Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Kvočke
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 54, 55, 56  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
roda

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 26 Sij 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 01.03.2010. 22:01    Subject: Odgovor sa citatom

kemo89 piše:
Ljudi kad se obicno koke raskvocaju dali hoce negde krajem marta ili ranije .pozz javitemi

imaš tu puno čimbenika ali kad većinom one odlučuju Lol
Na VRH
kemo89

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 06 Ož 2008

PorukaPoslano: Četvrtak 04.03.2010. 19:28    Subject: Odgovor sa citatom

imaš tu puno čimbenika ali kad većinom one odlučuju Lol

Ama bas te nista nisam razumio i pitam ozbiljno .
Na VRH
zoran_12

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 15 Stu 2009

PorukaPoslano: Četvrtak 04.03.2010. 19:36    Subject: Odgovor sa citatom

dobro ti je rekao. to ti ovisi o puno faktora. ako npr imaš talijanke neće se nikad raskvocat, a ako imaš npr brame onda će kvocati. i uglavnom sama odlučuje kad će kvocati Smile
u nekim postovima u nekim drugim temama je netko napisao da se može inicirati kvocanje kad se nakon što je kokoš snijela određeni broj jaja naglo prestane davati koncentrat i počne davati kukuruz ali to koliko se sjećam nije "znanstveno potvrđeno"

Početnik
Početnik

Registriran: 28 Velj 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 0:35    Subject: Kvočke Odgovor sa citatom

Bok,
ja sam novi forumu. Bavim se već devet godina uzgojem peradi, i zadnje tri godine imam problem koji neznam kako riješiti. Nemam inkubator tako da sva jaja iz kojih hoću dobit piliće moram stavit pod kvoćku, što je do prije tri godine bilo u redu. Ali zadnje tri godine mi kvoca samo jedna kokoš stara pet godina. Ona kvoca od svoje prve godine i u proljeće i u jesen. Strah me da i ta jedna od starosti ne prestane kvocat, tako da onda nebih više imao koju nasađivat, što znaći da više nebih imao pilića. Ja ju nasađujem samo u proljeće i jako sam zadovoljan, ali me muće ostale. Svake godine ostavim pet novih za rasplod koje uredno nesu i nemaju nikakvih bolesti te se uredno mitare i vrlo lijepo izgledaju. Zadnje ćetiri godine svake godine mjenjam muško rasplodno grlo peteha, ta ćetiri peteha su sa razlićitih mjesta i nemaju nikakvih rodbinskih veza, što mislim da je znak i da mi se krv među njima dosta promješala. Neznam više koju svoju eventualnu grešku da ispravim. Neznam da li bih možda trebao nabavit peteha od neke vrste kod kojih je veći broj kvoćaka karakteristika za tu određenu vrstu. Molim vas pomozite mi jer godišnje imam samo desetak pilića.
Na VRH
tomislav125

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 27 Sij 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 7:31    Subject: Odgovor sa citatom

prvo da te pitam koliko kokica imaš...
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

Registriran: 27 Velj 2005

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 8:12    Subject: Odgovor sa citatom

Neke pasmine kao i industrijki hibridi ne sjede na jajima. E sad kakve vi kokoši imate neznam.

Udruga "Mali uzgajatelj" Bjelovar
Na VRH
admir86

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 20 Ruj 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 10:04    Subject: Odgovor sa citatom

pozz kolko sam upoznat sa ovim talijankama cuo sam da one ne sjede a jajima jel to istina hmm sad koliko je to tacno neznam jer ih tek sad imam po prvi put Smile Smile Smile
Na VRH
izet

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 02 Sij 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 10:08    Subject: kvocke Odgovor sa citatom

Da Admire tacno da talijanke ne kvocaju rijetki su slucajevi kada ostari da pocne kvocati.
Na VRH
admir86

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 20 Ruj 2009

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 10:10    Subject: Odgovor sa citatom

OK HVALA Izete na odgovoru Smile Smile Smile Smile Smile
Na VRH
TETAC

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 12:26    Subject: Odgovor sa citatom

[quote="Dado"]Neke pasmine kao i industrijki hibridi ne sjede na jajima. E sad kakve vi kokoši imate neznam.[/quote]
Moje kokice sigurno nisu hibridi niti su mi pjetli koje nabavljam hibridi. U to sam siguran apsolutno. Svake godine kupujemo 100 komada pilića amrok i za te znam da su hibridi te da ne sjede na jajima,pa zato njih ne mješam s ovima domaćima, to jest drižim ih apsolutno odvojeno. Znam kod ljudi di nabavljam pjetle a po nekad i koju kokicu, da im sjede na jajima te da im nisu hibridi zato jer su to stari ljudi po dalmatinskim selima koji baš puno nemaju doticaja sa modernim svjetom da nabave hibride nego drže samo iste vrste već desetljećima jedino što mjenjaju međusobno da promjene krv.
Na VRH
TETAC

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 12:31    Subject: Odgovor sa citatom

[quote="tomislav125"]prvo da te pitam koliko kokica imaš...[/quote]
Imam 4 generacije kokica po pet od svake generacije, znaći 20
Na VRH
jolly_jocker

Pričalica
Pričalica

Registriran: 12 Sij 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 12:38    Subject: Re: Kvoćke Odgovor sa citatom

TETAC piše:
Bok,
ja sam novi forumu. Bavim se već devet godina uzgojem peradi, i zadnje tri godine imam problem koji neznam kako riješiti. Nemam inkubator tako da sva jaja iz kojih hoću dobit piliće moram stavit pod kvoćku, što je do prije tri godine bilo u redu. Ali zadnje tri godine mi kvoca samo jedna kokoš stara pet godina. Ona kvoca od svoje prve godine i u proljeće i u jesen. Strah me da i ta jedna od starosti ne prestane kvocat, tako da onda nebih više imao koju nasađivat, što znaći da više nebih imao pilića. Ja ju nasađujem samo u proljeće i jako sam zadovoljan, ali me muće ostale. Svake godine ostavim pet novih za rasplod koje uredno nesu i nemaju nikakvih bolesti te se uredno mitare i vrlo lijepo izgledaju. Zadnje ćetiri godine svake godine mjenjam muško rasplodno grlo peteha, ta ćetiri peteha su sa razlićitih mjesta i nemaju nikakvih rodbinskih veza, što mislim da je znak i da mi se krv među njima dosta promješala. Neznam više koju svoju eventualnu grešku da ispravim. Neznam da li bih možda trebao nabavit peteha od neke vrste kod kojih je veći broj kvoćaka karakteristika za tu određenu vrstu. Molim vas pomozite mi jer godišnje imam samo desetak pilića.

ako misliš i dalje bez inkubatora množit piliće onda ćeš morati nabavit vrstu kod koje je izražen nagon k kvocanju
prema mom mišljenju a i zaključcima s ovog formuma najbolje kvočke su
1.staroštajerska-ima Dado možeš kod njega nabavit
2.hrvatica -imaju ih neki nickovi odavde samo ne znam da li sad imaju za prodati

inače tu ti od recimo 10.kokošiju skoro sigurno bar 5.kvoca svake godine,samo da ih ne držiš zatvorene,a ako ih držiš zatvorene i onda kvocaju samo u nešto manjem broju

imaš još nekih vrsta koje dobro kvocaju ali evo po mom mišljenju ove dvije su najbolje a da nisu patuljaste(kažu još i za faverol da je dobar ali ja evo nemam nikakvog iskustva s njim)
Na VRH
rade21

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 18 Ruj 2006

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 12:45    Subject: Odgovor sa citatom

ja bi još dodao na ovu listu australorpe koje držim već dosta dugo i za moj pojam i previše kvocaju jer imam inkubator!!! Wink
Na VRH
TETAC

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 19:50    Subject: Re: Kvoćke Odgovor sa citatom

[quote="jolly_jocker"][quote="TETAC"]Bok,
ja sam novi forumu. Bavim se već devet godina uzgojem peradi, i zadnje tri godine imam problem koji neznam kako riješiti. Nemam inkubator tako da sva jaja iz kojih hoću dobit piliće moram stavit pod kvoćku, što je do prije tri godine bilo u redu. Ali zadnje tri godine mi kvoca samo jedna kokoš stara pet godina. Ona kvoca od svoje prve godine i u proljeće i u jesen. Strah me da i ta jedna od starosti ne prestane kvocat, tako da onda nebih više imao koju nasađivat, što znaći da više nebih imao pilića. Ja ju nasađujem samo u proljeće i jako sam zadovoljan, ali me muće ostale. Svake godine ostavim pet novih za rasplod koje uredno nesu i nemaju nikakvih bolesti te se uredno mitare i vrlo lijepo izgledaju. Zadnje ćetiri godine svake godine mjenjam muško rasplodno grlo peteha, ta ćetiri peteha su sa razlićitih mjesta i nemaju nikakvih rodbinskih veza, što mislim da je znak i da mi se krv među njima dosta promješala. Neznam više koju svoju eventualnu grešku da ispravim. Neznam da li bih možda trebao nabavit peteha od neke vrste kod kojih je veći broj kvoćaka karakteristika za tu određenu vrstu. Molim vas pomozite mi jer godišnje imam samo desetak pilića.[/quote]

ako misliš i dalje bez inkubatora množit piliće onda ćeš morati nabavit vrstu kod koje je izražen nagon k kvocanju
prema mom mišljenju a i zaključcima s ovog formuma najbolje kvočke su
1.staroštajerska-ima Dado možeš kod njega nabavit
2.hrvatica -imaju ih neki nickovi odavde samo ne znam da li sad imaju za prodati

inače tu ti od recimo 10.kokošiju skoro sigurno bar 5.kvoca svake godine,samo da ih ne držiš zatvorene,a ako ih držiš zatvorene i onda kvocaju samo u nešto manjem broju

imaš još nekih vrsta koje dobro kvocaju ali evo po mom mišljenju ove dvije su najbolje a da nisu patuljaste(kažu još i za faverol da je dobar ali ja evo nemam nikakvog iskustva s njim)[/quote

Jsvoje kokice držim vani dok god ima sunca to jest ujutro ih puštam oko 7 sati a navaćer ih zatvaram oko 18 sati kad same legnu a poljeti su duže vani pa ih zatvaram oko 21 sat. Oko kuće imaju 700 kvadrata tako da pocjeli dan hodaju okolo i traže crviće, a mjesto gdje spavaju im je stalno otvoreno tako da i vode i hrane i mjesto za se sklonit i nest imaju cjelo vrijeme.
Na VRH
TETAC

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 07.03.2010. 19:56    Subject: Odgovor sa citatom

[quote="Dado"]Neke pasmine kao i industrijki hibridi ne sjede na jajima. E sad kakve vi kokoši imate neznam.[/quote

DADO ne treba te mi se obraćat sa vi jer imam tek 16 godina. A što se kokoši tiče neznam koja su vrsta, znam samo da je tu izmješano više vsta saćuvanih od prije više desetaka godina na selima
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 54, 55, 56  Slijedeće
Strana 7 od 56

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma