Svijet ljubimaca

Ishrana pasa - Što im kuhate- recepti

Anonymous - Srijeda 17.09.2003. 7:19
Subject: RECEPTI
Hm Luce se sjećaš obećanja hm obećala si da kad dođeš u Bosnu da ćeš
objaviti par recepata za pse no ja ih nigdje ne vidim!!!!! Lol
Luce - Srijeda 17.09.2003. 8:50
Subject:
u pravu si, jednostvano toliko me okupirali druge teme ali hocu. Jos imam rest za Ljiljanu duzna sam male talianske hrtove i odmah stizu recepte!!!
Anonymous - Srijeda 17.09.2003. 13:15
Subject:
Tesko cekam Luce Smijeh2))...

A u medjuvremenu, evo ovde stranica sa receptima (na engleskom su, zao mi je Tuzan )... samo, izostavite taj bijeli luk koji oni redovno stavljaju u hranu.

http://www.dogpark.com/carerecipe.html
http://www.doggieconnection.com/recipe/
http://www.recipesource.com/misc/pet-food/dog/
www.yorkie.org/supplies/pet_food.html
http://www.dog-diet.com/dog-food-recipes/index.htm
http://www.expage.com/page/petfood1
http://www.thelittlefoxes.net/html/free_recipes.html

....
Mozda nekome pomogne da dobije neku novu ideju Smile...

Sem onog klasicnog: riza + mrkvica + pilece meso (ili govedje mljeveno), koji Filip voli, ali izbira meso Wink, omiljeni mu je mladi sir + riba Smile. Jede voce u malim kolicinama, obozava jogurt, itd.
Luce - Četvrtak 18.09.2003. 8:41
Subject:
molim nekog moderatora da promjeni ime ovomtopicu. Ja cu sada svaki dan pokusat ubacit neke recepte i dati savjete zbog cega je to i to dobro za nase pse.

TIP ZA DORUCAK

zitarice stavim preko noci u vodu, u jutro njih omjesam sa bjelim jogurtom, naseckanim bananom i dadnem dva zumanca i saku mlivenih oracha

orasi - je ogromna kolicina vitamina H -inace biotin
jaja - nikada nedavajte psu bjelanac jer je tezak za njihov stomak, zumanac je jako dobar za sjaj dlake ali i zbog svoje bogatosti zeljeza i vitamina A.
jogurt -je studnica kalcija ali pazite davajte ga cuki samo sa bananom ne sa drugim vocem jer je to pomjesanje dve razlicite stvari i u pseci stomak to neide!!
banan - pas se na njega mora nauciti, jer za njega ima banan specifican miris i okus,banan je izuzetan ima ogromno bogatstvo vitamina posebno draslika /nadam se da se tako kaze/ i vitamina B6.

ili i to je najvise voljeno:
svjezi kravli sir, uz to stavim cornflakes /bez okusa, sto najobicnije/ koje namrvim, dva zumanca, saku grozdica, neko frisko voce /jogode, tresnju,narendano jabuko i kasku meda
grozdice - imaju ogromno bogatsvo svoh vitamina B. B3, B5,B6B12 drugi put objasnim svak vitamin pojedinacno.
med- je izuzetna stvar i brzo cu pisati samo o njemu, jer ima sve sta cuko treba samo se morati davati malo ali stalno
voce -to je najvazniji zdroj vitamina C. vitamin C je jedan od najpotrebnih vitamina i za ljudski i za taj pseci organizam
Anonymous - Četvrtak 18.09.2003. 9:51
Subject:
WAU WAU nisam imao pojma za doručak sad će moj to papati Lol
Moj Boby obožava banane jede ih ko da je majmun Rofl
Anonymous - Četvrtak 18.09.2003. 9:56
Subject:
SJAJNA SI!

Zeljno iscekujemo jooos Smijeh
Doom - Četvrtak 18.09.2003. 10:53
Subject:
Blago vama vlasnicima pasa! Mačke su 100% izbirljive! Nema šanse da bi moj mačak pojeo bananu ili takvo što... Eek

A šta ćeš.... Život je takav.... Smile
Anonymous - Srijeda 01.10.2003. 10:16
Subject:
Luce DI SU TI RECEPTI Ljut Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Ljut Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Ljut Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol
Luce - Srijeda 01.10.2003. 10:52
Subject:
recepte imam ali vreme nestalo!!!!! valja to prevesti na vas jezik! strpi se bice, bice!
Anonymous - Srijeda 19.05.2004. 19:02
Subject: Što im kuhate- recepti
već se puno pisalo o prehrani, što smiju psi jesti a što ne, koja vrsta hrane je najbolja, koliko dnevno im davati jesti...
sve sam to pročitala i mnogo naučila, ali zanima me isključivo ovo: koji su vaši "the best" recepti?
što sve kuhate svojim psima, ali baš sve o tome: jel im svaku vrstu dajete samu ili miješate više njih, dodajete li im nešto
posebno u jelo (ako da, šta točno, u kojim količinama), koju kuhanu hranu psi najviše vole, šta je posebno dobro i
zdravo za njih? ...znam,pitanja i pitanja, ali to me najviše zabrinjava jer želim da mom budućem psu (nadam se će
roditelji održat obećanje) ništa ne nedostaje, a posebno mi je važna zdrava i uravnotežena prehrana.

pls, pišite sve vaše "recepte", to mi je jaaako važno.
ili (ako je već pisano isključivo o tome kako im i što pripremate) molim,
uputite me na pravi topic. Very Happy
TINNA - Četvrtak 20.05.2004. 7:49
Subject:
Već sam to nekome napisala al ne znam gdje , predivni recepti postoje na www.balkancinology.com , tamo ti je sve u količinama za jednog psa !
Ja svojima kuham ali u ogromnim količinama jer ih je više , a kad dajem samo jednom odraslom npr labradoru , to bude oko 0,50 - 0,75 dkg mesa + 1 - 1,5 l priloga .
Skuham meso zajedno s rižom ili tjesteninom , pred kraj ukuham palentu i mekinje i dodam naribanu mrkvu ili svježi špinaz , blitvu ...
Kad je mlako dodajem sol , riblje brašno , ljusku od jaja , ponekad svježi žumanjak , malo sojinog ili maslinovog ulja ........
Jednom tjedno dobiju klasično tjesto sa sirom , malo slanine , to isto i mi jedemo . Tako i palenta s jogurtom .
Anonymous - Četvrtak 20.05.2004. 20:25
Subject:
hvala TINNA. iskreno, nisam za ovu stranicu ni znala da postoji.
zbilja sam našla sve što mi treba. super je! Very Happy
Anonymous - Petak 21.05.2004. 14:57
Subject:
evo, kopiram par recepata ovdje, možda nekim početnicima isto dobro dođe...:

Meso, riza i povrće

Potrebni sastojci

Mjere će svakako zavisite od veličine psa, pa ću ja ovdje napisati u omjerima ...

1/3 rize
1/3 mesa (goveđe ili pileće)
1/3 raznovrsnog povrća (mrkvu ne zaboravite )
malo peršina

Priprema

Skuhati dobro rizu. Povrće i meso ne morate dugo kuhati. Dovoljno je da povrće malo omekša, a za meso, tek da budete sigurni da su uništene moguće bakterije.

Pomiješajte sve zajedno i kad se ohladi poslužite .

Mala tajna: Čuko će zasigurno pokušati probirati meso - moj to radi - pa isitnite meso i dobro ga smiksajte sa povrćem i rizom, tako da jede cijelu masu.

Riba

Sastojci

riba (tuna je idealna )
nemasni jogurt
peršin
malo sira za ukus

Priprema

Skuhajte ribu tako da možete odvojiti meso od kosti. Očistite je dobro od kostiju. Dodajte malo jogurta i peršina, i naribajte sira. Dobro zamiješajte i prava poslastica je tu

Doručak - jaje, med, jabuke i mladi (nemasni) sir

Priprema

izmiješajte dobro žumanjak od jajeta sa mladim sirom, pola žličice meda i četvrtinu slatke ribane jabuke. Izvrsna i zdrava poslastica.
Količine namirnica povećajte po potrebi.

Kuhana jetrica

Skuhajte količinu jetrice dovoljnu za obrok vašeg psa. Sitno je isjeckajte, pa dodajte preko origano. Smiksajte u to i mrvicu starog kajmaka, tek da blago zasoli masu.

Najobičniji doručak: svjezi sir sa žumanjkom, grožđicama i bananom

Tip za doručak: jaja - nikada nadavajte psu bjelanca jer je težak za njihov stomak, žumanjak je jako dobar za sjaj dlake ali i zbog svoje bogatosti željeza i vitamina A.
jogurt –ja bogat kalcijem, ali pazite, davajte ga psu samo sa bananom ne sa drugim voćem

Još o zdravoj hrani:
svježi kravlji sir, uz to cornflakes /bez okusa, sto običnije/ koje treba namrviti, dva žumanca, šaku grožđica, neko friško voće /jagode, trešnju ,naribanu jabuku i žlicu meda
grožđice - imaju ogromno bogatstvo svih vitamina B. B3, B5,B6B12 drugi put objasnim svaki vitamin pojedinačno.
med- je izuzetna stvar, jer ima sve što čuko treba samo se morati davati malo ali stalno.
voće -to je najvažniji zbroj vitamina C. vitamin C je jedan od najpotrebnijih vitamina i za ljudski i za taj pseći organizam.

Very Happy Very Happy Very Happy
Anonymous - Petak 21.05.2004. 19:35
Subject:
Ovo su odlični recepti ja sam si ih već kopirala s tog foruma.

No nisam nigdje našla količine (ili možda nisam dobro čitala???)

Dakle moja Lora ima cca 7 kg i 9 mjeseci. I ja se uvijek bojim dajem li joj premalo ili previše hrane???

Zna li netko koliku bi joj količinu (može i omjere mesa , povrća i priloga) trebala davati dnevno?
Anonymous - Subota 05.06.2004. 10:27
Subject: Pitanje i recepti
Koliko od vas kuha svojim psima. Kakva je to hrana? Koji su stastojci i u kojim omjerima? Mješate li više vrsta mesa kada kuhate ili samo jedno. Da li se pridržavate te hrane ili često izmjenjujete meni?

I najvažnije pitanje: Kako ste zadovoljni s takvom prehranom?
Anonymous - Subota 05.06.2004. 14:57
Subject:
Ja kuham svojoj Lori. Ona je mala, jede ko ptičica i to stvarno nije problem.

Što se sastava tiče, kombiniram. Uglavnom skuham veću količinu pa zamrznem, tako da mi traje tjedan, tjedan i pol.
A kuham piletinu, junetinu, pileće želučeke, ponekad jetrica... I razno povrće: mrkva, karfiol, cikla, tikvice... ma sve osim grahorica (iako je jednom dobila i grašak i nije bilo problema)
Točan omjer ti ne znam reć, koristim se "odokativnom" metodom, prevladava meseko cca 70%. I naravno kasnije u hranu dodajem žgance, rižu ili zobene pahuljice.
Zaboravih reć da kad je meso i povrće kuhano sve zajedno izmeljem u multipraktiku jer moja gospodična inače ispljune sve što nije meso Lol

Naravno ponekad takav obrok zamijenim svježim kravljim sirom, jogurtom ili AB kulturom, zobenim pahuljicama, ribom (uz koju čak uspije pojesti i ribanu sirovu mrkvu)...
Što se zadovoljstav tiče: nemrem bit sretnija; ona obožava jest kuhano, jedva dočeka da joj spustim zdjelicu i dozvolim klopu, stolica je više nego dobra i redovita, prestala se perutati (imali smo velikih problema s time), čini mi se da joj i dlaka manje otpada, a o sjaju neću ni govoriti.

Kosti joj nikakve ne dajem (ni kuhane ni sirove) jer odmah povrati i dobije proljev.
Mary - Srijeda 16.03.2005. 11:36
Subject: Šta kuhate?
Zanima me sta kuhate pesekima?Znam da ne smiju zacinjeno,da im se kuhaju meseko,povrce,riza tjestenina,ali imaju li kakvi dobri vasi recepti...
TINNA - Srijeda 16.03.2005. 12:01
Subject:
Pošto ja imam više pasa ne bih znala dati recept po količinama hrane nego ću napisati par načina kako priprema obrok , a znači količinu odredite sami .

Iznutrice 1.
- grkljane , plučice , srca , bubrezi , malo slezene ... isjeckati i vrlo kratko popržiti na malo crvenog i bijelog luka , dodati nasjeckanu mrkvu
- posebno kratko skuhati vrlo gustu masu od palente i posija , sve izmješati

Iznutrice 2.
-skuhati tjesteninu , pred kraj kuhanja dodati sjeckano meso / iznutrice , kratko kuhati pa još u vruće dodati blitvu , špinat ... ja stavljam uglavnom mlade koprive
- to se služi uz gusto kuhanu palentu

Piletina , perad
- rižu staviti u hladnu vodu i kuhati , pred kraj kuhanja dodati isjeckanu piletinu i naribanu mrkvu , kratko kuhati .

Piletina , perad 2.
- piletinu i tjesteninu zajedno skuhati , u vruće dodati špinat / blitvu

Riba 1
- mi koristimo papaline jer su najpovoljnije
- skuhati palentu i u vrelo dodati blitvu i ribu , dalje ne treba kuhati

Riba 2
- isto kao prethodno samo umjesto palente uzmem rižu , umješam ribu , blitvu i zobene pahljice

Mliječni obrok
- palenta prelivena jogurtom
- zobene pahuljice ili cornflakes preliven jogurtom , može se dodati malo oraha ili naribana jabuka ili zgnječena banana
- naše klasično tjesto sa sirom i malo špeka
TINNA - Srijeda 16.03.2005. 12:07
Subject:
Moji psi inače često dobijaju jaja , uglavnom meko kuhana , ili kad znam da su friška onda dam žumanjak sirov bjelanjak kuhan , također se može napraviti klasična tjestenina sa jajima .

Moram napomenuti još jednu jako bitnu stvar , mesa mora biti oko 75 % , znači 3 šake mesa , šaka priloga !
Dakle kad govorim o tjestu sa jajima ili sirom , to ne može biti jedini dnevni obrok za psa , koristim to za štence koji imaju više obroka ili pse koji jedu 2-3 puta dnevno , takav u danu može biti jedan obrok ili mora biti meso uz to !
Mary - Utorak 22.03.2005. 14:00
Subject:
Thanx Wink Ma vise manje znam sve,ali da vidim malo kakve sve receptice ljudi koriste. Smile
surefire - Utorak 22.03.2005. 14:52
Subject:
Idealno bi ti bilo skuhati odjednom veliku kolčinu, pa zamrznuti u porcije, tako sam ja radila prije nego sam počela kupovati BARF za svog psa. Inače, kuhala bih povrće, rižu i neke iznutrice, kupila veliku riblju konzervu od 2 kg, 3 kila junećeg mesa (mljevenog, ne bih ga kuhala, nego ubacila sirovog), zobene pahuljice, sir... Obrok za prste lizati, napravila sam 20 kg za cca 300 kuna, možda i manje.
Anonymous - Utorak 22.03.2005. 15:18
Subject:
ja koristim mikrovalnu za mesne obroke. naime pošto psu manje vremena kuham meso onda stavim (za jedan obrok) u posudu za mikrovalnu sa kašikom vode na 300 gr mesa i to kuham ovisno od debljine komada i vrste mesa između 3 i 8 min. pa mu dodam riže, makarona, palente, nekad i kruha, pahuljica, narendane mrkve, tikvica itd. uglavnom samojedi (a pretpostavljam i drugi psi ne smiju jesti krompir i grahorice. on obožava jaja pečena sa malo mladog sira i kruha, pa u može to špinata. a najviše voli mljeveno sa malo više vode 2 min u mikrovalnoj
Anonymous - Četvrtak 24.03.2005. 20:05
Subject:
ovo moje prase rizu nece osim ako nije skuhana u vodi u kojoj je prije skuhano meso,pa kasnije sve pomijesano.ako odvojeno skuham rizu i meso,isceprka samo meso,a rizu ni primirisat!!
Mary - Četvrtak 31.03.2005. 12:46
Subject:
rottweiler piše:
ovo moje prase rizu nece osim ako nije skuhana u vodi u kojoj je prije skuhano meso,pa kasnije sve pomijesano.ako odvojeno skuham rizu i meso,isceprka samo meso,a rizu ni primirisat!!

Nece ti oni samu rizu.Pa oni su ti mesojedi,a uz nas postali jadnici i svezderi,tako da mu obavezno moras staviti malo mesa da mu "zamirisi"i da ga namamis da to smaze.Inace kazu da psu se obrok mora sastojati 75%od mesa,ali mislim da ne uvijek...jer kako bi onda prezivjeli psi vegetarijanci...
surefire - Četvrtak 31.03.2005. 13:26
Subject:
Jadni ti psi koje njihovi vlasnici sile da budu vegetarijanci...
TINNA - Četvrtak 31.03.2005. 16:44
Subject:
Psu bi puno finije bilo i na 100 % mesa Wink a ne kao kod mog susjeda ... kg suhog kruha namočenog u vodi i žlica svinjske masti , i opet su mu psi debeli Rolleyes ali to ne znači da ču ja to preporučavati dalje ! Ja pišem kako mi radimo i u šta vjerujem !
Anonymous - Četvrtak 31.03.2005. 20:15
Subject:
'Nece ti oni samu rizu.'-nisi me skuzila,Mary.
dam ja njemu rizu i meso,ali ako nisu skuhani zajedno,nego odvojeno,samo meso izabere,a rizu nece ni pogledat.lil' asshole Lol .
Anonymous - Četvrtak 31.03.2005. 20:17
Subject:
'Ja pišem kako mi radimo i u šta vjerujem !'
Lol covjece,ovo zvuci kao poziv na revoluciju iz vrbovca...
TINNA - Četvrtak 31.03.2005. 21:03
Subject:
Onda bih prije rekla poziv iz Osijeka Wink , jer kratko sam ovdje !
Kuhamo preko 20 god i sve je ok s tom dozom mesa , a inače volim pisati samo ono što radim i što sam isprobala , znam i vidim da je i drugačije moguće ali mi se ne čini ispravnim da se psu od 15 kg da 20 dkg riže , 5 dkg mesa i dvje mrkve ... zato jer ljudi uglavnom nemaju sluha radije štence hranim boschom i to dalje preporučavam ... prema mom iskustvu ljudi uglavnom ne znaju napraviti normalan obrok , otud ovo sa 3 šake mesa i 1 šakom priloga !
Sanja - Petak 01.04.2005. 6:59
Subject:
Moj neće rižu ni pod razno. Meso znalački probere a rižu ostavi.

Mi kuhamo ovako.

Meso ( 1 pureči vrat, malo pil. želudaca i malo pilečeg mesa ) stavimo kuhati u malo vode u koju smo dodali malo maslinovog ulja. Doda se jedna mrkva, dvije-tri prokulice, malo prešina i to se kuha dok voda ne ispari, tada se doda 20-tak kockica suhog kruha koji se onda raskaša i popije one fine sokove od mesa. MLJAC! Vjerujte jako je fino, nekad stavim malo više pa dio uzmem sebi jedino što sebi još malo dosolim.
TINNA - Petak 01.04.2005. 8:32
Subject:
Sanja ovaj tvoj način je skroz ok , ja bi samo maslinovo ulje dodala kad je obrok već ohlađen i spreman za jelo !
Sanja - Petak 01.04.2005. 8:47
Subject:
Hvala ti Tinna na savjetu. Prihvačam savjet.
draganica - Nedjelja 10.04.2005. 16:47
Subject:
E sad 1 malo pitanjce, sta se desava sa psom koji je 99,9% mesozder?
Naime moja kuca zaista obozava sirovo meso, ribu, i jedino kuvano sto trpi je piletina i to kad je jako gladna.... Znam da sad mislite jadan pas...
ali ja joj kupujem sve moguce minerale i vitamine bas iz tog razloga sto znam kako je uzasno izbirljiva. Tu i tamo 1x u mesec dana kao nateram je prethodnim izgladnjivanjem da proguta porciju boranije, pirinca(bljak),
sargarepe sa govedinom. Verujte mi svasta sam pokusavala tipa ne daj joj dok dobro ne ogladni i te fore ali ona ce pre da pocne da povraca od gladi nego da jede ono sto nece. I tako u krug kupim joj Royal pa kad dobro ogladni onda malo pogricka granula, generalno je mrsuca i uzasno me nervira sa hranom. Inace je haski od goidinu ipo.
Anonymous - Nedjelja 10.04.2005. 17:47
Subject:
Pogledaj postove o BARF prehrani, vidjet ćeš da se ne razlikuje puno od toga što daješ psu, samo sa dodacima povrća i kostiju.
Nea - Petak 15.04.2005. 23:56
Subject:
Sta je sa hrenovkama? Smiju li ih jesti?
Black Angel's - Subota 16.04.2005. 0:57
Subject:
beba piše:
Sta je sa hrenovkama? Smiju li ih jesti?

naravno Very Happy
Nea - Četvrtak 28.04.2005. 22:56
Subject:
evo ja odlucila kuhat bigiju, pa me zanima jel dodajete kakve vitamnine, kalcij ili nesto slicno jer se bojim da mu ne fali vitamina, a prije nego krenem sa tim sve bi htjela dobro znat.
TINNA - Petak 29.04.2005. 6:18
Subject:
Ne moraš ništa extra dodavati , daj mu svaki 2-3 dan žumanjak sirov , bjelanjak kuhan , pošto je on u razvoju možeš mu sitno stucati osušene ljuske od jaja pa u jedan obrok dnevno dodati malu žličicu .
Eto dobro je maslinovo ulje , riba ... Ako znaš kakvu klaonicu bilo bi idealno da uspiješ donekle redovito dobivati svježi burag .
Nea - Petak 29.04.2005. 8:13
Subject:
bojim se davat sirovo jaje posto je zatoplilo, a po zimi je dobivao sirovo. ja sam mislila normanlno mu kuhat razno meso, ribu, tunu, i sve ovo sto tu pise + razno povrce i jednom tjedno jaje i davala bi one tablete od Gimborna od algi sa 12 vitamnina, to mi je super jer su u biti poslastice pa kad ga ucim nagradim ga s tim.
TINNA - Petak 29.04.2005. 8:44
Subject:
Super Beba , te tabletice su zgodne , ima ih i na bazi bijelog luka , pivskog kvasca ... ne znam čije su ali nađe se na policama u pet centru .
Nea - Petak 29.04.2005. 19:05
Subject:
jel ovo ok? juneca jetra, bubrezi, pluca, junece srce, juneci grkljan, mljeveno purece meso, mlada kokos, iznutrice od konja i ostatci, srdelice, tuna, kravlji sir, bioaktiv, pileci zeludci, hrenovke, piletina? Evo ja bi to kuhala pa me zanima jel to ok? Koje povrce se daje svaki dan? ja bi mu od povrca dala mrkvu, persin, celer, cesnjak, pa drugi dan blitvu, spinat... i jos te tabletice, danas su mi u pet shopu rekli da pas ne bi smio stalno jesti sirovo povrce da mu to nije dobro za probavu.
TINNA - Petak 29.04.2005. 20:46
Subject:
S iznutricama malo pripazi da ti ne dobije proljev , tebi za jednog psa treba vrlo malo jetre u obroku , grkljana odnosno mesa treba biti više nego iznutrica . Češnjaka možeš recimo 1 češanj dnevno za odraslog psa , ja celer ne dajem jer ga ja ne volim , peršinov list daj sirov , isjeckaj pred obrok , mrkve pazi koliko daješ jer mu je dosta četvrt mrkve , netko se zanese pa da mrkve količinski ko i mesa Smile
Nea - Petak 29.04.2005. 22:23
Subject:
puno ti hvala. ok, znaci sve stima, samo manje iznutrica? sto se tice povrca sve dajem sirovo, a mrkvu dam manju cijelu i jedan cesnjak. danasnji obeok je bio riza. zeludci, jedna mrkva, korjen i list persina i cesnjak. jel sta fali? tako bi radila i druge obroke samo bi promjenila prilog i stavila bi recimo blitvu, pa drugi put spinat
agata - Subota 30.04.2005. 8:32
Subject:
Ja mojoj skuham pileće meso, paštu, mrkvu (i ostalo povrće), na kraju malo maslinovog ulja i peršina. Stvar je u tome da mrkvu ne probavi iako je naribana... tj u izmetu ostanu komadići. Je to OK ili??
TINNA - Subota 30.04.2005. 8:46
Subject:
Ajde di su ostali koji kuhaju , nisam ja baš neki stručnjak Lol
Agata ti imaš štene jel ? Možeš joj slobodno davati i junetinu , govedinu ...
A mrkva je dobra i kuhana .
agata - Subota 30.04.2005. 8:49
Subject:
TINNA piše:
Ajde di su ostali koji kuhaju , nisam ja baš neki stručnjak Lol
Agata ti imaš štene jel ? Možeš joj slobodno davati i junetinu , govedinu ...
A mrkva je dobra i kuhana .

Danas ima govedinu, a mrkva i je kuhana.... nikad joj nisam dala sirovu! Confused
TINNA - Subota 30.04.2005. 9:24
Subject:
Aha , znači i kuhana mrkva joj je vidljiva u stolici , za štene je inače dovoljno 2-3 kolutića mrkve i ne bi trebalo biti problema .
Ja sam na cijelo leglo 8 ili više štenaca stavljala 1 mrkvu ili kuhanu ili svježu naribanu .
agata - Subota 30.04.2005. 9:31
Subject:
Stavljam joj 1/4 mrkve... naribane... probat ću tu naribanu još nasjeckat da ju što više usitnim.
Tnx Tinna Very Happy
Nea - Subota 30.04.2005. 22:12
Subject:
danas sam bigiju kupila konjetinu, tj, ostatke, jel to ok? sve je pojeo i stolica je bila normalna, navecer bas i nije nekaj bio lud za hranom, meso je pojeo, a ostatak ostavio na pola pojedeno.
TINNA - Nedjelja 01.05.2005. 7:16
Subject:
Konjetina je odlična ali ima specifičan miris na koji nije navikao , ako imaš prilike daj mu što češće !
Nea - Nedjelja 01.05.2005. 9:10
Subject:
nisam primjetila nikakav miris, ma mogu mu kupovat svaki dan jer su to ostatci, 650 grama sam platila 5 kuna. danas jede rizu, piletinu, mrkvu, celer, persin, cesnjak, spinat i blitvu i jaje i dat cu mu zdrobljenu ljusku od jaja. naravno vise mesa a ovoga po malo.
Lucas - Ponedjeljak 02.05.2005. 10:36
Subject:
A di to kupiš? Shocked
Nea - Ponedjeljak 02.05.2005. 23:08
Subject:
na placu na dolcu. danas sam pricala sa vetom o kuhanoj hrani, on to ne podrzava i kaze da sigurno ima vise vitamina u dehidratu nego u kuhanoj hrani, a meni opet nije jasno kako umjetna hrana moze biti bolja od prirodne i ja sad vise ne znam kaj da radim, jedni pricaju jedno, drugi drugo i vec sam se izgubila u svemu tome. vise mi nis nije jasno.
Lucas - Utorak 03.05.2005. 8:02
Subject:
Idući put pitaj veta onda zakaj i mi ne jedemo dehidrat nego si kuhamo? (ili nam mame kuhaju Wink )
Anonymous - Petak 10.06.2005. 15:10
Subject:
Evo još jednog početnika na forumu i početnika što se tiče pasa Smile

Moje je mišljenje da je bolje da pas jede kuhanu/sirovu hranu nego konzerve ili suhu hranu.

Pođimo od nas samih - što je bolje: gulaš koji sami spremite od sirovog mesa ili gulaš iz konzerve? Sigurno je zdravije ono što sami skuhamo, možemo kontrolirati što je sve u njemu a k tome je i friško pripremljeno, bez konzervansa itd.

Naš peso (ima 9 tjedana) jede uglavnom kuhano - jetrice, grkljane, piletinu, rižu, tijesto, povrće, palentu, jogurt i slično i sve smaže Big smjesak

Tu i tamo dobije hranu iz konzerve/suho.

Imate li još koji savjet kako ga hraniti? Zasad super napreduje Very Happy
freakusha - Subota 11.06.2005. 12:32
Subject:
Probajte od povrća tikvice staviti. Danas Pongo ima pileće bijelo meso sa rižom, mrkvom i tikvicama, obožava to Very Happy
animacanis - Nedjelja 12.06.2005. 21:32
Subject:
Kalle piše:
Evo još jednog početnika na forumu i početnika što se tiče pasa Smile

Moje je mišljenje da je bolje da pas jede kuhanu/sirovu hranu nego konzerve ili suhu hranu.

Pođimo od nas samih - što je bolje: gulaš koji sami spremite od sirovog mesa ili gulaš iz konzerve? Sigurno je zdravije ono što sami skuhamo, možemo kontrolirati što je sve u njemu a k tome je i friško pripremljeno, bez konzervansa itd.

Naš peso (ima 9 tjedana) jede uglavnom kuhano - jetrice, grkljane, piletinu, rižu, tijesto, povrće, palentu, jogurt i slično i sve smaže Big smjesak

Tu i tamo dobije hranu iz konzerve/suho.

Imate li još koji savjet kako ga hraniti? Zasad super napreduje Very Happy

Odlično ga hraniš.Ostani na tome i nemoj dodavati tikvice.
freakusha - Nedjelja 12.06.2005. 22:03
Subject:
Zašto ne tikvice?
animacanis - Nedjelja 19.06.2005. 19:53
Subject:
Tikvice su pune celuloze, a pas ne probavlja celulozu.
Agirl - Utorak 12.07.2005. 9:19
Subject: Mozda OT: Pomoc oko razumijevanja
Bok ljudi,

procitala sam sve recepte tu i na Balkancinology i tamo sam naisla na problem: moze li mi netko prevesti na hrvatski slijedece namirnice:

1.Pirinac (ne mogu se sjetiti sto je to, nekoc sam znala)
2. Keleraba
3. Socivo

Fala!
TINNA - Utorak 12.07.2005. 9:42
Subject:
1. riža
2. nemam pojma , možda celer Embarassed
3. leća , sočivica ...
Sanja - Utorak 12.07.2005. 10:37
Subject:
Ja mislim da je ovo pod 2 Koraba

freakusha - Utorak 12.07.2005. 11:26
Subject:
Je, to je korabica Smile
TORA - Utorak 12.07.2005. 12:20
Subject:
recepti su super! Very Happy

no,imam par pitanja....rekli ste da se nesmije mjesati suho i kuhano,da li to znaci da nesmije dobiti niti malo suhog prelivenog s juhicom u kojoj se kuhala piletina i povrce? mislim i tu piletimu i povrce bi dobio?

nekako nisam ziher da cu pogoditi sve sto mu treba,ima 2 mjeseca i to je jako bitno razdoblje....ako nisam ziher da li da mu idem kuhati ilii bi bilo pametnije da niti ne pokusavam? ili da mu dajem neke dodatne vitamine u slucaju da ne uspijem sve dobro izbalansirati? Confused Question
Strippy - Utorak 12.07.2005. 12:39
Subject:
TORA piše:

no,imam par pitanja....rekli ste da se nesmije mjesati suho i kuhano,da li to znaci da nesmije dobiti niti malo suhog prelivenog s juhicom u kojoj se kuhala piletina i povrce? mislim i tu piletimu i povrce bi dobio?

Smije. Wink

TORA piše:
nekako nisam ziher da cu pogoditi sve sto mu treba,ima 2 mjeseca i to je jako bitno razdoblje....ako nisam ziher da li da mu idem kuhati ilii bi bilo pametnije da niti ne pokusavam? ili da mu dajem neke dodatne vitamine u slucaju da ne uspijem sve dobro izbalansirati? Confused Question

Ma ne moraš se toliko bojati kuhanja. Sve što mu sama pripremiš će biti daleko bolje od dehidrata. Vrlo je jednostavno: 1/3 meso + 1/3 ugljikohidrati + 1/3 povrće i nemreš fulati. Možeš mu kupiti i vitamine (i dat mu pola od doze koja piše na uputstvima za dob i kilažu) jer se kuhanjem dosta vitamina iz hrane gubi. Samo je bitno da ne soliš i ne stavljaš druge začine (pr. Vegetu). Možeš staviti malo mljevene slatke paprike koja je bogata C vitaminom (animacanisov savjet zlata vrijedan Wink )
TORA - Utorak 12.07.2005. 12:51
Subject:
hvala! Very Happy zvuci jednostavnije kada ti kazes! Very Happy

za moju Toru je mama kuhala (ja sam se brinula za sve ostalo)pa mi je ovo prvi put da ja kuham za tako malo bice! Very Happy Very Happy Very Happy

jos jednom,hvala! Very Happy
Anonymous - Utorak 12.07.2005. 14:33
Subject: KOLIČINA HRANE???
Da li postoji neka tablica za štene od 2 mj do odrasle dobi,ovisno o težini,koliko davati hrane u kg.
Zanima me za kuhano i za BARF.

Hvala unaprijed!
TINNA - Utorak 12.07.2005. 15:03
Subject:
Postoje kojekakve tablice koje su totalno bezveze , nije isti metabolizam kod pasa , nije isto kako se pas drži , unutra ili vani , jel ljeto ili zima ...
Jedno leglo jede različito , nije svakome dovoljno jednaka količina ...
Nea - Utorak 12.07.2005. 22:48
Subject:
u kojim sve namirnicama ima kalcija, osim u mlijecnome?
Strippy - Srijeda 13.07.2005. 8:02
Subject:
Kosti Big smjesak
TINNA - Srijeda 13.07.2005. 8:23
Subject:
Ljuska od jaja !
Malo sam surfala ... kalcija ima i u sušenom voću , orasima , zelenom povrću , brokula .
Nea - Srijeda 13.07.2005. 9:35
Subject:
aha, zanima me jer se bojim da ne pretjeram sa fosforom, a da kalcija ne dobiva dovoljno pa da organitam ne pocne uzimat kalcij iz kostiju ili zubi
TORA - Srijeda 13.07.2005. 9:51
Subject:
da li je pametno sada u vrijeme salmonele odustati od jaja i mesa u njihovim obrocima? Question Confused Very Happy
Nea - Srijeda 13.07.2005. 9:53
Subject:
kak ces psu uskratit meso?
TINNA - Srijeda 13.07.2005. 10:37
Subject:
Ja kupujem isključivo domaća sveža jaja od kojih pravimo i krempitu , tako da valjda nisam toliki pehist , a meso ne uskračivati ni slučajno ! Kuhanjem se ubijaju bakterije i virusi .
Anonymous - Srijeda 13.07.2005. 12:49
Subject:
TINNA piše:
Postoje kojekakve tablice koje su totalno bezveze , nije isti metabolizam kod pasa , nije isto kako se pas drži , unutra ili vani , jel ljeto ili zima ...
Jedno leglo jede različito , nije svakome dovoljno jednaka količina ...

Ima li bar nešto orijentaciono?
Nea - Srijeda 13.07.2005. 23:15
Subject:
Tvoj pas bi ti trebao biti pokazatelj, sve ovisi koliko se krece, jeli sklon debljanju i sl. kojeg psa imas?
Anonymous - Četvrtak 14.07.2005. 12:09
Subject:
Blago vama kada im mozete kuhati, ja bi svom kuhala da nije slabih crijeva i slabog zeluca. Cak je i od HRENOVKE pazite od hrenovke kuhane dobio proljev, a sad mi vi recite di je tu logika.
Sanja - Četvrtak 14.07.2005. 12:41
Subject:
Imam i ja takvog doma, ne znam jesi li pročitala što sam ti napisala u topicu o analkama i o tome kako sam riješila problem. I moj je od samo pogleda na neku hranu samo propišao na guzu a sada je ok, a jede samo kuhanu hranu kuhanu samo za njega u čemu ja osobito uživam.
Ako nisi pročitala pročtaj!
Anonymous - Četvrtak 14.07.2005. 14:50
Subject:
http://hrana.com/pt/index.htm

Prehrambene tablice. Ima tačno navedeno koliko kalcija, koliko fosfora, vitamina... meni je strašno pomoglo sa skontam hranu za bolesne bubrege.
kalcija ima u svom zelenom povrću (mahune, špinat, kupus...) i u leći, ali ona ima i puno fosfora
Renata - Ponedjeljak 18.07.2005. 11:12
Subject:
grožđice ? sad mi objasnite to s grožđicama,jer sam na forumu citala da su otrovne za pse i ja ih uporno vadim iz žitarica !
Hvala
Anonymous - Ponedjeljak 18.07.2005. 14:32
Subject:
koliko sam čitala psi se mogu napiti ako previše pojedu grožđica a i svježeg grožđa. niko ne kaže da mu ne možeš dati par grožđica ali ne treba pretjerivati. u tom smislu je i moje pitanje: moj samojed obožava orahe, lješnike, kikiriki. može li se pretjerati s tim? koja je dovoljna količina? mi mu damo samo po nekoliko ponekad ali mu je uvijek malo.
TORA - Ponedjeljak 18.07.2005. 14:55
Subject:
e, kad ne stignem nakupovati i nasjeckati,grozđice,orahe,ljesnjake za dorucak jer se mogu dati muisli? ima sa svim tim unutra. ali me zanima da li je preslatko za stene od 2 mj.?

e,upozorila me veterinarka mog steneta da se piletina moze davati samo 1x tjedno zbog hormona koji su pre jaki za stene! jel to istina????? jel ima jos takvih stvari na koje bi trebala pripaziti???? Confused Confused Confused
Agirl - Srijeda 20.07.2005. 12:22
Subject:
TORA piše:

da se nadovezem na gornje pitanje: sto znaci da ne smijem mjesati suho i kuhano? Question
jel moja 10mjesecna kujica smije dnevno pojesti dva kuhana obroka i jedan suhi? ili to znaci da u kuhanu hranu ne smijem ubacivati suhu? ne razumijem...
ja joj dajem dnevno 2 kuhana i jedan suhi obrok (ili ako nece suhi onda konzervu- sve Eukanuba). Nije bas luda za kupovnom hranom, ali sto cu joj ja Wink

Mozete li mollim pojasniti

Hvala
agata - Srijeda 20.07.2005. 13:16
Subject:
Moja kujica isto jede 2 kuhana i ujutro jedan suhi obrok (dehidrat). Neznam zašto se nebi smjelo davati jedno i drugo, meni se čini da je bitnija stvar ne mjenjati rutinu tj, svaki dan davati jednako.

Mislim nakon 8mj preći na 2 obroka, 1 suhi i jedan kuhani, i kasnije na samo jedan kuhani jer to više voli!
Nix - Četvrtak 21.07.2005. 14:28
Subject:
TORA piše:
e, kad ne stignem nakupovati i nasjeckati,grozđice,orahe,ljesnjake za dorucak jer se mogu dati muisli? ima sa svim tim unutra. ali me zanima da li je preslatko za stene od 2 mj.?

Moras prije svega paziti na to da je pas mesojed, zapravo nije, svejed je ali UGLAVNOM I U VECEM POSTOTKU MESOJED, tako da ne treba uz orashasto voshe zaboraviti na meso Very Happy Dobro provjeri taj muisli da si bas psa ne trujes s nekim chokoladama i sl a ako su samo orasi, suha rizha, banana jabuka i sl. zasto ne bi to jeo Very Happy

TORA piše:
e,upozorila me veterinarka mog steneta da se piletina moze davati samo 1x tjedno zbog hormona koji su pre jaki za stene! jel to istina????? jel ima jos takvih stvari na koje bi trebala pripaziti???? Confused Confused Confused

ovo drugo pitanje je zanimljivo. Istina je da su se u peradarstvu do nedavno koristili hormoni (koristilo se sve i svasta) ali ponajvise hormoni za BRZI rast. Kako bi pile brzo naraslo ti hormoni su se akumulirali u njegovom tkivu/misichima i akumulirani isli u obradu i prodaju.
Ja znam cak i primjere gdje je takva piletina uzrokovala gigantski rast kod djece, pre rano sazrijevanja spolnih organa, znam slucaj curice kojoj su dojke narasle u 8-oj godini zbog te piletine i jos hrpu slicnih slucajeva...... Mada kazu da se danas vise hormoni u peradarstvu ne koriste (a svi znamo da lazu) treba paziti sto jedemo i cime hranimo nase pse...
ako znas podrijetlo piletine s kojom hranis svojeg psa ne trebas se ustrucavati jer piletina je jedan od NAJBOLJIH IZVORA PROTEINA ANIMALNOG PORIJEKLA ZA PSE! Exclamation Ali ako ne znas pdrijetlo te piletine i ako postoji opravdana sumnja u ispravnost tog mesa uchini kako ti je veterinarka savjetovala. Wink
Charlie - Četvrtak 21.07.2005. 14:55
Subject:
To je jedna velika istina. Nitko ne može znati s čime se životinje hrane.
U agronomiji je problem gdje se ističe stajski gnoj kao biološki i jako "zdrav" a nitko se ne pita s čime se stoka hranila!!!!
spackarica - Petak 09.09.2005. 8:47
Subject:
tak ja neki dan kuham svojim nemanima i skužim da nema blitvice... jednostavno smo ju svi zaboravili kupiti... i mislim si ja kaj sad?!?
uglavnom, pošto se onako btw bavim uzgojem ljekovitog i inog bilja, te dosta čitam o tome, sjetim se ja članka koji sam nedavno čitala i upali mi se žaruljica!!!

savršena biljka za zamjenu blitve, ne znam koliko puta hranjivija i što je najbolje - potpuno besplatna!!!! - kopriva!

koprive zaista ima na bacanje gdje god hoćeš!
prije kuhanja navučem rukavice, ubacim koprivu u vrelu vodu na kratko, zmixam sa rižom i ostalim povrćem i pomješam sa mesom...
hehe!

ako nemate dvorište, možete jednom tjedno napraviti izlet u prirodu, nabrati dovoljnu količinu za tjedan dana, baciti u vrelu vodu, razdijeliti na porcije i zamrznuti!

zgodno, jel'?!?
Smile
TINNA - Petak 09.09.2005. 12:08
Subject:
Koprivu koristim oduvjek, najbolje je naravno u proljeće kad je mlada.
Špinat ili blitvu dajem samo onda kad to imamo u vrtu.
Ne znam jeli zamrzavanje ubija sve vitamine, preko zime im dajem samo koprive iz zamrzivača.
Anavi - Subota 10.09.2005. 8:36
Subject: Juneći jezik
Juneći jezik?! Razz
Dobro ili...?
Ima li itko iskustva?
Kako se čisti i priprema?
Da li je to kvalitetno meso?
Je Besi često dajem npr na 2L kuhane hrane šaku mahuna i grašak...
Jako joj se sviđa i ima dobru stolicu. Zašto nije dobro davati psima mahunarke i grašak?
Nea - Subota 10.09.2005. 12:24
Subject:
zato sto napuhavaju i bas sad citam da kod pasmina s dubokim prsnim kosem poticu stvaranje sluzi i povecavaju rizik od nastanka torzije i dilatacije zelidca.
Sanja - Srijeda 25.01.2006. 14:49
Subject:
Primjetila sam da moj Beni jako voli jesti pileće vratove, ali na žalost nisam znala gdje bi ih nabavila jer gdje god bih pitala gledali bi me u čudu. Nedavno sam saznala da ih ima na Dolcu po cijeni nešto manje od 10 kn/kg.
I tako sada ja pri kuhanju kombinram 30 dkg pilećih vratova i 40-tak dkg tečećih jezika i raj. Em Beni uživa u papici em je stolica fantastična.
Naime stariji forumaši se sjećaju da sam oduvijek imala problema s Benijevom probavom, odnosno bio je strašno sklon proljevima. Hrana ista ali svakih par dana proljev. Malo sam sa tabletama probavu dovela u red ali iapk nije bila onako čvrsta kako bi to trebalo. Od kada ima pileće vratove u prehrani stolica je tvrda baš onako ful kako treba.
Inače, Beni voli i juneči/teleči rep, a voli i gazdarica pa se često pridruži točnije bezobrazno ukrade jadnom psu. Sram me bilo.
Sanja - Srijeda 25.01.2006. 15:00
Subject:
Anavi, tek sam sad vidjela tvoje pitanje.

Juneči/teleći jezik ... vjeruj to je čista poslastica za pse. Jeftino a fino. Kako spemati? Pa isto kako bi pripremala junetinu uopće.
Evo da ti pomognem. Ja narežem jezik na kockice te ubacim u 4 dcl vode sa jednom sitno nasjeckanom mrkvom, manjim češnjom češnjaka, metnem malo sitno narezanog peršina te jednu žlicu maslinovog ulja i to kuham nekih pola sata po prilici dok voda ne ispari, tada minutu dvije popržim na maslinovom ulju koje je ostalo na dnu te dodam 20-tak kockica starog kruha od prije dan ili dva, malo promješam i serviram psu. Te kockice kruha upiju sve fine sokove od mesa i mrkve i fine su za poluditi pa ova zločesta gadzarica ubaci koju više da ima i za nju.
ben - Srijeda 25.01.2006. 15:47
Subject:
nana piše:
koliko sam čitala psi se mogu napiti ako previše pojedu grožđica a i svježeg grožđa. niko ne kaže da mu ne možeš dati par grožđica ali ne treba pretjerivati. u tom smislu je i moje pitanje: moj samojed obožava orahe, lješnike, kikiriki. može li se pretjerati s tim? koja je dovoljna količina? mi mu damo samo po nekoliko ponekad ali mu je uvijek malo.

Čitao sam članak na netu (nemam sad link) da su grožđice vrlo vrlo otrovne za psa!!
Čak je veterinar opisao slučaj labradora koji je uginuo jer je pojeo 10 dkg suhih grožđica, grozno nešto.

Nemojte to davati psima. Ako iskopam link stavit ću da vidite.
snoopy - Srijeda 25.01.2006. 15:55
Subject:
Nisu za sve, koliko ja znam, no ima pasa koji su preosjetljivi na njih, isto je sa orašastim plodovima mislim...
ben - Srijeda 25.01.2006. 19:01
Subject:
Evo, našao sam nešto:

http://www.uexplore.com/health/GrapesRaisinsAndDogs.html
Komondor - Petak 27.01.2006. 16:57
Subject: Re: Mozda OT: Pomoc oko razumijevanja
Vezano za celulozu...

Inaće...celuloza je dobra zbog peristaltike crijeva, i salata zelena i povrće ima puno celuloze u sebi koja iz nas izlazi ne probavljena jer nemamo u želuicma (kao preživaći) bakterije koje mogu to preraditi. Ukratko, izlazi iz nas u obliku u kojem je ušla. I onda se lijepše i bolje pokakamo. Samo i jedino zbog peristaltike crijeva je celuloza (tikivice i ostalo povrće) bolje. Treba im se davati i toga par puta tjedno. Ne svaki dan. Eto Smile

-moje stručno mišljenje ko buduće doktorice Cool
Anonymous - Petak 27.01.2006. 19:54
Subject:
ma daj,nisam znao da se psima može davati zelena salata.
kako to misliš bolje se pokakaju? Lol
spackarica - Petak 27.01.2006. 19:59
Subject:
pa, celuloza formira stolicu...

mislim, znam da možda nije mjesto za reklamu, ali mene zaista zanima gdje kupujete meso... čisto da usporedim cijene....
dakle: pileći vratovi, jezici, grkljani, štogod dajete... gdje? i koliko novaca?
Anonymous - Petak 27.01.2006. 20:18
Subject:
ja kupujem pilece bijelo meso i juneci but u ducanu tipa konzum,kaufland.oko 90kn kila piletine i kila junetine zajedno.do sada je jednom dobio srca to je bilo s placa,neznam koliko kosta mislim nesto sitno oko 20kn tata mu je donio.vratove ne dajem
Anonymous - Petak 27.01.2006. 20:55
Subject:
u konzumu teleće srce košta 7 kuna.ne znam koja je količina,ali mom medi još traje. s o obzirom da je mali pas.
bika - Petak 27.01.2006. 21:00
Subject:
zoka piše:
ja kupujem pilece bijelo meso i juneci but u ducanu tipa konzum,kaufland.oko 90kn kila piletine i kila junetine zajedno.do sada je jednom dobio srca to je bilo s placa,neznam koliko kosta mislim nesto sitno oko 20kn tata mu je donio.vratove ne dajem
Ni nemoj mu davati pilece vratove,ajde kod velikog psa mi se cini da moze ali kod malog psa ako te pamet sluzi NECES davati takvu hranu,ja inace zivim na otoku pa imam svog mesara i nama je meso prva liga tako da se ja malo grozim ovih tipa Konzum,Kaufland ,Getro..i da sad ne nabrajam ima ih u Zadru puno i cesto sam po tim centrima,priznajem je dosta jeftinije meso ali...a sto se tice mesa za psa dok smo imali Balta(mjesanac huskyija)njemu sam kuhala i dobivala bi od naseg mesara sve te komadice i kosti a jezik juneci bi platila 15kn,a srce junece 15isto a ovo drugo bi mi dao besplatno (plucica i grkljane i sve ostatke )Pilece kosti i vratove nisam davala psu!
bika - Petak 27.01.2006. 21:04
Subject:
medo piše:
u konzumu teleće srce košta 7 kuna.ne znam koja je količina,ali mom medi još traje. s o obzirom da je mali pas.
to ti se isplati i to je dobro za tvog psica a junece srce je puno vece ja nisam davala Atili ali mislim da nebi bilo lose i to davati kad mu vec kuhate!
Anonymous - Petak 27.01.2006. 21:27
Subject:
ne,ne kuham mu.to mu dam ovako jedanput tjedno.
Anonymous - Petak 27.01.2006. 21:30
Subject:
ja kuham vec 2mj ali je nemo cijeli tjedan ujutro s gustom pojeo royal Eek cudima nikad kraja Crazy
Nix - Petak 27.01.2006. 21:35
Subject:
medo piše:
ma daj,nisam znao da se psima može davati zelena salata.
kako to misliš bolje se pokakaju? Lol

Celuloza se ne nalazi samo u zelenoj salati. Ona je sastavni dio biljaka opcenito. Tocnije listova biljaka, ima je i u travi, pa kad pas jede travu zapravo jede celulozu.
Bolje se "pokakaju" jer celuloza potpomaze peristaltiku crijeva pa na taj nacin i njihovo praznjenje odnosno defekaciju Very Happy
Anonymous - Petak 27.01.2006. 23:49
Subject:
znam da se celuloza nalazi u biljkama.mada ja svom ne bi davao zelenu salatu,jer se u njoj već u sjemenu naleze kojekakvi pesticidi i aditivi.to sam pročitao u knjizi o papigama,a sad za pse i ostale životinje ne znam.
spackarica - Nedjelja 29.01.2006. 9:51
Subject:
pa salatu stvarno nije ni potrebno davati kad ima toliko alternativa... a što se pesticida tiče - tu si u pravu...
čak i ako se daje životinjama, pa i ljudima, potrebno ju je oprati štošto bolje...
tina020 - Četvrtak 02.02.2006. 13:14
Subject:
da li netko možda zna kakav recept da malo udebljam svoju pudlicu koja baš ne voli papati, i napomena kuham joj uglavnom- pa ne znam što bih joj dala da joj pobudi tek. Da li je netko imao sličnih problema? i ako da, kako ste ih riješili?
TINNA - Četvrtak 02.02.2006. 14:25
Subject:
B vitamin kojeg najviše ima u pivskom kvascu odlično otvara apetit.
tina020 - Četvrtak 02.02.2006. 14:34
Subject:
ma i to stavljam, to čak i hoće pojest iz ruke.. kuham joj uglavnom slične recepte koji su ovdje postavljani (kuhana govedina,piletina,puretina+riža, ponekad ribice, povrće je redovito u prehrani, dajem im i voće, maslinovo ulje povremeno preko hrane).. danas sam joj na obrok baš stavila pivskog kvasca, ali nije ni probat htjela.. jedan dan sve fino i lijepo papa, a onda par dana da neće ništa!
Sanja - Četvrtak 02.02.2006. 14:59
Subject:
Tina020

Imam takvog doma i potpuno znam što proživljavaš. Sanjam o psu koji slasno tamani svoju porciju. Rijetki su dani kada sa zadovoljstvom pojede svoju porciju. Večinom je to mrljavljene hrane. I ja kao i ti kuham Beniju, sve same oblizeke koje bih najradije sama pojela. Primjetila sam da jede malo slasnije od kada sam u prehranu uvela pileće vratove, e njih baš voli, prvo se dohvati njih a meso i povrće ostavi za kraj. Kad mu vratovi otvore apetit onda pojede sve. Ja mislim da tu velike pomoći nema, oni jednostavno ne vole jesti. Ista star je ako ne i gora kada smo u viksi i kada je cijeli dan vani, ne samo da nema apetit već tada nema vremena za hranu jer je sve drugo važnije.
tina020 - Četvrtak 02.02.2006. 15:09
Subject:
eee baš to, kao da je sve drugo bitnije od hrane, i ako slučajno netko nešto napravi pored nje dok jede, jednostavno prestane papati.. znači ne mogu ništa protiv toga, a baš je žgoljo.. a imam doma i stariju pesicu kaj sve živo tamani, pa uvijek jedu odvojeno, da ne bi bilo da starija pojede mlađoj.. hvala na odgovoru, bar nisam jedina- znači nemam nenormalnog psa Big smjesak (o tome bi se već moglo raspravljat Lol )
tina020 - Četvrtak 02.02.2006. 15:13
Subject:
možda da probam i sa pilećim vratovima, vidiš to je dobra ideje, jer ja uglavnom dajem čisto meso, a kosti posebno - kosti vidiš voli jest, ona ti je zapravo malo čudo od pesek- voće,povrće sve će to prije pojest nego meso i kosti obožava, to joj uredno dajem nakon jela, jer da dajem prije ništa ne bi pojela. probat ću sa pilećim vratovima, pa javim rezultat!
Sanja - Četvrtak 02.02.2006. 15:21
Subject:
Baziraj se isključivo na pileće vratove, pureči su za pudlicu preveliki i prečvrsti.
tina020 - Četvrtak 02.02.2006. 15:26
Subject:
oke, thank you! Wink
lea_li - Četvrtak 02.02.2006. 21:18
Subject:
Ovo mi tako nevjerojatno zvuči - da peseki neće jesti. Ja imam dvije pinčice od 11 godina i od 4 mjeseca i imam osječaj da će i mene pojest jedan dan, pogotovo mala. Sad je počela kopat i po kanti za smeče, stalno mislim da joj ne dajem dovoljo hrane ali lijepo napreduje i nije žgoljava. Jede dehidrat Hill's puppy tri obroka preliveno s jogurtom i uz to još dobije voća, povrća i kuhane piletine.
tina020 - Petak 03.02.2006. 7:22
Subject:
ah ima ih svakakvih Wink
bika - Petak 03.02.2006. 18:09
Subject:
tina020 piše:
ah ima ih svakakvih Wink
A i ovaj moj ti je takav tako da nisi jedina samo ga ja ne sljivim pa kad ogladni guza da vidis kako se papa,znam ja da mu je dehidrat dosadan pa kad mu skuham to je njemu festa,piletina povrce i riza ,to popapa u sekundi ali ima dana isto ko i tvoja pudlica...a zamisli mi malog ima2,8kg!
tina020 - Subota 04.02.2006. 8:54
Subject:
vidiš sad si me podsjetila da bih i ja svoje čudovište mogla izvagat.. vaga ju en bi ni registrirala Big smjesak
sunsea - Utorak 14.02.2006. 12:58
Subject:
Jel mi može netko reći koju količinu mesa treba skuhati malom peseku za jedan obrok?
Imam shih-tzua starog 4 mjeseca i sada je hranim Premium Belcandom koji jako dobro jede, ali bi joj htjela i nešto skuhati.

Za sada joj nisam davala ništa od naše hrane osim malo AB kulture nakon koje se izbezumi od sreće! Big smjesak
Anonymous - Utorak 14.02.2006. 15:57
Subject:
neznam koliko ima kg.moj ima 4 i dobije obrok od 15dkg u tome je i povrce i riza,a valjda oko 10dkg mesa a ovo ostalo riza i povrce nisam to mjerila Smile
Anonymous - Utorak 14.02.2006. 16:47
Subject:
ja sam medi od jučer uz malo dehidrata Nutro Choic kojeg dobije ujutro počeo davati i sirovo teleće srce u većim količinama nego dehidrat.ja to sve onako iz oka.
navečer dobije mesnato koštani obrok od purisa,također sirov zajedno sa rižom,povrćem...
ja ti količini određujem kao što sam rekao od oka.polazim od toga da im a najviše mesa,pa malo riže i onda ostatak povrće.
Anonymous - Utorak 14.02.2006. 16:50
Subject:
kakav kostani obrok od purisa?nije te strah malo sirovo davati?
Anonymous - Utorak 14.02.2006. 19:44
Subject:
nimalo. teleće srce kupujem u konzumu zapakirano.sumnjam da bi konzum riskirao svoj ugled da se neki čovjek zarazi kojekakvom bolešću.
a taj mesnato koštani obrok kupujem u purisovim dućanima,nema ga nigdje drugdje. ni njega me nije strah dati,ako misliš na salmonelu i e.coli. jer ako pas ima dobar imunitet ništa mu ne može biti.takos am čuo na ljubimcima.
sunsea - Srijeda 15.02.2006. 9:03
Subject:
Ima nesto manje od 3 kile.
Jučer je dobila prvi puta AB kulturu preko suhe hrane i sve je pojela. Ne odjednom, ali kroz nekakvih pola sata.
Kakala je ujutro i bilo je tvrdo kao i inače tako da ću to ponoviti, ali samo jednom dnevno za sada.
Polako ću onda početi i s mesom.
Prije dva tjedna je osjetila miris kulena i skroz poludjela mada ne zna kakvog je okusa...
Very Happy
Agirl - Srijeda 15.02.2006. 9:23
Subject:
medo piše:
nimalo. teleće srce kupujem u konzumu zapakirano.sumnjam da bi konzum riskirao svoj ugled da se neki čovjek zarazi kojekakvom bolešću.

koliko košta to teleće srce?

btw. kakve pse imaš?
Agirl - Srijeda 15.02.2006. 9:33
Subject:
sorry medo, vidjeh sad u tvom albumu da imaš malog pasića Smile
spackarica - Srijeda 15.02.2006. 12:26
Subject:
medo piše:
a taj mesnato koštani obrok kupujem u purisovim dućanima,nema ga nigdje drugdje. ni njega me nije strah dati,ako misliš na salmonelu i e.coli. jer ako pas ima dobar imunitet ništa mu ne može biti.takos am čuo na ljubimcima.

ništa mu ne može biti ni zbog količine hcla... nego, mene zanima kak to izgleda? koliko košta? kaj je unutra?
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:39
Subject:
kila ti košta 7 kuna,a pakiranje je od 2 kile. unutra su kosti i meso(naravno ne ono prvoklasno). teleće srce plaćam 12 kuna.od pola kile.meni tih pola kile traje tjedan dana.
čuo sam da je taj obrok od purisa ok prehrana,naravno s povrćem,rižom...
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:41
Subject:
jel su kosti skroz usitnjene?
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:43
Subject:
da jesu, ali ja one kosti koje nisu dobro usitnjene pokupim i bacim. zapravo nijh ni nema u velikoj mjeri, vise je mesa.
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:46
Subject:
jel pise mozda sastav pa pakiranju,ono da li ima iznutrica ili nesto.cudno mi je malo kak je tak jeftino Big smjesak
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:50
Subject:
ne ne pise. pise samo od sameljevenog mesa(peradi i kostiju). pa kad pogledas i nije bas tako jeftino. meni je jer moj medo ne jede toliko, ali neki psi koji jedu do 1 kilu hrane na dan...
sunsea - Srijeda 15.02.2006. 14:51
Subject:
Jel se srce zamrzne ili ga držiš u frižideru dok ga ne potrošiš?
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 14:55
Subject:
sunsea piše:
pretpostavljam da se moze zamrznuti,ja teleci jezik tako spremam.na kockice i pakiram za po 1 obrok Smile
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:00
Subject:
medo piše:
ne ne pise. pise samo od sameljevenog mesa(peradi i kostiju). pa kad pogledas i nije bas tako jeftino. meni je jer moj medo ne jede toliko, ali neki psi koji jedu do 1 kilu hrane na dan...

da kuzim ali kila piletine dode oko 30kn Wink di su ti purisovi ducani?
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:01
Subject:
zoka piše:
sunsea piše:
pretpostavljam da se moze zamrznuti,ja teleci jezik tako spremam.na kockice i pakiram za po 1 obrok Smile

upravo to. izrežem ga na komade i u vrečice za zamrzavanje i u škrinju, i svaki put kad mu dajme samo odledim. zoka gdje ima za kuptit teleci jezik, to nisam nigdje moga naći.
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:02
Subject:
purisovi dućan imam kod sebe na tržnici(u dubravi).
sunsea - Srijeda 15.02.2006. 15:13
Subject:
I ja sam iz Dubrave i znam za taj dućan.
Baš ću pogledat ovaj vikend! Smile
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:14
Subject:
ooo medo pa mi smo susjedi!di si u dubravi?meni ti je tata kupio jezik na placu u dubravi
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:21
Subject:
i ,sunsea isto,dobrodosla Wink
spackarica - Srijeda 15.02.2006. 15:38
Subject:
medo piše:
kila ti košta 7 kuna,a pakiranje je od 2 kile. unutra su kosti i meso(naravno ne ono prvoklasno). teleće srce plaćam 12 kuna.od pola kile.meni tih pola kile traje tjedan dana.
čuo sam da je taj obrok od purisa ok prehrana,naravno s povrćem,rižom...

mmm, pa to i nije tak skupo!!!
baš bum pogledala u svom purisu!
hvala medo Smile
sunsea - Srijeda 15.02.2006. 15:47
Subject:
To je blizu.
Znala sam tamo viđati jednog maltezera dok sam išla u jutro na posao, a sad sam čula od veterinarke da ima još jedan u našoj ulici, Sjeničarskoj.

Minnie ima 4 mjeseca pa ne znam dal je prerano da joj počinjem davati meso?
Anonymous - Srijeda 15.02.2006. 15:57
Subject:
sunsea piše:
To je blizu.
Znala sam tamo viđati jednog maltezera dok sam išla u jutro na posao, a sad sam čula od veterinarke da ima još jedan u našoj ulici, Sjeničarskoj.

Minnie ima 4 mjeseca pa ne znam dal je prerano da joj počinjem davati meso?

ja mislim da nije,sad nisam sigurna za sirovo ali kuhanu piletinu,junetinu moze.
sunsea - Srijeda 15.02.2006. 18:30
Subject:
Valjda ćemo se jednom naći svi na pola puta da nam se peseki upoznju Smile

Probat ću sad za početak s kuhanom piletinom i njenom suhom hranom.
Tinaya - Četvrtak 16.02.2006. 0:34
Subject:
Hej people, jel' dajete svojim pasićima pureće vratove?? Sony ih OBOŽAVA, u obrok mu stavim jedan do dva vrata. No stvar je u tome, ako mu narežem vrat na dijelove (onako kako se sami prelamaju) i pošto je u hrskvaici mala košćica on to samo proguta, tako da mu onda dajem cijeli vrat pa neka ga gricka, ali i tada mi se čini da ga baš ne samelje koliko je halapljiv. Pošto je on mali (Sony) da li mu te košćice mogu smetati za crijevca?? Confused Malo me strah mu to davati, a on to tako voli.
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 7:16
Subject:
ja to medi nikada nisam davao,i +z razloga što ih nigdje nisam našao,nadam se da ću uspjet naći. neki te vratove melju,mislim da je to sigurnije nego mu dato onako u komadu da gricka.
spackarica - Četvrtak 16.02.2006. 7:49
Subject:
pa za male peseke bi možda bilo bolje ono što je medo preporučio...
medo, pureće vratove imaš u perutnini, a i u purisu...
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 19:45
Subject:
ja to ne dajem jer neznam kako ih samljeti na tako male komadice Shocked
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 19:49
Subject:
nakon ptičje gripe,evi i kravljeg ludila.
čovjeku bi izgleda bilo najbolje da pređe na vegeterijanstvo,samo što to naši lpsi ne mogu.
Tinaya - Četvrtak 16.02.2006. 20:52
Subject:
Do sada sam mu dala te vratove samo 2 puta, nije imao nikakvih smetnji, dobro su bili skuhani, no bolje onda izbjegavati.

Medo, imaš za kupiti u mesnici i mesno-koštani mljeveni obrok od pure, kg je 16 kn (negdje 18. Pureće vratove baš i nema svugdje, ali možeš naručiti u mesnici. Wink
Anonymous - Četvrtak 16.02.2006. 21:43
Subject:
ne znam da li misliš pod ovo pure kao puris.ali ja u purisu plaćam 2kg 14 kuna.medo ga jede od ponedjeljka i jako ga voli.uz to mu uvijek dam ili rižu ili palentu jer mu stolica nije baš dovoljno tvrda nakon tog obroka.a kako ujutro dobiva teleće srce s dehidratom,stolica je ok.
Renata - Srijeda 22.02.2006. 9:52
Subject:
ja skuham vratove u komadu,jer moj proždrljivac također samo gutne nasjeckano,ovako mi se cini da nešta uspije i prožvakati,nisam primjetila da ima problema sa kakicom,za sada je bilo sve ok.
spackarica - Srijeda 22.02.2006. 10:36
Subject:
medo, mislim da je ptičja gripa najmanji problem za peseke (a i za ljude) u prehrani. pogotovo ako meso skuhaš.

eto, ja svojima dajem vratove neko vrijeme, ali oni ne čine cijeli mesni obrok.
recimo - pola vratova (pureći, pileći, što već nađem) i pola jezika, srca ili što već... i stolica im je fenomenalna!
Anonymous - Srijeda 22.02.2006. 11:32
Subject:
ma ptičja me gripa najmanje brine.sumnjam da bi u mesnici prodavali neku perad zaraženu virusom ptičje gripe.
ja MKO od pursia i pureće vratove dajem sirove.stolica je sad super,valjda je to bila neka prilagodba.
u konzumu sam vidio jezike,ali sam od kile,to mi je malo previše.ja sve kupujem od pola kile.pa po potrebi dodajem još.
spackarica - Srijeda 22.02.2006. 11:38
Subject:
čuj, to možeš zamrznuti.
sunsea - Petak 24.02.2006. 10:01
Subject:
Minnie je jučer dobila prvu pravu kuhanu večeru! Smile

Pola kile pilećih prsa, jedan manji karfiol, tri manje mrkve i rižu sam skuhala, smiksala i podjelila u vrećice po 10 deka. Ispalo je 8 vrečica koje sam zaledila pa ćemo svaki dan odleđivati po jednu za jedan obrok.
Pojela je sve u pola minute i oblizivala se još idućih deset Very Happy
Anonymous - Srijeda 01.03.2006. 9:01
Subject:
Lilly (moj stari pas) kojeg sam tek rodjeno na smetlistu uzela i odnjela kuci je poce jesti mljeveno mese sa 30 dana.
Predji slobodno na kucnu prehranu. Nadodala sam novi post "sto jesti" sa talijanskim nacinom prehrane (po uputi odlicne veterinarke).
Za sada daj samo piletinu (najprobabljivija) a poslje mozes sve osim svinjskog mesa koje je otrov za pse
Sve najbolje
inana - Četvrtak 13.04.2006. 22:31
Subject:
moja lara obožava smoki.. smijem li ga joj davati samog ili možda u kombinaciji s jogurtom?
bigitina - Četvrtak 13.04.2006. 22:40
Subject:
Kakav smoki?
Anonymous - Četvrtak 13.04.2006. 22:50
Subject:
smoki,koji mi jedemo ja e bih davao psu.vjerovatno mu neće biti ništa od 2-3 ali je bolje ne davati.
lea_li - Petak 14.04.2006. 8:37
Subject:
Ja isto mislim da nije preporučljivo davati smoki psima. Ja vrlo rijetko dam svojim pesicama ali mrvicu, pola jedne bobice baš kad me jako žicaju. To je preslano za pse.
inana - Petak 14.04.2006. 17:42
Subject:
bigitina piše:
Kakav smoki?
bobi flips ... mislim da se tako zove uglavnom dajem joj ga rijetko i to uvrh glave pet komada
dari - Nedjelja 16.04.2006. 23:26
Subject:
Da li se psima smiju davati sparoge? Question

Znam da su inace (za ljude) dobre za bubrege. Ne znam

Ja sam svom dala da proba i jako mu se svidja. Nisam to ocekivala s obzirom da su jako gorke, ali lud je za njima Eek
ESCOBAR - Ponedjeljak 15.05.2006. 1:41
Subject:
ja svome dam ali 2, 3 zalogaja. ah sve sto nije njihova hrana njima je prefino. RECEPT: kupite palamidu i skuhajte u vodi (nezacinjenoj) sa malo mrkve, persina, celera. ocistite palamidu, raskomadajte i stavite u staklenku, natopite razrijedjenim maslinovim uljem i tako imate za svaki obrok. malo komadica palamide, saku rize i njegovu suhu hranu. sve zamjesate i super. moj pablo pada u nesvjest od srice kad vidi da mu to spremam.
YOvana - Ponedjeljak 15.12.2008. 18:21
Subject:
Pitanje jel se kuvana hrana moze zamrznut ?
Jana 10 - Nedjelja 07.03.2010. 21:11
Subject:
Zelimo da našim psima povećao kuvane obroke!Zanima me šta sve od mesa smeju (mogu) da jedu?Kako bi im to pripremali,da li hrana moze da se zamrzne?
Unapred hvala! Smile
Danko - Nedjelja 07.03.2010. 23:27
Subject:
Ja sam par puta zamrzavao hranu..Skuvam za par obroka pa zaledim. Mislim da se moze zalediti jer moj pas odledjenu hranu jede kao da sam je sada napravio..Ne znam..Mozda neki psi nece, moj hoce..
Jana 10 - Ponedjeljak 08.03.2010. 21:45
Subject:
Da li neko ima neki recept za pripremanje kuvane hrane?Pročitala sam ovu temu,i svi recepti su super,ali ima li još recepata? Very Happy
Fili - Ponedjeljak 05.04.2010. 13:46
Subject:
Najjednostavniji recept, a opet zdrav i psi ga obožavaju!

Odete u mesnicu i kupite par kila svinjskih jetrica (oko 7-8 kn kg)
Doma to isječete na komadice i skuhate. Stavite u vrečicu pa onda u škrinju!
Kad god pas treba jest izvadite iz škrinje jetrica i ostavite da se odmrznu (stavite u mikrovalnu). dok se to odmrzava skuhate žgance, rižu, tijesto il tak nešto i pomješate sa jetricama! Moj loki to obožava! Big smjesak
Jana 10 - Srijeda 07.04.2010. 22:01
Subject:
Da li vasi psi jedu pilece zeludce?A juneci jezik?
mom Pongu(dalmatinac) smo to danas skuvali zajedno sa sargarepom i svidelo mu se.Kasnije je 15 min lizao ciniju. Lol Lol Hehehehhehe.....
Stvarno mu se svidelo,pa me zanima kakva su vasa iskustva. Very Happy
Danko - Četvrtak 08.04.2010. 9:16
Subject:
Jana 10 piše:
Da li vasi psi jedu pilece zeludce?A juneci jezik?
mom Pongu(dalmatinac) smo to danas skuvali zajedno sa sargarepom i svidelo mu se.Kasnije je 15 min lizao ciniju. Lol Lol Hehehehhehe.....
Stvarno mu se svidelo,pa me zanima kakva su vasa iskustva. Very Happy

Naravno..To su mojoj Gari omiljena jela..Mislim da su i drugim psima.. Very Happy
labradorica tara - Srijeda 06.10.2010. 9:42
Subject:
[quote="Fili"]Najjednostavniji recept, a opet zdrav i psi ga obožavaju!

Odete u mesnicu i kupite par kila svinjskih jetrica (oko 7-8 kn kg)
Doma to isječete na komadice i skuhate. Stavite u vrečicu pa onda u škrinju!
Kad god pas treba jest izvadite iz škrinje jetrica i ostavite da se odmrznu (stavite u mikrovalnu). dok se to odmrzava skuhate žgance, rižu, tijesto il tak nešto i pomješate sa jetricama! Moj loki to obožava! Big smjesak[/quote

Bok!

nije li svinjetina nesto sto pas ne bi smio imati na jelovniku.
Vlasnici smo male labradorice, stara je 4,5 mjeseci i zaista uzivamo s njom.
Nije izbirljiva u hrani i nekako smo se odlucili da joj kuhamo, a suha hrana i konzerve dobije tu i tamo. Kad smo na putu ili nismo stigli skuhati pa joj famo konzervu. Nije obozavateljica suhe hrane, vecinom se s njom igra. malo sam istrazivala koja je ishrana najbolja za psa i priklonila sam se kuhanoj hrani. Tara jede sve, obozava i voce i povrce i meso. I ne odvaja meso od povrca. U svakom obroku skuham povrce i meso pa kombiniram s rizom, pastom, kukuruznom krupicom. A voce dobije od nas, komadic banane, jabuku, sljivu..... sve sto mi uzimamo damo i njoj.
Pogledala sam na stranici od National Geographic Magazine Canine tabooc i pronasla sto pas ne smije jesti i zasto je to opasno pa se prridrzavam toga.
tina020 - Srijeda 06.10.2010. 9:49
Subject:
ja isto ne dajem svinjetinu već najčešće piletinu, govedinu, pa onda želučeke i tu i tamo jetricu.. uz to dobiju ili rižu ili ričet i povrće (mrkva, brokula i sl.).

ma najbolje vidiš što peseku odgovara po stolici, dlaki i jel mu se sve to sviđa Smile
labradorica tara - Srijeda 13.10.2010. 12:52
Subject: sto kuhamo
bok

do sada nisam kuhala tari jecam, ali kako kazu da je dosta hranjiv sada joj u svaki obrok stavim jednu veliku jusnu zlicu kuhanog jecma. procitala sam da jecam mozee izazvati rijetku stolicu kod psa. tara sad ima nesto mekaniju stolicu nego prije ali ja to nekako tumacim da joj se probava treba naviknuti na novu namirnicu. Prvi dan sam joj dala saku samo jecma da vidim da li ga uopce zeli jesti i zaista je polizala zdjelicu. Question
tina020 - Srijeda 13.10.2010. 13:22
Subject:
ječam je zdrav, samo pripazi na stolicu.. ona bi trebala biti tvrđa kako bi pas dok kaka istiskivao si analne žlijezde (tj. da se one ne bi samo punile i dovodile do upale). Probaj u prehranu dodati i kosti ili dehidrat neki (što ti više odgovara) kako bi stolica bila formirana i tvrda (nije ni dobro kada je pretvrda pa da jedva kaka Big smjesak). Jeste imali kada problema sa analkama?
goya - Srijeda 13.10.2010. 16:09
Subject:
Ječam na probavu psa djeluje istina blago ,ali ipak ima laksativni učinak.
Svom psu nikada nisam u prehranu uključivao ječam, nego samo običnu i divlju rižu.
tina020 - Srijeda 13.10.2010. 16:18
Subject:
istina, mi ga dajemo mojoj pudlici koja ima problema sa redovitom stolicom pa na taj način joj to reguliramo.
labradorica tara - Srijeda 13.10.2010. 17:52
Subject:
Tara je jos mala, tek 4,5 mjesecia. I hvala bogu nikakvi problema. Dobili smo je kad je imala samo mjesec dana i zaista nam je privrzena. Mala veseljakusa. Hvala bogu do sad nikakvih problema.
I naravno dva puta tjedno joj damo kost, jos cu pricekati par dana da vidim da li ce s stolicom sve biti ok.
Tara nikad nije imala pretvrdu stolicu.
Mislim da joj samo treba vremena da se malo privikne.
goya - Srijeda 13.10.2010. 18:19
Subject:
Vrlo vjerojatno nećete ni imati problema, naime kod mladih pasa se zaista rijetko javljaju problemi sa stolicom zbog dodanog ječma u kuhanu hranu..dapače vrlo je koristan.
Lekica88 - Petak 25.02.2011. 12:14
Subject:
Primjetila sam da se cesto spominje zumance, pa me interesuje na koji nacin ga pripremiti.. U mene je zenka zlatni retriver stara 2 mjeseca i 10-tak dana i mogu li njoj vec poceti davati jaje i drugu hranu, a da nije klasicna kupovna za juniore..
tina020 - Nedjelja 27.02.2011. 7:39
Subject:
ja skuham jaje pa dam žumanjak.. neki daju i sirovo..
Danko - Ponedjeljak 28.02.2011. 10:09
Subject:
tina020 piše:
ja skuham jaje pa dam žumanjak.. neki daju i sirovo..

Ja dajem sirovo, jer daje sjaj dlaci i nekako bude mnogo ljepsa..Ali ne cesto, jednom u mjesec dana. Very Happy
ismarvet - Ponedjeljak 28.02.2011. 21:21
Subject:
kad skuhas jaje onda mozes i bjelance dati, samo se mora izbjegavati sirovo...
MisMeggy - Četvrtak 26.05.2011. 10:20
Subject:
Evo ja sem se napokon danas odlucila da cu joj kuhat.
Kao sto sam vec 100 puta rekla da mi za 1 mj dolazi ženka bernskog planinskog psa stara 3,5 mj, koji je za nju najbolji omjer mesa (dag)
ovako mislim ju hranit 3 puta-ujutro- meso(želudci,vratovi,jetra,iznutrice..) s povrćem i 1 jajom
za rucak opet meso s rižom i povrcem i za večeru nesto lakše kao jogurt s malo meseka i mallooo meda???što kažete na to??

samo mi treba podatak-koliko dag-a joj treba mesa pa cu prema tome i povrce smislit kolko cu.
zmaja - Četvrtak 26.05.2011. 11:11
Subject:
http://moj.pet-centar.hr/Psi/Prehrana-stenaca-srednje-pasmine-kuhanom-i-suhom-hranom/-Smjestaj-stenaca-3855.html

evo pročitaj ovo
probat ću naći negdje točne omjere
MisMeggy - Četvrtak 26.05.2011. 18:28
Subject:
Procitala....hvala
Ocekujem odgovor o omjeru.
zmaja - Četvrtak 26.05.2011. 22:47
Subject:
Našla sam zanimljivu stranicu pa ću ti sutra staviti link pošto sam sad na mobu pa ne mogu
Ali trebalo bi ti odgovoriti na sva pitanja jer ima dosta podataka i zanimljivih recepata
MisMeggy - Petak 27.05.2011. 6:53
Subject:
Hvalj Very Happy Very Happy Very Happy
zmaja - Petak 27.05.2011. 10:54
Subject:
http://www.freewebs.com/dog-life0/prehrana.htm

evo Wink
MisMeggy - Četvrtak 09.06.2011. 10:48
Subject:
U vezi prehrane me zanimaju one "tablice" u kojima piše starost psa i kilaža da znam koliku joj količinu moram dati u 1 obroku i imaju li tabilce gdje piše koliko bi psu trebalo davati na dan puta jesti sa 4 mj??? U toj dobi mislim da su dovoljna 3 obroka ili možda 4? Wink
Kristina J. - Nedjelja 14.08.2011. 15:18
Subject:
Malim psima bi trebalo davati male obroke nekoliko puta dnevno.
Kristina J. - Nedjelja 14.08.2011. 15:30
Subject:
[quote="MisMeggy"]U vezi prehrane me zanimaju one "tablice" u kojima piše starost psa i kilaža da znam koliku joj količinu moram dati u 1 obroku i imaju li tabilce gdje piše koliko bi psu trebalo davati na dan puta jesti sa 4 mj??? U toj dobi mislim da su dovoljna 3 obroka ili možda 4? ;-)[/quote]

Mislim da su dovoljna 3 obroka sada dok je još tako maleni :)
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 10:31
Subject:
Hvala na receptima, zapisala sam si neke recepte. Samo bi još htjela dodati nešto na onaj recept sa rižom, mesom i povrćem: ukoliko nemate rižu, jednako tako može poslužiti i tjestenina. Riža je dobra za probavu, međutim može se dogoditi da mu prevše proradi probava.
Wink
Kristina J. - Ponedjeljak 15.08.2011. 11:03
Subject:
[quote="MisMeggy"]U vezi prehrane me zanimaju one "tablice" u kojima piše starost psa i kilaža da znam koliku joj količinu moram dati u 1 obroku i imaju li tabilce gdje piše koliko bi psu trebalo davati na dan puta jesti sa 4 mj??? U toj dobi mislim da su dovoljna 3 obroka ili možda 4? Wink[/quote]

Evo, sada sam naletila na jednu temu "prehrana štenadi, ja barem mislim da se tako zove, zapravo, evo ti link: http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=6599 . I sjetila sam se tebe i tvoga: pitanja da li štencu od 4 mj treba davati 3-4 obroka dnevno? Odi na taj link, i pronađi odgovor koji je napisala Sanja, treba mu davati 3 obroka dnevno sa 4 mj. Wink
zmaja - Utorak 16.08.2011. 10:25
Subject:
moja ima 4 mj i jede 2 puta na dan i sasvim joj je dovoljno
natrpa se toliko da kad bude gotova ima samo jednu misiju, spavanje Lol
Kristina J. - Utorak 16.08.2011. 11:12
Subject:
[quote="zmaja"]moja ima 4 mj i jede 2 puta na dan i sasvim joj je dovoljno
natrpa se toliko da kad bude gotova ima samo jednu misiju, spavanje Lol[/quote]

Lol Lol Lol Lol
Kristina J. - Utorak 16.08.2011. 11:59
Subject:
Evo vam link za jednu moju temu koja je vezana uz prehranu pasa, tako da i uz ovu temu!

http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=27389 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
pesonja - Srijeda 24.08.2011. 12:58
Subject:
Da li dodajete sol i mast kad im pripremate zgance?
Gabi&Tokyo - Srijeda 24.08.2011. 13:50
Subject:
Hi. Sorry što se ubacujem ali...
Moj Bigi ima 2,5 mjeseca. Jučer nam je veterinarka rekla da je za njegovu dob dovoljno 3-4 obroka te da svaka 2 mjeseca smanjujem obroke za 1 dok nedođemo na 2 obroka dnevno. Stoga mislim da su 2 obroka s 4 mjeseca sasvim uredu. No imam jednu prijateljicu koja ima njemačkog špica (malog) od 1 godinu i ona mu još daje 4 obroka.
zmaja - Četvrtak 25.08.2011. 12:02
Subject:
ja u žgance ne stavljam sol, stavim malo u rižu, ali jako malo
a masti stavim samo toliko koliko bi stavila ulja da mi se riža ili tjestenina ne zaljepi za posudu
Astra_Misty - Četvrtak 06.10.2011. 8:45
Subject:
moji psi stalno imaju u zdjelici granule ( royalove) tako da slucajno ne ogladne dok me nema kuci. a kad sam doma onda im eventualno dam laganu kuhanu hranu koju spremam sebi ( riza, piletina, pilece hrenovke, povrce, voce).
Takoder im cesto kupujem psece meso ( npr cesar, pedigre i sl)
Astra_Misty - Četvrtak 20.10.2011. 23:29
Subject:
sto mislite o pasteti za pse ??
moji psi je obozavaju...
Danko - Petak 21.10.2011. 9:11
Subject:
Astra_Misty piše:
sto mislite o pasteti za pse ??
moji psi je obozavaju...

Moj pas je isto obozava..Slucajno sam je kupio jednom da vidim sta je i kakva je..Sad je obozava.. Very Happy Very Happy Very Happy
Astra_Misty - Petak 21.10.2011. 10:21
Subject:
ja sam je isto kupila cisto da vidim o cemu se tu radi...kad ono psi poludili za njom...samo, nisam sigurna koliko je zdrava Sad
Rea 13 - Ponedjeljak 24.10.2011. 8:59
Subject:
Ja svojim psiam kuham rižu,povrće i meso.To jako vole.
FoltosNemo - Ponedjeljak 24.10.2011. 9:29
Subject:
Ja mojima nista ne kuham - dobivaju sirovo govede mjesano meso ( malo kosti, malo tripica, malo cistog mesa) sve zajedno je mljeveno. To tako gotovo kupujem i cuvam u zamrzivacu. Uz to jos dobiju ostatke naseg rucka - rizu, krumpire, povrce. Ponekad dobiju voce, ako hoce. A kad smo kod naseg konja u stali onda se posluze kod njega. Ukradu mu mrkvu ili jabuku i pojedu je. Osim toga im nije zabranjeno pojesti komadice konjskog izmeta - to je za pse u redu ( i potpuno prirodno - sto vazi i za govedi ili ovcji izmet. Druga stvar je izmet macaka ili drugih pasa - to moji ne smiju).
tina020 - Srijeda 21.12.2011. 8:48
Subject:
pesonja piše:
Da li dodajete sol i mast kad im pripremate zgance?

ako već dodaješ onda dodaj stvarno malo jer ni jedno ni drugo nije baš dobro za peseke Wink
surri - Četvrtak 19.01.2012. 1:06
Subject:
da li mi može netko reći da li psu mogu davati pileće kuhano meso - bijelo meso ili baš moraju biti vratovi? nije mi jasno zašto od mesa se daju samo jezik, vratovi i sl? Zanima me da li psi smiju jesti suhe smokve?
Moj pas ne voli bananu koja je alternativa za te vitamine? Da li shih tzu smije jesti palentu?
Astra_Misty - Subota 18.02.2012. 14:19
Subject:
bijelo meso kao sto su pileca prsa je zdravija opcija od nekih masnih dijelova...osobno, preferiram takvu prehranu...manje masnoce
bmwscaner - Ponedjeljak 12.03.2012. 20:38
Subject:
Moj pas je odrastao na Pro Plan hrani u kombinaciji sa svinjskim i govedjim mesom. Kosti i srce jede sirovo a meso prokuham kratko samo da vrenje baci. Kad jede sam dehidrat nije sretan i zadovoljan ako nema mesa tu Big smjesak dnevno jedan obrok od nekih 800-1200 grama i to navecer nakon setnje i onda spava do sljedece setnje i novog obroka nekih 22 sata Big smjesak
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris