Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Inkubatori !!! 3.
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 69, 70, 71  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Mirso
Opomena : 1

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 17 Srp 2007

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 21:51    Subject: Odgovor sa citatom

kid1 piše:
Pozdrav! Trebam savjet oko vlažnosti u inkubatoru. Imam mali inkubator kapaciteta 65 kokošijih jaja, jaja se ručno okreču a za vlažnost ima posude na dnu za vodu. Interesira me koliki postotak vlažnosti treba da bude zadnjih dana, naime u uputstvima koje sam dobio sa inkubatorom piše da se posudice tijekom cijelog procesa pune do pola.
Do sada sam izveo iz njega turu prepelica (postotak valjenja 80 %), a u drugoj turi kokošija jaja i valjenje katastrofa, više od pola pilića se ugušilo tj. uginulo u jajetu. Da napomenem da jaja japanskih prelica zadnjih 4 dana nisam dirao, a nisam ih ni prskao.

Popzdrav prijatelju
Smoje strane gledissta tu ne bih okrivljavao inkubator za neuspjesno izvodjenje kokosijih jaja.
Mogucci razlozi stara jaja, lossa jaja losse kondiciono stanje roditeljskog jata

Moguce da nisi dobro izvrsio dezinfekciju inkubatora pa su se virusi i bakterije namnozili tokom inkubacije kokosijih jaja itd itd

ljep pozdrav Mirso
Na VRH
kid1

Pričalica
Pričalica

Registriran: 24 Kol 2010

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 22:01    Subject: Odgovor sa citatom

Nismo se razumjeli. Nisam ja krivio inkubator. Aparat ko aparat, nego ja krivim sebe da sam ja nešto zeznuo i mislio sam da je u inkubatoru bila prevelika vlažnost. Da li se od tog mogu pilići ugušit u jajima?

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 25 Lip 2011

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 22:16    Subject: Odgovor sa citatom

vidi u mojim papirima pise da treba da bude 60%, ali i da se jaja prskaju od 14-og dana ujutru i uvece. a voda menja jednom dnevno, mogu se ugusiti od prevelike vlage, ali ne mora da znaci da su se tvoji ugusili od vlage kako kaze Mirso ima gomila faktora
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 22:17    Subject: Odgovor sa citatom

Ljep pozdrav za forumasse
i momke zeljne konstrukcije
Upravo u izgradji sam sa inkubatorom za izleganje svih vrsta peradi
malo veceg kapaciteta 3000 jaja kokosijih

Inkubator je visok oko 1,7m sirok 2m i dubok od prednjih vrata ka straznjem zidu 85cm

Uprav ide faza posla ispunjavanje zidova inkubatora sa termoizolirajucim
materijalom

Na ovoj slici dole inkubator je naopacke okrenut vidi se po ssarkama
no to je slikano tokom rada na njemu jer ga cesto rotiramo zavisno od faze rada na njemu.

Iznutra je cjeli oblozen pocincanim limom nema niti jednog kubnog centimetra ugradjenog materijala od drveta.

Police oviri za jaja su vecc uradjene kao i osovine polica
Inkubator ce imati dva didgitalna termostata i bit ce u potpunosti automatizovan .
kako bude posao napredovao gledat ccu da postavim joss koju sliku nadam se bit ce interesantno vidjeti.

I povrh toga sto je sav metalni metalna konstrukcija itd nije tezak
dva covjeka ga lako rotiraju tamo vamo
Ljep pozdrav Mirso
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 22:37    Subject: Odgovor sa citatom

dsc64am2 piše:
vidi u mojim papirima pise da treba da bude 60%, ali i da se jaja prskaju od 14-og dana ujutru i uvece. a voda menja jednom dnevno, mogu se ugusiti od prevelike vlage, ali ne mora da znaci da su se tvoji ugusili od vlage kako kaze Mirso ima gomila faktora

Momci ako je inkubator kako treba i dobar stabilan termostat kao i postojana vlaga tokom inkubacije vjerujete nemate potrebe uopcce prskati barem kokossija jaja niti jedan jedini put tokom inkubacije u ovih 4/5 godina imao sam u raznoraznim inkubatorima bezbroj izvodjenja pilica
uopcce ne prskam jaja a izleganja su jako dobra evo zadnja tura experimentalna jer testiram jednu novu konstrukciju inkubatora
od 50 od mojih koka jaja 41 izasslo pile 7 neplodnih jaja a ona dva unutra ziva ali zaostala u razvoju moguce da bi se izlegla 24 ili 26 dan po mojoj procjeni

jaja uopce nisu bila prskana niti hladjena ni na minut

Mirso
Na VRH
dsc64am2

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 25 Lip 2011

PorukaPoslano: Utorak 05.07.2011. 22:43    Subject: Odgovor sa citatom

ok, ja imam muzejski primerak inkubatora u poredjenju sa ovim tvojim cudima tehnike, star je 18 godina, uvek sam prskao, a zbog okretanja jaja jer je manuelno morao da otvaram inkubator tako da su i hladjena, ipak cu da ih malo i prskam onako kako mi pise u papirima (jaja su od prepelice) jer sam vec stigao do pola (malo vise od pola sutra im je 12 dan, sedim ko na iglama da li ce se sta izleci jer su jaja sa pijace), a sledeca tura ce biti experimentalna bez prskanja pa da vidimo razlike.

a planiram ako uhvatim vremena, imam zamrzivac koji bi mogao da postane inkubator, pa da pokusam da skarabuzim i to okretanje jaja bez otvaranja inkubatora.
Na VRH
dragan_nis

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 10 Svi 2011

PorukaPoslano: Srijeda 06.07.2011. 13:55    Subject: Odgovor sa citatom

Jovo13 piše:
Dragane iz kog razloga jaja od patuljaste zivine pod patuljaste kvocke a od krupnih pod veliku kvocku?Mogu jaja od patuljastih da se stave pod velike kvocke a isto tako i jaja od velikih kokosaka da se stave pod male kvocke.

Stavi jaja od curke pod sabo koku i kazi mi rezultat !!
Na VRH
Jovo13

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 08 Stu 2009

PorukaPoslano: Petak 08.07.2011. 10:40    Subject: Odgovor sa citatom

dragan_nis piše:
Jovo13 piše:
Dragane iz kog razloga jaja od patuljaste zivine pod patuljaste kvocke a od krupnih pod veliku kvocku?Mogu jaja od patuljastih da se stave pod velike kvocke a isto tako i jaja od velikih kokosaka da se stave pod male kvocke.

Stavi jaja od curke pod sabo koku i kazi mi rezultat !!

Dragane evo rezultata za pauna

marconi piše:

I jos nesto vezano za mala i velika jaja.....moj prijatelj je stavio 2 jajeta od pauna pod kikireza..cvrcana.kako ga vec ko zove (patuljasta zivina) i izvela se oba mala pauna.
pozzz....

Evo cak su se pauni izlegli,a ne vidim zasto ne bi mogla jaja od misirke posto su bas mala da se stave pod paunicu,curku,bramu ili drugu veliku zivinu?Tako isto mogu i od cvrcina,saboa,feniksa,kokinkina da se stave pod velike kokoske a i obrnuto,jedino nisam siguran za guskina jaja jer moze da ih izlegne neka mala koka a za ostala sam siguran Wink
Na VRH
kokot

Početnik
Početnik

Registriran: 07 Lip 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 10.07.2011. 11:00    Subject: Odgovor sa citatom

[quote=[/quote]

Momci ako je inkubator kako treba i dobar stabilan termostat kao i postojana vlaga tokom inkubacije vjerujete nemate potrebe uopcce prskati barem kokossija jaja niti jedan jedini put tokom inkubacije u ovih 4/5 godina imao sam u raznoraznim inkubatorima bezbroj izvodjenja pilica
uopcce ne prskam jaja a izleganja su jako dobra evo zadnja tura experimentalna jer TESTIRAM JEDNU NOVU KONSTRUKCIJU INKUBATORA
od 50 od mojih koka jaja 41 izasslo pile 7 neplodnih jaja a ona dva unutra ziva ali zaostala u razvoju moguce da bi se izlegla 24 ili 26 dan po mojoj procjeni

-------------------------------------------------------------------------------------
"Testiram jednu novu konstrukciju inkubatora", piše Mirso. Znaći li to da mu oni koje je radio ranije nisu dobri,
Zašto, uopće, testirati kada na netu ima gotovih nacrta s uputama do u detalje.

Možda čovjek otkrije još topliju vodu.
Na VRH
izet

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 02 Sij 2009

PorukaPoslano: Ponedjeljak 11.07.2011. 15:31    Subject: inkubatori3 Odgovor sa citatom

Samo da se ne oprzi Ljut ili kako neki kazu opece Ljut na nju...
Na VRH
Mirso

Forumski manijak
Forumski manijak

PorukaPoslano: Srijeda 13.07.2011. 19:09    Subject: Odgovor sa citatom

kokot piše:
[quote=

uopcce ne prskam jaja a izleganja su jako dobra evo zadnja tura experimentalna jer TESTIRAM JEDNU NOVU KONSTRUKCIJU INKUBATORA

-------------------------------------------------------------------------------------
"Testiram jednu novu konstrukciju inkubatora", piše Mirso. Znaći li to da mu oni koje je radio ranije nisu dobri,
Zašto, uopće, testirati kada na netu ima gotovih nacrta s uputama do u detalje.

Možda čovjek otkrije još topliju vodu.[/quote]

Kokot slatko si me nasmijao
ali nissta s obzirom da si pocetnik jednom cess vec svatiti zasto se razvijaju novi i novi modeli

Mirso
Na VRH
aleksandracrnic

Početnik
Početnik

Registriran: 08 Svi 2010

PorukaPoslano: Četvrtak 14.07.2011. 21:30    Subject: Odgovor sa citatom

Nemogu da razumjem neke nazovi majstore koji izmisljaju toplu vodu,a izvori tople vode postoje otkad i sama zemlja.Moj komsija je pre 12 godina uvezao inkubator iz Njemacke,kapaciteta 2000 komada i prema tom inkubatoru sam napravio jos nekoliko komada potpuno istih.Danas ima kapacitet oko 24000 i leze bjele tovne pilice i radi usluzno lezenje peradi(naravno u odvojenim prostorijama i inkubatorima).Procenat izleganja je,zavisno od kvaliteta jaja,90-98 posto.Ja kod njega vec 4 godine nosim jaja i procenat izlazenja je oko 95 procenata,a ove godine i veci.(naravno govorim o oplodjenim jajima). Samo vi nastavite testiranja,mozda se nekada priblizite ovome.Pozdrav

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 11 Velj 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 17.07.2011. 20:16    Subject: Odgovor sa citatom

kid1 piše:
Nismo se razumjeli. Nisam ja krivio inkubator. Aparat ko aparat, nego ja krivim sebe da sam ja nešto zeznuo i mislio sam da je u inkubatoru bila prevelika vlažnost. Da li se od tog mogu pilići ugušit u jajima?

Ja bih se kladio da je razlog veca relativna vlaga, ako kazes da prepelice dobro izlaze jer trebaju vecu relativnu vlagu , tu informaciju sam cuo od nekih koji su legli i jedno i drugo.
Na VRH
grabik

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 11 Velj 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 17.07.2011. 20:26    Subject: Odgovor sa citatom

aleksandracrnic piše:
Nemogu da razumjem neke nazovi majstore koji izmisljaju toplu vodu,a izvori tople vode postoje otkad i sama zemlja.Moj komsija je pre 12 godina uvezao inkubator iz Njemacke,kapaciteta 2000 komada i prema tom inkubatoru sam napravio jos nekoliko komada potpuno istih.Danas ima kapacitet oko 24000 i leze bjele tovne pilice i radi usluzno lezenje peradi(naravno u odvojenim prostorijama i inkubatorima).Procenat izleganja je,zavisno od kvaliteta jaja,90-98 posto.Ja kod njega vec 4 godine nosim jaja i procenat izlazenja je oko 95 procenata,a ove godine i veci.(naravno govorim o oplodjenim jajima). Samo vi nastavite testiranja,mozda se nekada priblizite ovome.Pozdrav

Pa otkrij nam onda tu specijalnu konstrukciju, kad si je vec kopirao. Pozdrav.
Na VRH
aleksandracrnic

Početnik
Početnik

Registriran: 08 Svi 2010

PorukaPoslano: Nedjelja 17.07.2011. 21:01    Subject: Odgovor sa citatom

Nisam ja kopirao,vec kolega.Inkubator je potpuno automatizovan,i nema potrebe da se otvara do 18 dana kad jaja dize u gornji dio inkubatora,koji nezavisno radi,tj ima svoj grijac i isparivac za vodu.Inkubator je predvidjen za izleganje pilica kokoski i druga jaja(curke,patke,guske,biserkeili morge) nemaju tako dobar procenat izlazenja(razlog je temperatura i vlaga).Samo okretac jaja,grijaci,isparivaci vode,vlagomjeri, toplomjeri i ventilatori(4 u inkubatoru,i 4 u valjaoniku) za jedan inkubator(2000 jaja) kostaju skoro 1200 eura.Pozdrav
Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 69, 70, 71  Slijedeće
Strana 36 od 71

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma