Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Zašto maca radi nuždu svuda
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o macama Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
White

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 16 Stu 2005

PorukaPoslano: Nedjelja 08.04.2007. 14:56    Subject: Odgovor sa citatom

moja preporuka: nauči mačka da vani obavlja nuždu
Na VRH
Sirius

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 15 Sij 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 08.04.2007. 15:31    Subject: Odgovor sa citatom

LjiljanaB piše:
Tako mali WC je za mačiće do cca 4-6 mjeseca starosti (ovisi o veličini mace). Moja preporuka je zatvoreni WC, uz takav WC i kvalitetan mačji pijesak nema mirisa,a ni pijeska oko WC-a. Cijena im je 100,00-150,00Kn.

ali on ima 5 mjeseci
Na VRH
LjiljanaB

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 26 Lip 2006

PorukaPoslano: Nedjelja 08.04.2007. 16:14    Subject: Odgovor sa citatom

Nisu svi mačići sa 5 mjeseci iste veličine, tvoj je dosta velik mačić. WC kojeg koriste moje mace je dimenzija 60x44cm, oni koje sam prije spomenula su dimenzija cca 50x37cm pa kad usporediš sa Šefovim vidiš da je njegov mali.

Na ovom linku možeš pogledati mačje WC-e
www.ferplast.com
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 27.05.2007. 10:08    Subject: Odgovor sa citatom

moj mačić (kojeg sa dobila jučer) , mislim da niti nezna obavljati nuždu jer do sada nije ni jednom (jedino sam bila vidjela da je kutija malo mokra ali to je možda od vode ) Smijeh2)
Na VRH
Ana 157

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 22 Ruj 2005

PorukaPoslano: Utorak 29.05.2007. 14:45    Subject: Odgovor sa citatom

Samo polako, naucice Smile
Inace, ja sam mojima stavljala salvete u WC jer su otkrili da pesak moze biti veoma jestiv Very Happy
Zagrebi mu malo sapicom po pesku (ako nemas isti problem) i to nakon duze igre, jela ili spavanja, ili ako pocne da njuska po podu, to obicno znaci da “trazi mesto”.
Na VRH
spackarica

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 26 Kol 2004

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 7:08    Subject: Odgovor sa citatom

khmmm Smile

dakle, po novom imam 2 mačke u stanu. prugu od jedno 2 godine i malog machora od cca 4,5 mjeseca.
od kada je došao mali imamo strahovit problem sa wcom. naime, on ima neku čudnu naviku da drekece izbacuje van iz (zatvorenog!) vecea, a nekad i kaka ispred istog. isto tako, on ne zna zakopati kakicu, pa kad se vratimo s posla stan ''miriše'' za poluditi.
ajde, mirisa mokraće smo se više-manje riješili onim silikonskim pijeskom (stvarno super stvar!kuc-kuc-kuc), ali ovi drekeci....

Eek Rolleyes

kak vi koji imate više mačaka preživljavate sve to?
Na VRH
Doom

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 07 Svi 2003

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 12:25    Subject: Odgovor sa citatom

^ne znam, baš i mi doma imamo takav problem trenutno. Dobili smo mačića prošli tjedan i sve do danas nuždu je vršio u svojem pijesku bez problema..i mislili smo ''ah, vidi pametna maca, sve 5'' i danas ujutro, kaže mi mama, ostavio je ''poklončić'' u kutu pored fikusa na parketu. Confused
Na VRH
maca_23x

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 16 Srp 2007

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 14:12    Subject: Odgovor sa citatom

Imam macica koji je par dana kod mene i nije u kuci.Iza kuce ima svoj prostor.Nuzdu obavlja kod susjede u vrtu.Uredno si iskopa rupicu i zakopa kada zavrsi.
Zanima me,ako ce jednog dana biti u kuci i stavim mu pijesak,da li ce bez problema ici na njega ili ce traziti van?
Vidim da ima odredjeno mjesto u tom vrtu i ne ide okolo
Na VRH
soso94ever

Početnik
Početnik

Registriran: 26 Pro 2007

PorukaPoslano: Srijeda 26.12.2007. 20:56    Subject: Odgovor sa citatom

moja je macka bila vec dva mjeseca u prijasnjeg vlasnika nego sto je dosla u mene... prvo smo je mislili zadrzati kod djeda... al postojao je problem... uvijek bi se popiskila na kauc...stavili smo joj i pijesak i sve al opet ona na kauc... kad bi je uvecer stavili u jednu sobu u kojoj nije nitko drugi( jer bi uvijek ulazila u moju sobu i gnijezdila se uz mene al mi mama nije dala da mi se mačka penje po krevetu...)...u toj se prostoriji ona nije popiskila sve do jutra i kad smo je ujutro pustili otrcala je na kauc i popisala se... onda smo je doveli kod mene doma jer kod djeda vise nije mogla stati...cim je usla u kucu stavio sam je na przinu i odmah je obavila nuzdu...i stalno je poslije obavljala sve na przini... no ipak se nakon tjedan dana dogodilo da se popiskila na kaucu... u mene doma vise nije mogla stati (vec je postala velika i zeli vani, a odmah ispred kuce cesta) pa nismo htjeli riskirati nego smo je odveli na selo...isto smo joj odmah pripremili pržinu i na njoj je obavila nuždu... i navikla je na to...jedne noći joj je moja baka zaboravila ostaviti pržinu ... ona do jutra nije obavila nigdje nuždu... ocito je da se navikla na pržinu ...moj savjet je : čim mačka dođe u kuću odmah je stavi na pržinu jer čim ona prvi put obavi nuždu na jednom mjestu činit će to stalno(npr. kod moga djeda)
[/img]
Na VRH
Todi

Registriran: 28 Ruj 2008

PorukaPoslano: Nedjelja 28.09.2008. 18:43    Subject: Mokrenje Odgovor sa citatom

Moj mačak , bar se čini, nema zdravstvenih problema, nego mokri na mjestima koja mu se sviđaju. Kao npr. mekana odeća koja je ostavljena na podu, ili veliki zarolani papiri, itd.
Šta da radim?
Takođe, ako se naljuti, nekada iz revolta , sutradan, izvrši i veliku nuždu negde u kući?!!
Pomoć!!!
Na VRH
mai

Registriran: 11 Stu 2008

PorukaPoslano: Utorak 11.11.2008. 10:12    Subject: Re: Macka mokri po stanu Odgovor sa citatom

"unazad nekih dva tjedna pocela je mokriti po stanu. . Svaki dan cistim pjesak 2-3 puta a svaku drugu vecer mjenjam pijesak i perem wc. .."

joooj i meni je tako..ali maca je mala..3 mjeseca..i kada smo je prije jedno mjesec i pol doveli.. odmah smo stavili pjesak i pokazali joj..i sve je bilo uredu do prije skoro 2 tjedna..ostala je 10 dana sa deckom..ja sam bila u bolnici..i sve je bilo dobro.. ksd nskon psr dana kako sam ja tamo opet..ona pocne kakiti kraj svog wc-a nigdje po kuci..samo u hodniku oko wc-a.i to samo kad nas nema.. prvo sam mislila da je zbog mene..mozda se navikla na dragog..pa joj je smetalo sto sam ja tamo pa protestira..ali ona ide normalno piskit i kakit dok smo mi tamo..cim mi odemo ona napravi rusvaj.. nevrijedi ju malo puknit..ni istjerat van..mala je i zavoljeli smo je..ali svaki dan po par puta dok radimo ona pravi nered..i to je postalo nemoguce..nebi zeljela da ju decko izbaci van..ali toliko je vec ljut da razmislja o tome..a ja moju buuny nebi dala nizasto..neznam sto da radim...
Na VRH
suncica24

Registriran: 29 Lis 2009

PorukaPoslano: Četvrtak 29.10.2009. 22:11    Subject: Odgovor sa citatom

Ja imam malog macka, od jedno mjesec - mjesec i pol, najvise, dana, koji piski po kuci, tacnije na tri odredjena mjesta unutra kuce (koja je oznacio).
Kad je udomljen vec je bio naucen na pijesak i tamo vrsio i malu i veliku nuzdu. Medjutim, sedmicu dana nakon toga je bio bolestan, vjerojatno paraziti, usljed cega je imao diareju, te potom i dehidrirao te primao infuzije.
Naravno, iz tog razloga mislim da se malo i razmazio.

ZNaci, piski na tri odredjena mjesta u stanu. Pokusala sam sa novinom i prskanjem kad se popiski, te ta mjesta oznacila limunom, ali evo danas se opet popiskio... ne tacno na jedno od tih mjesta, vec odmah pored (do granice limun-zone Rolleyes ).
Je li postoji jos neki nacin da ga oducim od toga, ili da se i dalje borim novinama, prskalicom i limunom? Sad
Na VRH
LjiljanaB

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 26 Lip 2006

PorukaPoslano: Petak 30.10.2009. 18:06    Subject: Odgovor sa citatom

a da probaš njegov wc sa pijeskom staviti na to mjesto gdje obavlja nuždu
Morgan___

Registriran: 18 Tra 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 18.04.2010. 18:53    Subject: Odgovor sa citatom

Hej!
Imam macka starog 3 godine, od malena je u kuci, nema pjesak u kuci ali trazi van kada treba obaviti nuzdu, i nikad nije bilo problema s njim. Pod zadnje tocnije od drugog mjeseca poceo je obiljezavat po cijeloj kuci, samo malo poprska i to je to. Neznam sta da napravim. Mislila sam da ce s vremenom prestati ali nevidim da ce tako skoro , pa vas molim za savjet sta da radim... osim kastracije...
Hvala!
Na VRH
Dejan

Site Admin
Site Admin

Registriran: 10 Ož 2003

PorukaPoslano: Ponedjeljak 19.04.2010. 18:23    Subject: Odgovor sa citatom

Obilježavanje prostora nema veze sa vršenjem nužde, a odgovor potraži u temi na slijedećem linku:
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=2692
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o macama Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 od 9

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma