Svijet ljubimaca

Njega pasa - uređivanje noktiju

Anonymous - Ponedjeljak 17.05.2004. 19:20
Subject: uređivanje noktiju
Pozdrav svima na forumu!

Zanima me kako uređujete nokte svojim psima. Question
Režete li ih sami ili idete kod veterinara? Ili vaši psi dovoljno troše nokte vani na asfaltu?
Koliko je uopće dobro rezati nokte psu ili je samo riječ o estetici? Rolleyes

Našem mopsu nokti su bili podrezani kad smo ga kupili, no sada su mu već dosta izrasli.
Bojimo se da mu slučajno ne pukne koji kad divlja Wink , a ne usudimo se sami rezati da ne oštetimo živac Eek Eek

Koliko košta rezanje noktiju kod veterinara?

Hvala! Big smjesak
Snupix - Ponedjeljak 17.05.2004. 19:30
Subject:
Imaš za kupiti one posebne škarice za rezanje noktiju. Na njima imaš graničnik tak da ne možeš fulati. A ceta to zamoliš kad ideš na redovni pregled
little_devile - Ponedjeljak 17.05.2004. 21:14
Subject:
Snupix piše:
Imaš za kupiti one posebne škarice za rezanje noktiju. Na njima imaš graničnik tak da ne možeš fulati. A ceta to zamoliš kad ideš na redovni pregled

Nikad nisam psu rezala nokte ali zecu moram redovito i to isto radim pomicu tih posebnih skarica, imas ih u pet shopu za kupit i nisu pretjerano skupe.
Matea - Ponedjeljak 17.05.2004. 22:27
Subject:
Ja curama režem nokte običnom grickalicom; po malo, ali često tako da se ne moram bojati da oštetim živac, a nokti su im uvijek uredni Razz
Anonymous - Utorak 18.05.2004. 12:06
Subject:
Kupio sam u pet shopu kliješta za nokte (kao giljotina) i izgledaju mi grozno iako mislim da bi s njima to bilo vrlo jednostavno.
Probao sam sa običniom grickalicom i uspio sam riješiti 4 najduža Lol , a ostalo ništa Confused .
Valjda sam mu već bio naporan pa je počeo divljati Big smjesak Big smjesak .

Ne kužim do kud je taj živac, pa se zato ne usudim dirati Rolleyes Rolleyes .

Mislim da bumo išli kod veterinara, pa nek mu on to sredi za prvi put, a poslije bumo mi to redovito obavljali sami Wink
Snupix - Utorak 18.05.2004. 18:09
Subject:
Da, najbolje da ti on točno pokaže kako. Živac vidiš kod pasa koji imaju bijele nokte. A vidim da imaš mopsa pa to nije slučaj kod tebe. Big smjesak
Ali ne možeš fulati ak upotrebljavaš pravilno ta klišeta. Vrh nokta odrežeš i dosta. Bolje češće po manje nego odjednom pol nokta. Jer onda je manja mogućnost da ga ozljediš!
Anonymous - Četvrtak 20.05.2004. 12:56
Subject:
evo... i to smo obavili... Lol
bio je zločest za poludit Rolleyes , al smo riješili....

nije mu baš najljepše odrezal, al sam skužil gdi je živac, pa bumo sami od sad
Anonymous - Utorak 07.02.2006. 14:10
Subject: rezanje noktiju kod šteneta?
zanima me da li se štencu pekinezera trebaju rezati nokti (ima 2 mjeseca)? ima jednu šapicu bijelu a drugu tamnu, pa na tamnoj ne vidim gdje su mu završetci živaca Confused . a čini mi se da su mu nokti već malo narasli i možda bi ih trebalo podrezati. puno vam hvala na odgovorima unaprijed!
Smile
Mary - Utorak 07.02.2006. 14:19
Subject:
pa ako su zaista veliki i mislis da treba-mozes(iako mi je malo za 2 mjeseca cudno da su bas veliki).kod bjelih nema problema jer vidis di je korijen,a kod crnih idi milimetar po milimetar i to polako,pa kad vidis da ona se trzne ili da ti je pod skarama veci otpor znaci da si naletila na korjen i tu stanes.to je racimo moja metoda.mozda netko zna bolje Smile
Nix - Utorak 07.02.2006. 14:35
Subject:
Notki na nogama se kod malih stenaca ne trebaju rezati. 2 mj. je svakako premalo za rezanje noktiju bez obzira na podlogu po kojoj se pas krece.
A sami nokti se rezu samo u slucaju kad je to potrebno. Kod pasa koji dosta borave vani na tvrdim i hraavim podlogama (afalt, beton) gdje se nokti sami trose, se i ne rezu cesto jer za to nema potrebe.
Najlakse vidis da li je nokat za rezanje po njegovom obliku, kad se pocne uvijati znaci da je za rezanje. Nokat se u pravilu reze tako kad ga na pritisak "izvuces" iz njegovog polozaja bude u ravnini s mekusi.
Anonymous - Utorak 07.02.2006. 14:50
Subject:
thanks ljudi! Smile onda mu još neću rezati noktiće. još ću malo pričekati.
Luce - Utorak 07.02.2006. 14:53
Subject:
studenti veterini se slozili tu

Citiraj:
pa ako su zaista veliki i mislis da treba-mozes(iako mi je malo za 2 mjeseca cudno da su bas veliki).

Citiraj:
Notki na nogama se kod malih stenaca ne trebaju rezati. 2 mj. je svakako premalo za rezanje noktiju bez obzira na podlogu po kojoj se pas krece.

pa neznam onda su moji psi sasvim izuzetni Eek Eek Eek
svim stencima rezem nogte vec kada imaju 2O dana. jer previse grebu mamu tankim nokticima koje su kao iglice. Najlepse na to je noktarica z aljude. Jako ostra i dobro s evidi. naravno smao u toy pasmine kde jos senoktaricom nemoze osteti okrugli kandze.

Drugi put secem nogte kada stenci odlaze od mene znaci u 2-3 mjesece. nokti znaju biti tanki i ostri i stenci mogu ostati ufaceni za tepi ili peskir ili samo moj dzemper i jer imaju male osjetlve kandjice mogli bi s epovrediti.
To rezem kandje sa makazama za rezanje nogtiju macaka. je to lepse od klasicne gilotine. Sa makazicama fino vidis kde rezes i idi po malim komadicima ako vec u kandici vidis unutra tamnu tacku to j ezivac i nemoj dalje. Ipak tu se nemoras tako brinuti kandje su mekane lako to id eodrezati i jako ufatis zivac jednom i sigurno ga jednom ufatit moras /DESI SE I PRAVIM ISKUSNIM VETERINARIMA/ drugi pu t bices pazlivija. ako vec nokat krvari dezinficiraj i stavi kamenac koji koristi muskarci kada se briju. Nebrini krvari puno ali nece biti nista. desava se to sasvim cesto ipak budi pazliva.
Nix - Utorak 07.02.2006. 15:00
Subject:
Ma možeš ti njima one keratinozne tvorbice mahnitalo čupat čim se štene ako ti smetaju za đemper. Generalno gledajuci psiću od 2mj nema potrebe rezat nokte a da neko drlja po noktima stnečiću od 20 dana još nisam čuo. Eek
Može se psu izvadit sve što ne treba. Vade im se danas nokti kompletno kirurški (da ne bi vlasnicima derali "đempere") znam pouzdano da se i glasnice kirurški odstranjuju (jer eto nekim smeta lavež) može se danas štošta s psićima raditi (sve u ime velike lčjubavi prema njima, naravno)... ali moje mišljenje je da štenetu od 2mj ne treba drljat po noktićima.
Luce - Utorak 07.02.2006. 15:03
Subject:
majko boza, ti si ludak momce. nesmeta meni sto mi vuku oci iz djemera ali smeta mi da ako zakaci i ja neprimjetim da cu njima jako nauditi i znas sta meni smeta najvise. da moja kuja bi imala opasne rane oko sisica kde stenci sapicam deru majcinu kozu.
sedam malisan svako sa iglicama malim stvori tako opasne ogrbotine na koje nanosim kremu od kamilica.

Pa ja mislila da i vi vis evolite spreciti nego leciti. vidim da kod vas je to PRIRODNO dati mamu grebati. ZAO MI J VASIH ZIVOTINJA. Ja tim malim stencima rado cu odkinuti milimetar te ostre iglice da kuji toliko nenaudi Evil or Very Mad jadni psi.
Nix - Utorak 07.02.2006. 15:10
Subject:
Dobro je Luce, i zubićima mamu isto bockaju pa im ne čupamo očnjake (ili ti i to možda sjeckaš?! ja to ne radim...) Malim praščićima se sjeku očnjaci dok sišu krmaču ali nisam znao da i pse tako maltretiramo....

Uglavnom, puno hvala na komplimentu Hvala ali ja svejedo stojim iza svojeg mišljenja da štenetu od 20 dana ili 2mjeseca ne treba rezati nokte. Ali to je samo moje mišljenje, a u tvoje znanje i iskustvo ne ulazim već se ponizno klanjam Klanjam se Klanjam se Klanjam se
tina020 - Utorak 07.02.2006. 15:12
Subject:
ja isto smatram da štencu od dva mjeseca nema potrebe rezat noket, ali ako nisi sigurna odvedi veterinaru pa neka ih on pogleda ili ako imaš osobu kojoj vodiš na šišanje može ti i ona dat savjet, a i mogu ti pokazat kako da to radiš.. ja svojim pesekima režem najčešće nakon kupanja, jer su tada mekši, istina je da to nije jako ugodno ni njima, pa samim time ni nama, ali šta ćeš kad se mora, inaće pas koji većinu vremena provodi na zemlji, nokti mu se sami ne bruse pa oni trebaju možda čak i češće da se podrežu, a psi koji su na betonu si više manje sami izbruse nokte..
Luce - Utorak 07.02.2006. 15:44
Subject:
Citiraj:
a psi koji su na betonu si više manje sami izbruse nokte..

imas pekinezera tako da ces nogte sjeci redovno. Mom afganovi nisam nikada rezala nokte. jer je dovolno tezak da sebi bas noge brusi na betonu.

Nasoj srednjoj pudli smo vec morali seci svaka 3-4 mjeseca jer ao je bila tezka za brusenje noktica nije to bilo dovolno d anjih obrusi sasvim sama.

kod malih pasmina jorkie, pekinezer jednostavno lagani psi tezko obruse nogtoce sami pa moraces to ti raditi. nije tezko savladaces to.
Nix - Utorak 07.02.2006. 15:48
Subject:
Luce piše:

uzasava me tvoje znanje. Ili stvarno imam cudne psice.

E vidiš.... sad si već na tragu nečega... Ideja

No šalu na stranu, ja ne uzgajam pekinezere pa i ne znam zapravo kojom brzinom im rastu nokti ali znam dosta ljudi koji imaju pekinezere i ne režu im nokte ništa česšće od vlasnika ostalih pasmina....

zg_girl ti ako stvarno misliš da štenetui treba odrezati nokte odvedi ga vetu. To nije skupo (30kn ako se ne varam je rezanje noktiju) a za prvi put i malo štene bolje da to ne radiš sama. Osim što mu možeš pogodit živac i uzrokovat mu NEZAMISLIVU bol, možeš izazavt VEEELIKO krvarenje koje neće bit ugodno ni ŠTENETU ni tebi...
Kod veta ti vjerojatno i neće rezat nokte štenčiću od 2mj a ako i budu bolje da prvo vidiš nekog stručnijeg s iskustvom kako to radi a kasnije onda rezuckaj sama.
Anonymous - Utorak 07.02.2006. 16:18
Subject:
pa zar nije ponekad dobro prošetati tu i tamo psića po asfaltu (mislim kombinirana šetnja Very Happy ) pa se noktići i sami malo isturpijaju... Wink
Komondor - Utorak 07.02.2006. 18:24
Subject:
Iiii, ja uopće nisam znala da se štencima moraju rezat nokti kad su mali da ne bi ogrebli kuje pri sisanju. Da li vrijedi to i za velike pasmine? Oni imaju deblje, tuplje nokte, čvršću kožu, dosta se razlikuju od malih ili srednjih pasa. Ha? Hvala Smile
TINNA - Utorak 07.02.2006. 18:38
Subject:
Za sve pasmine to vrijedi, svim štencima su nokti mekani i oštri.

Citiraj:
pa zar nije ponekad dobro prošetati tu i tamo psića po asfaltu (mislim kombinirana šetnja ) pa se noktići i sami malo isturpijaju...

Da, kad pas ide u šetnje betonom, bar za svoje pasmine mogu reći... naravno da se nokti sami istupe, ali to nema veze sa štenetom.
Nix - Utorak 07.02.2006. 18:40
Subject:
Nisu svim stencima nokti ostri i nisu sve kuje osjetljive na to...
Zvizdanje
bika - Utorak 07.02.2006. 18:47
Subject:
Ja nisam imala nikakvo iskustvo i kada je Atila imao 4mj. isli smo kod veta i zbog drugih stvari ja sam ga zamolila da mu odreze nokte i da mi pokaze a nokti su mu bili podrezani kad je dosao kod nas ,znam da on nema tezinu i da ne moze sam izbrusiti noktice vani i redovito mu rezem nokte,vet mi je pokazao i kako trba osisati guzu i sapice dobro ga placam i jako sam zadovoljna zato cu svima koji su u Zadru ili slucano trebaju veta u ZD preporuciti ZOOVET ambulantu!
TINNA - Utorak 07.02.2006. 19:34
Subject:
Nix piše:
Nisu svim stencima nokti ostri i nisu sve kuje osjetljive na to...
Zvizdanje

Lol može biti, evo zasad smo znači zaključili da su retriverima, yokima i biglovima dugi, a da li su kuje osjetljive ja ne bi provjeravala na svojima. Viđala sam svašta pa i sise inficirane nakon što su izgrebane noktićima štenaca, kod neodgovornih uzgajivača naravno.
Nix - Utorak 07.02.2006. 19:49
Subject:
I ja sam vidjao svakakve jadne inficirane nokte i prste nakon sto su ih vlasnici "strucno" odrezali pa trcali s njima veterinaru. A o propustima uzgajivaca kojih smo se nagledali da ni ne pricam... tako da bolje necemo u to podrucje.

Ovdje se radi o stenetu 2mj, koje je maknuto vec od majke, u novom je domu, kod vlasnice koja pita da li i kako da mu odreze nokte.

Ja sam se samo savjetovao da za prvu ruku ode do veta pa vidi ako treba rezati nek on odreze a ona kad vidi sto i kako, nauci, moze to sama doma poslije. Nemrem sama pocet rezat nokte na temelju dvije recenice koje je procitala na netu (ako nema iskustva vec s drzanjem pasa).

Iz tog mog pokusaja sam dobio prvo jednu a sad drugu za vrat... Bijeg2
lafica - Utorak 07.02.2006. 20:00
Subject:
[quote="Nix"]Nisu svim stencima nokti ostri i nisu sve kuje osjetljive na to...

Shocked Ako negledaš i ne ne pregledavaš kuju onda možeš ostati u zabludi da je sve u redu.
Svojim štencima sijećem nokte već sa 10-ak dana čim ojačaju i poćnu jače grebati kuju po sisama,a rijeć je o velikoj pasmini.Probaj si staviti tako malo štene na gol trbuh ali ga prije toga malo uznemiri tako da bolje grebe.
Luce - Utorak 07.02.2006. 20:08
Subject:
hvala lafica imamo znaci opet drugu pasminu NO ako se nevaram.

I ja sam naucila prve nogtice rezati po slici u knigi, nevidim razlog zasto nebi to cura mogla sam uraditi. Mary je tamo imala pametan savjest milimetar po milimetar da s evidi. ja sam posavjetoval cime i kako s evidi zivac i koliko treba nogat d aje odrezan mislim da tu je sve bilo receno tacno to sto treba cura znati.

Mrzim kada pravis od rezanje nogtiju neku nesvatlivu i nemogu znanstvenost.
Nix - Utorak 07.02.2006. 20:21
Subject:
Da, prestao sam ulaziti u čari pasmine i rekao sam da ne uzgajam pekinezere pa ne znam.
Riječ je o rezanju noktiju STENETU OD 2MJ, pa jel tu neko čita. Ne ulazim oko toga tko sjecka ili ne sjecka nokte stenetu s 20 dana.
Cura ima pekinezera od 2mj, bolje da ga odvede vetu gdje ce vidjet kak se to radi nego da mu preduboko odreze nokat i zavrsi kod veta u suzama kad joj pocne krv šikljat....
Anonymous - Srijeda 08.02.2006. 9:17
Subject:
Nix piše:
Riječ je o rezanju noktiju STENETU OD 2MJ, pa jel tu neko čita.

da, ja..... Rolleyes
i kao što rekoh, štene od 2mj može komotno višeputa dnevno u šetnjice, malo na travicu, malo na beton i tako svaki dan, i ja ne vjerujem da će biti potrebe za rezanjem...... Wink
Mary - Srijeda 08.02.2006. 15:39
Subject:
ljudi a kako divlje zivotinjice rjesavaju te probleme?primjerice eto vukovi jer su najblize psima...kako to da je majka priroda napravila takvu nesavrsenost kod sisavaca da majke budu grebane prilikom dojenja svog podmlatka?mislim da se mi zaista u nekim segmentima previse igramo sa prirodom i zato nam se osvecuje.sve zivotinje su sposobne za samostalan zivot i priroda se pobrinula za to-dovela je sve detalje do savrsensta.onda se tu upleo covjek i nastala je pomutnja.
mislim da zivotinjicama trebamo ostaviti da budu zivotinje i da ipak imaju svoje neke karakteristike.
sto se tice samog topica ja sam samo napisala svoj vid jer se zaista nisam jos susrela da je netko rezao stenetu od 2 mj.noktice-sto sam navela da ako je potrebno neka se reze!Siba kada je dosla kod mene imala je jos one debeljuskaste meke jastucice i normalne malene noktice.cak stovise do 5-6 mj.nije ni bilopotrebe za rezanjem.i onda sam pocela rezati i premjetila da sto vise rezem oni brze rastu.ali mozda je to sad moja neka obzervacija-zato nemojte ne napasti.
slazem se da pasmine koje se vise nosaju u rukama i koje slabije trose noktice trebaju cescu "manikuru".to je jasno i logicno.
takoder je normalno da vlasnici ako znaju i umiju sami odrezu noktice,a ako se boje ili ne znaju odu veterinaru,groomeru,uzgajicvacu,susjedu koji zna-bilo kome tko je siguran u ono sto radi.
zato nemojmo se prepirati.
i naravno i logicno je da ako stenci zaista rade ranice na trbuhu majke jer vjerovatno jace tiskaju i grebuckaju da se noktici skrate.ako nema za to potrebe opet logika kaze da se to ne mora.a i moze uciniti.
cemu velike mudrosti oko banalnih rezanja noktiju?
tina020 - Srijeda 08.02.2006. 15:42
Subject:
istina je da životinje koje žive u prirodi si same sređuju nokte i sl. ali mislim da kod peseka i kućnih životinja je došlo do određene mutacije- od promjene okoliša i uvjeta do samog napretka vrste, pa oni to više nisu sposobni sami, nego je na nama da to sredimo.. Wink i stvarno rasprava se malo previše otegnula!
Komondor - Srijeda 08.02.2006. 15:47
Subject:
Samo iznašam svoje mišljenje na dosadašnjem iskustvu. Preporučam curi neka za prvi puta, ako to ne zna sama, ode nekome tko to zna radit. I ako misli da ima preduge nokte pasić, neka ih odreže i to je to. ZG_GIRL, kaj ćeš napravit? Si riješila te notke nekako!?

Zana ima užasno oštre zube, ko iglice i s njima grize sve živo, mene ekipa na faxu već počela ispitivati kaj ja radim sa tim svojim rukama na kaj mi urke liče. Znam da je to samo faza i da će proć ali noktići će samo rast, i to štene ako ima zaista duge nokte će uvijek grebat i ako su predugi, neka se režu, to je to!
tina020 - Četvrtak 09.02.2006. 10:19
Subject:
može samo jedno pitanjece- da li je moguće da jedna kujica koja je imala štence i da nokti im nisu rezani i da kujici ništa nije bilo - da li smatrate da je moguća eto barem jedna ta situacija u svijetu?
TINNA - Četvrtak 09.02.2006. 11:39
Subject:
Moguće, neke kuje su jako odlakane po stomaku i okolo cica, čisto sumnjam da će taj tko ne reže nokte ošišati ili obrijati mjesta oko cica, i eto ti zaštite.
Baš ću kad uhvatim vremena potražiti slike da vi koji ne znate kakvi su nokti u malih štenaca vidite o čemu se radi.
No nije rezanje noktiju samo stvar zaštite kuje, predugački nokti onemogućavaju štenetu da pravilno hoda, a kad je staro 2-3 mj i nokat je već dosta velik da se lako može ozljediti ako zapne njime negdje.
aranea - Četvrtak 09.02.2006. 12:04
Subject:
Iz mog iskustva. Ja sam imala NJO koja je imala mlade 4-5 puta. Nismo nikada rezali nokte (tu je uključeno naše neznanje, jer do sada nisam ni znala da je to toliko potrebno). Mi nismo nikada vidjeli da je njoj to smetalo, nisu nikada toliko grebli da su nastale ranice! Počelo joj je jedino smetati onog trena kada su im zubići narasli toliko da ju je boljelo! Ne želim tvrditi da je rezanje potrebno ili nije, samo sam htijela iznjeti svoje iskustvo! Smile
Luce - Četvrtak 09.02.2006. 12:16
Subject:
aranea i jesteli obrijali stomak? jer da tu moze biti odgovor koji spomenula TINNA ja obavezno brijem kuju pet dana prije okota. brijem nju pazlivo i tako da sve sisice su ptkrite da stenca imaju laksi pristup

Naravno opet naglasam moje iskustvo se odnosi samo na TOY i male pasmine ali nogtice od bebe do 2-3 mjeseca to su ostre iglice koje zapinju za tepih i stene nemoze da hoda, zapinje za carsav ako ga stavim na seciju i da mi se penje na ruku moja ruka je jako ogrebana. kada boli mene na ruci kako je kuji na osetlivoj kozi oko sisice. Ali obecala sma i postavicu slike kako znaju stence ozlediti kuju samo treba vreme da rodimo Wink
animacanis - Četvrtak 09.02.2006. 14:01
Subject:
TINNA piše:
Moguće, neke kuje su jako odlakane po stomaku i okolo cica, čisto sumnjam da će taj tko ne reže nokte ošišati ili obrijati mjesta oko cica, i eto ti zaštite.
Baš ću kad uhvatim vremena potražiti slike da vi koji ne znate kakvi su nokti u malih štenaca vidite o čemu se radi.
No nije rezanje noktiju samo stvar zaštite kuje, predugački nokti onemogućavaju štenetu da pravilno hoda, a kad je staro 2-3 mj i nokat je već dosta velik da se lako može ozljediti ako zapne njime negdje.

Zašto se nisam začudio što je upravo tina dala ovakav odgovor. Lol Na ovo što je napisala, ja bi još dodao, da kuja nije potpuno mirna kad joj se u vime puno mlijeka zabije 20-30 iglica.A kad nije mirna, štenad ne siše koliko bi sisala da je mirna.A kad ne siše dovoljno, ne raste koliko bi raslo da siše dovoljno.A kad ne raste, kažemo da ne napreduje.
Kaj sam pametan! Rolleyes
Anonymous - Četvrtak 09.02.2006. 15:19
Subject:
ako, ako ... crno i bijelo ..... teorija i praksa.... i iznimka (ne)potvrđuje pravilo ..... Wink
TINNA - Četvrtak 09.02.2006. 16:15
Subject:
Ne znam, diskusija oko rezanja noktiju štenadi mi je jednaka diskusiji da li bebama i djeci treba rezati nokte, a režu im se iz istog razloga, da ne povrjede druge ili sebe.
Nea - Četvrtak 09.02.2006. 23:41
Subject:
ja sam bigiju rezala nokte kad je imao 2 mjeseca jer su bili uzasno veliki i jako nas je grebao. od tada vise nikada, sam ih trosi.
lea_li - Subota 11.02.2006. 13:52
Subject:
Ja sam danas sa svojom pinčicom (4 mj) bila na rezanju noktiju kod veterinara i tolko je krvarila da me već panika počela lovit, ali sad je ok. Starija je znala krvarit ali nikad tako jako. Imam osječaj da bi joj ja to puno pažljivije napravila nego što joj je ova veterinaraka, ali strah me.
Anonymous - Utorak 18.04.2006. 19:31
Subject: Nokti?
Imam labradora starog 4 god. nokti su mu veliki kada stane šapa tj. prsti mu se rašire. Nokti su mu savijeni i ako mu treba odrezati nokte (a ja mislim da treba) kod koga trebam otići da mu to srede?? Very Happy Cvijet
Anonymous - Utorak 18.04.2006. 19:46
Subject:
to će ti znati svaki vet napravit, barem mislim da bi trebao. miožes ga odvesti i kod frizera( za pse normalno) da mu skrate nokte.
ivanchica - Srijeda 19.04.2006. 7:39
Subject:
a možeš trčat s njim par sati po asfaltu da se istroše Wink Lol Very Happy Lol Lol Lol
Anonymous - Srijeda 19.04.2006. 8:29
Subject:
ivanchica piše:
a možeš trčat s njim par sati po asfaltu da se istroše Wink Lol Very Happy Lol Lol Lol

da barem ti vlatka imaš veliku pasminu koja bi svojom težinom mogla vršiti pritisak na nokte i trošit ih od beton,moj medo npr. ne troši tako.
ivanchica - Srijeda 19.04.2006. 9:34
Subject:
ja imam patuljastog pinča,kojem su nokti stalno normalne duljine,jer je na asfaltu non-stop.moja sestrična ima chiuau-pinča koji je staaalno u kući( Evil or Very Mad ) i imao oštrije nokte od mačke Lol kad ti pas bude star godinu i malo više,nećeš ga uopće morat vodit na rezanje noktiju(bar ja ne),naravno ako ga redovito izvodiš u šetnje itd... Very Happy
animal - Srijeda 19.04.2006. 12:27
Subject:
ivanchica piše:
kad ti pas bude star godinu i malo više,nećeš ga uopće morat vodit na rezanje noktiju(bar ja ne),naravno ako ga redovito izvodiš u šetnje itd... Very Happy

a to baš i ne stoji Rolleyes
ovisi od psa do psa, nekima nokti brže rastu pa se ne stignu dovoljno istrošiti tako brzo. evo, npr. kujicama koje sada imam režem nokte bar jednom mjesečno a starom psu u cijelom životu (11 god) nismo morali rezati niti jednom
ivanchica - Srijeda 19.04.2006. 18:42
Subject:
hm,vidiš,nisam to nikad primijetila...ja koliko god sam pasa imala,ni jednom nisam morala rezari nokte Very Happy ja sam mislila da se nokti troše kod svih,a da se režu onima koji su malo manje aktivni Embarassed Wink
Anonymous - Srijeda 19.04.2006. 19:49
Subject:
ivanchica piše:
ja sam mislila da se nokti troše kod svih,a da se režu onima koji su malo manje aktivni Embarassed Wink

meni je medo mogu reći veoma aktivan pas,pogotovo kako dolazi ljepše vrijeme,a opet mu se nokti ne troše onako kako bi trebali.
animal - Srijeda 19.04.2006. 21:51
Subject:
ove moje su puno aktivniije (točnije, hiperaktivne) nego pas kojeg sam prije imala, pa ipak stalno moramo rezati nokte Sad
Anonymous - Nedjelja 23.04.2006. 10:14
Subject: Re: Nokti?
VlatkaC. piše:
Imam labradora starog 4 god. nokti su mu veliki kada stane šapa tj. prsti mu se rašire. Nokti su mu savijeni i ako mu treba odrezati nokte (a ja mislim da treba) kod koga trebam otići da mu to srede?? Very Happy Cvijet

Sredi to sama. Kupi škare za rezanje noktiju primjerene njegovoj veličini i skrati mu ih sama. Kad režeš nokte radi to tako da mu režeš vrhove noktiju počevši od vanjske strane ukoso prema korijenu nokta na unutarnjoj strani.

Tako ćeš mu omogućiti da ih kasnije prirodnim putem zaobli i izbrusi. Ako pri tome bude nemiran neka ti ga netko pomogne. U svakom slučaju kad shvati da ga to ne boli i da ti može vjerovati kasnije će uvijek biti miran i nećeš više imati problema.
Nix - Nedjelja 23.04.2006. 12:36
Subject:
Pa kad slucajno zareze preduboko i pogodi koju kapilaru ili splet te pocne shikljat krv, vjerojatno ce se primit za glavu i mislit da si je ubila psa taj tren Shocked a da ne govorim ak mu dotakne zivac pa kad baci i nju i skare i sve :kaos:
Vec se o tome pisalo, nokte stvarno nije velik problem odrezati ali treba i tu biti oprezan. Za nekoga tko jos nije vidio kako se to radi i nema iskustva s tim bi ODLAZAK VETERINARU bio najbolje rjesenje. A nokte treba odrezati ako su preveliki.
animal - Nedjelja 23.04.2006. 18:41
Subject:
Definitivno odi veterinaru ili negdje prvi put, bolje da vidiš prije nego što se u to upuštaš sama jer kao što Nix kaže, stvarno zna gadno izgledati ako zarezeš živac.
Nije to nikakva mudrost, ja stalno sama doma režem nokte i psima i macama, ali prvi put mi je ipak pokazao netko tko zna
Anonymous - Petak 28.04.2006. 0:17
Subject:
Kad odeš veterinaru nakon što on odreže nokte na jednoj nozi ti pred njim to napravi na svim ostalima kako bi te on mogao korigirati. I da ne zaboravim. Radi se o tome da ti u početku, dok si još neiskisna, i škare mogu zadavati problem pa je najbolje da sve to obavite tvojim škarama kako bi bilo što manje nespretnosti.
Ajka - Utorak 29.08.2006. 14:45
Subject:
ja ajki i nemoram šišati nokte jer ona puno trči tako da ih sama troši Big smjesak
pachino - Četvrtak 02.11.2006. 10:00
Subject:
Što se tiče skraćivanj(rezanja)noktiju kod pasa mnogi se ovde slažu da treba biti više nego oprezan.Kod belih noktiju i nije nekakav problem jer se tačno vidi dokle dopire živi deo, ali kod crnih već jeste problem.Oni manje iskusni iz straha odsecaju sam vrh nokta, jedva da nešto i odseku, ali to je nedovoljno, oni iskusniji znaju da moraju da oseku na pravu dužinu tj.do blizu živog dela nokta, pa ne retko im sa omakne pa zaseku i taj živi deo, što boli više nego oko, a plus još i krvari i to ne malo.
Kako da vam pas uvek ima bezprekorno uredne(ultrakratke)nokte a da ga apsolutno nikada ne povredite? Nemojte mu nokte seći nikakvim škarama već mu ih izbrusite komadom sredje grubog brusnog papira.Sada će mnogi da kažu kako je to kod njegovog psa ne moguća misija.Da vas uverim da to nije tako je činjenica da ja svim mojim psima tako radim već daset godina, a imam ih deset.

Kai - Četvrtak 02.11.2006. 10:42
Subject:
hm to jos nisma cula ali nokti s esisaju onim psima koji stoje u kuci..kai je vani i trosi ih ja nemam briga s time!
Ajka - Četvrtak 02.11.2006. 10:49
Subject:
ja ajki moram šišati nokte jer u zadnje vrijeme joj se baš i ne trči
e sada dali da kupim one škarice i da joj ih sama šišnem ili da odem vetu Confused
Lucky - Subota 30.12.2006. 20:53
Subject:
A znate li kad se prvi put mogu rezati noktici? Ovaj moj mi sve izgreba... Big smjesak I lice i vrata i ruke i parket...A jos kad hoda...pa se sve cuje...Komcije ce poludit? Smile
dunja1205 - Četvrtak 04.01.2007. 8:16
Subject:
Nista ne brini, tako je i Lordi sve derao Big smjesak dok nije krenuo u setnju, a onda su mu se spontano pocele ajd da kazem turpijat Smile, valjda od betona i svega, jedino ako tad vidis da je opet bas grozno odrezi, mi Lordija evo stvarno nemamo potrebe kako seta...
LaRa.2311 - Petak 06.04.2007. 0:14
Subject:
Dunjice, kad je Minnie bila malena i krajem ljeta nije smjela izlaziti vani, poslije je dosla zima i morali smo joj noktice rezati. Ja sam joj svake sedmice rezala po milimetar bukvalno. Sada kako damica seta po asfaltu, tako su se noktici lijepo oblikovali i nisu ostri, a nisu ni predugi. Jedino sto npr Lordonja zbog svoje tezine mozda vise tupi noktice nego minnie. Ali ja sam zadovoljna, mi ovdje imamo samo jedan pet shop u kojem se noktici rezu, a ja sam opet misljenja da cu ja bolje pripaziti ako ja rezem noktice nego tamo neko....
Kod nas je problem jos i to sto su njoj nokti crni, pa onda moram extra paziti da ne zarezem zivac, ali evo mi smo se pravo ustelili u cijelu tu pricu.
frederick - Petak 06.04.2007. 9:39
Subject:
ja svom fredimurezem noktice svakih mjesec dva,po malo,zato sta ima samo tri kile pa od trcanja i setnje se nista samo ne uradi...

u pocetku me je bilo strah da mu ne zarezem zivac ali se vremenom valjda ispaksiras Wink
Viggo - Srijeda 16.01.2008. 10:53
Subject:
Samo sam jednom pokusala sama da mu noktice odrezem (specijalnim skaricama za pse) i nikada vise.Mislim da sam se vise ja bojala nego Viggo i od tada jednostavno nazovem i narucim vrijeme u salonu za uredjivanje pasa (kojih je ovdje jako puno) i oni obave sve potrebno.....noktice, frizuricu po zelji (sisanje, kupanje...feniranje).
Ne znam kakve su cijene tih usluga na nasim prostorima, ja ovdje za komplet tretman koji sam navela platim 400 SK (to je 40 Eura).
pile - Srijeda 16.01.2008. 13:25
Subject:
Oni neiskusni nikako ne bi trebali sami prvi put rezati nokte svojim ljubimcima.Ja vec dosta dugo imam problema sa svojim psom sto se rezanja noktiju tice-izrastaju prebrzo a setnje joj sigurno ne nedostaje.Jednom ju je cak i veterinar uvrijedio u zivac dok je rezao i od tada mi je savjetovao da kupim brusni papir jer se zaista ne moze utvrditi do koje granice dolazi zivac unutar nokta.Objasnio mi je da kako raste nokat tako se i zivac produzava kroz njega.I tako sad lijepo uzmem brusni papir i nemam problema.Cak mislim da joj se svidja jer zaspi dok ja to radim,kao kod pedikera Smile
lu_gi_ka - Srijeda 16.01.2008. 13:40
Subject:
e znam da je pitanje priglupo al kak to radis mislim di brusis???
pile - Četvrtak 17.01.2008. 4:06
Subject:
Very Happy
Nista komplikovano,pas lijepo legne,brusni papir u jednu ruku a sapu u drugu ruku a onda nokat po nokat skracujes.Skracujes naravno od vrha nokta kao kad turpijas vlastite nokte.Nemoj kupiti mekani brusni papir kao ja prvi put jer s njim mozes skracivati do sutra a jedva da ce se ista primjetiti Smile Uostalom pachino je postavio i sliku brusnog papira,vidis kako izgleda,odes u trgovinu i trazis srednje grub brusni papir i to je to.Svakako ispod sape postavi neku krpicu jer dok skracujes nokte oni se pretvaraju u prah i rasipaju se okolo.Pozdrav.
lu_gi_ka - Četvrtak 17.01.2008. 13:34
Subject:
puno hvala Pile
Smile
eowyn - Subota 01.03.2008. 20:44
Subject: Re: uređivanje noktiju
...Kada sam imala ženku yorksire terriera,vodili smo je u frizerski salon za životinje koji je povezan sa veterinarskom ustanovom... Smile
Moni - Utorak 03.06.2008. 20:48
Subject: Kandžice maltezera
Molim savjet. Dakle, imam onu spravicu za rezanje kandžica i sama sam pesi (moj slatki maltezer) rezala kandžice, jer nije volio da mu to veterinar reže. No prije otprilike godinu dana zaboljelo ga je kada sam mu rezala i od tada baš nije jako sretan kada mu hoću skratiti kandžice. I sad ne znam kako tu akciju odraditi, jer bojim se da bi me mogao gricnuti, ako se uplaši...
Kako vi to rješavate, ako je netko imao sličan problem neka mi javi? Jer radije bih mu ja rezala, nego ga vodila na rezanje kandži kod veterinara, jer veterinara baš i ne voli... Savjet molim!
ljaksic4 - Ponedjeljak 21.12.2009. 11:14
Subject: rezanje noktiju
moj lab ima poduze nokte ,vidim da mu se vec malo zna sklizati ...ne previse ali .....kupila bih skarice bas za pse i sama ali su mi mnogi rekli da bolje ne ...da bolje da vet to napravi ...............tako da sam ipak odlucila to obaviti kod veta ...e sada koliko to cca moze kostati ...mislim da nije neka bijesna cifra za nokte odrezati ......... Eek
ljaksic4 - Petak 08.01.2010. 0:42
Subject: rezanje noktiju
koliko vam vet naplacuju rezanje noktiju ...............npr labradorima Big smjesak
Winston - Subota 09.01.2010. 21:30
Subject:
Vrte se cijene oko 40ak kuna
Tinaya - Nedjelja 10.01.2010. 2:01
Subject:
kod veta besplatno, ali ugl je to posao groomera i to je uračunato u cijenu groominga
ljaksic4 - Nedjelja 10.01.2010. 19:01
Subject:
sutra mi vet dolazi sa g.o. pa cu ici i nek mu reze nokte makar kostalo ...xy kn jer sad vec stvarno sklize i po parketima i po plocicama i cak linoleumu ali kad ih pogledam nisu tooooliko veliki ali ocito mu smetaju ........
Tinaya - Ponedjeljak 11.01.2010. 0:54
Subject:
hehe jasno mi je tko ti je vet, i ja čekam da se vrati sa godišnjeg. Kada je mojem psu rezao nokte nije ništa naplatio, tako da vjerujem neće ni tebi.
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris