Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Živičarka - stari oblik domaće kokoši
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Mirso
Opomena : 1

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 17 Srp 2007

PorukaPoslano: Petak 11.09.2009. 21:31    Subject: Odgovor sa citatom

franko zizic piše:
Mirso piše:
franko zizic piše:
Nešto sam načuo da je u nekom međunarodnom ili evropskom projektu za očuvanje pasmina, Živičarka prijavljena kao Bosansko hrecegovačka pasmina. Zna li netko nešto o tome?

E fala ti bozze da i mi Bosanci imamo svoju nacionalnu kokoss
nekom smrkne nekom svane ssta cess zakon prirode

E Mirso Mirso - fala ti bože , samo vi Bosanci morate pokazati standard i fotografije živih primjeraka, te povjesne dokumente. Koliko sam ja saznao, ubralo se ražanj a zec je još u šumi.
Mi nešto koka imamo, prijedlog radnog standarda isto, a povjesnu dogumentaciju unazad stotinjak godina podrazumjava se da imamo.
Imate vi jednu svoju izvornu kokicu opisanu prije sto godina(ja imam orginalni napis) pa bi se oko toga morali potruditi, to bi bilo vrlo interesantno.

Hajde Franko daj ime te kokice i i joss ponessto o njoj ako ima kakva slika i tome sliccno ili zapocni novu temu o njoj ako je nema tu na spisku zzivo me interesira da saznam o ccem se tu radi .
Mislim mogao sam ovo i na PM da ti possaljem ali nema veze ja sam inacce jako mlad peradar a voljan sam ssto ssta naucciti.

Pozdrav od Mirse
Na VRH
kiwi

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 20 Tra 2008

PorukaPoslano: Subota 12.09.2009. 5:27    Subject: Odgovor sa citatom

Ja sam porjeklom iz Sjevero Zapadne Bosne gdje je zivinarstvo jace nego u ostalim djelovima Bosne. Zivicarka je Bosanska nazivza domacu kokos i dolazi zasto je spavala u zivici. O njoj su govorili nase didovi i nane govorili i po njihovom opisu izgledala je kao Talijanka. Druga Bosanka je patuljasta kokos je Djudjan i Djudja kao vase HPK samo sto more imati operjane noge. Djudjan i Djudja nece nikad izumrti jer ima puno i ne bi bio problem je standardizirati. Krunasti i golovrate ima isto jako puno kako su dosle ne znam. Katolicka crkva je spasila psa Tornjaka od nestanka. Moj otac je iz Gornje Sanice kod Kljuca i u Sanici imaju klub od pet dobro organizarni farmera koji su spasilia Bosansku pasminu krava Busa od nestanka. Isto dvije farme koje su bave uzgojem Eringera koja je Svicarska pasmina krava koja se drzi za odabir krava i bikova za bodljavinu i turnire. Nazalost nije bilo interesa za konzervaciju zivine tako da su te domace kokosi su uglavnom nestale i da li su bile Zivicarke to nitko ne zna. O tome bi vise mogao znati je stari zivinar iz Bihaca, Stipe Tomac, (ako je ziv) inace on je imao Evropske sampione Wyadonta i Saboa.

franko zizic piše:
Mirso piše:
franko zizic piše:
Nešto sam načuo da je u nekom međunarodnom ili evropskom projektu za očuvanje pasmina, Živičarka prijavljena kao Bosansko hrecegovačka pasmina. Zna li netko nešto o tome?

E fala ti bozze da i mi Bosanci imamo svoju nacionalnu kokoss
nekom smrkne nekom svane ssta cess zakon prirode

E Mirso Mirso - fala ti bože , samo vi Bosanci morate pokazati standard i fotografije živih primjeraka, te povjesne dokumente. Koliko sam ja saznao, ubralo se ražanj a zec je još u šumi.
Mi nešto koka imamo, prijedlog radnog standarda isto, a povjesnu dogumentaciju unazad stotinjak godina podrazumjava se da imamo.
Imate vi jednu svoju izvornu kokicu opisanu prije sto godina(ja imam orginalni napis) pa bi se oko toga morali potruditi, to bi bilo vrlo interesantno.

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 20 Velj 2009

PorukaPoslano: Subota 12.09.2009. 12:38    Subject: Odgovor sa citatom

Mirso evo ja sam ti otvorio novu temu koju si tražio, e pa moramo se potpomagati, sa željom da bude što više pravih izvornih pasmina.
pozdrav
Na VRH
franko zizic

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

PorukaPoslano: Ponedjeljak 14.09.2009. 12:00    Subject: Odgovor sa citatom

Dado piše:
Pozdrav svim ljubiteljima živičarke!

Uskoro ću se naći sa ljudima iz odbora za domaće pasmine, te komisije za standarde. Predočit ću im čistopis prijedloga radnog standarda za kokoš živičarku.

Bit ću sa vama gosp. Žižić u kontaktu, da pregledate sve napisano, u biti, to bi bio onaj vaš prjelog standarda sa dogovrenim izmjenama!

Pa da se pokrene i taj projekt.

p.s. ako bi bili voljni da mi pošaljete na mial, povijesne dokumente o Živičarki, uz slike? Naravno kao skenirano?

Ja sam davno(ima dvi godine) poslao našem savezu svu dokumentaciju za Dalmatinku. To su oni uredno zagubili i još mi odgovorili da im to nisam ni poslao, a prijedsjednik moje udruge im je to dao osobno u ruke, onda mi plus tome na državnoj izložbi ne ocjene kokoši, kao pasmina u razvoju ili nešto slićno.Pisao sam i prigovor na suđenje i odgovor još nisam dobio, toliko o njihovoj zainteresiranosti za izvorne pasmine. Ubuduće ču se obračati samo Stočarskom Centru.
Tebi šta bude trebalo za Živićarku tu sam .Trenutno nemam skener, ali snaći ćemo se nekako.
Na VRH
ivansaric

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 09 Stu 2007

PorukaPoslano: Srijeda 16.09.2009. 18:32    Subject: Odgovor sa citatom

Mladene prijatelju iz Andrijevaca kada će koja slika ????
Na VRH
pan

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 28 Tra 2007

PorukaPoslano: Srijeda 16.09.2009. 20:25    Subject: Odgovor sa citatom

ivansaric piše:
Mladene prijatelju iz Andrijevaca kada će koja slika ????

Eto prijetelju Šariću ja ti sutra budem ispunio želju i postavio slike svoja 3 primjerka Razz

Početnik
Početnik

Registriran: 16 Ruj 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 20.09.2009. 11:03    Subject: Odgovor sa citatom

Bok svima! Imam jedno pitanje dali je taj oblik živičarke prije tog križanja (mislim s legornom kak ste rekli),imala više vrsta boja perja da nisu sve crvene boje odnosno ne vuku na crvenu(jarebičastu)....zanima me dali ima ko takve koke još??? Question Hmm
Na VRH
franko zizic

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

PorukaPoslano: Nedjelja 20.09.2009. 14:21    Subject: Odgovor sa citatom

san piše:
Bok svima! Imam jedno pitanje dali je taj oblik živičarke prije tog križanja (mislim s legornom kak ste rekli),imala više vrsta boja perja da nisu sve crvene boje odnosno ne vuku na crvenu(jarebičastu)....zanima me dali ima ko takve koke još??? Question Hmm

Ovo pitanje mi nije baš najjasnije,tj. prije bi se moglo postaviti u nekoj drugoj temi.
Inaće divlje jarebićasta je jedna od osnovnih boja za živičarku ,ali za nju je i normalno da dvije jedinke iste boje mogu dati i sve druge boje.
Na VRH
san

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 20.09.2009. 14:40    Subject: Odgovor sa citatom

na to sam mislio dali ima živičarke u drugim bojama crnoj,bjeloj šarenoj ali pod tim mislim,one stare živičarke prije križanja kad se dobila hrvatica pasmina
Na VRH
anser

Pričalica
Pričalica

Registriran: 06 Stu 2008

PorukaPoslano: Nedjelja 20.09.2009. 19:05    Subject: Odgovor sa citatom

San jesili ti pogledo sve stranice ove teme? Smile Smile Smile Smile
Na VRH
san

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 20.09.2009. 21:02    Subject: Odgovor sa citatom

anser piše:
San jesili ti pogledo sve stranice ove teme? Smile Smile Smile Smile
A joj,sad sam sve pročitao,prije sam letimično gledao a na slikama su večinom bile crvenkaste koke koje sam vidio Rolleyes Rolleyes svaka čast na trudu koji ovdje ulažete ako će netko imati koje pilence viška nek mi javi kokice su prekrasne(dečki sorry na upadu nov sam ovdje,ali nisam mogao odoliti da se ne javim) Embarassed Embarassed
Na VRH
burim
Suspendiran

Pričalica
Pričalica

Registriran: 04 Ruj 2009

PorukaPoslano: Srijeda 23.09.2009. 20:17    Subject: Odgovor sa citatom

MIRSO DA VAS PITAM NESTO GE MOZEM SADA DA SE VIDIM KOSOVSKI PEVAC JA PROTISNIM TURSKI KOSOVSKI PEVAC ALI NEMA SADA KOSOVSKI PEVAC PA IMA OVAJU KOKE OBICNO
Na VRH
pan

Starosjedilac
Starosjedilac

PorukaPoslano: Četvrtak 01.10.2009. 11:09    Subject: Odgovor sa citatom

Evo za sve zainteresirane uzgajateljedomaćih pasmina Wink

Starosjedilac
Starosjedilac

PorukaPoslano: Četvrtak 01.10.2009. 12:03    Subject: Odgovor sa citatom

Moje živičarke,dal je možda tko zainteresiran??

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

PorukaPoslano: Četvrtak 01.10.2009. 20:20    Subject: Odgovor sa citatom

Vidim ja ima tu i dobrih dalmatinki Smile .
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Slijedeće
Strana 12 od 26

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma