Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Inkubatori!!!!
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 149, 150, 151  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
HOROZ
Opomena : 1

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 16 Sij 2008

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 7:45    Subject: Odgovor sa citatom

jedan moj prijatelj prodaje automatski inkubator kapaciteta 500jaja samo tri puta upotrijebljen, i cijeni ga 700Eura, isao sam da ga vidim i vidi se da je nov ali mi nekako djeluje glomaznim. Interesuje me dali je to realna cijena jer za nas standard to su necije dvije plate (kada ce se isplatiti takva investicija)

Rijec obraz cuva!
Na VRH
zoran

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 24 Stu 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 10:34    Subject: e Odgovor sa citatom

mislim da je to bas dosta ,kod nas sse moze naci dosta jeftinije ,a tebi kao hobisti ne treba toliki kapacitet ,osim ako ne mislis krenut u proizvodnju pilica ,ali uvjek mislim da je bolje imat dva ili tri manja nego jedan tako velik , pogotovo ako nemas agregat Razz
Na VRH
HOROZ

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 16 Sij 2008

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 13:08    Subject: Re: e Odgovor sa citatom

zoran piše:
mislim da je to bas dosta ,kod nas sse moze naci dosta jeftinije ,a tebi kao hobisti ne treba toliki kapacitet ,osim ako ne mislis krenut u proizvodnju pilica ,ali uvjek mislim da je bolje imat dva ili tri manja nego jedan tako velik , pogotovo ako nemas agregat Razz

fala na savjetu, ja svakako vec imam jedan kapaciteta 100kom

Rijec obraz cuva!
Na VRH
neophema

Pričalica
Pričalica

Registriran: 19 Pro 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 15:53    Subject: Odgovor sa citatom

Pozdrav.
Eto danas sam kupio inkubator od 63 jaja od gos.Kadojića i imam jedan problem.U njegovom prospektu sam pročitao da je temperatura za kokošja jaja 40,5C.A dok sam posudio inkubator od svoga kuma koji ima isto inkubator od 63 jaja piše da treba biti temperatura 39C.Pošto su to dva jednaka inkubatora(samo što moj ima digitalni termometar)neznam zašto je razlika u temperaturi?
Na VRH
pan

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 28 Tra 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 16:12    Subject: Odgovor sa citatom

neophema piše:
Pozdrav.
Eto danas sam kupio inkubator od 63 jaja od gos.Kadojića i imam jedan problem.U njegovom prospektu sam pročitao da je temperatura za kokošja jaja 40,5C.A dok sam posudio inkubator od svoga kuma koji ima isto inkubator od 63 jaja piše da treba biti temperatura 39C.Pošto su to dva jednaka inkubatora(samo što moj ima digitalni termometar)neznam zašto je razlika u temperaturi?

Pozdrav!
znači kako si dobio da piše u prospektu,tako nek i bude 40.5C.I ja ležem piliće na 40.5C i pokazalo se dobro Razz

Site Admin
Site Admin

Registriran: 27 Velj 2005

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 16:33    Subject: Odgovor sa citatom

Ja imam oba inkubatora jedan sa digitalnim pokazivačem temperature i jedan sa običnim termometrom. Ovaj na termometar mjeri 39, a ovaj digitalni 40,5 i nema problema, tako mora biti.

Udruga "Mali uzgajatelj" Bjelovar
Na VRH
Tragopan

Moderator
Moderator

Registriran: 08 Stu 2006

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 17:51    Subject: Odgovor sa citatom

neophema piše:
Pozdrav.

Pozdrav!
Temperatura koju ti pokazuje od 40,5 nije ona stvarna koja je nad samim jajima. Vlasnik ih zasigurno baždari po propisima jer gotovo svi se pilići polegu iz tih inkubatora koje si i ti uzeo. Kad bi ta temperatura bila u jajima 40,5 ispržila bi se. Nad jajima stvarna temperatura vijerojatno nije višlja od 39 tako da budi bezbrige.Inače idealna recimo za fazane bi nad jajima bila 37,7.
Na VRH
neophema

Pričalica
Pričalica

Registriran: 19 Pro 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 18:27    Subject: Odgovor sa citatom

Puno hvala svima na odgovorima
Na VRH
komer

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 22 Srp 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 19:04    Subject: Odgovor sa citatom

700€ nije puno za inkubator koristen 3 puta....kod nas u hrv novi kosta tvornicki,ne rucno raden 3700kn za kapacitet 70 jaja...bas je kolega nedavno uzeo u ducanu....sad ako ti treba bas takav kapacitet,i ako imas novce uzmi ga...naravno ovisi kakvo je stanje i da li se za 700€ moze dobiti nesto bolje...
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 17 Srp 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 19:24    Subject: Odgovor sa citatom

Temperatura jaja ispod kvočke koliko sam ja informiran a to pokazuju i mnoge tabele inkubiranja jaja je 37,8 stepena celzijusa , dok mnoge tabele preporuccuju za 0,2 stepena celzijusa više za inkubatore sa bez motornim okretanjem jaja. A ova temperatura od 40.5 stepena to mi zviucci ono bass bez veze nedovrssenost i slaba konstrukcija samog-a inkubatora. To bih nazvao temperatura u slojevima nivoa inkubatora mogu mislit razlika u visini svakih par centimetara inkubatora ocituje razliku u temperaturi mozda i desetak stepeni celzijusa, pitam se kako recimo na takvom zauzeti 37,2 stepena celzijusa ili sliccno koji kalkulator u tom slucaju primjeniti.

Evo vec mjesecima proucavam ponasanje temperature malih škrinja ali dobro temperaturno izolovanim i mogu vam recci samo kružno kretanje toplog
vazduha u inkubatoru osigurava dobro izleganje i ujuednaccenost temperature.

Pozdrav Mirso
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 19:56    Subject: Odgovor sa citatom

Kolega Jecham je nedavno objavio slike svoga inkubatora jednostavnog
vjerujem da se ovakoav inkubator u kucnoj radinosti moze izraditi tokom jednog radnog dana sanduk koristiti od nekog manjeg odbacenog frižidera
ja redovito kupim za oko 5km ili 20 kuna ili dobijem za djaba takav sanduk
je dobro temperaturno izoliran u gornjem dijelu montirat cetiri sijalice koje su spojene na red dve i dve -------o--o------ ----------o--o--------
pa onda ova dva spoja paralelno.Po cijeloj sredini skrinje postaviti ladicu za jaja (nosac jaja) na dno montirat kakvu tacnu za vlagu.

Iznad samih jaja 1cm od jaja postaviti sondu termostata i bazdariti ukljucenje iskljucivanja na 38,6 stepeni celzijusa
Ovakva vrsta inkubatora radi svoj posao i to jako odlicno naspram svoje jednostavnosti i ne vidim reazlog zassto davati velike novce za inkubator

Ovakva konstrukcija inkubatora dozvoljava prema mogucnostima i potrebama velika usavrsavanja itd
A vjerujte kaad se doceka izleganje prvih pilica, iz rukom svojom napraljenog inkubatora zadovoljstvo je nemjerljivo

Pozdrav Mirso
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

Registriran: 27 Velj 2005

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 19:58    Subject: Odgovor sa citatom

A kako okrečeš ta jaja da ne ispadnu iz rame?

Udruga "Mali uzgajatelj" Bjelovar
Na VRH
Tragopan

Moderator
Moderator

Registriran: 08 Stu 2006

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 20:32    Subject: Odgovor sa citatom

Mirso piše:
Temperatura jaja ispod kvočke koliko sam ja informiran a to pokazuju i mnoge tabele inkubiranja jaja je 37,8 stepena celzijusa , dok mnoge tabele preporuccuju za 0,2 stepena celzijusa više za inkubatore sa bez motornim okretanjem jaja. A ova temperatura od 40.5 stepena to mi zviucci ono bass bez veze nedovrssenost i slaba konstrukcija samog-a inkubatora. To bih nazvao temperatura u slojevima nivoa inkubatora mogu mislit razlika u visini svakih par centimetara inkubatora ocituje razliku u temperaturi mozda i desetak stepeni celzijusa, pitam se kako recimo na takvom zauzeti 37,2 stepena celzijusa ili sliccno koji kalkulator u tom slucaju primjeniti.

Evo vec mjesecima proucavam ponasanje temperature malih škrinja ali dobro temperaturno izolovanim i mogu vam recci samo kružno kretanje toplog
vazduha u inkubatoru osigurava dobro izleganje i ujuednaccenost temperature.

Pozdrav Mirso

Pozdrav !
Potpuno si u pravu . No zanimljivo je da inkubatori od istoga lika savršeno rade i valivost je nevjerojatnih 100% iako na displeju stoji 40,5 što je zasigurno netočna temp. jer iznad jaja trebala bi biti 37,8.Takav isti inkubator na ovome forumu koristi Dado,Pan i Rade i imaju nevjerojatno visok procenat izleženih pilića i prezadovoljni su s njim.Tako da i ja mislim naručiti jedan od istog proizvođača iako doma več imam dva inkubatora s kojima sam polovično zadovoljan.
Na VRH
Kazujosi Funaki

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 29 Kol 2007

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 20:39    Subject: Odgovor sa citatom

Eno videli ste sliku plasticnog rumunskog inkubatora, temperatura, kada je u sobi 20 i vise u njemu je 38,5 manje vise stepen tako pise a izveo je 80 procenata jaja sa semenom!! I to vrlo lako i brzo izlaze!! Zadovoljan sam!!
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

PorukaPoslano: Petak 21.03.2008. 20:44    Subject: Odgovor sa citatom

Dado piše:
A kako okrečeš ta jaja da ne ispadnu iz rame?

Rukom brate ako je baš jeftina varijanta! tri put na dan nekog zadužiš iz porodice da okrene po meni i nije neki problem po meni i moja iskustva uopce nije problem otvoriti inkubator na par minuta okrenut jaja i zatvoriti ga

Dosta je zgodno jaja polozziti u ladicu u kojoj cce se ilecci pa zavuiccess ruku i samo ih blago ispomjerass.
Ali nikako tri dana pred izleganje pilica otvarati inkubator tad ni temperatura nije od neke bitne vaznosti stepen gore dole koliko je bitna stvar vlaga tj.odrzati kontinuitet povećane vlaznosti vlage znacci nije preporuccljivo imati kolebanja u vlazi tokom valjanja pilica da spadne recimo na 50 ili 40%
ta zadnja tri dana svojski treba nadgledat bass vlagu i pokušati pridržavati se parametara sa ovog-a sajta
ja licno treci dan jaja prebacim u ladicu u kom cce se valjati pilicci ladica sacinjena od daske brodskog poda 4m duzine takva daska u nas kosta 2km odozdo mrezica dakle kada ih tu prebacim rasprsivaccem nafajtam jaja ovlass a ne da voda curi sa jaja i tako uradim tokom tog dana obicno joss par put a kada ugledam prvo jaje nakljuvano nema visse špricanja fajtanja jaja u tom periodu ako primjetim da mi vlaga pada ispod 70% ulijem dobro vrucce vode par deca znaci u tom periodu ljuska treba da bude suva ali izlozzena vlazi samo tako cce pile lako probiti ljusku jajeta
http://mitglied.lycos.de/valilnik/koklja/Kokosi-Tabela/body_kokosi-tabela.htm

A ako baš želiš automatiku kupiš ladicu kao što je u ovoga
i vjeruj mi jako jednostavno se ugradi

Pozdrav Mirso

[/img]
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 149, 150, 151  Slijedeće
Strana 35 od 151

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma