Svijet ljubimaca

Pseći veterinarski kutak - Svrbež, češanje, ranice - razni kožni problemi

Anonymous - Srijeda 06.08.2003. 20:59
Subject: Zadebljani dijelovi kože - žuljevi
U zadnjih 1-2mj. primjetila sam kod moga labica (18mj starost) da mu se na prednjim i zadnjim sapama u predjelu koljena i laktova sa vanjske strane nalaze zadebljanja.Nisu velika kao 2-3 ogrebotine duzine 1cm, ali tu su mu dlake opale i koza je tvrda.Kada taj tvrdi sloj protrljam on spane u vidu vece peruti ali se opet napravi pokusala sam svacim mazati ali ne pomaze.To ga ne boli samo ruzno izgleda.
Molim pomoc...
Matea - Srijeda 06.08.2003. 22:13
Subject:
I moje cure to imaju...Prvo sam se zabrinula, ali sam primjetila da to ima jako puno pasa koje susrećemo.Pitala sam veterinara, ali rekao je da je to povezano sa analkama Confused
Matea - Ponedjeljak 11.08.2003. 18:59
Subject:
Zar nitko od forumaša nema taj problem??
Anonymous - Petak 15.08.2003. 18:59
Subject: Re: Zadebljani dijelovi koze
maya piše:
U zadnjih 1-2mj. primjetila sam kod moga labica (18mj starost) da mu se na prednjim i zadnjim sapama u predjelu koljena i laktova sa vanjske strane nalaze zadebljanja.Nisu velika kao 2-3 ogrebotine duzine 1cm, ali tu su mu dlake opale i koza je tvrda.Kada taj tvrdi sloj protrljam on spane u vidu vece peruti ali se opet napravi pokusala sam svacim mazati ali ne pomaze.To ga ne boli samo ruzno izgleda.
Molim pomoc...

evo, da i ja tebi malo pomognem.
Možda se radi o žuljevima.Moj goldić ih ima na laktovima prednjih nogu, okrugli su i promjera oko 2 cm na kojima nema dlake, a koža je suha, hrapava i zadebljala. To mu je od ležanja po tvrdom, pločice, parket...Vet je rekao da se može mazati nevenovom kremom, ali u stvari pomoći nema. Ako je to to, nema straha. Pozdrav
Galba - Petak 15.08.2003. 19:57
Subject:
Pridružujem se komentaru bare, i moj labić to ima na laktovima.
Najnormalnija stvar, posebice kod velikih i teških pasmina.
Matea - Petak 15.08.2003. 23:22
Subject:
Thanx!
Baš sam jučer mazala Gei sa nevenovom kremom, nadam se da će se barem malo omekšati jer stvarno grozno izgleda!
Anonymous - Ponedjeljak 18.08.2003. 7:27
Subject:
Prilikom kupanja taj dio se smeksa i ja ga uklonim ali se opet napravi vidim da ga uopste ne boli ali to tako ruzno izgleda.
Anonymous - Nedjelja 23.11.2003. 22:11
Subject: Svrbež, češanje, ranice - razni kožni problemi
Radi se o koker spanijelu 12g starom sa "otocima" krastica na kozi (nema
dlake, vec nakupine gnoja i /ili crveno je oko ociju, na laktovima, ispod
repa...). Prije par godina ista je stvar izljecena oronazolom (samponom i
kremom). Sampona vise nema u RH, a krema ima malo prespori ucinak. Znate li cime to tretirati jer se od veterinara ne dobija lucidan odgovor. Cime bi se takva mjesta smjela cistit/dezinficirati?
Po ponasanju je normalan : veseo, razigran, dobrog apetita ....
Valentina - Ponedjeljak 24.11.2003. 8:06
Subject:
Baš mi je žao malenog...

Ne znam jer nikad nisam imala takav problem ali probaj naći dekog drugog veterinara koji će ti možda dati neki bolji odgovor.Pa dali ima u nekoj drugoj zemlji šampona (npr. sloveniji,mađarskoj,njemačkoj,uastiji...).

Nadam se da će Diana ovo brzo premjestiti pod peseke da više pesoznalca vidi problem male kokerice....

SRETNO ! Smile
snoopy - Utorak 27.01.2004. 12:12
Subject: Pas se peruta
Ovdje je stvar o dvogodisnjem labu Nereku kojeg setam s njegovom vlasnicom. Hrani se hill's-om. Jucer kada sam ga setala primjetila sam da se peruta. Od cega bi to moglo biti? Prje nije imao takvih problema.
Sanja - Utorak 27.01.2004. 13:26
Subject:
Može se raditi o tri uzroka:
1. Hrana
2. Zbog prečestog korištenja šampona - šamponirati se smije najviše do 4 - 5 puta godišnje inače može doči do isušivanja kože psa i upravo perutanja kože.
3. Zbog suhog zraka ( radi grijanja ) - na radijatore ili blizu peči dobro je staviti posudu s vodom ili namočeni ručnik radi ovlaživanja zraka i redovito ga mjenjati tj vlažiti.
Anonymous - Utorak 27.01.2004. 15:05
Subject:
imam i ja isti problem, moja Kika se takodjer peruta i isto je hranim hillsom!Možda je stvarno hrana u pitanju, jer je još nisam kupala pa nemože bit od šampona.Ja prekosutra idem u veterinara pa ću se raspitat.
Anonymous - Utorak 27.01.2004. 15:25
Subject:
moj bono se također peruta; prije je jeo hills, pa purinu i sada belcando
ovisi o psu, svaki pas različito reagira na različitu vrstu hrane

evo kakve sam ja savjete dobila na drugom forumu:

- da mu kupim biotin forte canine
- dati mu žlicu ulja kukuruznih klica ili suncokretovo ulje
- razrijediti jabučni ocat 1 : 5 i sa krpicom prebrisati cijelog psa

tek je prošlo par dana od toga, pa nisam stigla još ništa primjeniti ali namjeravam
snoopy - Utorak 27.01.2004. 20:18
Subject:
Mislim da kupanje nije problem, jer kaze da ga je zadnji put kupala prije 500 godina. ako bi bilo grijenje, valjda bi do toga doslo i proslre godine, a hranu joj je preporucio veterinar, kako hranu za nesto osjetljivije pse
animacanis - Utorak 27.01.2004. 23:22
Subject:
Ako se nije perutao prošle godine, vjerovatno nije grijanje.Jabučni ocat neće pomoći, jer perutanje ima uzrok ispod kože, a izvana se čiste zmazane cipele.Dakle, ostala je hrana i biotin ima smisla.Ali kakva je to hrana kojoj se mora dodavati biotin?Pa nije biotin suho zlato ili antibiotik, pa da ga se dodaje prema mogučnosti ili u slučaju bolesti. To je B vitamin.Pas ga treba stalno i hrana ga mora sadržavati.Dakle nema li ga u hrani ili piše da ga ima, a ustanovi li se da ga treba dodavati, hrana ne valja.Pa pisalo na njoj da je premium i "izbalansirana". Eek
snoopy - Srijeda 28.01.2004. 9:06
Subject:
Znaci da proivjeri ima li hrana biotina?
Anonymous - Četvrtak 29.01.2004. 22:54
Subject:
Moj labic se takodje prije par dana perutao,ali ja mislim a i citala sam da se perutati moze i zbog linjanja.Jednostavno kada dlake spadaju one za sobom vuku i odumrlu kozu.Jos narocito ako ga jace ceskas ili oko vrata gdje mu je ogrlica i zbog toga se moze malo linjati posto im se koza ne moze naviknuti na neprestalno mijenjanje vanjske i unutrasnje temperature.
Ja mislim da to nije strasno iscetkaj ga dobro i sve ce proci za 2-3 dana.
Strippy - Petak 30.01.2004. 0:01
Subject:
Nek mu kupi "Dermanom ulje" ili kapsule i prestat će se perutati i dlaka će mu biti vidljivo sjajnija. Toga nema u pet shopovima, već u veterinarskoj apoteci (imaš na Britancu).
Anonymous - Petak 30.01.2004. 9:31
Subject:
dermanorm ulje i tabletice su super. Ako ne želi može probati psu dati limenku sardina (ocijediti ulje) sa malo riže 1-2x tjedno. Plava riba općenito je dobra za kožu i dlaku. Neki je općenito preporučuju povremeno davati tijekom cijele godine, a posebno u vrijeme linjanja, ili u zimi zbog centralnog.
Anonymous - Četvrtak 13.05.2004. 9:50
Subject: Ranice
Moja kuja udomljena iz azila( prije 2 tjedna) ima na glavi, ispod oka malu ranicu koju stalno cese i cim joj malo zaraste odmah tu krasticu skine tako da joj nikako ne prolazi. Istu takvu ranicu ima i na vratu. Kad smo je uzeli iz azila vec je to bilo tako, veterinar je rekao da nije nista i da ce proci, ali jos nije proslo. Stavljali smo joj neku smedju tekucinu koju joj je on dao, ali nije pomoglo, pa onda i cinkovu mast, ali ucinilo mi se da se od toga jos vise cese pa sam joj prestala stavljati. Kakva korist kad ona to stalno iznova cese pa ne moze zarasti?!
Veterinar je pogledao, nisu gljivice, a on misli da nije ni od hrane nastalo nego da je to jednostavno mala ozljeda koja ne moze proci jer se ona cese. Razmisljao je i da joj stavi ono plasticno oko glave, to ja zovem gramofon, ali kaze da je blesavo da to nosi samo radi male ranice.
Ali ranice joj ne mogu zarasti.Sta vi mislite?Sta bi pomoglo?
Anonymous - Srijeda 02.06.2004. 19:37
Subject: kožne promjene
Pregledala sam dosta tema prije nego sam ovu otvorila, al nisam nigdi naišla na ovi problem koji ja imam. Pa ako neko zna šta bi moglo bit i kako riješit taj problem, možda neki dodaci prehrani ili šta. Naime mojoj labradorici, kojoj je 16 miseci, strasno otpada dlaka vec dva tjedna u nenormalnim količinama tako da se na neka mjesta koža i to dobro prozire. U početku san mislila da je to faza linjanja da priprema krzno za ljeto al međutim stanje je sve gore koza joj je gruba i dosta tamnija a dlake ovo sta ima malo izgleda mrtvo bez živosti i sjaja. Nakon tjedan dana mog mudrovanja našla sam joj na boku jednu kvržicu kao da je gnojna i to mjesto joj je ostalo bez dlake na vrhu se stvorila krasta i otpala a mjesto je još bez dlake. Tada sam se stvarno zabrinila i posjetili smo veterinara on ju je pogledao sve smo mu objasnili. Dlaku joj je gledao kaže da je kvalitetna samo da je to sad vrijeme pojačanog opadanja dlake kod pasa, neznam dali bas pas kod linjanja mora ostat pelav al nema veze. Dobro to jos i nekako ali našli smo joj još par tih kvržica na vratu i dao joj je mast beatrin da joj mažem dva puta dnevno i da njemu to neizgleda zabrinjavajuće. Tek kod kuće kad smo došli vidili smo pravo stanje cijeli vrat ovaj gornji dio ispod glave joj je bio pun tih kao kvržica grozno joj izgleda, tokom dana joj je otpala sa tog dijela dlaka, u pramenovima joj je otpadala kako bi je takli za namazat, i sad joj još uvijek fali tu dlaka. Njoj to ne smeta, nečeše se, nema promjene u ponašanju, normalno jede, jede barf hranu. Vet je izbacio mogućnost alergije i neki hormonalni poremećaj. Sada joj se više ne širi sve to i nije pod terapijom koju je on prekinio al stanje je nepromjenjivo možda se malo smirilo, a dlaka i dalje jako otpada jako loše izgleda, dlaka na vratu joj i dalje fali. Dali je povezano opadanje dlake sa ovim kožnim promjenama? Stvarno neznam šta da radim, veterinar joj je Vando, sumljam da je on loše to zaključio ali ipak nikako mi se nesviđa. Ako ko može pomoč savjetom ili je kroz ovo proša bila bi jako zahvalna.
Valentina - Srijeda 02.06.2004. 19:44
Subject:
baš čudno.........iako je možda veterinar dobro zaključio, predlažem ti da odeš do još kojeg da i on kaže nešto !

nikad to nisam vidjela... Eek Confused
Anonymous - Srijeda 02.06.2004. 20:16
Subject:
Da li je tvoj veterinar iskljucio mogucnost nekog gljivicnog oboljena?
Mozda je u pitanju i neko parazitarno oboljenje.Moraju se kod tvog psa uraditi i neke analize,ne znam da li je tvoj veterinar ista radio ili je samo pogledao.Da li je uzeo uzorak tkiva sa promenjenog mjesta?
u sustini moze biti u pitanju i problem sa nekim organom,jer se ti problemi obicno pokazuju na kozi,ali ja ovako samo mogu nagadjati.
Moja preporuka ti je da psa povedes nekom drugom veterinaru na jedan pravi pregled.
Cao i zelim ti da ti pas sto prije ozdravi.
Strippy - Srijeda 02.06.2004. 23:34
Subject:
Ne znam gdje živiš, ali ako si u Zagrebu, preporučila bih ti da odeš na vet. faks (Heinzlova) da naprave potrebne pretrage kako bi saznala što je sa psom. Meni te gnojne kvržice ne djeluju baš bezazleno... Rolleyes
Anonymous - Četvrtak 03.06.2004. 20:44
Subject:
Veterinar je samo pogledao prvi put nam je dao da joj to mažemo sa beatrinom, a kod drugog puta nakon šta joj je pogledao rekao je da po njemu ide na bolje i da prestanemo to mazat, ali nije isključio, sad kad budemo išli na kontrolu, da joj sastruže tu malo uzme uzorak i detaljno pregleda. Mene najviše brine da nije stvarno problem sa nekim organom jer ni on mi nije znao odgovorit zašto joj se to pojavilo koji je uzrok. I ja se nadam da će što prije ozdravit. Nismo u Zagrebu u Splitu smo.
Anonymous - Ponedjeljak 28.06.2004. 17:42
Subject:
Sličan problem imam i ja s Elvisom!
Informacija za onog tko ne zna tko je Elvis:
Elvis je chow-chow(crveni),ima samo 2mj. i 12 dana,ima 9 kg,dobro napreduje,voli puno "papati",kod mene je od prošle nedjelje,išli smo po njega u Mađarsku u jednu uzgajivačnicu(što se tiče uzg.ok je) i sve je bilo ok do jučer.Naime,Elvis je jako veseo,zaigran,živahan pas,jede normalno,sve je ok,ali...Jučer kad sam ga (zajedno s frendicom) dobro iščetkala(inače ga češljam svaki dan)zamijetila sam da na koži(na leđima)ima oko vrata kao nekakve sitne crvene krastice koje idu u krug i tako na više mjesta oko vrata(s leđne strane),ali ni to nije sve!Zgrozila sam se kad sam osjetila da na koži s trubušne strane ima iste takve,ali smeđo-crne krastice duž cijelog trbuha(od vrata pa do piše).Probala sam mu to iščetkat ali nije išlo,naprotiv još gore.Isto tako sam mu probala to otkinut,ali svaki put kad bi mu otkinula jednu krasticu otpao bi mu grumen dlake.Inače dlaka mu ne otpada(nimalo!)i ponaša se sasvim normalno.U travu nije ni išao pa mislim da ga ništa nije moglo "upiknut" pa da mu se pojavio nekakav osip!Pazim ga cijeli tjedan,a onda tek skužim kakva je briga taj moj mali,slatki Elvis!Žalosno je to što do jučer nisam primjetila te sve silne krastice,ali mislim da se u ovih sedam-osam dana(koliko je kod mene)nije to moglo samo tako pojavit!Vodila sam ga veterinaru već 2 puta na cijepljenje.Cijepljen je protiv parvoviroze,corone i vanguarda,a i dobio je vitaminsku inekciju i B compelx+B1 inekciju.(ovo zadnje je dobio zbog toga što katkad malo šepa pa mi je veterinar savjetovao da dobije i tu inekciju da malo ojača)Veterinar kaže da šepa zbog toga što je pretežak za svoje kosti i dob.I to mi je malo čudno!(ali kao mora se vjerovat veterinaru)
No,vratimo se mi na one krastice.Sad kad sam vam sve ispričala,molim sve koji su imali ili imaju slične probleme da mi pomognu svojim savjetima!Isto tako molim one koji pretpostavljaju što je to da se izjasne!
Ljudi,pomozite!Tako sam zabrinuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!P.S.Pitala sam neke ljude(koji se bave psima)što je to i rekli su mi da mu se možda peruta koža.Zapitala sam se da li je to možda zbog prehrane(hranim ga Hill´s-om,zasad dok je beba)ali sumljam.
Starci su mi rekli da nema druge nego da ga sutra ujutro vodimo na Veterinarki faks.No svejedno,puuuuuuuuno bi mi pomogli vaši savjeti!
VOLI VAS
ANTONELA Plakanje
Anonymous - Utorak 29.06.2004. 13:28
Subject:
Nisam ekspert, daleko od toga, al mislim da je najpametnije odvesti ga veterinaru. Jer ovako preko neta niko ne može vidjeti kakve su to krastice, na opip, na pogled... Najpametnije je neka ti vet pogleda i napravi neku analizu uzorka (inzistiraj na tome, nemoj da te samo otprave s nekim mastima) da se vidi što je i pokuša naći uzrok...

Držim fige da sve dobro prođe i javljaj nam novosti
surefire - Utorak 29.06.2004. 23:39
Subject:
Svakako ga odvedi veterinaru i nemoj ga hraniti ni dehidratima ni konzervama, to može biti i alergija od hrane. Može se dogoditi da je to i reakcija na neku travu ili ubode kukaca.
Anonymous - Nedjelja 04.07.2004. 21:39
Subject:
Ja sam kod svo labica kojem je 2,5g to primjetila proslog ljeta.Bile su te male ranice kao male akne ali samo na trbuhu i ponegdje na tijelu nisam primjetila da mu dlaka na tim mjestima opada.Prvo sam mislila da je od trave ali sam onda shvatila da se najvjerojatnije znoji posto se one javljaju samo ljeti i da kako najvise spava na stomaku taj dio se teze hladi i tu se bakterije lakse razmnozavaju.Negdje sam ovdje procitala da je Stafilokokus aureus jedna vrsta bakterije normalan stanovnik psece koze ali ako se ravnoteza na kozi poremeti moze izazvati neku bolest,osip ili slicno.Tako da ja njega ljeti prije kupanja namazem sa 10% povidonom (rivanol) ustvari stavim u flasu sa rasprsivacem i citavog ga dobro nakvasim,pustim ga da se takav ganje 10-15 min. i onda ga normalno okupam.I mogu reci da pomaze.Te ranice se sasuse i prodju.
Pa neznam ko ima takvih problema probajte.
max - Nedjelja 04.07.2004. 21:53
Subject: Re: kožne promjene
hajdi piše:
U početku san mislila da je to faza linjanja da priprema krzno za ljeto al međutim stanje je sve gore koza joj je gruba i dosta tamnija a dlake ovo sta ima malo izgleda mrtvo bez živosti i sjaja. Nakon tjedan dana mog mudrovanja našla sam joj na boku jednu kvržicu kao da je gnojna i to mjesto joj je ostalo bez dlake na vrhu se stvorila krasta i otpala a mjesto je još bez dlake. .

Vet je izbacio mogućnost alergije i neki hormonalni poremećaj. Sada joj se više ne širi sve to i nije pod terapijom koju je on prekinio al stanje je nepromjenjivo možda se malo smirilo, a dlaka i dalje jako otpada jako loše izgleda, dlaka na vratu joj i dalje fali. Dali je povezano opadanje dlake sa ovim kožnim promjenama? Stvarno neznam šta da radim, veterinar joj je Vando, sumljam da je on loše to zaključio ali ipak nikako mi se nesviđa. Ako ko može pomoč savjetom ili je kroz ovo proša bila bi jako zahvalna.

Je li uzeo uzorak na analizu? Može biti i demodikoza u pitanju.
Kod nje obično pas nema potrebu za češkanjem,a uglavnom se prvo pojavljuje po glavi i vratu.
Obavezno to zatraži jer nije ni u kom slučaju za čekati,ako joj tako ispada dlaka.
Buldog od moje znanice isto ima demodikozu,sa jednakim simptomima. Ona je isto mjenjala veterinare nakon što joj je prvi dao neku kremicu,bez da je znao o čemu se radi,a isto je zaključio da nije ništa.
Anonymous - Utorak 06.07.2004. 20:46
Ljudi,Bok! Smile
Bila sam kod veta i normalno(što je bilo i za pretpostavit)rekao je da on ne zna što je to,da može samo pretpostavljat,da je to možda alergija ili neka reakcija na hranu i sl.i naravno,uputio me na Vet.faks.(pitate se zašto odmah nisam išla na faks kao i što sam rekla,kao i uvijek,zbog mog prepametnog starog,njemu prvo mora reć vet.,pa onda ide)
I tako,drugi dan,bila sam na faksu.Uputili su nas u Parazitološku-dermatološku ambulantu.Dr.Tatjana Živičnjak ga je pregledala i uzela komadić kraste na analizu.Pretpostavlja da je to šuga(koja je izliječiva i nije opasna za ljude)pošto je već imala pasa iz Mađarske,koji su većinom imali šugu,sa sličnim simptomima.I rekla je da je to normalno pošto Elvis dolazi iz velikog legla(puno pasa raste zajedno)i da je to najmanje što se moglo dogodit.Ali da to nije 100%i ide na ispitivanje,Dobio je neku inekciju i sutra ponovno moramo ić tamo(tako smo naručeni)
Nažalost,mom Elvisu nije nimalo bolje,nasuprot sve se više češka i primjetila sam da mu je oko trbuha i nogice otpalo malo dlake.Danas sam zvala dr. i rekla je da je sad uvjerena da je to šuga.
A,jadan Elvis! Plakanje
Što vi mislite o tome?
P.S.Ja joj baš ne vjerujem!hmmmmmm Question
max - Utorak 06.07.2004. 21:53
Subject:
evo malo o šugi
Citiraj:
Šuga je bolest koja se javlja tokom cijele godine, a najizrazitiji simptom je intenzivan svrbež. Uzročnici bolesti su paraziti iz porodice Sarcoptes u koju spada i parazit Notoedres cati koji je uzročnik šuge u mačaka. Oba šugarca (pasji i mačji) imaju mnogo toga zajedničkog - životni ciklus traje 17 do 21 dan. Odrasli šugarci kopuliraju na koži domaćina. Oplođena ženka kopa rovove kroz rožnati sloj kože i to do 3 mm na dan, te u tim tunelima polaže jajašca. Kada nastanu larve i kasnije nimfe, odlaze na površinu kože gdje se hrane i dočekaju spolnu zrelost. Šugarci preferiraju mjesta na kože gdje je manje dlake pa ih najčešće nađemo na ušima, laktovima, trbuhu i sapima.

Cijeli razvojni ciklus parazita traje samo 3 tjedna. Odrasli šugarci su veliki od 200 do 400 mikrona, ovalnog su oblika. Na prednjem dijelu tijela imaju dvije kratke nožice, dok su stražnje dvije vrlo kratke i ne prelaze rub tijela. Iako su šugarci vrstno specifični, mogu infestirati i čovjeka koji je u bliskom kontaktu sa oboljelim psom ili mačkom. Kod čovjeka dolazi do reakcije u roku od 24 sata nakon direktne ispostavljenosti šugarcima. Promjene se očituju u obliku svrbećih papula na rukama i trbuhu. Svrbeš postaje izražen osobito noću kada se koža zagrije. Ukoliko čovjek više nije ispostavljen šugarcima lezije će same proći u roku od desetak dana.

Kod pasa i mačaka prvi simptom je jak svrbež, a obično su zahvaćeni dijelovi trbuha, prsa, noge kao i uši i laktovi. Koža postaje crvena, javlja se pojačano perutanje, a nerijetko dolazi i do sekundarne infekcije bakterijama. Pas postaje depresivan zbog jakog svrbeža.

Dijagnozu postavljamo uzimanjem kožnog ostružka, no šugarca nije lako naći. Ponekad je potrebno duboko struganje kože i to na više mjesta. U više od pola slučajeva parazita uopće ne nađeno. No postavimo li sumnju na ovu bolest, odmah započinjemo liječenjem. Danas su na raspolaganju lijekovi koji se elegantno apliciraju u obliku ampula iza vrata pa je liječenje jednostavnije i može ga provoditi sam vlasnik. Jedno od pitanja koje ćemo postaviti vlasniku jest da li se ukućani češu i da li je pas bio u kontaktu sa lisicom. Naime lisice su rezervoar šuge, a dovoljno je da pas legne na travu u kojoj je ona ležala te da se infestira. Važno je liječiti sve životinje koje žive u istom domaćinstvu, kako oboljele pse tako i mace. Dakle, dijagnostira li se šuga, potrebno je tretiranje svih članova domaćinstva.
Tamara Ferari-Miškulin

Nisi rekla da li se Elvis češka po tome ili ne?
Nadam se da ipak nije to i da će brzo biti sve ok.
Anonymous - Srijeda 07.07.2004. 16:54
Subject: PERUTANJE KOZE
Primjetila sam da se mom rottweileru (2,5mj) peruta koza, zanima me zasto? i kako to sprijeciti?
nisam ga kupala, pa me zanima zbog cega se to javlja?
Anonymous - Srijeda 07.07.2004. 22:26
Subject:
i mi smo imali sličnih problema s Lorom...

pitala sam veterinara, on me prvo pitao s čim se hrani (kuham za nju) rekao je da je to OK, preporučio mi biotin prašak. Sad je više manje sve ok, tu i tamo ja još primjetim peru, al mi je nova veterinarka rekla da se ne sekiram da se na njoj to samo jače vidi jer je crna..

Ne znam zašto se tvoj peruta, s čime ga hraniš...
Anonymous - Srijeda 07.07.2004. 22:43
Subject:
Jede psecu hranu za juniore...u kombinaciji sa juhicom ( tako su ga hranili ljudi od kojih sam ga kupila) pa su mi savjetovali da tako i nastavim.
pojede 1x tjedno jaje , nekad 2x tjedno.
sto se psece hrane tice...kombinacije briketa natopljenih juhom = omeksanih , i konzervirana pseca hrana ; mrkvica ponekad...
Strippy - Srijeda 07.07.2004. 23:00
Subject:
Pokušaj s biotin praškom, ali ako se i dalje intezivno peruta, kupi mu Dermanom kapsule ili ulje. Javi nam kako napreduje. Wink
Anonymous - Četvrtak 08.07.2004. 1:10
Subject:
Hvala na pomoci!
javim kako napredujemo!
Anonymous - Četvrtak 08.07.2004. 7:21
Subject:
Kaly fige stisnute i javi novosti o bebi Very Happy
Luce - Četvrtak 08.07.2004. 18:44
Subject:
kod malog psa je dovolno kvalitetnim uljem promastiti kozu. Cim se kod mojih pasa pojavi perutanje dajem pivovarski kvasac u tabletama. Do 5 dana probleme nestaju.
Anonymous - Ponedjeljak 19.07.2004. 17:30
Subject:
nepoznata kozna bolest - pomoc!
imam starijeg psa (11 godina), kojem su se, uz ostale nedace, odnedavno po ledjima i na vratu pojavile nekakve ruzne fleke, koje lice na otocice, s kojih otpada dlaka i koji se inficiraju. i danas mu je tako otpao kus dlake povrsine cm2 i ispod je ostala gola koza, malo ranjava. e, i takve se rane za par dana pocnu ljuskati, neke su se bile i lagano zagnojile. veterinar kaze da vjerojatno nisu gljivice, dao mu je vitamine i neku kremu za njegu koze, ali ne pomaze.
inace, pas mi se vec 2,5 godine lijeci od secerne bolesti, pa mozda i to ima veze.
je li imao netko slicna iskustva, cime da si lijecim najdrazeg ljubimca, da li da stavljam lokalne antibiotike (bivacin) ili zinkovu mast ili kantarionovo ulje ili sta da radim?? radi li se mozda o demodikozi, a ako da, bi li pomogao Ectodex?

hvala!
Anonymous - Ponedjeljak 19.07.2004. 17:34
Subject:
po meni je za brzo zarastanje ranica najbolji antibiotski prasak bivacin.
Anonymous - Ponedjeljak 19.07.2004. 17:40
Subject: nepoznata kozna bolest - pomoc!
imam starijeg psa (11 godina), kojem su se, uz ostale nedace, odnedavno po ledjima i na vratu pojavile nekakve ruzne fleke, koje lice na otocice, s kojih otpada dlaka i koji kao da se inficiraju. i danas mu je tako otpao kus dlake povrsine cm2 i ispod je ostala gola koza, malo ranjava. e, i takve se ranice za par dana pocnu ljuskati, neke su se bile i lagano zagnojile i na kraju ruzno potamne s krastom. veterinar kaze da vjerojatno nisu gljivice, dao mu je vitamine i neku kremu za njegu koze, ali ne pomaze.
inace, pas mi se vec 2,5 godine lijeci od secerne bolesti, pa mozda i to ima veze.
je li imao netko slicna iskustva, cime da si lijecim najdrazeg ljubimca, da li da stavljam lokalne antibiotike (bivacin) ili zinkovu mast ili kantarionovo ulje ili sta da radim??
radi li se mozda o demodikozi i ako da, da li da pokusam s Ectodexom?
hvala!
Galba - Ponedjeljak 19.07.2004. 21:39
Subject:
Ovo što si opisala, me tako jako podsjeća na mog Simbu...
Ja se isto to pitam... dakle, ja ti na žalost odgovorit ne znam.
Za sad stavljam kantarionovo ulje...
Anonymous - Ponedjeljak 19.07.2004. 21:45
Subject:
Pogledala sam u jednu knjigu o bolestima pasa.Nisam baš sigurna da je to to ali tamo ovako piše:
IMA LI VAŠ PAS MJESTIMICE JUŠTAVU KOŽU BEZ DLAKE,OBIČNO OKRUGLE POVRŠINE?
pa sad ako ima:
MOGUĆE GLJIVICE ILI BAKTERIJSKA INFEKCIJA
i onda piše da moraš kod veterinara,ali već si bio/la,pa ako veterinar tako kaže i ako je dobar veterinar,valjda zna što radi.
ja ne znam,samo pokušavam pomoći onim informacijama koje imam.
Sretno! Smile
Anonymous - Ponedjeljak 19.07.2004. 22:41
Subject:
hvala cure puno na pomoci! sutra idemo ponovo kod veterinara. zanima me je li tko koristio neke sampone ili otopine koji istovremeno dezinficiraju i njeguju takvu ostecenu kozu (ranice bez dlake)?
Sanja - Utorak 20.07.2004. 7:24
Subject:
I ja se slažem da je pretjerano da pas nosi "gramofon" zbog jedne ranice. Ja bih napravila slijedeće ( nemojte se smijati doista mislim ozbiljno ). Kupila bih pletene cipelice za male bebe i lijepo ih stavila na zadnje cape tako da ako se i počne češati da noktima ne potrga ranicu. Nadam se da kužite na kakve cipelice mislim, ne na kožne već na pletene one za skroz male bebe koje se gore vežu. To neka nosi doma a kad idete van skini da ljudi ne puknu od smijeha Big smjesak , vani će vjerovatno biti zaokupljena drugim stvarima pa se neće češati. Probaj moglo bi upaliti.
Anonymous - Utorak 20.07.2004. 7:41
Subject:
natch piše:
veterinar kaze da vjerojatno nisu gljivice, dao mu je vitamine i neku kremu za njegu koze, ali ne pomaze.
je li imao netko slicna iskustva, cime da si lijecim najdrazeg ljubimca, da li da stavljam lokalne antibiotike (bivacin) ili zinkovu mast ili kantarionovo ulje ili sta da radim??
radi li se mozda o demodikozi i ako da, da li da pokusam s Ectodexom?
hvala!

Demodikoza nije - sigurno! To je saprofitna infekcija mladih pasa usljed pada imuniteta ..... ali kod starijih da se prvi put pojavi, to nisam čula!

Mogla bi biti posljedična infekcija od dijabetesa ..... ali i neka vrst gljivica (gljivice isto idu na kožu nakon osnovnog šećera) .....
A molim otkud vetu ova konstatacija da vjerojatno nisu gljivice .... jeli psa detaljno pregledao i uzeo bris (ili mali uzorak kože) i dao na analizu? Ili on to ovako "od oka" - na prvi pogled?

Valjda je psa posvjetlio barem Woodovom lampom, iako ni meni po opisu ne izgleda da bi to mogla biti mikrosporoza - u prvoj fazi kod mikrospore pojavljuje se tek suha, prhutava gola koža s koje u krugovima otpada dlaka ....

Galba, što je sa Simbom, kad mu stavljaš kantarion?
Galba - Utorak 20.07.2004. 10:55
Subject:
Simbi ta rana na licu nije suha niti ljuštava, ona je natopljena prozirnom smrdljivom tekućinom, i dlaka polako otpada.

Sada kad si spomenula da su to simptomi dijabetesa, prepala sam se, sjetivši se da je Simbin tata umro od dijabetesa.
Trenutno nemam love za otić veterinaru i riješiti smjesta taj problem sa simbinom ranom na licu. Mojih nema doma još do kraja tjedna, potrošila sam zadnju kintu na Otiprin kapi za Simbinu upalu uha i na hranu Faustu. Sad sam fino na dijeti.

Sada mu na tu ranu stavljam kantarionovo ulje... ne znam što bi drugo. Imam cijelu apoteku, za jadnog Simbu, a ne znam se tom apotekom koristiti. Embarassed Tuzan
Anonymous - Srijeda 21.07.2004. 10:39
Subject:
Možda vam zvuči bezveze, ali probajte ranice mazati Hibisep (Plivasept) otopinom koje ima u humanim ljekarnama. Mome je psu to pomoglo kod upravo takvih ranica.Ali na kraju je ipak najvažnije otkriti uzrok. Ako je vet isključio gljivice i parazite (kao kod mog psa), u 90% slučajeva njegova dijagnoza glasi "on vam je alergičan na trave i nema puno pomoći" osim naravno njihovih spec.hrana. Muko moja pređi na drugog. Probajte slušati zdrav razum i probajte prirodne metode. Ja sam bacila sve te spec. hrane, prešla na barf, kupila dermanorm kapsulice, biotin prašak, i ljudi moji pas mi se za 2 mj. preporodio. Već godinu dana ni traga ni glasa krastama. I više nije "alergičan na sve trave".
Anonymous - Srijeda 21.07.2004. 12:41
Subject:
ja isto imam kujicu koja je stara nekih 8 godina, i takvo nesto ima na kozi. to joj se dogodilo vec lani, i ove godine opet, prvo ona to lize, i opada dlaka, i onda ima neke ljigave, smrdljive tekucine, a onda se to susi, i na kraju postane crno, i dlaka naraste,...
ja je nisam vodila u veterinara, nego sam stavljala neke kreme, sto su antibiotici te joj je tako proslo, ove godine isto, stavljam bivacin, onaj prah za rane, i mazala sam joj preko noci s nekom kremom takodjer.
ali primjetila sam da joj je na prvom mjestu proslo, a da se pojavilo na drugome. mislim da je to isto neka alergija, sto znam jedan pas je to imao slicno, i mozda slucajno a mozda s razlogom, kad mi ljudi, dodjemo u doticaj s tim psom, mome pasu se to pojavi,.... stvarno ne znam,....
Galba - Srijeda 21.07.2004. 13:25
Subject:
Bili mi i vratili se danas od veterinara.
Te rane se zovu nekak "Pioderm.....", opet nisam uspjela zapamtit, morat ću ga zamolit da mi napiše.
Uglavnom javljaju se kao reakcija na alergiju. Kaže vet: Ne samo da mi je pas alergičan na razne trave nego može biti i na mene. Ljudska koža se ljušti i pada u sitnim dijelićima, e to kod pasa također izaziva alergiju.

Obrijali mu pola obraza, dezinficirali, dali injekciju. Sutra opet ide na injekcije (pretpostavljam opet kortikosteroidi Ljut Plakanje ), pa čišćenje analki koje su se opet napunile (a čistili smo ih prije mjesec dana) i na kraju ide na tablete. Šta taj pes sve trpi u životu... Ja mu skidam kapu.
Nakon tretmana u ambulanti, okice su mu opet zasjajile i smješkaju se. Nitko sretniji u tom trenutku od mene kada se moj Simbili smješka.

Opet su ga u ambulanti svi nahvalili i nahranili za nagradu. Rekli su da je to jedini pas koji na vet. stolu maše repom.

Ljudi moji, što je taj pas dobar i drag. Pravo utjelovljenje anđela.
Angel
Anonymous - Srijeda 21.07.2004. 13:35
Subject:
Tina5 piše:
Možda vam zvuči bezveze, ali probajte ranice mazati Hibisep (Plivasept) otopinom koje ima u humanim ljekarnama. Mome je psu to pomoglo kod upravo takvih ranica.Ali na kraju je ipak najvažnije otkriti uzrok. Ako je vet isključio gljivice i parazite (kao kod mog psa), u 90% slučajeva njegova dijagnoza glasi "on vam je alergičan na trave i nema puno pomoći" osim naravno njihovih spec.hrana. Muko moja pređi na drugog. Probajte slušati zdrav razum i probajte prirodne metode. Ja sam bacila sve te spec. hrane, prešla na barf, kupila dermanorm kapsulice, biotin prašak, i ljudi moji pas mi se za 2 mj. preporodio. Već godinu dana ni traga ni glasa krastama. I više nije "alergičan na sve trave".

OK I ja bi prvo išao od prehrane, u potrazi za uzročnicima alergija kod vaših pasa.
Anonymous - Srijeda 21.07.2004. 14:56
Subject:
Moja kujica (stara 15 mes.) ima podobno okoli vratu. Dobila je antibiotike (amoksiklav) za 5 dana. In ji je pomagalo Smile Sedaj dlaka raste naprej. Je pa veterinar rekel, da je to vnetje dlačnih mešičkov.

Kaj pa kakšna bolezen klopov? Mogoče erlihija?

LP jana
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 9:53
Subject:
Većina tih rana je ustvari samo posljedica nečeg drugog u organizmu. Vanjski utjecaji (prljavština, prašina) i sama životinja (češkanjem, grickanjem, i lizanjem) stvara oštečenja na koži. U velikom broju slučajeva treba psa lječit iznutra, a ne se zadržavati na lječenju ranica, jer to može ići u nedogled.
Galba - Četvrtak 22.07.2004. 10:19
Subject:
Bina piše:
Moja kujica (stara 15 mes.) ima podobno okoli vratu. Dobila je antibiotike (amoksiklav) za 5 dana. In ji je pomagalo Smile Sedaj dlaka raste naprej. Je pa veterinar rekel, da je to vnetje dlačnih mešičkov.

Kaj pa kakšna bolezen klopov? Mogoče erlihija?

LP jana

Ne razumijem slovenski baš najbolje, što znači ovo:"vnetje dlačnih mešičkov"??

Teško da ćeš na ovm forumu dobiti stručni odgovor.

Probaj pitati na ovom forumu: http://www.net-info.biz/Ira/forum/

Sretno!
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 11:00
Subject:
Galba, saj jaz ne rabim nasveta, moja kujica je ze zdrava.

Vnetje dlačnih mešičkov? Hja, kako naj rečem.... Embarassed vnetje veš kaj je? dlačni mešiček je tisti del dlake, kjer je dlaka pritrjena v kožo. Ali sedaj razumeš?

Natch: ali je veterinar naredil kake preiskuse za klopne bolezni? Pri nas je zelo nevarna erlihija.

Lp Jana
Diana - Četvrtak 22.07.2004. 11:15
Subject:
pretpostavljam da je dlačni mešiček folikul iz kojeg izrasta dlaka. Vnetje je možda upala?! Ne bih znala točno. Njezina je kujica dakle dobila antibiotik i bilo je sve ok nakon toga.
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 12:25
Subject:
da li vi vasem psu davate da jede ribu? jer je moja kujica skroz luda za ribom, mozda je to neki uzrok, iako je riba zdrava,...?? Question
ona te ranice lize ko luda, vjerojatno je svrbe, i ne mogu joj to zabranit, mislim, trudim se, ali ne mogu biti uz nju 24 sata,...
što se tiće trava, sad je ljeto, i nastojim da ne ide puno po travi, jer je sve suho i puno one trave sto joj je vec nekoliko puta usla u uho, pa je bilo belaja,... osim ako nije neka alergija u zraku,...
a s alergijama se tesko borit,... Confused
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 15:16
Subject:
tigrica piše:
da li vi vasem psu davate da jede ribu? jer je moja kujica skroz luda za ribom, mozda je to neki uzrok, iako je riba zdrava,...?? Question

Jaaaaaaa Embarassed Embarassed , jaz sem svoji dajala brikete z ribam. Sedaj je na ovčetini.

LP Jana
Anonymous - Petak 23.07.2004. 7:35
Subject:
Moj 1x tjedno dobije ribu. Ako nemam svježe, dam mu iz konzerve. Isključivo mu dajem plavu ribu, a bijelu dobije kao poslasticu ako ostane od našeg ručka. Inače je isto lud za ribom. Svježu ribu mu dajem sirovu.
Anonymous - Petak 23.07.2004. 9:32
Subject:
Moja je luda za ribom, kao i svi prije nje.
Najdraže mi je uzet srdele ili inčune i dat ih sirove. Obožavaju to.
Teško da bi bilo kakvu alergiju povezao sa davanjem ribe, dapaće.
Po meni je to sve vezano sa onim šta je u hranama koje jedu.
Ako želite da se stanje sa kožnim alergijama popravi nađite svom ljubimcu zdraviji izvor hrane. Makar da mu sami kuhate od sastojaka koje bi i vi jeli, ako već nećete sirovo.
Anonymous - Petak 23.07.2004. 11:56
Subject:
ja sam cula, da sto se tice ribe, ne valjda davati sirovu ribu, i da psi ne smiju jesti glave od ribe, preporuka jednog veterinara... a kako je sad ljeto cesce se jede riba,...pa sam mislila da nije to,...
promijenit cu joj hranu, valjda bi to trebalo pomoci,...
Anonymous - Petak 23.07.2004. 13:39
Subject:
Može li mi netko reći koliko na mjestu gdje je dlaka otpala treba proći vremena da počnu izbijati nove dlake Question
Anonymous - Subota 24.07.2004. 14:52
Subject:
dobili smo kod veterinara specijalnu emulziju za kupku koja strasno smrdi na naftalin, s tim ga naspricamo svakih 5 dana, i nakon toga mu ranice namazemo otopinom joda, za dezinsfekciju.
veterinar je gledao pod mikroskopom i kaze da je vjerojatno'hormonalni poremecaj'. dakle nisu gljivice ni demodikoza ni slicni uzasi.
dakle, kolko sam ja shvatila, te ranice nastaju nakon otpadanja dlake, a dlake padaju tko zna iz kakvih uzroka. ranice se onda inficiraju i tu nastaje najveci problem, to dakle treba hitno rjesavat. za to su najbolji razni lokalni antibiotici i dezinfektanti. a usput treba rjesavati i sam uzrok.
slazem se da je cesto problem u prehrani. medjutim moj pas vec 2,5 godina, otkad mu je dijagnosticiran dijabetes, uz inzulin dobiva specijalnu hills i odnedavno eucanuba hranu za dijabeticare. pitam se je li moguce da je dobio alergiju nakon nedavnog prelaska na eucanubu???

(inace, odrastao je na ribi i obozava ju , kad je bio mali imali smo i macku, a srdele su bile jeftine, pa bi svako jutro dobili pola kile on, pola macak:))
Anonymous - Subota 24.07.2004. 14:56
Subject:
sto bi to bile KLOPNE BOLEZNI i ERLIHIJA? Smile
Anonymous - Subota 24.07.2004. 15:27
Subject:
natch piše:
sto bi to bile KLOPNE BOLEZNI i ERLIHIJA? Smile

Erlihija je bolezen, ki jo dobimo od klopa. Klop pa je to:

Nekaj o erlihiji:
http://www.vetmed.ucdavis.edu/VBDP/granulocytic/HGE-EGE.html
http://www.vetinfo.com/derlick.html
http://www.vetinfo.com/dencyclopedia/deehrlichia.html

Znaki, da je pes zbolel za erlihijo:
http://www.fortunecity.com/meltingpot/cranley/493/erlichia.html

LP jana
Anonymous - Subota 24.07.2004. 18:11
Subject:
Moj pas je doživotno osuđen na kupovnu hranu.Svaki obrok joj se sastoji od Hillsa.Ne smije jesti ništa drugo jer to onda izaziva alergijsku reakciju pa se eto donedavno kad to još nisam znala češala ko luda.sad je mrvicu bolje.preosjetljiva je,a o kostima ne može ni sanjati (sad mi se neda objašnjavati kako i zašto i sve to)i bolje je da ne jede kosti.Puna je krasta pa je mažem smrdljivom tekućinom.Jednom dnevno u hranu dobije svoj bijeli prah (ne drogu Rolleyes ) i žlicu maslinovog ulja.Ribu neka zaboravi.1 tjedno dobije jedan žumanjak radi dlake (veterinar preporučio).Zbog želuca pati i koža.A,što ćeš.Tješi me to da nije jedna od onih pasa koji su najosjetljiviji i alergični na svu hranu,za njih se pravi posebna hrana.
Inače je ši-cu koji bi se prodao za nešto drugo a ne Hills.
Anonymous - Ponedjeljak 26.07.2004. 13:01
Subject:
imas cijeli proces, prvo je to podrucje crvenkasto, onda se javi ko nesto zeleno, nakon ljecenja tu nastane ko krasta, koja se oguli, i onda sve to postane neke tamne crne boje, kad sve potamni u to pocne rasti i dlaka,...
a treba barem 2 tjedna ja bih rekla, jer ovisi o ljecenju, a kad otpadne krasta dok ne pocrni, treba neko vrijeme,...tako je kod mog psa

Bono piše:
Može li mi netko reći koliko na mjestu gdje je dlaka otpala treba proći vremena da počnu izbijati nove dlake Question

Anonymous - Ponedjeljak 26.07.2004. 16:15
Subject:
Boni dlaka nije narasla ,a prošlo je već oko 3 tjedna, neki paraziti su mu pojeli dio dlake. Malo je tamnije, ali nazire se tek jedna jedina dlaka
Anonymous - Utorak 27.07.2004. 8:41
Subject:
ako mu je bilo ovo, sto i mom psu, onda ce mu narasti, ima jos vremena... ni mojoj kujici jos nije skroz narasla dlaka, al se pocela nadzirat iz tog crnog podrucja,... dugotrajan proces cini se,... Confused

Bono piše:
Boni dlaka nije narasla ,a prošlo je već oko 3 tjedna, neki paraziti su mu pojeli dio dlake. Malo je tamnije, ali nazire se tek jedna jedina dlaka

Anonymous - Subota 31.07.2004. 20:45
Subject:
Koja pasmina ako možda znaš?
Anonymous - Ponedjeljak 23.08.2004. 21:31
Subject: kožni problemi
bok.imam mopsa starog 2god. prije 2-3 tjedna na šapama između prstiju
pojavile su mu se male crvene izrasline (gnojne) i otpalo mu je malo dlake sa šapa. osim toga na prsima (kod ''pazuha'' s lijeve i desne strane) kao da mu je koža počela biti crna. bili smo kod veterinara (na vet.faxu), napravio mu je neke pretrage i rekao da mažemo sa Tridermom. Ovo na šapama manje više je prošlo, no ovo na prsima kao da se počelo širiti. možda netko od vas zna šta je to?
marezd - Utorak 24.08.2004. 20:32
Subject: kožna bolest
bog
zanima me ako mi znaš reći ime doktora kod kojeg si bio?
Anonymous - Srijeda 25.08.2004. 10:18
Subject:
mislim Berbić (na zaraznoj) ili tak slično. zašto??
marezd - Srijeda 25.08.2004. 10:38
Subject: kožne bolesti
to bi bio barbic. pitam te zato sto je ne faksu za kožne bolesti najbolji dr. Niksa Lemo na klinici za unutarnje bolesti pa ako se stanje pogorsa preporucam ti da odes do njega.
Anonymous - Ponedjeljak 06.09.2004. 11:39
Subject: svrbež , češanje , ranice - razni kožni problemi
Imam labradora. Ima 3 godina.
I neprestano se češe. To najviše traje preko ljeta.
Sačeša se cijeli.
Ima dosta rana. Bili smo kod veterinara koji je rekao da će to samo proći. Ali ja u to ne vjerujem. Veterinar je star, više se bavi oko krava.Tko njemu dade diplomu za veterinu. Ajme majko!!!

Šta mi vi preporučate????
Hvala unaprijed.[/b]
Lucas - Ponedjeljak 06.09.2004. 12:42
Subject:
Sumnjam da nije ništa, ili alergija ili možda neka kožna bolest, najbolje da odeš kod nekog drugog veterinara.
Anonymous - Utorak 07.09.2004. 15:43
Subject:
mozda ima buhe, pregledaj ga. u svakom slucaju, ranice moras sanirati i lijeciti lokalnim antibiotikom (bivacin, jod, rivanol) da mu se ne inficiraju i ne zagnoje. imas specijalne medicinske sampone i otopine koje smiruju upalne procese na kozi i djeluju antisepticki, al to ti treba veterinar propisat. nakon te otopine ili kupke, namazes mu ranice jodom ili cim se vec dogovorite.
uz to, veterinar OBAVEZNO mora uzeti uzorak koze i pod mikroskopom pogledati jesu li gljivice il demodikoza ili koji klinac. ako ti kaze da nema mikroskop zaprijeti da ces ga tuzit;) salim se. dakle, prije bilo kakve terapije, a to se mora lijecit, mora mu pogledati uzorak koze i iskljuciti gljivice i parazite. kad nadje uzrok, i lijecenje ce biti jednostavnije.
(problem moze biti i u prehrani, a preko ljeta, narocito ako psa kupas u moru, moze ga jako iritirati sol.)
Anonymous - Ponedjeljak 27.09.2004. 12:50
Subject: svrbež
Imam kujicu Boni, staru 13 godina, mješanku.
Unatrag nekoliko mjeseci stalno se češka po trbuhu, preponama(stražnje noge). Uslijed toga koža joj se zacrvenila i izbile su sitne ranice.
Niti nakon konzultacije sa veterinarom nije bilo nekih poboljšanja.
Koristili smo Lokakorten, Bivacin i propolisne kapi.
Promijenili smo i prehranu (Hils-->Pedigre).
Molim, pomozite,
BONI
spackarica - Ponedjeljak 27.09.2004. 13:32
Subject:
da li joj je vet ispraznio analke?!?
čekaj, prešli ste s hilsa na pedigre?!?
kuhaj joj i izbjegavaj piletinu u hrani...
Valentina - Ponedjeljak 27.09.2004. 14:47
Subject:
Hills --> Pedigree Eek Eek probajte joj da ti neku drugu hranu (ali ne Pedigree, Chappy, Friskis!) npr. Belcando, Purinu, Bosch.. Wink
Anonymous - Utorak 26.10.2004. 12:59
Subject: Ranica na nozi
Pozdrav svima,

imam pitanje - moja mala Rea (vučjak, 4 i pol mjeseca) si je napravila ranu na nozi (naravno, sada na tom mjestu nema dlake) i lizanjem ju je djelomično osušila i mislila sam da će zarasti, no međutim jučer ju je opet strgala grickanjem, rana ne krvari (ne izljeva se) već se površinski vidi krv. Molim vas da mi preporučite neku mast ili bilo šta što mogu kupiti u ljekarni ili ipak moramo veterinaru?

Hvala puno!
Sanja - Utorak 26.10.2004. 13:49
Subject:
Slično se desilo i mom Beniju prije nekih godinu dana. Veterinar je pogledao ranu i rekao da odem u apoteku i uzmem bilo koju mast za rane i mažem par puta dnevno. Za par dana nestalo. Ako rana nije gnojna ili crvena ne moraš iči k veterinaru. Dakle možeš uzeti bilo koju mast, ja sam koristila Bivacin.
Anonymous - Utorak 26.10.2004. 13:50
Subject:
Da može se koristiti bilo koja mast za ljude
Frenchi - Utorak 26.10.2004. 13:53
Subject:
pa je si skuzila zbog cega to radi,
moj pas je to radio kad je imao problema sa analkama...
Anonymous - Utorak 26.10.2004. 14:16
Subject:
Imala je nekakav osip (između nogu) ali smo je taman vodili na cijepljenje protiv bjesnoće i dali su mi neke dvije tablete (mislim da su rekli da je za čišćenje od glista i parazita) te da bi joj trebalo proći. Osip se povukao pa sam se nadala da će biti ista stvar za ranom međutim jučer ju je opet potrgala. Pitala me veterinarka šta jede, jer je mislila da je od hrane, ali kada sam joj rekla da je hranim eukanubom ujutro te popodne i navečer kuhano da jede (čitala sam recepte sa foruma i mama je doma pa joj kuha) pa su to odbacili kao mogućost dobivanja osipa. Radi se o tome da živim u kući i imam veliku okućnicu pa se ona valja po zemlji a jede sve što nađe na podu i u zraku... mala luđakinja Wink
Diana - Utorak 26.10.2004. 14:26
Subject:
Možda da zamotaš dok ranica skroz ne prođe? Tako da ju ne može izgristi.
Anonymous - Utorak 26.10.2004. 15:48
Subject:
Možeš i sa Bivocin praškom naprašit ranu,od toga če mu rana brže zarast i uz to prašak jr dezinfekcijski!! Very Happy
Može se nabavit u ljekarnama za nekih 10-12 kn,a veče pakiranje je 50-70 kn,ali tebi če biti sasvim dovoljno malo pakiranje! Wink

Inače ja ga koristim za sve ranice na mom Pukiju!
Sanja - Utorak 26.10.2004. 18:54
Subject:
Osip može dobiti i od određenih trava ako je trčao po livadama.
Anonymous - Četvrtak 30.12.2004. 21:42
Subject:
mali se češe već 4 dan. neprestano. pretražila sam je cijelu, buha nema. za svaki slučaj sam je našpricala sa frontlineom, ali ne pomaže, i dalje se češe, na stražnjim nogama pa prema gore.
kupala sam je prije desetak dana sa dječijim šamponom. ne znam da li bi to mogla biti reakcija s obzirom da sam je s time kupala već nekoliko puta i nikada nije bilo problema.
Tinaya - Četvrtak 30.12.2004. 21:58
Subject:
Provjeri joj analke. Ako su pune to može biti reakcija. Ili da nije neka alergija.
Luce - Četvrtak 30.12.2004. 22:39
Subject:
moze biti u pitanju svasta. Alergie su jako brojne.
Nebi razmisljala i otisla kod veterinara da napravi analize. Jednom smo imali obicnu alergiu na sampon ali lecilo se to jako dugo.
Anonymous - Petak 31.12.2004. 14:39
Subject:
hoću, tenks na odgovorima!
snoopy - Petak 31.12.2004. 18:06
Subject:
Djecji sampon je sumnjiv, ali ako prije nije bilo problema, onda neznam. naime radi se o drugim pH vrijednostima.

Ja bih prvo provjerila analke, pogotovo ako se nekada i gricka po stražnjim nogma, ali bi i pogledala kada to tocno radi. ako se cese kada je zoves, makar i samo imenom, ako se ikako obracas njoj ili trazis nesto od nje, moguce je da je na psiholoskoj bazi.

Moguce je i da je doslo do neke alergijske reakcije, kako su ti svi ovdje ljudi rekli, naravno.

Za pocetak, pogledaj kozu na mjestima gdje se najvise coha. je li crvenkasa, dali se peruta, je li suha.
Anonymous - Petak 31.12.2004. 18:44
Subject:
malo je crvenkasta na stažnjim nogama i oko guze, ali ništa pretjerano. mislila sam da bi moglo biti od tog šampona, ali ju ne želim kupati jer je prerano, iako bi možda bilo dobro kupiti neki pseći šampon? ili da je samo isperem mlakom vodom? imaš li kakv šampon za preporučit jer kod veterinara ne mogu još barem dva dana (a ni u dućan kad bolje razmislim)
sa analnim žljezdama mi se sve čini ok. ako nije što bi moglo biti? nešto ozbiljno?
Tinaya - Subota 01.01.2005. 20:23
Subject:
Dječji šampon je prejak za štence, može isušiti kožu. Treba koristiti šampon za pse, za štene za štence koji je puno blaži od dječjeg šampona.
Anonymous - Petak 01.04.2005. 18:21
Subject: Kozna bolest
Imam kuju krizanku sarplaninke i njemackog ovcara.8 joj je godina.Do sada s njom nije bilo problema dok joj se krajem 2004 godine nije pocela otpadati dlaka i pojavljivati krastice iz kojih sam danas primjetila zute vjerojatno gnojne iscjedke.U pocetku sam misla da je to zato jer se linja,no sad joj je dlaka pocela odpadati i na repu.Kad bi ju taknula po tom dijelu ledja pocela bi se pigati(iskrivljavati).Imam prirodni lijek koji lijeci tu bolest no ne sprijecava ponovni nastanak.Zanima me dali uzrok te bolesti moze biti losa hrana?kako se zove ta bolest i sto da radim?
Anonymous - Petak 01.04.2005. 19:01
Subject: Re: Kozna bolest
Buduće da voliš životinje,pokušat ću ti pomoći.Prvo sam mislila da su to čirevi,ali ovdje piše(gledam u knjizi) da su uobičajeni u mačaka i hrčaka.Sada-moguče je da je to dermatitis:"simptomi-svrbež i češanje;lizanje,pa i ugrizanje kože,te gubitak dlake.Liječenje:životinju odvedi veterinaru koji će morati pronaći uzrok;to mogu biti crvići,alergija ili mikrobi koji se šire po koži."Moguće da je to to,ali nisam sigurna.Sretno s liječenjem. Wink
marezd - Petak 01.04.2005. 19:17
Ena piše:
Imam kuju krizanku sarplaninke i njemackog ovcara.8 joj je godina.Do sada s njom nije bilo problema dok joj se krajem 2004 godine nije pocela otpadati dlaka i pojavljivati krastice iz kojih sam danas primjetila zute vjerojatno gnojne iscjedke.U pocetku sam misla da je to zato jer se linja,no sad joj je dlaka pocela odpadati i na repu.Kad bi ju taknula po tom dijelu ledja pocela bi se pigati(iskrivljavati).Imam prirodni lijek koji lijeci tu bolest no ne sprijecava ponovni nastanak.Zanima me dali uzrok te bolesti moze biti losa hrana?kako se zove ta bolest i sto da radim?

to naravno može biti alergija na hranu. naravno najbolje da odeš veternaru jer iako se pokaže da je alergija treba joj antibiotska terapija zbog sekundarnih bakterija. predlažem dr. Lemu na internoj vet. fakulteta ili dr. Turk na zarazama vet. fakulteta
Lucas - Ponedjeljak 04.04.2005. 8:25
Ena piše:
sto da radim?

Odi kod veterinara, odmah, ne znam kaj ste do sad čekali...
tina020 - Ponedjeljak 04.04.2005. 10:37
Subject:
možda mogu biti i analke??
Lucas - Ponedjeljak 04.04.2005. 11:38
Subject:
Možda može biti puno toga, alergija na hranu, alergija na materijal, na travu (makar sumnjam jer se je pojavilo pred kraj godine, po zimi), može biti neka zarazna bolest kože, paraziti...
Ovak nagađati, a psa očigledno to i boli, pa se gnoji i otpada dlaka, pa to treba pogledati, ovak davati savjete i lječiti na svoju ruku na savjet nekog s foruma ko nije veterinar, a i da je savjet veterinara a da nije pregledano... Rolleyes
Anonymous - Srijeda 04.05.2005. 14:06
Subject: grize se
Imam naj, naj, naj psa...(he,he, u svih isto) i jedan veliki problem. Tibetski terijer, 3,5 godina star, nedavno se poceo grist po tijelu, napravi pravu ranu. Guzu i noge najvise. Nema buhe ni bilo kakve nametnike, zlijezde nisu u pitanju, nas veterinar ne zna o cemu je rijec(kao i obično). Boravi u stanu, na cistom, i nema nikakvih promijena u okolini. Cula sam da to mozda radi iz dosade..????? Ali dosadno mu nije...!!!! Pomagajte sto prije sa savjetima. Question HVALA
Tomi - Srijeda 04.05.2005. 14:26
Subject:
Iili bi trebala malo više vremena provoditi s njime(baš jer mu je dosadno)ili ima neku kožnu bolest.
Anonymous - Srijeda 04.05.2005. 14:51
Subject:
Tomi piše:
Iili bi trebala malo više vremena provoditi s njime(baš jer mu je dosadno)ili ima neku kožnu bolest.

Tomi,
Oro nikad nije sam, razmazen je do te mjere da je uvijek neko s njim. Vrijeme provodi igrajući se, šetajući,.... Dosadno mu ne bi trebalo bit jer nijednom psu nije ko njemu. U centru paznje je non stop, cijela familja se vrti oko njega.
Ukoliko znaš o kakvoj se kožnoj bolesti radi javi sto hitnije.
Tomi - Srijeda 04.05.2005. 19:17
Subject:
Ja nisam stručan što se tiče bolesti psa ali da se naslutiti da nešto nije u redu sa kožom ako kažeš da ima potpunu pažnju.Dakle ako ovdje nitko u kratkom roku ti ne da neku informaciju ili savijet preporučam posjet veterinaru jer to može biti infekcija,nekakav mikroskopski nametnik ili neka vrsta bolesti kože što je najgora dijagnoza od ovdje navedenih.
Tamo gdje se grize pogledaji dali se nalaze nekakvi plikovi ili otekline.
cela - Srijeda 04.05.2005. 22:30
Subject:
I ja bih prvo rekla analke jer me sve podsjeca na to kak si je Coco izgrizao guzicu do krvi. To je bilo kad smo ga uzeli iz azila.Osim toga citala sam nesto da to psi rade iz nervoze ili tjeskobe pa se onda to manifestira na kozi, uostalom kao i kod ljudi.Ali sve to ti nece dati rjesenje.
Jeste li izvadili krv?
I jos ti evo jedan link vrlo praktican pa malo proucavaj.
http://www.vetnovak.co.yu/vise_da_znaju.asp
Anonymous - Srijeda 04.05.2005. 23:01
Subject:
Hvala Cela, sad se idem ''igrat'' doktora!!!
Mary - Četvrtak 05.05.2005. 12:29
Subject:
Zaista moze biti svasta.I moze biti izljecivo i zaljecivo,ali ne i trajno izljecivo.Moze biti genetski steceno,a i reakcija na nesto.Moze biti od alergije do oboljenja uzrokovanog mikroorganizmima.
Ne bi ti preporucila da to sama lijecis i mazes s necim,jer mozes napraviti jos goru stvar.Koza je dosta osjetljiva na terapiju i zaista zahtjeva pravu i dugotrajnu terapiju da bi se izlijecila.
Isto bih ti preporucila da odes na vet.fakultet u Zg i to na kliniku za unutarnje bol i trazis dr.Lemu ili prof.Bauera koji su strucni na podrucju dermatologije,a oni ce te po potrebi poslati dalje na neki zavod,ako je potrebno.
Anonymous - Petak 24.06.2005. 17:52
Subject: Kožni problemi
Imam labradora staroga skoro 11. mj prije 3 mjeseca pojavio mu se ekcem na ledjima malo iznad repa i tu je otpala dlaka, nakon par mjeseci na butu prednje šape ponovo se pojavilo mjesto bez dlake ali manje ( otprilike veličine 1 kn ), i još jedno veće malo iznad toga .... na tom zadnjem dijelu sad počinje otpadati dlaka ... vetovi mu daju neke inekcije kontam vitaminske i sad su mi rekli da ga perem oronazol šamponom za ljude .... jel imao tko neke slične probleme ....
marezd - Petak 24.06.2005. 21:33
Subject:
može biti svasta!! jesu mu radili kakve pretrage struganje kože npr? ako možes dodi u zg i sve potrebne pretrage obavi na faksu. preporučam dr. turka na klinici za zarazne bolesti.
Luce - Petak 24.06.2005. 22:56
Subject:
nebi to podcenivala i isla kod veterinara na preglede. Po meni je demodex i to treba da se odmah pocne leciti da s enepogorsa stanje na kriticno
TINNA - Subota 25.06.2005. 7:41
Subject:
http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=6224

Evo topic o demodikozi , šta kaže Fury ili Deže da bi moglo biti ?
Anonymous - Subota 25.06.2005. 9:59
Subject:
sve te kožne bolesti liče jedna na drugu, može bit sve od alergije na hranu ili dr. do neke ozbiljnije bolesti tipa demodex..
zato obavezno odi do nekog ozbiljnijeg veterinara s opremom, ili najbolje do specijalista na faksu..
može biti jako ozbiljno zato trebaš ostavit si vremena za to istražit..
ako i je demodex, trebaš samo doć na vrijeme, pa neće bit strašno..
Anonymous - Subota 25.06.2005. 13:05
Subject:
Čitala sam malo i stvarno bi mogao biti taj demodex i to lokalizirani .... nitko mi nije uzimao bris ... Bila sam kod dva veterinara i nijedan nije to ni predložio a idem kod dobrih veterinara .. (deže, fury u osijeku ) ... kontam da nije alergija na hranu jer je jeo nutra nuggets a sad je na royal caninu .... s čim to treba liječiti .... šta da kažem vetu osim da uzme bris .... nemogu baš u zagreb ...
TINNA - Subota 25.06.2005. 14:08
Subject:
Pošto ideš kod najboljih Wink vjerujem da su prepoznali u čemu je problem pa pošto i piše da je lječenje dugotrajno nemoj brzo očekivati rezultate nego i dalje peri tim šamponom .
Elena - Srijeda 29.06.2005. 12:59
Subject:
I moj labrador Bak je dobio neku koznu bolest prema misljenje veterinara, ali nije bilo tako. Imao je neku lokalni gabicnu infekciju koju je uhvatio od malog psa kojeg sam uzela sa ulice, onda ga udomila, ali mojem psu je bilo sve gore. Pitala sam nekoliko veterinara, jedan je rekao: a, alergija je ovo, i svi su se toga drzali. Davali su mu antihistaminike i antibiotike, pogresna terapija. Bak je poceo mrsaviti, da ga vidis, izgubio je pola mase, a nije mu bilo bolje, dlaka mu je previse padala, pola dlake nije imao na sebe!!!! Mladi veterinar je napokon postavio tacnu dijagnozu, dao mu prave ljekove i preporucio Eukanuba FP Dermatosis Formula (ta hrana mu je stvarno puno pomogla!), i da mu dodajem i pivski kvasac kako bi se dlaka oporavila.
Znaci, prvo tacna digagnoza! Pivski kvasac ce ti pomoci za oporavljanje dlake, ali kad pas se bude izljecio.
Dida - Srijeda 29.06.2005. 17:01
Subject:
zeus: oronazol je šampon za ljude protiv peruti, ne znam kako djeluje na životinje...

inače i mom labu je otpadala dlaka pred nekih mjesec dana, ono na mjestu gdje je falila dlaka bile su crne površine (prvo sam pomislila na buhe)...otpadala je sa strane kod prepona...jedan mladi vet je rekao da ga okupamo u blagoj otopini octa i da mu dajemo kvasac da mu dlaka ojača, te da mu kupimo hranu za osjetljivu kožu (ne znam kao da se drukčije izrazim Big smjesak )...mi smo ga okupali, davali mu kvasac i ja sam mu još kupila one vitaminske bombončiće od Sanala na bazi kvasca i kalcija (cca 25 kn)...i nakon 2 tjedna mu je prošlo...sad se samo linja kao i obično i ovo vrijeme...
animacanis - Srijeda 29.06.2005. 21:12
Subject:
Ako nije demodikoza, a demodikozu može ustanoviti samo vet, ili vrlo iskusni cuckar, onda je najvjerojatnije alergija.I to, najčašće, izazvana hranom, što vrijedi i za demodikozu.Pse treba hraniti zdravom hranom, pa će vjerojatnost za pojavu demodikoze ili alergije bilo koje vrste, pasti na minimum.
Preporuka prehrane hranom za osjetljivu kožu ili kako se god zvala, nije ništa drugo nego podvala.Prava preporuka bila bi, hraniti psa bilo čime, samo ne dehidratom i konzervama.Čak i ostaci od ljudskih obroka, ako se ne hranimo u McDonaldsu, bolja je od dehidrata.Ja hranim jednog pita kojem su utvrđena 23 uzroka alergijskih reakcija.Te sijeno, te ambrozija, te breza i neznam više što ne.Uzorci tkiva i krvi slani su na Pasteurov institut u Paris i pas je završio na kortizonima.No nitko se nije sjetio, ili nije htio, vlasnicima reći da je uzrok, "možda", Chapi.Sad pas jede BARF i već više od 2 godine ne prima kortizone.
Tvrdim, da je najveći dio bolesti pasa uzrokovan krivom prehranom, ali to veterinarima nije u interesu reći.S druge pak strane, najveći dio vlasnika pasa vjeruje reklamama i fasciniran je titulom dr. vet. med. pa posljedice ne trebaju čuditi.Ako još tome dodamo komociju, koju dehidrat pruža pasovlasnicima, 2+2=4.
Anonymous - Srijeda 29.06.2005. 23:48
Subject:
Da znam da je oronazol za ljude ali tako mi je vet rekao... I Zeus na mjestima gdje mu fali dlaka ima neke crne točkice i tu je koža tamnija čak me veterinar i pitao jel zaštićen od buha a ja se jadna prestravila da je skupio buhe a kupujem ampulu svaka 2 mjeseca i još dosprejavam sa frontlineom ... njemu otpada iznad repa i sada malo iznad prednjih nogu s desne strane...
kako izgleda ta otopina na koliko vode koliko octa ...
pričekat ću ponedjeljak da vidim što će vet još reći pa onda krećem s biljnim i prirodnim lijekovima ...
i znam da je možda od hrane animacanis i čak sam se jedno vrijeme raspitivala za barf ali nemam ga gdje staviti, a neću naručivati po dvije kg svakih 2 dana , jede royal a kad god stignem što je dosta često kuham mu ...
Dida - Četvrtak 30.06.2005. 20:13
Subject:
i ja sam mislila da su buhe (odnosno jajašca), i to se sve ljuštilo i padalo...ja sam stavila pola deci octa na litru vode...kvasac svakako preporučam...
Anonymous - Četvrtak 15.09.2005. 19:28
Subject: grinje na koži
Cini mi se da mi pas ima kozne nametnike i to grinje Tuzan Sad Tuzan Vec par puta mu se otvorila ranica na jednom te istom mjestu. U pocetku sam mislila da mu je to od ogrlice (ona kao krozetic), a kasnije sam skuzila da nije jer su mu se otvarale i bez nje. Sad mu se to pomalo u čupercima širi na ostatak tijela. Kako mu mogu pomoci, a da je nesto iz kucne apoteke (alkohol ili slicno ( bez brige ne moze polizati jer mu je to zasad na ledima )). Razlog tomu sto zelim da je nesto iz kucne apoteke je taj da mi je nedavno bio na cijepljenju protiv šteticnjaka, a i nedavno se razbolio i dobio infuziju sto je kostalo jos dodatnih 300 kn. bude li ovo kostalo vise od 100 kn ukucani ce to shvatiti pomalo kao skup sport i mogli bi poceti razmisljati o prodaji. A da ima grinje sam zakljucila citajuci neke knjige ukljucujuci i knjigu Psima s ljubavlju. Zato molim vas pomazite ko je god imao iskustva s tim ili ako imate kakav savjet recite

Unaprijed zahvaljujemo
spackarica - Četvrtak 15.09.2005. 20:05
Subject:
mislim da je ipak najbolje da odeš na dermatologiju...
agata - Četvrtak 15.09.2005. 20:11
Subject:
A da nisu buhe?? Moja kuja je dobila buhe i na njušci je imala dvije male sitne ranice, u biti nije bilo krvi ni slično, već samo je dlaka otpala. Promjer, možda, 2mm! Confused
Diana - Petak 16.09.2005. 7:49
Subject:
Ako ne odeš ssada veterinaru, dok je još u početnom stadiju, nego kućnim mjerama to tretiraš i slučajno postane još gore, onda će te tek koštati.

A inače, grinje kod ptica se tretiraju mazanjem npr. kantarionovim uljem (ulje gospine trave), vazelinom ili glicerinom - sve se to može nabaviti u apoteci. Ali kada je ovako veća površina u pitanju, odn. više mjesta, vjerujem da se više isplati tretirati to ivermektinom koji se da kao injekcija (kod ptica se samo nakapa na kožu, kao ampule, ali ne znam može li to i kod pasa tako) - jer taj lijek djeluje duže. A mazanje treba provoditi barem 2, a bolje 4 tjedna, jer se tek onda pobiju sve grinje i one koje su sada tek ličinke. A kada je veća površina u pitanju, uvijek neka može preživjeti, dok kod tog lijeka ne može.

A osim grinja, može biti i mnogo toga drugoga, pa je po meni ipak bolje da to pregleda prvo veterinar, pa onda ti nakon dijagnoze odlučiš kako to tretirati - u dogovoru sa veterinarom.
Anonymous - Petak 16.09.2005. 13:40
Subject:
kako znaš da su to baš grinje ?
a ne gljivice, neka alergija ili sl ?
Anonymous - Nedjelja 16.10.2005. 15:52
Subject:
jedno vrime mi je internet bija nedostupan pa se tek sad javljam.

bila sam kod veterinara i on je prepostavija da je to mozda psecja suga (ali na kraju nije jer se ona ka brzo siri) pa je zakljucija da je to moguce ako je bija u dodiru s nekom mackom, a bija je. nije ga cijepija ni nista nego je samo reka da bude li se sirilo da dodemo opet. sad mi se cini da se to polako povlaci i cini mi se da ce sve biti ok Smile

vama svima hvala na savjetima
Mary - Nedjelja 20.11.2005. 14:59
Subject:
cim sam otvorila post htjela sam te poslati vetu sa sumnjom na sugu!ali listajuci do kraja vidim da si bila pa te zaposljavam da to pratis,jer bas mi se ne svida sto nisi dobila terapiju,ali vjerujem kolegi(za sad).strogo to prati!
Anonymous - Ponedjeljak 02.01.2006. 23:26
Subject: hodajuća prhut
Da li netko ima iskustvo sa "hodajućom prhutii" kod pasa?Smile
i kako se može brzo i efikasno riješiti.
Hvala
Luce - Četvrtak 05.01.2006. 12:12
Subject:
nisam jos cula taj izraz jer ipak sam stranac ali ako je u pitanju parazit koji stvara na psu peruth "Cheyletiella yasguri"

onda jedino dobro i koristno je okupati psa u ECTODEXU je to veoma smrdliva tekucina i nakon 3 sedmica redovnog kupanja parazit nestane.
Sa lecenjim s emora krenuti sto prije jer parazit se moze prenjeti i na coveka i jako je navodena 3O-4O posto mogucnost ipak jeste.
Elena - Četvrtak 05.01.2006. 21:02
Subject:
Ja sam cula da se treba pas okupati u takvu tekucinu, koja se daje za parazite kao suga i sl, kako Lice kaze. Vetovi kod nas u MKD najcesce davaju Neostomosan ampule, jako su bili ucinkovati.
DAK-maltese - Nedjelja 08.01.2006. 9:11
Subject:
Posjet veterinaru koji će ti prepisati potrebnu terapiju najbolje je rješenje...
Mary - Nedjelja 08.01.2006. 16:32
Subject:
treba obavezno veterinaru(dermatologu).prhut je znak svakakvih koznih poremecaja i ovako naslijepo preko interneta tesko cemo nesto znati i moci pomoci...
Mary - Subota 08.04.2006. 12:29
Subject: svrbez
koliko cesto vam se peseki svrbe po donjoj usni?
siba mi je malo sumnjiva,ali osim tog svrbeza par puta na dan nema drugih simptoma.sad ne znam jel ja panicarim,jer je to normalno da se posvrbe svaki dan tu Big smjesak ili opravdano sumnjam na neki pritajeni proces Confused ?
Anonymous - Subota 08.04.2006. 14:35
Subject:
meni s emedo zna tu i tamo,ja uvijek mislim da su analke tako da sam neki dan otišao do vet koji ih je opipao ali kaže da nisu pune.
Anonymous - Subota 08.04.2006. 16:48
Subject:
kad se moja fani počne tako češče češkati obavezno su analke i na svakom vet.pregledu su pune. Netrebaš paničarit ali bi bilo zgodno da posjetite vet. Shocked Shocked
animal - Subota 08.04.2006. 17:42
Subject:
I Saga se počne tak čohati kad su analke u pitanju...
DAK-maltese - Subota 08.04.2006. 18:23
Subject:
po doljnjoj usni.... hmmmm....nikada ?!? Confused
Anonymous - Subota 08.04.2006. 18:27
Subject:
možda to može biti i na psihičkoj bazi,ne znam stvarno.
Mary - Subota 08.04.2006. 18:30
Subject:
nisu analke sigurno!ja ih redovito cistim,a i od zadnjeg puta je proslo 3 tjedna.ona se klafara tako oduvjek.samo nekad vise nekad manje.obicno tako na bradi znaju podivljati stafilokoki,ali nema ostalih simptoma koji bi me odvukli veterinaru.evo danas se 3 puta zacohala.mozda joj to samo predstavlja ugodu Confused Cool
agata - Subota 08.04.2006. 19:23
Subject:
Svaki dan... Big smjesak ...redovito... ali ako bolje pogledaš naći ćeš mali prištić na tom mjestu! Također ima par prištića ispod prednje noge (pazuh) i odispred na drugoj prednjoj nozi. Možda je riječ o nekoj alergiji... Ja sam namazala par puta Bivacynom pa je prošlo... Very Happy

Analke nisu sigurno jer vidim svaki dan joj se istisnu... a i smrduckala bi da su analke...
Mary - Subota 08.04.2006. 20:36
Subject:
ma znam da allyoch to ima-izgleda da to svi iz tog legla imaju!ali to dona nema!i zato sam pocela razmisljati da to nije nekakav podivljali ubikviterac koji ih muci,a pokupile su ga u leglu.jednom prije sam nasla pristic,ali sada nista.virkam joj u to stalno,vec sam joj dosadna.nemam pojma.a opet da je nesto ozbiljnije klinicka slika bi bila drasticnija...hmmmm... Confused
ne znam!
celo43 - Ponedjeljak 19.06.2006. 17:05
Subject: Čudna bradavica
Ja imam lajku ima joj oko godinu dana sad i danas kad sam redovno pretrazivao je da nije kojim slucajem pokupila kojeg krpelja primjetio sam da joj je bradavica malo tamnija i da su dlake kao da su zaljepljene za nju ona ne pokazuje da je boli ili da joj je nesto... Igra se normalno trci i sve ostalo... Mozda se bez veze brinem

Veliki pozdrav
emberelle - Četvrtak 31.08.2006. 7:42
mlulic6 piše:
Ljudi,Bok! Smile
Bila sam kod veta i normalno(što je bilo i za pretpostavit)rekao je da on ne zna što je to,da može samo pretpostavljat,da je to možda alergija ili neka reakcija na hranu i sl.i naravno,uputio me na Vet.faks.(pitate se zašto odmah nisam išla na faks kao i što sam rekla,kao i uvijek,zbog mog prepametnog starog,njemu prvo mora reć vet.,pa onda ide)
I tako,drugi dan,bila sam na faksu.Uputili su nas u Parazitološku-dermatološku ambulantu.Dr.Tatjana Živičnjak ga je pregledala i uzela komadić kraste na analizu.Pretpostavlja da je to šuga(koja je izliječiva i nije opasna za ljude)pošto je već imala pasa iz Mađarske,koji su većinom imali šugu,sa sličnim simptomima.I rekla je da je to normalno pošto Elvis dolazi iz velikog legla(puno pasa raste zajedno)i da je to najmanje što se moglo dogodit.Ali da to nije 100%i ide na ispitivanje,Dobio je neku inekciju i sutra ponovno moramo ić tamo(tako smo naručeni)
Nažalost,mom Elvisu nije nimalo bolje,nasuprot sve se više češka i primjetila sam da mu je oko trbuha i nogice otpalo malo dlake.Danas sam zvala dr. i rekla je da je sad uvjerena da je to šuga.
A,jadan Elvis! Plakanje
Što vi mislite o tome?
P.S.Ja joj baš ne vjerujem!hmmmmmm Question

To je najvjerojatnije stafilokokna kožna infekcija - upiši na google i provjeri je li opis isti kao i na tvom psu - a mislim da će o tome biti riječ. Uputi svog veterinara da u brisu kože potreži stafilokok i liječi se antibioticima
emberelle - Četvrtak 31.08.2006. 7:49
Subject:
A Zašto simptome ne upišete na google i ne potražite stručne članke objavljenje na netu - imate i fotke i sve. Ja osobno uvijek to napravim čisto zato što će većina veterinara reći da se radi o alergiji ( to kod nas uopće nije moguće utvrditi nikakvim testom????) a kad uzimaju bris, malo koji će se potruditi vidjeti (ili npr. ne zna vidjeti) ni stafilokok ni demodex i sl. A to su vrlo opasne stvari.
Btw. nemojte mazati kožu uljima - to samo puni kožne folikule i ako pas ima parazite samo ih hranite. Kupite Betadine - rastvor joda - i sve ranice (ako baš želite sami petljati po tome, što ne preporučujem prije konzultacija s vetom), namočite veću vatu u betadinu i očistite te promjene na koži. To će dezinficirati ranice ali ćete istovremeno otežati svome veterinaru da pouzdano uzme strugotinu kože i doista vidi uzročnika. Psi se nikako ne smiju lizati - to će samo inficirati rane. Dakle, prste k sebi, put pod noge i veterinaru ali se prvo INFORMIRAJTE- tako ćete možda ponekad i usmjeriti veterinara na pravu dijagnozu. Jer uvijek može biti "svašta" i rijetko se radi o jednoj stvari.
lee - Utorak 20.02.2007. 20:20
Subject: "prištići" na koži
Imam pinča, 2,5 god. Prije jedno 2 tjedna počele su mu se pojavljivati nešto kao prištići na koži: ispupčeno je, suho, a nakon nekog vremena izgleda kao da je otkinuo krasticu pa je vlažno i crveno, a oko toga se malo peruta koža. Dlaka ne otpada ništa drastično (linja se puno, ali ne više nego inače). Tako ima na desetak mjesta. Ne svrbi i ne boli (bar ne jako).
Imam još jednog psa(mješanac labradora) ali on to nema. Jedu istu hranu, spavaju na istom mjestu, šetaju skupa i sve. Pretpostavljam da bi oba imala da je nešto zarazno kao npr. gljivice.
Jel imao netko sličnih iskustava?
vbenzon1 - Utorak 20.02.2007. 20:39
Subject:
Moguće je da se radi samo o padu imuniteta ili alergiji. Moj pas je imao slićnih problema kod pada imuniteta. Za to je dobar B-complex, jedna tabletica na dan. Ali najbolje je da odeš kod veterinara da vidiš šta će ti reći.
Anonymous - Subota 24.02.2007. 14:03
Subject:
gdje točno na koži?
lee - Subota 24.02.2007. 21:59
Subject:
Ima nekoliko na prsima, jedan na vratu, jedan na obrazu, i ponekad po leđima, ali teško je vidjeti jer je tu dlaka baš gusta.
Sad su skoro svi suhi i ljuskaju se. Sive boje. Gledao je jedan veterinar to, kaže da ne zna šta je to, da nisu gljivice ni alergija. Da ako hoću može dati kortikosteroide ili antibiotike, ali ja nisam htjela. nadam se da će proći samo od sebe, a ako se bude pogoršavalo, probat ćemo neke ljekove.
Mislim si: ne boli ga, ne svrbi, da mu fali vitamina bila bi mu dlaka loša, a on se sav sjaji, vesel je razigran, šta ću ga patiti s nekim navlačenjem po veterinarskim ambulantama.
Anonymous - Nedjelja 25.02.2007. 10:48
Subject:
mislim da si dobro postupila, jer su kortikosteroidi i antibiotici najkraći i često krivi put do izlječenja... vjerojatno se radi o prolaznom padu imuniteta i vjerujem da će sve biti ok... ako primjetiš da se kompliciraju ti "prištići", onda će ih trebati zasebno obrađivati...

inače, tako nešto se može javiti kod alergije na buhe - od malih "prištića" do velikih mjehura....
lee - Nedjelja 25.02.2007. 14:35
Subject:
Ma buhe nema sigurno.
On kad ima buhe one malo-malo izađu na dlaku, koliko mu je dlaka kratka i žilava i bez podlake, nemoguće je ne primjetiti buhu na njemu.
Malo sam ga češće kupala u zadnje vrijeme, možda je od toga?
Stalno je u stanu i ide po kaučima i krevetima pa ga ne mogu ostavit prljavog kad dođemo iz šetnje. Uglavnom ga s čistom vodom, a nekad sa blagim šamponom za pse.
Ma, bit će to sve ok.
Anonymous - Ponedjeljak 26.02.2007. 17:35
Subject:
kupanje bez šampona vjerojatno nije uzrok... ali moguće da ima neke veze s problemom... ako je voda češće vlažna, može se promijeniti mikroflora kože, i otvoriti vrata bakterijama koje uzrokuju furunkule (furunkuli su najvjerojatnije ti prištići o kojima pišeš - gnojna upala dlačnog folikula)
lee - Ponedjeljak 26.02.2007. 20:05
Subject:
Bit će da su furunkuli. Izgleda sve bolje.
Hvala na odgovorima.
Sun - Petak 02.03.2007. 18:16
Subject: Kvržica
Demi labradorka, 9 god mi ima 2 kvržice kod rebara, veličine oraha.
bili smo kod veta čekamo 2 tj ako se ne smanje ili narastu on bi ih vadio.
A problem je u tome što mi stara ne da da ju operiram kao prestara je, previše puta operirana, da će joj više oslabit srce bla bla..
Šta Vi mislite?
Mislim mene strah šta ako je nešt gadno pa ne mogu ih ostavit da samo rastu na njoj..
Vlatka_max - Nedjelja 04.03.2007. 19:09
Subject:
To je imao i moj pas, isto labrador, 5 godina. Nismo ga vodili k veterinaru i kvržice su nestale Very Happy. Kaj kaže veterinar?
Sun - Nedjelja 04.03.2007. 20:19
Subject:
Za koji dan idemo na kontrolu pa se javim.
Dida - Ponedjeljak 05.03.2007. 11:07
Subject:
možda su tumori? Confused ...ali ako je dobroćudni onda nema potrebe za operacijom...imali smo jednog boxera na čuvanju, imao je isto takve kvržice na istom mjestu gdje si ti opisala i sve je ok, već 2 godine to ima, star je 10 godina sad...ništa strašno...
Anonymous - Utorak 06.03.2007. 19:55
Subject:
moj mops ti svakih nekolko tjedana ima kvržicu jer luduje po kući, a kak imam parkete skliže mu se pa se udari u zid, bila sam svaki put kod veterinara i ovaj umre od smijeha jer već zna šta je u pitanju
Sun - Petak 09.03.2007. 17:19
Subject:
Ona to ima već neko vrijeme hematomi nisu to sam sigurna...
A ne bi ju sad bezveze mučila s operacijom, stvarno ne znam šta da radim, idemo na kontrolu tek 14.3 pa vam javim...
Sun - Četvrtak 15.03.2007. 16:01
Subject:
Bili smo kod veta, kaže da je dosta narasla i da treba operirat...
horses_love - Četvrtak 15.03.2007. 19:09
Subject:
Sun piše:
Bili smo kod veta, kaže da je dosta narasla i da treba operirat...

ajoj baš mi je žao..držim vam fige da sve super prođe...sretno Wink
Sun - Četvrtak 15.03.2007. 19:19
Subject:
Hvala..još nisam dogovorila kada..kad mi je rekao ako bude sve ok gotovo je za 2 h, e sad mi tak AKO stalno stoji u glavi.
horses_love - Četvrtak 15.03.2007. 20:35
Subject:
Sun piše:
Hvala..još nisam dogovorila kada..kad mi je rekao ako bude sve ok gotovo je za 2 h, e sad mi tak AKO stalno stoji u glavi.

glavno je da misliš pozitivno ..to je najbitnije!!!
vjeruj mi pomaže..imaj nade..pusek tebi i tvojoj Demi !!
Sun - Petak 16.03.2007. 20:44
Subject:
hvala.. Smile
23. ujutro idemo na operaciju, držite fige..
Vlatka_max - Subota 17.03.2007. 16:24
Subject:
Ajde sve će biti dobro Wink.
Anonymous - Subota 17.03.2007. 22:36
Subject:
Canesten kapi........dva puta dnevno kroz minimalno 4 tjedna smirile su situaciju..........zanimljivo, provjereno i stučan savijet koji sam dobila od veterinarke koja je priznata u svijetu pa svojoj stručnosti iz mikrobiologije.
Vlatka_max - Utorak 20.03.2007. 21:32
Subject: Krvava bradavica
E ljudi danas sam vidjela da je maxu oko bradaviće zgrušena krv! Neznam daki je opasno ali ne izgleda dobro...neznam kaj da radim!!
HELP Tuzan
LjiljanaB - Utorak 20.03.2007. 22:21
Subject:
Možda se sam ogrebao dok se češao, probaj mu pažljivo odstraniti zgrušanu krv da vidiš da li ima kakvu ogrebotinu na tom mjestu i možeš mu namazati sa nečim na bazi joda.
Sun - Petak 23.03.2007. 16:41
Subject:
Demica je danas operirana od pola 12 do 15h mi nisu ništa javljali živce sam si pojela...užas..
dovezli su je našli su još 1 kvržicu s dr strane pa su joj 3 odstranili, ima dren i sada miruje samo da se ljepo oporavi..
pa mama nosi kvržice na patologiju pa ćemo vidjet šta je.
Hvala na podršci.
Vlatka_max - Nedjelja 25.03.2007. 16:38
Subject:
Znači pesek ja dobro?
Sun - Nedjelja 25.03.2007. 16:45
Subject:
Je već je živnula sutra će joj valjda izvadit dren..
mia_mia - Četvrtak 29.03.2007. 9:23
Subject: Bakterijska kožna infekcija-impetigo
Već duže vrijeme se borimo s prištićima na koži šteneta,mopsa. To se sad proširilo, pretpostavlja se da je riječ o impetigu premda nije uzet uzorak za analizu. Sad mu dajemo antibiotik oralno i lokalno-mazanjem oboljelih područja.
Ima li tko iskustva s tom infekcijom? Čini mi se prilično tvrdokorna... Sad
Anonymous - Subota 31.03.2007. 19:52
Subject:
Uz antibiotike posveti se poboljšanju općeg stanja svog mezimca. Izbjegavaj i često kupanje sa šamponom. Ovo sa antibioticima je suzbijanje posljedice, a ne uzroka. Uzrok je najvjerojatnije nekakav hormonalni disbalans koji mu je sputao imunitet. Moguće je da se radi i o pasminskoj predispoziciji.
melsas - Nedjelja 01.04.2007. 15:18
Subject:
otiđi kod veta, ali mu prije toga očisti tu zgrušanu krv i pokušaj skratiti dlaku na tom mjestu a da se ne povrijedi (samo ako se imalo razumiješ).
stalno mu dezinficiraj sa maramicom natopljenom pola vode-pola joda.

PS. moraš mu nekako izolirati

odvedi ga svakako vetu.
Anonymous - Nedjelja 15.04.2007. 17:59
Subject: svrbež, češanje, ranice - razni kožni problemi
Imam yorkia starog 12 godina i u nazad dvije godine imamo strahovitih problema sa dlakom i kožom. Kožica mu se počela prhutat i počeo se strašno češat, dok se ne raskrvari. Napravili smo sve moguće pretrage i slali krv na analizu u Njemačku, ali nažalost bez ikakvih rezultata. Po njima je pas posve zdrav Zadnja veterinarka nam je rekla kako pas ima neki psihički poremečaj! Čuli smo da u Sloveniji postoji neka žena psiholog za pse ( šaptačica pasa ) pa ako netko možda zna tko je ona ili možda broj telefona da nam isti pošalje možda je to jedini spas za yorkia. Također ako netko možda ima kakav drugi savjet rado čemo ga isprobat, unaprijed hvala svima
PeTra - Nedjelja 15.04.2007. 18:21
Subject:
Možda ima šugu ali bilo bi mi čudno da to nisu zaključili na pretragama. Možda je u pitanju prehrana ili kupanje.
frederick - Ponedjeljak 16.04.2007. 11:39
Subject:
probaj kod jos nekog veta...jer se ne moze pasu nesta desavat a da je zdrav...

takoder mu probaj kupit od rc hranu za yorkie ili onu sensitive
sretno

ili pitaj za savjez luce na ovom forumu www.ljubimci-forum.com
Anonymous - Nedjelja 06.05.2007. 8:41
Subject: Pomoć- Ranice po tijelu
Evo pas mi već 2 put unutar 3 mj ima ranice po tijelu. Imao je to već jednom. To se desi na 2,3 mjesta na tijelu
Dakle to izgleda ovako, prvo mu koža popuca, pa izlazi tekućina iz nje, a nakon toga se vidi koža, ima manje dlake na tom mjestu.
Bilo je rečeno da je to neka virusna zaraza. Dobio je bio 5 injekcija, svaki dan jednu. i unutar 5 dana je prošlo.
Sad se opet javilo. Jel netko ima isukstava o tome ili pobliže zna što je to?
Tuzan
frederick - Nedjelja 06.05.2007. 11:03
Subject:
tesko je davati savjete o tako ozbiljnim stvarima preko neta,najbolje idi ponovo vetu jer ocigledno niste sprijecili taj virus do kraja...
vbenzon1 - Nedjelja 06.05.2007. 13:52
Subject:
Na kojim djelovima tijela mu se te ranice javljaju? Dali ga to svrbi?
Anonymous - Nedjelja 06.05.2007. 15:24
Subject:
Ovaj put je ispod noge i iza kod repa.
Prvi put je bilo na vratu i na leđima....

Pa vjerojatno, liže to svako malo. Dlaka oko rane je mokra, i na tom dijelu otpada dlaka. I vidi se rumena koža...
PeTra - Nedjelja 06.05.2007. 15:25
Subject: zroci
Tomo piše:
Evo pas mi već 2 put unutar 3 mj ima ranice po tijelu. Imao je to već jednom. To se desi na 2,3 mjesta na tijelu
Dakle to izgleda ovako, prvo mu koža popuca, pa izlazi tekućina iz nje, a nakon toga se vidi koža, ima manje dlake na tom mjestu.
Bilo je rečeno da je to neka virusna zaraza. Dobio je bio 5 injekcija, svaki dan jednu. i unutar 5 dana je prošlo.
Sad se opet javilo. Jel netko ima isukstava o tome ili pobliže zna što je to?
Tuzan

Ima toliko kožnih bolesti pa je po ovim simptomima teško zaključiti o čemu je riječ. Gotovo kod svih kožnih bolesti javise crvenilo kože i opadanje dlake. Uzroci mogu biti bakterije, virusi, nametnici, neadekvatna prehrana....najbolje će to znati veterinar. Ili je dijagnoza bila kriva ili lijek nije bio odgovarajuć. Inače, kožne su bolesti veoma tvrdokorne i treba dosta upornosti da se pas izlijeći.
Odi veterinaru što prije i nemoj čekati da se stvar pogorša jer će bolest biti još teže izliječiva.
tina020 - Nedjelja 06.05.2007. 15:54
Subject:
tako je počeo cushing kod moje line, hitno veterinaru i to specijalistu za kožu.. nadam se da je nešto kožno i lječivo!
vbenzon1 - Nedjelja 06.05.2007. 17:02
Subject:
Tomo piše:
Ovaj put je ispod noge i iza kod repa.
Prvi put je bilo na vratu i na leđima....

Pa vjerojatno, liže to svako malo. Dlaka oko rane je mokra, i na tom dijelu otpada dlaka. I vidi se rumena koža...
Moj Nero je iste takove simptome imao zbog pada imuniteta, znači nije se radilo o nikakvoj kožnoj bolesti već je primarna bolest bila nešto sasvim drugo. Mogla bi biti i upala analne žljezde. Otiđi kod veterinara i preporučujem ti da se napravi i krvna slika.
Anonymous - Ponedjeljak 14.05.2007. 19:31
Subject:
I moj pas ogy ima tako nesto.Mozete mi objasnit kako se zove ta bolest ili neka mi netko posalje sliku vaseg :( psa s tom ranicom?Molim vas.Puno hvala!
Anonymous - Ponedjeljak 14.05.2007. 19:33
Subject:
moj e-mail:delpiero94@net.hr
Sun - Četvrtak 30.08.2007. 16:39
Subject: Problemi s kožom..
Demici labradorka od 9god je počelo faliti dlake oko šapa i prstiju e sad to nije prvi put i prije se događalo pa smo mazali s nekim mastima..
A sad joj je skoro cijela zadnja noga iznutra ostala bez dlake i ispod repa, samo se širi dobili smo od veta neke tabl i nešto za mazanje protiv parazita..baš me brine šta ako se nastavi širiti?ima netko iskustva s tim?
hvala..
vbenzon1 - Četvrtak 30.08.2007. 17:14
Subject:
Moj labrador sa time ima velikih problema.

Dlaka mu najčešće pada oko repa, na bedru i ispod nogu, ali nije riječ o nikakvim parazitima.
Kod njega su u pitanju ekcemi koji nastaju zbog pada imuniteta. Ako to u startu ne zaustavimo jako se proširi.
Dobije antibiotike i mix vitamina, i nešto da ga to ne svrbi jel se do krvi zna izgristi.
Svaki dan mu dajem B-complex i neko vrijeme sam mu davala i tableticu Imunnala.

Dali je veterinar siguran da je rijeć o parazitima?
Sun - Četvrtak 30.08.2007. 17:39
Subject:
Ma ne znam šta da ti kažem mama je bila s njom, tak je rekao a sad šta je to ne znam u utor idemo na kontrolu pa ću vidjet..ali nikada joj nije bilo tako jako..baš ću ga pitat da nije isto to..
LjiljanaB - Četvrtak 30.08.2007. 22:15
Subject:
Cure, pogledajte ovaj link www.anivital.de , proizvodi su jako dobri.
Ja sam mojim psima davala Cani Age iz te linije proizvoda i bila sam jako zadovoljna kako reagiraju. Sada macama preventivno dajem Feli Immun.
Vlatka_max - Petak 31.08.2007. 11:20
Subject:
E to je imao i moj pas prije godinu dana i sada ima opet ispod vrata i na nozi.Pogledajte u osobnom albumu sliku.
Vlatka_max - Petak 31.08.2007. 11:41
Subject:
Evo slike od max inače to mu je bilo u 7 mj. 2006 god.
http://svijet-ljubimaca.com/forum/album_pic.php?pic_id=7210[img][/img]
Sun - Petak 31.08.2007. 17:10
Subject:
U pa ne izgleda joj baš tako onako samo čista rupa i nema dlake kao da obrijano..
vbenzon1 - Petak 31.08.2007. 21:06
Subject:
Kada se tek pojavi kod moga Nere to izgleda ovako(s time da mu sva ova dlaka koja mu je sada mokra zna pasti), ali kada se sasuši slično je kao na slici koju je stavila Vlatka.
Sutra opet moramo na injekciju Ljut
A koliko mi se čini labradori su skolni takvim kožnim problemima. Sad

Sun - Četvrtak 06.09.2007. 16:29
Subject:
Bile smo jučer kod veta nikakva poboljšanja dobila još tableta i to je to.. Sad kontrola u ponedj..
Jessy - Srijeda 23.01.2008. 13:26
Subject:
Pozdrav! Prije nešto više od mjesec dana udomili smo žensko štene mješanca (ne zna nitko točno reći koje su tu sve pasmine mješane). Uglavnom, netko je štence jednostavno bacio na ulicu, pa smo se smilovali jednome, tj. jednoj curici, budući da smo veliki ljubitelji pasa. Trenutno je stara 2,5 do 3 mjeseca i prošla je sve potrebne procedure: 2 puta čišćena od glistica, cjepljenje + docjepljivanje, amuplica protiv buha ... Međutim ona od samog početka češka uši i trese glavom, grize si šapice, češe se i lovi si rep te se dosta liže po spolovilu nakon piškenja i kao da si želi doći do analnog otvora, tj. kao da ju tamo nešto smeta. Veterinarka je rekla da "oni to tako nekad rade i da je to igra" što je meni glupava izjava (ili znaš šta je ili ne znaš). Dakle, gliste nisu, za pune analke je još premlada (ili?), hranu smo mijenjali nekoliko puta, ali ništa se nije po tom pitanju češkanja promijenilo (nedavno smo krenuli sa BARF-om i obožava ga). Na koži se ne vide nikakve promijene, nema osipa nigdje. Želim joj pomoći da mi ne postane zbog toga neka živčana poslije. Ima li netko kakvu ideju ili slično iskustvo? Hvala unaprijed.
rottfan - Petak 06.06.2008. 10:00
Subject:
vbenzon1 piše:
Kada se tek pojavi kod moga Nere to izgleda ovako(s time da mu sva ova dlaka koja mu je sada mokra zna pasti), ali kada se sasuši slično je kao na slici koju je stavila Vlatka.
Sutra opet moramo na injekciju Ljut
A koliko mi se čini labradori su skolni takvim kožnim problemima. Sad

dali ste riješili ovaj problem i kakva je terapija bila?imam istih problema sa svojim psom a nisam ga još vodio vetu.
BRUNO BUDIĆ - Četvrtak 28.08.2008. 19:56
Subject:
e bok ima zadnjih tjedan dana kujica mi se čudno ponaša svako malo se češka iza uha i grize se i liže po nogama pregledao sam je i nema krpelja no međutim primjetija sam da ima di koju ranicu na nozi na tom mjestu joj ne otpada dlaka pa sam je odlućio okupati u šamponu sa insekticidom i nije pomogao a danas sam je poprskao biokillom pa ču vidit reakciju inače redovito joj stavljam frontline ampulu protiv parazita jel znate možda uzrok
ismarvet - Subota 30.08.2008. 22:01
Subject:
jedno intimno pitanje: da li si puno van kuce? ako jesi da li ima neko sa tvojom kujom i gdje se ona tad nalazi?
BRUNO BUDIĆ - Ponedjeljak 01.09.2008. 11:34
Subject:
ma kad sam ispred kuće onda ona bude u dvoru ili najčesće stoji na skalama ili pred vratima u kuću ne bježi okolo a kad je šetam onda je na lancu
BRUNO BUDIĆ - Ponedjeljak 01.09.2008. 11:36
Subject:
uvijek na nju netko pazi da ne odluta kraj kanti za smeće ili u obližnju livadu da joj se što ne dogodi iako rijetko kad ode izvan dvorišta
ismarvet - Ponedjeljak 01.09.2008. 13:33
Subject:
ovo sto sam te pitao mislio sam na samog tebe... da li puno radis i da li ona ostaje tad sama?? jer se desava da pas kad je puno sam od dosade pocne da lize svoje sape, tad dodje do tanjenja koze, svrbeza i tek onda nastanu problemi kad se pas pocne cesati zbog svraba... takve stvari se mogu rijesiti samo cescim setnjama i igrama sa psom...

ne bi bilo lose i da je odvedes vetu da uzme uzorak da nije neko i gljivicno oboljenje...
pile - Utorak 02.09.2008. 11:52
Subject:
Ovo potpisujem,i moja kujica je imala taj obicaj-da se iz ciste dosade gricka ali na srecu shvatila sam to i rijesila problem.
BRUNO BUDIĆ - Utorak 02.09.2008. 13:39
Subject:
viruj mi nije joj dosadno uvijek je netko u kući tako da nije sama a i po prirodi je vesela zaigrana redovito ide u šetnju a to za veta otić ču ako se nastavi još jače češat onda ču otić
topaz - Četvrtak 04.09.2008. 19:13
Subject: je li šuga?
ovako imam ženku staru 8 god,nikad nije bila bolesna, samo prehlade. sada ima na uhu jako mali dio bez dlaka, njega nagrizaju muhe pa malo katkad krvari.. sad sam skužila da joj na tom dijelu počinju rasti dlake.. i da muhe malo manje idu na to.. ima li ona šugu? nije ju svrbilo, po ostatku tijela je sve normalno samo mi malo šepa na prednju desnu.. aj ak netko zna što joj je neka kaže da se ne brinem.. molim vas za pomoć!!! Tuzan Plakanje Plakanje
ismarvet - Petak 05.09.2008. 7:42
Subject:
sto se tice tog na uhu, ako je pocela rasti dlaka onda je sve uredu... suga nije 100%... mozes slobodno malo namazati nekom kremom za ruke (ako nemas nista drugo za svrab) cisto da se ne bi pocela cesati...

sto se tice sepanja - moras je odvesti veterinaru da pogleda da se nije negdje posjekla, ubola na nesto ili nesto drugo... to ti je tesko reci preko foruma...
topaz - Petak 05.09.2008. 9:46
Subject:
hvala ti puno.. ma sve je ok.. danas ne šepa.. vjerojatno je krivo stala, a uho joj je 100puta bolje.. Very Happy Very Happy Very Happy
pile - Petak 05.09.2008. 12:56
Subject:
Suga nije sigurno jer pas sa sugom se cese ne kontrolisano.Imala sam priliku to da vidim a uz to dlaka otpada u mjeri koja nije zanemariva.
akotarac - Nedjelja 19.10.2008. 22:30
Subject: hitna pomoc......:(
vec 2 mjeseca svog joksirca vodim kod svih veterinara po Splitu,i nikako da nadem rjesenje velikih krvavih krasti koje mu se stvaraju po kozi......govorili su da su buhe jer ga je u pocetku cesalo grozno i neizdrzivo.i nakon samponiranja i ko zna koliko antibiotika,bilo u tabletama bilo u kremama.nista ne pomaze...
Moze li mi itko rec sto bi moglo biti? imam i slike ali neznan ih postavit,pa ako itko moze pomoci,poslala bi na mail!!!! hvala..........[/img]
ismarvet - Ponedjeljak 20.10.2008. 6:34
Subject:
hajd posalji na moj mail pa cu ih ja pokusati postaviti...
topaz - Petak 16.01.2009. 13:51
Subject: trebam pomooć =(
Ovako.. danas kad sam išla iz škole, vidjela sam jednog predivnog psa.. stvarno je jako lijep i nisam ni slutila da ima neku bolest ili tako nešta...
neznam šta mu je.. sumnjam na šugu ali nisam sigurna.. lijeva strana njegovog tijela je bez dlakaa.. na jednom dijelu ima kao neka rupa, vidi se i meso i sve.. unutra već ima crvi.. pas normalno hodaa i nie agresivan.. ja ga nisam smjela donijet kući... jel zna možda netko što mu je?? ilii jel mogu zvati neki broj da ga netko pokupi ili tako nešta?? iz đakova sam... moolim vas za pomoć. jako mi ga je žao i stvarno bih mu nekako pomogla ali neznam kako.. Plakanje Plakanje Plakanje Plakanje Plakanje Plakanje Plakanje
ismarvet - Petak 16.01.2009. 22:12
Subject:
pokusaj ga odvesti kod veterinara i zamoliti ga da ti izadje u susret te da nesto besplatno uradi... ja sam iz Bosne pa ti ne mogu pomoci po pitanju vaseg stanja u veterini...
topaz - Subota 17.01.2009. 10:25
Subject:
ok... samo mi je sad problem kako ću opet pronaći tog psa... negdje je otišao.... hvala puno.. samo me još zanima sumnjaš li ti na šugu ili?? rana mi se čini kao da je već starija.... hvala još jednom Smile Plakanje
ismarvet - Subota 17.01.2009. 10:59
Subject:
pa moguce je i da je suga... ali je tesko reci jer nemam niti slike... takodjer je moguce, s obzirom da ima ranu koja se ucrvala, da je doslo do propadanja povrsnog tkiva jer su se crvi pojavili a oni jedu samo mrtvo tkivo... a samim tim, kad je koza mrtva onda i dlaka otpada...
topaz - Subota 17.01.2009. 12:18
Subject:
eto još jednom puno hvalaa.. nadam se da će sve biti u redu.. Very Happy Confused Question
martina0808 - Subota 30.05.2009. 15:11
Subject:
Imam zenku kanarske doge-presa canario-.Njoj je sa otprilike godinu dana pocela opadati dlaka i stvarale su se rane na kozi i sape su joj jako oticale.Prvi veterinar kojeg smo zvali reko je da je to alergija na hranu i da joj dajemo neku drugu.Sa kire smo presli na k-9 hranu.To i dalje nije prolazilo pa smo zvali sve zive veterinare kao "najbolji" u zupaniji i neki su govorili da je suga,a neki da je gentski ili hormonski poremecaj jer su parili rodbinu il pse iz istog legla.Jedan nam je vet. dao antibiotike i rekao ako joj od toga ne prode da cemo je morat eutanizirat.Bilo joj je malo bolje al nije se vidila nikakva promjena na kozi osim sto su joj rane malo zarasle a dlake nema ni danas.Jako je velika i jede dobro.Ja je nemogu vodit kod veterinara jedva smo nagovorili ove da dodu kod nas i da je pregledaju i ona ja pas cuvar,nije naviknuta na druge ljude.Jos sam primjetila da je ljeti grizu muhe ja ih tjeram a one nista skroz se zaljepe za nju i nemicu.Najcesce joj naprave rane po usima.Koza je svrbi al ne toliko jako ko prije pa si i tako ona sama pravi rane.I oci joj se krmeljaju,jel bi tu pomogla kamilica ili ona mast za oci sto mi koristimo?? Jel zna netko neki prasak,kremu il nesto drugo za kozu?
Rolleyes
martina0808 - Utorak 02.06.2009. 12:45
Subject:
oce neko nesto napisat? Confused Plakanje
jess - Utorak 02.06.2009. 13:36
Subject:
Ja ti ne mogu pomoci,jer ne znam mnogo o tome posalji poruku Ismarvetu(Moderatoru)!!!!!!!!!!!
martina0808 - Četvrtak 04.06.2009. 14:10
Subject:
niko nista,OPET?? Ako je netko imao ovaki problem sa svojim psom plz nek nest napise..Javila se moderatoru i ne odgovara..ako sam dobro poslala Confused
tina020 - Četvrtak 04.06.2009. 20:50
Subject:
A šta jede sada?

Ja bi joj prehranu promijenila, tipa kuhala bih joj piletinu i rižu ili junetinu i rižu i sl, dodavati joj jaje u prehranu (skuhano, jednom tjedno), također joj dodavati maslinovo ulje.. ja sam svog psa čak znala mazati sa uljem (bila se jako perutala, ali to sam ja ovak na svoju ruku).

Dalje, možda joj je imunitet loš, kako ona ovako jede inače? Da joj uzmete calopet pastu? Uglavnom ja bih bacila svu tu kupovnu hranu i probala sa kuhanom pa ćeš onda najbolje znati..

Što se tiče očiju, redovito ih treba čistiti - koliko ima godina?, to kod starijih češće se zna pojavljivati, kamilica ti je čist okej.. joooj, ja sam svojoj pesekici mazala sa nekom masti, ajd kad se sjtim napišem
tina020 - Četvrtak 04.06.2009. 20:51
Subject:
Makar mislim da bi bilo najbolje da ode na kompletnu pretragu, vaditi krv, itd. Gdje se vi nalazite? Postoji li možda neki prijevoz životinja i sl, ako ju je tebi problem voziti?
martina0808 - Četvrtak 04.06.2009. 22:43
Subject:
ja sam iz vinkovaca,nema tu nista ni pristojan pet shop nemamo samo poljoprivredne trgovine.Nevjerujem da se ovdje vadi krv,al ona je stvarno prevelika da bi ja nju igdje mogla vodit i ti svi vetovi koji su u gradu su bili kod mene da je pogledaju,rane vise nema ni sape joj vise ne oticu,samo dlake nema.Bila sam joj davala VMP vitamine i od toga su joj prosle rane.Sad mi samo treba nesto da dlaka naraste,jel postoji neki prirodan lijek cula sam da su dobra jaja i maslinovo ulje,jel to istina?
martina0808 - Četvrtak 04.06.2009. 22:46
Subject:
ej nisam vidila ovu poruku prije,jede ono nase sa stola kosti i to sto nam ostane.Sad ima oko dvije tri godine,hvallaaa puno sutra cu je odma natrackat sa uljem Cool Big smjesak
martina0808 - Četvrtak 04.06.2009. 22:47
Subject:
jel ta calopet pasta za ljude il pse,gdje ima za kupiti za cega je?
tina020 - Petak 05.06.2009. 6:31
Subject:
to ti je pasta za podizanje imuniteta i apetita Smile za pse, može se kupiti kod veta.
Maslinovo ulje i jaja su super stvar, jednom tjedno joj skuhaj jaje pa joj dodaj u prehranu.. Ja bi ju prestala hraniti s ostacima i počela raditi obroke za nju, da joj se ta dlaka ima od čega popraviti. Kosti su okej, ali joj ne smiješ dati da ju pojede cijelu i paziš naravno da joj ne daješ pileće ili one male i sl.

MAslinovo ulje joj uvijek možeš dodavati u prehranu, tako je i bolje za kožu.. Ovo mazanje je meni onak došlo, haha.. ja sam joj i u prehranu dodavala, ali sam joj i utrljavala, smrdila je na ribu, ali nakon nekog vremena koža joj se oporavila.

Joj, za dlaku i kožu joj možeš davati i pivski kvasac, to je i za ljude dobro.. Mislim da to ima u apotekama za kupiti (to je inače za ljude).

znam da je velikog peseka teško nahraniti, ali ona treba jednom dnevno imati pošten obrok:

najbolje ti je skuhati malo riže, malo mrkve i neko meso; možeš joj i iznutrice kuhati (jetrica - moja se davi u tome, ali joj baš nije dobro za probavu; želučeke, srčeko, plućica i sl. - to recimo uopće nije skupo i možeš kupiti ili u dućanu ili se dogovoriti sa mesarom). Ako kuhaš juhu,možeš joj dati meso iz juhe sa mrkvicom, celerom i čime već.. Eto nadam se da sam ti malo pomogla..
martina0808 - Petak 05.06.2009. 11:35
Subject:
jesi puno,znaci jaje joj dajem jedno tjedno maslinovo ulje mogu svaki dan, a pivski kvasac, to sam i ja koristila,jesi se sjetila kako se zove mast za oci?
tina020 - Petak 05.06.2009. 18:57
Subject:
Maslinovo ulje joj možeš komotno stavljati u obrok, ali nemoj puno.. neka se navikne jer možda joj se neće baš svidjeti.. moja ga recimo obožava, ali to ovisi od peseka do peseka.. probaj tako s jajem i maslinovim prvo, a poslije joj možeš jednom tjedno davat i taj pivski kvasac..

ma to za mast odi u ljekarnu i vidi šta nude pa uzmi neku!
martina0808 - Subota 06.06.2009. 14:57
Subject:
sviđa joj se maslinovo ulje Very Happy Very Happy
tina020 - Subota 06.06.2009. 16:35
Subject:
super.. ajde javljaj se, baš me zanima hoće li i tvojoj pesici maslinovo ulje pomoći! Wink
martina0808 - Nedjelja 07.06.2009. 13:42
Subject:
evo...danas sam je prvi put namazala sa uljem,al samo glavu zato sto se jaaakoooo boji vode pa se nije dala al sutra cu je cijelu umuljat Cool
mp - Ponedjeljak 08.06.2009. 14:20
Subject:
Molim za pomoć, imam bernardinku staru 8mj. koju hranim tako da joj jedan obrok dam kupovnu hranu (purina) a drugi kuhanu hranu,međutim počele su joj se na području gdje je bijela dlaka pojavljivati "pjege" smeđe dlake i to na šapama. Zanima me što je uzrok tomu i da li je to samo estetski problem ili i zdravstveni? Hvala!
Zlatni - Ponedjeljak 06.07.2009. 8:43
Subject: ranice na laktovima
Moj pas je star 5 godina. Radi se o retriveru koji je prilicno zivahan. Prije nesto vise od 3 mjeseca imao je operaciju kriznog ligamenta zbog cega je dosta lezao. Sada je gotovo u istoj formi kao prije operacije.
Mene zabrinjava sto sam primijetila da mu se prorijedila dlakana laktovima i da se koza malo ogulila. Znam da je to kod starijih pasa prilicno uobicajeno zbog dosta lezanja, ali mislim da 5 godina i nije neka starost...
Zna li neko kako da tretiram laktove i postoji li uopce mogucnost da se sprijece te ranice i kasnije kraste koje zaista ruzno izgledaju, a gotovo sam sigurna da i iritiraju psa.
ismarvet - Ponedjeljak 06.07.2009. 9:37
Subject:
to su ti dekubitusne rane koje su sasvim normalne kod svih pasa... nije bitna starost... to se pojavilo i kod moje kuje kad se okotila jer je tad dosta lezala i sad se skoro i ne primjeti... to mjesto ostane golo ali okolne dlake ga dosta prekriju... uglavnom ako je to tek nastalo mozes povremeno mazati nekim dezinfekcionim sredstvom: jod, rivanol, .... samo zbog tog da se sad na to ne navuce neka infekcija... to mazi sve dok je svjetle ruzicaste ili crvenkaste boje...

btw. to njih nista ne iritira...
Zlatni - Ponedjeljak 06.07.2009. 10:07
Subject:
Hvala ti Smile
Molim te jos da mi kazes sljedece: ako na tim ogoljenim mjestima ima recimo ranice - par tockica, kao da je koza ispucala - smijem li na to stavljati jod i rivanol?
Hoce li ga peckati ili zaboliti?
I jos: smijem li mu mazati ta mjesta nekim uljem, npr. kantarionom koji je izvanredan za sva kozna ostecenja?
ismarvet - Ponedjeljak 06.07.2009. 11:19
Subject:
mozda ce je jod malo pecnuti ali to veoma kratko traje... mogao bi uljem mazati, nece joj skoditi, ali nemas potrebe za tim... jer je to tzv. "fizioloski" te nije dovelo do nekih ozbiljniji promjena... tj. nije koza ni suha niti na neki drugi nacin pstecena...

ovo sto sam ti preporucio je cisto zbog izbjegavanja seknudarnih infekcija... s obzirom da znam da se stvaraju te ranice ukoliko ne cistis vrlo lako se moze navuci infekcija...
Rottnewb - Subota 11.07.2009. 19:47
Subject: Krastice na vratu
e ovako ja sam na peseku naso neke krastice na gornjem dijelu vrata na ledjima i na nozi.. i danas sam skuzio da ima buhe nije se coho do sad pa nisam ni provjeravo previse..sutra ga vodim kod veterinara da vidim sta je to al eto ako neko zna mozda nek mi kaze... mali je star 2.5 mj sada ..rottweiler.. imam i pitbulla pa moze je moguce da ga je on udario malo jace prilikom igre ili nesto?
Rottnewb - Nedjelja 12.07.2009. 12:40
Subject:
bio sam danas kod veterinara..to je neki kao juvenilni dermatitis..dao mu je antibiotike i tako tabletice neke da pije. vjerojatno mu je neko bacio komadic salame sa stola ili nesto sta mu nije dobro sjelo.
ismarvet - Ponedjeljak 13.07.2009. 9:43
Subject:
ako ima buhe onda vrlo lako one mogu biti uzrok svemu tome...
Rottnewb - Ponedjeljak 13.07.2009. 18:16
Subject:
reko je veterinar vjerojatno od neke hrane
martina0808 - Nedjelja 19.07.2009. 16:17
Subject:
imam srednjeazijskog ovcara starog 6 mj. kad je imao 2 mj. pojavila mu se alergija na stomaku i vet. nam je reko da je to od hrane, a sad mu se oko njuske prorijedila dlaka ali samo na nekim mjestima i oko ociju i ispod oka ima neku malo crvenu flekicu ...sad je ljeto pa sam prvo mislila da je to od linjanja al to mu je samo na njusci...nzm da ga vodim kod veta,a ono nije nista oce ljudi rec da nisam normalna Lol al to je jako malo vidi se tek kad se zabuljiš Shocked al opet me malo brine sta bi to mooglo bit...
martina0808 - Utorak 21.07.2009. 10:59
Subject:
i ceska se po tome
ohsococo - Ponedjeljak 17.08.2009. 10:35
Subject: svrbez i opadanje dlake
Molim za pomoc, imam mopsa od dvije god i u zadnje vrijeme se poceao jako cesati iako nema buhe i krpelje, pocele su mu izrastati tamnije dlake, a sada kad sam se vratila s ljetovanja primjetila sam mu na straznjim nogama tj "bokovima" cuperak te da mu na tim mjestima dlaka jako puno ispada, tocnije ako povucem prstima ispane mu cijela saka dlaka.
Hvala unaprijed.
ismarvet - Ponedjeljak 17.08.2009. 15:35
Subject:
jedini savjet je da odes kod veterinara da pregleda analnu zlijezdu... takodjer moze biti i neka alergija ako je sjedio negdje ali sve to veterinar na licu mjesta mora ispitati...
vanste - Ponedjeljak 31.08.2009. 17:48
Subject:
ja imam bernardinca zenku staru 2 godine i ponekad joj se pojave sitne krastice i ranice po kozi, koje ona krvnicki cese :/ kupali smo je sa nekim ampulama sto smo kupili, i opet nista. sad ima na repu i na zadnjem delu, a gliste nisu, jer joj dajemo tablete protiv glista u odredjenim vremenskim intervalima. zvali smo i veterinara i dobijala je injekcije i opet se ponavlja. hrani se fino, granule od malena, salame, ne jede masno i nezdravo i stvarno ne znam sta moze biti problem. ako je neko imao slican problem, molim da odgovori i pomogne. hvala unapred Smile
Rottnewb - Ponedjeljak 31.08.2009. 20:00
Subject:
jel to tocno na repu ili malo iznad? jel ako sam u pravu malo iznad repa nalazi se lucna zlijezda i moguce je da nisu bas ranice nego se zlijezda upalila ili nesto pa luci i onda se to susi.. i svrbi naravno.. neznam tocno kako se to rijesava al eto vet bi trebo znat.. ma da nekad ni oni neznaju tocne uzroke zbog cega se psi ceskaju stalno..
tina020 - Ponedjeljak 31.08.2009. 20:43
Subject:
vanste piše:
ja imam bernardinca zenku staru 2 godine i ponekad joj se pojave sitne krastice i ranice po kozi, koje ona krvnicki cese :/ kupali smo je sa nekim ampulama sto smo kupili, i opet nista. sad ima na repu i na zadnjem delu, a gliste nisu, jer joj dajemo tablete protiv glista u odredjenim vremenskim intervalima. zvali smo i veterinara i dobijala je injekcije i opet se ponavlja. hrani se fino, granule od malena, salame, ne jede masno i nezdravo i stvarno ne znam sta moze biti problem. ako je neko imao slican problem, molim da odgovori i pomogne. hvala unapred Smile

a da nisu buhe možda? jer ako ona to češe znači da ju svrbi pa si možda ona sama napravi te ranice, ili može biti alergija na hranu, probajte joj polako davati neku drugu.. ili može biti alergija na šampon..
kakve injekcije joj je vet davao, najčešće daju nekakav vitaminski koktel za imunitet, a to je bzvz za ovo što ti navodiš.. treba ti vet koji će ju detaljno pregledat i dati ti konkretan odgovor, a ne dat joj injekciju i poslat doma Smile
vanste - Ponedjeljak 31.08.2009. 21:01
Subject:
hvala vam puno na odgovorima. u pravu si Tino, jeste neki koktel. 3 injekcije, nije ni osetila. a i kazu da psi ne treba da leze na betonu ili sede dugo vremena, a moja to stalno radi i ne znam kako da je odviknem od toga. a ima travnato dvoriste od 400 kvadrata i ona opet na beton :/
pre je imala to na glavi i mi joj stavili hidrogena i malo joda i proslo cas posla. to su kao neke male krastice, na kojima je dlaka poprilicno retka. hm buve mogu biti, al ima ona onu ogrlicu protiv buva. e sad, koliko ona pomaze, hm... Question
tina020 - Ponedjeljak 31.08.2009. 21:21
Subject:
najbolje je da ju pregledaš na danjem svjetlu, buhe su ti onak male i crne, budeš ih vidjela ako hodaju po njoj.. ma te ogrlice nisu nešto, ako ima buhe morat ćeš jako dobro dezinficirati prostor gdje ona leži jer se njih jako teško riješiti i nju okupat šamponom protiv buha.. imaš možda još nekog veta da posjetiš, jer ipak čudno mi je ako su buhe da vet to nije skužio? gdje si ti? a gle peseki leže tamo gdje im je ugodno, ne vjerujem da joj je to od ležanja.. od ležanja eventualno može dobiti neka oštećenja po nogama, kao neke utiske.. ali to mislim da dobivaju psi koji se slabo kreću
vanste - Ponedjeljak 31.08.2009. 21:46
Subject:
ma tako sam i mislio u vezi ogrlica. msm da nema buve, nisam primetio da se cese bilo gde osim po tim mestima gde su krastice. iz indjije sam, ako znas gde je to. inace bernardinci sami po sebi, su super rasa, al brate sto su teski za odrzavanje, strasno. mnogo je velika da bi sa njom baratao kako oces, ako nesto nece, ne mozes joj nista iako je poslusna i sve. onda sto joj se dlaka sceba na repu i ispod usiju, uprkos cesljanju i sve... pa mora da se odsece i izgleda ruzno i tako to. odakle si ti? 020 - srbija?
vanja2104 - Utorak 01.09.2009. 17:17
Subject:
Imam kovrdzavog bisona starog 3 godine i poceo je sam sebi da pravi ranice na kozi, sam sebe grize i lize. neko vreme je stao i danas vidim ponovo iznad repa, na ledjima, veliku krastu je napravio tu, sta da radim? zna li iko od cega je to?
vanste - Utorak 01.09.2009. 17:54
Subject:
vanja2104
dobro ga pregledaj, tako i moj bernardinac isto ima ranice, i na kraju smo shvatili da ima buve iako nosi ogrlicu protiv buva. procitaj komentare od Tine020 iznad mog post-a , bas smo pricali o tome.
tina020 - Utorak 01.09.2009. 18:01
Subject:
vanste piše:
ma tako sam i mislio u vezi ogrlica. msm da nema buve, nisam primetio da se cese bilo gde osim po tim mestima gde su krastice. iz indjije sam, ako znas gde je to. inace bernardinci sami po sebi, su super rasa, al brate sto su teski za odrzavanje, strasno. mnogo je velika da bi sa njom baratao kako oces, ako nesto nece, ne mozes joj nista iako je poslusna i sve. onda sto joj se dlaka sceba na repu i ispod usiju, uprkos cesljanju i sve... pa mora da se odsece i izgleda ruzno i tako to. odakle si ti? 020 - srbija?

ne, iz hrvatske.. eee ne znam ti preporučiti nikakvog veta nažalost..
možda da odeš kod bilo kojeg drugog po neko drugo mišljenje..
tina020 - Utorak 01.09.2009. 18:03
Subject:
vanja2104 piše:
Imam kovrdzavog bisona starog 3 godine i poceo je sam sebi da pravi ranice na kozi, sam sebe grize i lize. neko vreme je stao i danas vidim ponovo iznad repa, na ledjima, veliku krastu je napravio tu, sta da radim? zna li iko od cega je to?

mogu biti buhe pa se gricka, mogu biti analne žljezde. Psi kojima su pune analke često se znaju svrbiti i gristi po zadnjem dijelu tijela te si tako naprave rane i oštete dlaku.. ovako mi samo nagađamo, najbolje je da odeš kod veterinara koji će ga detaljno pregledati!
galatzer - Petak 16.10.2009. 21:20
Subject:
Pogledaj sastav hrane koju daješ štenetu, u dosta slučajeva uzrok alregiji na hranu je piletina, odnosno protein iz pilećeg mesa, a to se da riješiti i promjenom hrane, odnosno upotrebom hrane za pse koja sadrži drugo meso, prvenstveno janjetunu, a u zadnje vrijeme i ribu.
kety01 - Nedjelja 18.07.2010. 13:46
Subject:
A mozda ima neke gljivica :O
majma - Ponedjeljak 19.07.2010. 15:21
Subject: Kožna bolest - pomoć
Imam mesanca ima oko 10 godina (ne znam tacno uzeli samo ga sa ulice a bio je vec odrastao pas), i pre otprilike pola godine poceo je da ima kozne probleme. Isli smo kod veterinara i rekao je da je alergican na ujed buve. Stalno se gricka, napravio je sebi kraste i koza mu je jako crvena. Primao je neku terapiju, inekcije, dobili smo neku ampulu da ga sa njom okupamo, neki specijalni sampon, naprskali smo celu kucu sa tom amplulom, sve smo radili kako je vet rekao, stavili smo mu frontline, pre toga bayer-ovu ogrlicu dali smo silne pare veterinaru i nista mu nije bolje. On se jadan ubi od cesanja i grickanja. Mi vise ne znamo sta da radimo. Evo ja cu staviti slike cisto da vidite o cemu pricam pa ako neko moze da pomogne molim vas

Sanja - Utorak 20.07.2010. 18:36
Subject:
Jadan pas Eek

Kao prvo što bih ja napravila, posjetila bi drugog veterinara ako je to moguće.
Kao drugo, da li je tvoj pas ikad imao buhe? Ako si mu stavljala ogrlice i frontline, buhe ne bi smjeo niti imati. moguže da je u pitanju neko kožno oboljenje.
Ako je ipak alergija na buhe, jeli dao psu antialergijske tablete i kortikosterodnu terpiju?
Ja bi osobno bez razmišljanja dala svom psu nekoliko dana po jednu tabletu Claritina koji se kupuje u apotekama bez recepta. Nadam se da bi moglo pomoći a naštetiti sigurno neće.

Pročitaj malo ovdje što piše o alergiji od buha
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:H6ARGByILYsJ:www.ferarica.com/cms_print.asp%3FarticleID%3D63+pas+se+%C4%8De%C5%A1e&cd=7&hl=hr&ct=clnk&gl=hr
majma - Srijeda 21.07.2010. 10:04
Subject:
Sanja, bili smo kod 2 veterinara i obojica su rekli da su buve. Davali su mu uvek neku terapiju, vodlili smo ga svaki dan da prima po dve inekcije, i dali su nam tu belu tecnost sa kupanje i prskanje kuce. Vet je preporucio Bayer-ovu ogrlicu koju smo mu stavili. To mu nije pomoglo. Onda nam je vet u Pet centru dao neki sampon na biljnoj bazi koji je protiv alergije, stavili smo mu frontline, pre toga ga opet okupali sa onom belom ampulom, i isprskali kucu, medjutim i to kao da nema nikakav efekat on se mucenik i dalje ceska i grize. Mene je samo strah da nije uz to i neko kozno oboljenje koje im je promaklo. Hvala za savet dacu mu claritin ne znam kako mi to nije palo napamet.
goya - Srijeda 21.07.2010. 12:15
Subject:
majma - rekli ste da se dosta novaca ostavili kod veterinara...da li vam je on za to obavio neke konkretne laboratorijske pretrage na psu..poput analize krvi ili biopsije, da li je isključio da je riječ o kontaktnom alergijskom dermatitisu, bakterijskom ili parazitskom upalnom procesu na koži, da li je barem pregledao psa pod Wood-ovom lampom, da li je također kao uzrok problema kod Vašeg psa isključio moguće prisustvo crijevnih nametnika ?
ismarvet - Srijeda 21.07.2010. 14:49
Subject:
iako je nezahvalno na ovaj nacin postavljati dijagnozu ja cu se usuditi i reci da bi ja prije posumnjao na neku infekciju gljivicama... ne znam gdje zivis ali najbolje bi ti bilo da posjetis nekog veta koji ima laboratoriju i koji ce moci na koliko toliko detaljniji nacin da ispita stanje...

za pocetak, takodjer mu nece skoditi, kupi ketokonazol (to je djelatna supstanca tako da je neki drugi fabricki naziv) i kupaj ga sa tim svaki drugi dan... ostavi malo na njemu da stoji (par minuta) pa onda saperi... to je sampon protiv gljivica... takodjer, neophodno je da mu podizes imunitet sa vitaminima kako bi se i sam mogao boriti protiv toga...

moras biti spremna na dugotrajnu borbu jer su kozna oboljenja najupornija...
sophie2509 - Petak 27.08.2010. 7:52
Subject:
Evo iščitala sam sve probleme koji imaju vaši ljubimci. Moja kujica ima 7 godina. Pred tri godine prvi put ljeti su joj se pojavili gnojni čirevi i krastice. Nakon prelaska na Hills sensitive povlačili su se. Tako je bilo 2 ljeta. Međutim, prošlo ljeto kad su se ti problemi pojavili nisu prolazili više sami od sebe.A upalile su joj se bile i uši. Imala sam malo neodgovorne veterinare koji su napamet postavljali razne dijagnoze, ali bez ijednog pregleda. Liječili su je antibioticima, antimikoticima, kortikosteroidima. Kraste su prolazile (to gnojno je skroz nestalo) , ali se i ponovo vraćale. Nova veterinarka odnjela je uzorak na analizu i ustanovila da je to jedna bakterija, koja zdravom organizmu ne bi izazivala nikakve probleme. Nakon 3 tjedna antibiotika i još jedno tjedan dana bakterija se vratila na kožu ( ne u uši) Kujica se češe, pa da to spriječim, nosi pamučnu majicu. Jedna od verzija daljnjeg liječenja je alergološki test pa desenzibilizacija.(Prije toga doktorica joj ima namjeru davat ponovo antibiotik ali u kombinaciji s kortikosterodiom na 3 tjedna najmanje) Ali, palo mi je napamet- ako moja kujica ima oslabljen imunitet, je li bolje da joj ga pokušam osnažit s npr. kolostrumom prije podvrgavanja kortikosteroidima koji će joj još više naštetit, nakon trenutnog poboljšanja?
Kujica jede hills d/d .
brzi - Petak 03.06.2011. 13:19
Subject:
moja DONA kujica haski 8mjeseci ima svrabez ,samo se ceska i na mjestima se dlaka prorejdila a i linja se dosata ,prvo se pojavila fleka na stomako pa je tu dlaka narasla ali sad se siri prema ledjima i malo na vratu,nije da na tim mjestima nema dlake ali je prorjedjena a i peruta se koza i crvena a ona podera cesajuci...i na zzglobovima je imala krastice ali je proslo..
znali ko sta je to?? ja je vodijo vetu ali ni on nezna Confused kaze valjda neka alergija...cime da je mazem i sta da joj dam...
ja sam je kupao par puta pa malo manje ceska ali nesto je muci ocigledno..
ako neko nesto zna ili ima slicna iskustva neka mi pomogne???
zmaja - Petak 03.06.2011. 14:32
Subject:
Pozdrav!
Može biti svašta i čudno mi je da je vet rekao da ne zna šta je i da vas nije uputio na drugo mišljenje.
Ako možete, odite kod drugog veta što prije
goya - Petak 03.06.2011. 15:45
Subject:
brzi piše:
moja DONA kujica haski 8mjeseci ima svrabez ,samo se ceska i na mjestima se dlaka prorejdila a i linja se dosata ,prvo se pojavila fleka na stomako pa je tu dlaka narasla ali sad se siri prema ledjima i malo na vratu,nije da na tim mjestima nema dlake ali je prorjedjena a i peruta se koza i crvena a ona podera cesajuci...i na zzglobovima je imala krastice ali je proslo..
znali ko sta je to?? ja je vodijo vetu ali ni on nezna Confused kaze valjda neka alergija...cime da je mazem i sta da joj dam...
ja sam je kupao par puta pa malo manje ceska ali nesto je muci ocigledno..
ako neko nesto zna ili ima slicna iskustva neka mi pomogne???

zmaja vam je dobro rekla..zaista je širok spektar mogućih oboljenja kože, autoimunih bolesti, virusnih i bakterijskih infekcija, kao i specifičnih (ali i nespecifičnih) alergijskih reakcija koje se mogu manifestirati na razno razne načine pa tako i na taj koji opisujete kod vašeg psa.
Svakako kako vam je zmaja savjetovala potražite što prije mišljenje i drugih dostupnih veterinara koji će predložiti ozbiljnije i konkretnije dijagnostičke metode kako bi se pokušao pronaći uzrok problema koji muči vašeg psa, a samim tim bi se i ciljano pristupilo liječenju.
Dobro ste postupili što ste kupali psa (kupajte ga u hladnijoj vodi, a možete mu stavljati i ledene obloge na mjesta na tijelu po kojima se najintenzivnije češe), a također bi bilo više nego poželjno da boravi na hladnijem mjestu i izbjegava sunce (u šetnje ga vodite rano ujutro ili kasno navečer) .
I što prije psa odvedite drugom veterinaru.
Sretno.
brzi - Utorak 07.06.2011. 20:23
Subject:
goya hvala na odgovoru. Donu sam jos jednom okupao i prestala se cesat a i crvenilo je proslo,jedino sto se linja a i to se smanjilo,dajem joj vitamin B trebao bih ovih dana da nabavim antodermakotik ili tako nesto,to mi je vet preporucijo
goya - Utorak 07.06.2011. 22:08
Subject:
brzi, nema na čemu Smile , drago mi je ako sam vam barem malo pomogao da se zdravstvena situacija sa vašom Donom poboljša Very Happy .
Vitamin B je ok za dlaku, ali vaš pas pripada u polarne pasmine tako da linjanje o kojem govorite meni više ima prizvuk perioda godina u kojem se nalazimo i prije ga pripisujem prirodnom ciklusu nego simptomu neke bolesti ili alergije.
Antidermakotik kao proizvod je ok, ali osobno da sam na Vašem mjestu ne bih zanemario i radije bih se pridržao izbjegavanja šetnje i izlaganju suncu (posebno u intenzivnom periodu UV zračenja) , i šetnje po asfaltu u blizini prometnica (također i dalje ju osvježavajte hladnijom vodom i neka boravi/spava na hladnijem mjestu preko dana)
Ovo vam kažem jer to prakticiram sa svojim psom yorkshire terijerom koji iako nije imao takve simptome kao vaša Dona ipak je pokazivao znakove intenzivnije reakcije češanjem kože , i to po mom mišljenju upravo zbog sunca ali i prisutnosti morske soli u našim šetnjama.
Otkad izbjegavamo sunce i plaže više nema takvih simptoma.
Probajte pokušati i Vi, ne možete ništa izgubiti, a ako ne pomaže i ne bude vrlo brzo pozitivnih pomaka uvijek možete na Vašoj Doni primjeniti medikamentozno liječenje antidermakotikom.
No, da se razumijemo bez obzira na moj savjet ( i to što sam ja tako postupio sa svojim psom) odluka je isključivo na Vama.
Svakako želim vama i vašoj Doni sve najbolje Smile
brzi - Četvrtak 30.06.2011. 8:57
Subject:
evo vec duze vrjeme DONA se necese i dlaka se vratila,narasla. vet kaze da je alergija neka ili da je i prvo teranje u pitanju Confused ...uglavnom tusiro sam hlanom vodom sto joj se jako svidja i davao B vltamin
hiddenbit - Srijeda 13.07.2011. 0:53
Subject: Mops, problemi sa kozom.
Imam mopsa starog 4 meseca, dobio sam ga sa 7 nedelja ali od 2.5 meseca ima probleme sa kozom. Ranije su to bile sitne bubuljice na kicmi blizu repa i pri prvoj poseti veterinar je konstantovao da je uzrok ujed buve i reakcija na to. Prepisao je hlorofenikol mast i preporucio ispiranje kantarijonovim cajem. Posle tog tretmana bubuljice su se na kratko povukle ali je na tim mestima dlaka opala i pojavile su se sive flekice. Posle par dana vratile su se ali na druga mesta. Pri sledecem odlasku kod veta isti je iskljucio demodikozu i dalje tvrdio da su buve i alergija na iste glavni uzrok, pritom pas je potpuno ociscen kao i stan u kome boravi potpuno dezinfikovan sredstvom protiv buva. Tada je prepisao Xorimax i kompleks vitamina narandzaste boje za kozu i dlaku. Bubuljice su se ponovo na kratko povukle ali na tim mestima nisu ostale sive fleke vec je samo opala dlaka. Pri trecem odlasku, jer su se bubuljice ponovo navratile rekao je da ponovo damo Xorimax i da ostecene delove koze mazemo sa Didermal-om. Ali pre par dana bubuljice kao i do sada su se ponovo pojavile na drugom mestu ( prednje noge, grudi, ispod vrata i na licu oko bora i ociju ). Prisutan je i svrab, tako da cesanjem mops pravi ranice. Vet ovog puta sa rezervom iskljucuje ujed buve i sumnja na alergiju na hranu odnosno na proteine. Hranim je Rojal Kaninom i dajem joj Kafortan od kada je kod mene, pas je uredno vakcinisan i redovno ciscen od unutrasnjih i spoljasnjih parazita. Trazio sam i drugo misljenje, isto je iskljucena demodikoza kao uzrok i uzet je uzorak dlake i poslat na analizu koja bi ovih dana trebalo da stigne. Molim Vas za misljenje jer su ovog puta bubuljice vece nego ranije. Hvala puno!

Slika 1 : http://img4.imageshack.us/img4/9849/008rxt.jpg
Slika 2 : http://img9.imageshack.us/img9/4697/009clp.jpg
ismarvet - Srijeda 13.07.2011. 19:02
Subject:
a da li je radio pregled na gljivice ili analizu krvi, odnosno seruma jer ovo vrlo lako moze biti i virusnog porijekla..?
goya - Srijeda 13.07.2011. 21:36
Subject:
Meni se kao laiku gledajući ove slike vašeg mopsa čini moguće da je riječ o stafilokoknoj infekciji, ali naravno, to je potrebno i jedino moguće laboratorijski dijagnosticirati jer nije isključeno kao što kaže ismarvet da je riječ i o gljivičnom, ali i možebitnim drugim kožnim oboljenjima ?
Osobno sam skloniji mišljenju da je ipak bakterijskog, a ne virusnog tipa, ali također nikako ne treba smetnuti sa uma moguće nasljedne i hormonalne poremećaje koji se mogu vrlo slično manifestirati u opisanom obliku i promjenama na koži psa ?
Bilo kako bilo u svakom slučaju najvažnije je da vam vaši veterinari konkretno odrede o čemu je tu riječ kako bi vašeg mopsića primjerno precizno ustanovljenoj dijagnozi na odgovarajući način liječili.
hiddenbit - Srijeda 10.08.2011. 11:23
Subject:
Hvala puno na odgovorima, evo kako se odvijala situacija nakon mog posta.
Sve ove bubuljice su se iskomplikovale i zahvatile skoro celo telo. Posle mesec i po dana cestih odlaska kod veterinara (kao sto sam pisao u prvom postu) isti je konacno odlucio da joj sastruze tkivo i pogleda na mikroskop i naravno ustanovio onoga cega sam se najvise plasio, demodex. Posle prvog kupanja u taktiku i inekcije ivermektina mops je poceo da povraca sto je trajalo dva dana. Kada smo to smirili praskom (Streptomicin) pojavila se jedna vrsta opstipacije. Posle 4 dana klistiranja i davanja parafinskog ulja uradili smo rengen snimak i videli da su creva puna gasova. Sobzirom da je pas pored demodexa imao problem i sa sekundarnom koznom infekcijom i problem sa stomakom bio je u vrlo zabrinjavajucem stanju pa sam u konsultaciji sa vetom odlucio da je operise jer je to ostalo kao poslednji izbor, naravno sa rizikom. Dan pre operacije sam je ponovo tretirao sa taktikom i ivermektinom kako ne bi propustio terapiju. Posle operacije vet je ustanovio da su creva bila zalepljena i od stvorenih gasova nastala je infekcija sa takozvanim gram-negativnim bakterijama koje je zahvatila i krvne sudove od cega su se prosirili i malo je falilo da dodje do sepse. Tri dana infuzije i mops je i pored svih ovih problema konacno poceo da se oporavlja u smislu velike nuzde, raspolozenja... - pravi mali borac. Jedina stvar koja je ostala za izleciti, a bila je prisutna od pocetka komplikacija je otezano disanje odnosno blazi oblik bronhitisa kako vet kaze.

Zasto se ovo sve izdesavalo ?
Pas je trebao da bude potpuno zdrav za drugu revakcinaciju ali sobzirom da veterinar na vreme nije ustanovio da ima demodex vakcinisali smo je sa tom bolescu i mops se jednostavno borio svo ovo vreme ali na kraju nije izdrazao i nastalo je sve ovo. To je zakljucak veterinara koji je prihvatio svu odgovornost jer mu je trebalo mesec i po dana da pogleda da li je demodex ili ne. Bio je siguran da nije jer klinicka slika nije ukazivala na to.

Savet svim vlasnicima kucnih ljubimaca je da preuzmu inicijativnu u lecenju i da reaguju na svaku promenu na kozi svog ljubimca.
zmaja - Srijeda 10.08.2011. 12:19
Subject:
auuuu koja komplikacija! Shocked

ne znam šta bih rekla na sve ovo, koliko teško je bilo ostrugati malo kože i pogledati kroz mikroskop?
strašno!
baš mi je drago da se mopsić izvukao
pazite se i mazite... puno pozdrava!
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris