Svijet ljubimaca

Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi - Amrock i Plymouth Rock

Dado - Srijeda 13.08.2008. 18:37
Subject: Amrock i Plymouth Rock
Amrcok je jedan od ekonomski isplativijih pasmina kokoši, a česta je i po našim izložbama.
Ovo su amrocki mog prijatelja Željka Živice iz Čazme.

Orthodox - Srijeda 13.08.2008. 20:59
Subject:
Prelepi su Smile moja prva rasna zivina je bila Amrock kupio sam pilice na Novosadskom sajmu davne 1981 godine Smile
kurtovic - Srijeda 13.08.2008. 21:08
Subject:
Lijepa pasmina ,Dado koji su ono iza ov og starog pijetla iste domace imam i ja a jaja sam dobio iz iz Bjelovara Rolleyes
Dado - Srijeda 13.08.2008. 21:13
Subject:
Iza amrcoka su domaće za jaja.
EDIN - Utorak 19.05.2009. 17:11
Subject:
Poštovani uzgajivaći rasne i domaće živine želio bi da pitam da li neko zna nešto više o ovoj prekrasnoj naizgled rasi o njenik karakteristikama i svemu što je interesantno??
Hvala
VLATKO-INTERMILANO - Petak 26.03.2010. 11:44
Subject:
INTERESUJE ME RAZLIKA IZMEDjU AMROKA I PLIMUTROKA
seinas - Četvrtak 10.02.2011. 0:50
Subject:
Pozdrav,dali konketno moze neko da pomogne i kaze koja je razlika Amroka i Plimutroka?koja je rasa krupnija po izgledu?unapred hvala
Junior - Četvrtak 10.02.2011. 23:08
Subject:
seinas piše:
Pozdrav,dali konketno moze neko da pomogne i kaze koja je razlika Amroka i Plimutroka?koja je rasa krupnija po izgledu?unapred hvala

Pozdrav vec nekoliko kolega je postavilo isto pitanje onda cu ja kratko da kazem par rijeci.
Obadve rase poticu iz Amerike iste su i tezine ponekad kod pijetlova ima malo tezih jedinki nosivost veoma dobra kod obje rase takodje i meso.
kod Amroka iskljucivo grahoraste kod plimutra se pojavljuju prvenstvevo u grahorastoj koja je malo drugacija nego kod amroka i pojavljuju se mislim u jos nekih sest boja velicina prstena je ista kod obadvije rase.
posto sam imao i jedne i druge mogu rec da su plimutre izmedju sebe dosta agresivne.
kolega toliko ako te interesuje standard imamo Dadu Tihu i dosta kolega na forumu koji to dobro poznaju. Smile
seinas - Petak 11.02.2011. 1:33
Subject:
Hvala kolega Junior sto si nas se ti setio prilicno citko objasnjeno ,da ako kolega Dado i Tiho pomognu na ovu tebu i pojasne detaljima i karakteristikama ove dve pasmine unapred hvala.
Tragopan - Petak 11.02.2011. 18:33
Subject:
Eto napisat ću ukratko, pa si usporedite različitosti, odnosno sličnosti između te dvije pasmine.

Amrok ( Amrock) je poluteška ,produktivna pasmina koja brzo raste i poznata je kao dobra nesilica. Spada stoga u kokoši mješovitih svojstava. Pasmina potječe iz USA i širokog je stava, srednje dužine tijela , kao i srednje visine. Zanimljivo je da kod pilića moguće po boji perja,nogu i kljuna odrediti spol. Kod odrasle jedinke bitno je da je prileglog perja bez jastučića. Nosivost im je i 200 jaja smeđe ljuske težine u prosjeku 58 grama. Težina pijevca je oko 4 kg (3 do 4 kg), a ženke 3 kg (2,5 do 3 kg). Dolazi u grahorastoj boji.
Broj prstena za pijetla 22 , a koku 20.
Postoji iu patuljastoj verziji gdje je težina pijetla 0,9 kg a ženke 0,8 kg.

Plimutrok (Plymouth Rock) potjeće iz Amerike i glavni cilj je bio da se stvori kokoš podjednako dobra i za nesenje i za proizvodnju mesa. Nosivost joj je oko 140 do 200 jaja, a nesivost varira ovisno u kojoj je boji pasmina . Jaja su im težine oko 55 grama mada mogu biti nešto i teža. To je kokoš s višljim i širjim stavom , a dosta je žive ali umile naravi. Najzastupljenije boje su Crna,grahorasta,bijela ,žuta,jarebičasta,plava…
Pijetao je težine oko 3.5 kg (3-3,5 kg) , a ženke oko 3 kg (2,5 do 3 kg).
Broj prstena za pijetla 22 , a koku 20.
Također postoji i u patuljastoj varijanti gdje je pijetao 1 kg, a koka 0,8 kg.
Za patuljaste broj prstena za pijetla 15 , a koku 13.

Usporedba:

Amrock:

Plymouth Rock

Slike - Kippen Encyclopedie
seinas - Petak 11.02.2011. 18:54
Subject:
Trgopan,ovo od tebe je za svaku pohvalu,cisto i jasno,ja sam inace njih uvek gledao u grahorastoj boji ali nisam znao nikad konkretne naravi ove dve pasmine,veliki Pozdrav
Kazujosi Funaki - Subota 12.02.2011. 7:52
Subject:
ovo na slici su patuljasti varijeteti...
bumbomir - Subota 12.02.2011. 8:13
Subject: ...
...bilo bi dobro, radi bolje komparacije, staviti fotke i amrocka i plimouth rocka u grahorastoj boji, da se bolje uoče razlike...iako to nije sasvim ista "grahorasta" boja...nijemci jednu zovu, ako se ne varam "gesperbert", a drugu "gestreift"...
...Dado, molim te, pojasni...
Smile
Dado - Subota 12.02.2011. 18:01
Subject:
Tiho je sve lijepo napisao o te dvije pasmine, a mislim da se najbolja usporedba može napraviti sa onim životinjama u grahorastoj boji. Naime, nijemci prave razliku između ove dvije boje, što je i na životinjama i više nego očito, kod nas se obadvije boje nazivaju grahorasta.

Amrock postoji samo u grahorastoj boji.

izvor: http://www.lena-walter.de/amrock.php

Plymouth Rock uz grahorastu ( u prijevodu sa njemačkoj izcrtanu/ prugastu) može biti i u crnoj, bijeloj, žutoj, jarebičastoj i plavoj boji.

izvor: http://www.backyardchickens.com/forum/viewtopic.php?id=178926&p=4

Stranice njemačkog kluba uzgajatelja Plymouth Rocka

Eto, možete vidjet da je razlika u boji i više nego očita.
seinas - Utorak 15.02.2011. 0:16
Subject:
Pa njega ima bas u dosta izgleda nisam znao Eek dobar link.
bozidar prorocic - Ponedjeljak 29.10.2012. 12:50
Subject: zivina
Volio bih da se jave odgajivaci amroca mislim da je ova rasa neopravdano zapostavljena iz nasih okucnica i zivinarnika em je dobra nosila em ima kvalitetno meso uz to se jos prvi dan razlikuje pol pilica
bozidar prorocic - Četvrtak 15.11.2012. 16:21
ajmo javite se odgajivaci amroka sa svojim iskustvima ove zapostavljene rase neopravdano nazalost pisite kako su vam se pokazali amroci
HOROZ - Petak 16.11.2012. 8:31
Subject:
i ja samtram da je ova prekrsana rasa zapostavljena bez velikog razloga. Licno sam ih par godina drzao i jedina mama im je bila sto nose sitan jaja.
bozidar prorocic - Petak 16.11.2012. 10:39
Po meni je licno amrok bolji kao rasa iz prostog razloga sto svi mi izvodimo pilice i cesto imamo problem da bude pola pjetlica i pola koka pa onda imamo problem zbog viska pjetlova koje poklanjamo prodajemo ili koljemo a kod amroka vec prvog dana mogu da se raspoznaju koke i pjetlovi pa visak pjetlova odma treba ukloniti
Darko Vezmar - Subota 17.11.2012. 0:45
Subject:
Kod amroka su krupnija jaja nego kod plimuta i krecu se krupnocom sa ostalim utom rangu ja ih imam obadvije rase pozzzz
Darko Vezmar - Subota 17.11.2012. 0:49
Subject:
Kod amroka su krupnija jaja nego kod plimuta i krecu se krupnocom sa ostalim utom rangu ja ih imam obadvije rase pozzzz
bumbomir - Subota 17.11.2012. 6:33
Subject: Re: zivina
bozidar prorocic piše:
Po meni je licno amrok bolji kao rasa iz prostog razloga sto svi mi izvodimo pilice i cesto imamo problem da bude pola pjetlica i pola koka pa onda imamo problem zbog viska pjetlova koje poklanjamo prodajemo ili koljemo a kod amroka vec prvog dana mogu da se raspoznaju koke i pjetlovi pa visak pjetlova odma treba ukloniti

...Božidare, ako poklanjaš višak plimut pjetlića,ja ću uzeti. Za zamrzivač Big smjesak Lol Big smjesak
Darko Vezmar - Subota 17.11.2012. 19:12
Subject:
Davore ako trebas pijetlova plimuta ja ipet različiti uzrasta pa ako ti odgovara može zamjena za jrdnog rodelanda
bumbomir - Nedjelja 18.11.2012. 0:40
Subject:
Darko Vezmar piše:
Davore ako trebas pijetlova plimuta ja ipet različiti uzrasta pa ako ti odgovara može zamjena za jrdnog rodelanda

...imam pijetlova Rhode Island samo u matici, ak nabavim iz Monora novih, onda može...
Darko Vezmar - Nedjelja 18.11.2012. 17:13
Subject:
Nema veze danas sam prodao jednog u Đakovu ali imam ioš pet komada pa ako ti treba nema problema pozz
bozidar prorocic - Utorak 20.11.2012. 22:33
Posto dragi prijatelji uzgajate amroka kazi te mi kako ste bili zadovoljni s apomenutom rasom pozdrav za sve ljubitelje zivine
Darko Vezmar - Srijeda 28.11.2012. 23:44
Subject: Amrock
Evo mojih Amrocka:
stariji

i mlađi

bozidar prorocic - Četvrtak 29.11.2012. 10:06
Izuzetno lijepi primjerci da li si ih negdje izlagao ili tek planiras bas me intresuje kako si zadovoljan sa nosivoscu
sukizuki1 - Četvrtak 29.11.2012. 10:12
Subject: Re: Amrock
i mlađi

[/quote]

Kako da ti je i amrok "Prugast" oni su grahorasti a ne prugasti??!
Pozzzzzzzz.
Darko Vezmar - Subota 01.12.2012. 17:27
Subject:

ilija - Nedjelja 14.04.2013. 21:00
Subject: ?
pozdrav ljudi

dali itko zna gdje bih mogao doći do jaja od amrock pasmine ?!
ringeee - Utorak 16.07.2013. 18:55
Subject:
Ono sto mene zanima od vas koji vec imate odraslu zivinu rase Amrok, kakve su nosilje Amrok kokoske, i kakve su majke, molim za odgovor?
Ja imam Amrok pilice, stare 12 dana, pa me iz tog razloga zanima, planiram da zamenim stare domace koke njima, kad odrastu?

Slika je od pre nekoliko dana..
ilija - Srijeda 17.07.2013. 17:29
Subject:
gdje si nabavljao piliće/jaja ?
ringeee - Petak 19.07.2013. 21:19
Subject:
Beograd(Vrcin) 100 din jednodnevni..
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris