Svijet ljubimaca

Pseći veterinarski kutak - Krvava stolica !

Anonymous - Utorak 19.08.2003. 12:06
Subject: PITANJE
Imamo štenca aljaškog malamuta starog 6 tjedana. Primjetili smo da u stolici ima malo sukrvice. Što može bit uzrok i kako ga izliječiti?.
Charlie - Utorak 19.08.2003. 12:08
Subject:
Pod hitno kod veterinara!
Anonymous - Utorak 19.08.2003. 12:53
Subject:
Kao prvo zavisi o kakvoj je stolici rijec?
Imali pas tvrdu ili meku stolicu?
Anonymous - Utorak 19.08.2003. 12:56
Subject:
Tocno, Charlie, odmah veterinaru.

Sto moze biti uzrok? Paraziti (je li ciscen od glista? ako nije ili ne znate, hop u poljoprivrednu apoteku i kupite mu jednu tableticu Pratela, kosta oko 5 kn, a mozda ne bi bilo zgoreg da i onaj tko je bio u kontaktu sa stenetovim izmetom skokne u humanu apoteku i kupi nekakav antihelmintik za sebe, pogotovo za djecu u obitelji), alergije, pogresna prehrana, crijevna infekcija, progutano ostro strano tijelo... to samo veterinar moze odgovoriti.
Anonymous - Utorak 19.08.2003. 13:54
Subject:
Jos samo da dodam da je moj pas imao krvavu stolicu od gastritisa. Krv je nestala sa uzimanjem Gastala ili Ranisana. Kao sto rece Bullmaja, uzroka ima mnogo i to je stvar za veterinara.
Pozdrav
Luce - Utorak 19.08.2003. 14:02
Subject:
Moze to biti nesto potpuno banalno kao promjena hrane koja je prouzrokovala proliv ali moze to biti patlizara ili oboljenje creva.
ako je krv crna znaci stvar je u zeludcu ako je krv crven onda mogu biti u pitanju creva. Ovo je ali samo nagađanje i posjeta veterinara je obavezna, nako morate zavrsiti vakcinaciju tako da jednostavno kod veterinara morate. Odmah ponesite sa sobom uzorak stolice na analizu, ustedite vreme!
Anonymous - Petak 24.10.2003. 13:47
Subject: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sinoć sam dobila dugoočekivanog labradora starog 2 mjeseca i 10 dana. No, jutros sam se neugodno iznenadila opazivši krvavu stolicu i još k tome vrlo rijetku. Mislila sam, možda je zbog promjene prostora i, posebice, hrane, no situacija se na moju sve veću paniku ponovila još 4 puta, danas u toku dana. Inače, kako je moj Frodo poklon, na žalost ne znam kojom je hranom do sada hranjen, osim da je u pitanju dehidrirana hrana. Ja ga hranim K-9 hranom za štence, kojoj pridodajem tablete kalcija za kosti i zube, i to u tri manja obroka. Također, možda je u pitanju i put koji je moje štene prevalilo, jer, naime - u Trogir u kojem živim doputovao je iz Osijeka. Inače, izvrsnog je raspoloženja i apetita, pa se čitav dan tješim da nema razloga za uzbunu, no sa svakom krvavom kakicom moja zabrinutost je sve veća i veća. Toliko sam ga željela, nije valjda ništa ozbiljno? Ljudi, molim vas, pomagajte što prije!!!!Unaprijed se zahvaljujem na svakome odgovoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Galba - Petak 24.10.2003. 13:56
Subject:
Krvava stolica nema nikakve veze sa suhom hranom ili vremenom hranjenja, ona je loš znak - ili je pojeo kost koja je lomljiva, pa mu je oštetila crijeva (mada iskreno za kost čisto sumnjam da je ovdje uzrok)...
Moj savjet: Nermoj gubit vrijeme - TRČI VETERINARU!
I javi nam kako je prošlo!
snoopy - Petak 24.10.2003. 14:17
Subject:
Trci veterinaru!
Tko zna sta moze biti. Nadam se da je sve u redu.
Anonymous - Petak 24.10.2003. 14:31
Subject: Re: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!!
sad sam tek u panici, a moram čekati momka da dodje pošto ne vozim!!!!Frodo je mogao doći u doticaj s kostima, ako je to slučaj šta će se dogoditi?Molim vas odgovorite; izludit ću dok ne odem veterinaru!!!!!!
Galba - Petak 24.10.2003. 14:38
Subject: Re: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!!
zabrinuta piše:
sad sam tek u panici, a moram čekati momka da dodje pošto ne vozim!!!!Frodo je mogao doći u doticaj s kostima, ako je to slučaj šta će se dogoditi?Molim vas odgovorite; izludit ću dok ne odem veterinaru!!!!!!

Smiri se, i meni se jednom desilo da je zbog kostiju imao lagano krvavu stolicu, ništa se ne desi. Prestala sam mu davati kosti, odnosno pazim koje mu kosti dajem.

Možda i nije ništa tako strasšno - koliko mu je jako krvava stolica?
Jednom je moj pas imao stolicu takvu da sam bila uvjerena da je pojeo nešto otrovno, a na kraju se radilo o tome da je pojeo trešnje, pa je stolica izgledala krvava i dobio proljev zbog toga...
Galba - Petak 24.10.2003. 14:39
Subject:
Kako se pas ponaša?
Anonymous - Petak 24.10.2003. 14:44
Subject:
Galba piše:
Kako se pas ponaša?

ponašao se normalno,a sada mi se - nožda i zbog panike- čini da je previše miran. Sigurna sam da je krv u pitanju, a pojavi se bar 4 do 5 kapljica pri svakoj stolici. zvala sam vet.stanicu Trogir, ali oni izgleda popodne ne rade, tj. nitko se ne javlja!!!Ludilo!!!!Šta je bilo s tvojim psom kad je pojeo kost?Jel dobio neku specijalnu terapiju ili šta?Puno ti hvala na odgovorima, totalno sam koma, a nitko me ne razumije.Misle da bez veze paničarim.Želim biti sigurna da je s njim sve ok.
zcc - Petak 24.10.2003. 14:44
Subject:
neznam šta sve može biti uzrok, ali nije sad ni bitno- neke stvari su rezervirane za veterinara. mislim da je sad bitnije da ne paničariš puno- pokušaj za malog frodu bit smirena, da se on sav ne isprepada.. Utjeha
snoopy - Petak 24.10.2003. 14:54
Subject:
Prvo se smiri. Pretpostavi da je najgore, a nadaj se najboljemu.
Najvjerojatnije nije nista strasno, ali uvijek postoji ono ako. O tome nemoj razmisljat. Previse ces uznemiriti psa.
Galba - Petak 24.10.2003. 15:00
Subject:
zabrinuta piše:
Galba piše:
Kako se pas ponaša?

ponašao se normalno,a sada mi se - nožda i zbog panike- čini da je previše miran. Sigurna sam da je krv u pitanju, a pojavi se bar 4 do 5 kapljica pri svakoj stolici. zvala sam vet.stanicu Trogir, ali oni izgleda popodne ne rade, tj. nitko se ne javlja!!!Ludilo!!!!Šta je bilo s tvojim psom kad je pojeo kost?Jel dobio neku specijalnu terapiju ili šta?Puno ti hvala na odgovorima, totalno sam koma, a nitko me ne razumije.Misle da bez veze paničarim.Želim biti sigurna da je s njim sve ok.

Radi kosti nisam išla vetu. Sbve je poslije bilo u redu...
Držim fige
Anonymous - Petak 24.10.2003. 17:06
Subject:
U slučaju unutarnjeg krvarenja veterinar će mu dati terapiju od koje se spriječava krvarenje,nekako na bazi jačeg zgrušavanja krvi.Inekcije se zovu konkavin ili tako nekako.Uz još nešto vitaminskih i za jačanje.Može mu dati i infuziju ako je previše oslabio.
Najčešće su uzrok kosti koje pucaju na ošto(kokošje posebno od batka,ali i mnoge juneće,teleće,janeće)ili neki strani oštri predmeti,staklo,željezo,metal...
Vidiš tebi pas ima krvavu stolicu,kažeš crvenu.Kod kostiju je ćešće da one zapnu na putu do želuca,negdje u grlu i da onda pas ima tamnu,crnu stolicu,a eventualno povraća malo krvi.Pas ima svoju tehniku kako to riješiti.Jedini problem sa tim je baš kod malih štenaca i jako starih pasa.E kad oslobođena kost jednom dođe u želudac,počme njena razgradnja želučanim sokovim i tome je kraj.Jedino ako ti je pas pojeo ogromne količine kosti,pa se stvori totalni začep.Ali to nije kod tebe.
Kako tebi pas ima krvi(crvene,ne crne) u stolici krvarenje mu je negdje iza želuca u crijevima pri kraju probavnog trakta.Inaće bi imao samo jako crnu stolicu šta nije ništa manje opasno,dapaće.Moguće da je dograbio šta oštro.Nažalost psi sve trpaju u usta šta im je zanimljivo,a mnogo toga i
gutaju. Recimo zamiriše im ona oštra folija od paštete iz smeća ili tvrda plastika u kojoj je bilo nešto slasno.
Nemoraš se ništa plašiti,ali ako još nisi išla idi do veterinara obavezno.Ako taj tvoj ne radi,neka otvori,zato i jesu hitni slučajevi,ili idi pola sata do Splita.
Netko je spomenu trešnje.Da ste vidili kakav je tek rezultat kad pas jede ciklu.Da ne znate da se u cikli radi vidili bi straha i panike.
Kažem obavezno idi veterinaru dat će mu taj Konkavin sa pratećim dodatcima i ićeš još 1 ili 2 puta na istu terapiju.
A možda mu se nešto i po putu dogodilo,kakva ozljeda,ili ga je neka budala nedavno udarila nogom...
U svakom slučaju imaš unutarnje krvarenje kojem ne znaš uzrok i moraš ga sanirati.Ne vjerujte uvijek da će sve proći samo od sebe.
Anonymous - Petak 24.10.2003. 19:24
Subject:
Ima li sto novo? jesi li uspjela doci to veta?
Inace, kod infestacijom glistama isto moze imati malo krvi u stolici i lagani proljev... a mislim da je to vjerojatnije nego neka unutarnja ozljeda... ako su gliste, lijepo tabletice i rijesena stvar.
Drzimo vam fige.
Diana - Petak 24.10.2003. 22:42
Subject:
Ajde, molim te javi nam kako je maleni sada, jeste li bili kod veterinara i što je rekao? Da ne bismo ovdje mi dobili zdravstvenih problema od živciranja jer smo sada svi znatiželjni i držimo naravno fige da sve bude ok!
snoopy - Subota 25.10.2003. 12:53
Subject:
Ajde, javi se. Kako mu je? Je li sve uredu?
Anonymous - Subota 25.10.2003. 19:38
Subject:
Zabrinuta pa di si vise?
Sta je bilo malenom? Jel sad sve ok? Nadam se da je. Drzin fige.
Doom - Nedjelja 26.10.2003. 23:26
Subject:
Zabrinuta! Kakav je ishod? Question Question Question
Anonymous - Ponedjeljak 27.10.2003. 8:08
Subject:
Ja imam istih problema, moja malecka ima već tjedan dana dijareju s povremenom krvavom sluzi i prima penciline, ali joj za sada ne pomaže, pa danas moramo ponovno kod veterinara; stvarno ne znam što dalje, već se trebalo smiriti, držite nam fige moja malecka ima samo 8 tjedana...
Anonymous - Ponedjeljak 27.10.2003. 9:57
Subject:
LJUDI, SVE JE - DA KUCNEM TRI PUTA - PROŠLO OK. OPROSTITE NA NEJAVLJANJU, ALI ONAJ DAN SAM IMALA STRKU, A POSLIJE MI JE BILO PROBLEMA S INTERNETOM. PUNO VAM, PUNO HVALA, SVIMA SKUPA, NAJBOLJI STE STVARNO I NEMATE POJMA KOLIKO SU MI ZNAČILI VAŠI SAVJETI. UGLAVNOM, FRODO JE BIO KOD VETERINARA I PRIMIO JE ANTIBIOTSKU TERAPIJU, BIO NA LAGANOJ DIJETI I SADA JE SVE OK. MOŽDA SAM JA I PREVIŠ E BRIŽNA I PARANOIČNA, ALI ČINJENICA JE DA JE IMAO KRVAVU KAKICU I DA NEŠTO NIJE BILO U REDU. U SVAKOM SLUČAJU, BOLJE DA JE ODMAH POSJETIO VET JER IONAKO TKO ZNA IZ KAKVIH JE UVJETA STIGAO DO MENE. GALBA, POSLALA SI MI PRIVATNU PORUKU DA DOĐEM NA CHAT, ALI - NE ZNAM KAKO - NISAM SE USPJELA UKLJUČITI. NIJE MI JASNO. BEZ OBZIRA, TEBI ZAHVALJUJEM NAJ-NAJ VIŠE I NADAM SE DA ĆU POSTATI STALNI ČLAN OVOG PREDIVNOG FORUMA!!!!PUNO PUSA OD MENE I FRODA SVIMA!LOVE U!!!!!!!!!
Anonymous - Ponedjeljak 27.10.2003. 10:43
Subject:
zabrinuta piše:
LJUDI, SVE JE - DA KUCNEM TRI PUTA - PROŠLO OK. OPROSTITE NA NEJAVLJANJU, ALI ONAJ DAN SAM IMALA STRKU, A POSLIJE MI JE BILO PROBLEMA S INTERNETOM. PUNO VAM, PUNO HVALA, SVIMA SKUPA, NAJBOLJI STE STVARNO I NEMATE POJMA KOLIKO SU MI ZNAČILI VAŠI SAVJETI. UGLAVNOM, FRODO JE BIO KOD VETERINARA I PRIMIO JE ANTIBIOTSKU TERAPIJU, BIO NA LAGANOJ DIJETI I SADA JE SVE OK. MOŽDA SAM JA I PREVIŠ E BRIŽNA I PARANOIČNA, ALI ČINJENICA JE DA JE IMAO KRVAVU KAKICU I DA NEŠTO NIJE BILO U REDU. U SVAKOM SLUČAJU, BOLJE DA JE ODMAH POSJETIO VET JER IONAKO TKO ZNA IZ KAKVIH JE UVJETA STIGAO DO MENE. GALBA, POSLALA SI MI PRIVATNU PORUKU DA DOĐEM NA CHAT, ALI - NE ZNAM KAKO - NISAM SE USPJELA UKLJUČITI. NIJE MI JASNO. BEZ OBZIRA, TEBI ZAHVALJUJEM NAJ-NAJ VIŠE I NADAM SE DA ĆU POSTATI STALNI ČLAN OVOG PREDIVNOG FORUMA!!!!PUNO PUSA OD MENE I FRODA SVIMA!LOVE U!!!!!!!!!

Drago mi je da je Frodo bolje Jipiii .Galba mi je rekla da ti pošaljem ono što ti je napisala na chatu na p.m. jer ona nije imala vremena.Jesi li to primila?

ps.kad dođeš skroz do kraja stranice u donjem lijevom kutu piše ti pridružite se chatu.klikneš na to i onda ti se otvori chat.
Galba - Ponedjeljak 27.10.2003. 19:59
Subject:
zabrinuta piše:
GALBA, POSLALA SI MI PRIVATNU PORUKU DA DOĐEM NA CHAT, ALI - NE ZNAM KAKO - NISAM SE USPJELA UKLJUČITI. NIJE MI JASNO. BEZ OBZIRA, TEBI ZAHVALJUJEM NAJ-NAJ VIŠE I NADAM SE DA ĆU POSTATI STALNI ČLAN OVOG PREDIVNOG FORUMA!!!!PUNO PUSA OD MENE I FRODA SVIMA!LOVE U!!!!!!!!!

Ma baš mi je drago da je sve super prošlo, daj pusicu Frodu Poljubac
Za probleme u vezi chata javi se našoj Diani, ona će ti pomoći!
Ostani s nama... Very Happy
Anonymous - Ponedjeljak 27.10.2003. 20:33
Subject:
Zabrinuta, drago mi je da je s tvojim malim pesekom sve prošlo dobro. I ja mi šaljem veliku pusu.
Što se tiče tvoje brige, vjeruj mi, to je normalno. I sama sam friška vlasnica Goldenića pa i ja dižem uzbunu za svaku sitnicu ali bolje spriječiti nego... Smile
snoopy - Ponedjeljak 27.10.2003. 21:50
Subject:
Kakvo olaksanje...
Drago mi je da je sve dobro proslo i da je Frodo dobro.

Beter safe than sory!
Anonymous - Ponedjeljak 27.10.2003. 22:52
Subject:
Drago mi je da je tvoj psic dobro. Ja sam isto nova vlasnica laba pa cesto panicarim za svaku sinicu. Kad smo vec tu recite mi je li normalno da kad pas pojede nesto sto ne bi smio (npr. s poda) ima lagani proljev koji kratko traje. Darwinu se to zna desiti jer je uzasno prozdrljiv i jede sve sta nadje na putu.
Anonymous - Utorak 28.10.2003. 7:54
Subject:
Ja mislim da to sto ima proljev nije nista strasno a i jos je mali da mu stolica bude savrsena.I moj labic kada je bio mali jeo je svasta ali on vecinu stvari koje mu je tesko probaviti povrati.
Anonymous - Srijeda 21.01.2004. 20:19
Subject: stolica
imam malog westija,star je dva mjeseca.

e sad.
on ima stolicu barem jedno 8 puta u 24 sata,nekad ima u njoj i malo krvi.
mi smo pitali ljude od kojih smo ga kupili i oni su nam rekli da je to normalno kod tak malih pasa na toj prehrani.jede 'hills' (nadam se da sam dobro napisala).

molim vas za vase misljenje.
hvala.
Luce - Srijeda 21.01.2004. 21:42
Subject:
KRV u stolici nij eni malo normalna!!! Moras kod veterinara i uzmi sa sobom uzorak stolice da moze provesti analizu. Moze se raditi o unutrasnje parazite ali i o velke probleme.AKo jekrv crna moze biti oboljenje stomaka. AKo je krv jasno crvena moze se raditi o oboljenje creva. U svakom slucaju to normalno nije i ovde ti moze pomoci samo veterinar.

PS: jednom sam se isprepadala da imamo krv u stolici ali radilo se o crvenu papriku koju suprud davao psima. Razmisli sve sto je cuko jeo i pozuri kod veterinara!!! Javi nam!
Anonymous - Srijeda 21.01.2004. 22:51
Subject:
Tako je ....... kao što ti kaže Luce ako je krv onda je to ozbiljno i nije nikako normalno ,a možda je i neško što ti je psić pojeo ..........svakako idi kod veterinara i odnesi uzorak na analizu........
Ja sam ti svog psa hranila s suhom hranom u početku i često je imao proljev ali od kad je na BARF-u nema nikakvih problema .........ali o tome ćemo poslije sad ti mortaš svakako riješit ovo s krvavom stolicom jer to ti može biti opasno ...
Anonymous - Četvrtak 22.01.2004. 8:37
Subject:
Budući sam i sam u fazi nabavke westija, napiši kod kojeg odgajivača si kupila štene da tamo ne uzmem.
To što ti je odgovorio taj uzgajivač svakako nije odgovorno jer ,krv u stolici može značiti velike probleme,a isto tako broj stolica je povećan više nego bi trebao.
Ako su stolice proljevaste LETI VETERINARU !!!
Luce - Četvrtak 22.01.2004. 19:31
Subject:
vec sam zaboravila adresu ali znam da vrhunska uzgajivacnica westija je jedne clanice ovde zove se Tiha, nju kontaktiraj i sigurno ces imati westija prve lige!!!
Anonymous - Četvrtak 22.01.2004. 20:28
Subject:
Moj westie, star 3 mj. isto ima taj problem, s tim da on samo 4 puta obavlja i danas smo zato bili kod veta. E sad, rekla je da to može biti iz više razloga: promjena hrane, okoline, nedavno uzimanje tableta protiv glista ili je stvarno nešto sa želucem ili crijevima. Najčešće su razlozi prva tri. Dobio je specijanu veterinarsku hranu za štence bolesnog probavnog trakta i to bi sad trebao uzimati do pon. Ali, naravno trebala bi otići veterinaru jer bitno je da li je proljev, kolko krvi itd.
Sretno,
Tea Smile
Anonymous - Petak 23.01.2004. 8:49
Subject:
Eh, da zaboravih. Ja sam svog kupila od uzgajivača Branka Vukoje, inače kinooškog suca. Uzgajivačnica se zove VON NIVALDA i stvarno su dobri!Jedini je problem što su iz Vinkovaca. I bit će u Zg na slj. izložbi.
Anonymous - Subota 24.01.2004. 17:33
Subject:
evo-mi smo bili kod veterinara,na oboju-njih su mi preporucili i ovi od kojih sam ga kupila i ovdje sam procitala dosta preporuka o toj ambulanti.

covjek ga je stvarno detaljno pregledao,dao mu isto onu hranu za probavne poteskoce od hillsa,pregledao je stolicu-nema parazita.
dobio je prvo dvije injekcije (prekjucer),jucer jednu i za doma smo dobili neki prasak koji mu moramo dati danas i sutra,a u ponedjeljak opet na kontrolu.
doktor kaze da nije nista tako strasno,ali da ti problemi s probavom mogu biti dosadni dok se ne rijese.

moram vam reci da je danas stanje vec puno bolje.

hvala vam svima!
Luce - Subota 24.01.2004. 20:17
Subject:
bas mi je drago i zbog tebe i zbog cuke! Nadam se da ces nas obavjestavati kako vam ide zajedno dalje!
Anonymous - Subota 07.02.2004. 12:29
Subject: Tragovi krvi u stolici steneta
Ovaj tjedan sam primjetio 1-2 puta crvene tragove u stolici steneta, e sad u pon je bio na prvom cjepljenju protiv stenecaka, hranim ga trenutno Purinom za stence, a dobije i jogurt te kravlji sir(preporuka veterinara), inace stolica mu je jaako razlicita od one normalne do recimo neke mekane koja izgleda ko kravlja ili devina recimo hrpcia, jutros su bile jedno 3-4 hrpice, 2 normlane,jedna ta meksa i pred nama je obavio jos jednu al je samo neka voda buila s tragovima kao krvi...
Inace par je vesel, i ne pokazuje nikakve znakove bolesti..
Anonymous - Subota 07.02.2004. 13:01
Subject:
Čim dođe do bilo kakvog krvarenja, pa uključujući i krv koja se pojavi u stolici ili prilikom mokrenja, najbolje što možeš napraviti je otići veterinaru
Anonymous - Subota 07.02.2004. 19:55
Subject:
To nije u redu.
Možda je samo krvavi proljev.
Možda je nešto pojeo,pa ga je raskrvarilo.
Jeste mu davali kakvu kost?
Trebate raditi na regulaciji stolice.
Možete sa rižom.Skuhajte je na malo ulja,bez išta i da bude vodenasta.Neka sve to jede,pogotovo onu vodu.
Inaće ta Purina za štence je puna riže i ako samo sa njom hranite ne bi trebalo da ima proljev.
Možda i od sira i jogurta.
Ali njih nemojte izbacivati radi toga,jako su korisni za razvoj šteneta.
Rađe dajte ujutro jednu bananu.Ona zatvara,a i ima masu sastojaka koji pomažu rastu šteneta.Ako je veće pasmine može pojesti i cjelu,ako je manji pola.To će neutralizirati učinak jogurta ili acidofila po pitanju proljeva.
Meni kujica od skoro 4 mjeseca svako jutro smaže po jednu i raste ko luda.Uz mlijeko(kozje),acidofil,sir...
Dva mjeseca šta je u mene nikad nisam imao meku stolicu,kamoli proljev.
Dobar je i rogač za tvrdu stolicu.Ako ga ne možete nabaviti potražite po dučanima rogačevo brašno za kolače.Ali opazno sa njim,dovoljno je jedan rogač dnevno jer jako zatvara.Mislim da u toj Purini za štence također ima baš i rogača,ja sam je davao do nedavno.
Ako ništa ne pomogne i proljev potraje veterinar će vam dati praške koji svakako zatvaraju.
I ne ćekajte dugo,proljev nije šala kod psa,pogotovo šteneta.

Uz sve ovo šta prije idite veterinaru koji će najbolje ocjeniti šta je najbolje u kojem trenutku.
Ako krvarenje potraje ne čekajte ni trena.
Anonymous - Subota 07.02.2004. 20:21
Subject:
Pozdrav svima!
Moj pas je imao sličan problem.Par dana nisam primjetio krv u stolici.tako da se nadam da ga je prošlo.Bio sam par puta kod veterinara.Dobio je par inekcija.Vitaminsku, neki antibiotik i neku za zgrušavanje krvi.Prešao sam na dijetnu prehranu.Riža i piletina.Najvjerovatnije je to pokupio od tablete za čiščenje parazita.To bi mogao biti slučaj i kod vašeg psa.poslije injekcije protiv šteničnaka možda je dobio tu tabletu.
Anonymous - Subota 07.02.2004. 20:55
Subject:
duradovi piše:
Pozdrav svima!
Moj pas je imao sličan problem.Par dana nisam primjetio krv u stolici.tako da se nadam da ga je prošlo.Bio sam par puta kod veterinara.Dobio je par inekcija.Vitaminsku, neki antibiotik i neku za zgrušavanje krvi.Prešao sam na dijetnu prehranu.Riža i piletina.Najvjerovatnije je to pokupio od tablete za čiščenje parazita.To bi mogao biti slučaj i kod vašeg psa.poslije injekcije protiv šteničnaka možda je dobio tu tabletu.

Tabletu je dobio prije 3 tjedna za ciscenje, ma meni je najcudnije sto on ima jaaako saroliku kakicu. MisLim u jednom danu bude od normalne do tih mekanih i proljeva pa mi to bas nije jasno..Danas je jos jedino vani isao na wc al je negdje u mraku pa nisam vidio..
Probat cu sutra ne dati mu jogurt i jest ce samo purinu pa cu vidjeti.... Ako ne onda mu ide to s rizom , pa ako do utorka se sve ne unormalizira idem kod veterinara...Javim kako se situacija razvija..
Anonymous - Subota 07.02.2004. 21:02
Subject:
Odi što prije kod veterinara.Čisto sumnjam da će se to samo od sebe popraviti
Anonymous - Subota 07.02.2004. 21:52
Subject:
Nemoj čekati do utorka.
I ne trebaš ukidati ni jogurt ni Purinu.
Daji sve kao i do sada + rižu,a možeš i primjeniti ono sa bananom ili rogačem.

Do utorka ti može dehidrirati,pa ćeš završiti na infuziji ili i gore.
Sutar još ajde pričekaj i pogledaj,pa ako ne bude u redu u ponedjeljak ujutro budi prvi kod veterinara,pogotovo ako bude krvi.

Šta mu još daješ za jesti osim te Purine,jogurta i sira.Morate otkriti točno što ga je poremetilo,da bi znali ubuduće izbjeći.
Galba - Nedjelja 08.02.2004. 18:32
Subject:
Simba je prije 3-4 dana imao proljev i krv. Takvu stolicu je imao tri dana. Morala sam ga 24 sata staviti na dijetu, i nakon toga mu davati tri dana rižu s kuhanom piletinom. Nakon 4 dana i dalje ima mekanu stolicu, al nema krvi.

Koliko sam pročitala u knjizi M. Bauera, pretpostavljam da se radilo o upali debelog crijeva.
Da se radilo o trovanju, onda bi imao crnu stolicu...
Anonymous - Ponedjeljak 09.02.2004. 2:01
Subject:
Galba, crna stolica znači krv u višim partijama crijeva i/ili u želucu (do izlaska iz debelog crijeva se već probavi, i otuda ta crna - melena boja), krvava stolica znači krv prisutnu u donjim partijama crijeva .....
Najčešće je stolica krvava pak usljed neke graške u hranidbi .... jedenje kostiju ili nekih drugih tvari koje neprobavljive izlaze van i oštećuju sluznicu donjih djelova crijeva -> sve ovo može rezultirati krvavom stolicom ..... isto kao i prehladna il prevruća hrana ... makar je ovo manje vjerojatno ....

A crnu stolicu može izazvati svako oštećenje sluznice želuca ili gornjih dijelova crijeva ..... Kod ljudi najčešće usljed perforacije čira ..... No kod pasa je ta stolica vrlo rijetka ..... ali ako se dogodi mora se postupati KRAJNJE obazrivo i HITNO se mora do veterinara kako bi on što ranije postavio dijagnozu i kako bi se moglo pristupiti liječenju.
Galba - Ponedjeljak 09.02.2004. 12:03
Subject:
Hvala.
Ovo za crnu stolicu mi je rekla moja doktorica privatne prakse (kak je kod ljudi), da krvarenje može izazvati kost koja ošteti crijeva, i to sam znala, za ovo ostalo, hvala, nisam imala pojma. No, iznenadilo me (a i rastužilo) kak veterinari ne znaju kaj bi mi rekli
Anonymous - Utorak 10.02.2004. 12:15
Subject:
Galba piše:
Simba je prije 3-4 dana imao proljev i krv. Takvu stolicu je imao tri dana. Morala sam ga 24 sata staviti na dijetu, i nakon toga mu davati tri dana rižu s kuhanom piletinom. Nakon 4 dana i dalje ima mekanu stolicu, al nema krvi.

Koliko sam pročitala u knjizi M. Bauera, pretpostavljam da se radilo o upali debelog crijeva.
Da se radilo o trovanju, onda bi imao crnu stolicu...

Nemojte me popljuvati, al evo jucer i danas mu je stolica sasvim normalna....Cak je poceo i onako umjetnicki ke*ati(tj ono pravilnih oblika) , ne znam da mu to mozda nije zbog hrane bilo?? Jel pise na hrani da se prvih 7 dana treba postupno uvoditi??? Kad se secemo ono pazim da ne uzima kosti i takva sranja... Stolica mu se stabilizirala, on je u redu(lud, inace ne znam curu masovno grize i kada ga kazni pocne lajati na nju, kontam da ju gleda ko sebi ravnu, ili sto ona kaze "Ja sam njemu igracka" dok mene ne grize i slusa kad kazem ne) i ako bude problema ide direkt kod vet... Inace u ned ujutro mu je stari dao jogurt tako da nisam imao orjentaciju od ceg mu je proli.. Uglavnom pas je ok, raste i ako bude kakvih problema javim se,a bogme i veterinaru..vala puno Svima.. Od velike ste mi pomoci!!
Anonymous - Utorak 10.02.2004. 18:16
Subject:
Renchi piše:

Nemojte me popljuvati, al evo jucer i danas mu je stolica sasvim normalna....Cak je poceo i onako umjetnicki ke*ati(tj ono pravilnih oblika) , ne znam da mu to mozda nije zbog hrane bilo?? Jel pise na hrani da se prvih 7 dana treba postupno uvoditi???

Nema to veze sa hranom, ona se treba postupno uvoditi da se pas privikne na nju i da ne dobije npr proljev ili slično.
drago mi je da je peso u redu, probaj barem nazvati veterinara da ga pitaš što je to moglo biti
Anonymous - Srijeda 11.02.2004. 20:10
Subject:
Renchi majstore nema straha, malo su nam pasi dobili upalu crijeva pa nema straha, mojoj maloj kujici se isto dogodilo ali ja pretpostavljam da znam od čega jer se je taj dan prvi put okupala u moru i popila pola tone mora i odmah poslije toga nered, normalo da sam zamro od starha jer sam pomislio da nije možda pojela kakav otrov za štakore jer idioti svašta i svugdje bacaju , svakako to je trajalo nekoliko dana i uz posjet veterinaru i 140 kn raznih preparata ona se oporavila s time da je bila na dijeti dva dana( kuhane rizi i pileće prsi ).Moja se isto hrani samo purinom Pappy large breed. Možda nije toliko bitno ali moj vet. mi je rekao da dok traje problem da joj ne dajem mlijećne proizvode a da rizi u dijeti moraju biti kuhane i prekuhane bez iti malo masnoće i aditiva.

Pozdrav
Anonymous - Četvrtak 12.02.2004. 11:56
Subject:
Bono piše:

Nema to veze sa hranom, ona se treba postupno uvoditi da se pas privikne na nju i da ne dobije npr proljev ili slično.
drago mi je da je peso u redu, probaj barem nazvati veterinara da ga pitaš što je to moglo biti

Cuj njemu iovako ne gine za 2 tjenda 2ga inekcija protiv stenecaka(inace jedan veterinar reko da ponovljeno cjepivo pas dobije tjedan dana nakon prvog, dok nam je ovaj veterinar rekao mjesec dana poslije..??) pa cu ju priupitati.. Inace i na samim pregeldima ga deru tako da...ja bi pitao jel im se smije mjenjati rana, ono da mu sad malo ubacim Boschove hrane??? Inace sad je poceo i mene grist po rukuma i bas i ne slusa kad mu se kaze ne..Ima ko kakve savjete??? Inace kurcevit je dosta..
Diana - Četvrtak 12.02.2004. 12:35
Subject:
Preporuča se cjepivo za različite bolesti ne davati s manje od dva tejdna razmaka, jer se inače ne stigne stvoriti dovoljan imunitet na pojedine bolesti. Dakle, cijepljenje protiv štenečaka, pa tek dva tejdna kasnije bjesnoća (ili obratno), a onda se tek nakon dva dodatna tjedna nakon bjesnoće opet cijepi za štenećak ponovljeno cijepljenje.

Ako se razmak drži manjim, onda se ne stvori dovoljna imunološka reakcija niti na jednu bolest, pa je pas neefikasno zaštićen.

Što se hrane tiče, može se mijenjati, ali možda ne prečesto. A ako se i ide mijenjati, onda jako postepeno.

A što se tiče ne slušanja, sada on vas testira i želi vidjeti tko je glavni. Sada mu nikako ne smijete popuštati i za svaki neposluh slijedi kazna - ovisno o neposluhu ignoriranje ili koja stroža kazna. A za svaki posluh naravno pohvala, maženje i slično. Ako sada ne pazite, kasnije će pas biti šef a ne vi. Dakle, sada treba biti dosljedan i uporan - ne smije se malo popuštati malo ne, nego uvijek za iste stvari govoriti ne, svaki puta.
Anonymous - Nedjelja 19.12.2004. 20:25
Subject:
Nikolina piše:
Zabrinuta pa di si vise?
Sta je bilo malenom? Jel sad sve ok? Nadam se da je. Drzin fige.

oept se kasno ubacujem na teme....ali moj labić je isto imao malo sukrvice u stolici ali mu je to prošlo nakon 2 dana.... zanima me da li se stolica i s koilko mjeseci potpuno ustalo...moj labić ponekada ima mekanu nekada proljev nekada tvrdu...a stalno jede istu hranu ( hills ) a i kada nejede onda je to piletina i riža i sl. stvari koje nikako ne izazivaju proljev ...
TINNA - Nedjelja 19.12.2004. 23:20
Subject:
Trebala bi mu probati davati ili gotovu hranu ili kuhano ali samo jedno od toga i tako bar 10 dana , tek onda češ vidjeti dali mu to odgovara .
Ne vrijedi davati sad ovo sad ono , očito mu nešto ne odgovara .
Anonymous - Ponedjeljak 20.12.2004. 20:36
Subject:
TINNA piše:
Trebala bi mu probati davati ili gotovu hranu ili kuhano ali samo jedno od toga i tako bar 10 dana , tek onda češ vidjeti dali mu to odgovara .
Ne vrijedi davati sad ovo sad ono , očito mu nešto ne odgovara .

Kontala sam promijenit hranu danas sam mu počela mješat hill's s nekim nutra nuggetsom.... i upravo je imao opet mekanu stolicu ali opet drugačije nego prije.... probat ću to jedno 10 dana pa ću vidjet jel mu to odgovara možda bolje ... jel znaš kakva je ta hrana .... znam da ti svojima kuhaš al možda znaš ....
TINNA - Ponedjeljak 20.12.2004. 21:04
Subject:
Stvarno nemam pojma , jer svi jedu kuhano , jedino mi mala goldenica od 3,5 mj jede od 15. dana bosch a stolica je takva da bi mogla pokupiti rukom , jako sam zadovoljna mada ću zbog financijskih bla bla stvari morati polako prelaziti na kuhano , ali neću još bar mjesec dva .
Anonymous - Ponedjeljak 20.12.2004. 21:22
Subject:
TINNA piše:
Stvarno nemam pojma , jer svi jedu kuhano , jedino mi mala goldenica od 3,5 mj jede od 15. dana bosch a stolica je takva da bi mogla pokupiti rukom , jako sam zadovoljna mada ću zbog financijskih bla bla stvari morati polako prelaziti na kuhano , ali neću još bar mjesec dva .

ma i meni je tvoja majka dala bosch i davala sam mu to par dana i kupila još kilogram poslije tak da sam mu to davala nekih tjedan dana pa mi je stalno imao proljev ... možda mu je to bilo prekratko da se navike i tako... možda sam malo prebzro odustala od tog boscha.... nemam pojma šta da radim ... ma najrađe bi mu kuhala al nemogu to svaki dan ...
TINNA - Ponedjeljak 20.12.2004. 21:27
Subject:
Čuj možda i jesi prebrzo odustala , štene zna imati proljev od i najmanjeg stresa , promjene okoline , promjene vode , nismo ni svjesni što sve može tom mališanu izazvati stes , sad je gotovo ali šta god da uvedeš drži se toga 10-tak dana i ništa ne mjenjaj .
Anonymous - Ponedjeljak 20.12.2004. 21:51
Subject:
TINNA piše:
Čuj možda i jesi prebrzo odustala , štene zna imati proljev od i najmanjeg stresa , promjene okoline , promjene vode , nismo ni svjesni što sve može tom mališanu izazvati stes , sad je gotovo ali šta god da uvedeš drži se toga 10-tak dana i ništa ne mjenjaj .

ma znam ja sad sam već malo iskusnija ali onih prvih dana sam se tresla na svaki njegov pokret ... stvarno tog psa čekam već godinama i pripremam se za njega nisma htjela da mu ništa fali sad će valjda bit dobro javim kak je sad s ovom hranom ...hvala.. pozrdav
Anonymous - Subota 30.07.2005. 7:21
Subject: Krvava stolica !
Moj psić od 2.5 mjeseca već 3-4 dana ima polutvrdu stolicu,nateže se i između ostalog bude i krvi. Da li ga voditi veterinaru?
TINNA - Subota 30.07.2005. 7:38
Subject:
Spojila sam s ovim već postojećim topicom , Mirkec pročitaj ga ! Trebaš voditi štene odma veterinaru jer krv može biti od svačega , od zarazne bolesti tipa parvo ili corona , pa do toga da je štene progutalo nešto što mu je oštetilo crijeva .
Anonymous - Ponedjeljak 01.08.2005. 10:39
Subject: Hvala
Charlie piše:
Pod hitno kod veterinara!

Bio sam i dao mu je 2 injekcije i tablete. Rekao je da su gliste.
Da li je to možda što sam mu 3 puta dao svjeću juneću kost?
TINNA - Ponedjeljak 01.08.2005. 10:42
Subject:
Ne vjerujem da je od kosti , i ja bebama dam kosti , ipak on ne može izgristi i pojesti veliku kost .
Kada i sa čim je čišćen od glista ?
Anonymous - Petak 19.05.2006. 23:04
Subject: Krvava stolica
Pozdrav svima! Evo ja sam novi na ovom forumu!
Ukratko,dobio sam jucer malog Labradora Lun-a! Kupio sam ga u Karlovcu,cijelu noc je putovao i preuzeo sam ga u splitu ujutro u 10 sati! Bio je samnom kod kuce u splitu negdje do 1 sat popodne a zatim je morao ponovno na put posto zivim na korculi! U splitu je napravio 3 puta rijetku stolicu ali bez krvi,posljednju je izvrsio negdje oko 1 prije polaska i bila je nekako sluzava! Sve je bilo super,ukrcao sam ga u katamaran i malo je zaplako kad sam ga stavljao u kutiju ali cim smo usli pomazio sam ga i zaspao je cijeli put (2 sata)! I sada dolazi ono najgore! Ukrcam ga ja u automobil i vozimo se kuci,on skace i cijeli razigran u autu,odjednom se smiri udje u kutiju i zaspe,nakon 5 minuta provirim jeli spava i primjetim zelenu sluz,podignem rep i vidim da je izbacio tu svijetlo zelenu sluz! I naravno vozim ravno veterinaru,on rece da je to sluz iz crijeva i da mu se bas nesvidja to! Dao mu je 3 tablete i injekciju s vitaminima! Nosim ga kuci i na putu do auta povrati te tablete! Danas cijeli dan je bilo ok,stolica se lagano stvrdjivala i evo maloprije opet tvrda stolica ali oko stolice opet krvi (crvene)!
Ne brine me to sve puno jer je jako razigran i ima odlican apetit,ali mu dajem malo da jede dok se to sve ne smiri! Do sada je hranjen K-9 hranom ali ja sam presao na Hills! Muci me malo to sto trza sa trbuhom dok spava i cesto kaslje ko da mu nesto smeta u grlu!

Eto toliko,nadam se da cete mi bar malo pomoci! Puno hvala
tina020 - Subota 20.05.2006. 6:05
Subject:
A što ti je veterinar rekao, jesi ga pitao kakve su to tablete i injekcija? Moguće je da pas ima proljev od stresa, ali čim spominješ da je iz Karlovca sve mi je to sumnjivo, moguće ej da nije očišćen od glista i da ih ima. Ne znam kako nisi to sve ispitao veterinara? Što se tiče prehrane ja bih mu za sada davala skuhanu piletinu i rižu i to više puta po malo.
Anonymous - Subota 20.05.2006. 8:52
Subject:
Ovo s kasljanjem stvarno upucuje na gliste! Gliste putuju kroz probavni trakt, pluca, dusnik... i izazivaju kasalj i povracanje. (Povracene gliste izgledaju kao spageti!) Tablete koje je dobio vjerojatno su bile protiv glista, a kako ih je povratio, sigurno nece djelovati. Vratite se veterinaru (ako je g. Sergije u pitanju, on je po mom iskustvu odlican vet), objasnite da su tablete povracene i trazite nove -- ili neka mu sredstvo protiv glista aplicira injekcijom...
Simptomi bi mogli upucivati i na neku zaraznu bolest ako je prisutna povisena temperatura, no vjerujem da bi to vet primijetio.
Sretno s labicem!
Anonymous - Subota 20.05.2006. 19:36
Subject:
jeli moguce da mu kasljanje dolazi od tog sto imam jos jednog psa kod kuce,Toby stara 14 god,osljepila je a on se zeli igrat pa je stalno grize za noge! njoj je duza dlaka,inace je mjesanac pudlice i terijera!
tina020 - Subota 20.05.2006. 21:03
Subject:
Ja bih rađe da sam na tvom mjestu nazad do veterinara pa da on procijeni situaciju. Može biti ništa, a može biti svašta!
Anonymous - Nedjelja 21.05.2006. 0:06
Subject:
http://lunic.moj-album.com

eto to je moj Lun
Anonymous - Nedjelja 21.05.2006. 23:15
Subject:
evo samo da javim! Danas je dobio tabletu za gliste,za 15 dana dobiva drugu!
Stolica mu se popravila skroz,nema vise krvi i svaki put je sve tvrdj ai tvrdja! samo jos malo kaslje ali manje nego jucer! Nosimo mu u srijedu stolicu na analizu!
Neznam kako cu izdrzat jer sutra moram na put i 6 dana me nece biti tu,ali hvala Bogu kuca puna pa ce imat vise nego dovoljno paznje i ljubavi!
bhoy82 - Četvrtak 08.06.2006. 9:38
Subject:
moj je golden danas ujutro imao prvo normalnu stolicu, ali strasno puno je ispustio Eek , isto i s drugom, nakon koje je jos 2 puta po malo ispustio neku vodenastu kasicu te u drugoj je bilo krvi.......... i sad se jadnik sav primirio, nekako mi se tuzan cini za inace malog hiperaktivca...
Sanja - Četvrtak 08.06.2006. 9:59
Subject:
Hitno s njim kod veterinara. S takvim stvarima se nije za igrati posebno što si primjetio da se pas primirio i da djeluje tužno. Bolje je puhati na hladno nego se opeči.
Mary - Četvrtak 08.06.2006. 15:12
Subject:
bilo bi pametno otici do veta!mozda se radi o parazitima sto se za cas rijesi,a mozda je nesto ozbiljnije posrijedi(trovanja,strana tvar u sluznici crijeva i sl.).
bhoy82 - Subota 10.06.2006. 17:39
Subject:
bio kod veterinara, na srecu sve je ok, stolica se normalizirala, pesek ziv i zdrav
inana - Utorak 05.09.2006. 19:17
Subject: Re: PITANJE
poštvanje
evo ja sam nabavila psića westija starog skoro tri mjeseca,no on od kad je stigao ima proljev
bila sam odmah u veterinara jer mu je stolica bila i malo krvava,veterinarka mi je rekla da je možda neki virus iako je već cjepljen
i sad prima antibiotike svako dva dana i na dijeti je ,jedde samo rižu i bijelo meso od piletine no on još ima proljev iako se svega strogo pridržavam.inače dobre je volje i jako je razigran.. evo sutra prima i zadnje treće cijepivo no ja sam još jako zabrinuta jer već peti dan ima proljev i uvjek malkicu krvi!
hvala
tina020 - Utorak 05.09.2006. 19:26
Subject:
hmm, što se tiče hrane tu sve štima.. a što ti vet. kaže? jesi ga pitala, mislim rekla mu da njemu još uvijek ide krv? mislim antibiotici bi već nakon 2 puta trebali počet pokazivat djelotvornost ili griješim?!
inana - Utorak 05.09.2006. 19:46
Subject:
tina020 piše:
hmm, što se tiče hrane tu sve štima.. a što ti vet. kaže? jesi ga pitala, mislim rekla mu da njemu još uvijek ide krv? mislim antibiotici bi već nakon 2 puta trebali počet pokazivat djelotvornost ili griješim?!

ma malo mu je bolja stolica nego prije ali još nije sasvim uredu
veterinarki sam sve rekla kao i vama , a ona mi je rekla da nastavim s dijetom i to bi bilo otprilike to!
mirela5 - Srijeda 06.09.2006. 8:22
Subject:
Jeste li mu davali (nažalost nemogu se sjetitit imena) uglavnom tabletice protiv proljeva?

Inače nije ništa čudno ako ima malo krvi u stolici, jer se jadničak jako napreže, pa mu pucaju te kapilarice.

Moja Lee je imala isto problema sa probavom i često je pila te tabletice, mogu vam popodne javiti kako se zovu.

Inače problem stolice smo riješili tim tabletama i Trovet hranom HLD, koja se može kupiti samo u veterinarskim ljekarnama.
U svakom slučaju, prvo pitajte veterinara što misli o toj opciji rješavanja tog problema.

Nisam stručnjak, ali ako je pesek veseli znači da nije ništa strašno, nego jednostavno ima problema sa probavom, kao i moj pesek, ali da pokucam već godinu dana nije imala mekanu stolicu, a kamoli išta drugo.
P.S. još uvijek je na Trovet hrani.

Nadam se da će mu se ubrzo sve regulirati

Pozdrav
tina020 - Srijeda 06.09.2006. 9:20
Subject:
A jel na kraju veterinarka rekla što je uzrok, jer dobro ti mirela kaže, ne mora to biti neki virus, možda ima samo osjetljivi probavni trakt, pa mu pucaju kapilare blizu anusnog otvora.. možda je blizu anusa neka ranica ili nešto.. ne znam što ti je vet. točno rekla.. jel mu vadila krv, pregledala anus?
inana - Srijeda 06.09.2006. 17:49
Subject:
evo danas smo opet bili u veta i sad mu je dala neki jaći antibiotik pa moramo ići svaki dan.. inaće to je antibiotik za sve pa i za parazite na što ona sumlja.. i dalje nastavljam s dijetom, nije još kakio tako da ne znam kakva je sad situacija ali on je i dalje veseo.. igra se ,gricka i laje..
krv mu veterinarka nije vadila samo mu je mjerila temperaturu koja ja je ok.rekla je da nema potrebe za analizom stolice
Anonymous - Četvrtak 07.09.2006. 8:08
Subject:
inana piše:
krv mu veterinarka nije vadila samo mu je mjerila temperaturu koja ja je ok.rekla je da nema potrebe za analizom stolice

pa da, tesko im je nesto analizirat iz ceg bi se moglo vidit , ili bar iskljucit odredjene stvari, pa ce radije "eksperimentirat", ak nije ovo, moglo bi i ono...nazalost klasika kod mnogih veterinara...
dobro je i davat neki probiotik prah ili mislim da ima takva pasta tu kod nas...floriboost il tak nekako...
inana - Četvrtak 07.09.2006. 18:25
Subject:
mimica piše:
inana piše:

pa da, tesko im je nesto analizirat iz ceg bi se moglo vidit , ili bar iskljucit odredjene stvari, pa ce radije "eksperimentirat", ak nije ovo, moglo bi i ono...nazalost klasika kod mnogih veterinara...
dobro je i davat neki probiotik prah ili mislim da ima takva pasta tu kod nas...floriboost il tak nekako...

je rekla je za tu pastu ali ne smije mu je još davati dok mu se ne smiri proljev..
čini mi se da mu je od jučer malo bolje ali ne želim ništa prognozirati dok mi se on skroz ne oporavi
svejedno hvala vam svima!
Anonymous - Petak 08.09.2006. 8:53
Subject:
inana piše:
je rekla je za tu pastu ali ne smije mu je još davati dok mu se ne smiri proljev..

probiotik se i daje kod proljeva, izmedju ostaloga
inana - Subota 09.09.2006. 17:26
Subject:
mimica piše:
inana piše:

probiotik se i daje kod proljeva, izmedju ostaloga
pozdrav
jučer smo bili u veta dobio je još jednu inekciju i neku pastu .. i ja sam se već pnadala da će mu od toga biti bolje kad ono , jutros mu je bilo jpš gor nego ikada .. nekontrolirani proljev s dosta krvi
odmah sam opet išla u veta i dobio je još jednu inekciju valjda neki drugi antibiotik
užas , stvarno ne znam šta da više radim da se jadničak ne muči toliko!
Anonymous - Nedjelja 10.09.2006. 7:00
Subject:
inana piše:
jučer smo bili u veta dobio je još jednu inekciju i neku pastu .. i ja sam se već pnadala da će mu od toga biti bolje kad ono , jutros mu je bilo jpš gor nego ikada .. nekontrolirani proljev s dosta krvi
odmah sam opet išla u veta i dobio je još jednu inekciju valjda neki drugi antibiotikužas , stvarno ne znam šta da više radim da se jadničak ne muči toliko!

pa kak odes do veta a ne znas sta je pas primio? mozda da odes kod nekog strucnijeg ko ga nece samo kljukat antibioticima napamet
mirela5 - Ponedjeljak 11.09.2006. 8:46
Subject:
Pridružujem se prijedlogu mimice, to se trebalo već riješiti.
Pas ti može dehidrirati, odi molim te kod drugog veta, može biti i krpelj (to sam sad bubnula) što želim reći da možda nije želudac a oni samo daju neke inekcije bez da vas informiraju šta su dali i što je peseku.

Ako možeš reći u kojem ste gradu, pa možda da vam damo neku preporuku po iskustvu gdje bi bilo možda bolje otići. (netrebaš navoditi gdje ste do sada išli)

Sretno
lea_li - Ponedjeljak 11.09.2006. 9:34
Subject:
Pa nije mi jasno kako lječe peseka, a nisu ustanovili o čemu se radi. Najlakše je samo šibat antibiotike. Moja vetica uvijek radi pretrage prije nego što da neki lijek.
Inana, probaj otići drugom veterinaru.
inana - Ponedjeljak 11.09.2006. 18:03
Subject:
pozdrav vam svima
ja sam inače iz trogira psa sam vodila u veterinarsku stanicu u splitu na kmanu
danas sam bila kod veta u trogiru, dao mu je dvije inekcije i rekao mi da ga hranim s piletinom udrobljenom u vodu od riže..
sad čekam da vidim reakciju
ovo je za poluditi nitko mi ne govori ni što mu je ni čime ga liječe
evo već je prošlo desetak dana i samo mu je jedan dan stolica bila malo tvrđa
sinoć mu je bila kašasta i s dosta krvi
ako tko zna dobrog veta u splitu molim vas da mi pomogne
mirela5 - Ponedjeljak 11.09.2006. 18:30
Subject:
Splitsko - dalmatinska županija
( Veterinarske ambulante koje imaju hitni prijem označene su crvenom bojom)

VETERINARSKA STANICA FILIPOVIĆ
Kukuljevićeva 1
21 000 Split
tel. 021 567 403
Hitni prijem 0-24

ZOE SPLIT
Kaštelanska bb
21 000 Split
tel. 021 384 766

Ambulanta za male životinje Raunig,
vl. Vando Raunig,
Tel:021/488-700

ŠIMUNDŽA d.o.o.
Hrvoja V. Hrvatinića bb
21 236 Vrlika
tel. 021 827 196

To sam ti kopirala sa popisa veterinarski stanica, koje imaš par topica gore iznad tvog
Nažalost nema iskustva niti sa jednom
Nadam se da će ti se netko javiti sa prijedlogom

Pozdrav
inana - Ponedjeljak 11.09.2006. 18:34
Subject:
Mnogo ti hvala mirela
vidjela sam i ja te podatke ali ne znam gdje da odem
Anonymous - Utorak 12.09.2006. 8:39
Subject:
inana piše:
vidjela sam i ja te podatke ali ne znam gdje da odem

probaj kod zoe, ali morala bi znat sta je sve primio, vrlo je nezahvalno ic od veta do veta, svaki opet ispocetka svoje tjera...
ak ti je ciscen od glista, nema temp., normalno se ponasa, ima apetit, ostavi ga par dana na piletini kuhanoj s kuhanom rizom, malo posoli, uzmi floriboost pastu (nismo koristili, imam probios prah), pogledaj kolko je doziranje i daj mu, daj mu i mlakog jogurta il kis. mljeka da pije, svjezi kravlji sir. sve na sobnoj temperaturi, i ostavi da se malo primiri, ak ne , onda nek mu pogledaju stolicu (kad vec nisu na parazite), bakterioloski nalaz itd, ako odes obavezno trebas rec sta je primio i trazit da ti se kaze sta pas dobija, sta mu misle dat itd. Nazalost mnogi vlasnici odu kod veta misleci da su vet. svemoguci i nis ne pitaju, niti inzistiraju da im se kaze sta se psu misli dat, tj. kakvu terapiju preporucuju, pa ti onda il pristanes il kazes hvala dovidjenja i odes kod drugog Cool2
inana - Srijeda 13.09.2006. 18:53
Subject:
ma da.. imam ja sve račune sačuvane od veta na kojima piše koji je antibiotik primio.. mene brine što ga ja već dva tjedna vodiim na cijepljenja te se strogo pridržavam djete koju mi je veterinar preporučio a njemu stolica i dalje nije u normali.. istina je da mu je bolje i da nuždu obavlja sve rijeđe.. evo jučer mu je kaka čak i imala neki oblik mada je i dalje bila kašasta
Anonymous - Četvrtak 14.09.2006. 8:34
Subject:
inana piše:
ma da.. imam ja sve račune sačuvane od veta na kojima piše koji je antibiotik primio.. mene brine što ga ja već dva tjedna vodiim na cijepljenja te se strogo pridržavam djete ...
istina je da mu je bolje i da nuždu obavlja sve rijeđe.. evo jučer mu je kaka čak i imala neki oblik mada je i dalje bila kašasta

onda ga ostavi da se smiri, nemoj ga vodit nikuda, hrani kak sam ti napiso i uzmi pastu, ne moze mu nis skodit, dapace. i nemoj ga vodit na antibiotike
inana - Petak 15.09.2006. 18:26
Subject:
mimica piše:
inana piše:
ma da.. imam ja sve račune sačuvane od veta na kojima piše koji je antibiotik primio.. mene brine što ga ja već dva tjedna vodiim na cijepljenja te se strogo pridržavam djete ...
istina je da mu je bolje i da nuždu obavlja sve rijeđe.. evo jučer mu je kaka čak i imala neki oblik mada je i dalje bila kašasta

onda ga ostavi da se smiri, nemoj ga vodit nikuda, hrani kak sam ti napiso i uzmi pastu, ne moze mu nis skodit, dapace. i nemoj ga vodit na antibiotike

e hvala ti puno u zadnje vrijeme mu se stolica malo stabilizirala..
još jednom hvala najlijepša
pozdrav
meloshan - Nedjelja 31.10.2010. 9:20
Subject:
Eh moja mala Nina ( dogo argentino ) 3. mjeseca navrsava 4.11.2010... Bio sam sad 28.10. na drugoj inekciji stenicnjaka i dobila je opet pastu za ciscenje... Glista ni nametnika nema u stolici ali zato ima krvi i nekakve cudne sluzi... U utorak trcim kod veterinara jer sad su blagdani... Nadam se da nije nikaj ozbiljno Tuzan
ismarvet - Nedjelja 31.10.2010. 15:27
Subject:
jel' mogla pojesti nesto sto ne treba? za prvu pomoc joj skuhaj rize ali da ima dosta sluzi, dakle dugo kuhanje i daj joj jogurta malo da pije.. moze i ona AB kultura...
meloshan - Nedjelja 31.10.2010. 23:38
Subject:
A sad dal je nekaj pojela, jede ono kaj joj ja dajem znaci psece konzerve darling onako smrvljene sa toplom vodom plus psece krekere natopljene u tome (purina)... Dal je pojela kaj u sumi tokom setnje nemogu ti rec da nije sa sigurnoscu jer ju nedrzim na lajni pa malo otrci od mene... Fala na savjetu isporobat cu al jogurt dobiva jednom dnevno... kao mljecni obrok... budem probao sa rizom Big smjesak
goya - Nedjelja 31.10.2010. 23:50
Subject:
meloshan - Uzroci pojave krvi u stolici kod štenadi su razni i brojni..mogu biti alergijskog tipa na određene sastojke u hrani koje štene jede, bakterijske ili virusne infekcije, iznenadne promjene načina prehrane , trovanje, a ne treba isključiti mogućnost da je pas progutao i neki oštri predmet ( kost ili slično).. teško je nagađati..svakako odvedi psa na pregled kod veterinara što prije..posebno ukoliko je krv u stolici konstatno prisutna.
meloshan - Ponedjeljak 01.11.2010. 9:01
Subject:
Utorak najranije i najkasnije.... Tuzan Al kuzis ona ne pokazuje uopce da ju boli ili da je tuzna, uopce nema promjene u ponasanju... Stalno je vesela i skakuce uokolo i igra se...
goya - Ponedjeljak 01.11.2010. 10:48
Subject:
meloshan piše:
Utorak najranije i najkasnije.... Tuzan Al kuzis ona ne pokazuje uopce da ju boli ili da je tuzna, uopce nema promjene u ponasanju... Stalno je vesela i skakuce uokolo i igra se...

Sigurno da je generalno dobar znak takvo raspoloženje psa koje opisuješ, jer nerijetko se događa da stanja sa pojavom krvi i sluzi u stolici psa prati loše raspoloženje, nedostatak apetita ili je jako slab , dehidracija, povraćenje i sl.
U svakom slučaju najvažniji je pregled veterinara i njegova procjena da li je i koje je eventualne pretrage potrebno napraviti ?
Moguće pretrage uključuju; kompletnu biokemijsku krvnu sliku, koprološku pretragu i bakteriološku kulturu fecesa, RTG snimke toraksa i abdomena..itd
meloshan - Utorak 02.11.2010. 22:01
Subject:
Bio sam kod vet-a s Ninom i bilo je trovanje u igri, mali psi tj stenci jedu sve do cega stignu i mogla je pojest nekaj dok sam ju pustio sa uzice da malo protrci i tako da se otrovala... Dobila 4 inekcije i sad cemo vidjet... Puno fala svima na pomoci Big smjesak
goya - Srijeda 03.11.2010. 7:50
Subject:
meloshan - najvažnije da je otkriven uzrok problema.
Želim brzo ozdravljenje tvojoj maloj Nini Very Happy .
meloshan - Srijeda 03.11.2010. 8:15
Subject:
Fala goya nadam se da bude, trebala bi do subote skroz ozdravit.. Big smjesak
Golden Retriver - Petak 18.03.2011. 9:12
TANJA piše:
Imamo štenca aljaškog malamuta starog 6 tjedana. Primjetili smo da u stolici ima malo sukrvice. Što može bit uzrok i kako ga izliječiti?.

Taj problem može nastati kao posledica trovanja i najčešće se dogadja u kontaktu pasa sa otrovom za pacove. Kada se radi o tom otrovu pas povraća. Krv u izmetu može biti znak upale debelog creva. Pri pojavi veće količine krvi psa treba odvesti veterinaru.
meloshan - Četvrtak 14.04.2011. 10:48
Golden Retriver piše:
TANJA piše:

Taj problem može nastati kao posledica trovanja i najčešće se dogadja u kontaktu pasa sa otrovom za pacove. Kada se radi o tom otrovu pas povraća. Krv u izmetu može biti znak upale debelog creva. Pri pojavi veće količine krvi psa treba odvesti veterinaru.

Pod hitno kod vet-a, isti problem sam imao sa svojom DA, i kao sto je receno otrovala se sa otrovom za stakore...
ita - Nedjelja 13.01.2013. 8:53
Subject:
Pitanje Sad

do juce je Neo-aljaski malamut stene od 3 i pol mj imao sasvim normalnu stolicu ...ujutro je veli mama povratio travu i sir koji je juce ukrao mami s stola...nakon toga uslijedila je mekana stolica pa blagi proljev....te malo krvi na kraju jarko crvene boje...ujutro je dobio tableticu Partel mislim da se zove i ada cu mu dati skuhanu rizu....

da sacekam daljnji razvoj ili odmah da hitam vetu?
zmaja - Srijeda 16.01.2013. 12:39
Subject:
Kako je neo?
Nisam ranije vidjela post pa da vam napisem da pricekate koji dan...
ita - Srijeda 16.01.2013. 19:04
Subject:
zmaja piše:
Kako je neo?
Nisam ranije vidjela post pa da vam napisem da pricekate koji dan...
mamina kuhana riza je sredila i umirila stomak uravnotezena je stolica Smile tableticu je ponovno dobio....super je .. Smile

juce smo bili kod veta
neo je s svojih 3i po mj tezak 15 kg Smile napreduje fino papa i veli vet da je lijepa i dlaka i sve Smile Very Happy
zmaja - Četvrtak 17.01.2013. 10:40
Subject:
E bas dobro:)
ita - Četvrtak 17.01.2013. 11:14
Subject:
zmaja piše:
E bas dobro:)

pa da Smile jos da padne snijeg tu u slavoniji pa da se mozemo igrati Big smjesak fala na brizi
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris