Svijet ljubimaca

Pseće pasmine - * KARELIJSKI GONIČ MEDVJEDA *

Valentina - Četvrtak 19.02.2004. 16:31
Subject: * KARELIJSKI GONIČ MEDVJEDA *
Evo otvaram temu o KARELISKIM GONIČIMA MEDVJEDA.
Na forumu imamo čak i uzgajivača kereliskih Naty !!!

Zato pišite, stavljajte slike svojih i drugih pasa itd.

p.s. po meni najljepša pasmina V. FCI grupe !!!
Tiha - Četvrtak 19.02.2004. 16:49
Subject:
Very Happy Evo, ja sam prekopirala sve iz "Vista- Karelijski gonič medvjeda"- ostalo o psima Very Happy
Jump

Mislila sam nešto zgodno napisati o pasmini, ali sam ipak odlucila prvo predstaviti moju Vistu, prekrasno i predobro štene.
Hvala Naty na sreci koju mi je pruzila (od nje sam uzela Vistu). Na prvoj fotki Vista ima samo 6 tjedana. Tada, kad smo je slikali, sam definitivno odlučila da želim nju. Srce

Sada Vista ima 3 mj. Priprema se za zg izlozbu. neznam kako ce to izgledati jer je ona šašava i nepredvidiva. Nadam se da se neću osramotiti u ringu.

Vježbamo stav. Mislim da nam dobro ide. Ola

Da mi se Bayka ne naljuti Lol moram nešto i o njoj.
Bayka je jedna šašava kujica. Jako se boji mačaka. Voli puno jesti i lajati na poštare. Ne voli se voziti u autu. U kući ima svoju vlastitu sobu sa pravim krevetom makar voli skociti i u tuđi krevet. Nije baš sretna što ima Vistu, ali je podnosi što je super jer je Vista nonstop maltretira.
Bayka sa 5 mj.

Bayka sa 13 mj.
Crazy2
Black Angel's - Četvrtak 19.02.2004. 20:26
Subject:
prekrasne su obe!!!
blago ti se!
Anonymous - Četvrtak 19.02.2004. 20:35
Subject:
joj, ne bi se htjela ponavljat, ali dpista su preprekrasne.

možeš napisat nešto više o toj pasmini? Big smjesak
Valentina - Četvrtak 19.02.2004. 23:02
Subject:
TARA (pas kojeg se uvijek sjetim kad neko kaže medvjed, a pogotovo kareliski gonič medvjeda) :

Još jedan :

i još jedan :

i sad nek netko kaže da nisu lijepi...... Cool
Tiha - Petak 20.02.2004. 12:50
Subject:
Karelijski gonič medvjeda

Karelijski gonič medvjeda spada u V. FCI skupinu (sekcija: nordijski lovački psi)
Zemlja porijekla im je Finska( Finska i Rusija po nekim izvorima) koja ujedno ima patronat nad pasminom.
Karelijski gonič je lovački pas na visoku divljač. Koristio se u lovu na medvjede i jelene. Danas se koristi u lovu na jelene, sobove i divlje svinje.
U Kanadi se koristi za kontrolu medvjeđe populacije i za zaštitu objekata od medvjeda.
Radni ispit treba položiti samo u skandinavskim zemljama.

IZGLED
Idealna visina za mužjaka je 57 cm, ali se može kretati u rasponu od 54 do 60 cm.
Idealna visina za ženku je 52 cm, ali se može kretati između 49 i 55 cm.
Nešto je duži nego visok, snažne konstrukcije.
Dlaka je ravna, kratka (ne jako kratka), tvrda i stršeća. Poddlaka je mekana i gusta.
Boja je crna sa bijelom oznakama na glavi, nogama, vrati, prsima i repu. Oznake nisu strogo odredjene standardom
tako da neke mogu izostati,a dozvoljava se i potpuno crni pas.
Dlaka iziskuje malo njege. Linja se sezonski( ljeto).
Oći su relativno male, bilo koje nijanse smedje boje( preferiraju sto tamnije nijanse)
Uši su srednje velike i uspravne.
Nosnik je crni.

NARAV
Vrlo je privržen svojoj obitelji i dobrim kućnim prijateljima, dominantan je (mužjaci), samostalan i pun energije.
Mora ih se odgajati dosljedno sa puno ljubavi.
Prema ljudima su pažljivi, nježni i privrženi što ih ne čini pogodnim za pse čuvare. Pozvane i nepozvane goste će najaviti.
Prijatelje obitelji će pozdraviti sa entuzijazmom (skakat ce po njima i pokušat će ih poljubiti), dok su prema strancima rezervirani (samo ce mahat repom).
Mogu dobro živjeti sa drugim životinjama makar su mužjaci izuzetno dominantni pa mogu ulaziti u sukobe sa drugim psima ( važan je čvrsti odgoj i rana socijalizacija).

DRŽANJE
Mogu živjeti vani ili u kući. Mogu se priviknuti na sve uvjete.
Najmanje jedanput dnevno mora im se omogućiti dovoljno kretanja.
Kao i ostali polarni psi niti karelijski goniči nemaju tipičan miris poput ostalih pasa.
Lako im je održavati kondiciju.
Tiha - Petak 20.02.2004. 12:54
Subject:
Bayku i Vistu možete vidjeti na zagrebačkoj izložbi u subotu i nedelju Lol
Tiha - Ponedjeljak 01.03.2004. 7:58
Subject:
Vista je bila bis stene u nedelju (29.02 cacib zagreb)
Hvala Galbi sto ju je hendlala, znam da joj je bilo tesko jer je mala nemoguca
snoopy - Ponedjeljak 01.03.2004. 8:29
Subject:
Ma bila je ona super. I galba isto.
A ja sam se osobno u nju zaljubila ( ne u Galbu Big smjesak )
Zaista je predivna.
Anonymous - Ponedjeljak 01.03.2004. 12:16
Subject:
obe su divne Srce
Galba - Utorak 02.03.2004. 9:12
Subject:
Tiha piše:
Vista je bila bis stene u nedelju (29.02 cacib zagreb)
Hvala Galbi/Kristini sto ju je hendlala, znam da joj je bilo tesko jer je mala nemoguca

Znate kaj?... od prekjučer mi karelijski goniči medvjeda ne idu iz glave... Rolleyes
Vista je drugi dan bila drugi pas...odlučila ona pobijediti i pobijedila! Mala je pravi show-dog! Ha, kad je na mamu! Stalno mi dođe da Vistu zovem Tara...
Nemojte zamijeriti, ja sam ostala bez texta. Treba mi vremena da se skuliram i dođem k sebi...
Matea - Srijeda 17.03.2004. 13:06
Subject:
Da se pohvalim, i ja sam postala (polu)vlasnikom karelijskog goniča, i to Vistine seke Razz Malena je stvarno slatka i predivnog je karaktera!
Ima jako lijepo raspoređene boje, na glavi ima bijelu lisu poput Tare, nadam se da ću je uspjeti poslikati do kraja tjedna da vidite kako izgleda...

Inače, sve one priče da su oštri su pale u vodu kada sam vidjela Taru i malenu... To su jedne od najvećih maza koje sam ikada vidjela! Ma savršene su Zaljubljene oci
Galba - Srijeda 17.03.2004. 15:16
Subject:
Bravoooo!
Živjeli karelijski goniči! Neka gone i haraju po našim izložbama!!!
A i šire! Lol

Bok, konkurencijo Matea!!! Razz Lol Lol Lol
Matea - Srijeda 17.03.2004. 19:34
Subject:
He, he Lol

Baš super, tako rijetka pasmina, a tri vlasnika na ovom forumu! Razz
Valentina - Srijeda 17.03.2004. 19:36
Subject:
a svi psi u srodstvu !!! Big smjesak

Matea, baš mi je drago ! Hoćeš li ju ti voditi na izložbe ?
Anonymous - Četvrtak 25.03.2004. 21:10
Subject:
Moram priznat da je Vista stvarno prekrasna. Čini mi se da je malo narasla od kad sam je zadnji put vidjela. Čestitam ti još jednom na nagradi. Very Happy
Tiha - Četvrtak 25.03.2004. 22:20
Subject:
Hvala, budem ti je opet malo uvalila da je seces po gradu. Hitno joj treba doza socijalizacije Embarassed
Galba - Četvrtak 25.03.2004. 22:30
Subject:
Tiha piše:
Hvala, budem ti je opet malo uvalila da je seces po gradu. Hitno joj treba doza socijalizacije Embarassed

Ma bit ce sve ok, ja vjerujem u Vistu!!!
Anonymous - Petak 26.03.2004. 16:18
Subject:
Naravno da može, znaš da ih ja sve volim. Javi kad ti god bude trebalo.
Tiha - Subota 27.03.2004. 19:07
Subject:
Volim Srce Bayku i Vistu
Tiha - Subota 27.03.2004. 22:33
Subject:
Red je da malo i Bayku spomenem. Stalno pisemo o Visti i njenoj sestrici. Ispricavam se sto ovaj topic postaje semiosoban, ali ipak je karelijanaca malo.
Na prvoj fotki je Bayka sa hendlerom Markom na cacib Zagrebu. Super ju je vodio, ali je ona vecinu vremena imala usi dole jer je vec bila umorna.

Prvi dan sam je ja vodila i mozete vidjeti da ima usi gore
Ispricavam se sto je slika losa, ali slikano je s galerije i iz velike udaljenosti.

Ako se slike ne vide pogledajte u moj osobni album "Bayka" je prva slika, a "Bayka3" je druga Confused
Srce
Tiha - Ponedjeljak 29.03.2004. 11:35
Subject:
Ovaj post je samo za Mateu Very Happy
Mala Tali sa 6 tj. Uskoro ce biti jos njezinih slika Smile Srce

Kako ja pripremam karelijanca za izlozbu
Ako je jako potrebno(jako zmazan pas, slijepljena dlaka...) okupam psa 2-3 dana prije izlozbe. Susim s fenom cetkajuci dlaku oko vrata prema gore(suprotno od smijera rasta) da bi dobila na bujnosti. Rep takodjer cesljam suprotno od smijera dlake da bi bio nasusuren. Ledja i trbuh cesljam u smijeru rasta dlake. Bokove pocesljam suprotno od smijera dlake, pa ih onda zacesljam(spustim) u smijeru rasta dlake. Noge suprotno od smijera rasta pa ih malo zaravnam(dobro ih je napudrat sa puderom npr. beby puder jonson&jonson). Puder mozes koristiti i na svim bijelim dijelovima samo je vazno da ga dobro iscesljas. Ja osobno koristim grebalicu DOGGY MAN SLICKER BRUSH ali mozes koristiti i od #1 ALL SYSTEMS ili druge. Koristim i obicni metalni cesalj.
Karelijske gonice ne trebas puno cesljati, odnosno nije ni pozeljno jer moraju imati jaku poddlaku.
Pozeljno ih je okupati i dobro iscesljati u sezoni linjanja(ljeto) za sto mozes koristiti jaci celicni cesalj za skidanje poddlake.
Matea - Ponedjeljak 29.03.2004. 22:30
Subject:
Tiha, puno ti hvala!

Nažalost, još ništa od slikica Tuzan Embarassed Nadam se da će biti sutra...
Tiha - Utorak 30.03.2004. 21:17
Subject:
Znam, ti Tali skrivas od mene Plakanje
Smile

Na fotki je Vista sa 3 tjedna. Bila je jako mala, jako slatka i srcana i odmah smo je odabrali za buduceg stanovnika naseg srca Srce
Matea - Utorak 30.03.2004. 23:48
Subject:
Ma ne sakrivam ja Tali od nikoga! Najradije bi ju svima pokazala Razz

Za početak evo samo tri slikice...
Slikica u stavu nemam, one su na drugom fotiću, ali postaviti ću i njih, zajedno sa hrpom drugih slikica Wink

Valentina - Srijeda 31.03.2004. 15:03
Subject:
prekrasna je.... Eek Eek Razz Razz

kako li je samo velika Smile Smile
Tiha - Srijeda 31.03.2004. 20:34
Subject:
Bas je medena. Jedva cekam da je vidim uzivo Very Happy
Valentina - Petak 02.04.2004. 20:57
Subject:
Tiha piše:
Bas je medena. Jedva cekam da je vidim uzivo Very Happy

ja mislila da to još mali peseki, bit će nam veselo s Vistom u autu Very Happy Big smjesak Big smjesak

jedva čekam Cool
Tiha - Subota 03.04.2004. 23:05
Subject:

Vista i sestra koja se sad nalazi u Italiji u dell' Amoretto uzgajacnici.
Na fotki imaju samo 5 tj. Vista je, naravno, ona koja grize sipku Evil or Very Mad
Matea - Nedjelja 04.04.2004. 0:16
Subject:
Tali

Valentina - Nedjelja 04.04.2004. 11:06
Subject:
Super je ispala ova zadnja fotka sa Tali Very Happy
Tiha - Nedjelja 04.04.2004. 20:07
Subject:
Srce
Vistina faca, nazalost, vrsak uha je pobjegao iz kadra Confused
Tiha - Srijeda 07.04.2004. 21:59
Subject:
sve koje zanima nesto o radu tih pasa u svijetu neka pogleda ovaj link Karelijski goniči medvjeda
Tiha - Nedjelja 11.04.2004. 14:00
Subject:
Ocekujemo stence Bayke (kan trace funny frontera) u drugoj polovini 2004. Very Happy
jedva cekam da slikam muzjaka i da stavim ga na forum. Mislim da cu svaki cas stavljati slikice stenaca na forum. Jedva cekam Megahappy
Matea - Nedjelja 11.04.2004. 14:04
Subject:
Joj super!! Jedva čekam slikice... Razz

Samo, koliko je Bayka stara?? Kaj nema samo godinu Confused
Tiha - Nedjelja 11.04.2004. 14:11
Subject:
Ne, imat ce oko 20 mj. kad bumo je parili. Biti ce mlada mama Smile
nisam jos sigurna tko ce joj biti decko, ali mislim da ce biti jedan mladi muzjak iz Italije iz uzgajacnice dell´ amoreto Smile
Matea - Nedjelja 11.04.2004. 15:01
Subject:
Ajde, nije tako rano... Ja bi ipak na vašem mjestu pričekala još jedno tjeranje Wink
Anonymous - Nedjelja 11.04.2004. 18:11
Subject:
Matea piše:
Ajde, nije tako rano... Ja bi ipak na vašem mjestu pričekala još jedno tjeranje Wink

Iz iskustva-prvi puta je ženku najbolje pariti čim prije (naravno, onda kada bude fizički i psihički zrela). To je za karelijske (po pravilniku) 18 mjeseci, za patuljaste pasmine je 12. I veterinari kažu da je tada najbolje pariti. Ja sam Taru (karelijska) parila prvi puta kad je imala nešto više od 4 godine-štenjenje je bilo užasno teško (15 sati). Sve ostale ženke koje sam parila relativno mlade obavile su to puno lakše, npr. Toya (Lhasa apso) je bila gotova za pola sata. Naravno ne mora to uvijek biti pravilo ali ipak su mlade kuje snažnije i lakše to podnesu.
Matea - Nedjelja 11.04.2004. 23:47
Subject:
Vjerujem da je tako, sigurno je da je lakše šteniti mladoj kujici nego onoj od 4god., ali čula sam i čitala na puno mjesta da veće pasmine nije preporučljivo pariti prije dvije godine. Ali nije bed pošto će Bayka već skoro imati 2 god. kada će se šteniti...

Za flatove sam recimo čitala da ih je preporučljivo pariti tek iza 3. god jer sporo psihički sazrijevaju, a to zbilja je istina! Ja ću svoje pariti tek sljedeće godine kada će imati preko 3.god, ali one su tak blesave pa me brine kakve će biti mame biti... Imam osjećaj da bi Gea zgazila sve bebače Rolleyes Big smjesak
Tiha - Ponedjeljak 12.04.2004. 13:52
Subject:
ne, bolje je da imaju stence sto ranije. Lakse obave okot i jos nema komplikacija kao sa starijim kujama(piometra, carski rez, nedostatak kalcija...)
Anonymous - Ponedjeljak 12.04.2004. 15:55
Subject:
Matea piše:
Vjerujem da je tako, sigurno je da je lakše šteniti mladoj kujici nego onoj od 4god., ali čula sam i čitala na puno mjesta da veće pasmine nije preporučljivo pariti prije dvije godine. Ali nije bed pošto će Bayka već skoro imati 2 god. kada će se šteniti...

Za flatove sam recimo čitala da ih je preporučljivo pariti tek iza 3. god jer sporo psihički sazrijevaju, a to zbilja je istina! Ja ću svoje pariti tek sljedeće godine kada će imati preko 3.god, ali one su tak blesave pa me brine kakve će biti mame biti... Imam osjećaj da bi Gea zgazila sve bebače Rolleyes Big smjesak

Budi bez brige, kad postanu mame, potpuno će se promijeniti. Takvi su i Lagotti. Holly sad ima skoro 4 godine i imala je 2 legla. Bila je super mama ali inače se ponaša kao divljakinja. Stalno skače, trči i ne može biti na istom mjestu više od minute. Ali kad ima štence totalno je drukčija-stalno je uz njih. Tako da stvarno nemoj brinuti-bit će dobre mame, vidjet ćeš.
P.S. Pedigre ću ti donesti u Marof
Matea - Ponedjeljak 12.04.2004. 22:14
Subject:
Ja sam već posve zaboravila na pedigre Big smjesak Rolleyes

Nisam ti javila, ne znam da li ti je Tiha rekla da ipak nisam prijavila Tali u Marof. Malo sam vježbala s njom ring dresuru, ali jako je tvrdoglava i neće baš hodati na uzici. Kad joj puhne samo se legne i nema šanse da ju natjeraš da hoda Evil or Very Mad Nisam bila sigurna da li ću stići dovoljno vježbati s njom tako da je nisam prijavila, ali dovesti ćemo je da se privikne na takvu situaciju. Prva izložba će joj onda biti u Varaždinu!

Vidimo se u Marofu! Wink
Tiha - Utorak 04.05.2004. 18:45
Subject:
Evo, bila sam u Zadru na izložbi sa svojim curama. Imali smo priliku slikati Vistu uz more Very Happy
Srce
Na fotki ima nesto manje od 6 mj.
Galba - Petak 07.05.2004. 22:25
Subject:
Vista super izgleda...
Zjačala se..i ima podbradak? morala bi malo na dijetu?? Big smjesak
Tiha - Srijeda 12.05.2004. 22:17
Subject:
Galba piše:
Vista super izgleda...
Zjačala se..i ima podbradak? morala bi malo na dijetu?? Big smjesak

ne, ona je taman kak treba Very Happy
Matea - Četvrtak 13.05.2004. 7:54
Subject:
Tiha piše:
ne, ona je taman kak treba

Onda je Tali presitna! Malo se je udebljala, ali i dalje je puno slabija od Viste. Ali meni se čini baš taman... Ima lijepu liniju Big smjesak Vidjeti ćeš je u Varaždinu Wink
Tiha - Četvrtak 13.05.2004. 8:50
Subject:
Ma ne, Vista je jako velika, a moja Bayka je bila sitnicka i opet je izrasla u pravu curu Very Happy . evo, mozes usporediti:Bayka i Vista priblizno iste starosti

Tiha - Četvrtak 20.05.2004. 12:11
Subject:

Ovo je idealni prikaz kutova psa/i obrisa.
Galba - Četvrtak 20.05.2004. 18:56
Subject:
Tiha piše:

Ovo je idealni prikaz kutova psa/i obrisa.

Pljunuta Vista! Znamo tko će bit najljepše najmlađe štene izložbe u VŽ! Wink Razz Big smjesak Lol Wink Wink Wink
Tiha - Ponedjeljak 24.05.2004. 11:24
Subject:

evo i Bayke u stavu, nije bas neki ali jedan od boljih. Malo sam joj stražnje noge previše rastegnula, a prednji kraj nisam izravnala Confused .
inace na fotki ima 16 mj. i nije u dlaci.
Galba - Ponedjeljak 24.05.2004. 17:22
Subject:
[quote="Galba"]
Tiha piše:
Pljunuta Vista! Znamo tko će bit najljepše najmlađe štene izložbe u VŽ! Wink Razz Big smjesak Lol Wink Wink Wink

Ha-ha-ha!
Ne znam sve uvijek!!!
Pobijedila sam "svoju" Visticu sa svojim "simbebačem"! Dobro je da je tako ispalo!!! Big smjesak Very Happy Wink Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Tiha - Ponedjeljak 24.05.2004. 18:48
Subject:
Ja sam zadovoljna 3. mjestom, koliko je malenih bilo to je super Very Happy . Tesko je Vistu voditi, nije htijela dignuti rep i nije htijela stajati,a ipak je nekaj dobila Very Happy
Tiha - Četvrtak 10.06.2004. 20:54
Subject:

Nadam se da je to buduci tata Baykinih stenaca
zove se Coudy
Valentina - Četvrtak 10.06.2004. 21:13
Subject:

Black Angel's - Petak 11.06.2004. 23:46
Subject:
baš lipa slika
Tiha - Nedjelja 11.07.2004. 22:56
Subject:
Tara je oštenila 5 beba 10.7.
1 decko i 4 curice.
Mali su medeni.
Very Happy Srce Jipiii Zaljubljene oci Ljubav2
Matea - Nedjelja 11.07.2004. 23:00
Subject:
Čestitke Tari!

Nadam se da će biti slikica Wink
Tiha - Ponedjeljak 12.07.2004. 21:18
Subject:
evo slikica Smile
i
Matea - Ponedjeljak 12.07.2004. 21:55
Subject:
Joj, kak su cakani Zaljubljene oci

A tko je ponosan tata??
Tiha - Ponedjeljak 12.07.2004. 22:39
Subject:

fotka tate
Kan Trace First Edition "eddie"
prekrasan pas. Mladi europski prvak, vice europski prvak i BiH ch ( u uzem izboru za naj mladog psa na euro dog show 2003....a na ostalim izložbama osvojio 1.bog, 2.bog i 3.bog). sa nepune 2 godine
Valentina - Utorak 13.07.2004. 9:28
Subject:
kad su mama i tata predivni i štenci moraju bit ! preslatki su.... Razz Razz
Anonymous - Utorak 13.07.2004. 11:30
Subject:
Još bih se jednom zahvalila Tihani, Borku, Nikoli i Ivani. Oni su, naravno uz TARU, zaslužni za ovih pet bebača. Naime, ja sam morala u Milano voditi jednu ženku na parenje tako da je njih dopao "posao" oko štenjenja i odlično su ga obavili. Bravo!
Vi ste Angel Angel Angel Angel
Galba - Utorak 13.07.2004. 12:15
Subject:
Tiha piše:
Tara je oštenila 5 beba 10.7.
1 decko i 4 curice.
Mali su medeni.
Very Happy Srce Jipiii Zaljubljene oci Ljubav2

Čestitam na malim ljepotančićima, pardon ljepoticama i ljepotanu!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Anonymous - Utorak 13.07.2004. 13:21
Subject:
Naty piše:
Još bih se jednom zahvalila Tihani, Borku, Nikoli i Ivani. Oni su, naravno uz TARU, zaslužni za ovih pet bebača. Naime, ja sam morala u Milano voditi jednu ženku na parenje tako da je njih dopao "posao" oko štenjenja i odlično su ga obavili. Bravo!
Vi ste Angel Angel Angel Angel

Imaš jednog anđela previše!

Nikola ( Devil )
Anonymous - Nedjelja 18.07.2004. 21:59
Subject:

Mozda ce uskoro doci u Hrvatsku ovaj, crniji, mali vrag. Flame devil Srce
Valentina - Ponedjeljak 19.07.2004. 10:22
Subject:
koji bebači Eek Very Happy Very Happy Eek Very Happy Very Happy a od kuda će doć ?
Matea - Srijeda 21.07.2004. 1:16
Subject:
Par slikica iz Varaždina:

Kako postaviti karelijanca iliti muke po Tali

Anonymous - Srijeda 21.07.2004. 10:41
Subject:
Bebe su presatke Ljubav

Neka dođe crni vražićak Big smjesak Big smjesak
Tiha - Srijeda 21.07.2004. 21:19
Subject:
Bebe su iz Poljske.
koga zanima više neka pogleda link koji sam postavila Smile
Roditelji i bebe
Tiha - Srijeda 21.07.2004. 21:23
Subject:
Matea, Tali najbolje stoji na prvoj fotki, ali moraš stalno paziti na REP Smile
Matea - Srijeda 21.07.2004. 23:19
Subject:
Ma zato sam i napisala ono "muke po Tali" Big smjesak Ako joj uspiješ namjestiti noge, onda spusti rep, kad joj digneš rep počne micati noge Lol Ali zaista najbolje stoji kada ju netko doziva. Tada je onako sva napeta, ali ipak prirodna -i digne rep! Smile
Doom - Srijeda 21.07.2004. 23:29
Subject:
Baš sam oduševljen Karelijancima! Predivni su psi!

A ova Tali je super! Baš mi se čini vrckasta i razigrana!
Još samo da je digla rep na prvoj slici...

Mislim da tu pasminu još nisam nikad susreo/vidio uživo!?!! Mad Tuzan
Valentina - Četvrtak 22.07.2004. 9:02
Subject:
moguće, nisu česti.
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 9:17
Subject:
Matea piše:
Ma zato sam i napisala ono "muke po Tali" Big smjesak Ako joj uspiješ namjestiti noge, onda spusti rep, kad joj digneš rep počne micati noge Lol Ali zaista najbolje stoji kada ju netko doziva. Tada je onako sva napeta, ali ipak prirodna -i digne rep! Smile

Ma kaj se zabrinjavaš? Tali je na toj izložbi imala 6 mj i koji dan i to joj je uostalom bila prva izložba i sasvim je normalno da nije sve savršeno
Anonymous - Četvrtak 22.07.2004. 9:20
Subject:
Valentina piše:
moguće, nisu česti.

Ali biti će.....
Very Happy
Valentina - Četvrtak 22.07.2004. 9:31
Subject:
Naty piše:
Valentina piše:
moguće, nisu česti.

Ali biti će.....
Very Happy

vidim... Razz
Tiha - Četvrtak 26.08.2004. 13:24
Subject:
Very Happy još par dana pa Krtek dolazi u Hrvatsku. Jedva cekam da ga vidim uživo Very Happy Ljubav
Tiha - Ponedjeljak 27.09.2004. 12:34
Subject:
Evo, slika Viste sa tocno 10.mj.

Ljubav2 Srce King
Matea - Ponedjeljak 27.09.2004. 20:59
Subject:
Prekrasna je! Smile
Tiha - Srijeda 29.09.2004. 15:17
Subject:
Hvala Smile
Trebale bi se jedan dan naci sa nasim karelijankama da ti pokazem kako se postavljaju i slicno. Very Happy
Ja cekam nove slikice od Tali.
Da li se Tali tjerala?
Vista još nije i to me pomalo brine, nadam se da se nebu tjerala za vrijeme CACIB Zagreb-a Tuzan
Anonymous - Petak 01.10.2004. 12:42
Subject:
Krtek/Rio sa svojim novim vlasnikom Markom

Very Happy Very Happy
Matea - Subota 02.10.2004. 8:58
Subject:
Joj kak je sladak, bebač mali!! Zaljubljene oci
Tiha - Četvrtak 28.10.2004. 13:35
Subject:
Vista sa macicem Very Happy
Matea - Četvrtak 28.10.2004. 23:35
Subject:
Slatko! Smile Kako se ponaša prema maci?
Tali obožava svoje mačiće i prvo vrijeme su morali paziti na nju jer ih je stalno htjela nositi i lizati Big smjesak Ponašala se prema njima kao mama...
Tiha - Subota 30.10.2004. 11:12
Subject:
Pa, Visti je manje vise svejedno kaj macke skacu po njoj. Nekih se i boji.
Mina, Karelian Bear Dog killer

Anonymous - Subota 30.10.2004. 11:19
Subject:
Evo fotke Bayke i Viste. Cure se super slazu Smile
Very Happy
Anonymous - Subota 30.10.2004. 12:19
Subject:
Mislim da je jedan bio na izlozbi u Dubrovniku!Meni je ljep i Japanski veliki pas
Anonymous - Subota 30.10.2004. 12:37
Subject:
Skullo piše:
Mislim da je jedan bio na izlozbi u Dubrovniku!Meni je ljep i Japanski veliki pas

Bila je Vista (gore desno). I Makita (veliki japanski pas)
Tiha - Ponedjeljak 20.12.2004. 10:10
Subject:
Uskoro ce biti dovrsene nove stranice kan trace uzgajacnice. www.kan-trace.com
U 2005. planiramo 2 legla(Bayka pocetkom godine, Vista krajem), pa ako je netko zainteresiran za stene, neka nam se javi na info@kan-trace.com i/ili na timpet@timpet.hr

Znam da je jos rano za najavu legla, ali ja se jako veselim malim pesekima Very Happy
Valentina - Ponedjeljak 20.12.2004. 15:50
Subject:
stranice su odlične!!! puno bolje od prošlih (iako su i one bile vrhunske!!) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

a tek ova slika na vrhu Very Happy Very Happy i sviđa mi se ova Blinkova slika Very Happy Very Happy
Tiha - Nedjelja 13.02.2005. 11:07
Subject:
eksperimentalna stranica
www.baykavista.8m.com
Anonymous - Utorak 08.03.2005. 21:19
Subject:

bok svima, zovem se RIO, a negdje u papirima pise mi se jos i KAN TRACE CIEN NIEDZWIEDZIA!
zivim u dubcu, a vlasnik mi je jedan vrlo poznati handler Marko!
meni je kod njega super, stalno sam vani i nije mi zima ni na -20!!!
na slici imam tocno 10 mj! jos sam mali a vec imam veliki uspjeh iza sebe, naime bio sam RBIS puppy na mojoj prvoj izlozbi CACIB zagreb!
jos malo bit cu spreman i ja za one stvari Sex Zaljubljene oci Ljubav Zaljubljen Beba Beba Beba Beba
jos samo da koju titulicu osvojim i slobodne koke mogu mi se javiti! Poljubac2
Nix - Utorak 08.03.2005. 23:25
Subject:
Napokon se i Rio pokazao, Gvardijan super ti je "clanak" Lol kao za srcolovku ili CVENK Lol Lol Lol

Rio je inace prekrasno, ja bi rekao jos stene jer je sav veseo i zaigran, pravi mali gonic medvjeda!

Pozdrav Riu! Wink Wink
Mary - Srijeda 09.03.2005. 13:57
Subject:
Nix je bubin i umjesto da pava on visi na forumu kao sto i ima titulu forumskog ovisnika..sala...vidjela sam i ja malu bundicu Ria i presladak je.Pusa svima
Anonymous - Srijeda 09.03.2005. 14:52
Subject:
Ma Rio je glavni. Već mu se cure upucavaju. Ne može se odlučiti koju bi. Vista i Cora ga već čekaju.
To je valjda moj (naš) jedini pas kojemu ne mogu izgovoriti ime. Ali smo mi napravili hrvatsku varijantu. Lol
Tiha - Srijeda 30.03.2005. 10:31
Subject:
Izgleda da je i Tali bacila oko na njega Lol
Tiha - Četvrtak 07.04.2005. 11:57
Subject:
Bayka se tjera, idemo je pariti u Cesku: Ja happy Very Happy
Leigh - Četvrtak 07.04.2005. 12:00
Subject:
hehe i ja imam mužjaka koji se zove Rio Lol
ali tvoj je stvarno divan, sav je nekako pun sebe Lol
Matea - Četvrtak 07.04.2005. 14:39
Subject:
Ma Rio je pravi maneken! Smile

Pusica Bayki, neka se zabavi. Wink Big smjesak
Tiha - Subota 23.04.2005. 18:54
Subject:
Napokon se dogodilo....Parili smo Bayku sa Coudy-jem.
Stenci ce, nadam se, doci na svijet oko 15.06.
Tiha - Ponedjeljak 23.05.2005. 9:35
Subject:
Bayka je vec ogromna. Bit ce malih karelijanaca...
Anonymous - Utorak 24.05.2005. 9:12
Subject:
neka ,neka Big smjesak
da nam bude puno malih Beba Beba Beba Beba Beba
Tiha - Četvrtak 26.05.2005. 15:20
Subject:
Very Happy
kopirano sa www.ljubimci-forum.com
Sada sam gotovo 100% da je Bayka skotna Big smjesak pa evo kako je proslo parenje...
Napokon, dogodilo se i to…15.04.2005. i Bayka je spremna za parenje. Sjeli smo u auto i otišli smo u Češku mužjaku kojeg smo vidjeli samo na fotografijama sa interneta. U autu smo razgovarali što ćemo napraviti ako nam se ipak ne svidi mužjak kad ga vidimo i opipamo…ipak…dalek je to put, a karelijskih goniča medvjeda baš i nema iza svakog ugla.
Došli smo na mjesto sastanka u subotu rano ujutro… i…uh...koje olakšanje…pas je bas kao na slici..a kakva mu je tek dlaka…divota - mužjak Coudy je prekrasan.
Coudy je pokušao skočiti na Bayku, ali nije mu bas išlo…nikako nije mogao pogoditi pravo mjesto…nakon par puta ipak je uspio, ali se srušio na leđa nakon par sekundi…i sto ćemo sad!
Prespavali smo u malom pansionu…nije dozvoljeno sa psima, ali su vlasnici ipak popustili jer je Bayka jako mirna i odgojena karelijanka.
Ujutro je Coudy opet pokušao, i uz našu pomoć to mu je i uspjelo. Spario je Bayku i ostali su spojeni 1 minutu. Dobro….znam da bas i nije puno…ali moja Bayka je sad ogromna, a ostalo joj je 3 tj. do termina. Prvi dan je 12.06. a do 18.06. bi malci morali doći na svijet.

Coudy & Bayka

Coudy pokušava Sex

Pomažemo im

Coudy se odmara

Coudy sa "fotografije"

Tiha - Nedjelja 24.07.2005. 22:36
Subject:
Evo malenih, imaju 5 tj.

Kan Trace Samurai Jack Lv

Kan Trace Sup Bjeloglavi Lv

Kan Trace She's The One Lv

Kan Trace Simply Irresistible

Kan Trace Snow Storm Lv

Kan Trace Sugar'n'spice Lv

Kan Trace Summer Sun Lv

Kan Trace Sunshine Lv

Info:
www.kan-trace.com
info@kan-trace.com
Elena - Ponedjeljak 25.07.2005. 13:26
Subject:
Preljepi su! Poljubac2
Tiha - Petak 05.08.2005. 14:22
Subject:
Ostalo je jos 5 cura. Ako negog zanimaju neka ih pogleda na www.baykavista.8m.com
gatonero - Ponedjeljak 19.02.2007. 23:20
Subject:
Jel to karelijac u akciji?

http://www.youtube.com/watch?v=1brtIZkPUt8&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=GVNvJ_QjIpM&mode=related&search=
Tiha - Nedjelja 25.02.2007. 23:18
Subject:
Da Very Happy
Maximko - Utorak 09.11.2010. 18:30
Subject:
Da li će neko uskoro imati štenad Kariljskog Goniča Medveda ?
marki mark - Četvrtak 13.10.2011. 23:40
Subject:
Lero[url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris