Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Termostat za inkubator
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Aleks

Pričalica
Pričalica

Registriran: 10 Tra 2009

PorukaPoslano: Petak 10.04.2009. 19:23    Subject: Odgovor sa citatom

gde mogu kupiti termoregulator za inkubator digitalni i kvalitetan?
Na VRH
Mirso
Opomena : 1

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 17 Srp 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 13:40    Subject: Odgovor sa citatom

Dva veoma prezizna termoregulatora hidroregulatora vodi brigu malte ne u sekund vezano za okret jaja
Izradjena u kucnoj radinosti
Mikroprocesorski uredjaj koji vodi svu potrebnu brigu
u inkubatoru
Skup uredjaj sht11 40 eur-a kutija 12 eur-a diplej 10 eur, pic mikrokontroler
15 eur-a
da ne nabrajam dalje

joss slika na
http://www.moj-album.com/slike/4257758/4YKsjLQfdiCStXjp.v.jpg

Uredjaj pouzdan do bola

Pozdrav Mirso
Na VRH
komer

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 22 Srp 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 17:06    Subject: Odgovor sa citatom

vidim grabrikov lcd interfejs:)hehe
Na VRH
Aleks

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 18:10    Subject: Odgovor sa citatom

sht11 sonda IMA PRECIZNOST +/-0.3C da li je to dovoljno i 3%vlagu
Na VRH
grabik

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 11 Velj 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 20:06    Subject: Odgovor sa citatom

Aleks piše:
sht11 sonda IMA PRECIZNOST +/-0.3C da li je to dovoljno i 3%vlagu

SHT11 sonda je avion sto se tice preciznosti i svega ostalog u usporedbi sa ostalim sondama i raznim termometrima koji mogu da se kupe. Zato i kosta toliko, a ako hoces jos precizniju uzmes SHT71.
Vaznije ti je tocnost ponavljanja koja joj je ispod 1%.

Skoro sam zaboravio imao sam u rukama tvornicki omronov termoregulator koji je kostao oko 250E plus PT100 sonda koja isto nije bila jeftina i imao je vecu gresku nego sht11.

Znaci kod ugradnje termoregulatora kod prvog izlijeganja ako pilici izlaze dan prije u opciji za korekciju sonde(svi bolji termoregulatori to imaju) uneses 0,1 ili 0,2C i onda zaboravis na termoregulator izuzev ako se pokvari Ljut .
Na VRH
Aleks

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 20:24    Subject: Odgovor sa citatom

ja imam zivin termometar koji ima opseg od 35 do 40 stepeni ima korak 0,1C tacnost 0,1% tako pise u specifikaciji platio sam ga 50 eura i prema njemu namestam digitalni termometar.
Na VRH
grabik

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 20:37    Subject: Odgovor sa citatom

Aleks piše:
ja imam zivin termometar koji ima opseg od 35 do 40 stepeni ima korak 0,1C tacnost 0,1% tako pise u specifikaciji platio sam ga 50 eura i prema njemu namestam digitalni termometar.

Onda imas sa cim kontrolirati, i kakva je temperatura na tom zivinom tokom vremena.

(Sve zavisi tko je potpisao ovih 0,1% jer bi to znacilo da u tih 5C imas manju gresku od 1/100C a takav termometar bi kostao 10 puta vise od 50E ali glavno da imas nesto za kontrolu:-D.)
Na VRH
grabik

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 20:44    Subject: Odgovor sa citatom

komer piše:
vidim grabrikov lcd interfejs:)hehe

komer i ostali, evo samo da znas kome da se obratis ako ti bude trebao neki termostat, mirso ih je valjda izradio sve do kojih je shema je mogao da dodje na internetu a takodje i testirao, neke slike tih uredjaja mi je i poslao.
Na VRH
Aleks

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 12.04.2009. 22:31    Subject: Odgovor sa citatom

oni garantuju da je tacan u desetu
Na VRH
grabik

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 6:22    Subject: Odgovor sa citatom

Aleks piše:
oni garantuju da je tacan u desetu

Onda u cemu je problem, termoregulator ti drzi 0,1C tako si rekao, namjestis temperaturu provjeris sa tim zivinim da li je u redu, onda provjeris da li je temperatura u svim visinama dje su jaja ista i na vise mjesta u jednoj visini, jer si rekao da imas viseslojni i to ti je to. Ako ti termuregulator drzi unutar 0,1C onda je vrlo tocan cak da osciluje i vise od 0,2C i to je vise nego dovoljna tocnost.

Mjenjaj termoregulator ako ti je jedan dan neka srednja temperatura 37,7C poslije dva dana je 38,2C pa poslije recimo dva tri dana 36,5C itd. ,ako termoregulator seta zavisno od promijena temperature vani i napona u mrezi itd.
Na VRH
Aleks

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 11:51    Subject: Odgovor sa citatom

ima propuste nekad je 38 nekad 37.6 neznam gde ima u srbiji da se kupe termoregulatori pitao sam zorana pa cekam da mi da adresu tog coveka sto pravi digitalne termostate.
Na VRH
brmba

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 01 Stu 2008

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 12:21    Subject: Odgovor sa citatom

mirso svaka cast na stroju Wink
imam jednu dobronamjernu kritiku, pa ju molim te tako i shvati Very Happy .....
zasto ne stavljas tanje zicice za sondu, tj. ljepse? pa kad si ulozio toliko vremena i novaca, Very Happy pa daj malo i na estetici poradi. i stavi malo manje ledice.....
eto bez ljutnje, to je moje misljenje.

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 22 Srp 2007

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 14:19    Subject: Odgovor sa citatom

da ti ja odgovorim umjesto mirse...ovak,posto je to digitalna sonda,preko tanjih,ljepših (čitaj: neizoliranih od smetnji) zica,se pokupe svakakva smeca od raznoraznih smetnji te uzrokuju nepreciznost sonde,zato su zice ovako debele i ruzne(izolirane) da bi termostat udovoljio kriterijima uzgajivaca peradi a ne modnog mačka;) NHF naravno...
Na VRH
brmba

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 01 Stu 2008

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 15:38    Subject: Odgovor sa citatom

komer znam sta sam napisao kad sam mislio pod tanjom zicom. tanja zica ne znaci odmah i losija(vjeruj znam sta govorim), a posto je ne ide puno, mislim ni da financijski nije neki izdatak(par eura je metar). jedino ju je jebada mozda nabaviti manje kolicine. eto ja sam slucajno u tom poslu pa koristim navedene zicice i kablove, tako da ako netko treba neke zice i zicice neka mi slobodno javi na PM, pa se dogovorimo. uvijek mogu pokloniti nekolko metara zice.
velim, nemojte ovo shvatiti kao losu kritiku i uvredu. jer onaj stroj sto je mirso napravio je fenomenalan, pa reko zasto mu ne dati jos malo sjaja Wink

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.04.2009. 15:53    Subject: Odgovor sa citatom

I ja da kazem, zica bi trebala biti tanja jer opterecuje "vanjskom" nizom temperaturom sensor.
Postoje i vrlo tanke zice i vrlo mekane a k tome i oklopljene ali ih je kod nas prakticno nemoguce naci.

SHT11 sensor ne bi trebao uopste oklopljene zato sto je slanje podataka izmedju mikrokontrolera i SHT11 na vrlo "moderan" nacin.

Prvo mikrokontroler salje poruku u digitalnom obliku za ocitavanje vlage i temperature i SHT11 sonda mu to vraca u digitalnom obliku ali na kraju svake poruke je nekoliko cifri koji su takozvani ceksum ili kljuc sa kojim mikrokontroler provjerava da li je doslo do korupcije podataka kroz zicu odnosno da zbog smetnji nije primio pogresno ocitanu vrijednost.

Mikrokontroler mnozi i dijeli cifre koje je dobio medju sobom da bi dobio neki rezultat koji usporedjuje sa zadnjih nekoliko cifri koje je dobio od sensora sht11 i ako se brojevi poklapaju sve je u redu ako nije ne uzima tu vrijednost za regulaciju, vec salje signal u sht11 za resetovanje i ponovo trazi ocitavanje temperature i vlage.

Nesto slicno ili prakticno isto se radi kod pakovanja u ZIP ili RAR u PC-u, zato windows zna prije otpakivanja nekog zipovanog fajla da je ostecen.

Ukratko na sht11 ne bi trebalo da smetnje indukovane u zicama sensora imaju uticaj kao na analogne sensore.
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Slijedeće
Strana 6 od 9

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma