Svijet ljubimaca

Pseći veterinarski kutak - povraćanja, slinjenje - pitanja

Anonymous - Ponedjeljak 24.11.2003. 19:45
Subject: panika
pred par minuta Lila je povraćala. nisam to shvatila ko ništa posebno, kao, pojela je neku pticu pa joj je sad slabo. i kad tamo ugledam jednu koščicu i dlaku. tek sam se sad sjetila da je već zadnjih par dana povraćala, ali tata (veterinar) je rekao da nije ništa ozbiljno. malo je umoran došao sa posla i neda mu se sad raspravljat jer već dobro pozna moje mane što se životinja tiče. a lila možda nije zadnjih dana ništa pojela. inače sam joj stavila hranu, malo pričekala i otišla. bila sam sigurna kako neće mački dozvolit da njoj sve pojede. a za par minuta lila grebe po vratima i želi u kuću.pogledam van i mačka jede sa padelice. mislila sam kako je lila pojela svoje i dopustila mački neka pojede do kraja. bojim se sda joj želudac zavrača hranu. dala sam joj malo riže. sad ću joj dat još malo. koja je još lahka hrana? može pašta? griz? mljeko? koliku neka joj količinu dam? možda pretjeram ali što sa njom?
Anonymous - Ponedjeljak 24.11.2003. 21:48
Subject:
Moj Sultan je u proljece povracao 4-5 dana, pa mogu reci da imam neko iskustvo s tim Wink

Bitno je da joj das dovoljno vode za piti, mozda bi najbolje bilo da joj dan-dva samo kuhas rizu i dajes vodu, kako bi joj se zeludac smirio. Kasnije polako pocni sa npr malo dehidrirane hrane namocene vodom i sl.

Znam kako se sada osjecas zabrinuto, ali bitno je samo da Lila ne dehidrira, nemoj je siliti da jede dan-dva. Bice ona dobro Wink Kao sto rekoh, Sultan je u dobi od 4 mjeseca povracao 4 dana, i to ama bas sve sto stavi u usta, pa cak i vodu Tuzan Davali smo mu da popije gutljaj-dva svakih par sati, tako da se za dan-dva stanje znatno popravilo Very Happy
Anonymous - Utorak 25.11.2003. 19:33
Subject:
Najbolje je davati rižu i vodu. Mlijeko ni slučajno! Eek
Anonymous - Petak 05.12.2003. 23:04
Subject:
par sam ju dana hranila samo rižem i sad je sve ok!

punooo hvala! Very Happy
Anonymous - Subota 13.12.2003. 23:43
Subject: povraćanje
Pas mi već 2-3 dana povraća.Šta god pojede sve ispovraća.Ne dajemo mu previše jesti,jede istu hranu kao i inače,nema gliste.Jel netko zna u čemu bi mogao biti problem?Totalno je bezvoljan.Ajd ako netko zna u čemu bi mogao problem neka mi javi.Hvala...
Doom - Subota 13.12.2003. 23:59
Subject: Re: Pas povraća???
Sad

Confused Dok čekaš odgovor od nekog stručnijeg od mene, samo da pitam, jel' se radi o onom škotskom ovčaru? Question
Anonymous - Nedjelja 14.12.2003. 0:05
Subject:
a da to je taj pesek.Jadna bubica.Bubani mi je i jako mi ga je žao.A nešto si nemam novaca za veterinara.Al nema veze čini mi se da mi ne prostaje ništa drugo nego brzo do doktora dok mu nije gore.
Anonymous - Nedjelja 14.12.2003. 5:10
Subject:
nisam uspjela oz ovoga skuziti jeli mozda u setnji nešto pojeo a da nisi vidjela.Ovo mi izgleda kao da se siroče nečim otrovalo.Na tvom mjestu ja bi trk kod veterinara!
animacanis - Nedjelja 14.12.2003. 19:28
Subject:
Ima puno razloga za povraćanje.Neki su bezopasni, a neki izuzetno opasni, kao zapletaj crijeva na pr.Ovako preko neta davati diagnozu i savjete bilo bi neozbiljno kad može biti opasno po život.Zato, trrrrrrrrk do veta!
Anonymous - Četvrtak 18.12.2003. 21:19
Subject:
Eh samo da vam javim.Lesi je dobro.ne znamo kaj je bilo,jer ga nismo vodili vetu(bio je vikend a ne znam baš koja stanica radi vikendom u Karlovcu.Mislim da ima samo jedna za kućne lubimce) ali u ponedjeljak se već počeo normalno ponašati.Jeo je normalno i tako..A inače već je prije povraćao i veterinar nam je rekao da mu smanjimo hranu da se prežderava.Tako smo mu smanjivali papicu.I davali mu sir i slične stvari kaj nam je on rekao.Sada je ok.Vidjet ću ako se nešto slično pojavi ide odmah vetu.
Sanja - Petak 19.12.2003. 7:46
Subject:
Evo ti jedna veterinarska ambulanta u Karlovcu koja radi non-stop za nedaj Bože.

"PET PLUS"

Kneza Branimira 16

tel. 421-136 i 099/505-734

Specijalizirana ambulanta privatne prakse za male životinje. Radno vrijeme 9-13 i 17-20 sati, te za hitne slučajeve od 0-24 sata.
Anonymous - Petak 19.12.2003. 8:01
Subject:
Puno ti hvala.Nisam niti znala za tu. Wink Hvala.
Sanja - Petak 19.12.2003. 8:05
Subject:
Nema na čemu Antonija Big smjesak . Evo ti link na kojem ćeš pronači sve važne ustanove u tvom gradu. Odlična stranica.

http://www.mojklc.com/info/veterinari.asp
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 13:58
Subject: Stene povraca! Pomozite!!!!
Astor ima 2 i pol mjeseca(labrador retriver), vrlo je veseo i mirne naravi.Voli se igrati , non-stop mene prati po kuci Smile i vrlo je tuzan kad treba ostati sam kod kuce.Medutim, mislim da je to sve normalno , ali jutros je dobio svoju porciju (BARF) za dorucak i nakon par sati je povratio ...Bio je veseo i razigran.Posto ja radim za kompjuterom(razvoj sistema i programiranje) vrlo cesto spava ispod stola...to vec radi odkako je dosao kod nas (prije 14 dana)...tako da je spavao i probudni se iz sna i povrati ....Zaista neznam sta bi moglo biti Wink ....tek za 14 dana idemo sa njim da dobije jos jednu vakcinu.Inace je vrlo drag psic i zao mi je da ga vidim kako povraca. Da li bi mi mogli pomoci sa savjetima????
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 14:10
Subject:
Kad je moja Luna počela s BARF-om(prije pet mj.)i ona je prva dva dana povračala .Tada sam se ja raspitala i rekli su mi da je to zato jer ima neke nametnike .Uglavnom prva dva dana je povračala a nakon toga je prestalo i evo nikad se više nije ponovilo.
calisto - Četvrtak 25.03.2004. 14:35
Subject:
i moja kujica ima isti problem i ja sam se prepala da nije nešto ozbiljno...

malo sam pregledala po forumu i to je dosta često pitanje pa pogledaj malo tu u vet. kutak i naći ćeš kako većina ljudi misli da je povraćanje kod šteneta povezano s glistama. i u mom slučaju je tako i već 4 dana dajem tabletice protiv glista i jučer sam našla mrtve u kakici, a jutros mi je ponovo povraćala tako da sam zvala veterinara i rekli su mi da je to normalno dok se štene čisti.... kad ste ga zadnji put čistili od nametnika!?
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 14:39
Subject:
jel on baš bruha ili se prenažderao pa bljuva, tj. izbaci višak hrane.
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 15:05
Subject:
Pa povrati pola hrane sto je pojeo, i mislim da nije do barf hrane jer je na barfu od prvog dana kod nas i nije do sada imao problema.Moguce da je mozda pojeo previse, pa izbacuje visak hrane.Ono sto je meni poznato i preporuke da stene treba pojesti oko 800 g hrane dnevno. tj na osnovu svoje tezine 10 %.Astor pojede oko 400-500 g na dan.Da li mislite da je to individualno kod pasa ili bi trebalo da jedu po nekim "propisima"???
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 15:16
Subject:
Ako se Astor ponasa normalno -- veseo je i zainteresiran za klopu -- mislim da nema potrebe juriti vetu. Pogledaj mu u knjizicu cijepljenja je li ciscen od parazita -- vet ga je vjerojatno stavio na neki program ciscenja...
Ali ako primijetis malaksalost, tugu, neuobicajeno puno spavanja, iscjedak iz nosa, krmeljave oci, proljev i slicno, trk vetu...

Povracanje samo po sebi ne mora biti znak niceg nenormalnog. Psi lako povrate (i obicno odmah zure pojesti ono sto su povratili, fuj). Ena je znala dva-tri puta izbaciti natrag komade hrane koje je halapljivo progutala...
Anonymous - Petak 26.03.2004. 19:31
Subject:
Pa da vam javimo da je Astor prestao povracati Smile cijelo vrijeme je bio veseo i razigran ....a danas smo nastavili sa ishranom (kao i obicno)i sve je uredu....hvala svima na savjetima i podrsci...Zaista ste odlicni !! Very Happy
Sanja - Srijeda 14.04.2004. 7:18
Subject: Povraćanje.
Hm...
Beni je noćas oko pola 2 povratio malo žute pjenice. Iako je navečer normalno jeo, nije povratio hranu nego samo tu nekakvu pjenicu i to u malim količinama, možda jednu čajnu žličiu. Dakle, a kad se počeo naprezati mislila sam da će u najmanju ruku izači Alijen iz njega.
Odmah sam mu izmjerila temperaturu koja je normalna 38,5.
S jedne strane mislim da je to normalno, ali opet jedan dio mene brine?
Forumaši, što vi mislite o ovomoe?
little_devile - Srijeda 14.04.2004. 8:34
Subject: Re: Povraćanje.
Sanja piše:
Hm...
Beni je noćas oko pola 2 povratio malo žute pjenice. Iako je navečer normalno jeo, nije povratio hranu nego samo tu nekakvu pjenicu i to u malim količinama, možda jednu čajnu žličiu. Dakle, a kad se počeo naprezati mislila sam da će u najmanju ruku izači Alijen iz njega.
Odmah sam mu izmjerila temperaturu koja je normalna 38,5.
S jedne strane mislim da je to normalno, ali opet jedan dio mene brine?
Forumaši, što vi mislite o ovomoe?

Moj mačak je isto tako povracao tu neku pjenicu, odi kod veterinara što prije jer koliko se sjecam moglo bi biti opasno, ne sjecam se sto je tocno bilo jer je to bilo davno tako da...samo ti njega otpeljaj kod veta! Exclamation
Anonymous - Srijeda 14.04.2004. 9:20
Subject:
Možda samo izbacuje višak kiseline. Mislim da ne bi trebalo raditi paniku, ako se to počne često pojavljivati, onda otiđi kod veta. I mi ponekad dobijemo "žgaravicu" pa ne trčimo kod doktora. Pričekaj još malo.
little_devile - Srijeda 14.04.2004. 10:04
Subject:
Tina5 piše:
Možda samo izbacuje višak kiseline. Mislim da ne bi trebalo raditi paniku, ako se to počne često pojavljivati, onda otiđi kod veta. I mi ponekad dobijemo "žgaravicu" pa ne trčimo kod doktora. Pričekaj još malo.

Samo kazem jer znam da sam ja isla nakon par dana pa su nastale neke komplikacije...nesto sa crijevima...
Anonymous - Srijeda 14.04.2004. 11:49
Subject:
Ne kažem da teba dugo čekati, ali ako u toku dana povrati još nekoliko puta, onda kod veta. A tu žutu pjenicu povraćaja puno pasa. Puno pasa u kvartu je bar jednom imao seriju "žute pjenice". Moj nikad, samo ponekad povrati malo vode ako se naglo napije poslje trčanja. U svakom slučaju mislim da tu pjenu ne bi trebali zanemarit, možda je bezopasna, ali može, kako kaže LD biti pokazatelj nečeg ozbiljnijeg. Zanima me da li ona može biti povezana sa gastritisom. Dali bi to mogao biti jedan od predznakova?
Sanja - Srijeda 14.04.2004. 13:57
Subject:
Hvala vam na odgovorima.
Sada je Beni OK. Temperaturu nema, stolica OK, zaigran. Ako se ponovi idemo vetu.
Iskreno se nadam da nećemo morati, ne zbbog toga što se meni neda već zbog užasnog straha koji moj pas osjeća kod veterinara.
animacanis - Srijeda 14.04.2004. 17:46
Subject:
To bi mogao biti gastritis.Koliko se sjećam, imaš stalno problema sa hranjenjem.Nebi trebala biti nikakva panika, ali ako će se učestalo ponavljati, posjeti veta ili ga nazovi pa se konzultiraj.
Pas povraća pod normalno, da bi očistio želudac od svega što ne probavlja, zato i jede travu, ali ako je to povezano sa problemima u prehrani i još k tome prečesto, treba reagirati.
Držim fige!
Tinaya - Srijeda 14.04.2004. 22:38
Subject:
Nije to ništa strašno, on se na taj način čisti. Sigurno je tokom dana pojeo malo trave, to se i mojim psima zna dogoditi. Nije to nikakav razlog za paniku, to je njihov normalan način čišćenja želuca.
Sanja - Četvrtak 15.04.2004. 6:51
Subject:
Od jučer više nije povraćao. I ja pretpostavljam da se on to čisti jer zadnje vrijeme pase travu kao da je kravica.
Ajme pa zar gastritis? Njegova prehrana dehidratom je minimalna. On pojede dobar obrok kuhane hrane, a dehidrat dobije navečer i to nekih 15-20-tak dkg pošto mu je glavni obrok kuhana papica.
Ali u svakom slućaju hvala na upozorenju, ako bi se ponavljalo otiči ću svakako veterinaru.

Nego ja mislim da je moj malac pojeo komad plastične kvačice Embarassed . Name mama me jučer zove i veli da je vidjela nešto kričavo žuto u njegovoj kakici, prevrtim ja film i sjetim se da je dan ranije žvakao i trgao žutu kvačicu, do sada nikad nije ništa pojeo, e sad kad se zbroji dva i dva izgleda da ovaj put je Shocked . A da mu od toga nije bilo zlo?
Anonymous - Ponedjeljak 09.08.2004. 23:30
Subject: Pomoć! - štene povratilo
Mini je star 3 mjeseca, zdrav je, razigran, sve ok. Hranim ga hranom za juniore, jede normalno. Međutim, danas je povratio sve što je pojeo. Zabrinuta sam... Ima li netko iskustva? Ne znam što mu je?
Anonymous - Ponedjeljak 09.08.2004. 23:32
Subject:
kojom hranom ga hranis? sve te granule i konzerve su tesko smece i nije cudo sto je povracao. pogledaj malo ostale topice o hranjenju, informiraj se i sve ce biti ok.
Frenchi - Ponedjeljak 09.08.2004. 23:33
Subject:
i moj je isto toliko star, jedan put mu se dogodilo da je povratio, razlog je bio sto se prejeo, ako si mozda promjenila hranu to isto moze biti razlog...ili ako se nazderao novina kao i moj pa dobio proljev, ali vijerovatno nije nista oziljno, jesi ga cijepila...
najolje bi bilo da ga hranis suhom hranom kao sto su hills ili royal, a daj mu i yogurta jer je to jako dobro za probavu...
Sanja - Utorak 10.08.2004. 6:23
Subject:
Trebaš promatrati psa. Jeli mirniji nego obično? Ima li temperaturu? Ako su tvoji odgovori potvrdni na ova pitanja onda bi trebala otiči veterinaru. Ako je pas samo povratio i to jedanput ne mora biti alarmantno, dešava se to, ali ipak ga drži na oku i pripazi pri šetnji da nešto ne pojede jer ima loših ljudi koji ostavljaju otrovne zamke.
Anonymous - Utorak 10.08.2004. 21:39
Subject:
ne mora čak biti i otrovno.npr,dok je moja eli bila mala,i dandanas,bilo je dovoljno da pojede mali papirić (sad i keks za ljude) i provela bi cijeli dan u povraćanju.
Anonymous - Utorak 10.08.2004. 21:53
Subject:
ma to ne mora nista znaciti ako se pas ponasa normalno, jer psi dosta lako povračaju, a to kod šteneta može bti da se samo prejelo jer psi često nemaju granice u jelu pa znaju nekad da se prerpaju što opet može dovesti do povračanja, a ima još milion razloga što pas može povratiti a da ni jedan ne ukazuje na bolest. međutim ako bi pas učestalo povračo odmah veterinaru Bijeg
Anonymous - Četvrtak 21.10.2004. 11:52
Subject: povracanje
moja kujica od 5 mjeseci je nedavno prosla upalu zeluca i crijeva, a danas se ispovracala i to samo bijelo i pjenasto. izmedu ostalog u zadnje vrijeme ne papa bas najbolje. dal to slabo jedenje ima veze s ispadanjem zubica? inace pod antiobiotcima je. da li i to ima veze?
Sanja - Četvrtak 21.10.2004. 13:58
Subject:
Povraćanje pjenice je problem vezan upravo uz upalu želudca i crijeva.
S čime hraniš psa?
Ako ga hraniš sa dehidratom trebala bi jedno vrijeme prestati dok se upala ne smiri, te mu kuhati piletinu ( bijelo meso ) s rižom koja je lagana za probavu.
Anonymous - Četvrtak 21.10.2004. 21:55
Subject:
Moja Betty je također jedanput povraćala nekakvu pjenu,ali je to bilo zbog toga što je ona lovački pas,pa uvijek nešto pokupi po ulici jer joj se njuška uvijek "vuče" po podu.Tako da ja ni ne mogu primijetiti kad ona nešto skupi..
la - Petak 22.10.2004. 10:27
Subject:
moj zu je jednom povraćao i to kada ga je ubola pčela,sav se bio oduzeo Sad ,isto je povraćao neku pjenicu,odmah smo zvali vet,i rekao je da je to od šoka s obzirom da mu nigdje nije ništa nateklo.
drugi dan je već bio kao nov Smile
Anonymous - Petak 22.10.2004. 21:40
Subject:
sve je ok. izvadili su joj krv i sve je ok. samo je malo iscrpljena jer nije papala, a dosta je skakala. sad je cuvamo i pije b-kompleks. a inace i ona stalno njuska okolo.
thanks people!
Anonymous - Subota 12.03.2005. 22:50
Subject: Povraćanje! !
Pa mislila san da mi se to nemože dogodit!!!
Prvo je je razrezala šapu, pa sad ovo...
Danas kad sam šetala Rinu, nisam znala da joj je baka prije toga dala jest... cijelim putem je bila normalna ali kad smo se vraćali, na pola puta, ispovraćala se i to dosta! Bilo mi je užasno, nisam znala što ću ona se samo napuhavala i povraćala... Eek Nakon toga smo stajali i pustili je da se odmori i kad je živnula krenili kući, ali opet, za jedno 5 minuta, počela se valjat po travi i jednostavno je legla u travu i ostala tako jedo dobrih 20- 30 minuta. Zvala sam oca ali dok je on došao (izašao s posla pa od Splita do Solina) malo je živnula i stala na noge... Kad je on doša veselila mu se i recimo trčkarala,pa smo je autom odveli doma.
Nisam joj dala ništa jest samo je pila vode i malo mlijeka...
Kad sam odlazila, samo je stala i vratila se u kućicu.... tako mi je užasno, neznam kako će bit po noći (nadam se u redu). Otac ujutro najranije ide k njoj pa ćemo vidit... Sad
Starh me jer neznam jel to kraj ili... što i kad bi joj nakon ovoga trebala dat jest?

p.s. rekli su mi da nemože bit torzija želudca jer se ispovraćala!?

Question
TINNA - Subota 12.03.2005. 23:05
Subject:
Najvjerovatnije će biti ok , šteta što je niste mogli odvesti veterinaru za svaki slučaj ili je bar ostaviti kod sebe pa nadgledati noćas , nadaj se sad da će to dobro proći . Ali bez obzira ako ste išli samo u šetnju i nije puno trčala ne znam zašto je povraćala Confused Ajde baš javi sutra kako je , držim fige ! Tati dosađuj da je odma ujutro vodi vetu ako nije skroz ok .
Nix - Nedjelja 13.03.2005. 0:34
Subject:
Hej, nije torzija zeluca, ne bi ti se smirila nakon 20 min da se zeludac okrenuo, vjerojatno nije nista ozbiljno (mozda se prejela pa se malo iziritirala..) dobro je sto je nisi odmah poslje hranila... dijetno joj mozes dati kuhane piletine s rizom ili zgancima za probavni sustav.... malo pripazi na nju pa ako ne primjetis opet slicne promjene (neke znakove bola) nije nista ozbiljno... valjda ce biti sve ok Wink
Anonymous - Nedjelja 13.03.2005. 15:44
Subject:
Evo da javim, jutros joj je već bilo puno bolje Big smjesak i trčkarala je okolo...
nije baš pretjerano bila vesela i zvrckava kao što zna kad ide van ali glavno da joj je bolje !
sutra će već bit ko da ničega nije bilo Wink
TINNA - Nedjelja 13.03.2005. 19:22
Subject:
Ajde baš mi je drago da je bolje Smile
Nea - Subota 14.05.2005. 1:17
Subject:
Bigi je danas ispovracao zutu tekucinu, ujutro je jeo zgance. popodne sam mu nasla krasticu na vratu i kad sam ju maknula ostalo je crveno, rekla mi je frendica da je to od krpelja koji se napio i otpao. Inace jede, skace, igra se.... nadam se da nije nista
Dida - Petak 24.06.2005. 9:06
Subject:
Ljudi, help...arči mi je danas ispovraćao lokvicu krvi ispred boxa, ne znam da li je to jedina jer je on vani u ograđenom prostoru, a trava i zemlja su po podu...malo je usporeniji nego inače (ali mislim da je to zbog sunca), i stalno leži u hladu...ječer nije pojeo cjelu večeru, zapravo, malo je jeo...stavila sam mu navečer malo umaka od pelati pa sam mislila da je to ispovraćao, ali nije, ono je prava krv...sva sam na iglama, starci su mi otišli u Poreč na cjeli dan, dečko dolazi tek oko 6, a susjedi ili rade ili nemaju auto ili su kreteni...

radi se aljaškom malamutu od 5 i pol godina...
Strippy - Utorak 28.06.2005. 9:57
Subject:
Dida, kaj je bilo s pesekom? (Valjda nije trovanje u pitanju... Sad ) Jesi ga odvela veterinaru?
Dida - Srijeda 29.06.2005. 16:50
Subject:
ma sve je ok...nije moglo biti trovanje jer on ne dolazi u kontak sa drugim ljudima osim u šetnji...samo malo previše paničarila, osjećala sam se bespomoćno jer sam bila sama doma...uglavnom dobro je, jede normalno, skače, igra se...

ali sad je frka jer je Atros povraćao, ali samo onu famoznu žutu pjenicu pa sam mu dala jogurta (dok ne kupim acidofil)...vidjet ćemo...
Anonymous - Srijeda 07.12.2005. 14:15
Subject: povraćanje
imam maltezera od 14mj.gotovo cijelo vrijeme imamo problema sa povraćanjem.kad je dosao jeo je samo dehidrat(royal) onda sam dosla ovdje Knjiga i zakljucila da cu mu i kuhati.ujutro jede kuhanu hranu a navecer dehidrat.povraca obavezno 1 tjedno.neznam više sta da radim Ne znam
e sad...bila sam kod veta i on kaze da izbacim kuhanu hranu,stavim ga na dehidrat i pola sata prije obroka dam mu četvrtinu peptorana,tako 10 dana ako ne povraća valjda bi neko vrijeme trajala ta terapija ili ....neku od dijetetske hrane Question
Zbunjen molim vas savjet!
Strippy - Srijeda 07.12.2005. 15:12
Subject:
Ja bih rekla obrnuto: izbaci dehidrat i samo kuhaj! I moja pesica je imala slične probleme dok u potpunosti nisam izbacila dehidrat.
Anonymous - Srijeda 07.12.2005. 15:41
Subject:
meni je kuhanje najmanji problem, strah me da mu necu znati dati u hrani sve što mu treba Embarassed
Lucas - Četvrtak 08.12.2005. 8:48
Subject:
Ma nemoj se bojati, pa nećeš valjda i svoju djecu hraniti frutekima i kašicama do kraja života jer će te biti strah, zdravije je da jede domaće nego ono suho iz vreće. Pa makar to bili i otpadci sa stola, samo da nisu začinjeni. Wink

Ima tu dosta savjeta za pripremanje obroka samo treba čitati. Wink
spackarica - Četvrtak 08.12.2005. 9:07
Subject:
kuhaj mu rižicu i neko lagano meso, nek malo bude na dijetici dok mu se želudac ne smiri.
a kako povraća? sve što je pojeo ili samo nešto sluzavo?

btw, jel' mu daješ mlijeko?
DAK-maltese - Četvrtak 08.12.2005. 9:14
Subject:
DA, ako daješ mlijeko daj im isključivo KOZIJE MLIJEKO, ja mislim da u Hrv jedino Vindija puni i prodaje kozje mlijeko. Moji ga obožavaju, a btw, i uzasno je zdravo.
Mislim da bi tvoj psić trebao biti na laganoj dijeti i prirodnoj (kuhanoj) hrani
Georgia - Četvrtak 08.12.2005. 11:01
Subject:
Izbaci dehidrat. Moja je isto imala slican problem, i otkad kuham sve je u najboljem redu.
agata - Četvrtak 08.12.2005. 11:39
Subject:
Tako je, i ja sam za izbacivanje dehidrata!!!

A kad počne povraćati prvo pusti da se ispovraća do kraja. Onda mu daj žlicu kuhane piletine sa dobro skuhanom rižom!! I za neko vrijeme opet žlicu, dok ne pojede cijeli obrok. Drugi dan mu daj cijelu zdjelicu riže i piletine. I nakon toga počni normalno kuhati...
Nemožeš pogriješiti, imaš na ovom forumu puno recepata. Bitno je nezačinjeno!!!

Znači riža, meso, povrće (mrkva), pileći vrat, može i malo tripica. Kad se sve ohladi malo maslinovog ulja! Ovo ti je najednostavniji recept! Smile
Strippy - Četvrtak 08.12.2005. 12:05
Subject:
Kada povraća najbolje je pustiti da se želuček smiri i ne davati nikakvu hranu (voda neka uvijek bude dostupna) barem jedno 4h! Neki čak preporučaju strogu dijetu (bez hrane) 24h, ali ja to obično nisam primjenjivala (osim ako nije riječ o konstantnom povraćanju kod kojeg bilokakva i najmanja konzumacija hrane izaziva povraćanje). Nakon što povrati možeš dati pola tabletice Gastala da reducira želučanu kiselinu i jednostavno pustiti peseka bez hrane da se iritiran želuček smiri. Nakon toga, kao što je Agata napisala, prvo malu žlicu dijetalne hrane (riža sa sluzi+bijelo pileće meso) svaka 2h, a tek slijedeći dan (24h nakon od povraćanja) manju porciju dijetalnog obroka 3-4 puta dnevno.
animal - Četvrtak 08.12.2005. 12:59
Subject:
naš posavac je svako malo povraćao (hranili smo ga kuhanom hranom jer prije 15-ak godina i nije baš bilo dehidrata, bar ne toliko kvalitetnih i cijene su im bile astronomske) dok se nije uspostavilo da ima gastritis i onda je negdje od 4.-5. godine do kraja života jeo sensitive hrane (uglavnom royal canin sensitive - valjda se to tako zvalo!) i više nije imao tih problema, povratio bi eventualno jednom u mjesec, dva
Anonymous - Četvrtak 08.12.2005. 16:01
Subject:
on povraća samo bijelo-žutu pjenu,nista drugo.
probat cu samo s kuhanom bez miješanja dehidrata pa cu vidjeti Smile
Anonymous - Četvrtak 08.12.2005. 16:26
Subject:
tako i moja pekinezerica nekad povrati zuto-bjelu pjenu. ja mislim da to nije nista opasno, ali ona to ne radi tako cesto.
spackarica - Četvrtak 08.12.2005. 17:38
Subject:
to ti povraća hcl. nisi napisala da li mu daješ mlijeko... ako da, odmah prestani to prakticirati i rađe daj jogurt ili svježi sir.
i neka što više papa travicu.
to i nije toliko nenormalno, pogotovo ako povrati nakon što jede travu ili kada se jako uzbudi...
Anonymous - Četvrtak 08.12.2005. 18:41
Subject:
ne pije mlijeko samo bioaktiv mozda 1tjedno.a travu uopce do sada nije jeo.samo me brine sto dosta cesto tako povrati,bar 1 tjedno.
animal - Četvrtak 08.12.2005. 21:52
Subject:
Citiraj:

tak je i moj lun.

sad mi pada na pamet da stvarno nema gastritis?!?!!?
Lucas - Četvrtak 08.12.2005. 22:44
Subject:
žuto tekućina s bijelom pjenom bi trebao biti gastritis Confused
Strippy - Petak 09.12.2005. 9:01
Subject:
zoka piše:
probat cu samo s kuhanom bez miješanja dehidrata pa cu vidjeti Smile

Ja se isto bojim da je gastritis. Ovak, u koje doba dana obično povraća? Ujutro? Pretpostavljam da nije iza obroka, jer bi inače povratio i obrok. Moja pesica je imala iste probleme. Mi smo to riješili ovako (uz preporuku veterinara): ujutro natašte bi dobila pola tabletice Gastala (da joj pokupi želučanu kiselinu - tako svaki dan, tjedan dana) i za sat vremena dobila lagani obrok (jogurt, svježi sir - pazi ne smije bit drito iz frižidera hladno!!; medolino/rižolino smućkano s vodom sobne temp, itd...). Popodne bi dobila "pravi mesni" obrok (nikad ne hraniti neposredno prije šetnje, bolje prvo obaviti šetnjicu a onda dati papati). Dehidrat sam potpuno izbacila, kao i Pedigreeove poslastice (npr. Schmakos). Od tada nemamo problema. Wink
Elena - Petak 09.12.2005. 12:09
Subject:
Strippy piše:
.....potpuno izbacila.... Pedigreeove poslastice (npr. Schmakos). Od tada nemamo problema. Wink

Da, ja nisam upoce da takve poslastice koji imaju jak miris kao dimljena slanina na pr. i ako pas ima problenme sa zeludcem, nikako to nemoj davati....
Anonymous - Petak 09.12.2005. 19:40
Subject:
?
Citiraj:
Ja se isto bojim da je gastritis. Ovak, u koje doba dana obično povraća? Ujutro? Pretpostavljam da nije iza obroka, jer bi inače povratio i obrok. Moja pesica je imala iste probleme. Mi smo to riješili ovako (uz preporuku veterinara): ujutro natašte bi dobila pola tabletice Gastala (da joj pokupi želučanu kiselinu - tako svaki dan, tjedan dana

obično u rano prijepodne i najčešće kada ne večera jer je dobivao dehidrat za večeru.
vet mi je rekao slično za tablete ali peptoran 1/4 prije svakog obroka,ali on mi je savjetovao da bude samo na dehidratu pa ako mu ne bude bolje da predem na neku od veterinary diet hrane.
koliko dugo onda treba piti tablete?
Lucas - Ponedjeljak 12.12.2005. 9:16
Subject:
Ni slučajno dehidrat sad dok ga muči želudac. Dehidrat užasno upija tekućinu i ono kaj tvom psu radi koji već ima iziritiran želudac i problema sa želučanom kiselinom, je da mu upija tu želučanu kiselinu a želudac ju mora pojačano proizvoditi.
Riža, i to raskuhana i piletina, bijelo meso.
Lagana hrana bar tjedan dana, a onda polako dodavati cca 20% dehidrata dnevno u obrok dok skroz ne pređe na dehidrat.
Naravno, ako mu se opet ne pogorša od dehidrata. Onda opet riža i definitivno druga hrana. A najbolje da nije dehidrat. Wink

Zaboravila sam napisati, u slučaju da mu kuhaš rižu i piletinu, ne treba nikakve tablete. Te tablete samo prikrivaju stanje.
Anonymous - Ponedjeljak 12.12.2005. 19:20
Subject:
evo sad ce oko tjedan dana,jede samo kuhano,našla sam tu puno recepata i stvarno mu se svidaju.do sada nije bilo nikakvih problema i nisam davala tablete Bend
Elena - Ponedjeljak 12.12.2005. 20:26
Subject:
Eto, vidis, samo promjeni hranu i mozda ce biti bolje....
Mary - Srijeda 14.12.2005. 0:23
Subject:
zoka a tocan uzrok ne znas?cuj ako je kronicni gastritis to se jako lijepo vidi na rengenu,pa ti savjetujem da ga napravis.ako odredis dijagnozu to ti je vec skoro pola terapije.samo informativno-kada si ga zadnji put cistila od endoparazita(glistica i sl.)?
Anonymous - Srijeda 14.12.2005. 17:38
Subject:
uuuuu stručna veterinarka daje savjete
Anonymous - Srijeda 14.12.2005. 18:48
Subject:
jel ti neven samo znas provocirati.
Elena - Srijeda 14.12.2005. 20:10
Subject:
Alooo, dosta!!! Ima topice za rasprave megu forumase!!! Ljut Ovo je o gastritisu.....
Anonymous - Četvrtak 15.12.2005. 18:24
Subject:
mislim da smo dobili tablete za gliste u 2mj kad smo bili na cijepljenju,poslije mislim da ne.
sta nije on premlad za kronični gastritis,mislim ima nepunih 14mjeseci Question
Luce - Četvrtak 15.12.2005. 18:28
Subject:
ja cistim moje pse svaka tri mjeseca moze biti ozbilno
Elena - Četvrtak 15.12.2005. 19:29
Subject:
Trebas ga cesce cistiti od parazite, i ja Baka dajem Pratela na 3 mjeseca.....
Nix - Četvrtak 15.12.2005. 19:43
Subject:
Ako dajes tablete moras ih obavezno duplicirati, nakon dva tjedna jer ti ne djeluju na sve razvojne oblike. Ako je pas slobodan ili ima pristup mackama onda ili moras tretirati i macke ili psa svako malo jer se od macaka reinvadiraju.
Lucas - Petak 16.12.2005. 9:54
Subject:
zoka piše:
sta nije on premlad za kronični gastritis,mislim ima nepunih 14mjeseci Question

Nije. Moj je dobio gastritis s nepunih 6 mj. od dehidrata. Rolleyes
Charlie - Petak 16.12.2005. 12:32
Subject:
agata piše:

A kad počne povraćati prvo pusti da se ispovraća do kraja.

Ma šta to značilo.
najbolje je pitati psa: "Jesi gotov?"
Anonymous - Subota 17.12.2005. 21:21
Subject:
sada vise nije povracao od kada je na kuhanoj hrani,da li mu je ipak potrebna neka terapija ako ima gastritis?
Nix - Nedjelja 18.12.2005. 1:09
Subject:
Potrebna je promjena prehrane. Ovisi o stupnju gastritisa. Jeste bili na RTG? Jeste probali s medicinskom hranom?
Mary - Nedjelja 18.12.2005. 15:22
Subject:
zoka piše:
sada vise nije povracao od kada je na kuhanoj hrani,da li mu je ipak potrebna neka terapija ako ima gastritis?

moras prvo zaista potvrditi da ima gastritis.to sto se naslijepo dijagnosticira po forumu ne mora biti tocno.to su pretpostavke i razlucivanje sta bi moglo biti,a sta mozda ne bi-ali sve ostaje na pretpostavkama.postoje bas hrane za osjetljiv zeludac,ali prvo utvrdi uzrok svega toga da znas ciljano rijesiti problem.kod takvih situacija zaista moras do veta.
Anonymous - Četvrtak 22.12.2005. 18:55
Subject:
a bila sam kod veta pa mi je rekao da mu dajem gastale i dehidrat!nismo bili na rengenu nisam ni znala da se tako moze potvrditi gastritis dok ovdje nisam procitala.
povracao mi je opet jucer ujutro i danas popodne a 2,5tjedna nista! Tuzan
sta sad? Eek
Mary - Četvrtak 22.12.2005. 22:18
Subject:
jel to povratio opet nakon uvodenja dehidrata?ako je to mu zaista izgleda jako smeta.mogao bi i to biti uzrok.opet je to nekako vet traljavo napravio...gastal...ne znam bas koliko ce bas pomoci,a nije utvrden uzrok...rengenom se gastritis moze vidjeti,tako da to time mozes eliminirati...
Anonymous - Petak 23.12.2005. 19:10
Subject:
a nisam opet vratila dehidrat jer sam se odlucila kuhati ali je ipak povratio zutu pjenu.vec sam luda Big smjesak
morat cemo valjda poslije blagdana na rtg
Anonymous - Petak 23.12.2005. 19:21
Subject:
meni moja pekinezerica koja vec ima 6 godina, dosta pusta povratila žutu pjenu ili bjelu.
Anonymous - Petak 23.12.2005. 19:54
Subject:
sta cesto ili?a sta je njoj?
Anonymous - Petak 23.12.2005. 20:24
Subject:
ne znam kolio cesto, jer je ona kod bake na moru. ali kad sam tamo preko ljeta cjelo vrijeme povrati par puta. sad jeli to normalno ne znam, jer ona je savršeno zdrava. a kako se tvoj pas ponasa, mislim jeli vesela i zaigrana.
tina020 - Četvrtak 05.01.2006. 19:01
Subject: Povraćanje...
Ovako,baka mi ima problemčić, ima NJO staru 10 godina i od jučer povraća sve što pojede,ništa se ne zadržava,rekla sam joj da joj daje malo riže sa piletinom i da ima uvijek svježe vode.. ima li tko još kakav savjet.. da li su možda i tebletice ugljena potrebne,ako se povraćanje nastavi.. plizz help
Elena - Četvrtak 05.01.2006. 20:43
Subject:
Ako se popvracanje nastavi, moj je savjet odlazak kod veta, jer smo vec pricali na ovaj forum da povracanje moze biti i gastritis ili ne znam sto, pa... odlazak kod veta je najbolje, ipak se radi o starijem pesekom....
spackarica - Četvrtak 05.01.2006. 22:52
Subject:
obavezno vetu!
a jel' pije?!?
sad sam se upravo vratila od veta s frendom, pesek mu je otrovan. povraćao je cijeli dan i kaj je najgore - nije pio.
a kod veta je u ovo doba !! bilo još pasa sa simptomima trovanja iz nekoliko različitih krajeva grada...

držim fige da nije ništ opasno!
Anonymous - Četvrtak 05.01.2006. 22:56
Subject:
spackarica,za koji grad misliš?
spackarica - Četvrtak 05.01.2006. 23:01
Subject:
zagreb
Nea - Petak 06.01.2006. 1:10
Subject:
Ma da? koji dio Zg-a jel znas?
spackarica - Petak 06.01.2006. 9:10
Subject:
pesek od frenda je iz remeta, al' smo se baš čudili kak smo svi iz različitih dijelova grada...
tina020 - Nedjelja 08.01.2006. 11:21
Subject:
otišla je baka vetu., nije trovanje, nego je valjda sa nećim pokvarila želudac, sada je malo bolje, normalno jede,ali u manjim količinama i ne povraća pojedeno... hvala na savjetima Smile
Mary - Nedjelja 08.01.2006. 16:30
Subject:
ima tih zlobnih trovaca po svuda.par puta je tu u spanskom isto netko trovao pse,a ne znam nikoga od frendova u cijem kvartu se nije desavalo nesto slicno.ali sad sam skrenula s teme...uglavnom kada se stanje normalizira par dana mirovanje i samo kratke setnje,kontrolirati prehranu(najbolje kuhano)i paziti da pije puno tekucine.
tina020 - Nedjelja 08.01.2006. 16:54
Subject:
Ozbiljno Eek , ja sam u malešnici, tako da mi je špansko blizu,ali ja dobro pazim po vani da ne bi bilo da stave nešto u usta. Hvala na savjetu,rekla sam baki sve, pije tekućine, a i onako i ovako jede samo kuhano. Very Happy
Mary - Nedjelja 08.01.2006. 22:28
Subject:
to su valjda negdje prije godinu dana trovali.otkad ja imam svoju malecnu nije toga bilo(bar koliko ja znam)ali ljudi su mi pricali o tim trovanjima.grozno.
hehe-susjede smo!pozdrav malesnici Mahanje Cvijet
tina020 - Ponedjeljak 09.01.2006. 10:07
Subject:
da!
ja eto tek sad čujem o tom trovanju, a već imam jednog peseka 11 godina... ma to je grozno, posebno kad imaš štene koje hoće sve stavit u usta. najgore je,što protiv takvih ljudi trenutno možemo jako malo.. Mahanje
Anonymous - Četvrtak 19.01.2006. 19:47
Subject: problem
Nedavno mi se kuja okotila sto sam pisao na drugom topicu i 10-tak dana je bila super nakon ozdravljenja preksinoc je u svom toru udavila macku sutradan je bila vesela ali nije htjela jesti a danas popije malo vode pa ide i mislim na silu povraca sluz kao kod pljuvacke a kasnije i nesto zuto, malo lezi slabije se krece, isao sam kod veta. temperatura je normalna i nikakvi znakovi ne upucuju na trovanje ili nesto slicno. Vet. kaze da je moguce da je progutala macju dlaku Confused ima li neko predodzu sta se desava ili nesto slicno?
max - Četvrtak 19.01.2006. 20:26
Subject:
Jesi li je dobro pregledao da nema koju upaljenu ogrebotinu od mačke?
Usta iznutra također dobro pregledaj.
Anonymous - Četvrtak 19.01.2006. 20:33
Subject:
max piše:
Jesi li je dobro pregledao da nema koju upaljenu ogrebotinu od mačke?
Usta iznutra također dobro pregledaj.
Po sebi nema nikakvih rana osim male na uhu koja je skroz skorena od zgrusavanja krvi i ne boli ju jer dopusta da se rana dodirne, povraca samo nekakvu sluz
Mary - Petak 20.01.2006. 1:22
Subject:
mozda je nesto pojela i nadrazila sluznicu zeluca ili ima blagi gastritis.proci ce.ako potraje duze od 2-3 dana odi drugom veterinaru.pazi da uvijek ima puno tekucine,a sada joj probaj davati kuhanu hranu.
Anonymous - Petak 20.01.2006. 11:17
Subject:
Mary piše:
mozda je nesto pojela i nadrazila sluznicu zeluca ili ima blagi gastritis.proci ce.ako potraje duze od 2-3 dana odi drugom veterinaru.pazi da uvijek ima puno tekucine,a sada joj probaj davati kuhanu hranu.
ok tnx
Anonymous - Petak 20.01.2006. 12:32
Subject:
takodjer kujica ima proliv i nema volje za kretanjem samo se izlezava
tina020 - Petak 20.01.2006. 12:42
Subject:
evo tu ispod ti je cijeli topic o proljevu,a ako se stanje nastavi ja bih ti preporučila da ju odvedeš ponovno veterinaru
http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=10221
Anonymous - Petak 20.01.2006. 14:00
Subject:
proljev i povracanje u kombinaciji brzo moze dovesti do dehidracije,pa pazi.moj nemo je prije nekoliko dana isto imao proljev vet rekao da hara neka crijevna viroza i puno pasa zavrsilo na infuziji.
Anonymous - Petak 20.01.2006. 18:56
Subject:
Danas sam u stolici zamijetio nesto sto bi 99% trebale biti gliste ako su gliste u pitanju sta mi je ciniti?
Anonymous - Petak 20.01.2006. 19:26
Subject:
moras kod veta,ja bi na tvom mjestu sto prije,
lea_li - Petak 20.01.2006. 21:17
Subject:
Požuri veterinaru!
Anonymous - Petak 20.01.2006. 22:54
Subject:
Pa pitao sam vas jer je bilo kasno za veta kod nas radi do 4 i to je drzavna ustanova nemaju cak ni dezurnog tako da moram cekati do sutra usput ako ko imam kakav savjet nek napise
Mary - Subota 21.01.2006. 0:53
Subject:
celo43 piše:
Danas sam u stolici zamijetio nesto sto bi 99% trebale biti gliste ako su gliste u pitanju sta mi je ciniti?

oho!vrlo vjerovatno da bi simptomi mogli biti povezani i sa glisticama.pogotovo ako je jaca invazija u pitanju.evo imas topic naslova glistice tu na vet.kutku,pa tamo ima dovoljno informacija da te upute sta i kako,a ako i dalje imas pitanja slobodno mi se obrati Smile

s tim da odes vetu sto prije!
melvin - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:21
Subject: HELP - pas povraća
Moj labrador star 3 godine je danas nekoliko puta povratio. Mislio sam da nije nista, ali sad je to vec negdje peti puta, a upravo sam saznao da je i jucer jednom povratio. Užasno je nemiran i ne zna kako da se namjesti, ocito ga boli zeludac. Na zalost do sutra ne mogu kod veta pa vas molim da mi napisete kako mu pomoci. Nisam mu dao hranu jer me strah da ne pogorsam stvar. Sad mu samo slina ide jer ocito vise nema sto povracati. Smijem li mu dati neki čaj ili nesto ? Bilo kakav savjet dobrodosao.... HVALA !

Tuzan Tuzan
Anonymous - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:38
Subject:
ja bi ti stvarno htio pomoć al neznam nisam imao nešto takvo. probaj s razmrvljenim andolom u neku hranu ili vodu ili čaj (ne vruć) kao što si rekao.

DAJTE LJUDI POMOZITE ČOVJEKU AKO ZNATE NEŠTO
Mary - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:43
Subject:
prvenstveno mu osiguraj puno tekucine i pobrini se da nesto popije!
inace jel mogao stogod pojesti sta bi mu nadrazilo zeludac?kakav je inace?jesi mu probao izmjeriti mozda temperaturu?
stvar je u tome da bez veterinara malo se kod povracanja,a posebice tako ucestalog moze uciniti.bitno je samo da pas puno ne dehidrira i da ako je mozda trovanje posrijedi ga se odvede cim prije vetu ako treba i traziti dezurnog.ako mozes izmjeri mu temperaturu i pogledaj mu sluznice oka(kakve su boje),pa javi!
animal - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:45
Subject:
Citiraj:
probaj s razmrvljenim andolom u neku hranu ili vodu ili čaj (ne vruć) kao što si rekao

a ne znam koliko je pametno sad davati andol...
Anonymous - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:50
Subject:
neznam meni je uspjelo kad je imao temp i povraćao al samo jednom ne učestalo. čak mi je i maci pomoglo.

pa šta misliš da bi mu moglo bit još gore????
Mary - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:52
Subject:
nece andol sada pomoci.samo ce nadraziti zeludac jel je salicilna kiselina negrizajuca za sluznicu zeluca.osim toga vjerovatno ce ga povratiti,a i ne vidim kako bi i inace kod povracanja pomogao.stoga bolje ne andol.u ovom trenu najbitnija je tekucina.i da se pas utopli i umiri.
Mary - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:54
Subject:
moze se andol dati ali ne kod ovakvog slucaja gdje je zeludac jako nadrazen.mogao bi samo potaknuti na ponovno povracanje.
Anonymous - Ponedjeljak 30.01.2006. 22:55
Subject:
Mary piše:
moze se andol dati ali ne kod ovakvog slucaja gdje je zeludac jako nadrazen.mogao bi samo potaknuti na ponovno povracanje.

sad i ja znam
Hvala.
melvin - Ponedjeljak 30.01.2006. 23:03
Subject:
Ovako... sad sam bio vani s njim i normalno je trčkarao po parku, obavio nuždu, veselo mahao repom. Kada smo se vratili u kuću popio je jako puno vode tako da vjerujem da nema šanse da dehidrira. Oči su mu normalne. Usta isto (vidio sam da je otrovanim psima onako žuto sve). Jedino čega se bojim da mačak nije dofurao nekog otrovanog miša ili sl. a Maxx to išao šnjofati ili čak pojest ( što baš ne vjerujem).
Rekla mi je sestra da je njoj vet preporucio čaj od šipka kad je njezina buldog-ica ima slican problem. Jel mu slobodno dam ?
Mary - Ponedjeljak 30.01.2006. 23:04
Subject:
andol je dobar za nekakva stanja poput temperature i upalnih procesa,ali nije bas za neke nagle akutne jake klinicke slike poput proljeva i povracanja.jednostavno nece nesto puno pomoci,a ovdje bi jos mogao i nairitirati sluznicu.ako do sutra ne prode vet ce to srediti sa par injekcija.samo je problem sto je uzrok tome.valjda je samo nesto klopnuo sto mu nije pasalo.
Mary - Ponedjeljak 30.01.2006. 23:29
Subject:
melvin piše:
Ovako... sad sam bio vani s njim i normalno je trčkarao po parku, obavio nuždu, veselo mahao repom. Kada smo se vratili u kuću popio je jako puno vode tako da vjerujem da nema šanse da dehidrira. Oči su mu normalne. Usta isto (vidio sam da je otrovanim psima onako žuto sve). Jedino čega se bojim da mačak nije dofurao nekog otrovanog miša ili sl. a Maxx to išao šnjofati ili čak pojest ( što baš ne vjerujem).
Rekla mi je sestra da je njoj vet preporucio čaj od šipka kad je njezina buldog-ica ima slican problem. Jel mu slobodno dam ?

dapace.neka bude onako tjelesne temperature mlak pa ce jos usput i smiriti zeludac.ma najvjerovatnije je nesto pokvareno znjopnuop vani i sada ispasta.znam kako ova moja hoce sve u usta staviti.imas raznih boja sluznica kod razlicitih otrovanja-zato sam te i pitala da poviris.ako je normalnbo onda je boja onako svijetloroza.bitno je da se smiri i dobro naspava.ako sutra bude kao nov razmisli i o odlasku vetu da li uopce moras.vidjeti ces po njemu.daj mi sad caj i bude sve ok Smile
melvin - Ponedjeljak 30.01.2006. 23:36
Subject:
Ok, sad mi je malo lakše. Stvarno me ulovila panika... Javit ću sutra kakvo je stanje. Hvala svima na pomoći ! Masem
Nix - Ponedjeljak 30.01.2006. 23:55
Subject:
Ako je povracanje ucestalo i ako je pas potisten, bolestan u pravom smislu rijeci (tuzan i nezainteresiran) sto htnije veterinaru jer postotak izljecenja otrovanja ovisi o stadiju u kojem psa dovedes veterinaru, sto si prije kod veta vece su sanse da pas prezivi...

To je u slucaju trovanja, ali ako se on nije otrovao, ako se stanje popravilo i sad je bolje onda klasika, daj mu sto vise tekucine, kuhana piletina s raskuhanom rizom da ublazi tegobe sluznici...
melvin - Utorak 31.01.2006. 15:51
Subject:
Samo da javim da se danas Maxx osjeća puno bolje Very Happy

Jeo je piletinu i rizu i sad zadovoljno drijema... nadam se da ce tako i ostati...

Hvala jos jednom svima !
Mary - Utorak 31.01.2006. 17:43
Subject:
bas mi je drago Smile
bude to sve o.k.
e da-rizicu kad kuhas dobro raskuhaj da pusti onu sluz jer ona oblaze sluznicu i djeluje umirujuce na nju.inace sutra mozes dati i jedan jogurtic(ako voli) da malo pojacas probavnu mikrofloru i on ce biti kao stari. Wink
coco - Srijeda 01.02.2006. 11:22
Subject:
ma sigurno je nešto vani klopnuo i pokvario želudac. moji to naprave s vremena na vrijeme, pa rižicia, juhica i piletina i za dva tri dana su ko novi.
Anonymous - Petak 03.02.2006. 13:01
Subject:
LAbradori su kraljevi što se tiče želučanih problema......znam iz osobnog iskustva Lol i ponekad zna biti frustrirajuće

samo mala napomena
-kod sumnje na otrovanje medicinski ugljen nemože škoditi i ja bi ga preporučila za imati u kućnoj apoteci a pogotovao ako imate labradora Wink
-andol davati u prilagođenoj dozi (nazovite veta-sigurno će vam reći i telefonski)ali prije kod bolova lokomotormog sustava,i nikako kod problema želučanog sustava što su već napomenuli mary i nix
- moram vam još reći da mnogi vlasnici daju analgetike na svoju ruku a od humanih ljekova jedimo andol dolazi u obzir...to bi zbilja htjela da znate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
melvin - Nedjelja 05.02.2006. 12:05
Subject:
mali update

U srijedu ujutro Maxx je gadno naotekao. Glava mu je bila duplo veća i oči potpuno zatvorene. Zanimljivo je da sam se do 3 ujutro s njim igrao i bio je normalan, a u 7 ga je cura našla naotečenog. Odmah kod veta i na kraju se uspostavilo da je alergija. Dobio je odmah 5 injekcija i još svaki dan po dvije. Evo upravo sam se vratio od veta i kaze da je sad sve ok. Žao mi je što ga nisam slikao da vidite kakav je bio.... strašno !!! Eek
Jedino mi je žao što nisam odmah otišao kod veta nego sam mislio da povraca zbog neceg desetog, ali bitno je da je sad sve ok...

Very Happy
TINNA - Nedjelja 05.02.2006. 12:17
Subject:
Citiraj:
LAbradori su kraljevi što se tiče želučanih problema......

Ne bi baš rekla nakon 23 godine života sa njima, zaista sa tim nikad nismo imali problema.
Može biti problem njihova proždrljivost pa znaju svašta pojesti vani ako nisu pod nadzorom
Anonymous - Nedjelja 05.02.2006. 22:31
Subject:
Tinna...na to sam i mislila..ima li većih žderonja od njih??????????
No,mene više zanima šta ste zaključili, na kakvu alergiju je vet posumnjao?
Malo je čudno da se sve poklopilo.
drago mi je da je sad sve ok ali morate misliti zašto se to desilo,jer ako je imao reakciju jednom imate velike šanse da se ponovi.[/list]
melvin - Ponedjeljak 06.02.2006. 14:57
Subject:
Nismo zaključili od čega mu se to desilo. Rekao je vet da cemo ako se, nedaj bože, ponovi ići u dublju analizu i testiranja. Iskreno se nadam da se nece ponoviti. Jedino što Maxx do tada nikad nije probao je bio upravo ovaj čaj od šipka koji mu je trebao pomoći za želudac, ali kaže vet da sumnja da je od toga. Ja mislim da je nešto pojeo ili ga je možda neki kukac ugrizao.
Mary - Ponedjeljak 06.02.2006. 15:04
Subject:
vrlo lako moguce.posto je naglo nastupila tako drasticna anafilakticna reakcija mislim da je prije kukac ili nesto slicno bilo posrijedi.jer caj od dana prije tesko da bi se tako ispoljio.vec je uostalom i propasirao organizam.a i kod nutricionih alergija klinicka slika je malo drugacija.kukci naprotiv vole izazvati bas ovo sto si opisao...ne znam...to su samo moje sugestije.ali u svakom slucaju pazi ga i biti ce sve ok Smile
blueheart - Subota 13.05.2006. 9:42
Subject:
trebam pomoc
moja maltezerica je jutros povracala jarko zelenu tekucinu ( tj. ne znam je li tekucina ili pjenica jer se upilo na rucnik na kojem spava pa sam tek poslije to vidjela)
i jako se cudno ponasa. inace mi ne da ni sekundu mira, sad samo lezi, ako dodjem do nje, digne se, mahne repom, mazi 2 min i ode opet lezat.
izvela sam ju bila van kad mi se cinilo da je sad ok, popiskila se 20 m ispred zgrade i nije htjela vise ni koraka.
hranim ju eukanubom za odrasle male pse, jucer je dobila bila jos sniticu sunkice, jedan keksic nakon cesljanja, 2 choco dropsa nakon kupanja.
kupala sam ju navecer, dobro ju osusila, s tim nije bilo problema.
jel moguce da je mozda sampona progutala pa da joj je od tog muka? iako je jucer bila super aktivna i vesela.
da ju odvedem veterinaru?
Anonymous - Subota 13.05.2006. 10:12
Subject:
također imam maltezera. jedan dan kad smo ga kupali, prije kupanja se najeo svoje hrane. kasnije smo ga isli kupati, te je nakon kupanja "dušu povratio". sve ono sto je jeo tog dana je izbacio iz sebe. sad jeli šampon uzrok povraćanju nebi znao.

ali ako nasatvi biti ovako mirna i smao ležati, ja bi je odveo veterinaru.
lea_li - Subota 13.05.2006. 10:16
Subject:
Ako je jako snuždena i bezvoljna odvedi je veterinaru.
blueheart - Subota 13.05.2006. 10:27
Subject:
e pa u tome je problem sto ne znam procijenit da li je jako bezvoljna
inace hoda zamnom po cijelom stanu i mota mi se izmedju nogu cijelo vrijeme, a sad se digne, krene zamnom, mase repom, malo proseta, al se nakon 2,3 min vrati i nastavi lezat.
ne izgleda kao da joj je jako lose i da se ne moze dic, al je cudna.
i muci me zasto je povracala to kricavo zeleno, to je bila samo vodica, nikakve hrane u tome nije bilo.
lea_li - Subota 13.05.2006. 10:35
Subject:
Jel jede normalno? Izmjeri joj temperaturu.
blueheart - Subota 13.05.2006. 11:40
Subject:
nije nista jela, nazvali smo veterinarku koja je rekla da joj do 2 ne damo jesti, a onda da joj damo rizu. a rekla je dotad da pije ruski=indijski caj skuhan 3 vrecice na litru vode. pitala nas je dal je tina dolazila u kontakt s drugim psima (nije), dal je pojela nesto osim hrane (nije) i rekla da ako joj ne bude bolje da ju odvedemo u njihovu hitnu sluzbu, ali da bi joj trebalo bit bolje od ovog caja.
lea_li - Subota 13.05.2006. 11:44
Subject:
Držim fige da sve bude dobro
blueheart - Subota 13.05.2006. 12:07
Subject:
ma sad je vec super, opet je sva aktivna i dosadna Smile Very Happy Very Happy
valjda joj je nesto krivo palo na zelucic
lea_li - Subota 13.05.2006. 12:10
Subject:
Super! Ako je aktivna i normalno se ponaša (kao i prije) onda je najvjerojatnije sve ok. Smile
blueheart - Subota 13.05.2006. 16:45
Subject:
sve je bilo super i bila je sva aktivna i vesela, malo spavala pola sata i sad je opet povracala bijelu pjenu.
i opet nekako cudno izgleda, bezvoljno.
cijeli dan nije nista jela, samo je pila vode, nije htjela pit caj koji je veterinarka rekla da pije.
blueheart - Subota 13.05.2006. 17:20
Subject:
a kako se psu mjeri temperatura i koja je normalna?
sad sam opet izbezumljena
ona samo lezi i ne dize ni glavicu kad ju pomazim i dodjem do nje
coco - Subota 13.05.2006. 18:13
Subject:
hm, da nije piroplazmoza? a da potražiš savjet drugog veterinara? kakve boje joj je mokraća? obrati pažnju na to. ako je tamno crvene boje onda je definitivno piroplazmoza u pitanju. nemoj predugo čekati
blueheart - Subota 13.05.2006. 18:29
Subject:
nije, samo je jednom piskila, al bilo je normalno zute boje
pricekat cu jos pola sata da vidim jel joj bolje, ak ne, vodim ju na veterinarski.
(jutros joj je tako bilo bolje nakon nekog vremena)
ma sva sam izbezumljena, imam ju tek 7 dana pa zapravo jos ni ne znam nista o psima.
blueheart - Subota 13.05.2006. 18:30
Subject:
sad sam vidjela da tu bolest prenose krpelji, al tina nikad nije imala krpelja. jel se moze to dobit od drugog psa ikako?
coco - Subota 13.05.2006. 19:19
Subject:
nemože. eh, sad na veterinarski...ovisi tko je dežuran, a ništa sretno! zato je u biti dobro imati svog veterinara koji ti je spreman ponuditi i hitnu pomoć.
blueheart - Subota 13.05.2006. 20:18
Subject:
pa imam veterinarku al ona radi u veterinarskoj stanici grada zagreba pa je rekla da ju tam vodim ak bude panika
sad je po treci put povracala, opet zuto bijela pjenica
zvala sam bila veterinarski fax i rekao mi je veterinar da joj je mozda nesto tesko palo na zeludac, da vidim kako ce sutra biti.
mjerila sam joj temperaturu 38,3 je, dakle sto se tice tog sve je ok.
blueheart - Subota 13.05.2006. 20:19
Subject:
i rekao je da joj ne dajem nista za jest do sutra.
ne znam vise sta da radim, misic mali je tako iscrpljen, a ne mogu joj pomoci
ako ju odvedem na veterinarski kako bi joj mogli pomoci?
koliko puta smije povratit a da ne dehidrira?
Mary - Subota 13.05.2006. 20:53
Subject:
psi u pravilu ne povracaju od piroplazoze,a da je to u pitanju temperatura bi bila oko 41,ako ne i visa,tako da ne vjerujem da je piroplazmoza!
zuto sto povraca je normalno jer su to probavni sokovi,sto samo znaci da siroce nema sta povratiti,pa povraca pjenu i probavne sokove koji joj iritiraju sluznicu zeluca!
bilo bi jako dobro da joj das rizu skuhanu na sluz(znaci skroz prekuhanu),jer nije bas dobro da nista nije vec 24 sata jela,kazu jos da posti do jutra...uglavnom pse se stavlja na post da se dobro izciste,ali ona sirota mi se cini dovoljno izciscena!
vrlo bitno je DA PIJE!cesto nece te cajeve,pa joj sad ponudi vodu!ako nece ni to-probaj joj nekako nasilno bar malo vode nagurati,jer ako nista nije pila cijeli dan mogla bi sirota dehidrirati!bez brige-nije to jos toliko strasno da bi uginula od dehidracije,ali MORA dobiti na bilo koji nacin malo tekucine!
da odes kod veterinara dobila bi infuziju i nekoliko injekcija medu kojima je i ona sto zaustavlja povracanje,te bi te narucili da dodes sutra na vadenje krvi da se dlje ustanovljava sta je s njom(osim ako bi joj se do sutra situacija poboljsala)
a uzrok moze biti svakakav-mozda je ipak poklopala nesto da nisi vidio-cesto oni u nepaznji korise priliku,mozda joj je nesto tesko palo na zeludac ili jednostavno ima malu blagu upalicu zeluca,pa ju to iritira...uzrok se moze najbolje utvrditi pretragom,a vrlo cesto se i nikada ne utvrdi jer to sve spontano ili uz malu pomoc veterinara za dan-dva prode Smile
eto nadam se da sam ti pomogla!
javi ako bude promijena Big smjesak
blueheart - Subota 13.05.2006. 21:17
Subject:
hvala puno
dala sam joj i vode i caja u 2 posude pa nek uzme sta hoce
i skuhala sam joj jos jutros prekuhanu rizu ali ona to ne zeli jesti, dala bi joj ja.
veterinar je rekao da joj ne dajem nikakvu drugu hranu, a ako ovo nece jest da joj nece nista biti ako do sutra ne bude jela pa da sutra vidim kako je.
izgleda mi jako iscrpljeno i spava sad, al ne izgleda mi kao da se muci.
ona samo lezi i spava i onda se odjednom digne, ispovraca, 15 min je cudna i onda legne spavat.
mislis da bih ju trebala odvest sad veterinaru da joj da infuziju i to protiv povracanja?
ili da pricekam jos malo, mozda se samo sredi. nije mi problem ni za platit ni vodit ju, samo ne bih htjela da ju tamo bespotrebno gnjave ako bi ce joj bit bolje iovako.
ne povraca velike kolicine i nijednom u tome nije bilo hrane, samo pjenica.sad hrce ko velika i mljacka u snu
blueheart - Subota 13.05.2006. 21:20
Subject:
a mislim da nije pojela nistan a cesti, ali normalno ne mogu bit 100% sigurna
evo sad sam isla u kuhinju pa sam ju probudila i sad sece po kuci
Mary - Subota 13.05.2006. 21:50
Subject:
ma smiri se-nije to nista strasno!maltezeri su inace dosta osjetljivi na probavu,a jos uz to su pravi mali glumci i dramaturzi,tako da se ne bojis!biti ce to sve u redu!
na nocna se vode samo hitni slucajevi,a ovo je daleko od hitnog pa bi te s faxa samo vratili doma,jer zaista ovo moze sacekati do sutra!nece dehidrirati bez straha,ali ako uspijes uguraj joj malo vode u usta tek toliko da joj nesto tekucine ude u organizam!bez temperature mislim da se radi o necem skroz benignom.neka se samo ona odmara!ako sutra ne bude bolje,odi vetu i sebe radi jer vidim da je nastupila teska frka panika Wink
trebalo bi biti sve u redu Smile
blueheart - Subota 13.05.2006. 22:01
Subject:
ma izbezumljena sam jer mi je sve ovo novo, dobila sam odraslog psa oko kojeg se pokusavam brinut, al sta cu kad mi fali tih 6 godina njenog zivota o kojem nemam pojma. ne znam nista od cesljanja dlake do prehrane.. svi imaju toliko razlicitih teorija o svemu tome, ne znam kog slusat ni sta radit.
promijenila sam joj prehranu s pedigrea na eukanubu pa si sad cijelo vrijeme mislim jesam li ja kriva sto sam ju htjela prebacit na tu zdraviju hranu..
ma joj, grozno mi ju je vidit tako malu i bespomocnu, a ja ovak zbunjena uz nju.
uf
oprostite na gnjavazi, al malo sam izbezumljena.. ne bi si nikad oprostila da se tom malom misu nesto dogodi.
anuska - Subota 13.05.2006. 22:34
Subject:
Zravo,ja imam bichona i nesto slicno mi se vec desavalo.Budi bez brige,moje misljenje je da to nije nista i da je sve stvar ishrane.Naravno,nemoj me doslovno drzati za rec,ali tako bi trebalo da bude.
Obicno mi se to desavalo kada je Beki prethodni dan ili jutro jela nesto masnije(naravno da to izbegavam ali mali vrag se toga docepa),a u tvom slucaju mislim da je u pitanju prelazak sa jedne hrane na drugu.Obicno su te bolje hrane masnije(ne znam tacno po sastavu,ali mi tako izgledaju),pa joj je moguce to zasmetalo.

Mary ti je vec savetovala da joj das vode(to je najbolje),ali ako ona to ne popije moras joj OBAVEZNO ili kasicicom ili spricem PO MALO davati.Zasto naglasavam po malo,jer je zeludac vec nadrazen,pa da ne bi doslo opet do povracanja.

Naravno,prati njeno ponasanje i stanje svesti,a ako to bas bude ucestalo,vodi je obavezno kod veta.

Sve najbolje!
anuska - Subota 13.05.2006. 22:36
Subject:
A za sve sto te bude interesovalo o maltezerima,imas topic MALTEZERI i tu ces naci BAS SVE sto te zanima!
Posto ima preko sto strana,ja bih vec pocela sa iscitavanjem! Lol
lea_li - Nedjelja 14.05.2006. 10:43
Subject:
Kako je pesica?
Mojoj prije par godina imala sličnih problema s povračanjem, samo nikad nije bila snuždena nakon toga. Povratila bi (isto neku pjenu) i nakon toga se normalno ponašala. Njoj je ustanovljen gastritis.
Sad sam se sjetila da je imala tih problema kada smo prešli na bolju hranu, mislim da je to čak bila Eukanuba (nismo prelazili postupno, nismo znali). Ona je svaki put dobila neku pastu za jesti (mislim Calopet, nek me ispravi netko ako sam pogriješila) i sve je brzo dolazilo u normalu.
blueheart - Nedjelja 14.05.2006. 12:25
Subject:
nije vise povracala nijednom
al nista jos ne zeli jesti
kod mene je dosla prije 9 dana
i prvi dan sam joj dala mijesano pedigrea i eukanube i pojela je samo eukanubu
i onda sam joj samo eukanubu davala i sve je jela
malo je umorna i nije aktivna kao inace, ali cini mi se da je samo iscrpljena, ne izgleda lose volje
mama ju je odvela jutros u setnju, normalno je piskila i imala je normalnu stolicu, tj prvo je imala malo tvrdju nego inace a onda nekakvu mekanu, pa mislim da je mozda jucer imala zatvor.
sad pije vodicu, ali ne jede
da joj i danas samo rizu dajem?
lea_li - Nedjelja 14.05.2006. 12:41
Subject:
Moja isto neće ni okusiti samu rižu pa joj ja ubacim i malo kuhane piletine da joj zamiriši i tako pojede. Mislim da taj prelazak na novu hranu treba biti malo duži (bar je nama tako vet rekao). Prvi dan ubaciš malo nove hrane u staru, drugi dan malo više i tako svaki sljedeći dan više. Ma bit će sve u redu s pesicom. Vjerojatno je od nove hrane.
blueheart - Nedjelja 14.05.2006. 12:44
Subject:
sad je isla van i imala je proljev i malu kuglicu normalnu poslije toga.
kuglica je bila normalne boje, a proljev tamno smedje, mozda malo na crveno.
blueheart - Nedjelja 14.05.2006. 20:00
Subject:
evo sam da javim da je malecka ok.
skuhala sam joj bila i piletine i pojela je brdo rize i piletine
i sad je jednako vesela ko prije
njena veterinarka je rekla da vjerojatno ima gastritis pa cemo to provjerit kad joj bude jos malo bolje
hvala svima na savjetima
anuska - Nedjelja 14.05.2006. 20:28
Subject:
Mnogo mi je drago da je bolje!

A ti se baci na citanje,i pridruzi nam se u MALTICIMA!
lea_li - Nedjelja 14.05.2006. 21:11
Subject:
Baš mi je drago da je bolje Very Happy
blueheart - Utorak 16.05.2006. 6:03
Subject:
jucer je bila zdrava, sve je bilo super, hopsala okolo, stolica ok
i sad se probudim, cijeli hodnik pun lokvica krvi, sluzavih, gustih.
cekam jos pola sata pa da krenem za heinzelovu jer im sad ne radi hitna sluzba.
s obzirom da nam je veterinarka rekla jos prije da ima gastritits i upalu crijeva nadam se da je jos uvijek rijec samo o tome. izbezumljena sam.
skupila sam to u male posudice pa da tamo daju na analizu ili sta vec.
danas dajem otkaz na poslu i ostajem s njom koliko treba.
tina020 - Utorak 16.05.2006. 7:17
Subject:
uh grozno, ajde držim fige i javi kako je prošlo!
Sanja - Utorak 16.05.2006. 7:47
Subject:
Nemoj davati otkaz već zamoli doktoricu da ti otvori bolovanje. Nadam se da će psiću biti bolje. Obavezno nam javi kako je Sad
Anonymous - Utorak 16.05.2006. 8:14
Subject:
žao mi je stavrno. šta ne možes zamoliti doktoricu da ti da par dana slobodno? ili kako je sanja rekla uzmi bolovanje. jel imas nekog tko bi mogao pripaziti na kujicu dok si ti na poslu.
lea_li - Utorak 16.05.2006. 8:20
Subject:
A joj! Užas! Ja sam mislila da je pesica dobro. Baš mi je žao što se pogoršalo Tuzan Obavezno javi kaj je bilo kod veta. Tuzan
lea_li - Utorak 16.05.2006. 18:40
Subject:
Kako je pesica? Šta su ti rekli veterinari?
blueheart - Subota 20.05.2006. 13:26
Subject:
oprostite sto nisam ofmah javila kako je, cekala sam da nalazi budu gotovi
uglavnom, mala ima gastritis, vrlo vjerojatno ga je dobila od soka sto se preselila kod nas i promjene prehrane, bila je zadnjih 5 dana na infuzijama i injekcijama peptorana, sad je na dijeti, jede hillsovu hranu za osjetljivi zeludac, nema vise problema, svi nalazi su joj bili ok (nema parazite, viruse ni bilo koji drugi moguci izvor bolesti)
rekla je veterinarka da bi opet mogla tako reagirati kad ju maknemo s dijete, ali da ju onda odmah dovedemo na injekcijicu peptorana da joj se to smiri
hvala vam puno jos jednom svima na pomoci i savjetima Very Happy Very Happy
a sto se tice mog posla, to je samo honorarni jer sam studentica, pa nije i problem dat otkaz Very Happy
lea_li - Subota 20.05.2006. 13:56
Subject:
Super da je pesica bolje, baš mi je drago Very Happy
LaRa.2311 - Petak 08.09.2006. 11:12
Subject:
Moja Minnie ima mjesec i po, jako rano sam je dobila, tj. dosla mi je dvadesetak dana ranije. ona sve i svasta gricka, pocev od carapa, tepiha, odjece, ma sve... Koliko god ja to branila, cim se okrenem, ona vec nesto gricka....
Eh, prije 3 dana je spavala kod mene u krilu i pocela da ispusta neki zvuk i izbacila nesto zuto-zeleno...
Odmah sam je odvela veterinaru koja je rekla da je s njom sve ok i dala joj tableticu za glistice.
Jucer je spavala i opet malo povratila taj sadrzaj.
Jutros je opet povratila ali sad sam vidjela da su tu njene dlacice i neka prasina...
Ne znam jesam li u dobru temu postavila jer ona nije ispovracala sadrzaj zeluca vec samo tu neku gušću zelenozutu tecnost sa tim dlacicama.
Da li je itko imao s tim iskustva i sto da radim????

Hvalaaaaaaaaaaaa
bobby ljepotan - Petak 29.09.2006. 10:05
Subject:
Bobby je maltezer star 3 mjeseca, jutros kada se probudio imao je proljev pracen s puno sluzi a onda je dva do tri puta i povratio. prije nego sto je povratio stucao je jako glasno. na ponasanju mu ne primjetim da je bolestan pa bih pokusala nesto sama prije nego ga odvedem veterinaru.moze li mi iko pomoci, sta da mu skuham i kako da mu pomognem.hvala puno Tuzan
mirela5 - Petak 29.09.2006. 11:41
Subject:
Isto tako možeš nazvati i veterinara za savjet, pa ćeš dobiti još više prijedloga. Ustvari ja uvijek prije nazovem veterinara za upit, nego da pesa non stop vučem sa sobom i bespotrebno dolazim. Npr. kaže mi što da joj dam jesti ili možda šta da kupim u ljekarni i tako
bobby ljepotan - Petak 29.09.2006. 12:28
Subject:
Bobby nije vise povracao ali proljev se nastavio i to samo sluz, nazvala sam veterinara i rekao mi je da je to tipicno trovanje stomaka te da mu skuham rizu i dajem caj jer je najvjerovatnije vani pojeo nesto sto mu je zatrovalo stomacic. Confused
dari - Petak 29.09.2006. 12:42
Subject:
Ja u takvim situacijama skuham piletinu (nasjeckanu na komadice) sa rizom (da se raskuha) u vise vode da bude kao juhica. Bez dodataka. I dajem ju dok je topla. To je lagano a i treba mu tekucine da ne dehidrira, a i ako nema teka, rizu i piletinu ne odbija.
Mary - Petak 29.09.2006. 13:02
Subject:
bobby ljepotan piše:
Bobby nije vise povracao ali proljev se nastavio i to samo sluz, nazvala sam veterinara i rekao mi je da je to tipicno trovanje stomaka te da mu skuham rizu i dajem caj jer je najvjerovatnije vani pojeo nesto sto mu je zatrovalo stomacic. Confused

nadam se da ce to pomoci.takoder kada mu se sve to smiri daj mu jednu ab kulturu ili neki takav jogurtic sa pozitivnom mikroflorom da malo obnovi svoju.za dan-dva kada se sve to smiri.ukoliko se situacija ne smiri usprkos caju(preporuca se onaj tamni-ruski ili indijski jer su najbolji za to,ali ga nerado piju,pa mozes i kamilicu) i rizi,te ako primjetis krv u sluzi ili neke druge simptome odi do veta.
e da-rizu dugo kuhaj da se onako jako jako raskuha i pusti onu sluz-ta sliz je odlicna za zeludac.dakle ne one vrste rize tipa"uncle bens"sto se ne mogu raskuhati i sto se ne pretvore onako u gustu masu(one ne mogu dati tu sluz)
Anonymous - Petak 29.09.2006. 20:49
Subject:
Mi smo imali puno problema sa našim psom od povraćanja do krvavih stolica i baš uvijek smo paničarili i mislili da je to kraj..ispalo je međutim da je osjetljiv i emocionalan pa ima gastritis. To ukratko znači da i kad nas vidi povrati od sreće. Stalno bljucka a osobiti kad je uzbuđen ili umoran. Kad je bio štene hodočastili smo na infuzije a sad to rješavamo samo sa blago posoljenom prokuhanom vodom i ne slušamo baš pretjerano veterinare jer su i previše puta samo zbog novaca izmaltretirali psa. Uglavnom naš pas ne podnosi samo brikete već mu kuham rižu krumpir paštu palentu razne žitarice i povrće pa u to dodam brikete. Uz takav tretman nema više napasanja travom nakon čega ima krvave stolice ( trava koji oni pasu je "oštrulja", to je ona na koju se može porezati pa je logično da u stolici bude krvi ) nit pretjeranog povraćanja (samo bljuckanje ). Radim mu "frape" od svježeg povrća pa mu to uvalim u obrok-bez kuhanja se ne ubiju vit i korisne stvari a i psi ne žvaču pa se ovako usitnjeno bolje probavi a i ako pas nije sklon mrkvi, celeru, cikli...ovako mu se uspješno podvali. Eto probajte tako a ako ni to ne valja onda paničarite. To je bar moje skromno mišljenje i radije bih da sam to znala prije nego su mu obe cape izboli uzduž i poprijeko.
Kai - Ponedjeljak 02.10.2006. 17:34
Subject:
kai moj redovito u autu i s tabletom i bez
Anonymous - Nedjelja 19.11.2006. 10:18
Subject: Aljaški malamut
Pomoć.... Plakanje Imam ženskog aljaškog malamuta starog 4 mj. i već 2 dana ništa ne jede...povraća... Plakanje Teta mi je savjetovala da joj dam čaja umjesto vode ali bez šećera i da je odvedem na livadu jer će tamo pronaći trave koja će joj pomoć!! Tata je bio kod veterinara ali tek jučer i nije ga bilo...strah me je za nju...šta god pojede tj. krekere sve ispovraća a da ne spominjem drugu hranu... Plakanje molim vas pomozite svaki savjet je više nego potreban!!!!!! Hvala unaprijed!!!!!!
Zorana - Nedjelja 19.11.2006. 10:51
Subject: Re: Aljaški malamut
Samara piše:
Pomoć.... Plakanje Imam ženskog aljaškog malamuta starog 4 mj. i već 2 dana ništa ne jede...povraća... Plakanje Teta mi je savjetovala da joj dam čaja umjesto vode ali bez šećera i da je odvedem na livadu jer će tamo pronaći trave koja će joj pomoć!! Tata je bio kod veterinara ali tek jučer i nije ga bilo...strah me je za nju...šta god pojede tj. krekere sve ispovraća a da ne spominjem drugu hranu... Plakanje molim vas pomozite svaki savjet je više nego potreban!!!!!! Hvala unaprijed!!!!!!

link
NA gore navedenom linku postavi pitanje veterinaru i odgovorice ti za 2 dana.
A posto ti je to sigurno kasno nazovi veterinarsku stanicu iz Beograda INTERVET i kazi im u cemu je problem.
Broj telefona :011 2604 289

Srecno!

Anonymous - Nedjelja 19.11.2006. 17:15
Subject:
hitno veterinaru, nemaš 2 dana za čekanje odgovora koji će biti "vodi ga veterinaru"

uvijek najbitnija stvar doći kod dobrog veterinara na vrijeme, dok je životinja još u relativno dobrom stanju.
Anonymous - Utorak 19.06.2007. 20:55
Subject:
Ej ljudi,
Imam mali problem s Bingom. Inace, Bing je Bernski Planinski pas star 3 i pol mjeseca. Danas navecer poceo je povracati odmah nakon pojedenog obroka. Nakon povracanja probao sam mu dati par zrna hrane iz šake, radosno ih je pojeo i nakon 10-ak minuta ponovno povracao.
Ne znam je li problem u tome sto smo mu danas navecer prvi puta dali drugu hranu ( nakon mjesec dana jedenja stare )... Sutra ujutro tata ide po staru hranu pa cemo vidjeti kako ce Bing reagirati na nju.
Inace, i nakon povracanja pas je dobre volje, razigran, vesel...

Imate kakvih ideja?
Puno hvala,
Luka
lea_li - Utorak 19.06.2007. 22:29
Subject:
Ne znam je li to u pitanju, ali prelazak na novu hranu trebao bi biti postepen. Znaći, prvi dan mu sa starom hranom pomiješaš malo nove i svaki dan lagano povečavaš količinu nove hrane.
Koju hranu jede?
Je li cijepljen protiv zaraznih bolesti i čišćen od parazita? Pretpostavljam da nema temperaturu kada je razigran pa vjerojatno nije nekao od zaraznih u pitanju.

Svakako odvedi psića veterinaru.
LaRa.2311 - Srijeda 20.06.2007. 18:52
Subject:
lea ti je dobro rekla o postepenom uvodjenju nove hrane.
Mozda je Bingo halapljivo jeo hranu pa je povratio, to se desi i mom psu kad tako jede.
Ipak je on jos beba Pinklove
Anonymous - Petak 29.06.2007. 11:45
Subject:
eej.
hvala na pomoci, imao sam malih problema s internetom pa nisam mogao prije doci.
inace, Bing je vec sljedece jutro bio dobro, bez povracanja i slicno Smile
hvala Wink
luce 5 - Nedjelja 28.10.2007. 7:45
Subject: Reakcija na tabletu; povraćanje.
Pas se jučer cijepio zadnji put (od ona tri obavezna). Cjepivo je Nobivac lepto, dhppi.
Uglavnom veterinar mu je jučer dao probnu gratis vrećicu hilsa s teletinom i rižom. (Prije je jela pedigre). Činjenica je da je jučer ona pojela tu cijelu hills vrećicu, da bi danas od 8h pa sve do sad (8i45) povratio oko 20ak puta. Povraća je jedan put hranu, a zatim kao neku bijelu pjenu, non stop.
P.s. ukućani kažu da je nađena izlizana (ne pojedena) tableta.
Da li to ima veze sa cijepljenjem ili hranom (pošto još nije navikla na hills, ali nikad nije voljela pedigre, tako da je na hills odmah navalila)
Malo teže diše, cvili... Ima 3 mjeseca
mimi - Nedjelja 28.10.2007. 10:43
Subject:
postoji mogućnost da je alergična na neki sastojak u toj hrani s obzirom da teško diše uz ostale simptome. odi veterinaru opet i objasni mu sve...
savjet...probaj sa čapi hranom (ne znam kako se piše Very Happy ), moji su se davili u njoj a ima raznimh okusa i sastojaka tak da ako je i alergična na nešto možeš joj izabrati...
LjiljanaB - Nedjelja 28.10.2007. 12:10
Subject:
To je reakcija na cjepivo, bilo bi dobro da je odvedeš veterinaru još danas.
luce 5 - Nedjelja 28.10.2007. 13:06
Subject:
Našla sam polovicu tablete(NIJE JE POJELA VEĆ IZLIZALA)Kontaktirala sam veta on je rekao da joj dam indijskog čaja i da joj dam piletine s rižom (tek navećer smije jesti).U ovaj sat je povračala dvaput.Što znači da je povračanje sve rjeđe.Rekao je da je to reakcija na tabletu(cjepivo očito nema veze)I ako se pogorša rekao je da ga zovnem da će doći u ambulantu pregledati je
Vito - Srijeda 19.12.2007. 13:11
Subject:
imamo štenca njemačkog boksera, oštenjen je 5.11
još uvijek je s mamom
skoro ga svaki dna idem vidjet, do sad je sve bilo u redu
međutim, zadnja dva puta je povraćo
prestali su sisat, i počeli jesti iz zdjelice
jedu neke kroketiće za štence natopljene s mlijekom
prvi put akd sam ga vidjela d apovraća povraćo je samo jednom, a jučer je povraćo dva puta

najgore je šta to povraćanje izgleda jako bolno, kao da neki napadaj ima, odjednom je počeo divljački trčat po boksu, i čudno trzat, kao da neki napad proživljava, dok se tako nekontrolirano kreće i povraća
to me jako zabrinjava
u čemu je problem?
privikavanje na novu hranu ili?
možda mu mlijeko ne odgovara?
mimi - Srijeda 19.12.2007. 15:37
Subject:
vjerojatno je to da se privikava na novu hranu, a uz to ako je oduševljen njome možda se prežderava pa zbog toga povraća. Ako je mlijeko u pitanju postoji i ta mogućnost da povraća zbog mlijeka ako se ono ne rijedi sa vodom.
A oni "napadi" kod povraćanja...ako se on zgrbi (znači odigne leđa), čvrsto stoji na nogama i onak tijelom se naginje prema naprijed pa nazad te imaš osjećaj da će se srušit i počet trest i to ponavlja, to ti je normalno...bez brige!
Vito - Srijeda 19.12.2007. 21:56
Subject:
hvala mimi Smile
drago mi je cut da se nemam bas oko cega zabrinjavat, sad mi je ipak lakse
danas sam ga opet bila vidjet i bio je razigran i vesel, jeo je i nije bilo povracanja
al mi se jucer srce slamalo kad sam ga vidjela onakvog
nadam se da ce sve bit u redu
zao mi je ajdnog malog stvorenja, pati a ne mozes mu pomoc

jos jednom, hvala
mimi - Srijeda 19.12.2007. 22:36
Subject:
ne znam koliko si upućena u život sa psom...ali kad ga preuzmeš i ukoliko on povraća ili ga boli stomačić on će najvjerojatnije u šetnji naći travu i jesti ju stoga, nipošto ga ne miči ili odvlači od trave. ako ćeš imati tih problema da on učestalo povraća vodi ga u duge šetnje (ako je potrebno) gdje ima mnogo zelenila kako bi si on našao tu travu (ne znam kako se zove ali liči mi na mali sirak - ako znaš što je sirak - duguljasta i dosta oštra trava).ne znam točno zašto ali pretpostavljam da ta trava koju jedu ima nešto u sebi što im smiruje žgaravicu ili želučanu kiselinu...postoji mogućnost da se malo prejede pa opet povrati ali samo mirno - prati svog psa i sve će biti ok!i mnogo friške vode u tim slučajevima molim!!! Smile
Vito - Četvrtak 20.12.2007. 9:25
Subject:
a kad pas jos nije kod nas, negdje oko Bozica bi ga trebali uzet
jucer je umjesto mlijekom hrana bila natopljena vodom i sve je bilo ok
otkako su poceli jest i iz zdjelice on je dosta oslabio, prije je bio ko neki mali sar pej, sav naobran od debljine
sad mi je je cudan tako normalne mase, da tako kazem
mimi - Četvrtak 20.12.2007. 11:46
Subject:
to su bile upute kada ga preuzmeš Smile
to ti je normalno da je oslabio...moja kujica je bila odbijena os sise (kuja je odbila jer je bilo prvo leglo). hranili smo ju medicinskom hranom, ali ona je ipak prvo oslabila a onda je tek ojačala i došlo je do one prave forme...
Vito - Četvrtak 20.12.2007. 19:08
Subject:
ovoj kuji je to isto prvo leglo
bilo je 5 stenaca, 3 nisu prezivjela prvu nos
ostali su curica i decko
on je najprije bio ful debel a on a zgoljava
a sad ona jede iz zdjelice dok on uglavnom samo popije sta se da popit
cudan mi je tako mrsav
mimi - Petak 21.12.2007. 14:50
Subject:
a vidi...to ne možeš znati. ako on nema nikakvih zdravstvenih problema možda je on psić koji je sad mršav a poslije će biti mrga, možda će uvijek biti vitkiji od ostalih - to ne možeš znati, i mislim da ti to sada nije prioritet...prioritet ti je da je zdrav. naravno kad ga preuzmeš odmah ga odvedi veterinaru. prvo se raspitaj, pokupi preporuke a onda odvedi pesonju tako da ti veterinar potvrdi da li je zdrav ili nije, a odmah ćeš si i izabrati veterinara kojeg će pas poznavati te u (ne daj Bože) hitnim slučajevima uvijek ćeš se imati kome obratiti. neće biti pitanja: a gdje da odem!?
BRUNO BUDIĆ - Ponedjeljak 24.03.2008. 15:18
Subject:
imam kujicu staru 9 mjeseci dosada je sve bilo u redu ali jucer sam joj dao jesti kostiju sto su ostale od rucka i sve je bilo u redu do jutros kad je povratila 4,5 puta.povracevina je bila smede boje s komadicima kostiju,mislio sam da je normalno ali danas popodne isto tako je povratila ali je bilo zute boje i sluzavo.nema proljev
molim pomoc. Eek Eek
friend of animal - Ponedjeljak 24.03.2008. 15:48
Subject:
a koje kosti su bile? pticje, telece?
tina020 - Ponedjeljak 24.03.2008. 18:45
Subject:
Pesek smije GLODATI kost, ali ne smije POJESTI CIJELU KOST! To nikako nije dobro za njega jer pojedine dijelove ne može probaviti, na kraju mu to može biti jako štetno za crijeva ako se puno takvih kosti najede..
ako mu se ne smiri povraćanje odvedi ga veterinaru..

kada pogloda one jestive dijelove kosti treba mu je uzeti..
BRUNO BUDIĆ - Ponedjeljak 24.03.2008. 20:14
Subject:
bile su janjeće kosti od kada sam napisao onu poruku više nije povračala nisam joj dao jesti a vode ima i dao sam joj čaja.temperaturu nije imala. Smile
Hopsy - Četvrtak 02.10.2008. 22:31
Subject:
Hopsy ima nepuna 2 mjeseca i primio je prvu vakcinu, drugu bi trebao primiti oko 20-tog oktobra.
Juce je stigao i sve je bilo ok do veceras. Povratio je svu hranu koju je danas jeo i dobio proljev. Jede granulice natopljene u vodi. On je razigran kad je budan i nema krvi ni u stolici ni u onome sto povrati. Temperatura mu je 38. Kada se promeskolji dam mu prokuhanu vodu i popije je.
Sutra mu trebam dati tek drugi obrok, a do tada bi trebao biti bez hrane. Moje greske su mogle biti to sto sam mu u jedan obrok stavila malo pavlake, sto sam ga spustila u travu (nije bilo izmeta drugih zivotinja ili prisustva drugih zivotinja dok smo bili tu) i sto je bio izlozen stresu promjenom sredine.
Sutra cu bez ozira na stanje posjetiti veterinara, ali ovo ce biti duga noc.
Molim vas za vase komentare i eventualno iskustvo, jer kad pomislim da bi moglo biti nesto ozbiljno ...
ismarvet - Petak 03.10.2008. 14:54
Subject:
nemoj se brinuti... to je sve normalno... ako se on dobro ponasa i ako jede... vrlo cesto se desi da pas povraca poslije prve vakcine a jos je cesce da pored toga dobije i proliv kad promjeni sredinu... to je sve stres za njega...
jo.marina - Ponedjeljak 06.10.2008. 19:34
Subject: sline
moj labrador (6.mj) slini učestalo, slina je bijele boje. bojim se da je to neki simptom bolesti Sad
ismarvet - Ponedjeljak 06.10.2008. 21:09
Subject:
zovni veterinara da uzme uzorak i nek posalje na mikrobiolosku pretragu...
LaRa.2311 - Utorak 07.10.2008. 23:40
Subject:
to ti moze biti i od promjene vode
to se desilo sa saricom koja je iz srbije, mi smo joj taj dan davali njenu vodu, bilo je smijesno zena je donijela vodu iz srbije i cim smo joj dali nasu proljev....
to je sve normalno nemoj se brinuti
jo.marina - Četvrtak 09.10.2008. 18:36
Subject:
dakle ništa bez veterinara, ok hvala Exclamation
ismarvet - Četvrtak 09.10.2008. 18:53
Subject:
da ... tu ti se moze pomoci samo u slucaju kad se uzme uzorak i mikrobioloski pregleda...

sretno...
Dupinka - Četvrtak 09.10.2008. 19:03
Subject:
drzimo fige da je sve u redu!ja takodjer imam laba starog 6 mj.
drzim fige da slina ne znaci nista strasno,jer ja to kod svog nisam primjetila.
jo.marina - Petak 10.10.2008. 23:15
Subject:
prvo Hvala vam svima.

ja ga svejedno sad moram voditi na čipiranje pa ču ga dati da ga cijelog pregleda a i te sline.

prvo sam misla da to svi psi imaju a sad mi se čini da jedino moj toliko slini, je da stalno trči po dvorištu al i pije redovito vodu i nema nikakve dr poremećaje. to je baš ko pljuvačka, ljepljivo i bijelo, pa mu se zna zaljepiti i na njušku kad otresa glavom a što je najgore mojoj mami se riga od pogleda na slinu.
Igneos79 - Četvrtak 21.05.2009. 6:39
Subject: Povracanje plus pjena na usta plus proljev
Pozdrav ljudi. Imam gadan problem sa svojim haskijem. Sad je star dvije godine i 6 mjeseci a prije 4 mjeseca su počeli problemi. Naime, jednu noc se počeo trzati na podu pored kreveta. Pjena mu je išla na usta i stari mu je gurnuo ruku u usta i izvadio komad kosti. Od tad je dobio takve napadaje otprilike jednom mjesečno. Obično krene povraćati pa zatim ima taj napad sličan epilepsiji. Takodjer, zadnjih mjesec , dva ima proljev redovito svaki dan. Veterinar je napravio nalaze krvi i stolice i kaze da je sve u redu osim kalcija koji je malo povišen. Veterinar kaze da ako mu počne davati lijekove protiv epilepsije, da ce moj walter biti totalno umrtvljen i da vise to nece biti isti pas. Ja sam uvjeren da se tu radi o nečemu drugom, pa molim savjete.
ismarvet - Četvrtak 21.05.2009. 7:10
Subject:
kakvu hranu jede?
Igneos79 - Četvrtak 21.05.2009. 9:13
Subject:
Jede bolje nego mi. Kupujemo mu meso i kuhamo.
ismarvet - Četvrtak 21.05.2009. 18:33
Subject:
pokusajte ga hraniti malo sa kupovnim briketima... oni bi trebali koliko toliko balansirati nivo Ca i onda cete vidjeti da li je sve ok...

takodjer bi to mogao biti i simptom alergije na neki sastojak...
tina020 - Četvrtak 21.05.2009. 20:25
Subject:
slažem se sa kolegom gore, Big smjesak

probajte malo prehranu mijenjati.. i odite do po drugo mišljenje, nije naodmet. ako se radi o epilepsiji trebao bi primati terapiju jer će mu tada biti lakše, i ne neće to biti drugi pas već isti..

sestrična mi je imala peseka koji je imao epilepsiju, primala je terapiju.. jedino je što je bila malo pospanija nekada, ali isti pesek... nikakve drastične promjene.. Big smjesak čudan mi je vet. koji uopće tako nešto priča..
TORA - Petak 22.05.2009. 10:04
Subject:
definitivno odite po drugo misljenje jer ovaj vet nezna bas puno!

moja sestra ima mjesanku koja ima epilepsiju i pije 2 vrste tableta i NISTA se nije promjenilo! i dalje je hiperaktivni mali vrazicak Very Happy Very Happy

neznam kod koga ides ali ocito nije bas upucen ili nema volje ljeciti. preporucam Bubu ili vet . fax!

napravi sve pretrage jer zvuci gadno!. ako je epilepsija lako ce se to rijesiti,a jedina promjena ce ti biti da ce malo vise piskiti jer ce piti vise vode i to je to!

Very Happy Very Happy Very Happy
Igneos79 - Petak 22.05.2009. 16:14
Subject:
Hvala svima na savjetima. Moze li netko preporučiti veterinara u zadru? Jel postoje pretrage na alergije? A za hranu bas ne znam, jer ne voli niti jednu hranu za pse. Probao sam mu dati bar 10 vrsta hrane. Jedina koju podnosi je ona od , zaboravih joj ime, hrvatska hrana koja se mora držati u frižideru. Ali nje vise nema u zadru za nabaviti.
tina020 - Subota 23.05.2009. 11:13
Subject:
joj ima jedan super vet u zadru, tamo na ulazu u grad.. ček, naći ću kak se zove..
tina020 - Subota 23.05.2009. 11:19
Subject:
ZOO VETd.o.o.
Vanje Radauša 1
21 000 Zadar
tel. 023 214 295
dežurstvo 0-24h

mislim da su oni
Igneos79 - Ponedjeljak 25.05.2009. 12:42
Subject:
tina020 piše:
ZOO VETd.o.o.
Vanje Radauša 1
21 000 Zadar
tel. 023 214 295
dežurstvo 0-24h

mislim da su oni

kod njega sam i bio
tina020 - Ponedjeljak 25.05.2009. 19:50
Subject:
ma da, čudno.. ja sam tamo vodila svoju pesekicu na ljeto kada joj je bilo loše, i baš je vet. bio dobar..
Lanchy - Petak 24.07.2009. 15:29
Subject:
imam zenku maltezera staru 3 mjeseca,ciscena je od parazita 7.7.'09 (pred vakcinaciju) i do prije par dana sve je bilo ok,dok nije pocela da povraca ,ali nije povracala hranu nego kao neku tecnost,zuckaste boje,i bilo je da tako kazem,pjene ...nakon toga je povratila glistu Eek koja je bila ...... Bljak2 .....prilicno velika...veterinar kod kog ide nije tu,dolazi tek za par dana,da li da joj dam tabletu za ciscenje od parazita ili ..... Zbunjen help Confused
martina0808 - Srijeda 23.09.2009. 21:50
Subject:
imam mopsa koji je star godinu dana,trenutno je na dijeti zato sto je buco.U zadnje vrijeme počeo je poslje obroka povraćati pjenu sa malo hrane.Jel to normalno,ako jede jabuke i royal canin hranu(jabuke jede zato sto je na dijeti).
ismarvet - Četvrtak 24.09.2009. 19:20
Subject:
mozda mu dajes kisele jabuke koje mu iritiraju zeludac i to ga tjera da povrati... uglavnom moras davati slatke.. ali ipak bolje od jabuka bi bile banane ili neko socno voce kao sto je breska, nektarina, ...
martina0808 - Petak 25.09.2009. 13:11
Subject:
ne dajem mu kisele nego slatke,al mozda mu ni to ne pase neznam..ugl. veterinar je reko da mora omrsavit i da mu dajemo jabuke i mrkve da gricka i malo hrane,al on mrkvu bas i ne jede,jel moguce da povraca zato sto hranu jakoo brzo pojede pa se naguta zraka il tako nesto...ako ti znas neku dijetu za debele pse pa da mi kazes koliko da ga hranim
ismarvet - Petak 25.09.2009. 17:09
Subject:
to je vrlo moguce... to "zderanje" je vrlo cest uzrok povracanja...

sto se dijeta tice nema nista posebno osim ako pas nema nekih zdravstvenih problema pa da se preporuci specijalna vrsta hrane... sto vidim da kod tebe nije slucaj...

uglavnom, povecana aktivnost i manje hrane je univerzalno... kako ti njemu tacno dajes obrok: mislim koliko puta dnevno i koliko kolicinski?
martina0808 - Petak 25.09.2009. 18:15
Subject:
jednu saku hrane na dan i jabuku.probala sam i rizu i mrkvu al nece da jede...
ismarvet - Subota 26.09.2009. 7:35
Subject:
to mi se cini uredu i nije puno... nastavi tako i brzo bi trebao smrsati... ali opet pokusaj neko drugo voce osim jabuke da mu dajes pa tako prati da li ce povratiti...
martina0808 - Subota 26.09.2009. 19:48
Subject:
ok..hvala.. Very Happy
ismarvet - Subota 26.09.2009. 22:37
Subject:
ma nema na cemu... obavjestavaj Big smjesak
martina0808 - Nedjelja 27.09.2009. 17:52
Subject:
evo arci danas nije povraco..jeo ja bananu umjesto jabuke i nije bilo problema..jos jedno pitnje nevezano za ovu temu..on stalno lize(on nije moj pas nego od prijateljice al ajd..),lize drugima noge,ruke,namjestaj sve zivo dok moj mops(don)ne lize tolko samo nekad malo ruku..zbog ceg on tolko lize il mu se to samo svida??
ismarvet - Nedjelja 27.09.2009. 22:35
Subject:
vrlo je moguce da je to samo da mu se svidja...
martina0808 - Ponedjeljak 28.09.2009. 9:24
Subject:
haha...ok... Very Happy Very Happy
ismarvet - Utorak 08.03.2011. 20:58
Subject: povraćanja, slinjenje - pitanja
..
Bebis - Utorak 07.08.2012. 20:47
Subject:
Pas mi je povratio oko 7 puta u 10 minuta. Inace je vrlo veseo, ali sada samo spava i lezi. Pomozite mi Sad
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris