Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Kosovski pjevači
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 71, 72, 73  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
kaxujkajuza

Pričalica
Pričalica

Registriran: 19 Svi 2009

PorukaPoslano: Petak 22.05.2009. 16:06    Subject: pozdrav svima Odgovor sa citatom

Pozdrav svima uzgajivaca Kosovskog Pevaca, odavno niko nije se javio na ovu temu. Pa sta ima novo. Skendo gde si brate sta ima kod vas, kako ide uzgoj, jesu ti izlegli pilici i koliko. Znam da si pro.strucnjak za tu rasu ali pisi nam nesto o tvojoj iskustvo jer to je dobrodoslo i za druge uzgajivace Kosovskog Pevaca koji mozda nemaju toliko iskustva a veroatno treba nam to. Pozdravljam i Rexhepa iz Vucitrna koji odavno nije se nam javio, Saliha(saluka), Mirza,Izeta i sve ostale odgajivaca te vrste kokosaka necu svima po imena jer ima ih dosta samo primite svi moj srdacnI pozdrav........vas KAXUJKAJUZA.

Pa ljudi pisite i nemojte svoju iskustvo ostaviti samo za sebe.

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 02 Sij 2009

PorukaPoslano: Petak 22.05.2009. 20:27    Subject: kosovsko\ turski pjevaci Odgovor sa citatom

Pozdrav i za tebe ja se bacio u neke gradjevinske radove pa i nemam nesto previse vremena ali eto samo da vas sve pozdravim i zazelim sretnu i uspijesnu sezonu voooooooooooozdrica :wink.
Na VRH
skender bajraktari
Opomena : 1

Pričalica
Pričalica

Registriran: 09 Svi 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 24.05.2009. 14:53    Subject: kosovski pevac Odgovor sa citatom

evo jos nekoliko primeraka rase kosovskog pevca (KOKE) a to je i standard kako treba da izgleda kokoska od ove rase.

1. boja crna
2. klun zut
3. cuba unapred (al ne mora)
4. vrat dugacak
5. noge sivo maslinaste pomalo zute
6. rep na dole
7. velicina srednja

slike salje skenda:

Na VRH
fenix

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 19 Sij 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 24.05.2009. 19:26    Subject: Odgovor sa citatom

PA KAD JE OVO STANDARD STO JE NERIHVATISE U EU ZAJEDNICI KAO VASU NACIONALNU KOKOS ??????????
KOLIKO JA ZNAM OVA RASA JE 1997-1998 GOD. BILA ZILAGANA U AUSTRIJI I CESKOJ I NJEMACKOJ ALI JE NEPRIZNASE ZA RASU U STNADARDU, A IZLAGALI SU JE VRANJANCI TE POSTO NIJE U STANDARDU I NEMOZE DA SE TVRDI KAKVE TREBA DA IMA POJEDINOSTI ZAR NE PRIJATELJU ???????????
SVAKO PRAVI ZA SEBE STANDARD KAKO MU ODGOVARA ALI NAZALOST TO NIJE ONO STO RTREBA DA BUDE........
POTRUDITE SE U EU DA JE PRIZNAJU KAO TAKVU KAKVU JE VI OPISUJETE PA CEMO VAS POZDRAVITI KAO PRIZNATOG ODGAJIVACA KOSOVSKOG PJEVACA...... Shocked Shocked Shocked
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 17 Srp 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 24.05.2009. 20:07    Subject: Odgovor sa citatom

fenix piše:
PA KAD JE OVO STANDARD STO JE NERIHVATISE U EU ZAJEDNICI KAO VASU NACIONALNU KOKOS ??????????
KOLIKO JA ZNAM OVA RASA JE 1997-1998 GOD. BILA ZILAGANA U AUSTRIJI I CESKOJ I NJEMACKOJ ALI JE NEPRIZNASE ZA RASU U STNADARDU, A IZLAGALI SU JE VRANJANCI TE POSTO NIJE U STANDARDU I NEMOZE DA SE TVRDI KAKVE TREBA DA IMA POJEDINOSTI ZAR NE PRIJATELJU ???????????
SVAKO PRAVI ZA SEBE STANDARD KAKO MU ODGOVARA ALI NAZALOST TO NIJE ONO STO RTREBA DA BUDE........
POTRUDITE SE U EU DA JE PRIZNAJU KAO TAKVU KAKVU JE VI OPISUJETE PA CEMO VAS POZDRAVITI KAO PRIZNATOG ODGAJIVACA KOSOVSKOG PJEVACA...... Shocked Shocked Shocked

Šta Fenix zar tvoji Kosovski pjevaci nisu ovakvi, ako tvoji Kosovski pjevacci nisu ovakvi onda ti vjerovatno imass neke krizzane kokossi sa kosovskim pjevaccima
Mirso
Na VRH
saluki

Pričalica
Pričalica

Registriran: 14 Svi 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.05.2009. 8:17    Subject: Kosovski Pevac Odgovor sa citatom

Pozdrav svima

fenix, stalno tebe nesto smeta, stalno ti pozivas se na neke svoje licne standarde, a tvoji pevci pevaju 17-25 sekundi (dokazi ako pevaju duze ). to sto izlagan kako kazes i nije priznat to uopste ne interesuje nas.
Interesuje nas jedino da imamo kvalitenu pasminu koja je u stanju da njegovi pevci pevaju od 50 sekundi pa preko 1 minute.
svako ko ima tu pasminu sto pevci pevaju toliko zaslzuje postovanje, jer je to nacionalno blago.
ja i Skender smo se pridruzili ovoj temi jedino radi toga da se dokaze sta sve ima, i koje su sve neophodne karakteristike da bi pasmina bila cista i da bi pevci ove pasmine dali svoj maksimum.
jer smo rekli puno puta, kosovski pevac jedino treba da se razlikuje po svoj melodiji i po duzini pesme, a to sto je Skender opisao pa prethodno i ja su karakteristike sto da bi se doslo do ove duzine peme i boje melodije.
procitao sam tvoje poruke sa ovog i drugih fouma u vezi ove teme i po meni zasluzujes puno komplimente jer si vrstan odgajivac .

Ko bi trebalo da pise standarde za Kosovskog pevca ?

hajde da i o tome otvaramo diskusiju.

ja cu reci da standarde ne pise niko drugi neko rasni odgajivaci, koji drze godinama ovu pasminu i koji su dali najbolje primerke ove pasmine

(doci ce ubrzo i vreme da se ova pasmina registruje i zvanicn, jer ako je neko registrovao do sada i dao neke pogresne standarde, registrovao pod pogresnim imenom, taj je imao za cilj samo da prisvoji ovu rasu)

fenix, pozdravljam te puno, mozda nismo daleko, ali nadam se da cemo se sresti i slusat ces i videces uzivo kosovskog pevca.

puno pozdrava svima odgajivacima ove pasmine.
Na VRH
saluki

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.05.2009. 8:24    Subject: Kosovski Pevac Odgovor sa citatom

kaxuj kajuza
zdravo, nisi mogao neko bolje ime da nadjes nego da nas ovaj zbunjus nas sve.
mislili smo da je javlja neki japanac ili slicno.daj brate javi se pod nekim boljim imenom kao sto ti je bog dao, pa onda bi svi mi te pozdravili odmah.

pozdravljam sve forumase
i zelim im sve najbolje
Na VRH
kaxujkajuza

Pričalica
Pričalica

Registriran: 19 Svi 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.05.2009. 16:07    Subject: pozdrav svima Odgovor sa citatom

Pozdrav i tebe Saluki i svima u forumu, upravo je to istina kako kazes, treba da se svako odaziva na svoje pravo ime ali kao sto ste svi videli administrator ili moderator me izbacio iz foruma i zabranio mi je pristup na moje pravo ime, bez razloga i mislim da nisu dobro analizirali ko je bio kriv i ko koga je vredjao i zloupotrebio pravile sajta. Ja sam baki302000 ali nekome je to smetao da sam napisao da sam iz Reublike Kosova a to je taj kazujosi funaki koji je poceo da me provocira i da me vredja i psuje na sve moguce nacine samo da me izbaci iz foruma ne samo mene nego sam gledao i njegove druge komentare i imao je napomenu od administratora, i tako i ja sam izmisljao to ime ko japanac mozda japanci imaju vise prava.

Ja se stvarno izvinjavam se sviima za ovaj kometar ali ipak je to istina, i molio bih administratora da to ima u obziru i ako sam mu poslao moje objasnjenje na p.m ali nije se javio...........pa morao sam da se regist. na drugo ime i to je to. Ne mogu da lazem i da kazem da sam iz Faludje ili druge zemlje svidjelo se nekome ili ne ja sam iz Republike KOSOVA.

Tu je samo forum za meraklije i uopste nije mesto za politiku svi to znate
i ne valja da uopste to pisem ali stvarno mi je zao svega sto se desilo u ovaj forum izmedju mene baki302000 i funakija ali sa svojim moralnom odgovornoscu pisem da nisam ja to izazvao i najmanje se osjecam kriv.

Pozdravljam svima vas forumasa i moderatore sajta najbolji ste samo napred i delite svoje iskustvo jer nekome to moze uci u rad sa svojima ljubimaca i meraka.

Izvinite svi ako mislite da nisam trebao da pisem to javno ali video sam da zasluzujete izvinjenje od baki302000 ali to je ipak istina.[/b]

Pričalica
Pričalica

Registriran: 09 Svi 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.05.2009. 16:43    Subject: Odgovor sa citatom

e fenixu ja jadni hocu pomoci onima koji gaje tu rasu da bi imali sto bolje kosovske pevce, a vi GOSPODINE spominjete eu zajednicu. slusaj prijatelju eu zajednica ti znas ima vece probleme a ovaj nas mu je najmanji.spominjes izlaganje k. pevca od strane vranjanca i da nisu im prihvatili kao rasu, pa to je normalno kad su oni predstavljali mesance kosovskog pevca sa 12 do mozda 2o sec.i u raznim bojama. i to tije prijatelju kao da mi kosovari u nekom sajmu prestavili vasu kaporku ili golovratu kokos e ne moze to tako.vi ste slali slike vasih petlova (belih, sarenih, pepelastih, pa to nisu kosovski petlovi kod nas ima na kilo takvih po selima . molimte ne moj da se ljutis jer 1oo/1oo nemam nameru da nikog vredjamkosovski pevac je crne boje eventualno po malo zute ili crvene boje po krilima kazem EVENTUALNO.
feniks prijatelju daj pokazi nesto u you tube od tvojih pevaca pa da vidim gde si . jer ne samo tebe nego hocu svakom da poma zem da kad vec negujemo ovu rasu da SVI imamo dobre pevace jer ja mislim zelja je svakog uzgajivaca da u svoju avliju ima jednog pevca kao sto je taj moj (sala mala)u you tube -u. pozdrav svima.
skenda
Na VRH
fenix

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 19 Sij 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.05.2009. 22:06    Subject: r Odgovor sa citatom

POzdrav Skender i Saluki !!!!!!!!!!

Skender prije svega sve je lepo pocelo sa otvranjem ovije stranice o Kosovskom pjevacu dok se vi niste usudili da me licno izbacite kao Autora pisanja o ovoj pasmini i stavili sebe na moje mjesto.....!!!!!!!!!!
Tu ste me povredili iako imate vise iskustava od mene i imate bolje pevace od mene ali vam to nedaje za pravo da tako postupate prema meni jer ja vam nesto tako niti slicno nisam uradio

Svaka cast vama i drugu Saluki na dobrim pjevacima i dugoj pjesmi ja ima pjevace koji pjevaju po 22sekunde i nestidim se toga i kada imam vremena mogu vam snimiti i pustiti na Yotube mada to vas nece ni zanimati jer vam ta duzina pjesme nece niti malo interesovati !!!!!!!
Kosovski pjevac je rasa za Merak i uzgajaju ga samo fanatici koji previse vole ovu rasu a tu sam i ja!!!!!!!!
Sto se tice izlaganja po inostranstvu za pjevaca to sto su trazili iz EU nije po standardu a bio je pod imenom KOSOVSKI PJEVAC sto snaci nitko vama nije hteo da prisvoji vasu rasu niti zeli jer je sa vasih prostora i ko zna odakle je potekao kad se spominje po knjigama jos iz proslog i ko znakog veka.....zato mozemo samo da nagadnjamo ali nije ni to sada bitno !!!!!!!!!
Vi dobro znate kao sto ste i sami rekli na ovome forumu sto jako dobro znam i ja da kod Kosovskog pevaca nikada neizlaze isti pilici i da budu stancovani kao ostale rase jer imaju dosta mane i zato ih treba uvijek vise imati i klasificirati nebili imali kvalitet i glas i stas ???????
e kada se to bude usavrsilo onda se moze raditi na tome da se ova plemenita rasa prizna u svetu i da se ponosite s njome zar ne prijatelju ja nemislim da pisem nesto sto nema smila ali mislim ispravno o ovoj rasi jer nisam niti pocetnik koji bi samo brbljao vec netko koji ima iskustvo..

Opet ponavljam ja jako volem ovu rasu i imacu je nadam se uvek jer mi je ona nesto posebna od sviju koje do sada imam........i koje sam imao ..

Doduse nepatim da mi budu sa nekom pesmom od 50 60 sek. to sto imam to je to da imam nesto od vas dole konkretno onda bih i ja imao sa tom duzinom kao sto imate i vi ali znajuci vas jer sam skolu zavrsio u Pristini i jako imam puno prijatelja Albanaca vi nezelite prodati jaje i ljubomorno cuvate to sto imate cak ni po cijeni za 10 evra mi jedan vas Albanac nije htio prodati jaje jer veli nece ova rasa da ide dalje no dobro ja sam ga razumio i sta je tu je. Isto znam da i petlovi ove duge pesme necete prodati ni za 500 evra jer se to cuva kao oko u glavi sto vas do nekle i razumem.....
Mislim da Skender i Saluhi sada cete me bolje razumeti sto sam hteo rec..
Bar se nadam ........
Toliko za sada i zelim vam svima jos bolji uspeh u uzgoju vasih pjevaca..
Vas FENIX. Eek Eek Eek
Na VRH
izet

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Utorak 26.05.2009. 7:04    Subject: kosovsko\ turski pjevaci Odgovor sa citatom

ja licno mislim da sto se tice ove teme i tvojeg fenix izbacivanja kao autora nisu krivi ljudi saluki i ostali vec moderator, i nije zaista posteno ja licno ne drzim tu rasu ali se moglo naci, i drugo rjesenje npr da stoje i tvoje i skenderovo ime kao autora pozdrav za sve.
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

Registriran: 27 Velj 2005

PorukaPoslano: Utorak 26.05.2009. 9:33    Subject: Re: kosovsko\ turski pjevaci Odgovor sa citatom

izet piše:
ja licno mislim da sto se tice ove teme i tvojeg fenix izbacivanja kao autora nisu krivi ljudi saluki i ostali vec moderator, i nije zaista posteno ja licno ne drzim tu rasu ali se moglo naci, i drugo rjesenje npr da stoje i tvoje i skenderovo ime kao autora pozdrav za sve.

Autor teme je onaj tko je napisao prvi post u temi, budući da ste pislei i otvarali nove teme na već postojeće teme, ja sam njih morao spojiti, i onda kao itor izađe onaj koji je napisao najstariji post. A mislim da je to zbilja nevažno tko je započeo pisati.

Udruga "Mali uzgajatelj" Bjelovar
Na VRH
izet

Brbljivac
Brbljivac

PorukaPoslano: Utorak 26.05.2009. 9:57    Subject: kosovsko\ turski pjevaci Odgovor sa citatom

Pa tako bi trebalo, i biti zaista nevazno ali kada je rijec o ovoj temi ne ispada bas tako svega, i svacega smo se naslusali zar ne?
Na VRH
saluki

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Utorak 26.05.2009. 12:54    Subject: Kosovski Pevac Odgovor sa citatom

Pozdrav za sve forumase,poseban pozdrav Fenix

Kada sam rekao da zasluzujes komplimente mislio sam prije svega na tebe fenix kao autora ove teme, kao i tvojim poruka sa ovog foruma, kao i tvoje poruke sa foruma u cro-golub.com.
Ovu temu si otvorio ti, a ja i Skender i ostali smo se pridruzili, dok kako je ispalo da Skender figurira kao autor, to verujem ne zavisi ni od mene ni od Skendera, vec od moderatora ovog foruma, koji je vec spajao teme ali to je lako moze da bude autor i jedan i drugi(zajedno)
Ali po meni nije bitno uopste ko je autor, jer tema je interesantna, i mogu ti reci, ne bi bilo interesantna da ne bi bilo razlike u misljenjima u vezi pasmine Kosovski pevac.

Ujedno znam da si procitao i moje poruke na tom forumu u vezi ove iste teme.Tamo na tom forumu nije ostalo nikakvih nejasnoca u vezi Kosovskog pevca bar se tako nadam ja licno, jer su se i tu vodjene dosta dobre dobronamerne debate.Da li je Kosovski ili Turski to je veoma bitno, jer stvari treba da se nazovu pravim imenom.
Ako neko nece da prizna to je njegova licna stvar ali cinjenice i istina je nesto drugo.

Ne bih da budem fanatik u vezi ovoga ali nadjite jedan jedinstven primerak drugde u svetu, koji ima ove karakteristike pa ga onda da ga nazovemo pod tim imenom. Nema nedoumica u vezi porekla ove pasmine, jer u mojim ranjasnjim porukama sam opisao sela i mesta gde je bilo na stotine primeraka pasmine kosovskog pevca (Drenica , i vecinom se nazivala drenicki pevac) a ti znas gde je Drenica.
Samo mi to jos odgovori, ko je imao ili ko bi imao interesa da ovu pasminu donese bas na Kosovu, kad recimo je mogao da donese ili odnese bilo kuda drugde, ili ako je neko (turci) doneo zasto bas na kosovu, ili ako je doneo zasto to dosad se cuvalo samo na Kosovu ?.... kada vec u turskoj nemaju pojma za ovu nasu rasu tek sad skoro su culi.
Denizli,je turska pasmina pevaca sto duze pevaju, i oni sa ponosom cuvaju i neguju tu pasminu, a koja po obliku, stasu i melodiji nema niceg zajednickog sa nasom pasminom.

Fenix, Kosovski pevac je standardizovan i usavrsen hteli mi priznati to ili ne, jer standarde smo opisali u ranjasnim porukama. ( a to potvrdjuje i kvalitet pasmine koju imamo i gajimo)
Propisani standardi su ti od kojih svako odstupanje od tih standarda trebalo bi godinama da se to popravi,(doduse ne moze nikad popraviti) i isto standardi ne mogu se odrediti niti pisati preko noci, treba dugo i dugo vreme da se proucava da bise doslo do saznanja i rezultata .
Pasmina koja recimo ako izlegnu npr.13 pilica od tih recimo budu 7 pevaca i 6 koke, od tih 7 pevaca sme da bude samo jedan prosecan,(30) ostali svi nadprosecni (od 40-50-pa i preko minute, kako se moze reci da nije usavrsena pasmina.To je perfektna pasmina.

Dok recimo da uzmemo isti primer samo obrnutim redosledom a izlegne samo jedan prosecan pevac (30 sekundi) a ostali ispod nivoa (20 pa na dole sekundi) tad mozemo reci da nije usavrsena pasmina.
Sve ovo pisem izvinjavam se necu soliti pamet, necu da te potcenjujem ali to sto ti gajis je daleko veoma daleko od naseg kvaliteta sto mi posedujemo.
Rekao sam ranije, da pedigre ima vaznu ulogu u svemu tome.Npr.ja znam svojim pevcima i kokama oca, majku, brata, sestu, dedu, cukundedu, pradedu …. Za pevce je lako, slusas ga i znas jeli ili nije dobar, ali za koke je pravi problem, ako vec ne znas ono sto sam prethodno napomenuo.
Ne bi trebalo to da nas brine da li je priznata ili nije u svetu, jer ce i to doci svremenom (registriranje itd.) ona vec je priznata i stoji medju ostalim svetskim pasminama pevaca sto duze pevaju, mozes proveriti u onim sajtima sto ranije sam nabrajao.
Srecni smo sto to imamo, to nam je najbitnije, a u poredjenju sa ostalim svetskim pasminama pevaca sto duze pevaju evidentno je najbolji.

Posto znas Pristinu, navrati neces ostati praznih ruku, jer zasluzujes da imas ovu standardizovanu pasminu. Nisu svi isti, sa onim sto se znas i sto nisu ti dali primerke ili jaja, to su vecinom trgovci, koji nemaju veze sa ovom pasminom, cak znam i onog iz Mitrovice, necu ime spominjati on ti je trgovac,(bavi se vecinom kupoprodajom kanarinaca) cak nije uzgajatelj ni kanarinaca ,a bog zna gde je on uzeo onog pevca sto ti je doneo.
Ne gajimo ovu pasminu radi licne zarade nego licno iz meraka.
Mozda sam preterao, ima jos ali ne moze se reci sve odjednom.

Nemoj mi zameriti, ja ovo nazivam dobronamernom diskusijom a nikako polemikom.

Molio bih moderatore da naziv teme promene i da bude samo Kosovski Pevac, jer ovde nismo uopste pricali o turskim pevcima (Denizli) nego samo o Kosovskom Pevcu.

Unapred zahvalan na citanju i razumevanju.

Isto tako, izvinjavam se ako se nisam bas najbolje izrazio, jer sam mogao propustiti neku jezicnu gresku.

Moderatori i forumasi sa ovog sajta su sjajni, zahvaljujem im, i pozdravljam ih puno.

Saluki,
Na VRH
besart

Pričalica
Pričalica

Registriran: 07 Svi 2009

PorukaPoslano: Utorak 26.05.2009. 13:30    Subject: kosovski pevac Odgovor sa citatom

pozdrav svim odgajivacima kos. pevca od mene besarta , evo i ja malo da se javim u vezi ove polemike koja ne bi trebala uzimati pogresan tok komuniciranja i druzenja.tacno je da ranije mi nismo mogli da uvrstimo ovu rasu u priznavanje od strane eu-a zbog tadasnje teske politicke situacije,ali uprkos tome mi smo nastavili dalje da je usavrsavamo usredsredujuci se prvenstveno samo u ovu rasu .Zelim pomenuti i podatak da ovu rasu nismo sacuvali fanaticki ,celo vreme se druzim sa skendom ,salukijem gadafijem i sa celom ekipom ljudi koji su zajednickim radom i kombinacijama doveli do ovde Kos pevca i nikome se ne moze pripisavati pojedinacni uspeh, i nikada nisam cuo od njih da su oni prodavali jaja nekome ,nego su podelili uvek i mladim uzgajivacima ,ja za sebe garantujem da nisam cak ni przio jos ni jedno do sada uvek smo davali ljubiteljima bez obzira na veru i nacionalnost .Sto se tice prodavanja mladih petlova to je normalna stvar,prodajemo ih u novembar decembar kada pocinju pjevati jer ne mozemo sve ostavljati za sebe zbog prostora .cena zavisi od duzine i kvaliteta pesme i krece se od 50 do 200-300 evra .Pozdrav od besarta
Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 71, 72, 73  Slijedeće
Strana 7 od 73

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma