Svijet ljubimaca

Ishrana pasa - JAJE : pro et contra

Anonymous - Subota 08.05.2004. 21:21
Subject: JAJE : pro et contra
Moja frendica kaže da je dobro psu davati sirovo jaje jedanput na tjedan za sjaj dlake. Ona svome psu to daje. Da li se to smije davati psima?
tukina - Subota 08.05.2004. 22:53
Subject:
Da, dobro je psu davati jednom tjedno sirovo jaje ali najbolje je samo žumanjak. Jaje se daje za sjaj dlake ali se ne smije pretjerivati s prečestim davanjem
Very Happy
Anonymous - Nedjelja 09.05.2004. 2:48
Subject:
Možeš,ali ne pretjeruj.Jednom tjedno ili jednom u dva tjedna.
Kod mladih pasa u razvoju možeš malo i češće,ali opet ne previše,jer onda više štete nego koristi.
TINNA - Nedjelja 09.05.2004. 9:01
Subject:
Ja dajem svaki 2-3. dan , žumanjak sirov , bjelanjak kuhan , možda je upitna i veličina psa pa manjim pasminama treba davati rjeđe ?
Ja sam dlakom zadovoljna , ali ima kod mojih susjeda mješanac crne boje u kojeg doslovce ne možeš gledati koliko se sjaji ! Taj krade kokošja jaja i pojede ih dnevno par komada skupa s ljuskom , po dlaci mu ne bi dala 13 godina koliko mu vlasnici kažu da ima !
Korina - Nedjelja 09.05.2004. 10:04
Subject:
Ja kad sam imala mješanku(koker i ne zna se ko još) parila sam ju sa crnim kokerom.Dobila je 6 bebica.4 zlatna(kao ona) i dva crna.Al ti crni su bili nevjerovatno sjajni.Kad su se tek izlegli (pred mijim očima-nevjerovatan doživljaj,mama i ja plakale smo od sreće i oduševljenja) mislila sam da se toliko sjaje jer su još mokri.Međutim takva im je dlaka i danas kad imaju 8 godina!!Sjajna da ne može biti sjajnija.I točno da kad je na suncu jedva ga možeš gledati od sjaja Cool ,a koliko ja znam ne dobivaju jaja.
Anonymous - Nedjelja 09.05.2004. 11:26
Subject:
Old Yeller piše:
Možeš,ali ne pretjeruj.Jednom tjedno ili jednom u dva tjedna.
Kod mladih pasa u razvoju možeš malo i češće,ali opet ne previše,jer onda više štete nego koristi.

Zbog čega treba paziti na količinu koja se daje? Na kaj štetno utječe ak se prečesto daje? Pitam čisto radi znatiželje
TINNA - Nedjelja 09.05.2004. 12:42
Subject:
Možda je kao i kod nas ljudi štetan zbog kolesterola koji sadrži ?
Korina - Nedjelja 09.05.2004. 12:50
Subject:
Mislim da općenito jaje kao namirnica nije baš najbolji izbor.Stoji činjenica da ima vitamina ali pogotovo stoji i činjenica da je vrlo često prepuno bakterija.Mislim da je prošlo ljeto bilo ispitivanje u vezi toga,uglavnom oko 300 vrsta bakterija može sadržavati jedno jaje,a korisne tvari koje sadrži može se naći i u mnogim drugim namirnicama. Možda sam sad malo skrenula s teme Confused
animacanis - Nedjelja 09.05.2004. 20:00
Subject:
Korina piše:
Mislim da općenito jaje kao namirnica nije baš najbolji izbor.Stoji činjenica da ima vitamina ali pogotovo stoji i činjenica da je vrlo često prepuno bakterija.Mislim da je prošlo ljeto bilo ispitivanje u vezi toga,uglavnom oko 300 vrsta bakterija može sadržavati jedno jaje,a korisne tvari koje sadrži može se naći i u mnogim drugim namirnicama. Možda sam sad malo skrenula s teme Confused

Jesi.
Anonymous - Ponedjeljak 10.05.2004. 18:28
Subject:
tukina piše:
Da, dobro je psu davati jednom tjedno sirovo jaje ali najbolje je samo žumanjak. Jaje se daje za sjaj dlake ali se ne smije pretjerivati s prečestim davanjem
Very Happy

nisam bas siguran da je najbolji žutanjak za sjaj dlake ili općenito za psa! mislim da sam negdje čitao da žumanjak nije dobar za srce zbog masnoca.... moj prijedlog je 1 čajna žličica maslinovog ulja pomjesana s hranom.
tukina - Ponedjeljak 10.05.2004. 19:52
Subject:
Slažem se i sa time da je dobro maslinovo ulje što i sama dajem,ali žutanjak je isto tako jako dobar za dlaku, ali kao što sam rekla, ne treba pretjerivati!Mnogi psi, već dugi niz godina, jedu i svakodnevno jaja pa im nije ništa, tako da 1. tjedno jaje nema nikakvih opasnosti za psa i njegovo srce Confused
Anonymous - Ponedjeljak 10.05.2004. 20:04
Subject:
tukina piše:
1. tjedno jaje nema nikakvih opasnosti za psa i njegovo srce Confused

A ima li efekta od 1 jajeta tjedno? Jel to dovoljno za bar malo poboljšanje?
tukina - Ponedjeljak 10.05.2004. 21:01
Subject:
Mislim da bi trebalo biti. Ja sam tjedan dana prije izložbe mijem davala skoro svaki dan jedno jaje.Malo sam bila pretjerala ali imalo je učinka Embarassed Very Happy Možeš mu davati i ljuske od jajeta smrvljene u hrani. Very Happy
coco - Subota 12.06.2004. 19:43
Subject:
Kokošja jaja su dobar izvor životinjskih proteina za pse, koji su im potrebni. U hranama koje nisu premium, odnosno koje sadrže do 4% mesa obično sadrže najviše sojinih proteina, jer je to poprilično jeftin izvor proteina.
Anonymous - Nedjelja 13.06.2004. 13:41
Subject:
Jaja su zaista izvanredan izvor proteina i minerala za pse, no ne bi ih trebalo davati češće nego jedno jaje u 10-ak dana. Mom psu umiješam sirovo jaje u BARF, čak dajem i ljusku, ali jako sitno izdrobljenu.
coco - Srijeda 16.06.2004. 22:35
Subject:
A kako onda psi na selu koji kradu jaja svaki dan? Ali opet moguće je da psi na selu nemaju tako kvalitetnu prehranu pa moraju od nekud nadoknadit nedostatak proteina.
DAK-maltese - Srijeda 25.01.2006. 8:00
Subject: JAJE : pro et contra
Načitala sam se o jajima u prehrani pasa i sada : neki su za žumanjak, a neki za bjelanjak.... Rolleyes Rolleyes
Zanimaju me malo vaša cijenjena mišljenja i iskustva ?!?
Anonymous - Srijeda 25.01.2006. 8:47
Subject:
ja svojem dajem jedanput tjedno žumanjak sirov,a bjelanjak tu i tamo ali kuhan. sirov nije dobra za pseći trbuh(tako sam ja pročitao na forumu)
aranea - Srijeda 25.01.2006. 11:09
Subject:
žutanjak DA! Bjelanjak nikako ne!!! Uzapravo za kuhani bjelanjak nisam sigurna, ali sirovi bjelanjak nikako ne!
TINNA - Srijeda 25.01.2006. 11:14
Subject:
Žumanjak sirov - bjelanjak kuhan, 2-3x tjedno, ili meko kuhano, tvrdo kuhano... bilo je perioda kad su mi ih dobijali svaki dan. Bjelanjak u biti ni ne treba al ajd da se ne baci.
jazzie - Srijeda 25.01.2006. 16:00
Subject:
Zašto se uopće daju jaja psima? konkretno.
TINNA - Srijeda 25.01.2006. 17:15
Subject:
Evo šta sadrži
http://hrana.com/pt/mlijeko/jaja1.htm
Ima vitamina, odlično je za dlaku, bar se meni tako pokazalo.
Elena - Srijeda 25.01.2006. 19:26
Subject:
Uh, jaja za dlaka zu zakon!! Odmah se kod peseka primjeti!
jazzie - Srijeda 25.01.2006. 20:23
Subject:
TINNA piše:
Evo šta sadrži
http://hrana.com/pt/mlijeko/jaja1.htm
Ima vitamina, odlično je za dlaku, bar se meni tako pokazalo.

Ma dobro, ne daje se sigurno isključivo radi vitamina jer znamo da postoje druge stvari koje sadrže više vitamina, a vidim da inzistirate na tome. Ali ako kažete da je dobro za dlaku, probati ćemo...

Sirovi žutanjak prelijete preko hrane, ili?
Elena - Srijeda 25.01.2006. 20:26
Subject:
Da, sirovi, prelijem preko dehidrata.
TINNA - Srijeda 25.01.2006. 20:43
Subject:
a ja preko kuhane hrane Wink
Nix - Srijeda 25.01.2006. 21:18
Subject:
Bjelanjak sadrzi enzime koji sprjecavaju probavu pa nije dobar sirov ali se kuhanjem to inaktivira i bezopasan je Smile
DAK-maltese - Četvrtak 26.01.2006. 9:36
Subject:
Nix piše:
Bjelanjak sadrzi enzime koji sprjecavaju probavu pa nije dobar sirov ali se kuhanjem to inaktivira i bezopasan je Smile

Primijetila sam ovo sa probavom Rolleyes , ali stvar koja me još više smeta je ta što vjerojatno svi možete predpostaviti kako izgleda bijeli dugodlaki pas koji zabije njušku u sirovi žumanjak Rolleyes Rolleyes . Kasnije obavezno umivanje !!!! Shocked
TINNA - Četvrtak 26.01.2006. 10:56
Subject:
Ma onda ga umješaj u hranu Very Happy jedino ne znam jel za malu pasminu cijeli žumanjak previše, zbog kolesterola.
Anonymous - Utorak 31.01.2006. 21:32
Subject:
jel dajete psima ljuske od jajeta?
Elena - Srijeda 01.02.2006. 11:06
Subject:
Tu i tamo sam mu davala. Cula sam da smljevenje ljuske imaju puno Ca, a neki drugi kazu da nisu ok za probavu, pa sam ih izbacila.
Elena - Srijeda 01.02.2006. 11:06
Subject:
P.S. Ja nisam primjetila neke probavne probleme, ali eto, da bude sigurnije, izbacila sam ih.
lafica - Petak 03.02.2006. 1:57
Subject:
Nisam ni ja kod svojih primjetiila da im bjelanjak smeta.pa im zato dam cijelo jaje onako sa ljuskom.Kad na to stavim i malo maslinovog ulja onda je to bomba za dlaku.stari recepti zlata vrijede.
kells - Srijeda 08.02.2006. 18:29
Subject:
Budući da je žumanjak bogat biotinom (h-vitaminom), nezasićenim masnoćama i aminokiselinama izvrstan je dodatak prehrani radi postizanja boljeg stanja dlake i kože, sirovi bjelanjak s druge strane sadrži inkapsulirane proteinske komplekse koji u sirovom obliku spriječavaju resorpciju korisnih tvari iz žumanjka, tako da u slučaju kada se daje cijelo sirovo jaje samo se mali postotak resorbira. Termički obrađeni bjelanjak je izvrstan izvor bjelančevina.
BUBICA - Petak 05.05.2006. 22:26
Subject:
Smijem li štencu od 8 tjedana već dati sirovi žutanjak, ako ne, kad mogu početi? Hvala!
lafica - Subota 06.05.2006. 13:38
Subject:
Smiješ Wink
friend of animal - Petak 08.02.2008. 20:40
Subject: jaja
mi smo neko vrijeme davali Neri sirovo jaje za sjaj i čvrstinu dlake... bili smo kod veta i rekli su da može dobiti samo kuhano jaje i to samo žutanjak... u čemu je stvar? sto joj se moglo dogoditi? molim vas da odg jer je dobila neki osip zbog jaja i n dajemo joj više....
epsona - Petak 08.02.2008. 23:31
Subject:
Ako daješ sirovo jaje , daješ samo žumanjak jer u njemu ima biotina i drugih dobrih tvari ,a u bjelanjku ima tvari koje sprijeće upijanje biotina u crijevima pa to nema smisla. Zato se kod sirova jaja daje samo žumanjak dok kod kuhanog te se tvari unište i biotin u žumanjku može se upiti u crijevima. Sad što je bolje neznam, visoke temperature inaće uništavaju vitamine tako da ja psu dajem sirov žumanjak.

Osip pas može dobiri zbog svakakvih razloga. Postoji mogućnost da je tvoj pas dobio zbog jaja ali samo ako je osip nestao nakon prestanka konzumacije jaja. Ako se nije povukao ,a pas više ne jede jaja, osip je nastao zbog nećeg drugog.
i love horses - Petak 08.02.2008. 23:56
Subject:
ja isto dajem svojoj psici jaje.. žumanjak.. Very Happy
pile - Subota 09.02.2008. 2:37
Subject:
Ja kada sam kupila psa veterinar mi je odmah rekao da bjelance izbacim jer sadrzi neku tvar koja je jako losa za bubrege.Sad predpostavljam da je mislio da je lose za bubrege na dugorocnije davanje ali ja sam svakako izbacila bjelance iz prehrane psa.A ako se dobro sjecam u pitanju je bilo upravo davanje tog sirovog jajeta te se to i odnosilo na izbjegavanje sirovog bjelanca.
PetraL - Utorak 04.03.2008. 15:54
Subject:
ja sam danas dala prvi put svojoj kujici sirovo jaje i pojela ga ja i htjela je još!!!!?????!!!?
rekao mi je rođak da je to i zdravo i dobro za pse i za njihovu dlaku!!!!!!!!!!!!
koliko joj trebam davati na tjedan??
molim brzi odgovor :lol Evil or Very Mad ma zezam se nisam loše volje Big smjesak Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes Razz Razz Razz Razz Razz Razz Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
friend of animal - Utorak 04.03.2008. 21:10
Subject:
jasi joj dala i bjelanjak ili... moja kujica je dobila osip zbog bjelanjka, tako da sad dajemo samo zutanjaak
Jelena - Utorak 04.03.2008. 22:23
Subject:
Ja se bojim davat sirovo jaje da mi pas ne pokupi salmonelu.
PetraL - Srijeda 05.03.2008. 13:32
Subject:
da dala sam joj bjelanjak! pas ti neće "pokupit"salmonelu od sirovog jaja
BRUNO BUDIĆ - Srijeda 05.03.2008. 19:56
Subject:
nije loše dati psu jedno dva jaja tjedno ja svome dam cijelo jaje i ne naškodi mu nimalo,jaje mu dajem samo zbog guste dlake koju ima zbog sjaja dlake.
zubo - Srijeda 05.03.2008. 20:58
Subject:
možeš mu dati dva jaja na tjedan Big smjesak jaje mu dajem samo gustu dlaku koju ima zbog sjaj dlake Verry happy Crveni u vatri Rofl Jumpy
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris