21.10.2004. 17:17
Subject:
ja sam čitala da kod pomanjkanja C-vitamina bude suha koža i to ih svrbi ,pa se češu...da li dobiva dovoljno C-vitamina iz ovog što mu ti daješ,teško je reći....možda da mu daješ ono što ima najviše C-vit.,a to bi bio friško ubrani radić vani na livadi.Ostalo voće i povrće koje kupujemo ,pa to stoji i ubrano je tko zna kada,nema više toliko vitamina koliko bi trebalo ,jer C vit hlapi.Ja svom skoro svaki dan uberem friške trave i radića....
Anonymous - Četvrtak 21.10.2004. 18:57
Subject:
Hvala svima na odgovorima...al kaj se tice stelje, stavljam mu kombinaciju piljevine i zemlje za macke Tomy..al moram rec da je isti takav problem on vec imao, mozda se sjecate da sam pisala, pa mu je to bilo proslo.
Veterinar ni tad nije imao pojma...i da bas je to na mjestima oko lopatica, recite mi pls ak neko zna za taj sprej ili nesto protiv nametnika, jer veterinarka ga je prosli put skoro upropastila svojim kortikosteroidima.
A da mu dodam malo vitaminskih kapljica?e jos nesto..kao da kak je pocelo grijanje u stanu i toplije..jace se cese s tim da mu oko lopatica nije uopce opala dlaka, ali kao da se tu najvise cese, mozda zato kaj tu moze najlakse dohvatit.
On nece da pije vodu, opce ga ne zanima, koza mu ni nije isusena, al mislim da bi trebao malo popit vode, voda mu je stalno u kavezu normalno al on joj ni ne prilazi.
Probat cu dodat malo vitamisnkih kapi u hranu, a sa steljom nemam pojma kaj bi, jer velim, bilo mu je jedno vrijeme sve proslo..thnx again svima:)
lara5 - Petak 22.10.2004. 10:36
Subject:
čekajte malo,pa kakve nametnike ima????ako nisu nađeni nikakvi nametnici,a valjda bi se buhe ili nekakve uši na dlaci vidjele prostim okom,onda nemoj prašiti neopitroidom. Čemu??? kod veta ako ideš treba pogledati da li je šuga u pitanju....A to bi mu donjela iz vana mačka ili pas ako ih imaš...eto to je moje mišljenje...
još jedna stvar možda,ako je tvoj zamorac mužjak,možda mu se pune one žlijezde kod guze,to je naša ana već pisala o tome u nekom prošlom topicu...
a naravno da se treba uzeti u obzir i to da je jesen,i da se polako linjaju,mijenjaju dlaku...vidim da je mom počela jako padati dlaka,češe se naravno....to im možemo olakšati uz puuuno puuuno glađenja i maženja-čime im odstranimo usput i staru dlaku.... Wink
Dida - Petak 22.10.2004. 13:38
Subject:
Ma ne češka se ona stalno, nego me zabrinulo što sam vidjela i malene da se češkaju...ako vidim da se pojačano počnu češkati, onda ću zvati onu veterinarku...

Inače susjedov pas je imao buhe, ali nije prešlo na našeg psa jer ima ampulu Frontline, je li ikako moguće da je prenio te buhe Zdenki...inače susjedov pas nije ulazio u kuću...a i Zdenka nije bila u nikakvom doticaju sa drugim životinjama...
Ana - Petak 22.10.2004. 16:55
Subject:
Dida piše:
ako vidim da se pojačano počnu češkati, onda ću zvati onu veterinarku...

Slažem se svakako. Prvo treba vidjeti o čemu se radi, Exclamation ako se uopće nešto događa Exclamation , a onda vidjeti što dalje.
Ne znam da li zamorčić ima svoju buhu Ne znam ali da ima mislim da bi se lako vidjele, a uši su sitne ali se mogu vidjeti golim okom. Ima parazita koje ne biraju vrstu životinja, ali uglavnom su buhe specifične za svaku vrstu životinje i uši isto ( npr.moji su štakori imali uši koje imaju samo štakori i nemaju ih druge životinje i čovjek). Mačka ima mačju buhu, pas pseću,(mislim da se mogu ići s jedne vrste na drugu ali se ne zadržavaju dugo-vrlo su slične ali ipak ih se može razlikovati.To u biti nije ni bitno glavno da se buhe riješe), no ipak... Arrow Jedan kunić je imao na sebi mačje buhe-stavili smo ju pod mikroskop i onda je jedan profesor koji je živa enciklopedija ustanovio da je mačja buha po nekim sitnicama... Naravno čovjek je sat vremena pričao o buhama i razlikama između buha... Ajme Lol
Veći su problem one male gamadi što žive na koži i u koži... Ljut
Pirgo ima tako lijepu dlaku sad Smile
Ana - Petak 22.10.2004. 17:10
Subject:
Evo, provjerila sam, zamorčić nema svoju buhu, ali može dobiti mačju buhu, može i štakorsku.
Dida ne vjerujem da imaju buhe, to bi vidjela sigurno Smile
Anonymous - Petak 22.10.2004. 22:21
Subject:
Ja isto mislim da bi se neki nametnici trebali vidjet, jer ja to tolko pregledavam...mislim ipak da je to linjanje pospjesilo cesanje, jer kolko god im odrezes nokte, oni s ecesu do iznemoglosti..onda se naprave krastice..pa i one svrbe , pa njih opet cesu i tak unedogled, anemres mu dokazat da se malo strpi s cesanjem... Eek E a u kontaktu s mackama il bilo kakvim zivotinjama opce nije bio..osim s kunicem malim, al tad se vec cesao..kunicu nije nista, znaci nije nis prenosno..
Dida - Subota 23.10.2004. 13:11
Subject:
Nemam mačku, prvo sam mislila da je svrbi kože jer je ova ženska kod koje je bila prije, mazala ju baby uljem da joj dlaka bude ljepša Eek ...danas se malo svrbila iza uha, a klince nisam vidjela da se češkaju...
Korina - Subota 23.10.2004. 14:16
Subject:
Svi se oni svrbe.Ako to nije ono baš jako pretjerano uz nametnike (slažem se da se to vidi) onda to spada i u njihovo čišćenje.Često se posvrbe pa poližu,pa posvrbe pa poližu(nogicu kojom se svrbe).Slično ko i kihanje.Moj Ivo je stvarno dosta kihao kad sam ga kupila,zvala sam veta i na forumu napravila paniku.To je prestalo.Promijenila sam vrstu pijeska i odonda je ok.
Anonymous - Subota 23.10.2004. 18:56
Subject:
A kako d aznam da mu se zacepila ona zlijezda na guzi kad je to slijpljeno i bojim se prckat po tome i cemu im to opce sluz? Rolleyes nemam pojma...pozdrav Smile
Ana - Subota 23.10.2004. 20:16
Subject:
To im je mirisna žlijezda. Kad sam uzela Pirgana jako mu je bila sljepljena dlaka tamo, oprala sam mu taj dio sa nivea intimo, nisam znala što da drugo uzmem, i skinulo se, malo sam morala i rasčešljat dlaku tamo i to je to. Dlaka mu više od onda nije sljepila ali se osjeća da je malo masnije oko one ćelice. Redovito ga češljam i sve je super, više nema problema Smile
Korina - Subota 23.10.2004. 20:33
Subject:
Pirgan je dospio u super ruke! Baš mi je drago da ti se sviđa zamorac kao ljubimac! Wink
Anonymous - Ponedjeljak 25.10.2004. 16:15
Subject:
e ovako...ja sam sa mikicom imao istih problema, cesao se i pravio blande i krastice, ali sam skontao da se to desilo kad sam poceo njegovu pijlevinu koju je stalno imao mesati sa piljevinom od borovine.....otisao sam u apoteku veterinarsku, kupio antidermakotik tecnost, mazao ga sa tim 10tak dana a istovremeno promenio - vratio se na staru proverenu piljevinu, i sve mu je to nestalo i nikad se vise nije vratilo.....

pozdrav!
Anonymous - Ponedjeljak 21.03.2005. 21:36
Subject: Linjanje zamorca
Bok svima,nije me bilo neko vrijeme al mislila sam ja na vas:)
Naime moj zamorac opet ko i prosle godine u ovo doba ima problema sa cesanjem , linjanjem i gubitkom dlake, sjecam se da je tako bilo i lani u ovo doba pa sam napravila paniku, vodila ga veterinaru, dobio je kortikosteroide, kupila sam mu neke vitamine i skoro ga upropastila s tim. da li znate jel to normalno linjanje u ovo doba s tim da je jako nervozan, baca kucicu na sve strane i luduje Smile,a koza je crvena i iziritirana..nije mu nista mijenjano od perioda kad je bio sasvim Ok, tak da nisam pametna, pomozite pls, hvala i pozdrav svima!!
Anonymous - Utorak 22.03.2005. 2:06
Subject:
vidi, i ja sam imao u par navrata probleme sa cesanjem zamoraca, tako da su se nakraju stvarale i krastice..... i onda sam kupio u vet. apoteci neki antidermakotik tecnost i sa tim ih mazao, pozeljno je to malo sledeci dan i isorati toplom vodom, i za desetak dana je sve iscezlo...a linjanje...hmmm, pa meni se cini da se oni uvek linjaju....

pozdrav
Sharky - Srijeda 23.03.2005. 0:17
Subject:
Sto se linjanja tice - linjaju se konstantno, nekad vise, nekad manje, imaju neke svoje periode Smile

A sto se crvenila i ceskanja tice, obavezno neku kremicu nadji, probaj sa ovim sto je ugabuga predlozio...

Lijep pozdrav,
Denis
Anonymous - Srijeda 23.03.2005. 18:31
Subject:
Moji se takođe stalno linjaju, ali se ne češkaju
lara5 - Srijeda 23.03.2005. 19:11
Subject:
linjanje je normalno valjda za njih,sada malo više ,valjda zbog proljeća,a takvo češanje i crvenilo kože baš i nije ok.!Uzmi ga i polako ga dobro pregledaj da nema kakve nametnike,to mogu biti sitni sitni da ih jedva kužiš.Sa češljem mu red po red pregledaj čitavo tijelo.I sada mu mora sve biti jako čisto,redovito mijenjati piljevinu da mu nije mokro.Jel koristiš kupovnu piljevinu?
Anonymous - Utorak 19.04.2005. 22:51
Subject:
Ma da koristim naravno kupovnu piljevinu cak sam ga pregledavala i nisam primijetila nikakve nametnike iako sam ga kasnije ipak naprasila nekim praskom koji sam kupila protiv nametnika na malim zivotinjama, brine me to sto je izgubio dosta dlake i celav je na pojedinim mjestima:(.Sad mu stavljam dodatno vitamine u hranu, nisam pametna kaj bi napravila, inace normalno jede ko i prije samo kaj dosta jede mrkve, moze li mu to mozda stetit?Celer se nekako natjera da pojede, a jako voli i list persina..totalno sam nemocna kaj se njega tice..al nadam se da je to samo prolazno i da ce se opet oporavit jer je vec imao isti problem, pozdrav svima..
lara5 - Srijeda 20.04.2005. 11:32
Subject:
O siroče malo,mogu mislit kako mu je to sve stresno kad ga svrbi i ne prestaje!Dobro da je kupovna piljevina,od one iz stolarskih radnji može doći svašta u kuću....Super mu je mrkvica za kožu,a i list peršina. Ne znam šta bi mu to onda bilo,zašto se jadničak toliko češe ,a i to ispadanje dlake je čudno Confused
Možda se netko javi sa nekom idejom šta bi to bilo.
Ana - Srijeda 20.04.2005. 11:37
Subject:
jel mu fali dlaka oko lopatica i još iza njih?
Anonymous - Srijeda 20.04.2005. 14:06
Subject:
Lara, neznam sta podrazumevas pod kupovnom piljevinom, jer kod nas u pet shopovima se prodaje piljevina koju prodavci pokupe po stolarskim ranjama....??

pozdrav
Anonymous - Srijeda 20.04.2005. 16:51
Subject:
ugabuga piše:
vidi, i ja sam imao u par navrata probleme sa cesanjem zamoraca, tako da su se nakraju stvarale i krastice..... i onda sam kupio u vet. apoteci neki antidermakotik tecnost i sa tim ih mazao, pozeljno je to malo sledeci dan i isorati toplom vodom, i za desetak dana je sve iscezlo...a linjanje...hmmm, pa meni se cini da se oni uvek linjaju....

pozdrav

to sa krasticama pazi mogli bi biti neki nametnici(tak je bilo i benu pa se ispostavilo da su sugarci)al naravno nemora bit!
Ana - Četvrtak 21.04.2005. 11:54
Subject:
nina55 piše:

to sa krasticama pazi mogli bi biti neki nametnici(tak je bilo i benu pa se ispostavilo da su sugarci)al naravno nemora bit!

Slažem se, to je jako čest problem kod zamorčića i miševa i prva stvar koja se kod sličnih problema mora isključiti/potvrditi.
Anonymous - Četvrtak 21.04.2005. 15:45
Subject:
Sharky piše:
Sto se linjanja tice - linjaju se konstantno, nekad vise, nekad manje, imaju neke svoje periode Smile

A sto se crvenila i ceskanja tice, obavezno neku kremicu nadji, probaj sa ovim sto je ugabuga predlozio...

Lijep pozdrav,
Denis

tako je i kod mene.nekad se linja manje a nekad vise.
Anonymous - Četvrtak 21.04.2005. 15:48
Subject:
lara5 piše:
linjanje je normalno valjda za njih,sada malo više ,valjda zbog proljeća,a takvo češanje i crvenilo kože baš i nije ok.!Uzmi ga i polako ga dobro pregledaj da nema kakve nametnike,to mogu biti sitni sitni da ih jedva kužiš.Sa češljem mu red po red pregledaj čitavo tijelo.I sada mu mora sve biti jako čisto,redovito mijenjati piljevinu da mu nije mokro.Jel koristiš kupovnu piljevinu?

lara kolko ja znam o tome ti nametnici su im mikroskopske velicin tak da ih nebu vidila golim okom.tocno sve mu mora biti cisto dok je "bolestan".a sta je to kupovna piljevina Zbunjen2
Anonymous - Petak 22.04.2005. 20:56
Subject: linjanje zamoraca
pitala sam gosoođu na veterini za linjanje i ona je rekla da je sve to normalno. Pricam
lara5 - Ponedjeljak 25.04.2005. 18:41
Subject:
A kupovna piljevina je pakirana po 1kg i sprešana je u vrećicu u obliku kvadra,i iz uvoza je.Ja sam samo jednom uzela piljevinu iz stolarske radnje i zamorac je dobio nekog nametnika,tako da sam odustala od takve piljevine i samo kupujem - u DM dučanima,pet shopovima ili poljoapotekama.
Anonymous - Utorak 03.05.2005. 21:51
Subject: krastice kod zamoraca........
pokojni Mika je imao te krastice, koj je jako ceskao, ali sam mu izlecio sa antidermakotik tinkturom......... Djole jos kad je bio beba i dosao kod nas, je imao mnogo tih krastica po telu, i isto sam mu ih izlecio sa tom tinkturom, i vise mu se nisu pojavljivale.....e sad, primetio sam da se kod Mime povremeno pojave, s tim sto ih ona besomucno ceska, i onda ih nekako namazem, pa nestanu, u stvari, kod Mime se pojavi samo po jedna....., ali! dok su Mika i sad Djole cutali i trpeli da ih namazem, Mima kad oseti miris te tinkture, iskoci iz akvarija......., cak i kad sam Djoleta mazao, ona je bezala ko djavo od krsta..... e sad, ona je trudna, i verovatno vec blizu pred okotom, a opet ima 3 te krastice, koje besomucno ceska......, a neznam, nije sad preporucljivo da je hvatam rukama, plus jos sto se otima kad oseti miris tinkture....nisam pametan, kako da je namazem??!! aj neki savet dajte...plz!

pozdrav
GoGo - Nedjelja 08.05.2005. 10:57
Subject:
I ja sam primjetio danas krastice kod jednog od moja dva zamorca.Ima samo na jednom mjestu, u dnu leđa i kad mu to diram razljuti se i hoće me ugrist. Molim te čime da to mažem? Jel se ovaj lijek što ga navodiš može kupit u veterinarskim ljekarnama?Inače mislim ga ovaj tjedan odvesti kod veterinara da vidi što je to.
Anonymous - Nedjelja 08.05.2005. 23:27
Subject:
pa ja sam to kupio u veterinarskoj apoteci...., rekli su da se zove "antidermakotik tinktura", i koristi se kod svih zivotinjki za te krastice, ako su izazvane alergijom i sugarcem.....vidi ako mozes da nadjes, a ako nemozes samo po tom nazivu, javi se, pa cu ti napisati sastojke te tinkture...

pozdrav
Anonymous - Utorak 10.05.2005. 17:26
Subject:
[quote="GoGo"]I ja sam primjetio danas krastice kod jednog od moja dva zamorca.Ima samo na jednom mjestu, u dnu leđa i kad mu to diram razljuti se i hoće me ugrist. Molim te čime da to mažem? Jel se ovaj lijek što ga navodiš može kupit u veterinarskim ljekarnama?Inače mislim ga ovaj tjedan odvesti kod veterinara da vidi što je to.[/quote]

opet ja upozoravam na na nametnike Exclamation
Anonymous - Utorak 10.05.2005. 23:16
Subject:
pa neznam za nametnike...meni mima i djole zive u istom akvarijumu, ista piljevina, a samo mima ima krastice povremeno.....??
Anonymous - Srijeda 11.05.2005. 1:10
Subject:
Kako nastaju te krastice? Prošli tjedan sam kod svoje Micuje (koja je možda i trudna!) primjetila da ima puno tih krastica po leđima a kako ima bijelu dlaku i crvenu kožu, to izgleda prilično bolno i čak se linja više nego što bi trebala na dnu leđa, i sad mi nije jasno kako to nisam prije primjetila, budući da ne znam uzrok, uznam da je najbolje otići veterinaru no zbog posla mogu tek krajem tjedna, a do tad zna li netko dobru veterinarsku ambulantu za male zivotinje u Zg?
I da, ugabuga, puno sreće sa Mimom, izgleda da je istog temperamenta kao moja Micuja pa znam da nije lako, a probaj još nekoga angažirati da ti pomogne ili ju probaj primamiti i umiriti najdražom hranom, barem kod mene to uspjeva, sretno!
Anonymous - Srijeda 11.05.2005. 1:26
Subject:
Yaya, sada sam pročitala ovaj post i moja Micuja ima sličan problem sa češanjem pa me samo zanima što si poduzela u vezi toga i kako je malac sada?
Ana - Srijeda 11.05.2005. 8:30
Subject:
Nina u koju ambulantu ideš ti sa svojim zamorčićem?

ako se radi o šugarcima životinje koje su trudne ili osjetljivije prije će očitovati invaziju. Ako je invazija ovim nametnicima slaba, nemoraju sve životinje ispoljavati znakove bolesti-na nekima se vide promjene na koži dok su drugi savršeno normalni i zdravi. Šuga se može pretvoriti u jako jako gadnu stvar, a svrbež može biti toliko intenzivan da životinje mogu dobiti napadaj ako ih se dira po tom mjestu-viđeno i strašno.

Korina je bila preporučila ambulantu "Don", kažu ljudi da su jako dobri. Smile
GoGo - Srijeda 11.05.2005. 11:36
Subject:
Čuo sam da tu šugu dobiju ako su loši uvjeti držanja, ali moji su stalno u suhom, jer na to posebno pazim, budući da su mi zamorci pored kreveta pa gledam da uvijek bude čisto i uredno.
Detaljno sam ih pregledao i to sam primjetio samo kod kratkodlakog zamorca na jednom mjestu, veličine nekih 5x5 mm. Drugi zamorac je potpuno čiste kože. I kad to probam dirati jako se razljuti i malo me gricne, naravno ne jako, ali toliko da mi da do znanja da mu je to neugodno. Zvao sam veterinarsku ambulantu i rekli su mi isto da je to sigurno šuga kao i kod kunića i da se zaražena mjesta mažu smjesom jestivog ulja i sumpora u prahu, koji se može nabaviti u apoteci. Kažu isto da postoje i neke kreme (neki flogocid, ako sam dobro zapamtio) ali da je sumpor puno učinkovitiji.
Ana, jedino tebi vjerujem pa te molim da mi daš savjet trebam li poslušati veterinara i kupiti taj sumpor u prahu? Što ako ga pojedu?
Anonymous - Srijeda 11.05.2005. 13:29
Subject:
iako ovim gradskim veterinarima neverujem nista, Miku sam svojevremeno odveo zbog tih krastica na pregled, i vet. je ustanovio da nije sugarac u pitanju, vec neka vrsta alergije, kao zbog promene vrste piljevine......ili slicno.... a vec sam pomenuo tu antidermakotik tinkturu, pomaze 100% kod krastica, dovoljno je 4-5 dana stapicem za ushi namazati i krastice otpadaju....

pozdrav
Anonymous - Petak 13.05.2005. 12:02
Subject:
[quote="Marre"]Yaya, sada sam pročitala ovaj post i moja Micuja ima sličan problem sa češanjem pa me samo zanima što si poduzela u vezi toga i kako je malac sada?[/quote]

ja ti savjetujem da odes na veterinu.oni ce tamo vidit .jel ti ima krastice?bolje odi sad da ti ljubimac sto manje "pati".
Anonymous - Petak 13.05.2005. 12:07
Subject:
[quote="Ana"]Nina u koju ambulantu ideš ti sa svojim zamorčićem?

ako se radi o šugarcima životinje koje su trudne ili osjetljivije prije će očitovati invaziju. Ako je invazija ovim nametnicima slaba, nemoraju sve životinje ispoljavati znakove bolesti-na nekima se vide promjene na koži dok su drugi savršeno normalni i zdravi. Šuga se može pretvoriti u jako jako gadnu stvar, a svrbež može biti toliko intenzivan da životinje mogu dobiti napadaj ako ih se dira po tom mjestu-viđeno i strašno.

Korina je bila preporučila ambulantu "Don", kažu ljudi da su jako dobri. Smile[/quote]

u sisku ti ima superprivatna vet. stanica.zove se mario veterina.veterinarke su super pogotovo ona mlada. svi su se tak raznjezili kad su vidjeli bena.zbilja su super Exclamation Exclamation Exclamation Smile Smile
ja sam bena dobila sa sugom.takav je doso od uzgajivaca.
Ana - Petak 13.05.2005. 22:28
Subject:
he he, mario veterina, tam smo išli na teren Big smjesak uvijek su bili jako dragi i ljubazni i uvijek su skuhali kavu za cijeli bus Big smjesak
Nažalost da, znaju to povući još iz uzgajivačnice. Obično tu i tamo koja životinja pokazuje promjene na koži, pa se samo ona tretira, no time se nije riješio problem. Confused
Ugabuga ponovo sam pogledala sastav antidermakotik tinkture koji si mi prije poslao, ona sadrži glukokortikoid-on će smiriti svrbež i upalu, tri insekticida-oni će ubiti grinje, i još dvije tvari koje ne znam za što se upotrebljavaju.
Gogo, ako je veterinar to preporučio onda valjda zna Confused . Za sumpor ti baš ne znam, trebala bi malo pogledati u knjige pa ću ti moći konkretnije odgovoriti. Znam da se on koristi(o) za liječenje ušne šuge u kuniće, no čitajući o bolestima zamorčića nikad nisam naišla takvu terapiju. Za liječenje šuge svugdje se preporučuje ivermektin,kao efikasan i dosta pouzdan lijek u preporučenoj dozi koji se daje potkožno 3 puta s razmakom od 7 dana. Doza je vrlo mala no ipak se na težinu zamorčića još može precizno dati sa špricom od 0,3ml. Jedna doktorica je preporuča kupanje u Takticu koji se u određenom omjeru razrijedi sa toplom vodom i potom se životinju okupa. To se radi jednom tjedno 5-6 puta. (efikasno ali ne baš najzgodnije rješenje za zamorčiće). Ljudi su i na jedan i na drugi način liječili svoje životinje i riješili im problem. Po mom saznanju drugo se koristi vrlo rijetko.
Bitno je da se tretiraju sve životinje koje su u kontaktu i da se za vrijeme terapije češće čisti i dezinficira kavez.
GoGo - Ponedjeljak 16.05.2005. 13:08
Subject:
Evo bili smo danas kod veterinara u Valpovu. Došao je doktor koji se isključivo bavi malim životinjama.
Utvrdio je da se radi o dermatitisu, bakterijskoj upali kože, koja se jako brzo širi. Kaže da bi se krastice vrlo brzo zagnojile pa bi liječenje bilo vrlo dugotrajno i teško.
A sada nema problema.
Dao mi je lijek u vidu tekućine koji se zove Prurivet N. To im moram tri puta na dan grubo utrljati u kožu na zaraženim mjestima tako da trljanjem odstranim što više krastica kako bi lijek dospio ispod njih. Inače, preko vikenda iste krastice su se pojavile i na drugom zamorcu i stvarno su za ova dva dana zahvatile sigurno 2 kvadratna centimetra kože i na tom mjestu im je otpala dlaka. Zato sam danas otišao s posla i pod hitno ih odveo veterinaru. Hvala Bogu, na vrijeme. Morali smo ih čvrsto držati dok im je to utrljavao u kožu, čak su me pokušale malo zagristi. Izgleda ih to prilično boli ili ih lijek peče, ne znam. U svakom slučaju drago mi je da ćemo taj problem riješiti bez ikakvih komplikacija. Zato svi koji primjetite nekakve krastice odnesite zamorca kod veterinara nek točno utvrdi o čemu je riječ. Hvala svima na savjetima.
Ana - Ponedjeljak 16.05.2005. 20:40
Subject:
GoGo piše:
Zato svi koji primjetite nekakve krastice odnesite zamorca kod veterinara nek točno utvrdi o čemu je riječ.

Naravno i obavezno Exclamation . Na primjeru tvojih zamorčića može se vidjeti kako kod njih stvari brzo krenu te je bolje ne duljiti s odlaskom veterinaru.
Možda im sad terapija nije mila, ali morati će malo istrpiti, biti će im puno lakše kada im riješiš ovaj neugodan problem.
Ćaos Smile
GoGo - Utorak 17.05.2005. 8:33
Subject:
Pozdrav Ana, Ugabuga i ostali!
Evo da se pohvalim: Smile
Ovaj lijek je stvarno odličan. Nije baš jeftin, 64 kune košta mala bočica, ali je izvrstan i učinkovit.
Jučer sam namazao tri puta i do danas su sve krastice otpale i koža im je potpuno čista. Više se ne bune kad im mažem lijek, što znači da ih je ipak boljela zaražena koža. Tretman traje 7 dana i obavezno je pregledati im cijelo tijelo da se još negdje nisu pojavile nove kraste. A u ponedjeljak idu na kontrolu i detaljan pregled kod veterinara.
On ih gleda u mraku pod ljubičasto-plavim svjetlom, kroz neku čudnu napravu koja izgleda kao LCD ekran na dršci. Ana će sigurno znati o kojoj se napravi radi.
Nažalost, morao sam, zbog lakšeg pregleda, čupavicu malo ošišati, a imala je dlaku dugu 12 cm, koja joj je s leđa visila do zemlje. No potrudio sam se da ima lijepu frizuru i sad izgleda kao plišana igračka onako nakostriješene dlake. Morao sam to napraviti jer je bila jače zaražena, a jako je teško kroz toliku dlaku vidjeti da li se negdje dalje pojavljuju nove sitne krastice. Al njoj jako brzo raste dlaka pa će uskoro opet izgledati kao i prije, samo puno zdravija.
Ana, molim te, znaš li od čega su dobile taj bakterijski dermatitis? Je li moguće zato što sam ih u zadnje vrijeme puštao da šetaju po travnjaku u dvorištu kad su bili topli i sunčani dani?Mislim, promjena klime, ili možda te bakterije žive na zemlji?
Ugabuga kako ti napreduješ s liječenjem?
GoGo - Utorak 17.05.2005. 8:38
Subject:
E da! Uvijek zaboravim!

Želim se zahvaliti Ani što je nama ljubiteljima glodavaca uvijek na pomoći, stvarno ne znam kako bih bez tvojih savjeta. Puno hvala!

I Ugabuga, tebi također veliko hvala što si postavio ovu temu na forum. Kad sam ju pročitao išao sam malo detaljnije pregledati svoje zamorce i otkrio ove krastice. Da tebe nije bilo možda bih zakasnio s liječenjem i tko zna kako bi sve završilo. Hvala od srca!
Ana - Petak 20.05.2005. 6:25
Subject:
Ma daj Embarassed nema na čemu uopće.
Veterinar je gledao sa Woodovom lampom da li ima jednu vrstu gljivica koje mogu fluorescirati.
Vrlo vjerojatno da su pokupile nešto sa tla, možda se bila malo poremetila mikroflora kože, možda si je malo ozlijedila kožu kad se češkala, bakterije se razmnožile i eto ti vraga, nažalost nemrem ti reći nešto više i konkretnije.
Kako su ti cure? Jeli sve lijepo prošlo Very Happy ?
GoGo - Petak 27.05.2005. 10:12
Subject:
Evo samo da javim, sve je prošlo OK. U utorak su bile na kontroli nakon liječenja i veterinar je ustanovio da su uspješno riješile problem. Već im i je izrasla i mala dlaka na mjestima koja su bila zaražena pa se skoro ni ne primjeti gdje su bile kraste. I napokon se ne češu i ne pokušavaju me gricnuti kad ih mazim tako da smo svi sretni i zadovoljni. Very Happy

Moram se pohvaliti da sam od veterinara dobio i pohvalu, s dozom čuđenja, što sam dao za liječenje dva zamorca novac za koji bi mogao kupiti tri nova, ali mu je bilo drago kad sam rekao, što često i ovdje ponavljam, da oni za mene nisu samo zamorci, životinje koje ću pokazivati gostima koji dođu k meni, nego su članovi obitelji, ravnopravni svima ostalima. I kao i za ljude, tako i za njih mi nije žao odreći se ovaj mjesec nekih užitaka da bi ih izliječio.
Često ljudi i ovdje na forumu novim potencijalnim vlasnicima ljubimaca kažu da dobro razmisle o obavezama koje životinja nosi, ali ja kažem, kad životinju prihvatiš kao člana obitelji uopće ni ne osjećaš to kao obavezu, nego kao nešto sasvim normalno, baš kao što ljudi imaju djecu i ne razmišljaju o njima kao o obavezi, nego kao o osobama. A i životinje su osobe, doduše ne tako razvijene inteligencije kao ljudi, ali su svaka jedinka za sebe, sa svojim ponašanjem, načinom rješavanja problema, načinom prehrane, nestašlucima i dr, koliko god fizički bile identične. To zna svaki čovjek koji je barem jednom imao bilo kojeg kućnog ljubimca.
Ana - Nedjelja 29.05.2005. 0:03
Subject:
Very Happy Baš mi je drago!
Anonymous - Četvrtak 02.06.2005. 0:15
Subject:
a u P.M.!!!! kod Mime opet jedna krastica, ali ne krastica, nego ko pola nokta!!!!!!!!!!!! ajmo nanovo sa mazanjem. Evil or Very Mad .....a dakucnem o drvo, kod Djoleta i bebaca nista.....
Anonymous - Četvrtak 02.06.2005. 11:51
Subject:
Ispricavam se ljudi kaj me nije bilo , hvala vam na odgovorima, bila sam odsutna iz Zagreb aneko vrijeme, ali moram vam rec da je moj zamorac ozdravio i sve j opet u najboljem redu. A na sto ja sumnjam, znala sam mu u DMu kupit piljevinu i svaki put mu se od nj enekaj desilo pa sam zakljucila da u DMu ipak prodaju kojekakva sredstva za ciscenje i pranj etak da sad kupujem iskljucivo u Pet Shopovima naravno kupovnu.Osim toga rjedje ga kupam, cini mi se da mu je i kupanje pomalo smetalo, a u krajnjoj liniji buduci se dogadja u isto vrijeme svake godine, izglead da je to normalno.Vise se ne cese, linja se puno manje, nema krastica i opet je onaj stari:)Pozdrav svima! i puno hvala na odgovorima!
Anonymous - Četvrtak 02.06.2005. 12:01
Subject:
[quote="yaya"]Ispricavam se ljudi kaj me nije bilo , hvala vam na odgovorima, bila sam odsutna iz Zagreb aneko vrijeme, ali moram vam rec da je moj zamorac ozdravio i sve j opet u najboljem redu. A na sto ja sumnjam, znala sam mu u DMu kupit piljevinu i svaki put mu se od nj enekaj desilo pa sam zakljucila da u DMu ipak prodaju kojekakva sredstva za ciscenje i pranj etak da sad kupujem iskljucivo u Pet Shopovima naravno kupovnu.Osim toga rjedje ga kupam, cini mi se da mu je i kupanje pomalo smetalo, a u krajnjoj liniji buduci se dogadja u isto vrijeme svake godine, izglead da je to normalno.Vise se ne cese, linja se puno manje, nema krastica i opet je onaj stari:)Pozdrav svima! i puno hvala na odgovorima![/quote]

bas mi je drago sto je ozdravio Cvijet
Ana - Četvrtak 02.06.2005. 16:29
Subject:
Baš mi je drago Yaya. Inače nemoj kupati zamorčića, osim ako to nije izrazito nužno, a obično nije. Ne samo što je to jako stresno za njih nego se i narušava zaštitni sloj kože.
Smile
PeTra - Nedjelja 26.06.2005. 11:40
Subject: Dermatitis kod činčile!
Bok svima!
Evo, nakon tragedije, pa opet sretnog završetka postoji i nastavak.
Činčica je unazad 4 dana počela sliniti dok jede i stalno joj je mokro krzno ispod njuškice, a neće ni gristi više okolo, osim hrane. Malo manje jede i vidim da joj nije baš lako. Ovako, kad gledam zubi joj nisu predugački,a nedaj Bože da je problem sa zadnjim zubima...
Pročešljala sam sve internet stranice i sve upućuje na probleme sa abnormalnostima zubiju, uslijed loše prehrane s nedostatkom kalcija u ranim danima njenog života.
Budući da kod nas jako malo veterinara ima znanja i iskustva sa ovim životinjama, je li itko imao sličan problem i postoji li u Zagrebu veterinar kojem mogu otići s punim povjerenjem, a da neću ja morati nagađati moguću dijagnozu.
Mislila sam je odvesti na vet. faks...
Što vi kažete?
Stara je3 mjeseca.

Ciaos!
Petra
Ana - Nedjelja 26.06.2005. 23:40
Subject:
Najbolje da pođeš veterinaru, neka pregleda cijelu činčicu i njene zubiće i usta.
Pokušaj se dogovoriti za pregled u doba dana kad baš nije najvrućije...znaš da glodavci i vrućine ne idu skupa. Pošaljem ti još pm. javi što je bilo. Iskreno se nadam da nije ništa ozbiljno.
Smile
PeTra - Ponedjeljak 27.06.2005. 6:15
Subject:
Ma vec sam bila, u petak kod veterinara, ali samo nagađanja...
Na kraju sam ja saznala kaj joj može eventualno biti preko internet stranica veterinara koji se bave činčilama, samo ne mogu ja sad s njom u Ameriku na pregled.
Sutra ujutro idem na vet. faks s njom, nadam se da će mi je tamo netko htjeti i znati pregledati, jer osim slinjenja sve ostalo je normalno, trči kao luda, istražuje, ali ništa ne grize.
Svakako ću javiti ishod!
Jasminka - Ponedjeljak 27.06.2005. 14:17
Subject:
Nažalost, nema baš veterinara koji se kuže u činčile, znam to iz vlastitog iskustva, kada mi je Mici bio bubini. Osim vet. faksa, jedini za koje sam čula da se bar nešto kuže u gladavce su vet. ambulanta Don na Laščini.
Ako vidiš da joj je teško gristi, daj joj malo tekuće hrane, dječje voćne kašice ili jogurte, da se curica ne muči.
Pogledam još u knjizi za uzgajivače što oni kažu o slinjenju pa ti javim.
Držim fige da sve bude OK
Pozdrav Inci
Jasminka - Ponedjeljak 27.06.2005. 16:15
Subject:
U knjigama ništa novo, slinjenje nastaje zbog problema sa preraslim zubima ili kao posljedica oštećenja sluznice zbog npr. neke oštre hrane. Prerasle zube bi trebalo odsjeći, naravno kod veta. I onda bi trebali imati kamen i drvo za grickanje, kako zubi ne bi prerasli ponovo. Prerasli zubi su posljedica netrošenja zuba, a mogu biti i poremećaj koji je nasljedan.
Tolko iz literatura...

Javi kako je prošlo
PeTra - Utorak 28.06.2005. 18:04
Subject:
Hvala na brizi curke, no ja sam se upravo vratila iz Velike Gorice, od veterinara i nije problem u zubima, već malena ima dermatitis!
Zubi su i meni izgledali ok, ali nisam ja doktor!
Nego, sad smo dobili tekućinu s kojom moram premazati njuškicu 2puta na dan.
A ovaj veterinar godinama liječi činčile i odmah je vidio o čemu se radi!
To je od sada moj veterinar!
Nadam se da nećemo biti česti posjetitelji, no drago mi je da postoji doktor koji ima iskustva sa njima!
I tako smo nas dve sjele u auto i riješile problem u V. Gorici.

Pozdrav svima!
Sun - Utorak 28.06.2005. 22:02
Subject:
Ćao!zadnih dana i moj zamorac se jako češe!pregledala sam ga i čini mi se kao da mu kod lopatica fali dlake, a sad ne znam jel mu to i od prije jer je dugodlaka i ne da se dirat tamo pa prije to nisam ni gledala!a i čini mi se da to traje otkad sam kupila kunića negdje tjedan dana ima li to kakve veze?inače redovito joj čistim kavez i sve pa ne znam šta bi moglo bit
Jasminka - Srijeda 29.06.2005. 6:38
Subject:
Znači Inca ce biti dobro, super!

Kako se zove vet, gdje je, broj telefona, radno vrijeme...?
PeTra - Srijeda 29.06.2005. 7:29
Subject:
Dr. Hrvačić, "AVA" Školska 47, Velika Gorica tel: 6226101

Cijeli dan rade!

Mala vec puno manje slini, od samo 2 mazanja...
Nego, veli mi vet da su oni imali tamo i slučajeve carskih rezova kod činčila i sl.
brba - Srijeda 29.06.2005. 13:47
Subject:
I ja sam cuo o njima sve najbolje, istina ne za glodavce, ali ako su OK onda su OK! I osim sto su jedina ambulanta u VG, uz onu Vet. stanicu o kojoj sam cuo samo najlosije, izgleda da rade sasvim pristojno. Malo monopoliziraju cijenama, ali sta je tu je...
PeTra - Srijeda 29.06.2005. 19:27
Subject:
Čuj za cijene ne znam, ja nisam puno platila, a i svejedno mi je jer su rijetki u Hrvatskoj koji očito imaju iskustva sa činčama.

Večeras će i četvrto mazanje kože, a Inca već ne slini kao proteklih dana.
Rekao mi je doktor da će se kroz 2-3 dana potpuno povući problemčić.
Sad sam tako sretna!!!!!! Jer je njoj bolje!
Ana - Srijeda 29.06.2005. 22:26
Subject:
prorjeđenje dlake oko lopatica je gotovo uvijek od češanja, a može biti da ju dosta svrbi čim ti nije dala da joj diraš to mjesto. Može biti u vezi s kunićem no i ne mora. Možda je nešto od prije što se tek sada ispoljilo ili si uočila sada.
Jesi li ti bila sopomenula da je tvoj zamorčić imao napadaje? Što je bil os time? Zamorčići mogu imat toliko intenzivan svrbež da dobiju napadaj.
Mislim da bi bilo najbolje da pođete veterinaru kojem vjeruješ.
škicno ovdjehttp://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=8241
Sun - Četvrtak 30.06.2005. 17:56
Subject:
Thx!!NApad je bio onaj jedan i nikad se više nije ponovio i nadam se da više neće!Ali eto sad opet to češkanje!Ma otišla bi svakako veterinaru, ali koliko znam kod mene nema nijedan da zna nešto više o glodavcima!Tako da ne znam šta ću!Krastice nema ali se stvarno stalno češe!
Javit ću ako bude promjena!
Thx!
Sun - Četvrtak 30.06.2005. 18:09
Subject:
Sad sam ju baš pogledala, nema krastice već kao neke mrlje u boji dlake!! Sad Stvarno ne znam šta je to pa ako netko zna uslikat ću i poslat vam mailom!!!helpppppppppp Question
Sun - Nedjelja 03.07.2005. 21:53
Subject:
Zamorcu sve lošije uskoro neće imati dlake na zadnjim nogama!
Ima kao te neke velike mrlje na kojima nema dlake!Sad se još više češe!
Sutra ću ju odvest u sve veterinarske valjda će netko znat!Cijeli net sam pretražila!
Ima netko kakvi prijedlog?
Anonymous - Nedjelja 03.07.2005. 22:36
Subject:
vjerovatno su to nametnici.kad ih je beny imao rekla je gđa na vet. stanocida su im dovelo jednod skoro bez i jedne dlake ali i bez krastica...
Sun - Nedjelja 03.07.2005. 22:39
Subject:
Možda to od kunića dobio?
Šta trebam kupit za nametnike?Hvala!
Anonymous - Nedjelja 03.07.2005. 22:45
Subject:
Pa mogoce da je dobio od kunica.A u slucaju da su to sugarci dobit ce injekciju (koju budes platila) a u slucaju da su neki drugi nametnici neznam Embarassed
Sun - Nedjelja 03.07.2005. 22:48
Subject:
PA ok odvest ću ju sutra svakako veterinaru!Valjda ću nać nekog koji se kuži u zamorce!Pa onda moram i zeku odvest!Jer mislim da baš od tog dana kada je on uselio ona se stalno češka.
Sun - Ponedjeljak 04.07.2005. 11:57
Subject:
Ćao!!!evo danas sam se čula sa veterinarom pa zamorčicu vodim popodne!Jadna se sad stalno češka Sad !Uglavnom znala sam da takav slučaj nije imao,a nemam izbora!Pa sam popamtila sve vaše savjete pa se nadam da će joj nekako pomoć!
brba - Ponedjeljak 04.07.2005. 12:15
Subject:
Ajd sretno i probaj svojim sugestijama i nasim komentarima pomoci vetu da otkrije o cemu se radi ako sam nije dovoljno iskusan. Javi vijesti!
By
Sun - Ponedjeljak 04.07.2005. 17:36
Subject:
Evo vratila se od veterinara!Naravno da takav slučaj nisu imali čak su i mislili da je ona hrčak, ponjela sam na papiru sve što sam našla na netu!Dobila sam prurivet da joj mažem prva 3 dana po 3x, a ostalih 4 po 2x i kontrola za 7 dana ako ne bude crvenila.Namazala sam ju rekli su da se makar 10min pazi da si ne dira namazano područje, pa ako je netko koristio pliz javite jel to otrovno za njih!i ništa sad čekam i nadam se da će joj pomoć!
Ana - Ponedjeljak 04.07.2005. 18:42
Subject:
Sun piše:
Naravno da takav slučaj nisu imali čak su i mislili da je ona hrčak

jojjoj Confused Neee neee yaeh right, imaš gigante hrčka nisi znala? Rolleyes
Lol
GoGo je koristio prurivet po preporuci svog veta na svojim zamorčićima.
Pisao je o tome u "krasticama kod zamoraca..."mislim da sam već postavila link u ovoj temi.
Prurivet sadrži više tvari koje nisu otrovne za zamorčiće. Iako je to zapravo lijek koji se koristi za neke kožne bolesti u pasa i mačaka, po svom sastavu bi bio prikladan i za zamorčiće.
Pazi da joj lijek dođe u oko.
Budi uporna u mazanju i nemoj prekinuti čim bude bolje, moraš to odmazati do kraja, odnosno kako je veterinar rekao.
Držim fige za brzo ozdravljenje! Javi nam kako napreduje liječenje!
Ćao Smile
Sun - Ponedjeljak 04.07.2005. 22:10
Subject:
Pa daaa Lol ,na ulici su me pitali jel to pekinezer Very Happy
Ma pazim ju kad namažem da se osuši pa ju tek onda vratim u kavez.
Mislim da ću morat po još jednu bočicu nema tu za tjedan dana!Jedino jadna sad više nema frizuru morala sam ju ošišat da bolje vidim!
Thxxx
Anonymous - Ponedjeljak 04.07.2005. 23:04
Subject:
Nadam se da ce sve biti dobro Very Happy
Javi i kad budes isla za tjedan dana;da cujemo kako je sve zavrsilo Very Happy
Sun - Srijeda 06.07.2005. 11:13
Subject:
Evo danas je 3.dan mazanja, ali meni to izgleda sve lošije i dalje se češe!
Sad već ima i po stomaku ali nešto drugačije,bijelo, kao da će joj se gulit koža.Joooj tak mi je žao nje,a ne znam više gdje da je odvedem i koga da nazovem!
Anonymous - Srijeda 06.07.2005. 21:26
Subject:
Jadnica Tuzan A sto joj je to bijelo na trbuhu????Mislim daj to malo bolje opisi
Sun - Srijeda 06.07.2005. 21:31
Subject:
Pa onak kao da se suši koža i malo se guli!A jadna cijelo vrijeme se češe, opet sam zvala veter. jer taj prurivet joj ne pomaže al ni on baš nema pojma!
Ana - Srijeda 06.07.2005. 22:20
Subject:
Joj nemrem vjerovat. Možda je ona na neku tvar unutra preosjetljiva, inače se sve može koristiti za zamorčiće.Kaj se češe još više nego prije? Ako je toliko koma, posavjetuj se da li da prekidaš onda terapiju ili ne.
Ne znam što da ti kažem. Tuzan Otkuda si, zar nemaš kome drugome ići?
Sun - Četvrtak 07.07.2005. 0:57
Subject:
Joj ma ni ja ne znam više šta bi, ne bi da joj se nešto desi! Iz Osijeka, koga god sam pitala kaže nešto dr, a znam i prije kad sam imala glodavce da ni onda nikakve pomoći ovdje! Najrađe bi ošla u Zg!!!!!
Pa mislim da se više češka, prije je samo kod zadnjih nogu, sad već iza uha. Tuzan
Ana - Četvrtak 07.07.2005. 7:30
Subject:
užas. Kad bi bar imala nekog da pokuša utvrditi o čemu se točno radi(gljivice možda ili koji drugi vrag), onda bi bilo i lakše izabrati lijek. Ovako čini mi se da se ide na neke metode pokušaja Confused Ako budeš dolazila i zg javi se uputit ću te kuda možeš ići
Sad baš mi je žao što nije bolje i nadam se da ćete riješiti problem.
Sun - Četvrtak 07.07.2005. 19:41
Subject:
Nova promjena - nadam se da je ova dobra???Kad sam ju danas išla mazat vidjela sam da ti tamniji dijelovi gdje je ostala bez dlake počinju se gulit,možda je to ok? pa joj naraste nova dlaka?
Sun - Nedjelja 10.07.2005. 20:47
Subject:
Cijelo područje gjde je ostala bez dlake se guli!Sutra idemo na kontrolu pa ćemo vidjet jel to ok!
Puno hvala svima!
Anonymous - Nedjelja 10.07.2005. 22:20
Subject:
Nisam baš sigurna da je to dobro Tuzan Ali pričekajmo sto ce reći vet Rolleyes (iako nisam sigurna da će nešto posebno reći Ljut )Ajde stavi slike pa ćemo ti mozda moći bolje pomoći Wink -+
brba - Nedjelja 10.07.2005. 22:24
Subject:
nina55 piše:
Nisam baš sigurna da je to dobro Tuzan Ali pričekajmo sto ce reći vet Rolleyes (iako nisam sigurna da će nešto posebno reći Ljut )Ajde stavi slike pa ćemo ti mozda moći bolje pomoći Wink -+

Ti zapravo u nista nisi sigurna, ali ja ti ne zamjeram jer razumijem tvoju potrebu da konstantno nesto piskaras pa makar i ne bila sigurna u nista. Ovo tvoje nisam sigurna moze zbuniti ljude, a i nije da si bas nesto pametno rekla ili pomogla nekome. Zapravo nisam siguran da i ja sad ne radim isto! Lol
Anonymous - Nedjelja 10.07.2005. 22:32
Subject:
Onda sam SIGURNA da mi je jakoo žao Sad
Sun - Ponedjeljak 11.07.2005. 0:06
Subject:
Jojjj ja ne znam stavit slikee!Sutra ću uslikat pa ćete mi reć kak da ih ubacim!Hvala!
Sun - Ponedjeljak 11.07.2005. 0:14
Subject:
Ma niste me zbunili, samo sam bila happy zadnjih dana sam kontala da to tako treba bit, ma valjda će biti ok.
Anonymous - Ponedjeljak 11.07.2005. 18:34
Subject:
Probaj kliknuti na ono (kada pišeš poruku)na BBCODE je aktivan tamo imaš upute o stavljanju slika a probaj i ovdje
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=3131
brba - Ponedjeljak 11.07.2005. 18:50
Subject:
Nina link koji si stavila ne radi, zato moderatori dajte to ispravite, a dok se to ne ispravi evo pomoci.
Najprije sliku smanjis u PS-u opcijom Save for web na kojih 450pixela po duljoj strani, a onda ju i smanjis podatkovno na 35,16kB. Kad to napravis uploadas ju na forum u foto album, a u poruci koju pises stavi njenu adresu tj. www.svijet-ljubimaca.com/forum....bla bla, slika ta i ta, te to stavis unutar forme [img] adresa slike [/img]. uh nadam se da nisam skomplicirao isuvise!
Sun - Ponedjeljak 11.07.2005. 19:38
Subject:
eto nisam uspjela!pa vidite šta sam napisala,pa mi javite šta ne valja!
Uglavnom proširilo se sad i na prednje šape!Pa ne znam šta ću Tuzan
brba - Ponedjeljak 11.07.2005. 19:57
Subject:
Sun piše:
drugi pokušaj!ak ne uspije!help!!!!
[img]www.svijet-ljubimaca.com/forum/album_page.php?pic_id=5303[/img]

Umjesto "album_page.php?pic_id=5303" mora ici "album_pic.php?pic_id=5303"
Sun - Ponedjeljak 11.07.2005. 20:06
Subject:
Thx Brba!!!Eto sad vidite koliko se dala slikat, postala je sva osjetljiva samo bježi!!!
PA jel netko to vidio ranije?
Ana - Utorak 12.07.2005. 11:03
Subject:
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=3131
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=241- o postavljanju slika. Sve radi-ispravljeno
Sun - Utorak 12.07.2005. 21:34
Subject:

Thx!!!Evo pokušaj stavljanja slike!
Sun - Utorak 12.07.2005. 21:35
Subject:
Sorry odustajem od slika!!!NE znam šta ne valja s njom i veličina i sve je ok u albumu!
brba - Utorak 12.07.2005. 22:01
Subject:
Gle opet isto! Pa umjesto "page" u linku na sliku stavi "pic", dakle, oblik je ne:img]http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/album_page.php?pic_id=5304[/img nego
img]http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/album_pic.php?pic_id=5304[/img
naravno s uglatim zagradama na pocetki i kraju koje sam ja izostavio da ti pokazem pravi oblik!

I da naravno fali ti i zadnja znamenka u broju slike, sve su slike cetveroznamenkasti brojevi!!!
Sun - Utorak 12.07.2005. 22:10
Subject:

Joj hvala!
A znam da se baš dobro ne vidi na slikama, probat ću je još koji put uslikat! Please ako je netko imao ovakav slučaj da mi se javi!
Anonymous - Utorak 12.07.2005. 22:37
Subject:
Znam da nisam od pomoći ali ovakve sam "rane" vidjela na PSU.To joj zna biti tjekom ljeta i to na pola tjela a onda prođe.
Sun - Utorak 12.07.2005. 23:28
Subject:
Hvala na pomoći!!! Smile
Anonymous - Srijeda 13.07.2005. 20:43
Subject:
Pa sumnjam da sam ti puno pomogla. Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan
Sun - Srijeda 13.07.2005. 20:46
Subject:
Ma thx na svakom savjetu! Ma kako sam u Os, izgleda da nam nitko ne može pomoć! Sutra ju opet vodim kod veterinara, kao smislili su neku novu terapiju! Pa vježbaju se na njoj Tuzan
Anonymous - Srijeda 13.07.2005. 20:53
Subject:
Ovdje u Sisku ima super veterina ali kako me moje poznavanje zemljopisa služi Osjek i Sisak baš i nisu blizu Confused
Sun - Četvrtak 14.07.2005. 19:14
Subject:
Evo vratile smo se od veterinara, pa da vam ispricam!Sad su bili dvoje nitko ništa ne zna...mjerili joj temperaturu, jadnica kak je vrištila i tako!
Nakraju sam kupila treću bočicu Pruriveta, dobila neki šampon i neke vitamine za glodavce! Zasad sam potrošila oko 400 kn, ali ništa nejde na bolje Tuzan Sad
Ana - Četvrtak 21.07.2005. 10:36
Subject:
Sun jel ide kaj nabolje?
Sun - Četvrtak 21.07.2005. 15:56
Subject:
Ma prešlo je i na prednje noge!I dalje mažem i šamponiram svakih 5 dana!Jedino se manje češka! Zvala sam nekoliko puta fax ali uvijek je il zauzeto il se nitko ne javlja, valjda zato što zovem tek kad se vratim s posla!
Namjeravam ići kod još jednog veterinara, ako ni on nema pojma,a ako mi frendica bude išla u Zg stižemo i Honey i ja s njom pa se čujemo!
Ali nadam se da će joj više biti bolje!
I naravno opet su je nazvali hrčkom!
Sun - Nedjelja 24.07.2005. 22:51
Subject:
Kakav bad kad ne znaš kako da pomogneš!Proširilo se i na vrat! Tuzan
Suta idemo kod drugog veterinara!
Anonymous - Ponedjeljak 25.07.2005. 9:53
Subject:
Ajme,baš mi je žao,pa što joj je bilo?Što god da joj je bilo nadam se da će brzo ozdraviti.
Sun - Ponedjeljak 25.07.2005. 17:19
Subject:
Sve sam opisala i stavila slike!I zvala svuda i slala mailove, išla kod veterinara sve živo i nikako da joj se to povuče sa tijela!
Ana - Ponedjeljak 25.07.2005. 19:37
Subject:
Užas Tuzan još uvijek mažeš prurivetom ili je to gotovo?
Sad kupaš s čim? Misle da ima gljivice?
Joj Sun...koma Tuzan metode pokušaja...
Sun - Ponedjeljak 25.07.2005. 19:42
Subject:
Druga bočica pruriveta, 3 X sam ju šamponirala neki crveni šampon ne znam ime nisu mi rekli!
Sad stvarno više ne znam šta bi??!!!
Bezveze sam im ostavila love i love, a oni ništa nisu pomogli!
Još kad sam bila oni čitaju knjige šta da rade s njom, pa joj htjeli dat neke tablete, ali ne znaju dozu za zamorce itd...
Išli mjerit temp. pa ne znaju u koji organ da stave toplomjer ma užas!!!
Ana - Ponedjeljak 25.07.2005. 19:45
Subject:
Za Boga miloga... Rolleyes nadam se da će barem iz knjiga nešto izvući...bilo bi mi draže da su se potrudili utvrditi što je uzrok njenih problema.a ne ovako Tuzan
Sun - Utorak 26.07.2005. 1:05
Subject:
ma cjelo vrijeme me uvjeravaju kao raste joj nova dlaka, ali stvar je što oni to nisu zaustavili, samo se širi po cjelom tjelu!
Sun - Srijeda 27.07.2005. 14:46
Subject:
Danas smo dobile termin kod drugog veterinara! Preko telefona mi je rekao da je to šugarac ako sam dobro čula i da se čudi što dr to nije primjetio! Super ak je to a ja ju tjednima lječim krivom terapijom!
Idemo u 6 pa javim kako je prošlo!
Sun - Srijeda 27.07.2005. 18:03
Subject:
Vratili smo se od drugog veterinara!
Pa on dao drugu dijagnozu - šugarac! Dobila je 3 injekcije vitamine,nešto za kožu, neki antibiotik!
Našpricao ju je sa 2 spreja, ona joj je i malo grecao kaže da se dosta razvilo! I još 2x idemo na špricanje!
I kaže da ono što sam dobila kod prvog nije ništa pomoglo!
Nadam se da smo ovaj put pogodile veterinara i da će sve bit ok!
Malac - Nedjelja 07.08.2005. 14:12
Subject: problemi s kožom
vec se neko vrijeme Malac i ja borimo s ljuskavom kozom po cijelim njegovim ledjima i nikako da prodje. izgleda kao ljudska prhut (bez crvenila). bili smo kod vetrinara prije koja tri tjedna jer sam mislila da su mozda nametnici no on je reakao da mu je to od streasa (?!) i da mu fale vitamini pa nam je rekao da uzmemo Gervivet, vitaminske kapljice. svaki dan mu ih nakapam u voce i on ih uredno pojede, jedino sto mi se cini da bas nema napretka. ljuskice lagano ispadaju ali nikako da prodju.
jel netko mozda imao slicnih iskustava sa svojim glodavcem? mozda postoji neka mast koja bi se mogla direktno utrljat u kozu?
inace je Malac normalan, veseo i razigrana, jede normalno i suho i svjeze tak da me previse ne zabrinjava ali bih se voljela tog rijesit.
unaprijed hvala svima.
Sun - Nedjelja 07.08.2005. 14:14
Subject:
Malac je hrčak ili zamorac?
Malac - Nedjelja 07.08.2005. 14:17
Subject:
Sun piše:
Malac je hrčak ili zamorac?

hrcak, ali vjerujem da je za glodavce kad je rijec o koznim bolestima, isti tretman
jos samo da primjetim da mu dlakica ne ispada.
Sun - Nedjelja 07.08.2005. 14:22
Subject:
Imaš ovdje opisano kakve smo probleme imali sa zamorcima, imaš i sliku pa prouči da nije možda tako nešto http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=7571
kod mene se to nije dobro završilo! Što prije to riješi!
Malac - Nedjelja 07.08.2005. 14:58
Subject:
hvala ti Sun, procitala sam koje si sve muke prosla sa Honey. Zao mi je sto je na kraju tak tuzno zvrsilo. ali zivot ide dalje a mi se uvijek mozemo sjecat lijepih trenutaka provedenih s nasim ljubimcima.
ovo Malcevo mi izgleda potpuno bezazleno naspram ovog sto je imala Honey.
on se ne ceska uopce, samo kad se cisti od mojeg mirisa ;o) a nema ni crvenila niti mu ispadaju dlakice. ak ne bude bolje jos neko vrijeme pitat cu za savijet nekog drugog vetrinara, malo mi je ipak bez veze da sad idem isprobavat sve moguce lijekove koje je netko koristio, moja glupa ideja s pocetka teme Razz .
bili smo u Heinzlovoj u Klinici za male zivotinje (preko puta vetrinarskog), i cinilo mi se da se vetrinar kuzi u glodavce. ak netko zna nekog dobrog a da nije izvan grada slobodno mi predlozi... Razz vjerojatno ste vec spominjali negdje, ali iskreno, neda mi se trazit. znam da je netko spomenu kliniku Don, negdje u Dubravi...
voljela bi da je nesto blize centru ili jos bolje, N. Zagrebu.
Sun - Nedjelja 07.08.2005. 15:25
Subject:
Ma super što nije ništa tako ozbiljno!
Sretno nadam se da će što prije ozdravit.
brba - Nedjelja 07.08.2005. 19:59
Subject:
Koliko je Malac star? Photeglia ima hrcka sirijca kao i ti, starog, pa ima iste probleme.... Ja osobno bih to pripisao starosti, mozda losijoj prehrani, a najveci krivac bi mogla biti voda... Nasa je voda uzasno tvrda i ja za usporadbu dajem Maxu iskljucivo filtriranu jer imam osjecaja da toliko kamenca i klora steti...ali to je moje laicko misljenje...
Anonymous - Nedjelja 07.08.2005. 20:42
Subject:
Da ja isto dajem benu filtrirnu vodu.Sisačk je voda dosta loša Ljut
Ana - Ponedjeljak 08.08.2005. 19:05
Subject:
Opet ja ko papiga ponavljam, pošto to nije hitno stanje inzistiraj da se pokuša utvrditi što je uzrok tome, prije terapije, a ne da se ide metodom pokušaja i na kraju loše završi Sad
Pili da pretraži na Demodex criceti, slično je bolest kao u pasa, samo što je ovo hrčkovski demodex, neka uzme i uzorak za gljivice. jednom sam vidjela hrčke s mikrosporozom nisu imali ništa osim prhuti po cijelom tijelu. i naravno druge stavri uzeti u obzir
Možda da pođeš u dermatološku ambulantu na fakultet, radi od 9-11 čini mi se.
GoGo - Utorak 09.08.2005. 9:16
Subject:
I ja sam imao problema s kožnom bolešću kod zamoraca, a prije sam imao 2 hrčka i nikad nisu imali ništa slično.
Najbitnije je da su životinje u toplom i posebno u suhom. Stelja uvijek mora biti čista i suha.Najbolje je kupovati vakumiranu dezinficiranu piljevinu u pet shopu, a ne prijeći na jeftiniju varijantu - susjeda stolara.
Ja sam učinio tu pogrešku; zamorci su dobili krastice po koži i nešto slično peruti, liječenje te kožne bolesti me koštalo 160 kn, zamorci su se napatili boli zbog trljanja lijeka u krastice, a sve je to bilo nepotrebno samo da sam cijelo vrijeme koristio tu kupovnu stelju. (Za 160 kn koje sam dao za liječenje sam mogao kupiti skoro 300 litara piljevine pa zamorci ne bi patili zbog nesnosnog svrbeža i bolova prilikom liječenja)
No pošto se bolest pojavila obavezno se javi veterinaru, a on će ti dati najbolje savjete i lijek. Ja sam dobio lijek u vidu tekućine od kojeg je koža nakon 3 dana ozdravila i ponovo im je počela rasti dlaka. Sad nakon par mjeseci opet su lijepe, čiste, uredne dlake i ništa se više ne vidi.
Malac - Srijeda 10.08.2005. 18:55
Subject:
hvala svima na odgovorima, ne mogu vam odmah odgovorit jer sam doma bez neta pa se nemojte ljutit Razz

brba piše:
Koliko je Malac star? Ja osobno bih to pripisao starosti, mozda losijoj prehrani, a najveci krivac bi mogla biti voda...

star nikako nije, nema vise od 7.5 mj. voda bi mogla biti uzrok, jer smo od prije kojih dva mj. poceli piti vodovodnu, koja bas i nije na najboljem terenu.
sumnjam da je zbog lose prehrane, svaki dan dobiva svjezu hranu, svakakve listice i korijenje, i naravno voca.

Ana piše:
Opet ja ko papiga ponavljam, pošto to nije hitno stanje inzistiraj da se pokuša utvrditi što je uzrok tome, prije terapije, a ne da se ide metodom pokušaja i na kraju loše završi Sad
Možda da pođeš u dermatološku ambulantu na fakultet, radi od 9-11 čini mi se.

hvala ti Ana, ti uvijek znas odgovorit konkretne stvari. kad diplomiras i negdje se zaposlis, obavezno nam javi gdje pa cemo ti svi vodit svoje ljubimce. Razz
znaci najbolje je odmah na vetrinarski, oni to obave strucno i detaljno Razz, tamo smo uvijek vodili macka. jedino mi malo smeta sto je svaki put drugi doktor, ali prezivjet cemo Razz

GoGo piše:

Najbitnije je da su životinje u toplom i posebno u suhom. Stelja uvijek mora biti čista i suha.Najbolje je kupovati vakumiranu dezinficiranu piljevinu u pet shopu,
No pošto se bolest pojavila obavezno se javi veterinaru, a on će ti dati najbolje savjete i lijek.

kupujem samo u pet shopu tak da sigurno nije kriva piljevina. a i ja cistim najmanje svaki drugi dan popisanu piljevinu.
a sto se vetrinara tice, problem je naci onog pravog koji ce posvetiti punu paznju i jednom "bezveznom" hrcku.

najvjerojatnije cemo onda ovih dana posjetiti vetrinarski...

javim kak je proslo, kad se dokopam neta.
pozdrav svima
Malac - Nedjelja 14.08.2005. 16:55
Subject:
Bili smo na veterini na dermatologiji jos u cetvrtak. Rijec je o Demodexu kako je Ana pretpostavila. Doktor je bio bas dobar, sve nam je podrobno objasnio, dao nam je cak da vidimo tog parazitica pod mikroskopom. Razz
i sad moram Malaca jednput tjedno kupat u smrdljivoj otopini, dobio je jedan tretman i vec se vide promjene Razz
a kao uzrok je moguc stres, pad imuniteta...
Sun - Nedjelja 14.08.2005. 19:13
Subject:
Very Happy Super baš mi je drago što mu je bolje!
brba - Nedjelja 14.08.2005. 23:17
Subject:
Malac piše:
Bili smo na veterini na dermatologiji jos u cetvrtak. Rijec je o Demodexu kako je Ana pretpostavila. Doktor je bio bas dobar, sve nam je podrobno objasnio, dao nam je cak da vidimo tog parazitica pod mikroskopom. Razz
i sad moram Malaca jednput tjedno kupat u smrdljivoj otopini, dobio je jedan tretman i vec se vide promjene Razz
a kao uzrok je moguc stres, pad imuniteta...

Odlicno! Very Happy Jedna prica sa lijepim zavrsetkom i poucnim tijekom. Wink
Ana - Ponedjeljak 15.08.2005. 14:49
Subject:
Baš mi je drago Smile Bit će sve ok Wink
Sun - Srijeda 17.08.2005. 20:07
Subject: I zeko gubi dlaku :-(
Ja ne mogu vjerovat da nakon onoga s Honey ovako šta, iako nisam sigurna!Tu i tamo se češka oko ušiju i izgleda mi ko da mu je oko toga mjesta prorjeđena dlaka. Pa nije valjda da je ipak isti kožni problem?
Pa šta da radim? Tuzan
Anonymous - Srijeda 17.08.2005. 23:21
Subject:
Sun,kunići se linjaju svaka tri mjeseca.Tada ih trebas izčetkati kako bi skinula suvićnu dlaku
Sun - Četvrtak 18.08.2005. 14:53
Subject:
Da to sam pročitala, ali ovo samo iza ušiju i čini mi se kao da se malo naborala koža, a tako je bilo i kod Honey.
Šta mislite jel to to?
Anonymous - Petak 19.08.2005. 8:45
Subject:
O bože Exclamation Nadam se da neće biti kao s hony Sad Wink
Sun - Petak 19.08.2005. 19:06
Subject:
Stavrno sam nakon onog postala psihopat!
Ali stvarno mu se nekako naborala koža a sad ne znam ni kod kojeg bi više veta ni ništa!ali svakako moram nešto napravit
mea_kalli - Nedjelja 21.08.2005. 20:51
Subject:
Odi na zecove i ostavi post. Tamo ima ljudi koji puno znaju o kunićima,a neki su imali slične probleme(ak se dobro sjećam). Nadam se samo da je linjanje, ali moraš biti oprezna i spremna na sve. Nemoj se dat iznenadit.
Sun - Nedjelja 21.08.2005. 23:38
Subject:
Ok hoću thx.
Anonymous - Ponedjeljak 22.08.2005. 16:16
Subject:
Evo mene i sta su ti rekli?
mopsica - Ponedjeljak 22.08.2005. 16:51
Subject:
Ada nema te baš na zecovima Confused
Anonymous - Ponedjeljak 22.08.2005. 17:42
Subject:
Net mi je bio dugo pokvaren,tako da sam ga tek danas popravila....
Od danas se Ada vraca na zecove Big smjesak
Sun - Utorak 23.08.2005. 0:12
Subject:
Kažu ako je šugarac šta čekam da odem do veta, ne znam do kojeg bi baš u Os otišla, ali ostaje mi samo jedan kojemu kao ide derma iako Honey nije pomogao.
kalipsa - Utorak 23.08.2005. 1:42
Subject:
Ako su u Osijeku tako loši veterinari (dva koliko znam), onda ti je najbolje da se prvo sjedneš za comp i malo prošvrljaš po internetu. Puno veterinara - privatnika ima svoje web stranice sa "pitaj doktora". Pošalješ sliku tog mjesta gdje gubi dlaku i DETALJNO opišeš ima li kakve druge simptome itd......pa vidi šta će reći. Kažeš da je jedan rekao da je šuga, drugi da nije....znam, ... Ljut Ljut Ljut ...
Ako nije šuga, a ovaj ga spika sa svim i svačim, to će biti još gore. Ako se trenutačno ništa ne širi bolje pričekaj dan - dva i dobro se raspitaj.
Nije dobro uvijek paničarit i trčat kod veterinara jer možda nije ništa (možda se stvarno samo linja), a kunići su jako osjetljive životinje i takvo natezanje im sigurno smeta. Vidiš kako je moja Flekica završila.... Tuzan Tuzan Tuzan
Pogledaj još i po starim postovima na zecovi.net - mislim da ima jedan post samo o šugi i hrpu toga o ostalim kožnim bolestima. Bolje se prvo dobro informirat.
Nadam se da nije ništa. Koja vrsta je uopće zeko?
Anonymous - Utorak 23.08.2005. 10:28
Subject:
JA SAM INAČE SA ZECOVA, I MOJ TI JE ZEKO IMAO ŠUGARCA, PRVO SAM MU KAPALA UŠI SA ULJEM GOSPINE TRAVE I PROŠLO MU JE, ZEKANI TI IMAJU DVA SLUŠNA KANALA A NE JEDAN TAKO DA KAD MU KAPAŠ MORAŠ MU U OBADVA KANALA I DRŽATI MU UHO DA SE ULJE UPIJE 3-4MIN, NJEMU ĆE TO SMETATI PA ĆE MAHATI UŠIMA SVUDA NAOKOLO I SVRBITI GA, TAKO DA SE ZA TO NETREBAŠ BRINUTI Very Happy

E I AKO STVARNO GUBI DLAKU OKO UŠIJU 100% JE ŠUGARAC SAMO KRENI BRZO TO LIJEČITI JER TI TI ŠUGARCI DOĐU ZEKANU DO MOZGA I ONDA JE GOTOV

A I INAČE KAD SE ZEKANI LINJAJU DOBRO JE DAVATI IM MALT PASTU, JER ONI DOK SE ČISTE PUNO DLAKE POJEDU PA IM TP MOŽE ZAKOMPLICIRATI PROBAVU A MALT PASTA TO ODLIČNO RIJEŠAVA Very Happy
mea_kalli - Utorak 23.08.2005. 21:12
Subject:
Svakako nam se javi kak je prošlo. I što si poduzela, da i drugi znaju.
Anonymous - Srijeda 24.08.2005. 0:29
Subject:
Sun,naravno da nam odmah javis kako je zeko i da nas detaljno obajvestavas o svemu Wink Wink Very Happy
Malo off topic:Mia 007 i Mopsica su iste osobe?? Confused
Sun - Srijeda 24.08.2005. 1:41
Subject:
Ne kužim se stvarno u vrste mogli bi mi i vi pomoći po fotki rekli su mi da je mini dugodlaki kunić.
A ništa ne preostaje nego opet kod veta no.2 on je skontao na Honey da je šugarac pa da se nadam da će pomoć zeki.
Ma bad mi nakraju ispadne da je stvarno zeko to otkad sam ga kupila preneo na Honey Plakanje
Anonymous - Srijeda 24.08.2005. 10:21
Subject:
Hajde,postavi sliku,pa cemo ti pokusati odgovoriti Wink
Sun - Srijeda 24.08.2005. 10:28
Subject:
Tu imaš sliku od Struje pa ako mi možeš reći koja je vrsta?

Ako se ne vidi dobro uslikat ću ga bolje!
A ovo iza ušiju da mu uslikam probat ću ali ne vjerujem da ću uspjet! Tuzan
brba - Srijeda 24.08.2005. 10:38
Subject:
Po mom skromnom misljenju i jos skromnijem znanju o kunicima ovo bi bio tipicni pripadnik patuljastog kunica!
Sun - Srijeda 24.08.2005. 10:40
Subject:
Pa to je i meni bilo logično, a ne zbog nekoliko čuperaka Very Happy i šiški su mi rekli da je dugodlaki.
brba - Srijeda 24.08.2005. 10:42
Subject:
Vjerojatno je onda neki krizanac! ALi ne zelim naklapati posto nisam siguran!
Anonymous - Srijeda 24.08.2005. 11:50
Subject:
brba piše:
Vjerojatno je onda neki krizanac

I ja isto mislim zbog smedje boje koju ima Rolleyes
Sun - Srijeda 24.08.2005. 20:44
Subject:
AAAA ma nije smeđa ne vidi se dobro na slici sivo-bijeli je.
Znači imam mješanca Big smjesak
Anonymous - Srijeda 24.08.2005. 21:08
Subject:
Sun piše:
AAAA ma nije smeđa ne vidi se dobro na slici sivo-bijeli je.
Znači imam mješanca Big smjesak

Pa dobro siva-smedja(tu je to Wink )---Ma neka je on mjesanac,glavno je da se ti brines o njemu bez obzira na vrstu Wink ---Iskreno,ja ne znam koja je Sultan vrsta(jer su mi ga neki "ljudi" ostavili na vratima Evil or Very Mad Tuzan )...
Neki ljudi zele kunica cistokrvnog tj.ako je orijas ili njemacki sarac onda da su mu i otac i mati ista vrsta....Ja volim sve zekane,bez obzira na vrstu Wink Kako je Struja?Na www.zecovi.net fourmu ( u podforumu opcenito) imas poseban topic otvoren samo tebi(jer si ti 500 -ti registrirani clan),pa se tamo malo javi...

Uh,malo sam otisla Izvan teme
Sorry
Sun - Srijeda 24.08.2005. 21:17
Subject:
Ma ni meni nije važna vrsta svi su mi zakon!
Struja isto stanje, češka se, ićemo do veta već sutra ako nas primi pa vam sve javim.
Na zecovima se još ni ne snalazim Confused pa helpaj bila sam samo na onom gdje pišemo o Struji.
Ana - Četvrtak 25.08.2005. 0:06
Subject:
Strujica je divna! Very Happy Mislim da te patuljaste kuniće koj imaju čupove oko glave zovu "lavlja glava" mislim da se te duge dlake na kraj izgube... Confused
Probaj mu zavirit u uho da nema i onu ušnu šugu, kod kunića je dosta često, vide se naslage žućkasto smećkaste u uhu, trese glavom i češe se po ušima, jače ili slabije ovisno o invaziji.
Držim fige da sve prođe ok kod veta Smile Neka ti govori sve što radi i daje kuniću i zašto, to imaš pravo znati.
Sun - Četvrtak 25.08.2005. 10:19
Subject:
Thx Ana zahvaljuje na komplimentima. Very Happy
Kod veta ćemo valjda preko vikenda jer ja radim jednu,a vet dr smjenu pa se ne možemo pogodit, a ako Struju poašljem s nekim iz obitelji onda sigurno neću znat šta je dobivao.
mea_kalli - Četvrtak 25.08.2005. 10:35
Subject:
Kak se ne možete nać, ak ti radiš jutarnju a on popodne onda baš možeš do njega. Problem je kad radite istu smjenu?
Ak nečeš ne moraš objasniti.
Sun - Četvrtak 25.08.2005. 21:57
Subject:
MA krivo sam rekla sorry ja radim maltene dvije jer nam je gužva znači od 13h pa dokle treba, a veta mogu uhvatit tek oko 16h, ali uhvatit ću ja njega u subotu.
Anonymous - Četvrtak 25.08.2005. 22:40
Subject:
Ben je imao šugarke i išao je na inekcije.
Sun - Četvrtak 25.08.2005. 22:42
Subject:
Ma ja mislim da je to, tako je i Honey izgledala koža. Tuzan
PA ćemo i mi na injek.
Anonymous - Četvrtak 25.08.2005. 22:45
Subject:
Pazi to je prilićno bolno(zamorci imaju debelu kožu pa je bilo teško ubosti,vet.je nekad mjenjao igle jer mu se strga,otupi i mora ponovo,pa pazi da ti zeko bude miran.No možda zeke nemaju tako debelu kožu Mislim )
Sun - Četvrtak 25.08.2005. 22:47
Subject:
E nemam pojma za zeke, ma povest ću ja moralnu podršku pa nek mi pomognu držat ga da bude što bezbolnije.
Anonymous - Četvrtak 25.08.2005. 22:50
Subject:
Moja ga je mama držala i bilo joj je teško jer se stalno vrpoljio.
Te su inekcije bile "traume" za nas i za bena Tuzan
Sun - Petak 26.08.2005. 10:05
Subject:
Čula sam se s vetom, kako sam mu sve opisala kaže da je vjerovatno šugarac Tuzan . Naručeni smo u 17h ja radim pa će ga mama odvest.
Javim vam navečer kako je prošlo.
mea_kalli - Petak 26.08.2005. 10:21
Subject:
Naravno, nadam se da neće biti nikakvih problema.
Sun - Petak 26.08.2005. 10:24
Subject:
I ja. Jedino mi bad što ne mogu ići s njim!
Reću mami nek sve pazi i da mi popamti šta mu je sve dao.
Sun - Petak 26.08.2005. 22:33
Subject:
Sad sam došla s posla pa da vam javim zeko je bio kod veta kaže da je šugarac, našpricao ga je nekim sprejom,dobio je inj.antibiotika i još neku sad ću pitat staru koju.
Anonymous - Petak 26.08.2005. 22:48
Subject:
Nadam se da ce zeko biti bolje Smile .Obavezno nam pisi kako je Struja Exclamation
Sun - Petak 26.08.2005. 23:09
Subject:
Mama je zapisala šta je dao zeki sad koliko mogu dešifrirat tu piše Amitraz sprej, antibiotik & Dexametnason valjda sam dobro pročitala.
Kaže da je Struja bio jako dobar kod veta miran ko bubica a tak svašta mu je radio. Sad je ok trči po sobi!
Nadam se da će sve biti u redu!
brba - Petak 26.08.2005. 23:29
Subject:
Klasicna terapija! Antibiotik i kortikosteroid! Ne brini sve ce biti OK!
Sun - Subota 27.08.2005. 17:42
Subject:
Jojjj nadam se!!!!
Anonymous - Subota 27.08.2005. 17:44
Subject:
Sun i ja se nadam,držim ti fige!!!!
Anonymous - Subota 27.08.2005. 19:15
Subject:
Držim fige da sve bude ok OK
kalipsa - Nedjelja 28.08.2005. 5:10
Subject:
I kak je mališ? Vidjela sam sliku, presladak je, mislim da je mješanac između lavolikog patuljastog kunića i običnog patuljastog.
Pazi da sve dobro dezinficiraš, meni su rekli da stavim Flekici Tuzan u gajbu umjesto piljevine ručnik. Nije mi baš jasno zašto, ali valjda postoji razlog.
Sun - Nedjelja 28.08.2005. 15:24
Subject:
Mališa je ok, ali mi čudno što vet ništa nije rekao mami ni za kontrolu ni ništa, pa ću ga nazvat odmah ujutro u ponedjeljak!
Jesam kupila neku tekučinu za kaveze, ali s čim mi je najbolje očistit?
Da stavim ručnik?
Vi samo pišite šta je najbolje!
Puno hvala svima!
Ana - Nedjelja 28.08.2005. 16:15
Subject:
škicni ovdje ima nešto vrlo zanimljivo i korisno http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=7388
Kavez peri pod vrućom vodom.Možeš nasapunati, pa isprati, pa dezinficirati, pa opet isprati. Dezinficijensa ima puno, možeš ih kupiti u ljekarnama, veterinarskim ili našim, sa uputstvima kako ih koristiti.
Od nečega što sigurno imaš doma a dosta je učinkovito su dezinficijesi na bazi klora, recimo domestos, ili varikina. Koriste se razrijeđeni, i ostavi nek djeluju neko vrijeme, a potom ispiri s jako puno vode.
Varikina se koristi u omjeru 30 ml na 1 l vode.
Važno je da se svako sredstvo za dezinfekciju koje se koristi na životinjskim nastambama DOBRO I TEMELJITO ISPERE!!! Sada kada je takva situacija dezinficiraj kavez pri svakom čišćenju, a kasnije kad budeš čistila i prala kavez ne moraš svaki put dezinficirati. Ja svojima dezinficiram svakih 14 dana.
Osobno nisam za ručnik, jer imam fobiju od stranih tijela u probavnom sustavu Jaooo Rolleyes ...a konci se daju fino isčupkati iz ručnika i spetljati.
Pusa tvom malom zečeku Big smjesak
kalipsa - Ponedjeljak 29.08.2005. 21:39
Subject:
Nemoj zaboravit dezinficirati i sva ostala mjesta u sobi gdje inače češće boravi, a ne samo gajbu.
kalipsa - Petak 02.09.2005. 2:25
Subject:
I? Jel mu je bolje? Question
Ja sam danas Cufeka vozila u Don jer je imao nešto smeđe u uhu, pa sam se zabrinula da nije šuga ili nešto. I tako sam jadnička vozila preko cijelog grada i na kraju on ima samo malo zamazano uho Lol Lol Lol
Bolje spriječiti nego liječiti Wink
Znala sam da se kunićama kada se bolje navlaži njuškica, ali njemu je do kada sam došla doma bilo mokro pola glave i capice jer se pokušavao čistiti. Da li se i tvom to dešava. Sad se pobro pod stol i duri se na mene. Ne ne ne
Sun - Petak 02.09.2005. 22:32
Subject:
Lol Lol makar si ga malo provozala Big smjesak
Struja je ok morat ću uskoro na kontrolu!
Stalno je nešt ljut na mene čim otvorim gajbu mlatne me Shocked
mea_kalli - Petak 02.09.2005. 23:37
Subject:
Hej pogledaj na ovom linku, ovak izgleda moj zeko. Poslala sam ti Sun poruku, zašto mi ništa ne javljaš?
http://img280.imageshack.us/img280/9126/p90202146pp.jpg
Tak izgleda kad ga počešljam da se dobro vidi. Jel i tvoj imao takvo prorjeđenje? Tuzan
Sun - Subota 03.09.2005. 14:44
Subject:
Sorry stiže ti pm nisam dobila obavijest!
Da tako lagano gubi dlaku, napravi se kao krug, ali Struji nije tako jako otpala!
Tako mi je bilo na zamorcu!
Anonymous - Subota 03.09.2005. 15:10
Subject:
Moj Buco se stalno linja,a Sultan takodjer...Samo što je u Sultana puno manje linjanje Rolleyes ....Sun,hadje stavi nove slike u struje Wink Moj digitalac je u kvaru tako da ne mogu da slikam svoje zekane,osim mobom,ali nemam USB prikljucak(narucila sam ga,ali pitanje je kada ce doci Plakanje )
mea_kalli - Subota 03.09.2005. 15:12
Subject:
Ako slikaš s mobom možeš si slike poslat mmsom na mail, pa onda tak staviš na net.
Sun - Subota 03.09.2005. 17:29
Subject:
Imam samo problema što taman to područje ne mogu uslikat ne da mi!
Pokušat ću ga nekako smirit!
Anonymous - Subota 03.09.2005. 19:10
Subject:
mea_kalli piše:
Ako slikaš s mobom možeš si slike poslat mmsom na mail, pa onda tak staviš na net.

Pa da,ali ovi sa nase BH mreže neće da mi aktiviraju MMS(jer se kod nas prvo treba aktivirati,tako da moram cekati USB prikljucak Tuzan )
I u mene su bili stalno nemirni,i nikada ih nisam mogla slikati kako treba Sad
Sun,je li Struji ista bolje?kako je on?i koliko on ima ono mjeseci Embarassed
Sun - Subota 03.09.2005. 19:32
Subject:
Pa izgleda mi bolje!
Ne češka se više toliko!
Pa Struja otprilike ako su dobro rekli ima najviše oko 9mj.
mea_kalli - Subota 03.09.2005. 23:07
Subject:
ada piše:
mea_kalli piše:

Pa da,ali ovi sa nase BH mreže neće da mi aktiviraju MMS(jer se kod nas prvo treba aktivirati,tako da moram cekati USB prikljucak Tuzan )
I u mene su bili stalno nemirni,i nikada ih nisam mogla slikati kako treba Sad
Sun,je li Struji ista bolje?kako je on?i koliko on ima ono mjeseci Embarassed

Ne znam dal će ti naplatiti aktivaciju al kod nas ti to uključe besplatno. Ja sam zvala službu za korisnike, rekli su mi da mob isključim na 5 min i da nakon pola sata dobivam njihovu mms poruku. Mislim da se može aktivirat i običnom porukom smsom na neki broj. Pogledaj kak to kod vas ide.
mea_kalli - Subota 03.09.2005. 23:09
Subject:
Da ne bi skrenula s teme i opet dobila jezikovu juhu, zeko ima problema s dlakom i morat ću ga otpeljat veterinaru. Bed je što je sutra/danas već nedjelja.
Sun - Ponedjeljak 05.09.2005. 20:02
Subject:
Danas je mama vodila Struju kod veta.
Dobio je cjepivo Miksomatoze i rekao je da dođemo opet za godinu dana
po to cjepivo.
I opet ga je našpricao, ali meni ne izgleda kao da ide na bolje koža je ista.
mea_kalli - Ponedjeljak 05.09.2005. 22:27
Subject:
Kod mene još i gora Sad situacija.
Zecu se širi to prema uhekima, bila sam jučer (nedjelja!) kod dva veterinara, jedan nije znao šta mu je, rekao je nek preventivno mažem kremom protiv gljivica, a drugi rekao da pije vitamine da mu ponovo naraste. Danas sam otišla u Heinzelovu, a kad tamo htjeli uzet uzorak za analizu, a ne mogu jer sam ga mazala kremom!? Sada ga moram dezinficirat sa Rivanolom i u srijedu doć opet k njima. Bilo mi ga je žao jer su mu morali izmjerit temp (u guzi Tuzan ). Tak ako uzmu uzorak i pošalju ga u lab, onda će mi dečec izgubit svu dlaku dok dobijem lijek za njega.

Ja sam kriva jer ga nisam odmah odvela u Heinzelovu. Ljudi nemojte ići neprovjerenim lječnicima, gubite na vremenu i novcu!
Anonymous - Utorak 06.09.2005. 18:25
Subject:
Mea javi kako je prošla analiza i kako je zeko! Wink Nadam se da će biti bolje Wink
mea_kalli - Utorak 06.09.2005. 18:28
Subject:
Ja svaki dan molim Boga. Nije tak dugo kod mene da mi ga uzme! Napravit ću sve da mu pomognem. I nek kazni mene, a ne njega...
Anonymous - Utorak 06.09.2005. 18:33
Subject:
mea_kalli piše:
Ja svaki dan molim Boga. Nije tak dugo kod mene da mi ga uzme! Napravit ću sve da mu pomognem. I nek kazni mene, a ne njega...

Drago mi je da toliko voliš životinje i svoga zeku.Vjerujem kako ti je teško kad je beny imao šugarce ja sam se kao i ti molila bogu da sve bude dobro i da mene kazni umjesno njega Embarassed
Anonymous - Srijeda 07.09.2005. 8:05
Subject:
Mea kalli,kako je zeko?i hajde please postavi koje slikice,kao one na kojima je tvoj zeko na kovčegu Lol
mea_kalli - Srijeda 07.09.2005. 8:27
Subject:
Gdje da ih stavim Very Happy
Imam nešto slika u albumu.
kalipsa - Srijeda 07.09.2005. 10:09
Subject:
Jesi bila danas kod veterinara ili je to druga srijeda? Kak je prošlo?
mea_kalli - Srijeda 07.09.2005. 10:22
Subject:
Popodne radi onaj doktor. Tak nam je i rekao da dojdemo.

Evo vratili smo se. Došli k njima, nije bilo nikog, doktor je uzeo bris, izašli, naplatili mi 170kn i to je to. Sva sreća što smo u čekaoni uhvatili besposlenog dr. Brajka,pa mi je rekao da ako se širi odmah dojdem k njemu, da nastavim mazat Plimycolom, te kada moram zvat radi nalaza. On je stvarno super. Koji doktor će ti pomoć u čekaoni, besplatno ti dati savjet? Inače njega su mi preporučili za kunića. To moram staviti u topic sa veterinarima.
Sun - Srijeda 07.09.2005. 19:47
Subject:
Ma samo neka ti zekan ozdravi!!!!
Mom je stanje isto, dlake i dalje nema, ali koliko vidim ne širi se!
Anonymous - Srijeda 07.09.2005. 22:12
Subject:
U mog Buce ima jedan problem:sve mu vise opada dlaka...kad gof ga pomazim,u njega dlaka otpada kao luda...Ispocetka sam mislila da je linjanje,ali sada stvarno mu opada sve vise i vise...Ne znam da li je to zboh godina jer je njemu ipak 4 godina,ili???
mea_kalli - Srijeda 07.09.2005. 22:20
Subject:
Mislim da je samo linjanje. No ako se to nastavi tak da vidiš kožu onda digni uzbunu.
Anonymous - Srijeda 07.09.2005. 22:29
Subject:
mea_kalli piše:
Mislim da je samo linjanje. No ako se to nastavi tak da vidiš kožu onda digni uzbunu.

Ma vec sada sam digla uzbunu u zrak...Stvarno sam se zabrinula,ipak je on Bucooo i nikada nije mu toliko hajmo reci "linjala" mu se dlaka i to...Pitat cu na zecovima Wink
kalipsa - Srijeda 07.09.2005. 22:46
Subject:
Izgleda da u zadnje vrijeme svi imaju problema za mališima. I moj mi je sumnjiv Tuzan Tuzan Tuzan
Sun! Spomenula si da je Struji pada dlaka kod uha - da li se to jako vidjelo ili tek ako bi išla baš gledati? Da li je imao možda nešto u uhu? Pitam da potvrdimj/pobijem svoje sumnje.
mea_kalli - Srijeda 07.09.2005. 22:50
Subject:
Da stvarno, nisam vidjela toliko postova o bolesti kunića! Jako je važno davat im vitamine i pri tome ne mislim na dropsiće. Jer kad zeko smršavi padne mu imunitet i bolesti ga napadaju. Uzimanjem vitamina on papa i bolesti/bakterije i slične gadosti su pod kontrolom. Jesam li već pričala o tome? To je pouka iz bolesti mog zekana. Prenosim je dalje.
Sun - Srijeda 07.09.2005. 22:53
Subject:
Pa ja stvarno u zadnje vrijeme imam problema sa svim životinjama!
Tuzan Kako Struja ima dugačku dlaku na glavi kad sam ga češkala onda sam tek skužila izbliza da iza ušiju nema dlake, a u ušima ništa.
Anonymous - Četvrtak 08.09.2005. 19:31
Subject:
Možda nema veze ali u vezi s ušima , šugarci se psima uvuku u uši , možda ima veze s tim.
Nadam se da će svim zecovima Lol biti bolje. Wink
mea_kalli - Četvrtak 08.09.2005. 20:46
Subject:
Gdje se može kupiti taj ivermektin (Ivomec)
Jel ide na recept ili mogu doć u živ. ljekarnu i kupiti ga?
Ana - Četvrtak 08.09.2005. 21:01
Subject:
Mislim da ga ne mozes ovako kupiti u vet. ljekarni. Imaju samo bocice od 100 ml cini mi se i to je injekciona otopina (za puno injekcija).Ovako nekoliko pojedinacnih doza mislim da se ne moze kupiti. Bilo sto u vezi ivermektina ako je on potreban radi iskljucivo u dogovoru sa svojim veterinarom, nikako na svoji ruku. Pogreska moze biti kobna.
mea_kalli - Četvrtak 08.09.2005. 21:05
Subject:
Thx.
Pitam jer su mi prporučili surolan kapi od 15 ml i u njih 1 ml ivomeca
surolan je kod nas otonazol mislim
Ana - Petak 09.09.2005. 18:26
Subject:
da kapas u usi? Confused
dobro porazgovaraj sa veterinarom o tome jer kolko ja znam, ivermekin(osim sto nije registriran za kunice, a sto je...?) se daje jednokratno ili triput sa razmacima od 7 dana ovisno o razvojnom ciklusu parazita kojeg ubijas. Nikako ne svaki dan. Onda moras vidjeti koliko ce ga dobiti u uho. Doza je vrlo vrlo mala. Mislim moze se upotrijebiti i tako da se nakapa na kozu, ali u uho ja ga ne bi davala, nikako...
Ne znam, da je moj kunic, no way...
Svakako jos provjeri Exclamation
mea_kalli - Petak 09.09.2005. 19:30
Subject:
Pričekat ću nalaze u nedjelju i sljedeći tjedan, pa nek mi vet prepiše terapiju. Sada mu je malo počela rasti dlaka, pa se nadam da će mu za mjesec,dva prekriti cijelo područje. Samo da mu opet ne počne ispadati.
Sun - Petak 09.09.2005. 23:47
Subject:
MA užas u ova zadnja 3 dana svaki dan sam drugog ljubimca vodila kod veta zbog parazita ili šugarca!
mea_kalli - Subota 10.09.2005. 9:01
Subject:
Ok, moraš ih paziti, probaj ih nekako razdvojiti. Da ne bi bilo da zeku izlječiš, pa da se opet zarazi. Npr.
kalipsa - Subota 10.09.2005. 11:55
Subject:
Izgleda da je i Cuf pobrao nešto od Flekice Tuzan . U ponedjeljak idem kod drugog veterinara. Uz to u istoj sobi imam dva zamorca i sad ako i oni nešto dobe mislim da ću ja dobit slom živaca. Nemam ih apsolutno nigdje staviti da ih odvojim dok nisam sigurna. Eto, pet shop Ljut Ljut Ljut Šta još reći. Ljut Ljut Ljut Trebala bi im poslati račun.
Sun - Subota 10.09.2005. 14:46
Subject:
PA stvarno ti Pet shopovi uopće na paze i ja sam zeku kupila sa šugarcem!
A pogodilo mi se da mi papiga ima parazite, zeko šugarac, a pas gubi dlaku na nozi. Tuzan
mea_kalli - Subota 10.09.2005. 15:12
Subject:
Ne mora biti da je pet shop prodao bolesnu životinju. Već sam rekla ono kaj sam naučila sad kad je Livy bolestan: zekani su nosioci raznih bolesti koje ih mogu napast kad im padne imunitet. Znači, tvoj zeko je dobio šugu ak mu je falilo vitamina ili je manje jeo. Tak je Majin dobio pasterelu. Svaki kunić u sebi nosi njene bakterije i svaki se može razboljeti kad je oslabljen imunitet. Nije to negdje pobro. Mislim da je tak i sa šugarcem, jer za svog znam da ga nije dobio u mojoj sobi!
kalipsa - Subota 10.09.2005. 16:00
Subject:
mea_kalli piše:
Ne mora biti da je pet shop prodao bolesnu životinju. Već sam rekla ono kaj sam naučila sad kad je Livy bolestan: zekani su nosioci raznih bolesti koje ih mogu napast kad im padne imunitet. Znači, tvoj zeko je dobio šugu ak mu je falilo vitamina ili je manje jeo. Tak je Majin dobio pasterelu. Svaki kunić u sebi nosi njene bakterije i svaki se može razboljeti kad je oslabljen imunitet. Nije to negdje pobro. Mislim da je tak i sa šugarcem, jer za svog znam da ga nije dobio u mojoj sobi!

To je istina, ali ne i za nametnike, on ne može biti nositelj nametnika koji miruju i onda ga napadnu kada mu oslabi imunitet. Što se tiče prijenosa, dovoljano je da jedan šugarac prijeđe na drugu životinju i budući da je dvospolac, eto veselja. Znam da šugarce najčešće prenose mačke, pa si recimo mogla negdje podragati mačku, ili imaš mačku, i donjeti ga na npr. jakni. Postoji bezbroj načina. Zato mislim da bez obzira da često dezinficiranje, izgleda nisam uspjela spriječiti da to ode na Cufa. Nadam se da ipak nije ništa, to ću znati u ponedjeljak.
Što se tiče Flekice, ona je sigurno kupljena takva. Siroče. Plakanje Plakanje Plakanje
mea_kalli - Subota 10.09.2005. 17:19
Subject:
Mislim da imaš pravo.

Došli su nalazi, ima streptokok stafilokok (tak sam zapisala kad mi je rekao), terapija je tjedan dana inekcijama -no od toga ništa, ne želim da tjedan dana ima šokove, pa sam se odlučila za tablete Enroksil od 15. Javim vam ak zeki ne bude bolje.
Anonymous - Subota 10.09.2005. 18:19
Subject: ranica kod zamorca
Bok ljudi! Baš mi je drago da sam otkrila ovaj forum. Evo ja sam već dvije godine ponosna vlasnica zamorca Adija, a prije mjesec dana nam se pridružila i kujica Mara. Od kad je kujica stigla imam malih problema sa Adijem. Strah me da nije dobio naku kožnu bolest, pošto se stalno češka. Danas sam primjetila da na vratu ima malu ranicu oko koje mu je ispala dlaka. ŠTA DA RADIM??? unaprijed hvala na pomoći!
kalipsa - Subota 10.09.2005. 21:10
Subject:
Ako to je neka kožna bolest, a vjerojatno je, preporučam da ga što prije odneseš kod veterinara dok se stanje ne pogorša. Ako si u Zagrebu, odnesi ga na veterinarski i traži da uzmu uzorak na analizu jer sve ostalo je gubitak vremena. Ako se ne zna točno koja je kožna bolest, ne može se niti pravilno liječiti i to može još više zakomplicirati stvari.
To sve šta ti je mogu reći, nadam se da će se uskoro javiti netko tko više zna o tome.
mea_kalli - Subota 10.09.2005. 22:39
Subject:
Uzmu ti uzorak pa ga čekaš tjedan dana, pa bi bilo najbolje da požuriš. I nejdi krivi veterinarima!
Anonymous - Nedjelja 11.09.2005. 11:16
Subject:
Baš vam hvala!! Evo oprala sam mu jučer tu ranicu sa kamilicom i danas mi to izgleda puno bolje. Možda se mali prasac samo ogrebao negdje pošto stalno piči po stanu! Smile Nadam se da nije ništa gore! sad ću vidjeti kako će to sutra izgledati pa ću ga odvesti na veterinu! Nikad mi to nebi palo na pamet!! puno vam hvala na savjetu!!
Anonymous - Nedjelja 11.09.2005. 12:30
Subject:
Nadam se da će mu biti bolje.Sutra,ili kad već dođeš s veta,javi nam što je bilo!
kalipsa - Nedjelja 11.09.2005. 12:50
Subject:
mea_kalli piše:
Javim vam ak zeki ne bude bolje.

Javi i ako bude bolje!
mea_kalli - Nedjelja 11.09.2005. 14:33
Subject:
Kak sam se ja raspitivala za lijekove za Livya, pa sam čula da je dobra cink vitaminska krema, košta oko 35kn, veliko pakiranje. Dobra je za liječenje ranica kod svih životinja.
Javi nam kaj je bilo sa zamorčićem.
Anonymous - Nedjelja 11.09.2005. 16:41
Subject:
Naravno da ću vam javiti kako je moj "gospodin". Evo tako ga zovem jer je stvarno poseban!!! Poludim kad nešto nije u redu! za sada mi se čini ok, a sutra ćemo vidjeti šta će reći! Stvarno se nadam da nije nikakva boleština, nego da se sam negdje ogrebao!! Hvala vam na savjetima!! baš ate super!! Very Happy
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 15:30
Subject:
Uglavnom,moraš nam javiti,zato jer smo ovako svi zabrinuti.Ja se nadam da će nam donesti doooobru obavijest Razz
Sun - Ponedjeljak 12.09.2005. 19:01
Subject:
Da javi nam sve!Držimo mu fige!
Mom se više ne širi šugarac!
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 19:15
Subject:
O,hvala Bogu,bar od Sun dobra vijest.Nadam se da će i ovaj drugi zeko donijeti dobru vijest Smile
mea_kalli - Ponedjeljak 12.09.2005. 19:46
Subject:
Danas sam kupila antibiotike. Prepolovila sam tabletu(jer to ide po kilaži kunića) i zdrobila je tako da taj prah mogu staviti na jabuku. Kako je to bilo oko podneva i kako on tada ništa ne jede, muku smo mučili da uzme tu jabuku. To se otegnulo sve do 4h. Al pojeo ju je. Možete zamisliti moje veselje.
Ranica/krastica čudnog oblika i izgleda se najvjerojatnije oljuštila, ne znam zašto ili zbog mazanja kremom i Rivanolom ili zato što joj je bilo vrijeme otić, al na tom i okolnom mjestu raste dlaka ko luda. Jedino čekam da se vrati ona iza na vratu bliže uhekima. Nastavit ću s ljekovima, da se slučajno ne bi namnožile bakterije ak mu imunitet padne. No kako oralno davanje antibiotika uzrokuje nadaraživanje zekine unutašnjosti, morala bi mu davat LGG. No kada sam mu dala da pošnjofa, pobjegao je kao da sam mu dala malt pastu. Sad još i to moram nekak zakamuflirat.
Sun - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:16
Subject:
Ma samo neka zekan bude bolje!
Jedino mi bad što Struji nije počela rasti dlaka na tom mjestu, sad se smirio pa sam ga uspjela pregledat.
Vet mi rekao da ne paničarim da će sve biti u redu, a ja ne znam,
to mi je rekao i za Honey pa kako je završila Plakanje
mea_kalli - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:20
Subject:
Jel mu daješ vitamine?
Vitamin A ubrzava rast dlake, al mislim da ga nema posebno za kupiti. Tako da ja svom dajem Vitamin Plus N, kapi i stavim mu ih u vodu. Izgleda da su mu fini, pije više nego prije. A možda pije više jer je veći i teži nego prije Very Happy Very Happy
Sun - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:23
Subject:
Jedino što sam našla kod nas u Pet centru neki Beaphar,lebensvitamine piše da ima svih vitamina, a najviše C.
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:25
Subject:
Da i ja sam to vidjela.Beaphar ti proizvodi takve proizvode i za sve kućne ljubimce.Nego,da se vratim temi,moj zeko do sada nije ima ama baš nikakvih problema,a u zadnje vrijeme samo čitam loše vijesti o zekanima,pa me je strah..
Sun - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:33
Subject:
Jesu ok ti vitamini?ništa dr nisam našla!
Ma budi happy što je tvoj dobro, nemoj se brinut!
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:36
Subject:
Ne znam,to kupuje moja teta,pošto je kod nje..A Beaphar radi ja mislim dobre proizvode,ja imam Pongaču za oći brisati i takve stvarčice za njeg a i dosta su dobre.A dobro,rekla si da se ne zabrinjavam što je dobro,poslušat ću te.
mea_kalli - Ponedjeljak 12.09.2005. 20:50
Subject:
Ja sam u pet centru tražila posebno vitamine i rekli su mi da pitam na blagajni. Te su mi dali a preporučila ih je njihova veterinarka(zvali su je mobom). Nije važno koji su vitamini, neg to da mu daješ, od njih mu može biti samo bolje.
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 21:50
Subject:
Evo i moj preslatki Bucika ima sugarac Tuzan Sad ...Stvarno ne znam sta je ovo... Mad ...Ne mogu ga odvesti veterinaru,jer ovdje nema niti jedan veterinar koji lijeci nesto drugo sem pasa Mad ...Tako da cu ga morat sama lijeciti.Ima svu dlaku samo sto ima to u uhekima Tuzan .Morat cu uzeti onu otopinu od drugarice,pa se nadam da ce mu ona pomoci.Kod Sultana na svu srecu nema nista tj.ni traga od sugarca...A u Bucike je jako malo,ali opet me je strah.a bas su mu neki dan provjeravala da nema slucajno sugarca,i gle sada ovog...
mea_kalli - Ponedjeljak 12.09.2005. 21:54
Subject:
Probaj ih odvojiti, jer šugarac može preći na ovog zdravog.

nek ti Maja kaže što ona koristi, kaže da je iz uha toliko izvadila da nije mogla vjerovat. I da je taj prašak super.
Anonymous - Ponedjeljak 12.09.2005. 22:25
Subject:
Problem je sto tog praska ovdje nigdje nema gdje kupiti Plakanje
mea_kalli - Ponedjeljak 12.09.2005. 23:43
Subject:
Gle, pronađi neku ljekarnu i pitaj kaj bi bilo najbolje. Kad isprobaš javi dal je djelovalo.
kalipsa - Utorak 13.09.2005. 0:00
Subject:
Vidim da se zekani oporavljaju Jump
Moj je još uvijek na čekanju, veterinar si je izgleda produžio godišnji Ljut
mea_kalli - Utorak 13.09.2005. 8:35
Subject:
Mislim da ne bi trebala čekati. pronadji drugog sposobnog veterinara. A poslat ću ti poruku.
Anonymous - Utorak 13.09.2005. 8:43
Subject:
mea_kalli piše:
Gle, pronađi neku ljekarnu i pitaj kaj bi bilo najbolje. Kad isprobaš javi dal je djelovalo.

Tako cu i uraditi...Joj,da mu samo hoce biti bolje Tuzan ...zasto bas on,bio je zdrav do sada i nikada se prije nije PRAVO razbolio Sad
Ana - Utorak 13.09.2005. 9:39
Subject:
joj jadan sto ima nsalage u usima? Tuzan
Pazi kada budes baratala oko toga jer to jako boli, odnosno ispod su i mogu biti rane.
a da pokusas barem nazvati kojeg veterinara? Veterinarski fakultet u Sarajevu?nekoga?
kalipsa - Utorak 13.09.2005. 17:11
Subject:
mea_kalli piše:
Mislim da ne bi trebala čekati. pronadji drugog sposobnog veterinara. A poslat ću ti poruku.

E, da nađem samo jednog. Ovaj koga sad čekam se navodno razumije u kuniće. Neću radit paniku, prvi veterinar mi je rekao da nije ništa, ovo je samo za provjeru. Trebao bi se danas vratiti, idem baš zvat.
Anonymous - Utorak 13.09.2005. 18:47
Subject:
Nisam mogla vjerovati svojim ocima Shocked ...Naslage (sugarac) je tako brzo se odstranjivao kao da se sam od sebe lijepio.Drugarica mi je dala tu "otopinu" i rekla da mu namazem u uhekima (bio je skroz miran) i da mu kasnije sa tamponom za usi probam polahko predjem preko tog sugarca...Pola sugarca mu je nestalo,i rekla mi je da ne stavljam previse te otopine,nego da idem postepeno Wink .2X na dan se maze( ujutro i navecer).Rekla mi je da mu mazem dok mu to ne nestane Very Happy .
Da,Ana to su naslage,a ne mogu nazvati veterinarski fakultet u Sarajevu kada trebaju prvo da vide zekana...Ali eto,na svu srecu pronasla sam mu sama lijek Wink ,i nadam se da ce mu se to ocistiti Wink
Kako su vasi zekani?
Sun - Utorak 13.09.2005. 19:03
Subject:
Kako izgleda to u ušima jel se jako vidi ili?
Anonymous - Utorak 13.09.2005. 19:07
Subject:
Sun piše:
Kako izgleda to u ušima jel se jako vidi ili?

Sugarac ili otopina?Sugarac:Pa kao sto ti kazem,bas kao naslage,da vidi se jako,ali kada se zagledas u uho,a ovako nista...

Otopina:stavis na tampon za usi tu otopinu,i onda te naslage "potopis" sa njom tj.namazes ih Wink

Kako tvoj zekan ?
Sun - Utorak 13.09.2005. 19:17
Subject:
Da zanimalo me kako izgleda šugarac, jer Struja ne da da mu se baš zagledam u uši ali mislim da nisam ništa vidjela, a sad ću ga morat opet pogledat!
Pa stalo je sa širenjem, ali stvarno mu još nije počela rast dlaka iza ušiju,
jadničak naprijed je dugodlak, a iza ćelav.
Ana - Srijeda 14.09.2005. 9:37
Subject:
kako se zove ta otopina ako se smije znati i sto ima u njoj? Smile
mea_kalli - Srijeda 14.09.2005. 14:37
Subject:
Ne zna kakva je otopina jer joj je frendica dala. Al Ada će to bolje objasniti.
Anonymous - Srijeda 14.09.2005. 14:43
Subject:
Ana piše:
kako se zove ta otopina ako se smije znati i sto ima u njoj? Smile

Eh,evo mene Very Happy Buco je puno bolje,jeste da je malo smrsao (zbog sugarca),ali vratit ce se on brzo na staro Wink.Ta otopina (ja ne znam kako se zove),ali mi je od prijateljice otac rekao da je specijalno za sugarac(za sve manje zivotinje).I taj covjek sto je dao ocu od moje prijateljice otopinu,jedva je nabavio tu otopinu,jer se u Njemackoj to puno trazi Rolleyes .Ta otopina je providna i bez mirisa (kada se gleda,izgleda kao voda).U njoj ima neki lijek(tako mi je rekla frendica) koji pomaze da se taj "sugarac" odlijepi.Ja sam svome Buciki dosta sugarca "skinula"...Nisam mogla vjerovati Eek
Anonymous - Srijeda 14.09.2005. 19:27
Subject:
evo mene, ja protiv šugarca koristim neguvon prašak, od kojeg se radi otopina, no to zeko nesmije lizati niti mu smije kapnuti u oko jer je to otrovno... kapa se s tim 1-7-14 dan, ima ga za kupiti u svakoj vet. apoteci i dođe 60kn... I TO JE SAMO ZA ŠUGARCA, NIŠTE VIŠE Very Happy
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 6:59
Subject:
Ja sam ovdje trazila taj prasak,ali ga nema nigdje Ljut .Ali makar imam onu otopinu,koja mi je lijek Wink .I ima li jos puno sugarca u zekice?
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 7:25
Subject:
ne, već nakon prvog kapanja je puno toga izašlo, još samo malo... Very Happy
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 8:59
Subject:
MAJA_007 piše:
ne, već nakon prvog kapanja je puno toga izašlo, još samo malo... Very Happy

I u mog Buce ima jos samo malčice,nadam se da ce brzo nasi zekani ozdraviti Very Happy
Ana - Četvrtak 15.09.2005. 14:12
Subject:
cure budite jako oprezne. Nije nista osobno protiv nikoga da me ne biste krivo shvatili ili sto, niti da vam solim pamet, samo jednostavno, sto se tice zivotinja, a pogotovo nasih kucnih ljubimaca, nikad dovoljno opreza. Exclamation pa ako treba 100 puta provjeriti, neka.
i iskreno se nadam da cete rijesiti vasim kunicima probleme.
Prihvatila sam misljenje da je lijek izbora za usnu sugu kod kunica ivermektin, u dozi koja se preporucuje, kako i pise u nekoliko knjiga koje sam citala koje su bas o egzoticnim zivotinjama ili bolestima kunica kucnih ljubimaca. kako sam vec pisala daje se 3 puta s razmakom od 7 dana potkozno. Ako se koristi onako kako se mora koristiti, ucinkovit je i prilicno siguran. Doza je vrlo mala i kolicina lijeka koju kunic treba dobiti je vrlo mala, te se tu moze pogrijesiti ako niste dovoljno oprezni.
Postoji i jos jedan slican njemu ali niej toliko efikasan.
Topla preporuka: posto svaki vet koji tretira stoku sigurno ima ili Ivomec ili Iverktin, a vjerujem da ga imaju i u manjim ambulantama, podjite veterinaru. Onaj koji ima ima dva zrna soli u glavi sto se tice kunica nece se odluciti ni za jednu drugu opciju u lijecenju usne suge, u to budite sigurni. Ne radite na svoji mzivotinjama nista na svoju ruku bez savjeta ili bez dogovora s veterinarom. Samo jedna pogreska dovoljna je da si neke stvari nikad ne mozete oprostiti, oprez oprez oprez. Exclamation
Nakon druge injekcije po preporuci knjiga moze se poceti skidati naslage u uhu,kad je vec dobar dio sugaraca unisten, sa nekim sredstvom koje ih omeksava, pogodno je nesto neutralno za ciscenje psecih i macih usiju kao otifree.
Sve drugo ili nije dovoljno sigurno ili nije dovoljno efikasno. Ovo je zasigurno najjednostavnije i najsigurnije usudim se reci.
Nema tog neguvona ili bilo sta za sto ne znam tocno sto je unutra, a da bi ga stavila ne kunica ili bilo koju zivotinju.
Neguvon mi je prodala zena u ljekarni kad sam imala problem sa usima u stakora. Nedovoljno podataka i moguca toksicnost mi je bila dosta da ga dam kolegici koja je imala problema sa grinjama u gmazova, gdje se recimo tocno zna sto i kako s neguvonom.
Nisam previse istrazivala neguvon sto se tice suge, no ako vam ga je preporucio vet, onda je vjerojatno u redu. U knjigama koje sam citla nikad nije bio naveden kao opcija kod lijecenja suge. Ubija sugarce to sigurno, ali kako ga davati ne znam.Vjerojatno kao i ivermektin zbog ciklusa grinje. Vjerujem da si sve procitala u vezi njega ali oprez kod razrjedjivanja to je tvar kojom se mozes otrovati, obavezno se zastiti. Meni se cini tu dve stvari problematicne, a to je da se on jako dobro resorbira kroz kozu, a onda ne znas koliko je tocno uslo u organizam, a to mi se nikako ne svidja pogotovo ako ne pise u uputama kako s ekoristi za pojedinu vrstu. Druga stvar je da ukoliko dodje do otrovanja i kunic pocne sliniti i ocitovati druge simptome, postoji protuotrov i to je atropin, ali je problem sto vise od 30 posto kunica sadrzi enzim koji ga razgradjuje, te tu moze nastati problem. Ne znam, cini mi se preriskantno, jer nisam vidjela konkretne podatke istrazivanja a u literaturi o malim ljubimcima se ne spominje kao tretman za to.
Druga stvar je moraju se tretirati svi kunici koji su bili u kontaktu, iako oni ne ocituju simptome sugavosti, mogu nositi sugarce po sebi i prenositi ih.
Ada htjela bi te upozoriti sto mozes ocekivati. Ako ovaj lijek koji koristis ako djeluje samo lokalno u uhu, postoji mogucnost da ne potamanis sve parazite, tj. oni koji mogu biti na tijelu. Tako da ti se suga moze nakon nekog vremena vratit, pogotovo ako ne tretiras dovoljno dugo odnosno do kad se zadnji sugarac izlegne iz jajasca.
Eto, toliko od mene, nemojte me krivo shvatiti ovo je samo dobronamjeran savjet. Znam da ste cesto nezadovoljni veterinarima, ali ja vjerujem da ima ljudi koji zaista znaju sto rade.
Sretno i zelim vam zdrave zekane Smile
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 16:34
Subject:
Hej ljudi!

Evo samo da vas obavijestm da je Adi bio kod Veterinara i da mu je dijagnosticirao dermatits uzrokovan piljevinom. Pa ja jednostavno ne mogu vjerovati da mi je zamorac alergičan na piljevinu!! Nikad nisam koristila ništa drugo, nego samo kupovno i kako je to uopće dobio. Uglavnom, moram mu utrljavati na ta mjesta Prurivet. Malo se ljuti, ali šta ću kad moram. Nadam se da će mu to pomoći!
mea_kalli - Četvrtak 15.09.2005. 18:02
Subject:
Promijeni vrstu piljevine. Što ti je savjetovao vet? Ako ne može imat piljevinu, kaj može? Sijeno?
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 21:35
Subject:
sijeno i slamu. Malo mi je sad to problematično pošto sijeno ne upija ko piljevina, ali šta ću sad! U početku sam mu stavljla novinu pa na nju piljevinu i još sijeno za grickanje. Nakon tog sam čula sa možeš stviti pijesak za mačke, pa onda na to piljevinu i sad sam se vratila ponovno samo na piljevinu i vidi vraga Exclamation Vet kaže da je sijeno, a ja čak sumnjam na taj pijesak. Sad ćemo vidjeti kako će to funkcionirati.

Strašno je tužan jer je sad stalno zatvoren! Šta misliš koliko će trajati oporavak?
brba - Petak 16.09.2005. 9:39
Subject:
Ako si uklonila uzrok dermatitisa, i ako je pocelo ljecenje za nekih par dana javit ce se prvi znakovi da mu je bolje, a za otprilike tjedan dana bi se sve trebalo vratiti na normalu. Ma ne brini, ako je dermatitis to nije nista opasno... Smile
Strippy - Petak 16.09.2005. 11:41
Subject:
mimačica piše:
Hej ljudi!

Evo samo da vas obavijestm da je Adi bio kod Veterinara i da mu je dijagnosticirao dermatits uzrokovan piljevinom. Pa ja jednostavno ne mogu vjerovati da mi je zamorac alergičan na piljevinu!! Nikad nisam koristila ništa drugo, nego samo kupovno i kako je to uopće dobio.

Nije to ništa tako neobično. I moja zamorčica je dobila alergiju na piljevinu (proizvođač Hobby ili Friskies), otada koristim samo Ferplast piljevinu (koje nažalost više nema za kupiti kod nas) ili Padovan. Na dno stavim pijesak za mačke (onaj iz DM-a), pa piljevinu, pa malo sijena. Funkcionira super! Inače, cinkova pasta ti je super i pogodna za primjenu na životinjama jer nije toksična i neće im biti niš ak ju poližu. To je dobro uvijek imati u kućnoj apoteci, kao i propilis kapi (bez alkohola). Sretno!
Anonymous - Ponedjeljak 19.09.2005. 12:35
Subject:
Evo ova moja mala beštija se super opravlja!!! Very Happy Hvačla Vam na savjetima. Probat ću to sa pijeskom za mačke, ideja uopće nije loša! Ne znam sad kako da ga operem! Od pruriveta mu je dlaka ljepljiva i masna, a vidim da i njega to lagano živcira. Kakav da koristim šampon?tenks
mea_kalli - Ponedjeljak 19.09.2005. 14:35
Subject:
Ja svog kunića nisam prala, jednostavno mu je to nakon par dana nestalo.
Anonymous - Petak 23.09.2005. 19:00
Subject:
Evo da vam javim jednu dobru vijest:U Buce nema šugarca,sve smo očistili Wink ,a u Sultana svako i nema.Sun,mea_kalli,javite se i vi Exclamation Kako su vaši zekani?
mea_kalli - Petak 23.09.2005. 20:32
Subject:
Mom je kružno narasla dlaka, prvo je prekrila samo površinu, sada je pola dužine dlake na ostalom krznu. Ne znam jel se sve povuklo jer na mjestu kvržice ne raste. I jako se linja pa ispada dlaka u svakom trenutku. No često se češka po prednjoj strani glave. Vide se neke crne crte (dlaka mu je crna ispod), te su neke dlake duže, neke kraće. Nadam se da mu se bolest nije vratila Zbunjen Ostala mi je samo jedna tabletica antibiotika za sutra i lječenje bi trebalo prestat... Sad
Sun - Subota 24.09.2005. 17:05
Subject:
Joj bad Plakanje , Struja nije bolje širi mu se..
Nešto sam uspjela uslikat ne vidi se dobro, ali makar da vidite koliko je zahvatilo!
Kao da se prave i neke krastice Tuzan

kalipsa - Nedjelja 25.09.2005. 23:25
Subject:
Jel možeš tražiti nekog od veterinara da uzme uzorak kože i pošalje negdje na analizu? Jel ima u Osijeku ili okolici tako nešto? (koliko sam skužila, iz Osijeka si, ako sam fulala, sorry). Ako možeš to na neki način saznati, onda kontaktiraš nekog boljeg veterinara u Zagrebu, pa si sigurna u terapiju. Ako mu se širi, vet. baš i ne zna šta radi. Ja ne bi baš čekala s tim, i Flekica je imala nekakve krastice, a znaš kako je to završilo... Plakanje
Sun - Ponedjeljak 26.09.2005. 2:01
Subject:
Da znam kako to zavrsilo Tuzan , pa ne vjerujem da tak šta ima kod nas, da iz Osijeka sam i uglavnom nitko nema pojma! Jedino mi ostaje taj vet kod kojeg idem, a on mi je rekao zadnji put da će sve biti ok i da paničarim, a Struji se samo širi!
I sad ne znam gdje da više idem, a ne želim da završi kao Honey Plakanje
kalipsa - Ponedjeljak 26.09.2005. 6:29
Subject:
da, i meni su govorili da ne paničarim i da joj ne može biti ništa...rezultat: totalna paranoja Eek
Pitaj ti veterinara jel ima tamo negdje nekakav laboratorij. Znam da sam na jednom drugom forumu čitala da je u osijeku otvoren laboratorij u nekakvoj klaonici.....? Sad sam to tražila i ne mogu nać. Možda bi bilo najbolje da odeš na zecove (vidim da već jesi) i prošvljaš po profilima i vidiš da li ima netko iz Osijeka ili jednostavno postavi post. Nije mi logično baš da oni to nigdje ne šalju, pa ima tamo i uzgajivača i sl. ... Bolje biti siguran, ja ne bi išla sa ljekovima tipa, "mom zekanu je pomoglo...", jer zapravo niti ne znaš šta mu je. Na taj način mu se šta god da to je može izliječiti, ali se može i napraviti suprotno.
Sun - Srijeda 05.10.2005. 15:38
Subject:
Tuzan e ljudi kod mene nikad ništa dobro!
Zeki se širi, danas mi se treba javit vet samo ne znam s kojom sad idejom!
mea_kalli - Srijeda 05.10.2005. 22:45
Subject:
Jesu li mu uzeli uzorak? Mislim ovo ga već dugo mući. Mom je super, sve mu je naraslo. Fakat ne znam kaj bi mu moglo biti.
Sun - Srijeda 05.10.2005. 23:49
Subject:
Ma sutra smo naručeni al već znam šta će bit & šta će reć!
Dat mu sprej i bla bla kako paničarim i to je to!
A jadan zeko!
Sun - Četvrtak 06.10.2005. 18:51
Subject:
Struja je našprican i opet je dobio 2 injekcije & vitamina, i bio je jako dobar kod veta.
kalipsa - Utorak 18.10.2005. 19:31
Subject:
Kako je zeko?
Sun - Srijeda 19.10.2005. 9:28
Subject:
Joj u zadnje vrijeme se već bojim i pogledat koliko to već traje!
Ostalo je isto ne širi se ali je veliki dio iza ušiju bez dlake, za koji dan idemo na zadnje špricanje.
Anonymous - Srijeda 19.10.2005. 12:41
Subject:
Ajoj,jako mi je zao zbog zeke.Nadam se da ce uskoro biti bolje,i da nece imati ni trunke od sugarca Wink .Eh,da si makar malo blize meni... Plakanje
kalipsa - Utorak 01.11.2005. 13:07
Subject:
Sun piše:
Joj u zadnje vrijeme se već bojim i pogledat koliko to već traje!
Ostalo je isto ne širi se ali je veliki dio iza ušiju bez dlake, za koji dan idemo na zadnje špricanje.

I? Jel bolje?
Sun - Utorak 01.11.2005. 13:14
Subject:
Koliko sam gledala ne širi se, ali to područje je i dalje bez dlake jadničak moj, čak mi se učinilo da je i malo počela rast dlaka!
Pa se nadam da će više krenut na bolje!
Anonymous - Četvrtak 03.11.2005. 20:35
Subject:
Držim fige da bude sve ok! Wink
Anonymous - Petak 20.01.2006. 22:02
Subject: opadanje dlake?
jel normalno da mom vrtimisu opada dlaka? kad sam ga kupila imo je dost rijetku dlaku po vratu a sad mu je vrat potpuno gol kad se izduzi i na leđima mu je jos dlaka otpalo! neznam jel to normalno?! Zbunjen2 ak nije,imate koje savjete za veterinara,kod kojeg da odvedem mog vinka?zivim u zagrebu
Ana - Petak 20.01.2006. 22:09
Subject:
nije normalno.prodali su ti bolesnu životinju. vrtimiševi i miševi također imaju problema s nekim ektoparazitima, koje najčešće povuku iz uzgajivačnice, ko i zamorčići. to prvo moraš isklučiti.
idi s mišem na pregled na veterinarski fakultet, parazitološko dermatološka ambulanta pon-pet 09-11 sati
Telefon: 01/2390-361 i 091/507-4182 tamo će utvrditi o čemu se točno radi i propisati liječenje Wink
Anonymous - Petak 20.01.2006. 22:18
Subject:
ne zvuci dobro... Tuzan ok,fala. samo neznam kad cu to,iduci tjedan imam sk ujutro Confused a dobro,smislila bum nekaj... nego,jel može taj moj mali mišonja prenjet tu neku boleštinu na mene?
dobro da nije ptica pa nema ptičju gripu Very Happy
Ana - Petak 20.01.2006. 22:27
Subject:
to se da izliječiti nije problem ako su u pitanju ektoparaziti Wink
ovisno o tome što je...nisam sigurna jer za grinje koje najčešće napadaju miševe u literaturi piše različito. Najbolje pitaj u ambulanti, ali mislim da ti ne bi trebalo ništa biti ako si inače dobrog zdravlja.
sve bude ok nemoj se ništa bojati Smile
Anonymous - Petak 20.01.2006. 22:36
Subject:
ma samo se nadam da bu moj vinkec ok jer ga jako jako volim iako ga imam samo mjesec dana Very Happy
probacu ja odma u pon tam otic,pa javim kak je proslo i kaj je mom mišeku.
jos jednom puno fala u moje i u vinkecovo ime Very Happy Very Happy Very Happy
Ana - Petak 20.01.2006. 22:41
Subject:
ma nema na čemu.
javi se kako je prošlo kod veterinara, i da je Vinko dobro Smile
mea_kalli - Subota 21.01.2006. 1:13
Subject:
Čuj, u Heinzelovoj će uzet bris, čekaš ga 5-6 dana, nazoveš i doc ti kaže kaj mu je. Uz to ti kaže i terapiju.
Anonymous - Ponedjeljak 23.01.2006. 13:40
Subject: Re: opadanje dlake?
I mom se zamorcu nešto slično dešava...opada mu puno dlaka,ne znam zašto,nije gol kao tvoj skočimiš,ali mu u velikom broju opadaju dlake..ne znam je li to normalno..
please help Plakanje
Jasmina - Ponedjeljak 23.01.2006. 13:43
Subject: Re: opadanje dlake?
Inesa piše:
I mom se zamorcu nešto slično dešava...opada mu puno dlaka,ne znam zašto,nije gol kao tvoj skočimiš,ali mu u velikom broju opadaju dlake..ne znam je li to normalno..
please help Plakanje

Jel celav? Ako je odvedi ga veterinaru. Ako mu opada dlaka kad ga ceskas, to je normlano, linja se.
Indigo_girl - Nedjelja 29.01.2006. 23:21
Subject:
Isto sa mojim vrtimišima. To im se pojavilo u blažem obliku kratko vrijeme nakon što sam ih kupila, pomislila sam da im je možda slab imunitet ili da je problem što su doživjei toliko promjena.

I prošlo je dosta brzo, no sada opet i to malo ozbiljnije.

Pitala sam i u Kokolu i u Amzoni(tu sam ih kupila), ni jedni ni drugi nemaju pojma, ovima u Amazoni su svi jadni ofucani, a oni kažu da im je netko rekao da im je to od jabuka Shocked Question Exclamation Question luđaci

Baš me zanima što će tebi reći veterinar.
Anonymous - Ponedjeljak 30.01.2006. 0:16
Subject:
evo ljudi,da vam se javim.nisam stigla ovaj tjedan na veterinarski,al sam vinku pocela davat mandarine i oporavil se! Very Happy Very Happy pocela mu je nova dlaka rast,zivnuo je i puuuno bolje i zdravije zgleda Smile valjda zbog vitamina... probajte i vi,mozda pomogne Rolleyes sretno! Wink
Ana - Ponedjeljak 30.01.2006. 10:28
Subject:
da to se može desiti, ali nije rješen problem u korijenu, pa u budućnosti možeš očekivati da će se nekada javiti ponovo. kad je životinja dobrog zdravlja ovi nametnici joj nemoraju predstavljati problem, no u nekim situacijama ili u starijoj dobi, nametnici uzimaju maha i lako se razvijaju takve promjene čak do dubokih rana na koži, od češanja. vidjela sam dosta miševa sa takvim problemima, čak i u istom kavezu neki su imali velikih problema dok je drugima krzno bilo savršeno, a na svima je bio isti nametnik, golom oku nevidljiv. Tako da ti je moja preporuka da to riješiš.
ako živi sa drugim mišem postoji mogućnost da mu je ovaj drugi u znak dominacije pogrizao krzno.
lijepi pozdrav Smile
Anonymous - Ponedjeljak 30.01.2006. 12:18
Subject:
planiram mu kupit jos jednog,al zasad je sam. jasno je to meni,sredicu ja to,bez brige Smile
lumo - Srijeda 15.02.2006. 14:03
Subject:
ej, prvo vidi da li će odrasli muški vrtimiš prihvatiti drugog muškog vrtimiša. Mislim
ja se ne usuđujem nabavljati još jednog, čitala sm da su jako teritorijalni i da se mogu jako povrijediti kad se bore.
a ako je ovaj bolestan, možda nije pametno uzimat još jednog da i njega zarazi... ne znam...
Indigo_girl - Srijeda 15.02.2006. 14:22
Subject:
NEMOJTE IMATI DVA MUŠKIĆA ZAJEDNO.

Možda postoje iznimke, ali sa mojima to ne ide.

Ovaj stariji muškić, tata od muškog vrtimiša ga je skoro ubio.

Tada sam svakoga stavila u odvojene gajbice.

Nedavno sam odlučila vidjeti da li bi možda sada mogli biti zajedno, par dana je sve bilo super i bila sam oduševeljena, jesu se loviti i tukli ali ništa ozbiljnije i nesnosno i onda se dogodilo, samo sada je mlađi skoro ubio starijega.

Možda da su od prvog dana zajedno i sami i da nikada nisu sa nijednom ženkom možda ali ovako sumnjam.

Njih bi obavezno trebalo držati u grupi jer vrlo često postaju depresivni ako su sami pogotovo duže vremena, ali ovo sa dva muška i to još pridošlicu u teritorij gdje je jedan miš potpuni domaćin, bojim se da bi moglo gadno završiti.
lumo - Srijeda 15.02.2006. 15:21
Subject:
ja i kad bih htjela imati više njih, ne bih mogla zbog stare. ona ne podnosi njihiv miris tj. smrad. meni ne smeta jer sam se naviknula, ali ona nikako da se navikne.
mislim da je okej da je pandica sam. ja mu svako malo mijenjam interijer da mu ne bude dosadno.
Indigo_girl - Srijeda 15.02.2006. 16:48
Subject:
To je super i puštaj ga na neku veću površinu da se igra, obožavaju se pentrati i provlačiti.

Njima je dosta bitno često mijenjati stelju, ja mijenjam svaka 4 dana.

Oni su jako mali pa im amonijak može naštetiti dišnom sistemu a i općenito zdravlju.
mara - Srijeda 15.02.2006. 21:06
Subject:
šta je na kraju bilo s opadanjem dlake? Confused
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 11:14
Subject:
mara piše:

veterinarka mi je rekla da mu kupim sprej za nametnike i dala mi je jednu mast za slucaj da ga taj sprej malo iziritira pa da ga namazem s tim. pocela sam ga spricat,jos nisam primjetila nikakve iritacije na kozi tak da bumo vidli dal bu pomoglo...
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 11:19
Subject:
lumo piše:
ej, prvo vidi da li će odrasli muški vrtimiš prihvatiti drugog muškog vrtimiša. Mislim
ja se ne usuđujem nabavljati još jednog, čitala sm da su jako teritorijalni i da se mogu jako povrijediti kad se bore.
a ako je ovaj bolestan, možda nije pametno uzimat još jednog da i njega zarazi... ne znam...

misla sam mu nekog novog dopeljat tek kad ozdravi,bez brige Cool jos bum vidla,stara bas i nije odusevljena sto se tice te moje ideje . al mislim da je vinku ok,stalno se s njim igramo(i ja i stara i sestra i stari),pustam ga van,penje se po gajbi,radim mu svakave pizdarije od kartona i tak...

btw,smiju oni jest dvopek?
mara - Četvrtak 16.02.2006. 12:36
Subject:
nenela piše:
mara piše:

veterinarka mi je rekla da mu kupim sprej za nametnike i dala mi je jednu mast za slucaj da ga taj sprej malo iziritira pa da ga namazem s tim. pocela sam ga spricat,jos nisam primjetila nikakve iritacije na kozi tak da bumo vidli dal bu pomoglo...

držim fige da sve prođe u najboljem redu i obavještavaj nas o napretku... Smile
lumo - Srijeda 01.03.2006. 13:05
Subject: krastice na koži štakora!
već neko vrijeme g.g. ima krastice po koži. najviše ih je u području vrata pa sam prvo mislla da ga chango grize, ali sad vidim da i chango ima po neku sličnu. maksimalno su promjera 3-4mm, a kad se češu otpadne im i pramenčić krzna. Eek šta bi to moglo biti? neko kožno oboljenje? ima li neki preparat za to (oronazol ili sl.)?
najgore je što ne znam da li u rijeci uopće ima vet za male životinje, ne znam uopće kako ću reagirat ako mi se budu smijali zbog štakora. ustvari ne vjerujem da ih veterinari ovdje znaju liječit i bojim se da samo ne pogoršaju stvar... Eek Eek Eek

već sam im jednom nosila galeba sa slomljenim krilom i mačku sa zdrobljenom šapicom i bili su hladni i odvratni. kako će se tek ponašati prema štakoru, reći će da im uzimam vrijeme bezveze... Evil or Very Mad Ljut
kalipsa - Srijeda 01.03.2006. 13:46
Subject:
Ovo šta opisuješ me užasno podsjeća na ono što je flekica imala - pogledaj na nosu (sorry, nisam mogla naći bolju sliku)

Prvo pi se stvorilo nešto što izgleda ko krastica i s vremenom bi se dlaka na tom djelu, zajedno s kratom doslovno odljepila s kože...jel to tako ide kod tebe?
Rekli su mi da je to gljivična infekcija - kupala sam ju u Ornazol šamponu i zahvaćena područja mazala sa Lamisil kremom. Ali nisu imale nikakvog efekta, sve se brže širilo. Da li je na kraju bila infekcija....
Uglavnom, ako se u rijeci baš ne može nikako naći veterinar, moj savjet bi ti bio da nazoveš nekog dobrog veterinara u zagrebu, detaljno mu opišeš sve simptome i pošalješ sliku na mail. Tako mi se čini nasigurnije, ako se u rijeci baš ne može naći netko.
Dosta ljudi hvali, što se tiče kunića, dr. Kozjana u španskom, kasnije ću ti ubaciti kontakt. Takve stvari se kod svih tih manjih životinja isto tretiraju, pa se nadam da će biti od neke pomoći.

editiram...evo kontakt
dr. KOZJAN
Vetrinarska ambulanta za male zivotinje
Tržnica Špansko,jugo-zapadni ugao, 1.kat
tel. 38 97 522
..nemaš šta za izgubit ako nazoveš, a u svakom slučaju, Ana će ti sigurno znati dati neki konkretniji savjet nego ja
lumo - Srijeda 01.03.2006. 13:57
Subject:
ovo na slici mi izgleda puno opakije. možda jer je na nosiću. njihove krastice su žarko crvene, ne tako smeđe. a joj... Tuzan kažeš da se širilo... i šta je bilo na kraju?
kalipsa - Srijeda 01.03.2006. 13:59
Subject:
uginula je Tuzan
lumo - Srijeda 01.03.2006. 14:12
Subject:
Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan
lumo - Srijeda 01.03.2006. 15:58
Subject:
evo, još sam čitala na netu o tim krasticama... pretpostavljam da je nešto što bi oronazol trebao srediti. nadam se. pričat ću s veterinarom.
Ra&Sid - Srijeda 01.03.2006. 22:16
Subject:
Mozda bi ti Ana bila bolji strucnjak za tvoje pitanje, ali moje iskustvo je da stakori obicno dobiju krastice zbog parazita (moze biti vise vrsta). Sto je stakor stariji, vece su sanse da ce ti paraziti napasti. Koliko ja znam o njima, ima ih po svuda, u dnu....cak mogu dobiti ih i preko hrane. Ako imunitet stakica opadne, sanse za te bestije su vece.
Moj Sid je imao iste probleme i veterinar mu je stavio tekucinu protiv parazita na vrat. Ja sam mazala ranice bivacinom (na stapicu za usi) i dlaka je na tim mjestima brzo pocela rasti. Nakon toga sam se i sama opskrbila ampulama protiv parazita koje sam isto stavljala na vrat (na zalost, ne znam da li se mogu kupiti u HR). Ako rasiris dlaku, mozda cak mozes i vidjeti da li sto ' plazi'. Jako je sitno i mogu biti kao bijele tockice. Ja sam imala jako gusti cesalj na kome su te mrvice ostajale i na kojem se bolje vidjelo da li se radilo o prljavstini ili parazitima.
U svakom bi slucaju trebala dobro dezinficirati kavez.
Sretno....problem nije nerijesiv, ali moze jako iscrpiti stakica, zato probaj ih maknuti sto prije!
Ana - Četvrtak 02.03.2006. 0:07
Subject:
prvo paraziti vanjski, oku vidljivi ili nevidljivi-to je najčešće kod štakija zašto se svrbe...ima ih više, neke dijele i sa miševima. ak ima tip od kojeg si uzela i miševe, onda još više znaš otkud je to došlo.
za one parazite oku vidljive, pogledaj detaljno štakore, da li po koži plaze kakve sitne crvenkaste ili bijele bibice, ili ima gnjida po dlaci. uši pogotovo vole ići na zadnji dio tjela, oko repa ih je najlakše naći.
onda gljivice.
najvjerojatnije je jedno od ta dva.
idi vetu, barem probaj.možda se iznenadiš. ne bude li ti se svidio pristup cijloj situaciji, okreni se i odi i bok. ako nije baš upućen u male životinje, možeš tražiti da uzme uzorke, i poslat na analizu.gljivice idu u lab, a parazite gleda odmah pod mikroskopom. ak nemaš kom, možeš meni poslati, pa ću ja to odnijeti u lab. ak imaš problema javi se.
ako daješ kukuruza, smanji. smanji malo bjelančevine također. podšišaj nokte, a krastice nemoj s ničim mazati prije uzimanja uzorka.
nemoj dat da se ide napamet, sve se to relativno lako utvrđuje, i onda prema tome što je i liječi.
sve se to da liječiti, nemoj brinuti Smile Wink
kalipsa - Četvrtak 02.03.2006. 7:22
Subject:
hm...možda blesavo pitanje, ali kakve veze ima kukuruz? Ne znam
Ana - Četvrtak 02.03.2006. 11:06
Subject:
pa u biti sam to rekla radi sigurnosti, čitala sam da veće količine kukuruza mogu biti štetne za miševe i štakore, neki su alergični na neke tvari u njemu, a kao imaju puno nitrita, amina pa su štetni (birati pelete u koje su bazirane na soji a ne na kukuruzu)...al eto ako daje ekstra kukuruz, bolje neka smanji za svaki slučaj.
sad jel to istina ili mit, kao i onaj da brokula ima neku tvar koju neki štakori nemogu metabolizirati pa se to manifestira u obliku paraliza ili što već... Ne znam
mara - Četvrtak 02.03.2006. 20:41
Subject:
kalipsa piše:
uginula je Tuzan

Plakanje žao mi je...
Indigo_girl - Petak 03.03.2006. 3:38
Subject:
I od puno soje se može dobiti alergijska reakcija, pogotovo kod ljudi.

Čitala sam negdje baš o tome.
Ana - Petak 03.03.2006. 10:15
Subject:
Lumo jeste bili kod veta? nadam se da ste u procesu rješavanja krastica Smile
lumo - Petak 03.03.2006. 12:58
Subject:
nisam još bila. čekam neki prijevoz jer je taj veterinar sanjin na drugom kraju grada. vodit ću ih zajedno da ih ne odvajam. (koliko vremena muški moraju biti odvojeni da se više ne bi podnosili? znaš ono, ana, šta si pričala prije kad su tvoji bili odvojeni zbog operacije...)
zvala sam sve vet. stanice u rijeci. u jednoj su mi rekli da je samo pregled 150kn Shocked moš mislit, a kod tog sanjina je 30kn. ja baš nisam pri lovi sad pa moram staru obrađivat. Rolleyes

g.g. je 1,5 mj. stariji od changa, a lakši je, mlohav i ima manje šape, pa je valjda i osjetljiviji. chango je nabildana zvijer! Evil or Very Mad

baš čitam na forumu... zašto svi uzimaju ženkice? meni su ovi muškići baš super. jedina mana im je što stalno zapišavaju, ali i to mi je slatko (pogotovo kad poliže to šta je popišao). hehe, ono kako vuku jaja po podu, kako se boksaju... ma preslatki su. Zaljubljene oci Ljubav2
lumo - Petak 03.03.2006. 13:18
Subject:
malo sam skrenula s teme...
da li je moguće da g.g. ima te krastice jer je (za razliku od changa) skoro stalno upišan i krzno mu je često žućkasto? još uvijek piša u krevet gdje spava i ne da mi ga se stalno kupat, a sad vidim da ću morat!
to me podsjeća na regresiju kod djece kod mokre u krevet zbog stresa ili separacijskog straha, a on je odvojen prerano od mame, čim je progledao!
lumo - Petak 03.03.2006. 14:21
Subject:
ja svom dajem sve šta voli, a obožava integralni dvopek. voli kad je kikiriki u ljusci, očišćen ga uopće ne zanima. neki dan je pojeo komadić postolja od plastike gdje mu voda stoji i ništa mu nije. Exclamation
sigurno je bolje dat dvopek nego svježi ili stari kruh.
Ana - Petak 03.03.2006. 15:15
Subject:
moji su bili odvojeni par tjedana, ne sjećam se točno, to je bilo jako davno...jedan dan ne vjerujem da će biti išta Wink
valjda je moguće, iziritira kožu...al idi ti za svaki slučaj kod veta.
a da makneš malo kućicu? probj, neće im ništa biti, daj im dovoljno materjala da si naprave gnijezdo, pa vidi. bolje i tako, nego da se iritira non stop.
ma mudonje su zakon Cool ...tako drage beštije. al ja sam nekak sklonija živahnim malim babama Big smjesak
Ra&Sid - Ponedjeljak 06.03.2006. 13:50
Subject:
lumo piše:
malo sam skrenula s teme...
da li je moguće da g.g. ima te krastice jer je (za razliku od changa) skoro stalno upišan i krzno mu je često žućkasto? još uvijek piša u krevet gdje spava i ne da mi ga se stalno kupat, a sad vidim da ću morat!
to me podsjeća na regresiju kod djece kod mokre u krevet zbog stresa ili separacijskog straha, a on je odvojen prerano od mame, čim je progledao!

Moj Sid je isto piskio stalno i po svuda. Ali bas po svuda...cak i u snu! Nikada nismo uspjeli srediti taj problem.

Inace, i ja sam fan malih mudonja! Big smjesak
lumo - Ponedjeljak 06.03.2006. 14:23
Subject:
ma sad su počeli opet kakat vani. ne stignem ih uhvatit tik kad to naprave pa odgođena kazna nema smisla. ma zakon su! chango glumi frajera, kao ne voli se mazit, a stalno hoda preko mene i izaziva.
ove krastice su se dobrim dijelom povukle, ali ću ih vodit veterinaru za svaki slučaj.
šta je ono nešto narančasto hormonalno što muškići izlučuju preko krzna? čitala sam na netu (pod razlozi za kupanje), a i primjetila to kod changa.
mudonje su zakon! King Ponosan
Ana - Ponedjeljak 06.03.2006. 15:10
Subject:
"buck grease" Cool2 sad su pravi frajeri Lol to im daje onaj fini miris po zagorenim kolačićima Big smjesak
to im se izlučuje na koži i normalno je za muškiće. ako se baš pretjerano luči onda je dobro okupati povremeno. Moji su imali nekak normalno, nije bilo ništa previše za moj pojam, nisam ih kupala, samo cmakala i šnjofala Big smjesak
lumo - Ponedjeljak 06.03.2006. 15:15
Subject:
znači, postali su pravi odrasli muškarci, hehe. Smile
šteta što neće imati priliku imati cure... Sad
možda se okrenu istom spolu kao tvoje štakorice. Wink Dugine boje
Ra&Sid - Utorak 07.03.2006. 10:42
Subject:
Hehehehe mali zagoreni kolacici..... Cool2

Ja sam kupala moje 2 puta, jer sam im to htjela malo ocistiti! Ra je uzivao u kupanju....Sid je odmah dobio proljev....jadnicak! Ra se volio susiti pored kalorifera. Smile

A sto se Dugine boje tice, stakici mog decka su nakon Sex kakali deblje kakice! Big smjesak Toliko o tome da stakori to 'mozda ' ne rade. Zao Megasmile
lumo - Utorak 07.03.2006. 10:49
Subject:
hehe, meni se obavezno svaki put pokakaju kad ih kupam, ali ne proljev. g.g. je skužio da se nema smisla opirat pa me samo gleda i cvili. a chango se ukaka čim čuje da voda šušti. zato ih nikad ne kupam nakon što jedu zelenu salatu. Smile
Ana - Utorak 07.03.2006. 20:10
Subject:
Ra&Sid piše:

A sto se Dugine boje tice, stakici mog decka su nakon Sex kakali deblje kakice! Big smjesak Toliko o tome da stakori to 'mozda ' ne rade. Zao Megasmile

Smijeh2 Smijeh2 Smijeh2 Smijeh2 Smijeh2
Pusa moja Ra&Sid
Dida - Utorak 07.03.2006. 21:54
Subject:
u onoj glavnoj riječkoj stanici (kad se ide po onim stepkama) ti primaju glodavce samo srijedom od 4 do 5 sati...ja imam zamorčicu koja se istoj jako svrbi pogotovo na području uha i "ramena", ima otvorenih rana i nekoliko krastica, pokušala sam ju odfurati u rijeku pa su me odpilili i rekli da dođem u srijedu, a ja sam iz Veprinca pa mi nije baš zgodno svaki dan trčkarat u Rijeku, uglavnom na kraju sam završila u Opatijskoj sanici vau-vau (na Voloskom, iznad groblja) jer tamo već znam sve veterinare i jako smo bliski i oni su joj dali injekciju antibiotika i iverktin te neke tabletice da mora piti, to je bila terapija za parazite ja mislim, uglavnom Zdenka super reagira na tu terapiju, prošli je 24 sata, tu i tamo se počeše ali nema novih rana...

žena koja tamo radi zove se Jagoda i jako je dobra i nježna sa životinjama tako da ti nju preporučam, čak je rekla da ju nazovem i izvjestim kako napredujemo...a radno vrijeme ti je dvokratno od 8-12 i od 16-19...eh, da, pregled je 40 kn, ali isplati se...meni je pregled + 2injekcije + 3 tablete (za 6 dana) + pdv Big smjesak sve skupa došlo 73 kn...
lumo - Petak 10.03.2006. 12:12
Subject:
ja sam zvala tamo i neka žena mi je rekla da je samo pregled 150kn.
Confused
inače, baš sam ih pregledavala jučer, nemaju više krastice, osušile se i otpale. ne znam šta je to bilo, ali znam da ću g.g.-ja morat povremeno kupat. sad mi je glupo da ih vodim veterinaru kad se više ništa ne vidi.
Dida - Petak 10.03.2006. 19:59
Subject:
gdje si zvala? u rijeku ili opatiju? ja sam govorila za opatiju, tamo je pregled 40 kn, imaš 2 stanice u Opatiji, zapravo na Voloskom, ja uvijek idem u vau-vau (kod groblja na voloskom)...ajde, drago mi je da su štakići bolje, držim fige da tako i ostane...
lumo - Ponedjeljak 13.03.2006. 14:33
Subject:
u rijeku, stube m. remsa, iznad elektro primorja.
ma dobro su, ali morat ću g.g.-ja češće kupat jer je stalno upišan.
sad mi je glupo da ih vodim vetu kad se više ništa ne vidi. baš sinoć sam ih detaljno pregledala. imaju samo malo onog narančastog hormonalnog po krznu jer su pravi odrasli frajeri! Cool Smile
Anonymous - Utorak 14.03.2006. 20:59
Subject:
evo da se javim! spricala sam vinka s onim sprejom i sad je sve ok.onih malih zivina po sebi vise nema i dlaka mu je narasla!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
mara - Srijeda 15.03.2006. 10:00
Subject:
ajme baš mi je drago što je sve dobro završilo.... Ljubav2

pošalješ koju fotku vinka... Smile
Anonymous - Srijeda 15.03.2006. 21:04
Subject:
a bude i to skoro... ko ceka taj i doceka Smile
gangea - Subota 22.04.2006. 11:48
Subject: linjanje hrčaka
šta znači kad se hrčak linja? jedan mi je hrčak uginuo, postao je jako mršav, nije htio jesti ni piti, samo je spavao po cijele dane i uz sve to linjao se po glavi. sada mi se i drugi hrčak linja, bez obzira što nisu bili zajedno. ne želim i njega izgubiti! HELP! Tuzan Plakanje
Indigo_girl - Subota 22.04.2006. 13:41
Subject:
Može biti da je imao neko gljivično oboljenje. Paraziti, gljivice, neko kožno oboljenje. A drugi se možda isto zarazio.

Što jedu, koliko su stari?

Jedina pomoć je odvesti ga na veterinarski fakultet da mu mikroskopski pogledaju to mjesto gdje se linja, tj. da uzmu uzorak pa da vide o čemu se radi.

Može biti da je povezano sa smrću, a možda je osim tog oboljenja nešto ozbiljnije bilo sa prvim hrčkom pa je od toga umro.

Pričekaj još odgovora ovdje na forumu.

Ali veterinar će ti jedini moći pomoći i nadajmo se reći što mu je točno, iako je dijagnostika za tako male životinje, ponjaviše glodavce kod nas dosta slaba naspram inozemstva.
mara - Subota 22.04.2006. 13:48
Subject: Re: linjanje hrčaka
gangea piše:
šta znači kad se hrčak linja? jedan mi je hrčak uginuo, postao je jako mršav, nije htio jesti ni piti, samo je spavao po cijele dane i uz sve to linjao se po glavi. sada mi se i drugi hrčak linja, bez obzira što nisu bili zajedno. ne želim i njega izgubiti! HELP! Tuzan Plakanje

moj hrčak jednom se tak linjao do gole kože na prsima.. vet je mislio da je alergija na piljevinu no na kraju se ispostavilo da je imo neke parazite koji se u piljevini zadržavaju... dobio je pikicu i ubrzo mu je dlaka počela rasti...
moj prijedlog ti je da odeš kod veterinara.. on će ti dati neki prah, mast ili injekciju za hrčku.. ono što odmah sad možaš napraviti je da za svaki slučaj umjesto piljevine staviš papirnate ručnike...
da li se češka na tom mjestu di nema dlake?
ja - Subota 22.04.2006. 13:57
Subject:
Jesi li sigurna da se samo na jednom mjestu linja ili?

Npr. moj se sad linja, no ja to povezujem s njegovom starošću... S obzirom da nisi napisala koliko su stari bili, ne mogu ništa točnije reći...
gangea - Subota 22.04.2006. 19:42
Subject: linjanje hrčaka
mislim da nije u pitanju starost, jer hrčak koji mi je uginuo bio je godinu i pol, a ovaj drugi mu je sin i ima 10 mj. odpeljat ću ga veterinaru pa ćemo vidjet šta je. hvala na odgovorima
ja - Subota 22.04.2006. 20:05
Subject:
A, onda vjerojatno nešto je... Javi kak je prošlo
mea_kalli - Subota 22.04.2006. 21:13
Subject:
kako si ti u bjelovaru prije se raspitaj koji veterinar ga može pregledat.
može ti black reći da njegovog hrčka nije htio ni je dan u bjelovaru
ja - Subota 22.04.2006. 21:49
Subject:
Gangea, službeno si treća bjelovarčanka ovdje...

Ako želiš (a i mene zanima), želio bih jedna dan pogledati to linjanje, da vidimo da li je isto i kod mene...

No, vjeruj mi -psihički se pripremi prije odlaska veterinaru...
gangea - Nedjelja 23.04.2006. 13:54
Subject:
Citiraj:
Ako želiš (a i mene zanima), želio bih jedna dan pogledati to linjanje, da vidimo da li je isto i kod mene...

može, al prvo ću otić veterinaru kod kojeg sam prije bila sa jednim drugim hrčkom.
Jasmina - Nedjelja 23.04.2006. 13:58
Subject:
ja piše:

No, vjeruj mi -psihički se pripremi prije odlaska veterinaru...

Zapravo ovo je prilicno tocno. Vecina veterinara u Zagrebu ti veli 'kupite si durgog' jer ne znaju kaj bi s hrckom Confused
ja - Nedjelja 23.04.2006. 15:29
Subject:
gangea piše:
Citiraj:

može, al prvo ću otić veterinaru kod kojeg sam prije bila sa jednim drugim hrčkom.

Taj je kod nas u BJ ili negdje drugdje? Jer, ove kod nas bih poslao u ambalažu... Nikad više iz nijednog razloga ne mislim ići kod njih...
gangea - Nedjelja 23.04.2006. 15:50
Subject:
to je jedini vet za male životinje za kojeg znam. ima ambulantu na radićevom trgu, do toga je i dučan. tam sam bila kad mi je hrčak iščašio nogu i vet je bio fer i ljubazan, dao mi je nekakve kapi da kapam u vodu, a njemu inekciju i brzo je bio bolje. jedino se nemogu sjetit kolko mi je to naplatio.
imaš kakve preporuke kod kog bi trebala ić?
ja - Nedjelja 23.04.2006. 18:07
Subject:
gangea piše:
to je jedini vet za male životinje za kojeg znam. ima ambulantu na radićevom trgu, do toga je i dučan. tam sam bila kad mi je hrčak iščašio nogu i vet je bio fer i ljubazan, dao mi je nekakve kapi da kapam u vodu, a njemu inekciju i brzo je bio bolje. jedino se nemogu sjetit kolko mi je to naplatio.
imaš kakve preporuke kod kog bi trebala ić?

Upravo bih tog veterinara poslao u ambalažu. Ja više niti mrtav ne idem tamo. Čim je čuo da se radi o hrčku, poslao (poslala) me u k***c...
dea - Ponedjeljak 24.04.2006. 8:22
Subject:
gangea,je li hrčku bolje? Smile je li se prestao linjati?
ja - Ponedjeljak 24.04.2006. 9:28
Subject:
dea piše:
gangea,je li hrčku bolje? Smile je li se prestao linjati?

Dea, prebrzo to pitaš... Čak i da je bila kod veterinara, još ne bi bilo nikakvih promjena.
Ra&Sid - Ponedjeljak 24.04.2006. 10:34
Subject:
Kako je hrcku?

Moj stakorcic je gubio dlaku kada je bio problem sa parazitima. Kao sto je Mara vec rekla, parazitici mogu doci i preko piljevine. Moj je dobio ampulu na gornji dio vrata i dlaka je polako pocela rasti. Paraziti obicno napadaju slabije i starije zivotinje. Ako je zivotinji pao imunitet, vece su sanse.
Inace, moj se stakorcic i grebao, tako da su mu na celavom dijelu izbile i krastice. Nakon ampulice, i malo bivacina (za krastice), je sve bilo OK.
gangea - Ponedjeljak 24.04.2006. 10:56
Subject:
baš sam se vratila od veta, naravno da je muljala da način lječenja hrčaka nije razvijen kod nas i takve gluposti. na kraju mu je dala pikicu sa antibioticima Tuzan i vitamine, sutra idemo opet po pikicu Tuzan i trebalo bi mu biti bolje. da i dobila sam nekakvu tekućinu da ga mažem. bum vidjela za par dana.
kod kojeg veta u bj it ideš?
ja - Ponedjeljak 24.04.2006. 11:01
Subject:
Istog - kod Radićevog... Pokraj Žakoa...
mara - Ponedjeljak 24.04.2006. 18:40
Subject:
gangea piše:
baš sam se vratila od veta, naravno da je muljala da način lječenja hrčaka nije razvijen kod nas i takve gluposti. na kraju mu je dala pikicu sa antibioticima Tuzan i vitamine, sutra idemo opet po pikicu Tuzan i trebalo bi mu biti bolje. da i dobila sam nekakvu tekućinu da ga mažem. bum vidjela za par dana.
kod kojeg veta u bj it ideš?

tu tekučinu sam i ja dobila... hrčkica ju je mrzila...čim bi ju stavila ona bi jadna trbušćić povlačila po piljevini da to skine... no malo je ipak ostalo... iako to niš nije pomoglo... inače, držim fige da sve dobro prođe... Smile
gangea - Ponedjeljak 24.04.2006. 21:01
Subject:
namazala sam ga i za sad je dobro. vet mi je rekla da ga namažem danas i onda za sedam dana. budem vidjela šta će bit. Confused
mara - Ponedjeljak 24.04.2006. 22:06
Subject:
gangea piše:
namazala sam ga i za sad je dobro. vet mi je rekla da ga namažem danas i onda za sedam dana. budem vidjela šta će bit. Confused

čudi me što ju ne čisti sa sebe... obično hrčci ne vole te praškove i masti na sebi...aj obavještavaj nas kako napreduje....
brba - Ponedjeljak 24.04.2006. 22:08
Subject:
Istina, cak se ciste i od nevidljive necistoce. Zapravo tolke su picajzle da ih sve drugacijeg mirisa od njih samih iritira do te mjere da se cijeli peru.
mara - Ponedjeljak 24.04.2006. 22:15
Subject:
upravo tako... hrčkica mi se obavezno čistila odmah nakon što bi ju dotaknula ili podragala... ko ono, daj me pusti, smrdiš... Lol
Anonymous - Utorak 25.04.2006. 10:25
Subject:
živa istina moja se toliko liže da se čisto čudim kako još ima dlaku Lol Lol Lol
isto tako poslije svakog mog diranja i nema veze što sam prije oprala ruke Rolleyes
gangea - Utorak 25.04.2006. 12:31
Subject:
i ja sam mislila da će poludit i počet se prat pa sam ga stavila u krletku (inače je u akvariju) sa kolutom. to mu je bilo jako zanimljivo i novo tako da nije obračao pažnju na tekućinu, neznam jel se kasnije u noći brisao.
danas smo opet bili kod veta, sad je bila ljubaznije, čak mu je i tepala, dobio je joč jednu pikicu Tuzan i sad je puno bolje, sad ga zanima šta se događa oko njega i što je najvažnije opet normalno jede. ima nade za nas! Very Happy
mea_kalli - Utorak 25.04.2006. 12:44
Subject:
eto jako dobre vijesti
samo mi nije jasno kak jednog hrčka žele pregledati drugog pak ne
Evil or Very Mad
mara - Utorak 25.04.2006. 20:44
Subject:
baš mi je drago što sve ide u pozitivnom smjeru... obavještavaj nas i dalje o napretku... Smile
gangea - Nedjelja 30.04.2006. 14:49
Subject:
Very Happy svakim danom je bolje, sad dobiva dodatne vitamine kako bi mu se pospješio rast dlake, ali još nevidim jel mu je počela rast ili ne, glavno je da se prestao linjati. Crveni u vatri Rofl Verry happy
ja - Nedjelja 30.04.2006. 15:01
Subject:
A, znaći da je linjanje skroz prestalo? O, pa to je dosta brzo Smile
jana12 - Nedjelja 30.04.2006. 21:24
Subject:
A kak se zave ta tekućina koju ti je vet dao? Oronazol možda (rozi gel koji se topi u vodi i onda maže na hrčka)?
gangea - Ponedjeljak 01.05.2006. 10:32
Subject:
nije mi rekla kak se zove, pitat ću ju. bijele je boje i ima nekakav čudan miris.
gangea - Srijeda 10.05.2006. 10:32
Subject:
Da vas izvijestim, hrčak mi je super, dlaka mu je počela rast i zdebljo se. Ona tekućine se zove Taktik. Very Happy
dea - Srijeda 10.05.2006. 10:34
Subject:
drago mi je! Very Happy gangea,možeš li obavjestiti o tome u:bolest ili starost,jedan član isto ima hrčka i ljinja mu se,pa da mu preporučiš taj lijek. Very Happy
mea_kalli - Srijeda 10.05.2006. 12:08
Subject:
može preporučiti al ga neće dobiti nego kod veterinara
hip hop girl :) - Četvrtak 07.09.2006. 12:48
Subject: Masna dlaka???
Prije par dana sam pustila svoju zamorčicu da se šeće po kuću, a ona se pomokrila na podu. To je bila jako velika lokva, a dlake iznad guze su bile jako mokre pa sam ju oprala toplom vodom i sapunom. Sad joj je dlaka jako masna. Ja mislim da joj je to od sapuna. Dlaka joj miriši na sijeno i sve je normalno ali što da radim sa masnom dlakom?? HELP!
mea_kalli - Četvrtak 07.09.2006. 15:44
Subject:
ništa ne radi
kad se popiški ju ne kupaj, eventualno možeš skratiti duge dlake na guzi
al ne treba ih se kupat poslije svakog pišanja Shocked
mara - Četvrtak 07.09.2006. 19:11
Subject:
sigurno joj koža reagira na sapun. pogotovo ako nije ph neutralan. drugi put pripazi na to. i nemoj zamorčića prat nakon obavljanja nužde. bolje mu kak mea kaže skrati dlaku na tom dijelu. u suprotnom može doći do zapetljanja, infekcija i sl.
hrvoje - Ponedjeljak 02.10.2006. 11:55
Subject: Dogodlaki-kratkodlaki zamorac i linjanje
Imam dugodlake zamorce i kroz godinu dana što ih imam ne znam jeli normalno da kod maženja i češkanja stvarno gube puno dlake i to mi nekako izgleda previše, no možda se varam jer je to normalno.

Potpuno su zdravi i u hrani koja je raznovrsna dobivaju sve vrste vitamina.

Ima li nešto čim se ipak može smanjiti toliko dlakavljenje jer svakodnevno maženje postaje bar meni muka jer nikako se riješiti dlaka s odjeće i mjesta gdje ih mazim i češkam.

Zanimaju me iskustva vlasnika kratkodlakih zamoraca i dali oni gube toliko dlake kod maženja i češkanja.

Isto tako prihvaćam svaki dobar savjet za maženje dugodlakih da mi to više ne bude dlakava muka.
Jasmina - Ponedjeljak 02.10.2006. 13:48
Subject: Re: Dogodlaki-kratkodlaki zamorac i opadanje dlake
hrvoje piše:

Ima li nešto čim se ipak može smanjiti toliko dlakavljenje jer svakodnevno maženje postaje bar meni muka jer nikako se riješiti dlaka s odjeće i mjesta gdje ih mazim i češkam.

Imas u DM-u nekakvu ljepljivu rolu s tim se odlicno skida dlaka s obleke.
Citiraj:
Zanimaju me iskustva vlasnika kratkodlakih zamoraca i dali oni gube toliko dlake kod maženja i češkanja.

Imam i kratkodlakog i dugodlakog (odnosno onog cupavog) zamrocica i dlaka pada jednako kako jednom, tkao i drugom. Pomoci nema, osim toga valjda iz DM-a.
Anonymous - Subota 07.10.2006. 19:21
Subject: Problemi sa kožom i dlacnim prekrivacem
molim vas pomozite primjetila sam da mom zamorcu nedostaje dlaka na vratu i iza ušiju znate li mozda sta bi moglo biti ti?mozda ima buhe ili sta pa se cese?
mara - Subota 07.10.2006. 22:46
Subject:
može bit šugarec, nametnici, paraziti, alergija ili se radi o prilično čestoj gljivičnoj infekciji itd itd .. nemoj ga sa ničim tretirat nego odmah odi na veterinarski fakultet da mu naprave bris.. oni će ti nakon brisa preporučit određenu terapiju.. nakon 10 dana do 2 tjedna dobit ćeš nalaze brisa s kojima će moć dobit još prikladniji tretman.. sretno
mea_kalli - Nedjelja 08.10.2006. 8:22
Subject:
istina
bris ti mogu napraviti i u heinzelovoj u Klinici za male životinje
ako to ne napraviš mjesecima kasnije ćeš se boriti protiv toga, a to ni ipak nije u interesu
Anonymous - Nedjelja 08.10.2006. 12:07
Subject:
da ali problem je u tome sto sam ja u rovinju a ne u zagrebu...
mara - Nedjelja 08.10.2006. 16:36
Subject:
nije rovinj tako daleko od zagreba..
jedino da ak stvarno drugačije nemreš onda se probaj raspitat dal neko radi bris u rijeci il nekom bližem većem gradu. onda te nalaze možeš predat u zagreb.
Anonymous - Nedjelja 15.10.2006. 21:33
Subject:
ili odi u obližnju vet ambzlantu...možda rade ok... Rolleyes
mandy - Nedjelja 28.01.2007. 15:46
Subject:
bok ja imam takoder zamorca vec pet godina i ima isto iza uha kozu bez dlaka bila sam isto poput tebe jako uzrujana kad sam to vidila i posjetila sam odmah veterinara a on je rekao ako dlaka nedostaje samo na jednom mjestu i ne puno iza uha da je to normalno kod svakog zamorca ....to mi je rekao prije 3 godine a sada je jos sve isto inace zamorac mi se zove kiki to jest ja sam mislila da je zensko ali izgleda da je musko.stvarno te mogu uvjeriti da je to NORMALNO.ali bolje da ti za sto postotnu sigurnost ipak posjetis veterinara javi kak je bilo
Very Happy
Anonymous - Ponedjeljak 29.01.2007. 13:25
Subject:
Dobar potpis Mandy Wink
Gle, normalno je da fali dlake iza ušiju, ali ako fali na bilo kojem drugom mjestu onda to ne valja. Ne znam kak je to Silvia riješila.
Dakle, Silvia, ako još trebaš pomoć-javi. Mi smo imali gljivice tak da ti mogu reći sve u vezi toga, a bilo je i šugarca i ostalog. Uglavnom, ima pomoći, ali treba djelovati. Javi kak je zami.
mara - Ponedjeljak 29.01.2007. 15:45
Subject:
osim iza ušiju neki zamorci nemaju dlake i na unutarnjoj strani prednjih nogica.. odmah uz stopalo.. ta dlaka može na tom mjestu biti skroz sitna ili kod nekih zamoraca taj dio može biti bez dlake..
nije to velik komad dlake ko što fali iza ušiju, ali malo se zna istači..
to je također normalno.
Dida - Ponedjeljak 29.01.2007. 21:50
Subject:
Zdenkica se isto češala po vratu i imala kraste i goli dio...otišla sam kod veterinara u Opatiji (ti je bar blizu) dao joj je 2 injekcije i sve je bilo ok drugi dan...
mandy - Utorak 30.01.2007. 10:26
Subject:
oprostite ja sam mislila da ima samo malo iza uha
ako je stvarno vise rasireno bolje posjeti veterinara.....
kako si to mislila za potpis marta???? Very Happy
Anonymous - Utorak 30.01.2007. 11:05
Subject:
mandy piše:
oprostite ja sam mislila da ima samo malo iza uha
ako je stvarno vise rasireno bolje posjeti veterinara.....
kako si to mislila za potpis marta???? Very Happy

Mislila sam na ovo:
Citiraj:
na moj post stavite svoj post da i ja saznam nesto o vasim iskustvima.hvala

Baš mi se svidjelo Wink .
I ne trebaš se ispričavati-može se shvatiti što si mislila, bez brige.

Šteta kaj ne znamo kaj se sa Silvijinim zamijem Question
mandy - Petak 02.02.2007. 14:23
Subject: sto se dogada???
bok imam zamorcicu
i za one koje je neznaju evo nesto o njoj!
ima pet godina zove se kiki i super je slatka.
neznam od cega je to ali pocelo je vec prije jednu godinu.nekazem da nema dlake na nekim odredenim mjestima ali joj odpada dlaka.naprimjer kad ju mazis stvarno joj dosta dlake odpadne.prije nije toliko puno!!! Ne znam jeli to mozda do starosti Mislim mislim jeli 5 godina puno pa zato joj dlaka otpada.neki kazu da zamorci zive 5 godina a drugi kazu da najvise 4 .pa sta sada Pomoc
plies napisite ako nesto znate
mara - Petak 02.02.2007. 15:39
Subject:
zamorci ne žive samo 4 godine.. pročitala sam da je najstariji zamorac doživio čak 15 godinu života..
ak nađem link o tome stavim..
uglavnom, sve ovisi koliko se brineš za zamorca i koliko ga kvalitetno hraniš..

linjanje je normalno kod zamoraca.. u nekim razdobljima linjaju se više a u nekima manje.. probaj ga počešljat sa češljićem koji ima uske zupce da mu odstraniš otpalu dlaku.
proučavaj i da li se zamorac svrbi, da li ima krastice na nekim djelovima, da li mu dlaka negdje otpada više, kakva je kože, da li se peruta itd..
to bi ukazivalo na neke kožne bolesti.
Idgie - Petak 02.02.2007. 16:16
Subject:
e, jedno pitanje.

Moj hrčak, sirijac, je prije jedno mjesec dana izgubio dlaku an glavi i po leđima. A sada je opet sve u redu, i krzo mu je pahuljasto, čak i više nego prije!
mara - Petak 02.02.2007. 16:23
Subject:
pitanje je pretpostavljam šta mu je bilo?

hrčci gube dlaku zbog kožnih nametnika, alergija, nepravilne prehrane itd itd.. može bit sto tih stvari..
sam nametnici ne prođu sami od sebe tako da uzrok traži u nećem drugom.
mandy - Petak 02.02.2007. 17:07
Subject:
ok thanks
nema nikoje krastice Nevin
mimi - Srijeda 30.05.2007. 16:22
Subject: hrčak-ljušti mu se koža
Imam sirijskog hrčka i primjetila sam da mu se koža na zadnjim nogicama počinje ljuštiti u obliku krastica (ali nije krasta). On je u redu,živahan,čist, ali me brinu te nožice makar je on sve živahniji i živahniji. Oči, guza, piša i dlaka su mu čisti. Može li mi itko pomoći - uputiti me negdje (neki veterinar u Osijeku) ili mi argumentirati da s njim nije ništa.
Hvala Vam!
Pozdrav od mene i Malenog
mara - Ponedjeljak 04.06.2007. 16:10
Subject:
vjerojatno ima neke nametnike. ja ti savjetujem da se javiš feniks na zekoiprijatelji forumu te da od nje nabaviš koloidno srebro. s tim bi kožu bilo dobro tretirat.
prije toga posjeti veterinara. znam za samo dr dulitla tam kod vas u osjeku.
ili nazovi već više puta spominjanu veterinarku iz hainzelove te joj objasni simptome.
Sun - Ponedjeljak 04.06.2007. 17:32
Subject:
Za glodavce i ostale male životinjice ako sumnjaš da
je nešto s kožom stvarno ne znam koga da ti preporučim,
super je Dollittle ali za pse i mačke, meni je zamorčica uginula
dok su se odlučili šta su te krastice..a potrošila sam jako puno novaca..
Škulac se više konta u to ali samo da te ne ostavi sa svojom tehničarkom u ordinaciji jer ni ta nema pojma...
Sretno!!!Probaj nazvat Škulca.
mimi - Utorak 05.06.2007. 10:12
Subject:
Evo hvala vam! bila sam kod veterinara (Vetam, biljska cesta 7, osijek-ako idete ići samo kod muškog ne kod ženske,ona nema pojma) i dobila sam neke otopine s kojima mu mažem tijelo i nešto što kapam u vodu. čovjek mi je naplatio 30kn. nisam mogla vjerovati...mom malenom se to počelo povlačiti i pošto nema nikakvih drugih promjena osim toga rekao mi je da samo nazovem i objasnim kako će biti za nekoliko dana i ako on smatra da ga treba dovesti da ga odvedem....čovjek je stvarno bio super,čak ga maleni nije ni ugrizao a radio mu je meni na izgled bolne stvari... Plakanje
mea_kalli - Utorak 05.06.2007. 11:27
Subject:
svakako javi što je bilo za par dana
i ako možeš pročitaj kaj ti je točno dao
mimi - Utorak 05.06.2007. 18:18
Subject:
javit ću svakako ali ne znam što mi je dao jer mi je dao te dvije tekućine u šprici ali evo već nakon 24 sata vide se rezultati. koža se prestala perutati, a krastice na ušima se također ne šire i manje su. on je još novi kod mene i ne da mi da mu ja to stružem i to me isprva zabrinulo ali vidjela sam da si sam čisti i lakše mu je od kad sam mu uši namazala. kao da su se krastice omekšale...a on je živahaniji nego što je bio.čak i sluz koja mu je išla iz oka je prestala. oko još bude stisnuto kad se probudi ali nema sluzi. jedino što nekoliko puta dnevno kiše, ali to se događa već nekoliko dana i nema nikakvih drugih simptoma. i sretna sam što pije duplo više vode nego prije...
svakako vam javim što bude
mimi - Četvrtak 07.06.2007. 9:33
Subject:
još mu se malo vidi na nogicama izljuštena koža ali nogice su opet normalne, nema oteklina ali malo su mi problem uši. ja bih mu trebala to prvo sastrugati pa staviti tu kremicu ali mi neda da stružem, boli ga. ovih dana sam mu samo mazala i vidim da si on sam to očisti ima toga puno manje, sigurno 3/4, ali on s tim krasticama otkloni i kremu. ne znam sutra ću zvati veterinara pa ću vidjeti. on je super živahan, trči i po danu i po noći i hoće van, u biti živahniji je nego prije i sve je ostalo u redu. šta vi mislite?ima li temelja za brigu?ili je normalno što si on to skine?
mimi - Četvrtak 07.06.2007. 9:56
Subject:
njih ne treba prati jer se oni sami peru, a svakavi oblici deterđenta, sapuna ili sl. što mi koristimo njima može štetiti...najbolje ti njoj podreži dlake i to je to...
mimi - Petak 08.06.2007. 14:42
Subject:
evo bili smo kod veterinara i sve je u redu. sve se uspješno povlači, dobio je još nešto da mu stavljam u vodicu, ali sve je ok. baš sam happy!!!!
jedino još moram za tjedan dana nazvati veterinara samo da kažem kakvo je stanje i to je to...
Anonymous - Petak 08.06.2007. 17:12
Subject:
Super, baš mi je drago. Very Happy Inače, bila sam par puta u Vetamu zbog svojih hrčaka, jednom zbog zamorca, i nisu mi uspjeli pomoći. Kad sam bila sa zamijem naletila sam na žensku... Rolleyes
mimi - Petak 08.06.2007. 17:44
Subject:
ma ženska nema pojma...bar ne o glodavcima. onaj muški je sasvim ok i čovjek čak zna i kako se ponašati s njima. moj maleni je strašno živahan i ne možeš ga uloviti ali on ga je nekako uhvatio i malo mu je pričao i mali se smirio. čovjek mi se smijao kad sam ga pitala što je upravo učinio. kod glodavaca je problem što su lijekovi svi alternativni pa ako pomognu, pomognu. ja sam imala te sreće. jel ti nisu mogli pomoći u stilu da su ti rekli da bi bilo bolje pogledati dalje ako netko nešto više zna ili su davali nešto pa je tvoj glodavac uginuo? (nadam se negativnom odgovoru na drugo pitanje)
mimi - Petak 08.06.2007. 19:45
Subject:
još sam se nećeg sjetila...pročitala sam da glodavci u prirodnom okruženju kada im je masna dlaka i koža da se valjaju u pijesku ili zemlji i tako se čiste od masnoće. raspitaj se kod veterinara u pet centru pa ako je to uistinu tako on ti odmah može preporučiti koji bi pijesak bio najbolji za njega...
Anonymous - Subota 09.06.2007. 12:51
Subject:
Kad je imao šugarac (Trixacarus caviae), došla sam prvo u Vetam. Ona ga je pogledala i iskreno rekla da ne zna što je to. Onda sam spomenula da kupamo zamorca s gelom za tuširanje i rekla je da je to zbog toga. Dala mi je neku kremu u šprici, ali nije pomoglo. Sad
Ma ni drugi veterinar nije znao što je. Sva sreća pa sam uspjela naći na netu. Dvije injekcije i potpuno se oporavio. Smile
hrvoje - Ponedjeljak 11.06.2007. 16:35
Subject: kožne bolesti kod zamorca
Molim pomoć iskusnijih forumaša, jer nažalost kako u svemu tako i u bolestima izgleda da nam je najučinkovitije međusobno savjetovanje na osnovu vlastitih iskustava.

U to sam se do sad 100% uvjerio.

Ja sam u Osijeku i u stvari s obzirom na broj zamoraca nije ni čudo da nam se ono nekoliko veterinara ne kuži.

A bar kad se ne kuže bar da tu i tako kuknu na naš forum !!

Radi se o slijedećem.

Zamorčica stara godinu dana-živa, zdrava, vesela, mažena, pažena, čak i prehranjena.

Prije mjesec dana izgubi dlaku na obadva boka.

Ne češe se i sasvim je normalnog i veselog ponašanja, al ružno izgleda.

Odosmo veterinaru i odmah po priči kužimo da od najmanjih dlakavih životinja se bavio mačkama i psima(to nije za zamjerit s obzirom na osječki broj zamoraca).

Ali opet kreću kojekakove teorije, dobismo vitamine AB,E, flogocin i nešto sulfabi..(ne moš pročitat švrakopis, a lijekovi nisu original pakovanje nego od nekud presipana za nas).

Lijekići idu u vodu za pijenje a mašćicom mažeš oboljela mjesta.
Nakon par dana pazi čuda, na ćelavim mjestima poče rasti nova dlaka, ali pazi tragedije moja jadnica počela gubit dlaku na drugim mjestima.

Ona je zdrava, vesela, ne češe se ali izgleda tužno.

Zato znalci moji znam da ćete mi pomoći jer na osnovu "kliničke slike" jasno Vam je što je, da ne mučim kako osječke veterinare,ne ostavljam im uzalud novac (60 kuna za ovo čarobiranje) ali nadasve da pomognem mojoj mezimici.
mea_kalli - Ponedjeljak 11.06.2007. 21:48
Subject:
ako je terapija uspjela na onim mjestima, onda će i na drugima
mimi - Četvrtak 14.06.2007. 16:42
Subject:
vjerojatno si kasno primjetio ili si malo dulje čekao (dulje kod malih životinja znači i jedan dan) pa se to počelo širiti. ne znam gdje si bio (ja sam isto iz osijeka), ali ja sam sa svojim hrčkom otišla u Vetam (Biljska cesta 7 - izda dravskog mosta 20-ak metara od uličice za tvrđavicu) kod muškog i isto mi je dao nešto za vodu i da ga mažem...rezultati su bili vidljivi već drugi dan, a veterinar ga prati već dva tjedna i čujemo se telefonom kako napreduje...ako nisi bio tamo u vetamu otiđi i to kod muškog i što je zanimljivo uopće ti ne naplati pregled, već samo lijekove ako ti ih da (meni je prvi puta naplatio 30kn - nešto za vodu i kremicu, a drugi put 20kn - isto za vodu ali sada još nešto). i čovjek se stvarno zna ponašati i vrlo nježno pregleda tako malu životinju!!!
mimi - Četvrtak 14.06.2007. 16:47
Subject:
To je nedostatak u brizi naših malenih...nitko ne zna dovoljno o njima, ali opet hvala bogu imamo internet da potražimo ili forum gdje je već netko to doživio sa svojim ljubimcem i još ako kaže kako je ozdravio mi to možemo prenijeti veterinaru i možda će mu onda moći bolje pomoći...ja sam pak, sreća u nesreći, znala zbog čega se moj maleni razbolio tako da je veterinar od prve znao što mu treba dati...
gangea - Četvrtak 14.06.2007. 18:34
Subject:
inače hrčak mi je još uvijek super, debeli je i uživa. nije u piljevini nego mu režem papir na sitne rezance. nije mu sva dlaka narasla nazad al svejedno je čupav!
hvala svim! Very Happy Very Happy
Anonymous - Petak 15.06.2007. 23:03
Subject:
Zato sam ovdje... Wink Baš zahvaljujući ovom forumu i stranicama znam puno više o zamorcima nego što sam znala o hrčcima.
Anonymous - Petak 15.06.2007. 23:11
Subject:
Jedino što ti mogu reći je da probaš upisati u Google npr "guinea pigs, loss of hair". Ako ti engleski nije problem naći ćeš par stranica o zamorcima i možda ćeš dobiti dijagnozu koju tražiš. Dobra je npr. www.guinealynx.com
Sretno... Wink
Kicka - Nedjelja 12.08.2007. 14:57
Subject:
Super...Baš mi je drago što je maloj sada dobro....
mimi - Utorak 14.08.2007. 10:48
Subject:
nije mala nego je mali Lol
opet imam problema...bila sam na moru nekoliko dana i za to vrijeme ga je čuvala svekrva, u biti samo hrana i voda. ona je čula da se on nekako glasa i mislila je da je to normalno, ali nije...vratih se i vidim da moj maleni doslovno hvata zrak...ne miče se, ne jede, ne pije...
izgleda da ima nekakvu bakterijsku upalu dišnih puteva. otišla sam odmah kod veterinara i samo je rekao ovo:"postoji samo jedan antibiotik koji mu može pomoći, ali isto tako ga može i ubiti. na vama je sad da odlučite. ako mu ne damo ništa on će svakako uginuti u roku dan-dva, ovako su šanse pola-pola"
ja sam naravno uzela antibiotik (je rizik, ali i u najgorem slučaju ishod bi bio isti) i bolje mu je. još teško diše, kašlje, kiše, ali jede i pije uz moju pomoć. već se pomalo kreće, ali perutanje i gljivice su mu se vratile i sad moramo čekati da završimo terapiju kako bi se riješilo to. znam da mu smeta, ali barem je još živ.
i moram ga pohvaliti (kao što je i veterinar učinio) - maleni se bori, jer je on bio u takvom stanju barem četiri dana, što bi malo koji hrčak izdržao...
dia - Ponedjeljak 26.11.2007. 20:32
Subject: hrcak mi gubi dlaku!! help!!
nedavno sam kupila hrcka. uredno sam ga hranila, njegovala itd. ima dva dana da sam primjetila gubitak dlake na unutrašnjoj strani nogu, koza mu je hrapava i suha, i ima na lijevoj nozi neku malu krasticu!! ne znam sto da radim! trebam vasu pomoc i misljenje
rock_chic - Ponedjeljak 26.11.2007. 20:37
Subject:
nisam stručnjak možda alergija, u najgorem slučaju ak se te krastice počnu širiti šuga, a sad..........
mea_kalli - Ponedjeljak 26.11.2007. 22:35
Subject:
a šuga se mora rješit
nije skupo lječenje, samo posjeti pravog veterinara
nazovi anu shek, 6040186
Sun - Utorak 27.11.2007. 19:33
Subject:
Šugarac? idi što prije do veta meni je zamorac uginuo jer se bilo jako proširilo.
dia - Utorak 27.11.2007. 20:08
Subject:
e ljudi hvala vam na savjetima. bila sam zvala veterinara i on mi je reka da najvjerojatnije nije nista. da dlaku gubi jer mu nedostaje malo zelenog a za tu krasticu kaze da se najvjerojatnije sam ugriza. no moja luna(hrcak) dobiva sve sta joj je potrebno, svaki dan joj mijenjam vodu, stavljam novu hranu i uvik stavim zelenog a gajbu joj perem svaka 2-3 dana. no vet mi kaze da se ne zabrinjavam pa ako hocu mogu ga dovesti na pregled, tako da sutra idem pa cu vam javiti tocnu dijagnozu. Smile
mea_kalli - Utorak 27.11.2007. 20:45
Subject:
kak mrzim kad vet kaže da nije ništa
a šugarac može dobiti od piljevine koju kupujete u pet shopovima Ljut
dia - Utorak 27.11.2007. 21:16
Subject:
nisam bas sigurna je li od piljevine. mijenjam mu je svako 2-3 dana a i onaj lik u pet sopu mi je preporucio tu jer je navodno ok Question
Sun - Utorak 27.11.2007. 21:28
Subject:
Mislim meni je fulao dijagnozu nakraju je umrla..pa ne vjerujem da nije ništa idi ti vidi..jer po opisu to je to..
Sad mi to i pas ima pa se borimo već mjesec dana..
mea_kalli - Utorak 27.11.2007. 21:31
Subject:
dia piše:
nisam bas sigurna je li od piljevine. mijenjam mu je svako 2-3 dana a i onaj lik u pet sopu mi je preporucio tu jer je navodno ok Question

nema to veze ni sa markom ni sa navodno dobrom piljevinom
šugarac su paraziti, može opstati na dosta niskim i na višim temperaturama. u paketu je od pakiranja i nemožeš mu ništa. napada kad životinji padne imuno sistem
ništa ti ne garantira da ga nema u piljevini
ili da ga cipelama ili prljavim rukama nisi donjela u kuću
dia - Srijeda 28.11.2007. 11:57
Subject:
e ljudi isla sam kod veta. nije nista. krastica joj je nastala zato sta se je ugrizla a dlaka je polako pocela rast. zatim sam svratila u pet shopa i kupila sam joj novu gajbu i sve sta ide uz to Very Happy Big smjesak
rock_chic - Srijeda 28.11.2007. 12:31
Subject:
ajde super!! Big smjesak Big smjesak
Sun - Srijeda 28.11.2007. 18:44
Subject:
Super baš mi drago!
Limeni - Petak 29.02.2008. 17:40
Subject: Roborovski hrcki se cesu??
Imam dva Roborovska hrcka i jako se cesu. Dlaka im nije opala i nema nikakvih drugih simptoma osim tog cesanja, al stvarno se precesto cesu, jedan ne toliko ali drugi non stop... grebe se po njuskici, iza uha, po ledima i ramenima, pa si onda grize noge... izgleda kao da ga nesto jako muci...

Prvo sam mislio da ima neke nametnike pa sam kupio sredstvo PetSoft u Pet Centru, to je navodno za sve nametnike... spricao sam ih sa tim 3 tjedna i detaljno im cistio kavez i nije pomoglo. Onda sam pomislio mozda su alergicni na stelju i promjenio je, sada imaju samo pijesak u gajbi a danas cu im staviti samo papirnate rucnike... Stvarno vec ponestajem bez ideja sto bi im moglo biti... Ako ih to ne pusti i kad im stavim papirnate rucnike kroz par dana, nemam mi druge nego ih vodit veterinaru...

Pa daj mi recite nekog dobrog veterinara u ZG, al da je stvarno ok veterinar jer sam cuo svakakvih stvari o veterinarim pa bi htio otici nekome s kim ste imali dobra iskustva, ako cu ih uopce morati voditi veterinaru...

I daj mi recite taj PetSoft sa kojim sam ih spricao, jel to djeluje i na "ear mites" Smile ne znam kako se kaze na HR, uglavnom malo sam istrazivao i posumnjao mozda moje Robice to muci... jel se ubiju ti "ear mites" usni nametnici ili kako vec sa tim PetSoft-im ili im trebaju antibiotici i koji su simptomi... ako imaju to... vidio sam ih da guraju sape u usi i cackaju po njima pa sam pomislio mozda je to to....

Pomozite... Tuzan
mimi - Petak 29.02.2008. 18:18
Subject:
meni još jedino pada na pamet to da si ih špricao srejem koji se pošprica samo po kavezu kad se očisti a ne izravno na životinju. jesi čitao upute?
što se tiče veterinara, najbolja ti je ana shek koja ti je u heinzlovoj, a za broj telefona i radno vrijeme te točnije upute pitaj korisnicu mea_kalli...
Limeni - Petak 29.02.2008. 18:27
Subject: asd
hm... ma procitao sam sve o tom spreju i kazu da se sprica i po zivotinjama i po kavezu tak da nije to sigurno, al hvala svejedno...
mimi - Petak 29.02.2008. 21:45
Subject:
onda ok...ond ti je najbolje maknut pijesak o dvest ih veterinaru....sve samo da spriječiš kožnu bolest i njeno perutanje te stvaranje krastica
rock_chic - Subota 01.03.2008. 9:26
Subject:
ajde probaj da ih ne sprejaš s time.. Confused samo probaj jedno 2-3 dana... pa javi jel ostalo isto ili...
mea_kalli - Subota 01.03.2008. 12:35
Subject:
meni prvo na pamet pada šugarac. no za lječenje toga moraš ići vetu koji je već liječio tako nešto. hrčci su maleni i prevelika doza koju da vet koji o tome nema pojma ih može ubit. ne znam iz kojeg si grada, pa ti ne mogu preporučit nekoga. ali napiši pa ćemo vidjet.
druga stvar je da tvoj sprej uopće ne djeluje. moji su imali nametnike, konkretno mačje buhe i nisam ih se mogla rješit nikako (misli m na zamorčeke i kuniće). nikakav sprej, kapi i sl. rješili smo to advantageom mislim, ali nisam sigurna. no doza za mačiće je mislim prevelika za hrčke, to bi trebalo pitati anu ili guglat. advantix i frontline su otrovni!
nemoj na svoju ruku ništa radit, pogotovo bez iskusnog veta.
a svaki iskusni će ti reč da prvo makneš svu stelju ,staviš papirnate ručnike i čekaš jedno vrijeme da vidiš kako će se ponašat. tek onda idu lijekovi.
mimi - Subota 01.03.2008. 12:38
Subject:
mea koliko sam ja skužila iz zagreba je pošto traži veta u zagrebu, rekla sam mu za anu ali i da se tebi javi za njen broj telefona jer ga ja ne znam
Limeni - Subota 01.03.2008. 12:52
Subject: ada
rock_chic piše:
ajde probaj da ih ne sprejaš s time.. Confused samo probaj jedno 2-3 dana... pa javi jel ostalo isto ili...

A nisam ja njih ni spricao svaki dan, nego tjednom jednom, kak pise na uputi... i cesali su se svejedno...
Limeni - Subota 01.03.2008. 12:54
Subject: ad
Evo sada imaju samo papirnate maramice i pricekati cu jos ovaj vikend a u ponedjeljak idu veterinaru ak se nastave cesat...

I ajde mi molim vas samo posaljite broj te veterinarke na pm...
mea_kalli - Subota 01.03.2008. 14:55
Subject:
nije tajna, svuda je na forumu
ana shek, 6040186, klinika za male životinje, heinzelova 68 (preko puta vet faksa), sljedeći tj popodne
Limeni - Subota 01.03.2008. 16:06
Subject: ok
Ok hvala puno... vidit cu sad jos kako ce se ponasat, cini mi se da se malo manje cesu sad kad su u papiru... a koliko to cesto treba promjenit, svaki dan ili svakih par dana? Ja cu im danas opet zamjenit i oprat kavez za svaki slucaj...
mimi - Subota 01.03.2008. 16:39
Subject:
a vidi...pošto ti je takva situacija nećeš pogriješiti ako im mijenjaš svaki dan, a i papiri su tanki te nisu namijenjeni za upijanje mokraće pa ako ćeš odugovlačit sa mijenjanjem neće ti baš biti ugodno nosu Big smjesak
ja ti preporučam da ti svakako odeš do ane....češali se oni više ili manje, za svaki slučaj...
Limeni - Subota 01.03.2008. 17:16
Subject: da
Ma da projenit cu ja svaki dan nije mi tesko...

Nego da pitam odmah, jel postoji nesto sto se stavlja u gajbu hrckima umjesto sijena, znaci neki materijal koji nemoze sadrzati grinje kao sto piljevina moze ali namjenjena bas kao stelja za hrcke tako da bolje upija mokracu... eto ak netko zna nek javi a ja cu malo proguglat pa isto javim ak nadem sta...
jopis - Petak 11.04.2008. 18:31
Subject:
Da ne otvaram novi topic bezveze...
Hrčak od cure ima godinu dana i od prije neki dan smo primjetili da mu poprilično ispada dlaka sa glave, sa donjeg dijela po sredini između ušiju, a pošto veterinari kod nas jako malo znaju o njima otišao sam u pet shop gdje je kupljen pa mi je žena dala neke vitaminske kapi da mu kapam u vodu. Da li mogu malom Sivonji još kako pomoći?????

I problem od jučer - dlaka oko spolnog organa mu se sva poljepila i požutila - da li ga smijem oprati ili što da radim, help please!!??

Stavio sam mu u malu posudicu vode u nadi da će se sam nekako snaći i oprati se ali biser mali samo dođe tamo i pije, malo odatle malo iz pojilice. Inače sve ostalo radi najnormalnije, i razigran je ko i dosad i jede normalno, piči po krugu, nikakvih promjena osim ove dvije, ali su katastrofa, help!!!
To nam je 3 hrčak zaredom i nikad dosad nikakvih problema nije bilo.
rock_chic - Petak 11.04.2008. 20:10
Subject:
hrčci se ne peru vodom, tako da voda u posudici ti neće pomoći... daj malo detaljnije opiši jel jako smrdi zbog tog poljepljenog krzna na stražnjici? ako je bolest mnokrog repa treba što brže intervenirati.. koliko je hrčak star?
može biti alergičan na piljevinu (svu piljevinu makni iz kaveza za svaku sigurnost) a sad imaš malih milijon kožnih bolesti.. definitivno ga trebaš odvesti vetu što prije to bolje.. držim fige da sve bude ok
Confused
jopis - Subota 12.04.2008. 2:49
Subject:
Star je godinu dana točno.
Smrdi malo, ne pretjerano. Rep mu je suh. Piljevina je od prvog dana jedna te ista stalno, i zadnje mijenjanje od jutros i 3 mijenjanja prije toga su iz iste vrećice a tek je od nedavno počeo sa gubljenjem dlake, ali kažem, samo po donjoj strani glave između ušiju otprilike i koža nije crvena ni perutasta, ne ispada krzno u pramenovima nego se razrjeđuje, kao čovjek kad postepeno ćelavi.
A veterinar kod nas, ajme pa njima su područje rada krave i svinje Sad
I to za alergiju, ne znam kako bi samo odjednom postao alergičan kad je stalno ista i dosad mu nije smetalo...
A ovo poljepljeno pokušali smo oprat navlaženom vatom ali nije sišlo skroz a i djeluje da ga boli pa smo odustali, sutra ćemo nastavit i probat skinut do kraja.
Hvala!!
rock_chic - Subota 12.04.2008. 7:43
Subject:
mogu biti i paraziti na piljevini, svejedno makni.. i stavi one papirnate ubruse kao stelju...
mimi - Subota 12.04.2008. 16:40
Subject:
ne znam točno za slučaj prorijeđivanja dlake, ali što se tiče sljepljene dlake....
zagrijte prostoriju, namočite ubruse za ruke toplom vodom(ne vatu, ona se može sljepiti na to mjesto)i malo držite....onda uzmi odmah suhe ubruse pa isto drži da se to mjesto sasuši.
zatim (to kupite u trgovini) uzmite mekanu dječju četkicu za zube koju ćete prije prorijediti škaricama ili bilo čime i onda lagano po tom mjestu rasčešljajte.
normalno je da ga sad boli jer ga to čupa kad to pokušavate skinuti.
znači to treba otopiti toplom vodom, sasužiti i malo rasčešljati. ako je hrčak jako pitom onda se slobodno usudite dok ga jedan drži nek drugi skrati dlake da se to ne ponovi. samo ništa ne radite na silu....
jopis - Nedjelja 13.04.2008. 21:48
Subject:
Evo i slika glave di se vidi ćelavost

rock_chic - Ponedjeljak 14.04.2008. 8:13
Subject:
jel to rana možda na glavi? Mislim
jopis - Ponedjeljak 14.04.2008. 9:50
Subject:
rock_chic piše:
jel to rana možda na glavi? Mislim

jok, ko neki mladež
mimi - Ponedjeljak 14.04.2008. 12:54
Subject:
to je samo tamniji pigment....
ipak, ovo meni ne izgleda kao prorijeđivanje dlake već baš ispadanje a to je znak neke kožne bolesti, alergije. svakako mu izbaci piljevinu....i po mogućnosti odvedi veterinaru...možda dobije neku mast. ostalo ne želim nagađat.... Confused
jopis - Ponedjeljak 14.04.2008. 13:39
Subject:
Piljevinu odmah večeras poslije posla šibam van i stavljam obične bijele ubruse papirne kad operem kavez, a poslao sam fax i Dr. Ani Šek pa ću vidit šta će ona odgovorit, ako ništa nema druge nego u ponedjeljak kad ne budem radio pošto mi je ovaj tjedan ludnica, pravo k njoj za Zagreb, samo da ne bude prekasno, pošto se stanje pogoršava - slabije jede, blaga dezorijentiranost (kao da sad i ne vidi dobro odjednom) i smotano kretanje, onak zbunjeno, strah me da nije neki tumor još, cura će izludit, ona od jučer plače...
rock_chic - Ponedjeljak 14.04.2008. 17:12
Subject:
ajde za pohvalu je bar , što ste tražili pomoć.. držim fige da sve bude ok
mimi - Utorak 15.04.2008. 1:55
Subject:
evo ako danas ta "dezorijentiranost" postane sve slabija vjerojatno je izgubio vid ili je vid oslabio. ali uz sve ostalo to ce biti najmanji problem jer se oni jako brzo priviknu na takvu novonastalu situaciju....imala sam slijepog hrčka tako da sam u to sigurna.
što se tiče jela...jedan savjet jer čak ni vi ne znate zasto manje jede. (govorim iz iskustva sto je bilo s mojim hrčkom) moj hrčak nije bio star ali se isto preko noći razbolio pa nije imao snage gristi tvrdu hranu niti čistiti sjemenke pa sam to sve ja radila umjesto njega. usitnjavala velike komade, u jednu plitku zjdelicu do glavne zdjelice sa hranom sam stavila mrvice od hrane koje su se stvorile dok sam usitnjavala velike komade, suncokret sam sama čistila i toga sam dosta stavljala jer je hranjiv (kod zdravih hrčaka on deblja ali sad je dobar), davala sam hrčku minijaturne (veličina pola nokta) komadiće voća i povrća. davajte mu vodenasto voće, soćne jabuke, rekla bih lubenice ali ih nema, krastavac...jer to je jedan oblik spriječavanja dehidracije. tvrdu hranu poput krekera ako ne može jesti niti nakon usitnjavanja slobodno pokapajte vodom da omekšaju.
kad odete vetrinaru, u slučaju da dobije antibiotike onda ću vam objasnit kako ih davati - ne stavljati u vodu jer antibiotik se mora cijeli popiti....a curi reci neka se smiri...jesu oni mali, ali oni su jaki i ak se brzo djeluje izvuku se Wink
mara - Utorak 15.04.2008. 9:41
Subject:
heh, i ovdje je tema..
dakle ja sam ti odgovorila na zekoiprijatelji forumu.. Smile

samo sam još htjela reči da dezorjentiranost odnosno gubitak ravnoteže može biti povezano sa unutarnjim uhom, pa neka i ovdje to stoji.
jopis - Srijeda 16.04.2008. 12:01
Subject:
Uginuo je Sivonja jutros Cmizdri Plakanje3 Cmizdri Plakanje3
rock_chic - Srijeda 16.04.2008. 18:08
Subject:
žao mi je.. Tuzan Tuzan
cvrle - Nedjelja 20.04.2008. 23:59
Subject:
a joooojj Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Plakanje
mara - Subota 26.04.2008. 23:47
Subject:
Sad
mara - Subota 26.04.2008. 23:48
Subject:
Sad
mara - Subota 26.04.2008. 23:48
Subject:
uklonite duple postove i ovaj post pliz
fabyyyy - Srijeda 14.05.2008. 20:25
Subject: bolest zamoraca(zamorci su mi se razbolili)
bok svima
Imam dva zenska zamorca...i sve je bilo super-do neki dan.
sad mi treba vasa pomoc
jedan mi se zamorac poceo cesati. Tuzan i napravio je malu krastu, uskoro je napravio jos vecu, i poceo se gristi tu...
posto nisam imala vremena
za tjedna dana je napravio pravu katastrofu. tu su mu se ranice stvorile, i dlaka skroz prorijedila.
odnijela sma ga veterinaru Tuzan i zakljucio je da nema nikakvih nametnika na povrsini i dao mi FLOGOCID
Tuzan jos mu je gore bilo,jer se bas poceo cesati od nje. okupala sma ga(a vererinar mi je reko da mi nemoze pomoc, testiranje ono povrsine koze je izvan grada i nemogu ga odnijeti).stvar je sad gora jer se to prosirilo i na drugog zamorca :'''''''''',,,,,,,,,,,,,,(
sta predlazete?
jel ima netko isti problem sa zamorcima
hvala svima na odg....
mea_kalli - Četvrtak 15.05.2008. 8:17
Subject:
od kuda si
nekak je nabolje to odmah navesti kako bi znali da li kod vas postoji dobar veterinar
fabyyyy - Četvrtak 15.05.2008. 8:56
Subject:
mea_kalli piše:
od kuda si
nekak je nabolje to odmah navesti kako bi znali da li kod vas postoji dobar veterinar

eh sad....
tesko...
Mostar
ima par veterinara stavrno su dobri,al ne za male zivotinjice Tuzan((((
mea_kalli - Četvrtak 15.05.2008. 14:34
Subject:
pretpostavljam da se kod vas može nabaviti stronghold za male mačiće (ni jedan drugi, ne frontline, ne advantix ni išta drugo, samo jedan jedini stronghold i to onaj za maje miceke, bebe)
vet ljekarna ili pet shop
uzmeš jednog zamija, nakapaš mu na vrat malu kap (1), uzmeš drugog zamija, ponoviš za 7 dana
ampulu spremi da ju ne moraš ponovo kupit
i to bi trebalo rješit kraste, svrab, jer misli dma imaju šugarac.
fabyyyy - Četvrtak 15.05.2008. 18:06
Subject:
mea_kalli piše:
pretpostavljam da se kod vas može nabaviti stronghold za male mačiće (ni jedan drugi, ne frontline, ne advantix ni išta drugo, samo jedan jedini stronghold i to onaj za maje miceke, bebe)
vet ljekarna ili pet shop
uzmeš jednog zamija, nakapaš mu na vrat malu kap (1), uzmeš drugog zamija, ponoviš za 7 dana
ampulu spremi da ju ne moraš ponovo kupit
i to bi trebalo rješit kraste, svrab, jer misli dma imaju šugarac.

ovak on mi je preporucio bio kremu flogocid
al od te kreme su se jos i vise poceli cesati,tak da im je bilo losije od nje.
Tuzan
mozete li mi objasniti tj. reci nesto o vim lijekovima: -preurivet n.
i -antidermakotik tinktura
pls
nemaju nista na krznu, nikakvu sitnu bajicu niti ista....
Tuzan
molim vas odg

ako netko hoce moze mi i posebno pisati na moj mail o ovome ssuzaaaa@hotmail.com
fabyyyy - Petak 16.05.2008. 21:51
Subject: Re: bolest zamoraca(zamorci su mi se razbolili)
[quote="fabyyyy"]bok svima
Imam dva zenska zamorca...i sve je bilo super-do neki dan.
sad mi treba vasa pomoc
jedan mi se zamorac poceo cesati. Tuzan i napravio je malu krastu, uskoro je napravio jos vecu, i poceo se gristi tu...
posto nisam imala vremena

....

evo nastavak sta se dogodilo mojim misicima... ako netko ima slican problem mozda mu ovo i pomogne...
veliki pozz svimaaaa
http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?topic=10362.0
Kisa - Subota 17.05.2008. 21:59
Subject: čudne otekline na štakorima
imam veliki problem.
Prvo su mi starijim štakorima naotekle nogice (1 ili 2, kako kod kojeg) i imali su ranice po njima pa sam pretpostavila da su se pokefali, zatim su tu i tam koji klinci počeli dobivat isto pa sam mislila da su se možda ogrebali na rubove zdjelica za hranu (imali su one male konzervice od mesnog doručka, etc. pa sam i to pobacala) ili također pokefali
a imala sam i jednog štakora kaj je ubio dvoje kolega i jednom odgrizao pola repa pa sam njega okrivila za neke rane.
te otekline su poslje splasnule (mazala sam ih) i sve je zaraslo ali su oni ostali bez 1/2/3 prstića

ugl, danas sam na jednom malcu koj je svaki čas trebao progletati (brat/sestra mu je danas) vidjela iste te otekline i to na sve 4 nogice. 2 su mu nogice bile skroz naotekle, jedna samo na šapici i jedna iznad šapice.

tako da sad isključujem sve one prvobitne zaključke.

koji je to vrag? :\
neki paraziti pa da ih se odnesem na injekcije :\
ali lako sa odraslima, klincima koji su manji od palca nemreš pomoć...
mea_kalli - Nedjelja 18.05.2008. 9:57
Subject:
vodi ih ani
Jasmina - Srijeda 21.05.2008. 12:11
Subject: Re: čudne otekline na štakorima
Kisa piše:
imala sam i jednog štakora kaj je ubio dvoje kolega i jednom odgrizao pola repa

Kaj? I stakori su brutalni ko i hrcci? Rolleyes
O super... Big smjesak
imcarlov - Četvrtak 22.05.2008. 2:54
Subject: POMOC - BOLESTAN ZAMORCIC !
Cao svima ,
imam veliki problem. Zamorcic star 3 godine, super negovan, veseo, sve naj naj, odjednom pre par dana pojavila se izraslina ispod koze na vratu sa desne strane. Za 3-4 dana dostigla je velicinu stonoteniske loptice. I dalje je veseo, jede lepo, igra se ali ta lopta bas raste. Na kozi se nista ne vidi. Znam da bi trebao ici veterinaru ali za to je ovde potrebno citavo bogatstvo. Ako neko ima nekog iskustva sa ovakom situaciom neka mi pomogne. Googlao sam dosta nista slicno nisam nasao. Mnogo razmisljam o uspavljivanju ako je potrebna operacija, bar se nece muciti.
Unapred hvala
mea_kalli - Četvrtak 22.05.2008. 10:13
Subject:
ma joj mrzim kad odmah razmišljate o uspavljivanju a ne znate uopće što mu je
zašto ste nabavljali zamorčića ako ga ne mislite lječit
ajde, istina da veterinari većinom ne znaju o malim životinjama, ali se zato vlasnici educiraju
pretpostavljam da je apces, ako pukne, morate ga čistiti par dana jod otopinom (betadine) i potrebni su vam antibiotici, injekcioni ili oralno
e sad kako zašto i tome slično ja ne znam
mara - Petak 23.05.2008. 11:18
Subject:
i ja pretpostavljam da je apces. oni obično izrastu oko glave.
uspješno se lječe tako da nemojte razmišljati o uspavljivanju.
super je ako apces pukne sam od sebe, tada kao što mea kaže ispirete ranu jodom i ostalo.

više o tome imate tu - http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?topic=3940.0 (+ iskustva vlasnika)
martinisuzy - Utorak 06.01.2009. 13:58
Subject:
bok nova sam na forumu Very Happy i očajno Embarassed trebam pomoć Tuzan .........
moj zamorac martin teško je bolestan Cmizdri mislim da ima šugaru Eek ..........
ječer smo bili kod veterinara i dao nam je neku kremu plymicol Rolleyes za gljivice Plakanje ...ja doma imam šampon oranozol.....veteinar mi je rekao da to kombiniram i da samo nastavim s terapijom.......mi smo martina i moju suzy okupali i namazali sa plymicolom.....suzyci je danas bolje ali martinu nije,samo mu je gore.....brzo sam nazvala drugu veterinarsku i naravno odmah otišla tamo.....pošto su danas sveta tri kralja veterinar koji je jedini radio u cijelom bjelovaru dao je i suzy i martinu vutamine A,D,E i neki antibiotik ...napisala bi vam kak se zove da znam pročitat.....suzy je ko nova ali martin je isti onak omamljen Spavanje .....joj toliko me strah da mi ne ugine Tuzan Tuzan Plakanje Plakanje Cmizdri Cmizdri Cmizdri .....možda je on uz tu bolest i pre star????on ima 5 igodina i nešto sitno Embarassed ....nekak mi se čini ko da nemože stat Plakanje Plakanje Plakanje Plakanje Tuzan Tuzan na stražnje noge kolko je slab. Tuzan Tuzan ....pa mi smo napravili šta smo mogli sad je na nama da čekamo Cmizdri Cmizdri .....
pa antibiotik bi još malo trebao početi djelovati zar ne Question Question ?????javit ću vam kad saznam nekaj novoga,ili ak se oporavi ili sl......
samo molim vas da me savjetujete......
mea_kalli - Utorak 06.01.2009. 16:03
Subject:
dakle, antibiotik djeluje na bakterije, a šuga to nije. neće djelovat.
imate li negdje veterinarsku ljekarnu u bj?
nazovi i pitaj koliko dođe stronghold za male mačiće. kod nas je oko 60kn. staviš kap jednome, kap drugome i prestaneš sa svime što su ti rekli.
moji su imali šugu i neće bit problema.
napomena: ne stavljati NIŠTA drugo /frontline, advantix ili stronghold za pse ili odrasle mace)
ponopviti za tjedan dana pa čuvaj aplikaciju
martinisuzy - Srijeda 07.01.2009. 16:17
Subject: joj.....
stari martin mi je uginuo...............joj.....bili smo kod veterinara i sve....lječili ga,kupali,mazali sa svim kremama.....joj.......jučer je dobio i vitamine i antibiotik i sve.............joj...tak mi je žao....pa on je moj mezimac...i uspomena iz Novske....tamo sam prije živjela....joj ja sam ga tako jako voljela......čak sam se posvađala s veterinarkom zato kaj je ljena ....martinu se stanje pogoršavalo i mučio se a ona je rekla da će doć za tri sata.....ja sam joj rekla da kakva si ti veterinarka dok je u pitanju život male životinje.......nikakva....zar ne????nazvala sam drugog i izderala se na njega i on je došao......dao mu je sve .....no martinove godine to nisu izdržale......imo je oko 6 godina......joj....no moja Suzy je dobro...lječenje djeluje.....nadam se da će ozdravit prije nego rodi zadnje MARTINOVE potomke.......joj.....htjela bi si jednog ostavit za uspomenu na martina,ali ako ovo sve moram prolazit još jednom bolje ne.....
htjela bi ih poklonit nekome ko bi se dobro brinuo za njih........
zanima me ako bi netko od vas želio????vi se znate brinut za zamorce i sigurna sam da ih jako volite.......kao što ja volim svoje.......
martinisuzy - Srijeda 07.01.2009. 18:52
Subject: ej.....dobra vjest.....
suzy je dobro....danas sam ponovno bila kod veterinara....rekla je da napredujemo.....sve je super....sutra je još moram kupar u Oranozolu....za 4 dana će ić na inekcije za zaraze i uzela joj je uzorak s kože da vidi šta je to....ona predpostavlja da je to naslaga masnih stanica.....kaže da se super brinem o njima.....zato kaj je već blizu 6-e...
kaže da zamorci žive to 5-6 godine..... rekla je da martin nije uginuo od bolesti nego od starosti.....odma mi je bilo lakše......uhhhhh......još malo i imat ću male.....jedva čekam......hvala na savjetima.....samo tako......napravit ću blog o zamorcima.....pa ga morate posječivat....i naravno komat......
martinisuzy - Srijeda 07.01.2009. 18:54
Subject: pitanje????
samo me jedno zanima kako ste vi stavili tu sliku....
ja nikad prije nisam bila korisnik foruma pa zato trebam pomoć......bila bi vam jako zahvalna......pozzzz.......
mea_kalli - Srijeda 07.01.2009. 22:37
Subject:
drugu temu sam prebacila u odgovarajući podforum

prvo: tko pametan daje pariti ženku od 6g? to je baka... imat ćeš sreće ako to podnese i ne ugine.
drugo. ako uzimaš stronghold ne smiješ ju močiti i mazati!
martinisuzy - Četvrtak 08.01.2009. 12:34
Subject: .............
ona nije bila na parenju već je bila skupa s martinom u kavezu......jer kad sam ih odvojila martin je bio čudan....veterinarka je rekla da nek budu zajedno....bili su zajedno i .....suzy je dobro....živahna.....jede jako puno zdrave hrane .....i ne ponaša se ko baka.....to će ona izdržat....veterinar ko što sam već rekla joj je dao vitamine.....sve je za 5.....nema briga.....
mea_kalli - Četvrtak 08.01.2009. 12:36
Subject:
bolje da se brineš.
to je teško i za mlade mame... a vet mi ne ulijeva baš povjerenja.
martinisuzy - Četvrtak 08.01.2009. 12:38
Subject: dobra vjest.....
suzy nema nema nikakve parazite (kao šuga.....)zdrava je ....gljivice također nema......samo ima te masne naslage koje proizvode teški svrab....nokte joj se ne treba rezat....sve je super....samo je još moramo kupat u oranozolu da maknemo masne naslage......suzy je potpuno zdrava.....masne naslage se ne mogu prenesti s jedinke na jedinku.....što je još bolje.....mali će doći na svjet za nekoliko tjedana(tjedan i nekaj sitno),......jedva čekam.....pozzz.......
martinisuzy - Četvrtak 08.01.2009. 12:41
Subject: ovo gore....
ovo gore mi je javila sad ovaj tren veterinarka.......
mea_kalli - Četvrtak 08.01.2009. 12:46
Subject:
ok, samo budi toliko uvjerena.
ja se nadam da se neće ništa dogodit. ali vet ti nemre pomoć kad jednom krene po zlu. a ja neću djelit badava savjete osobama koje ne žele slušat.
sretno.
martinisuzy - Četvrtak 08.01.2009. 13:10
Subject: moj martin i moj pas.....
martin i moj pas simba.....
martin u kućici bez koje ne može.....
martinisuzy - Četvrtak 08.01.2009. 13:40
Subject: joj....
pa hvala na savjetima.....ja se brinem ali uvjek sam na vedrijoj strani.....neću mislit na loše stvari jel se to može i desit.....suzy je bila kod veterinara već 6 puta.....dobro je.....ja sam ti puno zahvalna kaj mi daješ savjete.....stavila sam malo slikica od mog martina.....
mišica - Petak 09.01.2009. 12:08
Subject:
martinisuzy, žao mi je zbog Martina! Stvarno je bio prelijep!
Vjerojatno je došlo njegovo vrijeme, žalosno, ali tako to ide.

A, šta se tiče Suzy, drago mi je da je OK. Nadam se da će s njom i pomladkom biti sve u redu!
Držim fige!
martinisuzy - Subota 10.01.2009. 12:41
Subject: imaš pravo....
martinovo vrjeme je došlo......naime veter.kaže da mu je krv zaljevala srce pa pluća.....to je sve naravno bilo od starosti....joj baš mi ga je žao.....no ja se ne mogu boriti sa smrću.....jedino još ne znam dali da si ostavim malo ili ne.....ove ostale bih dala nekome ko bi se dobro brinuo za njih.....hvala vam!!!!
mea_kalli - Subota 10.01.2009. 12:43
Subject:
kako to vet zna? jel ga otvorio nakon što je uginuo?
martinisuzy - Subota 10.01.2009. 13:02
Subject: grrrrrr.......
gle ........nemam pojma kak zna.....ona je završila školu za to i kaže da kad je zamorac star da mu krv počne zaljevat srce i pluća i da je to ko kod čovjeka infarkt ili tak nekaj.....
mea_kalli - Subota 10.01.2009. 13:06
Subject:
ne ljutim se, samo te usmjeravam jer sam zato tu

za veterianra: ako je završio školu, to mu ne daje pravo da lupeta gluposti. to se ne dogača svim starim zamorčićima, jer njiva starost je nakon 8g. tvoj zamorčić nije bio star. da se pravilno liječio, postavila se dijagnoza, napravile pretrage (a ne pogled odozgora i vet ga pusti da ugine jer ne zna što mu je) on bi bio živ.
martinisuzy - Četvrtak 15.01.2009. 13:00
Subject: nakom dugo vremena.........
ej...kak ste..........ja sam odlično.........moja suzy je zdrava.....mislim skroz zdrava=),.....hvala bogu......nema više ni krastica,dlako joj je narasla,bila je juče na pretragama........nema više ni onih masnih naslaga......sve je super...........sad čekam male.........javit ću vam.....možda malo sa zakašnjenjem zato jer mio je počela škola.......pozzz....
KUMcro - Nedjelja 31.05.2009. 10:16
Subject: Pada mi dlaka i nastaje rana
Mom zamorcu se odjednom stvorila velika ogrebotina kao da se negdje lupio i podero se ali sam onda skuzio da se to jakoo siri sada mu se jako prosirilo.To mi je cudno jel on pije jede i sve ustvari evo vam slika pa mi recite da ga vodim kod veterinara ili da mazem sa necim
http://i41.tinypic.com/2qi4thl.jpg

Sada vidim da mu i dlaka nije svijetla ko prije to mora da je neka kozna bolest moze mi neko reci sta da radim
mea_kalli - Nedjelja 31.05.2009. 22:14
Subject:
slika je mutna i ne vidi se apsolutno ništa što bi moglo biti
posjeti veterinarsku ambuilantu: buba na trešnjevci
KUMcro - Ponedjeljak 01.06.2009. 6:15
Subject:
Bio sam kod venerinara i dobio je Gljivice moze mi neko nesto preporuciti da vidim jel se podudara sa onim od veterinara?
mea_kalli - Utorak 02.06.2009. 0:28
Subject:
ne razumijem
ima gljivice, a što je dobio za to?
canesten? oronazol?
ManicMiner - Utorak 29.09.2009. 20:55
Subject:
Pozz!
Naletio sam na ovaj forum trazeci informacije o njegi hrcka...i nasao sam jako puno informacija...pohvale na radu foruma... Smile

Dosta hvale...tu sam radi problema....naime pojavilo mi se na ruci (prstu konkretno) nedavno neakvo crvenilo (koje uzaaasno svrbi btw.) za koje je danas doktorica ustanovila da je neakav oblik gljivicne infekcije....i naglasila da more biti od nekog kucnog ljubimca....kako jedino iam hrcka (sirijca) i njega po rukama cesto motam, veli da more od njeg biti....
S obzirom na to predpodstavljam da ju i jadnicak ima....dali ima kakav lijek za to i gdje nabavit? Ili da idem veterinaru? (ovo mi je zadnja opcija....ne volim doktore...ako bas ne moram ic... Smile) )
krx - Ponedjeljak 01.02.2010. 17:51
Subject: Pomoć.. pls.. :/
Kupio ja sad hrcka...naravno, prvo sam procitao sve moguce teme na forumu i eto, prvo sam kupio sve sto je potrebno za njega a tek onda hrcka..to mi je nekako logican slijed...ali, hrcak ima neku šugu na leđima :/ onak kod vrata...jesu li to moguce rane od borbe ili bas neka bolest... znam da je tesko reci bez slika, no eto, sad je u tunelicima, kad bude prilike uslikat cu pa cu stavit...
Eto ako ima koja dobra duša da odgovori, stvarno se brinem...
i da, radi se o sirijskom hrcku..

evo, ovo je najbolja slika za sad...uslikat cu valjda bolje...

http://img695.imageshack.us/img695/2497/pict1835.jpg
ismarvet - Ponedjeljak 01.02.2010. 20:18
Subject:
s obzirom da se ne vidi najbolje moglo bi biti mnogo stosta... oni su cesto alergicni na ujede ektoparazita.. zato pregledaj mu kozu i posmatraj da li ce nesto malo protrcati izmedju dlaka... takodjer, vrlo je moguce da je alergican na nesto... sjeti se da li mu je nesto tu kanulo na tom dijelu ili se mozda kad se provlaci ocese od neki dio u kavezu... imam neke literature na engleskom o tome i upravo sam je prelistao ali nema niti jedna slicna slika tome...
mea_kalli - Srijeda 03.02.2010. 17:50
Subject:
kako je danas hrčak?
moguće da je pobrao nešto tamo gdje je bio. koža je dosta crvena, čini mi se nadraženo, možda ga svrbi.
kako je danas?
krx - Srijeda 03.02.2010. 23:12
Subject:
http://img509.imageshack.us/img509/3209/pict1861.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/9466/pict1872.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/580/pict1888.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/8459/pict1900.jpg

ovo je sad najnovija

http://img509.imageshack.us/img509/455/pict1912.jpg

a ova je cist zato da pokazem koliko je mališa sladak.. Smile

http://img509.imageshack.us/img509/2052/pict1902.jpg
krx - Srijeda 03.02.2010. 23:15
Subject:
Po ponasanju je super, stvarno. jucer je preko 4 sata trcao u kolutu, i papa dobro i sve..ali dlaka mu jos vise opadam sada mu je pocela i sastrane opadat...stvarno ne znam...veterinarka mi je rekla da mu kupim vitamine za djecu pa da mu stavim u vodu...i otisao vidit ali 120kn kostaju, a to mi je ipak previse..a susjeda mi radi u apoteci pa ce sutra nest smiksat...ne znam...vec mi je prirastao srcu a ne znam sta da mu napravm da pomogne...ne zelim da mu nesto lose bude... Tuzan Plakanje
mea_kalli - Četvrtak 04.02.2010. 9:12
Subject:
ne znam od kuda si, ali vitamine imaš u pet shopovima, puno jeftinije. oko 30kn
i u dmu
možda bi bilo najbolje da nazoveš bubu i savjetuješ se sa dr sašom oko lječenja. googlaj broj.
krx - Četvrtak 04.02.2010. 13:27
Subject:
E ok, hvala...u nasem pet shopu kaze da nema...tek se nedavno otvorio pa sta ja znam...izvrtali su... U Dm-u nisam gledao, hvala na inf....tam bas ne idem ali sad cu morati.. ^^ Google is my best friend pa cu pogledati...jos jednom, hvala puno, drzat cu vas informiranim....
Kazem, hrcak je po ponasanju bar i vise nego raspolozen....stalno je aktivan, ima dobar apetit, ja ga dobro hranim, i tako..
Hvala puno jos jednom!! Smile
mea_kalli - Četvrtak 04.02.2010. 13:29
Subject:
ja bi taj dio mazala i rivanolom, možeš ga kupiti u bilo kojoj ljekarni
u dmu imaš vitamine za djecu iako ih ja ne bi davala, nego specijalno one za glodavce. zbog doza pojedinih vitamina, ipak je to hrčak.
krx - Četvrtak 04.02.2010. 14:08
Subject:
cekaj, u dm-u imaju vitamine za glodavce?
rivanol, to mi je poznato...to kosta oko 50-ak kunica, tako nesto? ok, nadam se da cu mu moci i to kupiti...miš mali...
mea_kalli - Četvrtak 04.02.2010. 14:11
Subject:
rivanol je 15kn, dezinficijens u humanim ljekarnama
u dmu nema vitamine za glodavce, već za bebe
nisi napisao u kojem si gradu ili koji ti je grad blizu da ti možemo pomoć
krx - Četvrtak 04.02.2010. 14:19
Subject:
A znao sam da ima peticu u sebi.. Big smjesak a mislim da znam sto je to, to kad namazes je zuto..tak nest..ugl..oki kupujem to...
ja sam u Slatini, Viroviticko-podravska županija... imamo jednu veternirasku stanicu i kazem kad sam otisao rekli su mi da mu dam vitamine za bebe..tj djecu...
hrcak mi spava u kucici pa ne mogu vidjeti jel je nastavilo opadanje dlaka ili.... a bolje i da mu kupim vitamine za djecu neg nikakve...ovo mi je prvi hrcak u zivotu. tak da sam novi...
mea_kalli - Četvrtak 04.02.2010. 14:22
Subject:
ako ti netko die za viroviticu nek pogleda u pet shopu
krx - Četvrtak 04.02.2010. 14:26
Subject:
Ja sviram u subotu tamo, tako da cu moci pogledati.. a u međuvremenu, što ako mu nastavi ispadat dlaka...
hvala ti jos jednom na odgovorimoa! puno hvala
mea_kalli - Četvrtak 04.02.2010. 14:29
Subject:
daj mu komadiće svježeg voća, i maži rivanolom
a u subotu pogeldaj vitaminčeke u pet shopu ejr na njima piše baš doziranje za hrčke
probaj naći neki pet shop pa nazvati i pitati dal imaju ,da ne tražiš bzvz
krx - Četvrtak 04.02.2010. 14:41
Subject:
oki, idem onda sada u apoteku
krx - Srijeda 10.02.2010. 12:20
Subject:
evo, sad ga lijecimo protiv gljivica....ali zasada niti to ne uspijeva...i dalje gubi dlaku...
ja sam mu promijenio stelju u slucaju da je alergican na piljevinu ali izgleda da nije ni do toga... :/ stvarno cu poluditi...
mea_kalli - Srijeda 10.02.2010. 13:18
Subject:
zovi bubu
krx - Ponedjeljak 22.03.2010. 11:24
Subject:
Da se javim...hrcak je sada potpuno zdrav, mea_kalli hvala ti puno na svim savjetima....
Ne znam sto mu je pomoglo, zadnji lijek je bio protiv nametnika, pa eto bit ce da je do toga, iako sam ga temeljito bio pregledao i nisam vidio nikakve zivotinjice koje trce po dlaki no ajde de...bitno da je sada zdrav... moram pohvaliti Sajnu Lazic (dr.vet.med.) zbilja se potrudila oko moga hrcka i uzasno sam joj zahvalan...ovo mi je naime prvi kucni ljubimac.... pa kad sam isao kod veterinara prvi put, imao sam osjecaj kao da ja idem kod zubara.. Big smjesak
malisa je razigran i veseo, nazalost udebljao se jako...mislim da znam i razlog Big smjesak uvijek mama ili seka dok ja nisam doma pa ga hrane sa sjemenkama od suncokreta ili ljesnjacima i tako..i one poslastice za hrcka ga debljaju.... Strasno mi ga je zanimljivo promatrati, uvijek nesto radi i takoc.... redovito zajedno veceramo, ja ispred kaveza neki sendvic papam i on onda uzme njegovu hranu i jede i kad zavrsi samo me gleda a poslije vecere ide igranje, stavim ga u loptu da se istrci po sobi i takoc..pobjegao mi je no nije bio nikakav problem, 10 minuta je trckarao po sobi ali onda mi je sam dosao... Big smjesak
i eto, jos jednom hvala na pomoci,
primite pozdrave od mene i od Flekice (pravo musko ime, hehe)

Kiki2 - Četvrtak 06.01.2011. 12:22
Subject:
Moj zamorcic se zove Kiki.. Jos je mala...Jako me brine sto nam dlake oko usiju.. Ali mislim da to nije problem jer samo na tom mjestu joj nedostaje dlaka. Lol
perina_mama - Četvrtak 06.01.2011. 17:26
Subject: .
pa moji ni jedan nemaju dlaku iza ušiju. to područje je veličine malo manje od uha
MisMeggy - Subota 30.04.2011. 11:41
Subject: GUBLJENJE DLAKE KOD ZAMORCAAAA
MOLIM ODGOVORE BILO KAKVE......
IMAM ZAMORČICU STARU OKO 5 mj...
negdje se udarila pa joj je kod vrata nastala ranica i kad se češe malo krvari, SAD JOJ NA TOM JESTU OPADA DLAKA..
PLEASEE HELPP....ŠTA JOJ JE... Strah
mamuza - Nedjelja 01.05.2011. 22:14
Subject:
bok,imam zamija starog 3 mj. prije mjesec dana počeo se češat nogicama iza ušiju i po tijelu svakih par minuta i grize se po tijelu al ne jako,ponašanje mu je malo čudno,zna se strest kao pas pa odjednom počne kao zvrk skakat i razbacuje piljevinu nogama na sve strane pa neznam je li i to radi svraba ili je to igra.šta mi je činiti?žao mi ga ovako gledat. Sad
MisMeggy - Ponedjeljak 02.05.2011. 12:50
Subject:
da te utjesim....i moja to radi SVAKII DAN....
nezz mozda je to normalno ponasanje????
mamuza - Ponedjeljak 02.05.2011. 20:15
Subject:
evo danas sam kupio kapi stronghold,45 kn i nakapao zamiju između ušiju,prestao se češkat i puno je veseliji.jel tko zna kolko taj stronghold dugo djeluje i da li treba ponavljat postupak da se nebi vratio svrab? Mislim Verry happy Verry happy Verry happy
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris