Svijet ljubimaca

Ostalo o pticama - Rajska udovica(Vidua paradisaea)

duxaric - Četvrtak 26.05.2011. 19:49
Subject: Rajska udovica(Vidua paradisaea)
Jel ima tko kakva iskustva s ovom pticom?
http://en.wikipedia.org/wiki/Long-tailed_Paradise_Whydah
MATIJA DREZGA - Četvrtak 26.05.2011. 21:32
Subject: Re: Rajska udovica(Vidua paradisaea)
Veličina ove ptice je 14-16 cm i rep 18-20cm.Ishrana je ista kao kod ostalih afričkih egzota.
Pomalo zahtjevna za uzgoj,potrebna veča volijera ili kavez.Kod uzgoja su pomalo izbirljive što se tiće partnera potrebno je u volijeru unijet 3 muška i 4 do 5 ženki,također su potrebne sive astrilde koje služe kao dadilje,jer udovice ne sjede nego podvaljuju jaja u tuđa gnijezda.Nisu agresivne prema drugim egzotama tako da se mogu držat sa ostalim pticam.U Hrvatskoj koliko ja znam postoje tri uzgajivača tih preljepih ptica. Cool Cool
duxaric - Petak 27.05.2011. 7:36
MATIJA DREZGA piše:
Veličina ove ptice je 14-16 cm i rep 18-20cm.Ishrana je ista kao kod ostalih afričkih egzota.
Pomalo zahtjevna za uzgoj,potrebna veča volijera ili kavez.Kod uzgoja su pomalo izbirljive što se tiće partnera potrebno je u volijeru unijet 3 muška i 4 do 5 ženki,također su potrebne sive astrilde koje služe kao dadilje,jer udovice ne sjede nego podvaljuju jaja u tuđa gnijezda.Nisu agresivne prema drugim egzotama tako da se mogu držat sa ostalim pticam.U Hrvatskoj koliko ja znam postoje tri uzgajivača tih preljepih ptica. Cool Cool

To mi je sve jasno, tako piše i na netu, no zanima me netko tko ih uzgaja.
Ovaj dio oko razmnožavanja me zanima. Dal mora baš biti neka određena vrsta egzota ili može neka jednostavnija, japanski galebić ili sl.?

Ja ću uzeti u nedjelju dva para pa da vidim kako će ići s njima...
MATIJA DREZGA - Petak 27.05.2011. 8:06
Napisao sam ukratko,neda mi se pisat,najbolje bi bilo usmeno ti objasnit preko mobitela,jer ima toga dosta.Za dadilje samo sive astrilde pod koje same nesu jaja Cool
penant - Petak 27.05.2011. 22:06
Subject:
a kolko treba hrvatskih (ili europskih) novaca za par ovih ptica?
MATIJA DREZGA - Subota 28.05.2011. 5:45
Subject:
Mislim da je par oko 500-600kn Cool
duxaric - Subota 28.05.2011. 9:20
Subject:
MATIJA DREZGA piše:
Mislim da je par oko 500-600kn Cool

Da da, tu negdje su cijene...
Tragopan - Subota 28.05.2011. 12:02
Subject:
Lijepe i zanimljive ptice. Gledao sam ih kod Zlatka , no samo dok traje period razmniožavanja i prije miitarenja imaju taj dugi rep , a potom ga odbace. Tako da tokom godine nisu tako atraktivne.

penant - Nedjelja 29.05.2011. 19:56
Subject:
a zimi, trebaju grijanje?
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris