Svijet ljubimaca

Pseće pasmine - Pekinezer

Anonymous - Subota 27.03.2004. 0:40
Subject: Pekinezer
Što znaš o pekinezerima ?
Kakvo je tvoje mišljenje o njima ?
Ja još dosad nisam srela niti jednog pekinezera koji je bio neprijateljski raspoložen .
Snupix - Nedjelja 28.03.2004. 17:42
Subject:
Nek se ne uvrijedi tko ga ima, ali ja ih ne volim.
Svaki na kojeg sam do sad naišla je režao, napadao i grizao moje pse. A to ne volim.
Valentina - Nedjelja 28.03.2004. 18:03
Subject:
Ja imam jednog crnog, Gizmo ! Ako ti je to prvi pas, bolje ga ne moj uzeti ! Jer su oni šta se tiče poslušonsti UŽAŠ ! Možeš ga naičiti svakakve naredbice, ali s tim da to svaki dan, ne ponavljaš, već učiš isponova !
Tako da bolje razmisli prije kupovine....Ali ako živiš u stanu, onda može baš biti dobar. Gotovo svugdje piše da su to psi kojima reba malo šetnje Rolleyes ne bi baš rekla ! Tri malo duže šetnje mu neće škodit, a ako imaš vremena možda još i više...
Uglavnom, moraš se pripremit na češljanje i četkanje...bez toga nikako, pogotovo ako psa misliš voditi po izložbama ! Gizmo je kraće ošišan (ljetna frizuica) pa ga treba non-stop četkat, ne mogu zamislit kako bi to bilo....

Very Happy Very Happy Very Happy
Anonymous - Nedjelja 28.03.2004. 18:40
Subject:
Meni su pekinezeri najgora pasmina! Nisu ni simpatični ni privlačni! Svaki je zločest i nimalo prijateljski raspoložen. Poput malenih đavola su. Ali da ne pomislite da ih tako ne volim, jako mi se sviđa njihova dlaka kada je održavana. Zna jako lijepo izgledati.
Valentina - Nedjelja 28.03.2004. 18:48
Subject:
Panther piše:
Meni su pekinezeri najgora pasmina! Nisu ni simpatični ni privlačni! Svaki je zločest i nimalo prijateljski raspoložen. Poput malenih đavola su.

Ovako nije da se svađam ali si si napisao nisu ni simpatični ni privlačni Ljut Ljut !!! Tebi možda nisu ali netko ih sigurno obožava !!! Ne možeš reći to samo tako..........
Ljut
I još nešto, poput malenih đavola ?, pa čuj stari, ali Gizmo nikada nije nikoga ugrizao ili slično, nekada zareži na nekog psa ali to ne znači da je agresivan i da je POPUT ĐAVOLA !!!!!!!!!! Ljut Ljut Ljut

Svaki je zločest i nimalo prijateljski raspoložen ! Ti si izgleda malo pobrkao lončiće, ali što ti ja mogu ! Kao prvo nikad nisi niti imao pekinezera pa da zanš točno reći, a drugo svaki je pas drugačiji ! Ja ih poznam jako puno i niti jedan nije neprijateljski raspoložen ili nešto slično !!!
Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut Ljut

sorry kaj se ovak ljutim ali čovjek ne može donositi takve presude oko pasmine ako ju dobro ne poznaje Rolleyes Rolleyes Mad
Tinaya - Nedjelja 28.03.2004. 21:16
Subject:
Meni su oni simpatični. Evo danas sam srela jednu gospođu sa pekinezericom u šetnji. Mala je pravi vražićak, kaže mi žena da kada idu prema Selcima mala hoda bez problema, a kada se vraćaju prema Crikvenici mala neće hodati, da joj se neda, pa se legne i neće dalje. Tako sam ja sa Sony-em i Terry-em išla ispred njih, pa je mala hodala za mojim pasićima. Još šta je bila slatka. A Terry je poludio za njom.
Snupix - Nedjelja 28.03.2004. 21:24
Subject:
Ma ne kažem da nisu simpatični, daleko od toga. Da me krivo ne shvatite. Samo što ja nažalost nemam dobro iskustvo s njima.
Moj naj frendica Jelena ima pekinezericu i super je kad nema pasa. A čim sretne nekog psa počne režati i napadati. Nažalost zbog toga je završila na šivanju jer je jedno bila bez lajne i napala je ni više ni manje nego boxericu!! Sad Naravno, boxerica se morala braniti...
Matea - Ponedjeljak 29.03.2004. 0:19
Subject:
Istina je da su malo nervozni (ili puno, ovisi o vlasniku Big smjesak ), ali da su baš tako grozni nije istina! Ja sam srela puno prijateljski nastrojenih, ali rijetko kad su zaigrani... Baš su pravi dvorski psići!

Nažalost, pekije, isto kao i pudle, često uzimaju krivi ljudi iz krivih razloga; bakice za društvo, "damice" ili ih roditelji uzmu djeci kao "praktičnog" malog psića, a onda ti ljudi od psa naprave kretena... Sorry na izrazu, ali nažalost je tako Rolleyes
Valentina - Ponedjeljak 29.03.2004. 14:28
Subject:
Snupix piše:
Ma ne kažem da nisu simpatični, daleko od toga. Da me krivo ne shvatite. Samo što ja nažalost nemam dobro iskustvo s njima.
Moj naj frendica Jelena ima pekinezericu i super je kad nema pasa. A čim sretne nekog psa počne režati i napadati. Nažalost zbog toga je završila na šivanju jer je jedno bila bez lajne i napala je ni više ni manje nego boxericu!! Sad Naravno, boxerica se morala braniti...

Sorry ako si krivo skužila, ovaj gore post sa puno Ljut nije bio namjenjen tebi Big smjesak
A o mišljenjima, pa svatko ima svoje ! Istina da postoje živčani i to jako....ja sam u Zagrebu (jesen, CACIB) vijdela pekinezera ! Možda se netko drugi isto sjeća. Vlasnik se igrao s njim, pas je bio pušten, baz IKAKVIH znakova živčanosti. Čak je prilazio drugim psima i htio se igrati (u pitanju je bila doga Big smjesak ) !
Meni npr. kad šetam Sky-a (znači jednog KOKERA) ljudi znaju prići i pitati koja je to pasmina, ja kažem negleski koker i onda pitaju: -dali su to oni živčani ?- Confused Confused
Snupix - Ponedjeljak 29.03.2004. 18:21
Subject:
Citiraj:
Sorry ako si krivo skužila, ovaj gore post sa puno nije bio namjenjen tebi
A o mišljenjima, pa svatko ima svoje ! Istina da postoje živčani i to jako....ja sam u Zagrebu (jesen, CACIB) vijdela pekinezera ! Možda se netko drugi isto sjeća. Vlasnik se igrao s njim, pas je bio pušten, baz IKAKVIH znakova živčanosti. Čak je prilazio drugim psima i htio se igrati (u pitanju je bila doga ) !
Meni npr. kad šetam Sky-a (znači jednog KOKERA) ljudi znaju prići i pitati koja je to pasmina, ja kažem negleski koker i onda pitaju: -dali su to oni živčani ?-

Skužila sam ja de post nije bio upučen meni Very Happy . Ali sam pojasnila svoj prvi post, da ja nebi bila krivo shvaćena. Wink
Snupix - Ponedjeljak 29.03.2004. 18:24
Subject:
Citiraj:
Sorry ako si krivo skužila, ovaj gore post sa puno nije bio namjenjen tebi
A o mišljenjima, pa svatko ima svoje ! Istina da postoje živčani i to jako....ja sam u Zagrebu (jesen, CACIB) vijdela pekinezera ! Možda se netko drugi isto sjeća. Vlasnik se igrao s njim, pas je bio pušten, baz IKAKVIH znakova živčanosti. Čak je prilazio drugim psima i htio se igrati (u pitanju je bila doga ) !
Meni npr. kad šetam Sky-a (znači jednog KOKERA) ljudi znaju prići i pitati koja je to pasmina, ja kažem negleski koker i onda pitaju: -dali su to oni živčani ?-

A o znaju pojedinih ljudi, da i ne govorim. Very Happy
Mene je neki genijalac pitao dali je moj pas (mislio je na Loopy-a) samojed Shocked Shocked Question Exclamation Štene samojeda!!! Još dok pita da je maltezer, ok, ali samojed Question Question
Anonymous - Ponedjeljak 29.03.2004. 18:40
Subject:
Imam iskustva s par njih. I nijedan nije bio prijateljski raspoložen. Jedan je u susjedstvu i ne prestaje lajati. Grize sve prolaznike i čak je nekoliko ljudi tužilo tu ženu zbog psa.

Koliko god sam ih vidio i imao piliku biti s njima ni jedno iskustvo nije bilo ugodno. Izgledaju mirno, ali prema mome iskustvu nisu takvi. No možda sam ja baš naišao na neke...

A neke pasmine koje izgledaju "zločesto"-uvjetno rečeno (npr. pit-bullovi, doge) puno su umiljatije od pekinezrea. Prave su maze i da mi se mama ne plaši ovih pasa uzeo bih možda jednoga i od njih. S njima imam super iskustva.

Ja kada nešto kažem ne bubnem, to je moje mišljenje o pekinezerima. Ti imaš pekinezera i zato si malo osjetljivija kada netko kaže da su "loši" psi-opet uvjetno rečeno. Ali možda tvoj nije takav. Meni su takva iskustva, a ja bih rado i da su mi i oni draga pasmina... Wink Smile
Valentina - Ponedjeljak 29.03.2004. 20:03
Subject:
Panther piše:
Ti imaš pekinezera i zato si malo osjetljivija kada netko kaže da su "loši" psi-opet uvjetno rečeno. Ali možda tvoj nije takav.

Istina da ja volim Gizma i da mi je jako dragi, ali za razliku od nekih vlasnika pasa, meni su npr. njufići i mastifi puuuno iznad pekinezera. Iako ne mogu reći da pekinezere ne volim, ali ipak, možda mi nisu baš omiljena pasmina zbog svoje tvrdoglavosti ili možda zato što vole bježat od kuće ! Confused
Anonymous - Ponedjeljak 29.03.2004. 20:06
Subject:
meni su pekinezeri slatki!
prijateljica je imala jednog Smile zvao se LAV Lol
bio je čista suprotnost lavu-umiljat i maza... Lol

je da me 2 puta škljocnuo, ali ga ne krivim.ja sam kriva-pomazila sam ga s leđa i prepao se...a drugi put sam mu stavljala hranu i škljoc...

Big smjesak
Anonymous - Petak 27.08.2004. 13:20
Subject:
JA IMAMAMALOG PEKINEZERA I MISLIM DA SU SVE PREDRASUDE KRIVE.I VETERINAR MI JE RKO DA PAZIM DA CE ME GRIST I NECE SLUSAT ALI NIJE ISTINA MISLIM DA NEMA UMILJATIJEG PSA SVIMA SE VESELI KOD SVIH IDE STO MALO IDE NA ZIVCE JER BI SVIH LJUBIO I NEBI ZALAJO NITI UGRIZO KOGA CAK VISE LJUBI LJUDE KOJE NEZNA KOJI MU PRIDU NEGO MENE.MISLI DA NEMA VESELIJEG I POSLUSNIJEG PSA.
Anonymous - Petak 27.08.2004. 23:15
Subject:
pekinezeri su najbolji psi. umiljati, velike maze, velike spavalice, svadalice po potrebi...totalno mi odgovaraju u svemu.
christie - Subota 23.04.2005. 21:55
Subject:
ja volim pekinezere, skroz su mi slatki i baš im stoji to što su bahati (ipak je to 'carska' ekipa Cool ). oni su, nakon kavalira, na 2. mjestu moje top- liste. no, nešto mi nije jasno. po gradu (i zg i vg) se da vidjeti puno pekija, preko oglasnika ih se nudi gro, ali, koliko sam mogla vidjeti, na popisu HR uzgajivačnica nema nijedne koja uzgaja pekinezere. gdje zapravo nabaviti pekija?

i još nešto - jučer sam iz tramvaja vidjela prekrasnog malca, bijelo-smeđeg (raspored boja kao kod 'blenheim' kavalira), upravo onakvog kakvog bi i sama htjela imati, ali gdje i kako nabaviti takvog (a da se izbjegne kupovina preko oglasnika, naravno), s obzirom da je većina pekija što se kod nas može vidjeti crne, smeđe ili bež boje?
Anonymous - Četvrtak 28.04.2005. 14:03
Subject:
Ja milslim da su svi psi pa tako i pekinezeri dobri i umiljati. Mislim da nisu živčaniji zato što puno laju ili reže već da je to zbog toga što su male pasmine često hiperaktivne. Moraju nekako ispucati višak energije, a što će pas nego lajati?!
Anonymous - Petak 29.04.2005. 0:04
Subject:
Naravno, pekinezeri su carska pasmina, svjesna svog podrijetla, a takav im je karakter i držanje (za onog pekića koji se ne ponaša tako pomislim da nešto s njim ozbiljno nije u redu Big smjesak ).
Imam dva komada mamu i kćerkicu i definitivno mogu reći da je to moja pasmina 100% po svemu od karaktera do izgleda.
nažalost, dosta su zastupljena pasmina, ljudi križaju veće s malima i nastane masa da ne kažem ružnih, čudnih
pekinezera.
što se boja tiče, Tarja je smeđe - crno - zlatna sa crnom njuškom, a njezino derište Mali ima zlatnu dlaku sa crnom njuškom. Boju dlake je dobila od tate, baba joj je bila potpuno bijela...i ispala je čudna, iako smo pazili na težinu i sličnost prilikom parenja. Tarja, Malina mama teži 6, 6 i pol kila dok Mali ima jedva 4 i ostala je skoro duplo manja od nje, isto je i sa dlakom, često me ljudi optužuju da je šišam (Mali), dok joj se mama skoro ne vidi od dlake. Užas Big smjesak
Anonymous - Petak 29.04.2005. 0:06
Subject:
što se energije tiče, mogu bez beda prehodati kilometre i kilometre, imaju energije kao i neki osjetno veći pas (recimo rodezijski gonič s kojim brijemo redovito u šetnje), a i nakon toga imaju volju za lajanjem Wink
christie - Petak 29.04.2005. 17:26
Subject:
istina, i meni se čini da se križa sve i svašta. meni se sviđaju krupniji i dlakaviji, a - ko što napisah, najkul su mi šareni - crno-bijeli, smeđe-bijeli (ko kavalir na mom avataru)... ako ko zna gdje 'rastu' takvi, neka slobodno javi! Very Happy
vidjela sam slike tvoje Mali (moja buduća pesa zvat će se Kali! Smile ), slatka je. zbog te slabije odlakanosti meni čak više liči na tibetskog španijela!
Anonymous - Petak 29.04.2005. 22:26
Subject:
Very Happy već postoji papilon Kali, od Nine, Rođena je 11.5.2003., a moja Mali 12.5.2004. Big smjesak
tenks za kompliment
Anonymous - Subota 13.08.2005. 10:41
Subject: Pekinezer - Što treba znati novopečeni vlasnik ?
Namjeravam si nabaviti jednog muškog pekinezera. Ljudi ih ili obožavaju ili mrze, ja se nekako poistovjećujem s njima (nekad predem, nekad režim, svojeglava sam do bola...) pa mi se valjda zato toliko sviđaju. Big smjesak

O karakteru sam ponešto načula i s tim nemam problema, zanima me jedino tehnička strana uzgoja:
1. prehrana (što sve trebaju jesti, u kolikim količinama isl:)
2. njega (gdje ga i kada šišati, kako ga doma njegovati - (zima, ljeto), treba li ga odijevati, isl.)
3. zdravlje - kako prepoznati neke eventualne zdravstvene probleme, kojim su bolestima skloniji, kada ga i protiv čega cijepiti , na što treba posebno paziti isl.)
4. aktivnosti - koliko dnevnih aktivnosti treba
5. tjeranje i parenje - što očekivati u ovom periodu

To je ono što mi za sada pada na pamet...
Zna li netko nekakvu dobru web stranicu ili knjigu koja se kod nas može nabaviti?
A možda mi netko može na brzinu i preko ovog foruma dati par osnovnih informacija za početak.
Anonymous - Subota 13.08.2005. 17:32
Subject:
ponosna vlasnica dvije ženske pekinezerske njuške. Što reći o njima osim da su najbolji psi na svijetu? Čisto subjektivno mišljenje. Wink

1. Jedu sve što i ostali psi, prelistaj si malo o prehrani

2. Ne šišaju se. Samo se linjaju. Oblačenje ovisi o hladnoći, tj. jačini zime. ako želiš, samo daj.

.
.
.
tjerati se i ovako neće jer nabavljaš muško...

sretno Very Happy
Anonymous - Nedjelja 14.08.2005. 9:46
Subject:
Koliko često ih se treba kupati i četkati?
Anonymous - Nedjelja 14.08.2005. 13:17
Subject:
Čuj, Soraya, ti imaš blizance, jel da? Lol
Anonymous - Ponedjeljak 15.08.2005. 18:26
Subject:
usagi piše:
Čuj, Soraya, ti imaš blizance, jel da? Lol

Vjerojatno i "multizance" Very Happy

BTW: Umjesto dečka stigla je dvomjesečna curica, nazvala sam ju Luna.
Pomoć! Eek Knjiga Zbunjen2

Pokazuje prve znake panike za mamom, dok ju češkam šuti, čim se pomaknem cmizdri... (podsjeća me na prve dane poslije poroda Tuzan )

Možda netko zna dobr trik za zbuniti štene? Jel' pali ona fora da mu se u krpu zamota vekerica i tutne u krevetić - kao pomisliti će da je to mamino srce. Jedino što nemam vekericu Urgs
Anonymous - Utorak 16.08.2005. 9:26
Subject: Re: Pekinezer
Anonymous piše:
Ja još dosad nisam srela niti jednog pekinezera koji je bio neprijateljski raspoložen .
Ja imam mješanku pekinezera i pinča i jako je dobra,pravi mali čuvar.Tvrdim da nisu svi pekinezeri isto,kao što nisu ni svi ljudi isti Evil or Very Mad
Anonymous - Nedjelja 18.09.2005. 16:58
Subject:
Ma kakvi usagi, Soraya je mrtva Lol
Anonymous - Petak 21.10.2005. 18:57
Subject:
ja također osim maltezera imam i pekinezericu kod bake.i mogu reći da je jako dobar pas.i nije ne vrag kako su neki pisala.umiljat je zaigran....
Gothicgirl - Četvrtak 26.01.2006. 15:29
Subject: Molim pomoc oko pasmine
Trazeci na internetu nisam nista nasla o pasmini Pekinezer. Pa ako bi mi netko mogao pomoci i reci mi glavne karakteristike, i mozda staviti neke slike- jer na netu nisam nista nasla o njima, takodjer bi mi puno pomoglo da mi napisete kakvi stenci moraju biti i kako moraju izgledati jer se spremam kupiti stene pekinezera - a opet nigdje na netu da nadjem slike stenadi...hvala Smile
Charlie - Četvrtak 26.01.2006. 15:39
Subject:
Gothic, kaj te moram špotati?
Pa nisi od jučer na forumu. Malo treba tražiti, meni je trebalo dvije minute.
Evo ti linka
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=9497
Gothicgirl - Četvrtak 26.01.2006. 15:53
Subject:
Charlie piše:
Gothic, kaj te moram špotati?
Pa nisi od jučer na forumu. Malo treba tražiti, meni je trebalo dvije minute.
Evo ti linka
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=9497

sorry Embarassed nadjoh ovaj topic i sve je super... ali nema slikica... a namjeravam kupiti stenca iz oglasnika- pa sam se mislila naoruzati slikama stanaca i odraslih pekinezera da me ne prevare ovi sto prodaju po oglasniku Cool
Charlie - Četvrtak 26.01.2006. 15:56
Subject:
onda kupi samo psa sa papirima, ali ne izložbenog.
To ti je jedina garancija, a cijena niža nego za uzgojno izložbenog!!!
ono što se nudi preko oglasnika nije niti slično pekićima
snoopy - Četvrtak 26.01.2006. 15:58
Subject:
a ja mislila da sam bila jasna sa postavljanjem popisa pasmina na ovom podforumu... Rolleyes
jadranka - Petak 27.01.2006. 14:11
Subject: pekinezer
Jesi li sigurna da želiš pekinezera?Slatko izgleda, ali to je dominantan pas, rezerviran(ponekad i vrlo nepovjerljiv) prema strancima.Ima krasnih primjeraka, još ako je dobar kućni odgoj, ali čula sam da je bilo doslovno NENOGUĆIH slučajeva (grizli bi i velike pse-jako su hrabri).Ako ti je prvi pas, dobro razmisli ili kupi samo od provjerenih uzgajivača, dobro bi bilo znati i kakve su naravi roditelji.Informiraj se na internetu o psećim pasminama, ima puno korisnih informacia!Puno sreće!
Gothicgirl - Petak 27.01.2006. 18:12
Subject: Re: pekinezer
jadranka piše:
Jesi li sigurna da želiš pekinezera?Slatko izgleda, ali to je dominantan pas, rezerviran(ponekad i vrlo nepovjerljiv) prema strancima.Ima krasnih primjeraka, još ako je dobar kućni odgoj, ali čula sam da je bilo doslovno NENOGUĆIH slučajeva (grizli bi i velike pse-jako su hrabri).Ako ti je prvi pas, dobro razmisli ili kupi samo od provjerenih uzgajivača, dobro bi bilo znati i kakve su naravi roditelji.Informiraj se na internetu o psećim pasminama, ima puno korisnih informacia!Puno sreće!
malo sam se informirala- i to nije pas kakvog bi moji htjeli... tako da odustajemo od njega... Rolleyes
bika - Petak 27.01.2006. 19:54
Subject:
A sto se ne raspitas za westyija to je divan pas a i kad vec nisi uspjela udomiti nabavi stene sigurno ces naci neko dobro leglo malo razmisli i raspitaj se !Moj brat ima prekrasnu kujicu 2god. slucajno je ispalo da je dosla kod njih jer je kolegica s posla morala odustati od nje jer mala joj ima alergiju,tako je moj brat iskoristio priliku i kupio ju za 300E od nje Nika je imala 3mj..kad je dosla i vjeruj mi da sam plakala kad ju je doveo,mala je uvoz iz Madjarske i nesto predivno sto se ne moze opisati!
Gothicgirl - Petak 27.01.2006. 21:35
Subject:
bika piše:
A sto se ne raspitas za westyija to je divan pas a i kad vec nisi uspjela udomiti nabavi stene sigurno ces naci neko dobro leglo malo razmisli i raspitaj se !Moj brat ima prekrasnu kujicu 2god. slucajno je ispalo da je dosla kod njih jer je kolegica s posla morala odustati od nje jer mala joj ima alergiju,tako je moj brat iskoristio priliku i kupio ju za 300E od nje Nika je imala 3mj..kad je dosla i vjeruj mi da sam plakala kad ju je doveo,mala je uvoz iz Madjarske i nesto predivno sto se ne moze opisati!
pa da... westy je bio i meni no. 1.... nekako srce me najvise vuce za njih... (osobito nakon sto vidjeh bena). mislim da je ipak westy taj... moram poceti traziti stence westyja Smile
srki - Petak 27.01.2006. 22:00
Subject:
Imam bigla, ali westy mi je odmah na popisu nakon svih dugouhih Wink
Anonymous - Srijeda 08.02.2006. 9:09
Subject:
ja imam pekinezera malog, jos je beba, al stvarno je jako pametan. samo je tvrdoglav, to je istina za tu pasminu. 10 puta mu se mora reci NE Ne ne . Lol kaj se tiče učenja stvarno brzo skuže sve. ja ga imam tek tjedan dana i nakon dva dana je skužio da se nesmije "olakšavati" u kući i sad sam traži van. i već dosta razumije, šta ne smije a šta smije. naravno, još je beba pa je jako zaigran i voli bezveze lajati i režati, čak i na svoje igračke, al nije zločest. kad mu se kaže -ne- Ne ne ne , on stane. nisam imala prije iskustva sa psima, al kolko vidim po svoj Campiju, to su psi koji traže puno pažnje i da se neko bavi s njima stalno. vole biti među puno ljudi. kažem to za svog, a i znam još par pekinezera i to od kad su bili bebe i isto su bili dobri, dragi, veseli mali psići. e da, i istina je ono da laju na nove ljude, ili na pse koje prvi put vide (moj ne voli baš ni mačke, al naučila sam ga da ne laje na njih, sad ih samo gleda Eek ). neki su napisali da ne vole druge pse i to. al kod mojeg nije tako. on prvi put kad nekog novog vidi laje od straha i ide unazad Strah al kad ga drugi put vidi više ne laje. malo jesu nepovjerljivi prema nepoznatim ljudima i psima, al možda je i bolje tako a ne da se odma zalete prema nekom psu onak zaigrano pa da pas ne bude "raspoložen za igru" i onda se svašta može dogoditi. al kad se vidi s nekim već 3-4 puta, onda je sve super. Lol i da, jako se vežu za vlasnika ko i svi psi i prema meni se moj odnosi kao "zaštitnički" Super čak je i ljubomoran bio na mog dečka prva dva puta kad ga je vidio. nije mu dao da me drži za ruku ili ne daj Bože poljubi, odma je režo na njega, a sad si je s njim skoro dobar ko i samnom. i uvijek kad vidi da sam si ja s nekim dobra, onda mu nije drago, al polako se miri s tim Megahappy ma meni su to jako dragi i dobri psići! a i istina je to da sam ga uzela zato što dosta dobro odražava moju narav, što je neko već tu rekao. sad bar imam nekog ko me kuži Cvijet evo, samo sam htjela reći kaj ja mislim o pekićima! Nevin
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 22:23
Subject:
dakle, koliko ljudi, toliko mišljenja o pekijima - ja imamo jednog malog genijalca - GIZMO mu je ime i to mu sjajno odgovara - mijenja raspoloženja od najslađeg stvora na planeti do totalno zločestog gremlina- svejedno, nije mi žao ni jednog trenutka što ga imam - samo je to mali dominantni jarac i treba ga kontrolirati - uostalom kod koje pasmine nema takvih tipova!!???
dakle, treba se razmisliti o nabavi bilo koje pasmine psa, pa i pekija, ali ako si dosljedan u odgoju i daješ mu puno maženja i pažnje, imat ćeš odanog i hrabrog malog stvora koji će tebe i sve "svoje" braniti do iznemoglosti! Big smjesak Big smjesak Big smjesak
snoopy - Subota 18.03.2006. 14:21
Subject:
Pitanje za vlasnike pekinezera. Ja sam danas slučajno naišla na ovaj članak:
http://www.kinologija.com/odgojiselekcija_black_silhouette_pekinezeri2.htm

Ja sam vidjela oba tipa pekinezera a mislila sam da su to samo dva varijeta ili su ovi sa jako puno dlake baš neke izlobene linije.. i sada, o čemu se zapravo radi?
Matea - Subota 18.03.2006. 22:25
Subject:
Ja sam to pitanje vec postavila, ali nikako da dobijem odgovor... Kod nas se jednostavno ne moze vidjeti pravi pekinezer i nikako mi nije jasno kako je doslo do "razdvajanja u tipu" ili nastajanja mjesanaca u tipu pekinezera (sto mi je vjerojatnije), a jos mi je manje jasno da svi kupuju takve "pekinezere". Confused
To mi je ful cudno...kod puno popularnih pasmina se cesto mogu naci primjerci koji ne lice na pasminu (tipa kovrcavih maltezera i ostrodlakih pudli), ali vecina primjeraka ipak izgleda onako kako bi trebala...a naci pravog pekinezera kod nas je mission impossible.Rolleyes
Buga - Nedjelja 19.03.2006. 7:22
Subject:
I ja sam se isto pitala. Nigdje nisam vidjela pekinezera kakvog se vidi na slikama. Svi imaju kratku dlaku i nemaju spljoštenu njušku.
Jedan dan me jedan čovjek uvjeravao da njegov stric ima istog pekinezera kao što je moj, samo ima "ljepšu" njušku. Ja ga ne moram ni vidjet da bi znala kako izgleda. Naime, ja imam mopsa! Lol
snoopy - Nedjelja 19.03.2006. 9:04
Subject:
ja u kvartu imam valjda 5 'pekinezra' i ove dugodlake sam vidjela na izložbama, i to ako.. ajde, nadajmo se da će nam netko odgovoriti...
lu_gi_ka - Srijeda 22.03.2006. 13:45
Subject:
neznam Confused
ja imam pekinezera i njezini mama i tata su bili tamo kad sam kupovala naime mama ima rodovnicu mali tata nema pa onda nema i gita ovo je moj pekic
ako mi uspije
http://www.moj-album.com/slike/760751/QwUWl3lKIz0nvNrx.jpg
[url]http://www.moj-album.com/slike/760751/3YJiIMEz3A_hx1xI.v.jpg[/url
ovo je luna(gitina kcer)
http://www.moj-album.com/slike/760751/xKmgSQ8vCyHl2vFv.jpg
[url]http://www.moj-album.com/slike/760751/xkNHieSk5hmAbAWZ.v.jpg[/url

Kaj vi mislite..[/url]
lu_gi_ka - Srijeda 22.03.2006. 13:52
Subject:
ok evo skuzila

Gita

Luna(gitina kcer)

ovo su Luna i njezin bracek sad se zove Bony

Anonymous - Srijeda 22.03.2006. 14:47
Subject:
da, i moj pekinezer izgleda ko i ovaj smeđi na slici (mislim da je to od Gite kćer ili sin ak sam dobro skužila). cini se da to nije kao pravi pekinezer, al meni je cak i ljepši nego oni pravi kaj imaju dužu dlaku i nekak nabijeniju njušku.
Anonymous - Srijeda 22.03.2006. 15:11
Subject:
ja mislim da bi se moj polupekinezer mam zaljubio u ove ljepotice Smile
Daenerys - Srijeda 22.03.2006. 17:06
Subject:
Sad ću se ja umješat i reć da ono što bi trebalo bit pravi pekinzer je meni - ružno. Barem sudeći po onoj slici gdje se vidi ono natapirano bundasto stvorenje koje izgleda ko križanac dikobraza i svinje.
lu_gi_ka - Srijeda 22.03.2006. 19:41
Subject:
bas tako Dream Big smjesak

kad sam bila u 11 mjesecu na izložbi bilo ih je puno ali su svi natapirani i jadni se kuhaju u onoj dlaci
meni se oni uopce nesviđaju a sad dali je gita ili luna pravi pekic ili ne to nek neko drugi prosuđuje jer ih ja volim pa da su mjesanke mjesanaca Big smjesak
a Dream tvoja Tarja je jako slicna Gitinoj mami Smile
neznam gita ima vise dlaku onako slabasnu kako da to kazem Confused
a luna je vise zabundani medo
i jos sam nesto htjela pitati kaj vi mislite pekinezeri i sisanje.... Confused
lu_gi_ka - Srijeda 22.03.2006. 19:43
Subject:
Citiraj:
ja mislim da bi se moj polupekinezer mam zaljubio u ove ljepotice

vrlo vjerojatno a cuj nemoj se kladit da gita ili luna nebi pala na njegov sharm Big smjesak
Daenerys - Srijeda 22.03.2006. 21:25
Subject:
Šišanje? Apsolutno NE. Pekići nisu psi koji se šišaju. Trebaš vidit malu od susjede, ima krasnu, zlatnu dugu dlaku a ova je svako ljeto ošiša ko terijera, onako brkato. Strašno nešto. Još da je cura malo gostoljubivija a ne vječito nadrkana možda bi je i uslikala da se zajedno valjamo od smijeha.

Baš me zanima u što će Lola izrast. Sigurno u pravog nestandardnog pekinezera i niko sretniji od mene na svijetu. Cool
christie - Srijeda 22.03.2006. 22:23
Subject:
uzele ste mi riječ iz usta - šta god bili ti psi koje mi zovemo pekinezerima, meni su fakat ljepši od oriđiđi varijante! šta god ko mislio o tome.
Matea - Četvrtak 23.03.2006. 0:34
Subject:
I ja moram priznati da su onako natapirani pekiji u najmanju ruku cudni. Big smjesak Meni su ovi "nasi pekiji" slatki, ali mislim da nije fer prema pasmini kao takvoj da se psi koji bas i ne slice previse na pasminu nazivaju pekinezerima...i nije mi jasno zasto se uopce tako nazivaju? Da se netko sad od jazavcara sjeti stvoriti kratke pse na visokim nogama s frckavom dlakom, sigurno ih nitko ne bi i dalje zvao jazavcarima. Confused

A sto se sisanja tice, ja sam u principu protiv, ali u nekim slucajevima je zbilja potrebno... Peki od deckove mame ima dosta dlake i ljeti se uopce nije htio kretati, bio je totalno apatican dok ga nisu probali osisati. Cim ostane bez dlake, kao da mu je lakse i odmah je veseliji. Ne bi vjerovala da mi netko kaze, ali stvarno je tako. Rolleyes

Evo njegove fotkice;

Buga - Četvrtak 23.03.2006. 6:58
Subject:
Ajmeee, što je sladak! Koja faca! Lol
lu_gi_ka - Četvrtak 23.03.2006. 10:28
Subject:
to sam i mislila..
ali ja giti po ljeti skratim dlaku na nogicama zato jer ona ulazi ponekad u more pa joj se sve spetlja na tom djelu ali tijelo joj nisam nikad i necu sisati....
ps:_pesek je presladak
pps:ovi "nasi" pekici su zaista ljepsi od oriđiđi

ali neznam mi smo gitu parili sa pekicem koji ima rodovnik i koji je nagrađivan po izložbama a uopce nelici Sad na ove oriđiđi
Anonymous - Četvrtak 23.03.2006. 10:44
Subject:
lu_gi_ka piše:

ali neznam mi smo gitu parili sa pekicem koji ima rodovnik i koji je nagrađivan po izložbama a uopce nelici Sad na ove oriđiđi

možda zato jer tvoja kujica nije "oriđiđi" pekinezer kao ni mija kujica.

evo njene slike:

lu_gi_ka - Četvrtak 23.03.2006. 10:50
Subject:
sorry ali nekuzim kaj mi oces rec Big smjesak Question
Matea - Četvrtak 23.03.2006. 12:04
Subject:
Medo je valjda skuzio da stenci nisu licili na prave pekije. Wink

Imas koju slikicu od tog muzjaka? Ja se u pekinezere uopce ne kuzim i bas me zanima kolika odstupanja se toleriraju na izlozbama...
Anonymous - Četvrtak 23.03.2006. 13:16
Subject:
lu_gi_ka piše:
Citiraj:
ja mislim da bi se moj polupekinezer mam zaljubio u ove ljepotice

vrlo vjerojatno a cuj nemoj se kladit da gita ili luna nebi pala na njegov sharm Big smjesak

nema sumnje..ja vjerujem da su psi vrlo nalik svojim gazdama barem karakterno Big smjesak
snoopy - Četvrtak 23.03.2006. 14:20
Subject:
Ma ovi 'nepekinezeri' su mi zaista puno slađi od ovih 'origigi'.
samo, kako su ovi 'nepekinezeri' nastali i kako to da se oni još tako zovu? MIslim, ja ne ocjenjujem pse po tome jesu li neke pasmine ili nisu niti ove 'nepekinezere' ili bilo što drugo smatram manje vrijednima, no lu_gi_ka je rekla da ovaj mužjak nije zgledao origigi a ipak imao titule neke. sad, jesu li to možda dva varijeta ili?
christie - Četvrtak 23.03.2006. 21:48
Subject:
medo piše:
lu_gi_ka piše:

možda zato jer tvoja kujica nije "oriđiđi" pekinezer kao ni mija kujica.

evo njene slike:

kujica ti je prekrasna! Razz
lu_gi_ka - Petak 24.03.2006. 10:54
Subject:
ja neznam muzjak s kojim smo parili gitu ima rodovnik i ima ocjena a zapravo jako lici ovoj kujici sto je medo stavio sliku samo sta ima vise smeđeg.....(nazalost nemam njegovu slikicu)

evo jos jedna slikica
samo na ovoj slici joj je jadnoj na vratu odpala dlaka zbog nekog gadnog sampona(nisam je ja prala nego je bila na cuvanju kod moje bake pa se zaprljala pa ju je ona oprala sa necim Rolleyes )

Luna

i jedna u igri

Daenerys - Petak 24.03.2006. 14:32
Subject:
Ne postoje dvije verzije. Prema pravilniku pekinezer mora imati dugu, gustu dlaku (čitaj mora ličiti na grm), do 5 i pol kila, zabranjene boje su bijela i boja jetre. Tako da ništa od ovog nije pekinezer, ni pod razno.
Charlie - Petak 24.03.2006. 14:49
Subject:
Bijela više nije zabranjena, samo je jako rijetka.
Nix - Petak 24.03.2006. 14:54
Subject:
Ma lijepi su oboje!

Istina, nisu bas izlozbeni primjerci Lol ali ruku na srce koliko ima izlozbenih primjeraka kod nas, vecina pekija koje ja srecem su slicnijim ovim malim vragolanima Very Happy
lu_gi_ka - Petak 24.03.2006. 16:46
Subject:
ma kaj ja znam to cu pustit nekome drugome...
ja cu svoje cure i dalje zvati da su pekinezerice pa sta god da jesu
Daenerys - Petak 24.03.2006. 18:45
Subject:
Lol

Naravno Lu, naravno. Oni su pekinezeri i imaju kraljevski karakter ma šta god drugi govorili o tome. Wink

Evo malo slika mojih nepekinezera:

Jedina i nikad preboljena

Kraljica majka Tarja

snoopy - Subota 25.03.2006. 10:04
Subject:
meni malo liče ovi 'nepekiji' na ove:

jedino ovi imaju dulju njušku... to su tibetski španijeli, btw.
Anonymous - Ponedjeljak 27.03.2006. 9:03
Subject:
snoopy piše:
meni malo liče ovi 'nepekiji' na ove:

jedino ovi imaju dulju njušku... to su tibetski španijeli, btw.

evo jednog mješanog pekija...meni baš liči na ovog gore tibetskog spanijela..

christie - Ponedjeljak 27.03.2006. 10:31
Subject:
tibetski španijeli su prekrasni psi, jedna od meni najdražih pasmina, samo u HR ih gotovo nema, barem nema uzgajivačnice. slični su pekijima, ali s manje dlake i duljom njuškom, a navodno su i daleko manje tvrdoglavi. i navodno su jaako inteligentni.
bila sam prisutna kad je sad na CACIB-u jedan naš mlađi tip - posjetitelj 'dokazivao' jednom slovačkom uzgajivaču da je njegov tib. španijel zapravo pekinezer jer on ima pljunutog takvog pekija doma! (tip je izlagao nemam pojma koju više pasminu, ali je sa sobom imao i tib. španijela koji je bio samo promatrač). slovak će njemu - ne to je tib. španijel, a vi doma vjerojatno imate pekinezera mješanca koji liči na tib. španijela, a ovaj naš će njemu opet: ne - to je pekinezer, isti je ko moj i tak, za krepat. Lol
tina020 - Ponedjeljak 27.03.2006. 10:49
Subject:
moja frendica ima tibetskog španijela i baš je cakani..
Anonymous - Ponedjeljak 27.03.2006. 12:04
Subject:
I ja mislim da su ovi naši pekići križani sa tibetanskim španijelom(vjerujem i moja Luna,vidjet ću kad naraste),i meni to ne smeta jer su mi ovakvi ljepši od onih "origigi"natapiranih pekinezera.Glavno da mi njih volimo! Ljubav Poljubac2
Anonymous - Srijeda 29.03.2006. 7:30
Subject:
sad kad sam vidla sliku tibetanskog spanijela sve mi se cini da je moj vjerojatno mjesanac pekija i tibetanskog spanijela. kad smo ga nabavljali, tamo su bili i njegovi mama i tata i tata mu je isti ko ovaj tibetanski spanijel na slici, a mama vise slici pekiju, al moj peki, ak je uopce to peki Question , isti stari Wink ljudi od kojih sam ja kupila svog psa ne bave se uzgojem pekinezera sa pedigreom, al imaju ih puno, tak da ni oni ne znaju dal su to pravi pekiji, al nakon ovih svih slika ja sam sigurna da moj Campi nije onaj pravi natapirani pekic sa slika i sa izlozba. sad trenutacno nemam neku njegovu sliku na kompu, al cim nabavim, odma cu vam poslat, pa da i vi kazete svoje misljenje Very Happy , makar, on je jos mali, ima 4 mjeseca, tak da je i tesko sad tocno reci di on spada.
christie - Srijeda 29.03.2006. 9:28
Subject:
meni je malo teško povjerovati da su svi ti 'pekinezeri' križanci pekinezera i tibetskog španijela kad ove druge pasmine u Hrvatskoj gotovo da i nema! u Plavom oglasniku često se pojavljuje oglas jedne gđe koja prodaje štence od, kako tvrdi, tib. španijela, o čemu se već na forumu pisalo i mnogi su izrazili sumnju da je to uopće tibetski španijel. kako je teško povjerovati da su svi ti pekiji (koji to zapravo nisu) potomci nekog od dotičnih španijela (ako to uopće jesu) iz Oglasnika, tako je i teško povjerovati da bi netko tko ima čistokrvnog tib. španijela s rodovnicom istog pario s pekinezerom! hoću reći, vjerojatno kod nas ima križanaca pekinezera i tib. španijela, ali sigurno ne u tolikom broju koliko se sad popularno misli...
Valentina - Srijeda 29.03.2006. 10:26
Subject:
a možda uopće niti nisu križani Confused pasmine su dosta slične... a pekinezeri su trenutno jaako popularni kod nas (mislim na domaći tip) Rolleyes tak da loši uzgoj čuda može napravit .. dvije generacije s lošijim glavama i pas izgleda kao mješanac tib. i pekija. dlaka se još lakše "uništi" Confused

Eek Ljubav2 Zaljubljene oci
Ch. StSanja Step By Step

christie - Srijeda 29.03.2006. 15:56
Subject:
Valentina piše:
tak da loši uzgoj čuda može napravit .. dvije generacije s lošijim glavama i pas izgleda kao mješanac tib. i pekija.

e baš tako!
Anonymous - Nedjelja 09.04.2006. 12:22
Subject:

Gizmo moje frendice, zbog njega sam dobio volju za kucnim ljubimcima Smile Smile

Jel to pravi ili Question Question Question
Ima papire
Anonymous - Nedjelja 09.04.2006. 12:49
Subject:
pa ako ima papire onda bi trebao bitit.
p.s- presladak je. Smile
Valentina - Ponedjeljak 10.04.2006. 16:58
Subject:
medo piše:
pa ako ima papire onda bi trebao bitit.

ajd prvo prođi cijeli topic, pročitaj sve pa onda komentiraj... Rolleyes

rossonero, ovo je naš "domaći" tip pekinezera, ali je meni preeesladak Big smjesak Big smjesak Ljubav2 Very Happy
Anonymous - Nedjelja 30.04.2006. 19:06
Subject:
Citiraj:
Postoji već tema o pekinezerima, evo link: http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=9497

Hvala puno ... sve sam procitala.

lu_gi_ka - Srijeda 03.05.2006. 9:33
Subject:
to ti je domaci tip pekinezera tak slicno izgleda gitin decko koji isto ima papire i par titula.samo kaj ima mrvicu vise dlake
Anonymous - Četvrtak 04.05.2006. 20:58
Subject: PEKINGESE - PEKINEZER
Pekinezer - Pekingese

Pekinezer je veoma stara rasa pasa i sam njen nastanak se ne zna, a po istoriji i legendi koju Kinezi imaju prema ovoj rasi, sam nastanak tačnije datira iz vremena prodiranja budizma, još u prvom veku pre Hrista.
Pekinezer ima i svoju legendu o svom nastanku o kojoj se priča vekovima i prikazuje u kulturnim predstavama, iskazanim kroz ples i igru kineske kulture, a legenda kaže;
Jedan Lav se smrtno zaljubio u jednu malu majmunicu, ali razlika u njihovoj veličini ih je sprečavala da se venčaju. Lav je zato odlučio da ode u hram i da se moli bogovima da ga smanje toliko da može da se oženi obožavanom majmunicom. Bogovi su upitali lava da li je svestan molbe koju upućuje i da li je dobro razmislio o posledicama jer bi to značilo da se zauvek odriče svog prestiža i privilegija kralja džungle, ali lav nije odustajao.
Njegova ljubav je bila tolika da je bio spreman da se svega odrekne. Bogovi bejahu dirnuti tolikom ljubavlju i odlučiše da smanje lava na odgovarajuću veličinu, ali mu učiniše i jedan poklon: " Ostaviše mu njegovo hrabro lavovsko srce ". A iz braka male majmunice i majušnog Lava rodio se pekinezer, sa majmunskom njuškicom i lavovskim telom i srcem.

INT.CH ASS BLACK SILHOUETTE

Tabu tema o pravom Pekinezeru i par korisnih saveta

Ko je, šta je i ko su ti što uništavaju Pekinezera? Koliko je u svetu poznato, pravo poreklo Pekinezera potièe još iz vremena Budizma, odnosno još u prvom veku pre Hrista, doduše pravo poreklo ove retke i stare rase pasa nije u potpunosti definisano i rešeno. Mnogobrojni odgajivaèi se susreæu sa problemom da Pekinezera postave na svoje jedino i potpuno pravo mesto, koje mu sleduje po standardu koji je propisan pod patronatom VELIKE BRITANIJE a prihvaæen je i od same svetske organizacije F.C.I .(FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE). Meðutim Pekinezera su potisnuli i direktno ugrozili ljudi koji se bave psima odnosno trgovinom životinjskim dušama, te se tako na listi ugroženih pasa našla i rasa Pekinezer, i to zahvaljujuæi svojoj nekadašnjoj popularnosti kako u svetu tako i u našoj zemlji. Da bih bio jasniji objasniæu na sledeæem praktiènom primeru a što je za istinu i potvrdila moja studija o ovoj rasi.

Slika.br.1
INT.CH LEO BLACK SILHOUETTE

Na slici br.1 možete videti kako treba da izgleda pravi predstavnik i punopravni nosioc imena za rasu Pekinezer koja je priznata pod rednim brojem F.C.I. Standard Nr.207. grupa IX sekcija 8

S T A N D A R D

Pekinezer Sekcija 8 Standard br. 207- Kina/V.Britanija
Opšta pojava: Mali, dobro izbalansiran, zbijen, dostojanstven, kvalitetan.
Karakteristike: lavlje pojave držanja, oprezan i inteligentan u izrazu.
Temperament: Neustrašiv, veran, rezervisan, ali ne bojažljiv ili agresivan.
Glava i lobanja: Glava je velika, proporcijalno šira nego dublja, lobanja široka, prostrana i ravna između ušiju, nije zaobljena, široka između očiju. Njuška veoma kratka, široka. Nozdrve duge, otvorene i crne. Labrnje prostrane, dobro naborane sa čvrstom donjom vilicom. Profil je ravan, sa dobro postavljenom nosnom pečurkom između očiju. Stop izrazit. Neophodno je da nos, usne i ivice očiju budu crni.
Oči: Velike, čiste, okrugle, tamne i sjajne.
Uši: Srcolikog oblika, usađene u ravni sa lobanjom i nošene priljubljene uz glavu, pokrivene dugom, obilnom i paperijastom dlakom. Ivica uha, ne treba da se spušta niže od linije njuške.
Usta: Pljosnate usne, ne smeju se videti zubi i jezik. Jaka donja vilica je obavezna.
Vrat: Veoma kratak i debeo.
Prednji deo: Kratak, zbijen, teške kosti prednjih nogu. Kosti su blago savijene, ali jake, dobro povezane u ramenima. čvrstina je neophodna.
Telo: Kratko, sa širokim grudima i dobro postavljenim rebrima. Dobro povezane prednje noge, sa jasnim strukom, leđa ravna.
Zadnji deo: Zadnje noge su lakše od prednjih ali čvrstog i dobrog oblika. Uzan stav zadnjih nogu, ali ne kravlje pete. čvrstina je neophodna.
Šape: Velike i ravne, nisu okrugle. Psi su stabilni na nogama, ne ovlaž oslonjeni. Gledano od napred, prednje šape okrenute neznatno u polje.
Rep: Visoko usađen, čvrsto nošen, neznatno zavijen preko leđa sa bilo koje strane, duge paperjaste dlake.
Hod: Spor, ponosit, uvijajući hod prednjeg dela izatvoreni hod zadnjeg dela. Ovo tipično kretanje ne sme biti prćeno uvijanjem zbog uskih ramena. Veoma je važno da hod bude sasvim korektan.
Dlaka: Duga i prava sa obiljem grive koja se produžava preko ramena obrazujući pelerinu ili okovratnik ( volane oko vrata). Pokrovna dlaka je više gruba sa obilnom podlakom. Ova paperjasta dlaka na ušima, nogama, butinama, repu i prstima je obilna.
Boja: Dozvoljene su sve boje i oznake, izuzev albina i boje jetre. Može biti delimično obojen raznim bojama, pri čemu šare ne moraju biti pravilne.
Veličina: Idealna težina ne prelazi 5kg, za mužjake i 5.5kg za ženke. Psi mogu izgledati mali ali biti iznenađujući teški kada se podignu. Teške kosti i krupno, dobro građeno telo su bitna karakteristika ove rase.
Mane: Sve što odstupa od gore navedenog smatra se manom i ocena stoji u proporciji sa stepenom izraženosti mane.
N.B. Mužjaci moraju imati dva normalno razvijena testisa, potpuno
spuštena u skrotum.

Slika br.2
( Na slici je prikazan pas koji nije Pekinezer )

Na slici br.2 možete videti nadaleko rasprostranjenog psa, koji podseća na pravog Pekinezera, i kao što slika prikazuje pas na slici je daleko oskudniji sa krznom, tip glave je u potpunosti neodgovarajući sa vidnom njuškicom što je prikazano šematskim prikazom na slici br.3 , koji bi se standardom diskvalifikovao i isključio iz uzgoja. Na ovaj primer razlike su vidne i za laike, ali tu se negde krije i sam problem, a to je najlepši i najinteresantniji period svakog ljubimca a to je uzrast malih štenaca, i baš ono je ključ i ujedno problem koji se mora rešiti da bi rasa Pekinezer opstala. Zašto baš ti štenci, tako mali a tako odgovorni za posledice koje snosi rasa Pekinezer, pa upravo je tu ključ na mnoga pitanja a odgovor je taj zato što kada su štenci sasvim mali, gotovo su identični i samo pravi poznavaoc rase bi mogao da prepozna pravo štene Pekinezera, što su recimo iskoristili trgovci psima i na veliku popularnost pravog predstavnika rase Pekinezer , ukravši mu ime prodavali su nerasne štence, što to naravno čine i danas, i na taj način su ugrozili jednu divnu rasu koja sada egzistira, a možemo slobodno reći da se nalazi na rubu svog opstanka. I naravno Pekinezer gubi svoju poziciju dok ga potiskuje nerasan pas koji naravno ima pravo da živi i bude voljen od strane ljudi jer psi ne biraju već su uvek birani, a ljudi odnosno kako ih ja lično zovem" trgovci psećim dušama "profitiraju i čine ogromnu štetu ljudima kako u duhovnom tako i materijalnom smislu a nisu ni svesni koliko je nanešena neprocenjiva šteta jednoj sada retkoj i ugroženoj rasi na našim prostorima a i šire, koja ima viševekovnu istoriju i spada u sam vrh kulturne baštine kako KINE tako i VELIKE BRITANIJE.

Slika br.3

Kako doći do pravog šteneta Pekinezera? To baš i nije jednostavno pitanje jer kao što je napomenuto u tekstu, Pekinezer je retka rasa, a da bi ste bili sigurni šta zapravo kupujete najbolje je da se raspitate u obližnjem Kinološkom Društvu, na izložbi pasa gde možete da vidite roditelje ili jednostavno posetite ovakav sajt gde će vam biti dostupne fotografije željene rase a ujedno možete dobiti i kontakt sa određenom odgajivačnicom koja će vam garantovati za kupljeno štene, što je po meni najbezbolnije i za vas i za kupljenog psa koji neće biti žrtva vašeg naznanja i pohlepnosti trgovaca pasa za vašim novcem.

Gde štene Pekinezera ne treba kupiti? U ZOO- SHOP-ovima, na buvljim pijacama, od sumnjivih odgajivača koji se reklamiraju po raznoraznim časopisima, na žalost takvi oglasi se mogu naći i u kinološkim časopisima što ne bi trebalo, što znači najbolje je obratiti se nekoj od vodećih odgajivačnica u zemlji u kojoj živite, a po potrebi i u inostranstvu, ali napominjem prvenstveno" kod odgajivačnice" jer štenci veoma liče jedno na drugo i teško je napraviti razliku.

Slika br.4
Štene koje liči na pekinezera - štene pravog pekinezera
oko 1 meseca - oko 2 meseca

Što možete jasno videti na slici br. 4 gde su prikazana dva šteneta koja liče jedno na drugo a veoma se razlikuju, mada mnogi ljubitelji pasa to ne mogu da uoče u ovom uzrastu jer nedovoljno poznaju rasu Pekinezer. I zato su štenci veoma važan ključ za rasu Pekinezer, pa vam stoga preporučujemo pri kupovini i odabiru šteneta da se odlučite za odgajivačnice, jer tu vam je najsigurnije da kupite štene gde će vam se garantovati za ono što ste platili.

Na slici br.5 se već jasno vidi ralika između štenaca i mogu se uočiti razlike, mada i tu mnogi greše ili budu prevareni sa čvrstim ubeđenjem trgovaca pasa. Na slici su prikazani štenci starosti oko 5 meseca i vidna je razlika u obliku glave, sa jasno vidnom njuškicom koja ne odgovara pravom tipu Pekinezera, i nedostatkom dlake po telu što je isto tako bitna odlika ove rase.

Slika br.5
oko 5 meseca - oko 5 meseca

Zašto treba kupiti štene u odgajivačnici?
Kao prvo svi potencijalni ljubitelji Pekinezera, će imati sve garancije o poreklu i zdravstvenom stanju sa kompletnim dokazom o vakcinaciji šteneta sa potpisom Veterinara i pečatom Veterinarske ustanove, što je veoma bitno, jer ukoliko bilo koje štene ne ispunjava takve uslove, onda vam svaka druga garancija nije garancija, i takvo štene ne treba uzeti, jer može se desiti da štene ugine, a da pre toga u odgovarajućoj starosnoj dobi nije dobilo zaštitnu vakcinu, a da ste vi dobili uveravanja od prodavca da je sve u redu sa štenetom. Odlučite sami jer vi snosite odgovornost za vaš novac, ali na žalost niko ne snosi odgovornost za nastradali život šteneta, koje je uginulo zbog nemarnosti čoveka.

Šta treba učiniti da bi se sačuvala i zaštitila rasa Pekinezer?
Mi odgajivači i ljubitelji ove retke rase bi trebali da osnujemo Pekinezer klub koji bi imao za cilj očuvanje i popularizaciju Pekinezera i trebali bi imati podršku od Kinoloških Saveza i naravno po mom mišljenju klub Pekinezera u saradnji sa Kinološkim Savezima bi trebao da potraži savet od Svetske priznate organizacije F.C.I. ( FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE ) kako bi stao na put uništavanju ove retke a priznate rase od gore pomenute organizacije pod čijim pokroviteljstvom se nalazi Pekinezer.
Zato ovom prilikom pozivam sve ljubitelje Pekinezera da uzmu učešće u osnivanju Pekinezer kluba jer to je prvi korak koji moramo napraviti ka zaštiti jedne ugrožene rase, a dok drugi korak koji bi trebali učiniti jeste saradnja između klubova u inostranstvu i tako ojačati duh odgajivača koji su već decenijama ugroženi a kroz klubsku saradnju će se Pekinezer uzdignuti i vratiti svoju nepravedno oduzetu poupularnost kako u svetu tako i kod nas u zemlji.

http://pekingese.atspace.com
Pekingese Kennel Black Silhouette F.C.I. 3709

Sanja - Petak 05.05.2006. 6:52
Subject:
blacksilhouette

Svaka čast na ovom postu koji će pomoći budučim vlasnicima pri kupnji šteneta.
Matea - Petak 05.05.2006. 8:35
Subject:
Prekrasna legenda! Smile
mirela5 - Petak 05.05.2006. 9:00
Subject:
Sve je to prekrasno objašnjeno i naslikano, ali ja još nigdje u gradu Zagrebu nisam vidjela onda pravog pekinezera.
Najbujnije dlake što sam vidjela je na repu, sva ostala je uz tijelo i nimalo ne liče na "grm".
Da li to znači da su pravi pekinezeri jako jako rijetki, ili jednostavno ja još nisam vidjela pravoga.

A da budem iskrena, meni su čak ljepši onda ovi koji nisu pravi, ali to je samo moj ukus i ne bi htjela nikoga uvrijediti.
pandorica - Nedjelja 07.05.2006. 15:41
Subject:
onda i ja imam nepekinezera... no dobro... dobar je takav kakav je...

evo jedna slika kada se igra s husky-em koji je također moj:

i jos dvije slike s proslogodisnjeg ljetovanja:

i iskreno uopce mi se ne svidaju ovi napuhani cupavi pravi pekiji, nekak mi izgledau sputano s tom svom dlakom...

a otto je zbiljam super pas, umiljat, nije agresivan prema drugim psima, sada je vec djedica od skoro 9 godina no super se drzi za svoje godine... uvijek je spreman za setnju, iako je sada stariji - voli setati, trckarati, igrati se - pogotovo s mladim huskyem s kojim je pravi kolega (no znaju se i posvaditi obicno oko neke gluposti)...
Anonymous - Srijeda 10.05.2006. 16:28
Subject:
Snupix piše:
Nek se ne uvrijedi tko ga ima, ali ja ih ne volim.
Svaki na kojeg sam do sad naišla je režao, napadao i grizao moje pse. A to ne volim.
Pesek ti je presladak.Ja imam pekinezera.Kada je netko na vratima uvijek laje ko nenormalna al inače je jako umiljata i dobra prema ljudima na koje je navikla.Ja sam isto mislila o pekinezerima loše prije nego sam ga dobila,ali čim sam ju "upoznala" promjenila sam mišljenje.Moja kujica se zove Lily,crne je boje i jednosstavno je neodoljiva!!Probaj si i ti nabaviti jednog pa ćeš se ugodno iznenaditi!
Anonymous - Srijeda 10.05.2006. 16:34
Subject:
Tinaya piše:
Meni su oni simpatični. Evo danas sam srela jednu gospođu sa pekinezericom u šetnji. Mala je pravi vražićak, kaže mi žena da kada idu prema Selcima mala hoda bez problema, a kada se vraćaju prema Crikvenici mala neće hodati, da joj se neda, pa se legne i neće dalje. Tako sam ja sa Sony-em i Terry-em išla ispred njih, pa je mala hodala za mojim pasićima. Još šta je bila slatka. A Terry je poludio za njom.
Ćao!!Ja također imam jednog pekinezera,zove se Lily i crne je boje.Jako je poslušna i dobra,jednostavno preslatka!!Ako nemaš psa ja ti savjetujem da si nabaviš pekinezerića,i vjeruj mi:Ugodno če te iznenadit,to su za mene najslađi psi na svijetu!!
Anonymous - Petak 19.05.2006. 0:14
Subject:
Pozdrav svim ljubiteljima pasa ma koje rase ili nerase bili, nemojte me pogrešno shvatiti tekst koji sam postavio nisam ga postavio da bih ugrozio pse koji liče na pravoga pekinezera, već sam želeo da objasnim ljubiteljima čistokrvnog primerka, odnosno da pomognem da ne kupe štene koje nisu želeli jer na žalost mnogim prodavcima ili preprodavcima nije stalo do pasa već do vašeg novca što nije u redu.
A posledice toga mogu biti jako pogubne po život jednog psića koji želi biti voljen i imati svoj topli dom i svoga vlasnika sa kojim bi trebao provesti svoj ugodan život.
Inače što se tiče pravih pekinezera u Zagrebu, znam da su postojale odgajivačnice koje su se bavile uzgojem tih pasa, ali je to bilo jako davno i nisam siguran da li još uvek poseduju pse jer ih nema po izložbama.
Toliko za sada, puno pozdrava vam želi odgajivačnica Black Silhouette
Dream - Petak 19.05.2006. 7:17
Subject:
Ne postoji nikakva uzgajivačnica u Hr. Nedavno sam doznala da je mama moje Tarje pravog pravcatog nepekinezera Smijeh došla iz SiCG sa pedigreom. Osobno je nikad nisam vidjela i ne znam da li je jadnica uopće više živa jer je vlasncima služila isključivo kao sredstvo zarade, naime Tarjin brat iz sljedećeg legla (6 mjeseci kasnije) je bio njezin 43 potomak Eek Shocked Bljak Ljut a to je bilo prije nekih 5 godina.
tina020 - Petak 19.05.2006. 7:32
Subject:
Ne znam, meni su slađi ovi nepekinezeri, ovi pravi pekinezeri mi imaju malo previše dlake, izgledaju kao velike kugle dlake i samo dlaka Big smjesak mislim slatki su, ali kako se snalaze.. Nego zanima me, da li im takvu dlaku onda održavate do kraja života ili kada prestanu ići na izložbe da li im skratite tu dlaku ili što?
Anonymous - Petak 19.05.2006. 8:57
Subject:
Pozdrav Dreamu i Tini020, Dream moram da te razuverim i da ti kažem da ukoliko mi ne veruješ, pozovi HKS, gde ćeš dobiti informaciju o odgajivačnicama, a ja ti mogu reći da su to odgajivačnice Bloody Blue, Munjava, a što se tiče Srbije postojalo je više odgajivačnica, i to one koje su marljivo radile i one koje su vodile odgoj i selekciju samo radi novca.
Tina 020 a što se tiče mišljenja o pekinezeru koji je lepši a koji ne, to ću da ostavim ljudima koji su vlasnici tih pasa jer po meni je svaki pas svom vlasniku najlepši i tu nema komentara, ali zato ima komentara šta je unikatno to je jedinstveno, jer je to u suštini kao kada bi ste vozili fićeka sa znakom mercedesa, mislim da bi se svi smejali. Inače što se tiče dlake ja je ne šišam kod mojih pasa,mada imam mužijaka Opal od Biserne Ogrlice koji je star 11 godina i kome moram da šišam stomak jer je jako star i nakvasi se kad vrši nuždu, to je za sada jedini pas koga šišamo, mada mnogi odgajivači šišaju svoje pse, možda je to bolje možda ne.
Puno pozdrava
Black Silhouette
Anonymous - Petak 19.05.2006. 9:02
Subject:
Ola I ja također baš nevolim one prave čistokrvne pekinezere,oni su baš previše dlakavi i mora se puno vodit briga o toj dlaci....Ja imam pekinezera ali ne čistokrvnog,crne je boje i nema toliko puno dlake...Koja ti je e-mail adresa pa da ti pošaljem sliku mog pesa...??
tina020 - Petak 19.05.2006. 10:10
Subject:
Hvala na odgovoru o dlaci!
p.s. twixy možeš meni poslat sliku, pa ju ja mogu postavit ovdje!
Anonymous - Petak 19.05.2006. 10:56
Subject:
Onaj ko želi da postavi slike, može se registrirati na web sajtu http://photobucket.com/ i snimiti slike u svome photobucku, i iskopirati sliku u forum.
Puno pozdrava

Dream - Petak 19.05.2006. 11:12
Subject:
Što se pekinezera tiče, vidim da nisam jedina kojoj oni predstavljaju život, u punom smislu te riječi. Zaljubljen

Iako njih ne bi preporučila svakom jer je to pregospodski pas da bi mu se svako nazivao gazdom.

Što se pravih ili ne pravih tiče, ljepši su mi daleko nepravi, vjerojatno jer sam vlasnik takvih Smijeh

Nego kad smo kod tebe black, žensko sam Exclamation prva stvar, a druga gledala sam prije par mjeseci ovu tvoju stranicu i moram priznati da imaš predivnih primjeraka. Ali eto nisam se javila, jer ste mi tada bili predaleko i zbog ostalih sto milijuna razloga. Iako bi voljela u svakom slučaju imati jednog čupavog potpuno bijelog pekića (bez obzira na to što je to kinezima predstavljalo boju smrti:))
Anonymous - Petak 19.05.2006. 12:17
Subject:
U redu ako sam nekoga uvredio, ovim putem se duboko ispričavam, ali bih vole saznati šta sam uvredljivo napisao ili vam možda smeta moje prisustvo jer vas želim uputiti da bi trebali poštovati ljude koji se zalažu da im se rasa pasa za koju se zalažu ne bude oštećena jer u suštini, kopija je kopija, inače zbog takvih pasa pravi pekinezer je izgubio svoj status, pa se onda mnogi pitaju šta je to pravi pekinezer.
A ako je ovo uvredljivo onda se i zbog toga ispričavam, ali ja samo ne želim da mislim da mi je lepo a u stvari nije, ali po kozna koji put napominjem da i oni psi koji nisu pravi mogu biti slatki ali se nikako ne mogu nazivati pekinezerom jer to nisu već su mešanci, ali ih zbog toga ne treba odbacivati već isto tako voleti.

Molim moderatora da mi se obrati i ispravi ako grešim jer smatram da ljudi trebaju da se upoznaju sa određenim rasama jer je to i suština ovog foruma a ne da se prepucavamo na ovaj ili onaj način jer nije kulturno.
Jelena nbg - Petak 19.05.2006. 13:09
Subject:
Citiraj:
da bi trebali poštovati ljude koji se zalažu da im se rasa pasa za koju se zalažu ne bude oštećena jer u suštini, kopija je kopija, inače zbog takvih pasa pravi pekinezer je izgubio svoj status, pa se onda mnogi pitaju šta je to pravi pekinezer.
I oni psi koji nisu pravi mogu biti slatki ali se nikako ne mogu nazivati pekinezerom jer to nisu već su mešanci, ali ih zbog toga ne treba odbacivati već isto tako voleti.

Potpisujem!
Vec je stvarno strasno sta se sve naziva maltezerom , pekinezerom, jorkijem,... A posledice nisu naivne, ljudi sticu krivu sliku o rasi, tj. padne u zaborav sta je ustvari pas po standardu date rase, itd..

Ovi drugi mali slatkisi koje nazivamo pekinezerima ostace jednako slatki i mazni i ako ih nazovemo mesancima sto zapravo jesu.

Nije mi namera potsticati raspravu samo iznosim svoje misljenje.
Pusa svima Blinka !
Dream - Petak 19.05.2006. 13:11
Subject:
Nepekinezeri Smijeh
Anonymous - Petak 19.05.2006. 17:24
Subject: Re: PEKINGESE - PEKINEZER
Ja neću da vređam nikoga, i svako ima pravo da misli šta hoće i da živi u zabludama i pritom pričinjava štetu jednoj divnoj rasi, koja egzistira, ali nema veze ja ću uvek samo dodati moj tekst koji je jasan i predočava sve posledice.....

blacksilhouette piše:
Pekinezer - Pekingese

Pekinezer je veoma stara rasa pasa i sam njen nastanak se ne zna, a po istoriji i legendi koju Kinezi imaju prema ovoj rasi, sam nastanak tačnije datira iz vremena prodiranja budizma, još u prvom veku pre Hrista.
Pekinezer ima i svoju legendu o svom nastanku o kojoj se priča vekovima i prikazuje u kulturnim predstavama, iskazanim kroz ples i igru kineske kulture, a legenda kaže;
Jedan Lav se smrtno zaljubio u jednu malu majmunicu, ali razlika u njihovoj veličini ih je sprečavala da se venčaju. Lav je zato odlučio da ode u hram i da se moli bogovima da ga smanje toliko da može da se oženi obožavanom majmunicom. Bogovi su upitali lava da li je svestan molbe koju upućuje i da li je dobro razmislio o posledicama jer bi to značilo da se zauvek odriče svog prestiža i privilegija kralja džungle, ali lav nije odustajao.
Njegova ljubav je bila tolika da je bio spreman da se svega odrekne. Bogovi bejahu dirnuti tolikom ljubavlju i odlučiše da smanje lava na odgovarajuću veličinu, ali mu učiniše i jedan poklon: " Ostaviše mu njegovo hrabro lavovsko srce ". A iz braka male majmunice i majušnog Lava rodio se pekinezer, sa majmunskom njuškicom i lavovskim telom i srcem.

Ko je, šta je i ko su ti što uništavaju Pekinezera? Koliko je u svetu poznato, pravo poreklo Pekinezera potièe još iz vremena Budizma, odnosno još u prvom veku pre Hrista, doduše pravo poreklo ove retke i stare rase pasa nije u potpunosti definisano i rešeno. Mnogobrojni odgajivaèi se susreæu sa problemom da Pekinezera postave na svoje jedino i potpuno pravo mesto, koje mu sleduje po standardu koji je propisan pod patronatom VELIKE BRITANIJE a prihvaæen je i od same svetske organizacije F.C.I .(FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE). Meðutim Pekinezera su potisnuli i direktno ugrozili ljudi koji se bave psima odnosno trgovinom životinjskim dušama, te se tako na listi ugroženih pasa našla i rasa Pekinezer, i to zahvaljujuæi svojoj nekadašnjoj popularnosti kako u svetu tako i u našoj zemlji. Da bih bio jasniji objasniæu na sledeæem praktiènom primeru a što je za istinu i potvrdila moja studija o ovoj rasi.

Slika.br.1

Na slici br.1 možete videti kako treba da izgleda pravi predstavnik i punopravni nosioc imena za rasu Pekinezer koja je priznata pod rednim brojem F.C.I. Standard Nr.207. grupa IX sekcija 8

S T A N D A R D

Glava i lobanja: Glava je velika, proporcijalno šira nego dublja, lobanja široka, prostrana i ravna između ušiju, nije zaobljena, široka između očiju. Njuška veoma kratka, široka. Nozdrve duge, otvorene i crne. Labrnje prostrane, dobro naborane sa čvrstom donjom vilicom. Profil je ravan, sa dobro postavljenom nosnom pečurkom između očiju. Stop izrazit. Neophodno je da nos, usne i ivice očiju budu crni.
Uši: Srcolikog oblika, usađene u ravni sa lobanjom i nošene priljubljene uz glavu, pokrivene dugom, obilnom i paperijastom dlakom. Ivica uha, ne treba da se spušta niže od linije njuške.
Usta: Pljosnate usne, ne smeju se videti zubi i jezik. Jaka donja vilica je obavezna.
Prednji deo: Kratak, zbijen, teške kosti prednjih nogu. Kosti su blago savijene, ali jake, dobro povezane u ramenima. čvrstina je neophodna.
Telo: Kratko, sa širokim grudima i dobro postavljenim rebrima. Dobro povezane prednje noge, sa jasnim strukom, leđa ravna.
Zadnji deo: Zadnje noge su lakše od prednjih ali čvrstog i dobrog oblika. Uzan stav zadnjih nogu, ali ne kravlje pete. čvrstina je neophodna.
Šape: Velike i ravne, nisu okrugle. Psi su stabilni na nogama, ne ovlaž oslonjeni. Gledano od napred, prednje šape okrenute neznatno u polje.
Rep: Visoko usađen, čvrsto nošen, neznatno zavijen preko leđa sa bilo koje strane, duge paperjaste dlake.
Hod: Spor, ponosit, uvijajući hod prednjeg dela izatvoreni hod zadnjeg dela. Ovo tipično kretanje ne sme biti prćeno uvijanjem zbog uskih ramena. Veoma je važno da hod bude sasvim korektan.
Dlaka: Duga i prava sa obiljem grive koja se produžava preko ramena obrazujući pelerinu ili okovratnik ( volane oko vrata). Pokrovna dlaka je više gruba sa obilnom podlakom. Ova paperjasta dlaka na ušima, nogama, butinama, repu i prstima je obilna.
Boja: Dozvoljene su sve boje i oznake, izuzev albina i boje jetre. Može biti delimično obojen raznim bojama, pri čemu šare ne moraju biti pravilne.
Veličina: Idealna težina ne prelazi 5kg, za mužjake i 5.5kg za ženke. Psi mogu izgledati mali ali biti iznenađujući teški kada se podignu. Teške kosti i krupno, dobro građeno telo su bitna karakteristika ove rase.
Mane: Sve što odstupa od gore navedenog smatra se manom i ocena stoji u proporciji sa stepenom izraženosti mane.
spuštena u skrotum.

Slika br.2

Na slici br.2 možete videti nadaleko rasprostranjenog psa, koji podseća na pravog Pekinezera, i kao što slika prikazuje pas na slici je daleko oskudniji sa krznom, tip glave je u potpunosti neodgovarajući sa vidnom njuškicom što je prikazano šematskim prikazom na slici br.3 , koji bi se standardom diskvalifikovao i isključio iz uzgoja. Na ovaj primer razlike su vidne i za laike, ali tu se negde krije i sam problem, a to je najlepši i najinteresantniji period svakog ljubimca a to je uzrast malih štenaca, i baš ono je ključ i ujedno problem koji se mora rešiti da bi rasa Pekinezer opstala. Zašto baš ti štenci, tako mali a tako odgovorni za posledice koje snosi rasa Pekinezer, pa upravo je tu ključ na mnoga pitanja a odgovor je taj zato što kada su štenci sasvim mali, gotovo su identični i samo pravi poznavaoc rase bi mogao da prepozna pravo štene Pekinezera, što su recimo iskoristili trgovci psima i na veliku popularnost pravog predstavnika rase Pekinezer , ukravši mu ime prodavali su nerasne štence, što to naravno čine i danas, i na taj način su ugrozili jednu divnu rasu koja sada egzistira, a možemo slobodno reći da se nalazi na rubu svog opstanka. I naravno Pekinezer gubi svoju poziciju dok ga potiskuje nerasan pas koji naravno ima pravo da živi i bude voljen od strane ljudi jer psi ne biraju već su uvek birani, a ljudi odnosno kako ih ja lično zovem" trgovci psećim dušama "profitiraju i čine ogromnu štetu ljudima kako u duhovnom tako i materijalnom smislu a nisu ni svesni koliko je nanešena neprocenjiva šteta jednoj sada retkoj i ugroženoj rasi na našim prostorima a i šire, koja ima viševekovnu istoriju i spada u sam vrh kulturne baštine kako KINE tako i VELIKE BRITANIJE.

Slika br.3

Kako doći do pravog šteneta Pekinezera? To baš i nije jednostavno pitanje jer kao što je napomenuto u tekstu, Pekinezer je retka rasa, a da bi ste bili sigurni šta zapravo kupujete najbolje je da se raspitate u obližnjem Kinološkom Društvu, na izložbi pasa gde možete da vidite roditelje ili jednostavno posetite ovakav sajt gde će vam biti dostupne fotografije željene rase a ujedno možete dobiti i kontakt sa određenom odgajivačnicom koja će vam garantovati za kupljeno štene, što je po meni najbezbolnije i za vas i za kupljenog psa koji neće biti žrtva vašeg naznanja i pohlepnosti trgovaca pasa za vašim novcem.

Gde štene Pekinezera ne treba kupiti? U ZOO- SHOP-ovima, na buvljim pijacama, od sumnjivih odgajivača koji se reklamiraju po raznoraznim časopisima, na žalost takvi oglasi se mogu naći i u kinološkim časopisima što ne bi trebalo, što znači najbolje je obratiti se nekoj od vodećih odgajivačnica u zemlji u kojoj živite, a po potrebi i u inostranstvu, ali napominjem prvenstveno" kod odgajivačnice" jer štenci veoma liče jedno na drugo i teško je napraviti razliku.

Slika br.4

Što možete jasno videti na slici br. 4 gde su prikazana dva šteneta koja liče jedno na drugo a veoma se razlikuju, mada mnogi ljubitelji pasa to ne mogu da uoče u ovom uzrastu jer nedovoljno poznaju rasu Pekinezer. I zato su štenci veoma važan ključ za rasu Pekinezer, pa vam stoga preporučujemo pri kupovini i odabiru šteneta da se odlučite za odgajivačnice, jer tu vam je najsigurnije da kupite štene gde će vam se garantovati za ono što ste platili.

Na slici br.5 se već jasno vidi ralika između štenaca i mogu se uočiti razlike, mada i tu mnogi greše ili budu prevareni sa čvrstim ubeđenjem trgovaca pasa. Na slici su prikazani štenci starosti oko 5 meseca i vidna je razlika u obliku glave, sa jasno vidnom njuškicom koja ne odgovara pravom tipu Pekinezera, i nedostatkom dlake po telu što je isto tako bitna odlika ove rase.

Slika br.5

Kao prvo svi potencijalni ljubitelji Pekinezera, će imati sve garancije o poreklu i zdravstvenom stanju sa kompletnim dokazom o vakcinaciji šteneta sa potpisom Veterinara i pečatom Veterinarske ustanove, što je veoma bitno, jer ukoliko bilo koje štene ne ispunjava takve uslove, onda vam svaka druga garancija nije garancija, i takvo štene ne treba uzeti, jer može se desiti da štene ugine, a da pre toga u odgovarajućoj starosnoj dobi nije dobilo zaštitnu vakcinu, a da ste vi dobili uveravanja od prodavca da je sve u redu sa štenetom. Odlučite sami jer vi snosite odgovornost za vaš novac, ali na žalost niko ne snosi odgovornost za nastradali život šteneta, koje je uginulo zbog nemarnosti čoveka.

Mi odgajivači i ljubitelji ove retke rase bi trebali da osnujemo Pekinezer klub koji bi imao za cilj očuvanje i popularizaciju Pekinezera i trebali bi imati podršku od Kinoloških Saveza i naravno po mom mišljenju klub Pekinezera u saradnji sa Kinološkim Savezima bi trebao da potraži savet od Svetske priznate organizacije F.C.I. ( FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE ) kako bi stao na put uništavanju ove retke a priznate rase od gore pomenute organizacije pod čijim pokroviteljstvom se nalazi Pekinezer.
Zato ovom prilikom pozivam sve ljubitelje Pekinezera da uzmu učešće u osnivanju Pekinezer kluba jer to je prvi korak koji moramo napraviti ka zaštiti jedne ugrožene rase, a dok drugi korak koji bi trebali učiniti jeste saradnja između klubova u inostranstvu i tako ojačati duh odgajivača koji su već decenijama ugroženi a kroz klubsku saradnju će se Pekinezer uzdignuti i vratiti svoju nepravedno oduzetu poupularnost kako u svetu tako i kod nas u zemlji.

Anonymous - Petak 19.05.2006. 23:58
Subject:
Evo nisam bio lenj pa sam vam animirao legendu o nastanku pekinezera.
Pozdrav svima

tina020 - Subota 20.05.2006. 17:05
Subject:
evo twixynog pekića

horses_love - Utorak 01.08.2006. 21:53
Subject: PEKINEZER
Darling O PEKINEZERIMA....

JA IMAM MALOG PEKINEZERA...
CRNO BIJELOG TJ. SIVOG..

ZOVE SE BEN ALI GA IZ MILJA ZOVEMO BENY !!!

VOLIM GA NAJVIŠE NA SVIJETU.....
natali - Subota 05.08.2006. 15:38
Subject:
ja saqm imala pekinezera uginuo je proslog ljeta zvao se benđo.imao je 13 godina i uspavali smo ga jer ga nismo htjeli muciti.uopce nije bio zivcan naprotiv bio je vrlo miral nije volio duge setnje .najrade bi se odmara na hladnom mramoru Plakanje
horses_love - Subota 05.08.2006. 15:47
Subject:
ajme baš mi je žao!!!
ja imam isto pekinezera Bena i kada se šetam s njim uvijek me pitaju :
" jel tako da su pekinezeri živćani" ?

to me ponekad baš živcira....MOje Ben je jakooo zaigran !!!! i hvala Bogu !!!

stvarno ne razumijem zašto svi misle da su oni živćani.... Question Question Question

mislim stvarno..... Rolleyes Rolleyes
Anonymous - Utorak 08.08.2006. 15:00
Subject:
horses_love jel imaš sliku?
ako imaš stavi Cool
Sanja - Utorak 08.08.2006. 18:36
Subject:
Horses, molim te da ne otvaraš nove topice ako več postoje sa istom tematikom, jer ću ti morati dati opomenu. Pogotovo jer je vidljivo da to radiš namjerno.
Anonymous - Srijeda 09.08.2006. 12:44
Subject: Re: Pekinezer (komentari i iskustva)
horses_love piše:
Moj pekić se zove Beny ....
i nije uopće živćan kako drugi govore za pekinezere..
a vaš...

zašto svi govore da su oni živćani??? Question

Ja isto nekužim zašto svi govore da su živćani,moja Lily je sasvim smirena i vesela,i dapače,jako je strpljiva.Ma za mene je pekinezer najsladji pesek!
Anonymous - Srijeda 09.08.2006. 16:09
twixy15 piše:
horses_love piše:
a vaš...

Ja isto nekužim zašto svi govore da su živćani,moja Lily je sasvim smirena i vesela,i dapače,jako je strpljiva.Ma za mene je pekinezer najsladji pesek!

pa čuj,neki su živćani,neki ne,kao i ostali psi...
mog frenda je neki dan pekinezer ugrizao bez ikakvog razloga.
išao je u trgovinu i pekić mu je prišao s leđa dok ovaj nije vidio,ugrizao ga i pobjegao....
Lol svašta,ima pasa svakakvih karaktera...
horses_love - Četvrtak 10.08.2006. 11:16
Subject:
Toxic piše:
horses_love jel imaš sliku?
ako imaš stavi Cool

nemam trenutno ali ćim stavim na komp sliku odmah ću staviti ovdje !!!!
Anonymous - Utorak 15.08.2006. 12:58
twixy15 piše:
horses_love piše:
a vaš...

Pa ok,razlikuju se po karakterima isto ko ljudi,mene je moja lily jednom ugrizla za prst jer sam ju dirala dok je jela..Al inače nebi nikog ugrizla jer je miroljubiva. Razz Razz
Ajka - Utorak 15.08.2006. 14:35
Subject:
Koju mu hranu daješi koliko ima mjeseci Wink
horses_love - Utorak 15.08.2006. 15:55
Subject:
ima 5 godina hehe
ali je velika maza i zaigran je...

on voli jesti Cesara i Frollic (neznam toćno kako se piše )
Romy - Utorak 15.08.2006. 16:40
Subject:
I moji psi vole jesti te Frollice(ni ja ne znam kako se piše Ne znam )
Ajka - Utorak 15.08.2006. 17:25
Subject:
Ja Ajki dajem royal canine,isto ne znam kako se piše.he he
puno pozdrava od Ajke
Darling
Ajka - Subota 19.08.2006. 17:47
Subject:
Zašto ne staviš par slikica da vidimo malog B Very Happy Srce enija
horses_love - Nedjelja 20.08.2006. 22:43
Subject:
Ajka piše:
Zašto ne staviš par slikica da vidimo malog B Very Happy Srce enija

trenutno nemam njegovih slika jer mi se strgao fotić ali ćim kupim novi odmah stavljam !!!

da ja s vama podijelim svoju sreću hehe

Lol Big smjesak
Anonymous - Nedjelja 20.08.2006. 22:52
Subject:
a kakve je boje?
horses_love - Nedjelja 20.08.2006. 23:02
Subject:
sivi je,crno bijeli !!

Big smjesak
Anonymous - Utorak 22.08.2006. 20:13
Subject:
I ja sam imala ženku pekinezera po imenu Misty.Ali sam je morala dati jer
moj stan nije baš za tu rasu psa.A sada imam hrčka koji je presladak.A
možda dobijem i novog psića. Confused Smile
Anonymous - Petak 25.08.2006. 15:49
Subject:
Koliko hrane treba davati pekinezeru koji ima oko 3 meseca i koliko puta dnevno?Koliko cesto ga treba kupati,setati i cesljati?

Hvala unapred Wink
Anonymous - Petak 25.08.2006. 16:24
Subject:
ja sam svom medi(maltezeru) kad je imao 3 mj davao 3 puta dnevno,a doni(pekinezerici) hrana je stalno na raspolaganju.
pekinezere treba češljati svakodnevno.a ovo za šetnju,mislim da treba što češće.
Anonymous - Petak 25.08.2006. 20:28
Subject:
Hvala za odgovor Wink
Pekinezera cu kupiti za oko mesec dana.
Pre neki dan sam videla jednog pekinezera koji ima donja dva spicasta zuba isturena i oni se vide i kada su pekinezeru usta zatvorena Shocked ,da li je to normalno?
Anonymous - Petak 25.08.2006. 21:16
Subject:
da, i ja sam znao vidjeti pekinezere kojima se vide ta dva zuba kad su im usta zatvorena. nije normlano to!

evo da ja postavim par slika svoje pekinezerice:

Anonymous - Subota 26.08.2006. 9:31
Subject:
Tvoja pekinezerica je bas slatka.Kako se zove?
Anonymous - Subota 26.08.2006. 9:44
Subject:
dona. stara je 6 godina! Very Happy
Anonymous - Subota 26.08.2006. 14:07
Subject:
Moja ce se zvati Maza. Very Happy
Da li cetka i cesalj za pekinezera smeju da budu metalni,posto sam cula da za maltezere sme biti samo plasticna,nikako metalna.
horses_love - Nedjelja 27.08.2006. 20:49
Subject:
hrcak93 piše:
Da li cetka i cesalj za pekinezera smeju da budu metalni,posto sam cula da za maltezere sme biti samo plasticna,nikako metalna.

smiju ja koristim metalnu i super je !!!
Anonymous - Nedjelja 27.08.2006. 21:24
Subject:
hrcak93 piše:

ne znam baš za metalne,ja ih ne volim jer čupaju dlaku i pse boli(barem moje)
jedno vrijeme sam maltezera češljao stim i nije bilo baš bajno.
horses_love - Ponedjeljak 28.08.2006. 11:44
Subject:
dobro maltezeri imaju kraću dlaku od pekinezera...ovisi o psu ali mislim da metalna je dobra za pekinezere zato što su većina njih dugodlaki..ovisi da li je tvoj kratkodlaki ako je onda bolje nemoj s metalnom...
moj je Ben dugodlaki pa ja koristim metalnu !
Anonymous - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:01
Subject:
sorry, ali maltezeri imaju dužu dlaku nego pekinzeri.
horses_love - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:02
Subject:
da...ali ovisi o vrsti pekinezera ..moj ima jako dugu dlaku..hehe svugdje ostavlja ju za sobom joj joj..hehe
kao što sam i u prošlom postu rekla ovisi da li je pas dugodlaki ili kratkodlaki !!!
Anonymous - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:05
Subject:
Citiraj:
da...ali ovisi o vrsti pekinezera .

moram te razočarat da postoji samo jedna vrsta pekinezera.
horses_love - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:08
Subject:
neee...
sada si se zeznuo...
postoje više vrsta znam to kada sam kupovala svoga Bena....
ima manje vrste i veće..da vidiš moga Bena ..on ti je dosta visok i težak..a ćistokrvni je ..ima ih više vrsta ..imam ja susjedu koja ima istog pekinezera kao i ja ...a jedna druga susjeda koja mi se odselila...tj.moja frendica imala je manjeg..!!

a od toga pojma što sam rekla da ovisi o vrsti pekinezera mislila sam dugodlaki ili kratkodlaki !!!
Anonymous - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:14
Subject:
ne postoji dugodlaki i kratkodlaki pekinezer.
pekinezer je samo jedan onakav kakav je po standardu i mislim da vse jedna forumašica koja uzgaja pekinezere potrudila i napisala nešto na tu temu.
većina pekinezera koje mi u zg i u cijeloj hrv imamo nisu "pravi pekinezeri nego su najvjerovatnoje križani s tibetanskim španijelom.

ako nemaš rodovnicu postoji da tvoj pas nije čistokrvan,tj. da je naš zagrebački pekinezer kakav je i moj.

ovo je pravi pekinezer:

a ne napr.moja dona čija je slika već u ovom topicu.

zato se horses malo informiraj o pasmini prije nego štio nekom ideš solit pamet.

slika ovog pekinezera je preuzeta s foruma ljubimci.
horses_love - Ponedjeljak 28.08.2006. 12:19
Subject:
medo piše:

ako nemaš rodovnicu postoji da tvoj pas nije čistokrvan,

imam rodovnicu

medo piše:
zato se horses malo informiraj o pasmini prije nego štio nekom ideš solit pamet.

ja sam se dobro informirala

medo piše:
prije nego štio nekom ideš solit pamet.

ja nikome ne solim pamet !!!
i prestani se svađati tu na forumu nisi najpametniji jedini ko tu soli pamet si ti !!! Ljut
Anonymous - Subota 09.09.2006. 17:19
Subject:
Sa koliko meseci skotnoj pekinezerici pocinje da se vidi veci stomak?
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 12:54
Subject:
dobro, jel ima ovdje netko stariji od 16 godina da se svađa oko znanja o pasminama?
nema! molim vas, smirite se, nije potrebno da se dokazujete ovdje ako u svojoj školi ne možete.

inače, ne postoje podvrste pekinezera. to je tibetanski španijel. većina ljudi kod nas koji misle da imaju pekinezera imaju tibetanskog španijela, a čak se i neki veterinari znaju tu prevarit.
znam ljude koji imaju rodovnicu za svog tibetanskog španijela, a veterinar ih je pokušao uvjeriti da je to pekinezer.

tako je i mene pokušao uvjeriti da moj pas nije jorki jer je veći od prosjeka. to što nije po standardu u veličini ne znači da nema veze s tom pasminom!
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 13:05
Subject:
da nebi rekla da te napadam. gdje si sve te slike izvukla. da bas pročitam o standardu. jer bas sad citam na ljubimcima forum(znas tamo gdje si predstavila svoj uzgoj njem. doga), da im je dlaka duga.

a ovo definitivno nije pekic!

Blossom - Nedjelja 10.09.2006. 14:06
Subject:
ovo je pekić,jer sam na googleu tražila pod pekinezer i ispao mi je ovaj,čak mislim da je pisalo da se zove Lino...i misliš tamo di je Tigrica stavila svoj uzgoj njemačkih doga,a osim toga ja ju krivim ali jedno znam nije napisala da ih uzgaja jer mi je to rekla,vratimo se sad na temu.znači ti kažeš da su sve ove pasmine izmišljene i nekakvi mutanti a samo da je ova 1. slika pravi?!
p.s. horses daj metni sliku bena i napiši iz koje je uzgajivačnice.
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 14:22
Subject:
to sto si našla na googolu ne znaci nista. ja sam jednom prilikom tražio slike vuka pa mi je izbacilo aljaske malmute. i?

posalo sam jednom korisniku ljubimaca forum koji ima prave pekice da dode na forum ovaj i sve objasni.
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 14:26
Subject:

evo jedne slike sa ljubimaca forum. na slici nije pravi pekic.

a evo pekica od horses:

jako velika sličnost.
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 14:28
Subject:
evo i linka stranice:
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=4237.45
Blossom - Nedjelja 10.09.2006. 14:28
Subject:
a što je onda to?! i ovo s vukom ti stvarno nije trebalo,ja sam viđala na stotine različitih pekinezera a niti jednog onakvog 'pravog'.ono je pekinezer srednje dlake...a ti uporno tvrdi da su to neke mješane imitacije...
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 14:34
Subject:
Citiraj:
ovo s vukom ti stvarno nije trebalo

ti bas ne kužis. onda da ti pojasnim. htio sam reci da google ne bas uvijek izbacuje točne rezultate. .

Citiraj:
a sam viđala na stotine različitih pekinezera a niti jednog onakvog 'pravog

onda je to tvoj problem. jer ja sam na googleu nasao slike pravih pekinezra.
upisi strani naziv za pekinezere pa ces vidjet sta ce ti izbacit.
tina020 - Nedjelja 10.09.2006. 14:51
Subject:
Prestanite se prepirat, Dream je još prije objasnila da su sve ovo ''naši'' pekinezeri, pravi izgleda koo hrpa dlake, ima negdje slika i molim dosta..
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 18:11
Subject:
Postovanje svim ljubiteljima zivotinja,
javljam se po pozivu da pomognem da se razjasni sta je zapravo PEKINEZER, ali molim moderatore da me ne iskljucuju sa ovog foruma jer nisam nikoga vredjao i nisam kopirao tekstove vec sam ih sam licno pisao a jedino sto je preuzeto jeste legenda za koju svi odgajivaci pekinezera znaju, i ako sam napisao tekst o pekinezeru napisao sam ga zato sto je to trebalo odavno da uradi neko, ali posto se niko nije setio da objavi tekst na ovakav nacin i objasni sta je pekinezer, resio sam da stanem na put zloupotrebi naziva pekinezer, jer to vam je kao licenca za Coca Colu.....
A sto se tice mog licnog iskustva a vezano za ovu rasu, je veoma dug tako da ne trebate sumnjati u moje iskustvo i poznavanje pekinezera, a pitao bih vas gde su vase odgajivacnice pekinezera kao sto su Bloody Blue, Munjava, Crna perla i jos neki odgajivaci....
Mislim da ce te odgovor naci u tekstu koji cu napisati...
A veoma mi je drago sto neki ljudi iako nemaju pekinezera shvataju da i prepoznaju razliku izmedju pravog i mesanca...

Pa da predjemo na stvar

PEKINEZER PO DRUGI PUT

Pekinezer - Pekingese

Ko je, šta je i ko su ti što uništavaju Pekinezera? Koliko je u svetu poznato, pravo poreklo Pekinezera potiče još iz vremena Budizma, odnosno još u prvom veku pre Hrista, doduše pravo poreklo ove retke i stare rase pasa nije u potpunosti definisano i rešeno. Mnogobrojni odgajivači se susreću sa problemom da Pekinezera postave na svoje jedino i potpuno pravo mesto, koje mu sleduje po standardu koji je propisan pod patronatom VELIKE BRITANIJE a prihvaćen je i od same svetske organizacije F.C.I .(FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE). Međutim Pekinezera su potisnuli i direktno ugrozili ljudi koji se bave psima odnosno trgovinom životinjskim dušama, te se tako na listi ugroženih pasa našla i rasa Pekinezer, i to zahvaljujući svojoj nekadašnjoj popularnosti kako u svetu tako i u našoj zemlji. Da bih bio jasniji objasniću na sledećem praktičnom primeru a što je za istinu i potvrdila moja studija o ovoj rasi.

Slika.br.1

S T A N D A R D

spuštena u skrotum.

Slika br.2

Slika br.3

Slika br.4

Slika br.5

Zato ovom prilikom pozivam sve ljubitelje Pekinezera da uzmu učešće u osnivanju Pekinezer kluba jer to je prvi korak koji moramo napraviti ka zaštiti jedne ugrožene rase, a dok drugi korak koji bi trebali učiniti jeste saradnja između klubova u inostranstvu i tako ojačati duh odgajivača koji su već decenijama ugroženi a kroz klubsku saradnju će se Pekinezer uzdignuti i vratiti svoju nepravedno oduzetu popularnost kako u svetu tako i kod nas u zemlji.

Ovaj tekst sam objavio na ovom forumu i nalazio se na sedmoj stranici, pa bih vas molio da mi odgovorite zasto je obrisan.
Hvala Question
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 18:34
Subject:
blacksilhouette drago mi je da ste napisali ovaj tekst da se sve lijepo razjasni!
Tekst je super i vjerujem da će te svi iz ovog teksta sve saznati sto ih je zanimalo o pekinezeru! Very Happy Wink
Anonymous - Nedjelja 24.09.2006. 13:39
Subject:
bravo za ovaj tekst,jako je dobar!zanima me koja je razlika između pekinezera i tibetskog španijela,osim što tibetski španijel ima kraću dlaku?
horses_love - Četvrtak 09.11.2006. 16:17
Subject:
medo piše:

evo jedne slike sa ljubimaca forum. na slici nije pravi pekic.

a evo pekica od horses:

jako velika sličnost.

sličnost ??? ha ha ha ha al neću se svađat !!!!
LaRa.2311 - Ponedjeljak 08.01.2007. 1:28
Subject:
Eh meni sad nista nije jasno. Moju Minnie i mene je ugrizla pekinezerica za koju vlasnik tvrdi da je nekakav francuski pekinezer, a prijatlejica mi je kupila pekinezera za kojeg su joj rekli da je kraljevski. Zar uopce postoje takve podvrste???
Mislim, zbunjena sam totalno.
A moja prijateljica ima pekinezericu Suzy koja je jako umiljata i nimalo agresivna, dok moja poznanica ima pekinezericu koja je agresivna i prema vlasnicima a bogami i prema drugim psima, to je ta od koje moja pincica ima oziljak. Ona je njima doma vodja copora, hehehhe.
Anonymous - Ponedjeljak 08.01.2007. 9:34
Subject:
Citiraj:
Eh meni sad nista nije jasno. Moju Minnie i mene je ugrizla pekinezerica za koju vlasnik tvrdi da je nekakav francuski pekinezer, a prijatlejica mi je kupila pekinezera za kojeg su joj rekli da je kraljevski. Zar uopce postoje takve podvrste???

ma ne postoje nikakve podvreste,ni fran. ni kraljevski. izmišljotine.

malo je pravih pekinezera u zg.
LaRa.2311 - Ponedjeljak 08.01.2007. 20:14
Subject:
Eto onda kako ljude navuku da kupe pekinezera, izmisle vrstu Smile
Anonymous - Četvrtak 25.01.2007. 18:25
Subject:
moja prijateljica je nedavno kupila pekinezera,i rekla je da je to neki francuski,ali to uopče ne liči na pekinezera! ima normalnu njušku,a ne onakvu kakvu pekinezeri imaju,ima ful kratku dlaku,i cijelo mu je tijelo izduženo! ja imam "pravog" pekinezera,i njen u usporedbi s mojim ne lići ni da bi mogao biti mješanac pekinezera!
Što se tiče mog psa on je vrlo drag,i umiljat! zove se Spuky,iako mu ime znaći strašan,on nije ni s od strašan!Dobro se slaže sa svim psima,i sa mojim drugim psom,i sa mojom mačkom!! Snjim nema nikakvih problema,sluša sve moje naredbe,i nikada nikoga nije ugrizao.On voli pse,ljude,i djecu!!I voli se maziti!! Oni su mi najbolja pasmina!!!! Razz Surprised Smile
Anonymous - Petak 09.02.2007. 19:47
Subject:
Jedna moja drugarica je jako luda za pekinezerima, od svoje 8 godine čita o njima i traži savjete i karakter i sve.Pekinezeri su poprilično tvrdoglavi, ali su večinom maze.Agresivnost ne zavisi od vrste več o iskustvu psa s ljudima.Moja drugarica je svoga pravoga zaista skupo platila 400 eura.Ali je mali zakon, i baš se ponaša dvorski.Hoda ono ko na izložbama, i visoko uzdigne glavu.Nikada ne trči u kući.Najsmješnije je kada ona rekne sjedi, on donese svoj maleni jastučić i sjedne na njega.Mali bendži je mrak.
Anonymous - Nedjelja 11.03.2007. 10:54
Subject:
Neka se ne uvrijedi onaj ko ih ima, ja ih zaista ne volim... naravno, kazem to samo zato sto sam ga imala, i to je JEDINI pas (a imala sam ih mnogo) s kojim nisam mogla da izadjem na kraj, i nista nisam postigla s njim. Naprosto nemam rijeci za pekinezere! Skoro sam ponovo bila u situaciji da sa dva pekinezera provedem nekoliko dana i misljenje mi se nije popravilo, naprotiv, jos je gore!
Anonymous - Nedjelja 11.03.2007. 10:54
Subject:
Neka se ne uvrijedi onaj ko ih ima, ja ih zaista ne volim... naravno, kazem to samo zato sto sam ga imala, i to je JEDINI pas (a imala sam ih mnogo) s kojim nisam mogla da izadjem na kraj, i nista nisam postigla s njim. Naprosto nemam rijeci za pekinezere! Skoro sam ponovo bila u situaciji da sa dva pekinezera provedem nekoliko dana i misljenje mi se nije popravilo, naprotiv, jos je gore!
issa - Petak 23.11.2007. 19:27
Subject:
Pozdrav svima,
iako je ova tema odavno zaboravljena, jednostavno nisam mogla odoliti a da ne napisem kako sam postala vlasnica pekinezera tzv . ''hrvatski tip'' hehe...
al stvarno me zanima kaj se dogodilo s pravim pekinezerima i kao su nastali ovi nas pekiji?
i uistinu mi nije jasno zasto ljudi tvrde da su to neposlusni, zivcani, ruzni psi, moj gjurica je potpuna suprotnost od toga....
Very Happy
elvis - Petak 01.02.2008. 20:58
Subject:
Pozdrav!
Imam mali problem s svojim Pekinezerom,naime,radi se o dlaki,previse mu dugacka,a narocito u podrucju cela,pa sam razmisljao da ga malo osisam,tj. da mu malo skratim dlake koje mu prelaze preko ociju.
Pa ako ima neko iskustva s sisanjem,neka pomogne! :-D
Jasmina_ - Ponedjeljak 11.02.2008. 12:14
Subject:
vidim dosta nezadovoljnih komentara,ali nije sve crno kako vam se cini...imam pekinezera kojeg obozavam zove se Tobi i jako je ljuuut Mad ali svak ima svoje vrline i mane,zar ne??? to je takva pasmina koja se neda drapati puno,ali vole se maziti i vole kad im se poklanja paznja...jako je poslusan i pametan iznad svega....stoga predrasude o toj pasmini nisu istinite...to su predobri psi za 'tatine maze' poput mene....i predlozila bi ih svakome...samo treba mali oprez u odgoju...jer ako se pas nadrazuje na svadju logicno da ce biti ljut kad naraste....sve je stvar odgoja... Cool
PetraL - Ponedjeljak 07.04.2008. 18:46
Subject:
moja susjedica(4)ima pekinezera Rikija lijepa životinja ali grize mala ima krvave noge!jako je neposlušan......
PetraL - Ponedjeljak 07.04.2008. 18:46
Subject:
Jasmina_ piše:
vidim dosta nezadovoljnih komentara,ali nije sve crno kako vam se cini...imam pekinezera kojeg obozavam zove se Tobi i jako je ljuuut Mad ali svak ima svoje vrline i mane,zar ne??? to je takva pasmina koja se neda drapati puno,ali vole se maziti i vole kad im se poklanja paznja...jako je poslusan i pametan iznad svega....stoga predrasude o toj pasmini nisu istinite...to su predobri psi za 'tatine maze' poput mene....i predlozila bi ih svakome...samo treba mali oprez u odgoju...jer ako se pas nadrazuje na svadju logicno da ce biti ljut kad naraste....sve je stvar odgoja... Cool

moj mačak se tako zove Lol Big smjesak Smile
Carmen - Subota 19.04.2008. 12:32
Anonymous piše:

Hallo!

Imala sam pekinezera 12 godina i mogu reci sve najbolje o toj rasi. Na-
ravno, kao kod svih pasa vazan je odgoj i ophodjenje prema psu. A odgoju batine i kazne nemaju mjesta. Pekinezeri su ponekad malo tvrdoglavi, ali imaju veliko srce i jako su sarmatni, imaju karakter. Pekine
zer nije obican pas. Ja sam kod mojeg Leona sve vidjela nan jegovom licu, kako je, da li je zabrinut ili ga nesto boli, ili je pak samo znatizeljan.
A i on je uvijek drugacije reagirao ako bi primjetio da sam zalosna ili ljuta. Strasno mi je zao da sam ga morala dati uspavati, ali glupi veterinari nisu znali sto dalje. Nikad necu prezaliti mojeg Leona i pekinezera mogu samo preporuciti. Jedino nisu bas za malu djecu. ne vole
plac i vriskanje. Pekinezer je jako hrabar i nema tako velikog psa kojeg bi se on bojao. Moj Leo nikad nikog nije napao, jedino ako njega netko prvi napadne.
Citala sam u forumima razne gluposti o pekinezerima, da su krvolocni i zivcani. To nije tocno, ako je odgojen kako treba. Jer svakom bicu treba i malo odgoja, bio to pas ili ljudsko bice. Ja volim jako sve zivotinje, ali pekinezeri su mi nekako prirasli za srce. I znam sve o njima, ako netko ima neko pitanje. Very Happy Very Happy Very Happy
stefanjuk77 - Ponedjeljak 12.05.2008. 19:42
Subject: dona
Svoju pekinezericu sam dobila kad sam imala 6. rodila se za vrijeme rata u vukovaru, i pored svih ruznih svari tamo, ona nas je uveseljavala, te nije bilo sanse da ju napustimo. sa nama je dozivjela svoju 13-u godinu, kada smo ju uspavali. vec je bila stara, gluha, invalid na jedno oko (napao ju neki pas dok ju je djed vodio u setnju...šok za sve), tesko se kretala i uglavnom spavala. bilo nam je tesko gledati ju kako se pati, i koliko god htjeli da ostane sa nama sto duze, vise nismo mogli odgadjati taj trenutak. Tuzan jedan od najtezih trenutaka u mom zivotu.
od tad je proslo 4 godine, nema dana da ne mislim na nju.
bilo je svakakvih treutaka sa njom, i lijepih i onih manje...pogotovo u interakciji sa drugim psima...ali pas je pas, i kakav god bio kad jednom priraste k srcu, tu ostaje zauvijek! Wink
MILOS DJ - Četvrtak 24.07.2008. 23:51
Subject:
jeste pekinezeri su PREDIVNI PSI JA CU EVO SADA USKORO DOBITI STENE I PUUUUUNOOO SE VESELIM JER SAM MNOGO CITAO O NJIMA I NEDA MI SE SVIDJAJU NEKO... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Anchi - Petak 01.08.2008. 16:17
Subject: šišanje
Kupila sma pekinezera ali ne znam da li ga trebam šišati i ako trebam kako?
venecija - Subota 01.11.2008. 3:29
Subject:
Zdravo svima ,
kao nov posetilac foruma za pocetak cu reci da sam odgajivac i da imam registrovanu odgajivacnicu pekinezera FCI 4640, pod imenom pekingese kennel ''Venecija'. Svi zainteresovani mogu da pogledaju i moj sajt o mojim psima www.venecija.co.yu , trenutno imam jednog muzjaka ALEXANDER MOON ASTARTE GOLD uvezenog iz Engleske ,zatim drugog muzjaka MONOMAH TOP HAT'S PIED PIXIE uvezenog iz Sankt Petersburga (Rusija) ,i dve zenke Kyoto A.G i Grace Kelly A.G. , uvezene iz Poljske a inace su Engleskih linija. Trenutno imamo i 4 steneta ,koje mozete videti sve na sajtu.
U narednom periodu aktivnije cu se ukljuciti na odgovaranje na sva pitanja i probleme vezane za rasu pekinezer.

Pozdrav,
Peca

slavi - Četvrtak 04.12.2008. 18:12

slavi - Četvrtak 04.12.2008. 18:14
joooooooooooooooj oprostite....malo sam temu
mimoišla...sorry..uživajte u cvijeću
doris_4 - Petak 06.02.2009. 9:37
Subject: pekinezer is comiing!!...heeelp:D
jooj.ja bih uskoro trebala dobiti mjesanca-pekinezera..i tako se bojim.neznam kako postupati prema njemu..usto mi je i prvi pas..i bas se bojim..zivim u stanu,a cula sam da su dobri za stan..al cula sam i brojne predrasude o njima,pa se bojim Rolleyes molim vas pomozitee..koliko ga se puta na dan treba setati,koju hranu mu davati???dali puno laje.jeli prikladan za stan,svaka informacija je dobro dosla..unaprijed vam hvala!! Smile Smile
mato112 - Petak 06.02.2009. 10:03
Carmen piše:
Anonymous piše:

Hallo!

Imala sam pekinezera 12 godina i mogu reci sve najbolje o toj rasi. Na-
ravno, kao kod svih pasa vazan je odgoj i ophodjenje prema psu. A odgoju batine i kazne nemaju mjesta. Pekinezeri su ponekad malo tvrdoglavi, ali imaju veliko srce i jako su sarmatni, imaju karakter. Pekine
zer nije obican pas. Ja sam kod mojeg Leona sve vidjela nan jegovom licu, kako je, da li je zabrinut ili ga nesto boli, ili je pak samo znatizeljan.
A i on je uvijek drugacije reagirao ako bi primjetio da sam zalosna ili ljuta. Strasno mi je zao da sam ga morala dati uspavati, ali glupi veterinari nisu znali sto dalje. Nikad necu prezaliti mojeg Leona i pekinezera mogu samo preporuciti. Jedino nisu bas za malu djecu. ne vole
plac i vriskanje. Pekinezer je jako hrabar i nema tako velikog psa kojeg bi se on bojao. Moj Leo nikad nikog nije napao, jedino ako njega netko prvi napadne.
Citala sam u forumima razne gluposti o pekinezerima, da su krvolocni i zivcani. To nije tocno, ako je odgojen kako treba. Jer svakom bicu treba i malo odgoja, bio to pas ili ljudsko bice. Ja volim jako sve zivotinje, ali pekinezeri su mi nekako prirasli za srce. I znam sve o njima, ako netko ima neko pitanje. Very Happy Very Happy Very Happy

Meni se sviđaju pekinezeri i nemam ništa protiv njih. Ali to da se ne boje nikoga je malo smiješno Lol , mog psa svaki puta napadnu kad šećem s njim, energično se trgaju i reže, a čisto sumnjam da je to ii hrabrost, štoviše siguran sam da je to iz straha. Dobro, možda je tvoj pekinezer bio dobro socijaliziran i odgojen, pa se nije bojao...
doris_4 - Petak 06.02.2009. 10:41
Subject:
Anonymous piše:
ja imam pekinezera malog, jos je beba, al stvarno je jako pametan. samo je tvrdoglav, to je istina za tu pasminu. 10 puta mu se mora reci NE Ne ne . Lol kaj se tiče učenja stvarno brzo skuže sve. ja ga imam tek tjedan dana i nakon dva dana je skužio da se nesmije "olakšavati" u kući i sad sam traži van. i već dosta razumije, šta ne smije a šta smije. naravno, još je beba pa je jako zaigran i voli bezveze lajati i režati, čak i na svoje igračke, al nije zločest. kad mu se kaže -ne- Ne ne ne , on stane. nisam imala prije iskustva sa psima, al kolko vidim po svoj Campiju, to su psi koji traže puno pažnje i da se neko bavi s njima stalno. vole biti među puno ljudi. kažem to za svog, a i znam još par pekinezera i to od kad su bili bebe i isto su bili dobri, dragi, veseli mali psići. e da, i istina je ono da laju na nove ljude, ili na pse koje prvi put vide (moj ne voli baš ni mačke, al naučila sam ga da ne laje na njih, sad ih samo gleda Eek ). neki su napisali da ne vole druge pse i to. al kod mojeg nije tako. on prvi put kad nekog novog vidi laje od straha i ide unazad Strah al kad ga drugi put vidi više ne laje. malo jesu nepovjerljivi prema nepoznatim ljudima i psima, al možda je i bolje tako a ne da se odma zalete prema nekom psu onak zaigrano pa da pas ne bude "raspoložen za igru" i onda se svašta može dogoditi. al kad se vidi s nekim već 3-4 puta, onda je sve super. Lol i da, jako se vežu za vlasnika ko i svi psi i prema meni se moj odnosi kao "zaštitnički" Super čak je i ljubomoran bio na mog dečka prva dva puta kad ga je vidio. nije mu dao da me drži za ruku ili ne daj Bože poljubi, odma je režo na njega, a sad si je s njim skoro dobar ko i samnom. i uvijek kad vidi da sam si ja s nekim dobra, onda mu nije drago, al polako se miri s tim Megahappy ma meni su to jako dragi i dobri psići! a i istina je to da sam ga uzela zato što dosta dobro odražava moju narav, što je neko već tu rekao. sad bar imam nekog ko me kuži Cvijet evo, samo sam htjela reći kaj ja mislim o pekićima! Nevin

joooooooooojj...hvala ti punooo na ovome..ZBILJA JE POMOGLO,TVOJE MISLJENJEE!!!
NAPOLEON - Srijeda 24.06.2009. 11:01
Subject:
Nisam osobiti ljubitelj pekinezera...
Ne znam možda jer ne znam o njima dovoljno...
Ono što znam je da su mi osobno pre ružni...
Jesu li inteligentni?
Jesu li poslušni?
Jesu li odani?
Jesu li zabavljači?
Jesu li dobronamjerni?
Imaju li često zdravstvenih problema?
pekinezer_123 - Petak 17.07.2009. 6:31
Subject:
imam veliki problem
imam malog pekinezera starog 4.5 mjeseca
ima samo 2.5 kg i to me jako zabrinjava
danas je vec drugi dan da ne jede bas nista
tuzna je jako
jucer sam je odveo veterinaru na cijepljenje, naime ima gliste
tesko je podnjela to cijepljenje, a dobila je i tabletu protiv glista
sad koliko joj je to pomoglo neznam, samo znam da moram za tjedan dana ponovo k veterinaru
a sad problem; jako puno povraca i to neku cudnu tekucinu, podjesca me na slinu
trebam vase misljenje koji ste imali barem nekakvih iskustava s tim
hoce li uopce prezivjeti i imate li kakve prijedloge
KIMICA - Petak 21.08.2009. 9:23
Subject:
Jel pesonja sad dobro?

Što se tice težine, ja se nebi toliko zabrinjavala jer postoje jako sitni pekinezeri. Moj je star 6 godina a nema niti 5kg.
Dok smo u šetnji ljudi uvijek misle da je mladi pas i svi se čude njegovoj veličini, dok sretnem nekog dugog pekinezera moj je i duplo manji od njega.
Ako imaš još kakvih pitanja slobodno pitaj Smile
*Ups* - Srijeda 23.09.2009. 19:12
Subject:
Ja imam pekinezera, Ups se zove, muškić, i ima 2i pol godine...ovo mi je drugi pekinezer već, i može reći tko šta hoće o njihovoj naravi, ali oni su tako dobri psi da je to čudo jedno!!! Moj je živčan jedino kada je cijelio dan puna kuća pa mu već svi počnu ići na živce jer nema svoj mir, ali doslovno tako, kao čovjek je, haha!! Inače, taj nikad ne laje, nije živčam, zloćudan, zbilja je jako poslušan, i vjeran pas....svima se veseli, svima trči, super je..jedina mana je što se linja, ali nema veze, meni ne smeta jer mi pas bez duge i mekane dlake nije gušt...uglavnom, peki je zakon!! Wink
Sličice ću uskoro staviti...
Pozdraaaav Very Happy
klaudija1988 - Ponedjeljak 05.10.2009. 10:38
Subject:
ja imam pekinezera. i nebi vjerovali kolko je razmazen.... kad mu netko dode i samo da mu kaze jednu jedinu rijec on ce se odmah doc mazit.gristi ni nezna (neznam jel to dobro ili nije) a bez mene ne zeli nista.. kad odem na vikend nekamo moji doma imaju problema jer ne zeli jest kad mene nema duze...sa svima se voli igrat... obozavam to malo klupko slatko. inace obozavam zivotinje i da se nesto (nedaj Boze) dogodi mom Robiu,opet bi nabavila pekinezera. Ima ih na kvartu zivcanih i ne bas druzeljubivih al moj je valjda neka cudna iznimka, kaj ja znam Surprised
bamby - Četvrtak 05.11.2009. 20:28
Subject:
evo da se i ovdje malo raspisem i napisem nesto o maminim opasnim zvijerima... Smile trenutno ih doma ima 12. svih dobi i boja,ali od svih najzanimljivija je malena Kaja. toliko je mini,mini,mini da je to strasno. braca i seke su joj skroz drugaciji od nje. ima 3.5 godina i ako dvije kile... nemojte mislit da je ne hranimo,jednostavno je malena... takva je ostala i takva ce biti.
dugi19 - Četvrtak 05.11.2009. 20:34
Subject:
Može pitanje? Koja je ovo pasmina na slici?

bamby - Četvrtak 05.11.2009. 20:35
Subject:
KAJA
dugi19 - Četvrtak 05.11.2009. 20:40
Subject:
Ovi štenci su stari 3 mjeseca i piše da su pekinezeri. No, nemaju baš neke velike sličnosti sa pekinezerima kakvi se viđaju na našim ulicama. Molim nekoga da mi objasni koja je razlika?

bamby - Četvrtak 05.11.2009. 20:54
Subject:
RAZLIKA JE U TOME,TJ. PROBLEM STA U HRVATSKOJ IMA ILI NEMA UZGAJIVACNICA TAKVIH PEKINEZERA... JA TAKVOG PEKINEZERA JOS U ZIVO NISAM VIDJELA. TO STENE KOSTA VJEROJATNO KO SUHO ZLATO, A MAMINI NE IZGLEDAJU NI BLIZU KAO ONI ALI NAMA PUNO VISE VRIJEDE OD NJIH. VJERUJEM DA JE TO PRAVI PEKINEZER,ALI NA ZALOST U ZAGREBU NIKAD VIĐEN...
anamarija - Četvrtak 05.11.2009. 21:00
Subject:
Ja sam jednom vidjela takvog psa u Zagrebu i žena mi je rekla da je to tibetanski pekinezer ili tako nešto!
Ne znam je li to bio takav pas, ali bio je jako sličan. Pošto se uopće ne razumijem u tu pasminu....
bamby - Četvrtak 05.11.2009. 21:08
Subject:
moze biti da je,ali ja ih stvarno nisam nikada vidjela. a i nekako su mi ovi nasi puno ljepsi. ko bi ovakve ocetkao? a kupanje valjda svaki 5 dan...
anamarija - Četvrtak 05.11.2009. 21:36
Subject:
Moj dečko hoće pekinezera takvog otkad smo ga vidjeli! Mene boli briga, imamo malamuta (kojeg sam ja htjela) i ja se brinem za njega, tako da me četkanje uopće ne zanima, samo izvoli dragi! Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
bamby - Četvrtak 05.11.2009. 21:46
Subject:
posteno... Smile
dugi19 - Četvrtak 05.11.2009. 23:18
Subject:
Istina je, da današnji pekinezeri (oni koji se danas viđaju po parkovima), daleko drugačiji od izložbenih tipova. No, razlog je vrlo jednostavan. Izložbeni pekinezer je izuzetno zahtjevna pasmina kako za držanje, tako i za sam uzgoj.
Štenad se kote isključivo carskim rezom, zbog ogromnih glava. Imaju problema sa zglobovima, očima i disanjem. Dlaka se obavezno mora iščešljavati svaki dan, kako bi opstala. Poznato je da je to pasmina koja se nemože normalno kretati zbog građe nogu, pa izložbeni pekinezer nemože trčati. Točnije radi se o jednoj izuzetno umjetnoj pasmini koja bez strogo kontroliranog uzgoja nemože opstati.
dugi19 - Četvrtak 05.11.2009. 23:43
Subject:
Stoga potreba za današnjim tipom pekinezera je postala očigledna. Pasmina je zadržala neke izvorne osobine, dok su mane svedene na minimum. Pekinezer je ostao mali lav, velikog srca i velike ljubavi prema svojim ukućanima. Zato nemojte žalit što i vaši pekinezeri nisu takvi i ne dajte nikome da kaže da oni nisu pravi. Oni su više nego pravi, i sa ponosom nose ime pasmine "pekineški psić".
Bennet - Nedjelja 17.01.2010. 14:15
Subject:
imam pekinezera vec godinu dana, da je to hm teska/agresivna rasa, citam samo od drugih - licno to ne mogu potvrditi. mom u papirima stoji "kraljevski" mada nigdje drugdje da naidjem na tu podvrstu te rasse. nismo ga zbog imena ni izabrali, vec po njegovom karakteru i bicu.

jackson - Subota 27.02.2010. 17:12
Subject:
pozdrav Smile

ovako da pocnem.
do nedavno sam prezirao pekinezere i smatrao ih stetocinama,
sve dok u moj zivot se nije usetao mali crni " ruzni " PEKINEZER.
otkad me ugledao nije je se odvajao od mene, bukvalno gdje ja
tu i on.
cak sam u nekim trenutcima htio malo privatnosti ali to nikad nisam
dobio.
odrastao sam u uvjerenju da do 12 mrze sebe a od 12 ostatak svijeta
i da neprestano laju i reze.
mada to nije slucaj s mojim ljubimcem, da nije nesto krenulo po zlu ???
cijenio bi kad bi neko od vas mi poslao link gdje mogu naci kako
odgajati i brinuti o ovoj pasmini.
da nezaboravim, nazalost nebude mi u kuci nego sam mu napravio
ogroman boks napolju da ima gdje da bude.
ime mu je jackson : Smile
unaprijed hvala svima
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:29
Subject:
Bok,
predstavicu vam svoje Pekinezere ,ali pravu rasu Pekija
Za pocetak Ch.Alexander Moon Astarte Gold

Ovde smo na Svetskoj Izlozba pasa u Slovackoj ,gde je u klasi Sampiona Bio drugi !!! Very Happy Very Happy Very Happy

Pekingese kennel Venecija
www.venecija.co.rs
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:33
Subject:
zatim sledeci pas iz Rusije
Ch.Monomah Top Hats Pied Pixie

www.venecija.co.rs
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:34
Subject:
Ovo je moj nov pas iz Engleske
Livanda Serenade
sa 8 meseci

sa 16 meseci

www.venecija.co.rs
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:37
Subject:
Jedna od mojih zenki
Ch.Kyoto Astarte Gold

www.venecija.co.rs
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:39
Subject:
Ovo su moji stenci od Monomah Top Hats x Kyoto Astarte Gold

pekingese kennel Venecija
www.venecija.co.rs
venecija - Nedjelja 28.03.2010. 1:49
Subject:
dugi19 piše:
Istina je, da današnji pekinezeri (oni koji se danas viđaju po parkovima), daleko drugačiji od izložbenih tipova. No, razlog je vrlo jednostavan. Izložbeni pekinezer je izuzetno zahtjevna pasmina kako za držanje, tako i za sam uzgoj.
Štenad se kote isključivo carskim rezom, zbog ogromnih glava. Imaju problema sa zglobovima, očima i disanjem. Dlaka se obavezno mora iščešljavati svaki dan, kako bi opstala. Poznato je da je to pasmina koja se nemože normalno kretati zbog građe nogu, pa izložbeni pekinezer nemože trčati. Točnije radi se o jednoj izuzetno umjetnoj pasmini koja bez strogo kontroliranog uzgoja nemože opstati.

Dugi19,
moram te ispraviti Wink
kao odgajivac ove rase ,ovo sto je napisano ,nije bas sve istina,Kuje se ostene same ,ili ako dodje do neprilika uradi se carski rez,koje odlicno podnose, u vecini slucajeva ostene se same uz pomoc vlasnika.
Problem sa zglobovima nije tacan ,i nepojavljuje se u genetici! Pekinezer je takva rasa ,da kad on hoda on se zanosi ,ali to je normalno za rasu.
Pekinezeri super trce ,jeste da nisu neki psi koji mogu dosta trcati,ali ipak pronadji klipove na youtube pa ces videti.
Problem sa disanjem se moze javiti kod nekih pasa ,ali to je zbog oblika glave i devijacije ,ali taj isti problem mozemo videti i kod Mopsa,Fr.Buldoga i Boksera, izrazava se u obliku hrkanja,i takve pse ne treba izlagati mnogo napolju ,dok su velike vrucine.
Tacno je da je izlozben Peki zahtevna rasa ,jer trazi cesto cetkanje dlake,ali to je 5-10 minuta svaka 2-3 dana.
Pa pogledaj mog Alexandra Moon AStarte Gold ,,,vid kolika mu je dlaka ,on je uvek full očešljan i sredjen ,a češljam ga jednom u 3-4 dana po 10 minuta
Very Happy
Pozdrav svim ljubiteljima Pekinezera
Peca
www.venecija.co.rs
Lidij4 - Subota 24.07.2010. 15:31
Subject: pekinezer???
U pomoćććććććććć!
Ja sam inače iz Zadra i želim kupiti malog pekinezera(štene),ali nikako ne mogu naći oglas niti nekog uzgajivača iz Zadra,gledala sam oglase na njuškalu,plavom oglasniku,zadarskom oglasniku ali svi su iz Zagreba!Može mi neko pomoći naći nekog uzgajivača ili prodavača(kratkodlakih)pekinezaraiz Zadra?Ti psi su pree cute<3!Ili ako ako netko prodaje ili uzgaje pekinezere(Izvan Zadra,Zg naprimjer),može mi dostaviti(Cijena od 300-350kn)? Question Smile Shocked
Lidij4 - Subota 24.07.2010. 15:35
Subject:
ajmoo pomagajtee! Ljut
rocklady - Petak 30.07.2010. 19:33
Subject:
hey!
čudo da si se odlučila baš za tu pasminu, jer onda očito imaš jako dobre živce. ja sam, naime, imala pekinezera i vrlo dobro znam da su to jako samovoljni psi i ako ti ne budeš "alfa" u njegovom odgoju vrlo brzo će pas početi upravljati tobom, tj. postaje gazda kuće. Bicevanje

ali tko ne riskira - ne profitira Smile

http://www.njuskalo.hr/psi/prodajem-pekinezere-oglas-1445602

eto ti oglas, nadam se da ti je šibenik blizu Wink
Lidij4 - Petak 30.07.2010. 19:35
Subject:
Ohh hvala ti puno!!Evo baš sam našla i jedan oglas iz Zadra...Probat ću oba! Wink Very Happy Smile Smile Surprised Razz
rocklady - Petak 30.07.2010. 19:42
Subject:
nema na ćemu...javi kako je prošlo Smijeh2
milaaaa - Subota 31.07.2010. 6:37
Subject:
[quote="KIMICA"]Jel pesonja sad dobro?

Što se tice težine, ja se nebi toliko zabrinjavala jer postoje jako sitni pekinezeri. Moj je star 6 godina a nema niti 5kg.
Dok smo u šetnji ljudi uvijek misle da je mladi pas i svi se čude njegovoj veličini, dok sretnem nekog dugog pekinezera moj je i duplo manji od njega.
Ako imaš još kakvih pitanja slobodno pitaj Smile[/quote]

zdravo!
mene zanima, gdje ste našli takvog mini pekinezera? ja želim takvog istog ali nemam sreće s pronalaženjem. bila bi vam jako zahvalna kad bi mi dali neku informaciju.
hvala unapred, Mila
Lidij4 - Subota 31.07.2010. 16:13
Subject:
Ejj!
Baš mo bili zvali te oglase!Prvo smo zvali onaj iz zadra al se niko nije javlja pa onda onaj iz šibenika,al se isto niko nije javlja...
Pa smo posle OPET zvali onaj iz zadra oglas i javia se neki čovik!Reka je da jedino ima 2 slobodne pekinezerice curice...bijelu i crno smeđu!(koju bi ti izabrala?)
Reka je da su one poslušnije od muških i da ih se lakše naučit poslušnosti...Reka je da će stavit slike u nedjelju i ako nam se svide,uzimamo jednu...

Plizz oš mi dati neki savjet?

Hvala Smile !
rocklady - Subota 31.07.2010. 19:15
Subject:
ja ti ne mogu reći koja je boja lipša jer ti moraš sama otić pa pogledat psiće pa koji ti se više svidi, jer svako ima svoj ukus. i ženke su puuuuuno poslušnje od muških, puno više privrženije vlasniku i obitelji, jer su obiteljski tip, a mužjaci skoro svih životinja su poznati kao samci, isto tako i kod pasa. pekinezeri su inače psi doveženi iz kine, to su psi sa carevih dvora, čuvali su cara. kod njegove njege posebnu panju moraš obratit na njegovu dugačku dlaku koja je vrlo zahtjevna...ili ga jednostavno ošišaš. koliko su štenci stari?
Lidij4 - Ponedjeljak 02.08.2010. 9:00
Subject:
Hmm mislim mjesec dana ubrzo...Uzet ćemo bijelu... Confused
nane_cool - Utorak 03.08.2010. 8:27
Subject:
Ovo ti o pekinezerima ja znam ... oni su ti pravo umiljati i dragi ali je istina da imaju problema sa nepoznatim ljudima drugim psima i djecom .... mene je cak jedan pekinezer ujeo radi ljubomore.... njih ti je lako dresirat ali nisu bas nesto zainteresovani za igracke kao npr. labrador ili zlatni retriver.... kod njih ti vise pali poticaj hranom. Od problema sa zdravljem imaju problem sa zubima jer im moras cetkat zube ako hoces da ostanu zdravi i cisti .
Dlaka im je kruta( ali ima ih i sa mekom ) i dosta se linjaju u proljece i jesen ali nađe se i neka dlakica u svakom godisnjem dobu ... kratkodlaki su ti jako jednostavni za odrzavanje ali bi ti preporucila da ih bar jednom mjesecno kupas jer imaju miris ... vole setat i jako su privrzeni vlasnicima a kad ostare radje ce sjedit sa tobom kuci nego ici na duge setnje ... i pazi na kolicinu hrane koju im dajes jer su pomalo prozdrljivi .

mozda neke informacije nisu 100% tocne ali ja ti ovo govorim iz iskustva jer sam odrasla uz dva pekinezera ... Smile
Lidij4 - Utorak 03.08.2010. 8:30
Subject:
Hvala puno! Grupa
Lidij4 - Četvrtak 05.08.2010. 19:20
Subject:
Hmm imam jedno pitanje:
Uskoro ću dobiti pekinezera i htjela bih pitati da li oni bježe od kuće i jeli to vrijedi za neke pekinezere ili pse?

Molim odgovor!

Hvala! Wink
nane_cool - Subota 07.08.2010. 17:11
Subject:
Moram ti reci da mi je vrlo drago da ces dobiti malog pekinezera Very Happy a sto se tice toga da bjeze od kuce to bih nazvala ne istinom jer poznam dva koji zive na selu i citav svoj zivot zive slobodni bez lanca , a sto se tice tih ostalih pasa pa svaki ce pas pobjec ako nije dobro istreniran Confused

Sretno sa novim psicem Big smjesak
rocklady - Ponedjeljak 09.08.2010. 9:17
Subject:
imaju tek mjesec dana? hmmm...slušaj... ni u ludilu ga nemoj uzimati prije 3 mjeseca, kažem ti jer sam ja tu bila falila. naime, uzela sam pekinezera kada je imao mjesec ipo dana Confused neki budala mi je rekao da ima 2 mjeseca...morala sam ga na dudu othranjivat još mjesec dana. pas mi je imao užasne probleme kad je ostario, stalno sam bila kod veterinara i to baš radi nedostatka majčina mlijeka.
Lidij4 - Ponedjeljak 09.08.2010. 17:50
Subject:
Hvala ti,puuno si pomogla!
rocklady - Utorak 10.08.2010. 8:36
Subject:
ma nema na čamu Smile
nane_cool - Utorak 10.08.2010. 8:55
Subject:
nadam se da nisam zakasnila ali sam se sjetila jedne zanimljive informacije koja ce te sigurno obradovati , ženke nikad ne ujedaju , to znam po Mrvici (tako se zove jedna ženka pekinezera) samo laju a i to je kad osjete da su im ugroženi vlasnici , i jako dugo žive , ja poznam 4 pekinezera i svi su stariji od mene a meni je sada 14 godina , jedva čekam kada ćeš ga dobiti pa da nam pričaš svoja iskustva Big smjesak
Lidij4 - Utorak 10.08.2010. 9:00
Subject:
I jaaa!Hvala ti puno!!

Big smjesak Surprised
rocklady - Utorak 10.08.2010. 13:56
Subject:
sretno sa psićem Jump
kety01 - Srijeda 11.08.2010. 14:12
Subject:
ja sam u zadru vidjela štenca takozvanog "pravog" pekinezera,i imao je jako punoo dlakee Smile
Lidij4 - Srijeda 11.08.2010. 21:56
Subject:
Hvala,trebat će mi! Wink
Lidij4 - Nedjelja 15.08.2010. 16:02
Subject:
Evo jedno majo pitanje:npr.što da napravim s njim kad nikog nema kući a ja idem vani?Treba li ostati uz njega ili ostaviti ga samog doma!Svašta sam čitala al bih htjela čuti vašu riječ!Kako ga naučiti da ostane sam doma? Question Question Question Question Question Question Question
ismarvet - Nedjelja 15.08.2010. 18:49
Subject:
ja cu ti reci moju metodu jer trenutno imam stene NLT-a koje takodjer moram uciti da ostaje sam kod kuce.. dosla je prije 4 dana i vec je shvatila sta treba... za pocetak provodim sto vise vremena s njom i na taj nacin u setnji i kroz igru je izmorim tako kad dodje kuci mora da spava Big smjesak uglavnom, pas mora imati svoje mjesto i na tom mjestu treba i da spava, naravno... poslije igre je ostavim da se odmori na svom mjestu i dodjem joj opet nakon (na pocetku) pola sata a vec danas sam dosao nakon dva sata i citavo vrijeme je bila sama i veoma mirna..uglavnom, treba da zna da ces se ti vratiti i da nema razloga da panici.. naravno, trebas cesto da je izvodis kako ne bi trpila nuzdu ili kako se ne bi uneredila.. Smijeh kod mene je za sad to pomoglo i zadovoljan sam uspjehom iako stene danas puni 2 mjeseca Big smjesak

naravno ovaj cin je bas kao vjezba, kako sam rekao, da shvati da ces se ti vratiti kad odes...

puno srece..
Lidij4 - Ponedjeljak 16.08.2010. 10:42
Subject:
Hvala! Wink
nane_cool - Srijeda 18.08.2010. 9:17
Subject:
Jesi li dobila psica, koje je boje , kakav je , napisi neka iskustva sa njim Very Happy
Lidij4 - Srijeda 18.08.2010. 12:04
Subject:
Dobit ću ga sutra navečer!Preeslatka je ,prljavo bijela!Javim ti!i staviti ću slike!
Lidij4 - Petak 20.08.2010. 14:35
Subject:
Evo,dobila sam je sinoć preeslatka je i nigdi nemože bez menee! Embarassed
nane_cool - Petak 20.08.2010. 14:37
Subject:
Embarassed Embarassed dusa mala , postavi neke slike da ga svi vidimo Eek Very Happy Very Happy
Lidij4 - Subota 21.08.2010. 9:09
Subject:
Eee,opet ja o mojoj pekinezerici,a moram jer mi je zakljucana tema
Zenka je,prljavo bijele boje.slike cu staviti kad ih prebacim na komp.pliis svi koji imate ili ste imali pekinezra,pisite ispod ovoga vasa iskustva!hvala
nane cool sto prati moje teme!
Lidij4 - Subota 21.08.2010. 9:56
Subject:
Eee,postavit cu fotke samo da ih prebacim na komp,usput kako se stavu i kako ti macic?kako si ga nazvala?:-*
nane_cool - Subota 21.08.2010. 12:03
Subject:
za slike neznam kako se stavljaju ali na forumu imas jednu oblast sto su modernatori stavljali o tome pa je mozes potraziti ja sam zaboravila gdje se nalazi , a moja maca je uginula prosli tjedan od parazita , stvarno mi nedostaje ali nije se puno mucila umrla je u snu Tuzan Tuzan Tuzan
Jedva cekam slikice ! Big smjesak Very Happy
nane_cool - Subota 21.08.2010. 12:09
Subject:
eh , evo nasla sam link o tome kako se postavljaju slike Link http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=14133
Lidij4 - Subota 21.08.2010. 13:48
Subject:
Oh,stvarno mi je žao...Plakat ću!Tuzan Plakanje
Hvala na informaciji!
rocklady - Ponedjeljak 23.08.2010. 11:05
Subject:
stavi slikeee
Lidij4 - Ponedjeljak 23.08.2010. 11:51
Subject:
Hoću!!Smijeh
Jedva čekam da vidite!
Lidij4 - Ponedjeljak 23.08.2010. 12:23
Subject:
Evo neka fotka:

http://svijet-ljubimaca.com/forum/album_page.php?pic_id=7947

Još ću ih staviti,drugi put!
Starshine2 - Četvrtak 30.09.2010. 23:14
Subject:
Ljubitelji pekinezera, udomljava se kujica, mlada pekinezerica stara najviše 5-6 mj. Pronađena je,a kako se u zakonskom roku od 15 dana nije javio vlasnik udomljava se u dobre ruke!
Žuto smeđa je i jakooo umiljata,ne traži duge šetnje,idealan pas za stan Smile

Nalazi se u gradu Šibeniku. A ja nažalost ne vozim... Sutra ću pokušati staviti slike. Ako ima zainteresiranih za prekrasnu mladu damu mogu se javiti preko poruke ili na br. 095 88 942 88 Lijep pozdrav! Smile
Lidij4 - Četvrtak 07.10.2010. 16:03
Subject:
Starshine2 piše:
Ljubitelji pekinezera, udomljava se kujica, mlada pekinezerica stara najviše 5-6 mj. Pronađena je,a kako se u zakonskom roku od 15 dana nije javio vlasnik udomljava se u dobre ruke!
Žuto smeđa je i jakooo umiljata,ne traži duge šetnje,idealan pas za stan Smile

Nalazi se u gradu Šibeniku. A ja nažalost ne vozim... Sutra ću pokušati staviti slike. Ako ima zainteresiranih za prekrasnu mladu damu mogu se javiti preko poruke ili na br. 095 88 942 88 Lijep pozdrav! Smile

Ja bih je odmah uzela da mogu!Jeste li našli udomitelj? Smile Smile
Lidij4 - Nedjelja 14.11.2010. 15:05
Subject:
E samo da pitam,kakvu pekinezeri obicno imaju dlaku,pitam to jer Luna ima sasvim ostru,pa se bojim da je mjesanka...
Ivo3 - Utorak 04.01.2011. 13:56
Subject:
Lidij4 piše:
E samo da pitam,kakvu pekinezeri obicno imaju dlaku,pitam to jer Luna ima sasvim ostru,pa se bojim da je mjesanka...

Najčešče su pekinezeri mekane dlake,ali postoje i oštrodlaki.

Nego gdje si ti nabavila tog tvojeg pekinezera da te strah da je mješanac???
Pandora22 - Petak 07.01.2011. 23:31
Subject:
Nisam upoznala agresivnog pekinezera NIKAD.Svi koje sam vidjela su bili mali,slatki,simpatični ,veseli i druželjubljivi.Nije da ih ne volim zato što nikada ne bi željela imati pekinezera,naprosto oni su mi jedni od najslađih pasmina.Jednostavno nisam tip osobe za male pse.Više me privlače veliki nego mali..
venecija - Četvrtak 13.01.2011. 2:14
Subject:
Lidij4 piše:

Da bih znala dali je mešanka ili nije ,prvo moraš imati pedigree od svog psa,pa ces znati sta imas.
Kod Pekija ,nema oštre i meke dlake,oni nisu jazavičari pa da imaju oštru!
Pogledao sam sliku tvog psa ,i mogu da ti tvrdim da nije prava pekinezerka, vec mesanac,tako da moras cekati da joj dlaka poraste pa ces znati kakvu ce imati.
Ja sam odgajivač ove rase i dosta dobro poznajem rasu,ali poznajem samo pravu rasu Pekinezera(ove sa dugom dlakom,jer drugi i ne postoje ,jedino na ovom forumu),tako da odgovorno stojim iza svojih reči.
Pozdrav
Lidij4 - Petak 14.01.2011. 18:54
Subject:
Hvala vam,inace sam je nabavila u Benkovcu,(malo mjesto pokraj zadra)i covjek od koje smo je kupili nam je garantirao da je cistokrvna...
Lidij4 - Nedjelja 20.02.2011. 14:13
Subject:
Veterinari su mi reklu da je cistokrvna,bez sumje,i jos sam se malo informirala I svi mi kazu da je cistokrvna pekinezerica.. Big smjesak
pika031 - Nedjelja 20.02.2011. 19:48
Subject:
stavi slikiceee Very Happy
pika031 - Nedjelja 20.02.2011. 19:51
Subject:
sto je sladak Smile
Lidij4 - Nedjelja 20.02.2011. 21:33
Subject:
Hoću,samo da postavim neke na imageshack us.
pika031 - Ponedjeljak 21.02.2011. 9:03
Subject:
Very Happy jedva čekamm Big smjesak
Lidij4 - Ponedjeljak 21.02.2011. 22:19
Subject:
I ja Big smjesak Pridruzi nam se u brbljaonici Big smjesak
spuzvabob - Četvrtak 03.03.2011. 20:37
Subject:
Lidij4 piše:
Hvala vam,inace sam je nabavila u Benkovcu,(malo mjesto pokraj zadra)i covjek od koje smo je kupili nam je garantirao da je cistokrvna...

omg! i ja sam prije misec ipo dana uzela pekinezera tamo... °w° hehe... inače su kao iz zemunika, al ih je prodavao u benkovcu Big smjesak
nego...ovaj moj je tvrdoglav ko magare... hahahaha ...još neće piški van stana...
Lol
Lidij4 - Četvrtak 03.03.2011. 21:13
Subject:
Hahahhaha,jeli se čovik od kojeg ste ga uzeli prezivao Zrilić?
pekinezer12 - Nedjelja 06.03.2011. 18:18
Subject:
Ja imam ženku pekinezera.Većina ih ima kriva mišljenja o pekićima.Ok,nisu svi isti.Moja pekinezerica je skroz mirna,ne grize i nije agresivna.Zna dosta trikova i uz malo truda sve može savladat.Djecu voli i nikad ih nije ugrizla.Ali svak ima svoje mišljenje,meni su oni super bez obzira na sve. Razz
Lidij4 - Nedjelja 06.03.2011. 20:12
Subject:
Znaci I ti imas pekića,predstavi je malo,kalva je koliko je stara,gdje si je nabavila,moze i koja slika?
Elvira - Četvrtak 24.03.2011. 13:44
Ja imam jednu zenku pekinezera.Zove se Bella i stara je oko 2 godine.Dobila sam ju već sa mjesec dana.O njima mogu reći sve najbolje.Koliko ja znam o njima,oni su ljuti,ali razigrani,oni su maleni ali lijepi,oni su ljubomorni,ali vole svog vlasnika jako.Moja Bella još nije imala mlade.Prije nekoliko dana bila je na parenju.Zanima me mnogo toga o parenju i skotnosti zenke pekinezera?. Čula sam da prvi štenci uginu.Da li je to istina ? I kako trebam da hranim svoju malenu Bellu ?? Primam sve informacije o ovom!!

Hvala Smile
Elvira - Četvrtak 24.03.2011. 18:09
Subject:
Pozdrav Big smjesak !!
Znam puno toga o pekinezerima!! Very Happy
Malo je reći da su slatki i lijepi . Ja imam zensku pekinezera,mlada je još,ali nema kakvih trenutaka sve nisam provela sa njom Smile
Moja malena jede sve i jako voli voće i povrće Wink
Ako neki imaju loše mišljenje o ovoj rasi griješe,jer ako su ružno postupili sa nekim pekinezerom,normlano pekinezer će takodjer ružno djelovati.
Oni su bezobrazno slatki ;D Preporučujem ih svima koji ne znaju ništa o njima a žele ih nabaviti.Eto ako koga još nešto zanima neka pita slboodno ;DDD

xD
Lidij4 - Petak 25.03.2011. 21:15
Subject:
Bok Elvira.

Vidim da si obožavatelj pekinezera.Heheh i ja imam ženku pekinezera,prava mala zloćkica xD I moja sve voli papati,samo ne "nezdravu" hranu,zna ona što valja.Reci malo više o svojoj slatkici,možda koja slikica.Baš me zanima malo više o tvojoj pekinezerici,dugo nije nitko ništa napisao u ovu temu.E tu možeš malo viditi o mojoj Luna(sad brzo će 9 mjeseci Big smjesak) : http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=26229&postdays=0&postorder=asc&start=0
Elvira - Subota 26.03.2011. 13:26
Subject:
Heheh pa eto ja sam se ovdje skoro prijavila,i stvarno je stranica super , puno mi je pomogla Very Happy Smile
Pogledala sam ovo o tvojoj malenoj Luni. Big smjesak
Mogu reći da su u više stvari slične, Lol
Moja je skonta skoro 10 dana,vrtljiva je , nikad ne miruje,kao što si ti rekla da ne bih mogla bez Lune nikako , ja takodjer.Gdje god idem,šta god radim ona je uvijek uz mene.I stvarno život mi ne bi bio život bez nje ^^ xD
Rado bih postavila sliku,probala sam ali mi ne ide.Kako vi inače postavljate slike ?? Smile Smile Wink Wink Wink Wink Wink Wink
SabyMoss - Srijeda 04.05.2011. 21:41
Subject:
Pozdrav, ja isto imam pekinezera (7 mj), zove se Dino. Puno sam citala o njima, pogotovo na ovoj stranici. Zanima me povracaju li vasi psici u autu. Smile
Lidij4 - Četvrtak 05.05.2011. 9:29
Subject:
SabyMoss piše:
Pozdrav, ja isto imam pekinezera (7 mj), zove se Dino. Puno sam citala o njima, pogotovo na ovoj stranici. Zanima me povracaju li vasi psici u autu. Smile
hmmm,moja luna Se sto puta vozila u autu Ali nikad nije povratila...To Ti je mozda zbog nervoze,Ali probaj pitati veta o tome...mozda cak ima osjecaj da ces je osttaviti negdje Pa od muke povrati...
SabyMoss - Četvrtak 05.05.2011. 13:45
Subject:
Neznam, ali budem pitala veterinara. Inace nemam problema osim toga, i jako je ljut kad dođe netko nepoznat kod nas doma.
Lidij4 - Četvrtak 05.05.2011. 17:33
Subject:
Kod:
i jako je ljut kad dođe netko nepoznat kod nas doma.[quote]
Hheheheh,tako i Luna,a to ti je normallno kod pekića :D xd[/quote]

Lidij4 - Četvrtak 05.05.2011. 17:35
Subject:
SabyMoss piše:
Neznam, ali budem pitala veterinara. Inace nemam problema osim toga, i jako je ljut kad dođe netko nepoznat kod nas doma.

Hheheheh,tako i Luna,a to ti je normallno kod pekića Big smjesak xd
SabyMoss - Ponedjeljak 09.05.2011. 15:38
Subject:
Kupujes li ti svojoj Luni odjecu za pse i imas li onu torbicu za psa? Very Happy
Lidij4 - Ponedjeljak 09.05.2011. 20:37
Subject:
SabyMoss piše:
Kupujes li ti svojoj Luni odjecu za pse i imas li onu torbicu za psa? Very Happy

Imam samo jednu majicu,jer smatram da je pretjerano kupovanje bacanje novca,što će joj kad ima krzno,a torbica....mislm da imam,ali sam dobila xD
SabyMoss - Utorak 10.05.2011. 16:42
Subject:
Vidla sam u West Gate - u u zoo repić jednu prekrasnu rozu torbicu za samo 110 kn. *__*
dragan_nis - Četvrtak 12.05.2011. 10:08
Subject:
Pozdrav , ja sam Dragan iz Nisa imam pekinezere muzijaka i zenku !!
Slike ovih dana ![/img]
dragan_nis - Ponedjeljak 23.05.2011. 19:36
Subject:

dragan_nis - Utorak 24.05.2011. 11:01
Subject:
Koko vam se cine psi ? Very Happy Very Happy
Lidij4 - Utorak 24.05.2011. 20:58
Subject:
Ajmeee,stvarno su prprepreslatkii,divniiii! <3
..joccy.. - Srijeda 25.05.2011. 12:43
Subject:
stvarno su preslatki Srce ...kako se zovu?
SabyMoss - Četvrtak 26.05.2011. 18:28
Subject:
Ja imam puno problema sa svojim pekinezerom, jako je agresivan kad nam dođu gosti i povraca kad se vozi u autu. Imate li kakva iskustva s takvim problemima? Big smjesak I znate li kako se stavljaju slike?
Sanja - Četvrtak 26.05.2011. 19:34
Subject:
SabyMoss piše:
Ja imam puno problema sa svojim pekinezerom, jako je agresivan kad nam dođu gosti i povraca kad se vozi u autu. Imate li kakva iskustva s takvim problemima? Big smjesak I znate li kako se stavljaju slike?

Prouči malo ovdje na ovom linku

http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=241
dragan_nis - Petak 27.05.2011. 12:39
Subject:
SabyMoss piše:

Sto se tice povracanja i moji povracaju cim udju u kola. Ja imam muzijaka koj je pusten i pusti nekog da udje ali da izadje ne pusta. Zenka je zatvorena u kavez.
butterfly - Ponedjeljak 04.07.2011. 6:57
Subject:
hey..
imam mjesanku pekinezera (tako su mi bar rekli jer sam je dobila na poklon,pa nisam vidjela roditelje) ,iako meni ne lici na pekinezericu ni malo Shocked ,ali ima sve karakteristike pekinezera Big smjesak ..citala sam vase postove i stvarno dobila dosta informacija, ali neznam dali sam previdjela ili nepise,ali zanima me dali je normalno da joj pada dlaka?
sad je prosla 3 mjeseca.. [/b]
butterfly - Ponedjeljak 04.07.2011. 7:09
Subject:
[quote="butterfly"]hey..
imam mjesanku pekinezera (tako su mi bar rekli jer sam je dobila na poklon,pa nisam vidjela roditelje) ,iako meni ne lici na pekinezericu ni malo Shocked ,ali ima sve karakteristike pekinezera Big smjesak ..citala sam vase postove i stvarno dobila dosta informacija, ali neznam dali sam previdjela ili nepise,ali zanima me dali je normalno da joj pada dlaka?
sad je prosla 3 mjeseca..
Elvira - Nedjelja 31.07.2011. 12:02
Subject:
Big smjesak
mojoj pekinezerici takodjer opada dlaka , to je normlano , mjenja dlaku...opada najvise na ljetoo , a zimi nikako Wink
Dellboy - Četvrtak 01.09.2011. 20:16
Subject:
Pozdrav svima na forumu i evo i mene ovdje- imam jednu želju ako mi itko od Vas to može ispunit.... imam obitelj sa dvoje djece u stanu (11 i 6 godina) i uz njih i ja bi želio jednog malog pekinezera štenca na poklon.

Imao sam prije velikog psa mješanca njemačkog i škotskog ovčara dok sam živio u kući, no sad otkako smo u stanu, nemamo prostor za nekog većeg psa a strašno nam fali jedno takvo umiljato stvorenje.

Stoga, ako imate štenca a ne znate kamo sa njime, molio bi Vas da mi se javite na araulp@gmail.com

Inače živim u Rijeci i problem mi je dalji put no ako je štenac na poklon, nekako bi iskombinirali dolazak Smile.
Gabi&Tokyo - Četvrtak 01.09.2011. 22:22
Subject:
Hej!
Ja mislim da su pekinezeri predivna pasmina kao i sve druge pasmine.
Ja imam malog shih tzua koji je navodno nastao mješanjem pekinezera. Mislim da je važno kako vlasnik postupa prema svom ljubimcu. Te da to jako utječe na karakter psa Big smjesak Big smjesak
Mi se trebamo prema njima odnositi s poštovanjem pa će i oni nas poštovati! Very Happy Very Happy Very Happy
SabyMoss - Subota 03.09.2011. 17:21
Subject:
Inace stencima nakon 3 mjeseca otpada dlaka i pocinju dobivati onu pravu dlaku.
dragan_nis - Subota 22.10.2011. 12:14
Subject:
Sinoc mi se okotila pekinezerka po drugi put, pa me zanima sa koloko dana ce mali otvoriti oci ? Very Happy
tanja12 - Petak 06.01.2012. 17:06
Subject:
Koliko u prosjeku žive pekinezeri ? Ja znam jednog koji ima 13 godina,ima ga moja komšinica,zove se Bendži. I i dalje je razigran . Smile
Lidij4 - Subota 07.04.2012. 14:13
Subject:
tanja12 piše:
Koliko u prosjeku žive pekinezeri ? Ja znam jednog koji ima 13 godina,ima ga moja komšinica,zove se Bendži. I i dalje je razigran . Smile

Otprilike 15 godina ako se dobro brineš u njemu(ako mu je osiguran dobar i zdrav život). Big smjesak
Moju Lunu je jednostavno nemoguće odučiti da prestane lajati na prolaznike xD. Katastrofa.
Lidij4 - Nedjelja 08.04.2012. 16:23
Subject:
Evo jedne slikice <3
blazenkatomurad0 - Četvrtak 02.08.2012. 23:50
Subject:
bok!
mene zanima kad je vrijeme parenja pekinezera? imam malu kujicu i vodila sam ju kod jednog psa i on bi, a ona bjezi od njega, a doma pak navlači nekog medeka.....prvi put imam takvog psa pa nisam upoznata s time.
a i nije cista pekinezerka...pa eto, ak mi mozete reci u kojem mjesecu se to odvija.. hvala!!!!
zmaja - Petak 03.08.2012. 11:27
Subject:
Nevezano za pasminu, kuje se obicno tjeraju 2 puta godisnje
pogledaj temu u veterinarskom kutku o tjeranju kuja, tamo je sve lijepo opisano i ima puno raznih iskustava ostalih forumasa
dragan_nis - Utorak 12.02.2013. 13:33
Subject:
Sta poznavaoci kazu za ove pekinezere? Zenka crna, muzijak beli. Ocigledno su ovo 2 varijeteta.

Slika sa neta
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris