Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Upale , infekcije i ostali problemi sa ušima ...
Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Lorelai

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 04 Tra 2004

PorukaPoslano: Četvrtak 15.04.2004. 23:23    Subject: Odgovor sa citatom

sve je u redu al crni su najnaj bolji i najljepsi za mene Big smjesak[/quote]
i za mene isto ! Very Happy pa onda b&t pa blue roani pa...........
Na VRH
Black Angel's

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 13 Svi 2003

PorukaPoslano: Petak 16.04.2004. 10:58    Subject: Odgovor sa citatom

Lorelai piše:
sve je u redu al crni su najnaj bolji i najljepsi za mene Big smjesak

i za mene isto ! Very Happy pa onda b&t pa blue roani pa...........[/quote]

pa zuti... Big smjesak
Totti

Gost

PorukaPoslano: Subota 17.04.2004. 17:20    Subject: Odgovor sa citatom

Za mene je prvi Totti, onda zlatni kokeri, a onda svi ostali...no to je ionako subjektivno
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Ponedjeljak 03.05.2004. 21:49    Subject: Crni talog u usima psa ?? Odgovor sa citatom

Imam mini pudlicu staru 8mj, i u desnom uhu joj se uzasno puno stvara nekakva crna i malo smrdljiva tvar. Prije jedno 2 mjeseca imala je upalu tog uha, nitko joj nije cistio (cupao dlake) uho, s obzirom da mi je to prvi pas nisam znao da se to treba raditi, a i glupi veterinar me je opalio za nekih 300-400kn, za nekakve sugave antibiotske injekcije koje joj nisu apsolutno nista pomogle. Nakon toga sam otisao u heinzlovu tam su joj rascistili tu sumu i kapal sam joj 2-3 dana s nekim kapima (otomycin ak se nevaram) i sve proslo super. Dok velis keks!

Nakon mjesec-dva ja sam joj sam pocupao sve dlake isto onako kako ih je i veterinarka. Sa stapicem za uho i alkoholom ocistio uho (ne jako duboko) i na kraju napudrao uho bivacinom. I sve je super neko vrijeme.
Sad ovo zadnje sam radio u nedelju ujutro, da bi danas pogledao (dakle 2 dana razmaka) i opet sve puno tog crnog taloga (nije zivo!!) ? Zasto ?
Jel to nesto za lijeciti ili jednostvano treba cisiti kad se ima vremena. Muci me to, jer drugo uho je kristalno cisto i nema niti jedne jedine jebene crne mrvice, dok ovo non-stop to proizvodi ? Ak je to usni vosak, zasto je samo u jednom uhu, dok u ovom zadravom nakon 2-3 mjeseca se nadje jedna 1-2 sitna zutkasta komadica ?
Kaj se tice cohanja, povremeno se hoce pocohati po tom uhu, ali nista posebno da ju smeta, niti nije crveno !
Na VRH
max

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 18 Pro 2003

PorukaPoslano: Ponedjeljak 03.05.2004. 22:47    Subject: Odgovor sa citatom

Da nije ovo u pitanju? Koju je dijagnozu vet postavio?

Parazitarni otitis u pasa uzrokuju šugarac iz roda Otodectes. Već u vrlo malom broju uzrokuje intenzivan svrbež čemu slijedi stalno češkanje po ušima. Zbog kroničnog podražaja dolazi do jačeg izlučivanja cerumena pa je karakteristično da nađemo veće količine sivo smeđeg suhog cerumena u sluhovodu.
Uzorak iz uha bi trebao ići na analizu da se točno može odrediti terapija.

PorukaPoslano: Utorak 04.05.2004. 7:22    Subject: Odgovor sa citatom

Zvuci vrlo vrlo nalik sugarcima, koje je dvaput imala moja pesica, jednom u oba uha a jednom unilateralno Big smjesak
Ta prljavstina je onako tamnosmedje-crna, masna i mrvicasta, i smrdi kao koncentrirana Eukanuba Big smjesak

Prvi put smo lijecili necim sto nam je vetica smuckala, nekakav prah u ulju, a drugi put kapima Otiprin (proizvodjac Vetoquinol). Kapi sadrze antibiotik, antiparazitik, antimikotik, kortikosteroid i anestetik. Cijene se bas i ne sjecam -- mislim da je bilo 60 kn bocica, ali nemoj me drzati za rijec.

Uglavnom, mislim da Otiprin mozes kupiti u vet. ljekarni ili kod veta (mi smo ovo drugo, otisli i rekli vetu sto je psu, pas nije bio prisutan uopce jer smo bili na godisnjem i nismo je htjeli voditi u grad u guzvu i vrucinu da jos povrh sugaraca dobije toplinski udar). Jeftinije je od injekcija antibiotika. Big smjesak A stvarno djeluje. Ena se bila cesala po uhu kao luda, a od Otiprina je prestala u roku od dva sata, i uho je vec za dva dana bilo skroz cisto.

Bilo bi dobro da joj prije kapanja Otiprina ili neceg drugog protiv sugaraca ocistis uho peroksidom da izvuces tu prljavstinu pa lijek moze bolje djelovati (tako nama rekao vet). Peroksid kupis u humanoj ljekarni (reci da je za uho pa ce ti takav napraviti, mislim da je 3% ali nemoj me drzati za rijec). Peroksid pesi ukapas u uho, ili jos bolje uspricas unutra. Budi spreman da ce se pesa prepasti jer joj to sumi u uhu kao blesavo (probaj prije ocistit svoje uho peroksidom ako nisi nikad -- zanimljivo iskustvo -- samo da naglasim da nista ne boli, samo je jako cudno... i jako dobro ocisti uho) pa ces je morati drzati da ne bjezi okolo i ne trese glavom (Ena je upravo to napravila -- strugali smo sugarce i njihovu prljavstinu sa zidova, radijatora, namjestaja...). Uglavnom, prljavstina ce izaci van u obliku grozne masne pjene. To obrisi, uho osusi i onda kapi...

Ako ne kupujes lijek od veta nego u vet. ljekarni, pazi da ti ne podvale nesto bezveze. Jednom mom frendu ciji je pas imao sugarce i kojeg sam ja poslala u vet. ljekarnu s istim ovim uputama odozgo prodali su nekakvu mast koja je obican antiflogistik (djeluje protiv upale, ali ne protiv ikakvih zivih organizama) kunuci se da ce od toga sugarci pokrepati. Naravno da nisu pokrepali. Kasnije je otisao vetu i kupio Otiprin.

One injekcije antibiotika koje je vet dao tvojoj pesi nisu nuzno bile bezveze, jer se u uhu iziritiranom sugarcima cesto zaleze i bakterijska upala ispod svog onog smrada... pa ako tvoja pesica ne prestane cesati uho nakon nekoliko dana terapije kapima, kad vec sve izgleda cisto i ne stvaraju se nove crne naslage, odi da joj pogledaju otoskopom sto ima unutra. Ali, u svakom slucaju, terapija antibioticima nije dovoljna protiv sugaraca.

I, da, nemoj misliti da si za sugarce ti kriv zato sto joj nisi cupao dlake iz uha. Sugarce dobivaju svakakvi psi, imali dlakave usi iznutra ili ne. Zapravo, dobiju ih od drugih pasa (ili macaka). Neki ih donesu u usima jos iz legla.

Javi kak je proslo.
Na VRH
rale

Gost

PorukaPoslano: Utorak 04.05.2004. 11:17    Subject: Odgovor sa citatom

Zelim i ja da vam se zahvalim za ove informacije.
Sa ovim informacijama pomogli ste i mo psu
Hvala najljepse
Na VRH
TINNA

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 10 Ož 2004

PorukaPoslano: Utorak 04.05.2004. 14:55    Subject: Odgovor sa citatom

Zimus , odnosno u rano prolječe , jedan gospodin je od mene kupio ženkicu , kroz par dana je nazvao i uz još mnogo problema koje je naveo , naveo je da malena u ušima ima šugarac , te me posavjetovao da preostalim štencima prekontroliram uši .
Ja sam baš nekako u to vrijeme kupila knjigu od Tinamare u kojoj sam tad pročitala o šugarcu , do tad za njega nisam ni čula . Pregladala sam štence i svima su uši bile u redu , normalne , ružičaste .
Tad sam nazvala jednu veterinarku poznanicu i pitala što u tom slučaju , da znam za ubuduće treba raditi , preporučila ni je u uho prvo ukapati malo parafinskog ulja , da ubije te mikroorganizme , zatim liječiti otonazol kapima .
Druga veterinarka , naša koja nam godinama vodi briguo psima mi je rekla da to ne treba raditi nego liječiti s benzilbenzoatom ili takvo šta , nisam detaljizirala jer nisam imala problem , nego se čisto informirala .
Dakle i tu ima puno raznih načina lječenja !
Obje su mi rele da to prenose mačke , glodavci i naravno zaraženi psi !
A kod mog kupca , kako smo kasnije konstatirali , bile su krivci okolne lutajuće mačke.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Utorak 04.05.2004. 21:36    Subject: Re: Crni talog u usima psa ?? Odgovor sa citatom

Samo da se ispravim ja sam dobio od veterinarke kapi koje se zovu otonazol (sad sam tek procitao), to su nekakve home-made (smuckane u ljekarni) tak da nista neznam o njima jer nemaju papir. E sad, tu se sad vec spominju 3 vrste kapi: otomycin, otonazol i otiprin. Koja je razlika neznam. Znam samo za ove otomyicin, koje su u biti za ljude, ali su vrlo blage i djeluju samo na bakterije i nista drugo - dakle nisu bas za takve stvari. Vjerojatno za nekakve vulgaris upale uha, koje nisu uzrokovane nametnicima. Samo me sad zanima koja je razlika izmedju ovih otonazol i otiprin. Da nije mozda u igri samo drugi proizvodjac ?

Trenutno sam ustanovio da otomycin ne djeluje bas ni malo jel do sad uho je postalo jos malo vise crvenije i ceskanje je malo ucestalije. Tako da sam ju sad navecer nakapao s tim kapima (otonazol) koje mi je zadnji put dala veterinarka. Do jutra cemo vidjeti! Jer prosli put to je skoro pa doslovce djelovalo preko noci !

Kaj se tice odlaska veterinaru, malo mi je glupo s obzirom da su simptomi apsolutno isti kao i zadnji put, a veterinar ce mi osim tih kapljica, koje tak i onak moram kupiti u ljekarni, jedino uzeti cca 200kn.

P.S. Htio bi samo, ako netko zna, da mi kaze koja je razlika izmedju otonazol i otiprin kapi!

pozdrav ekipi!
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 05.05.2004. 7:01    Subject: Odgovor sa citatom

Ima razlike. Osim sto je Otonazol, cini mi se, humani lijek, a Otiprin veterinarski, taj prvi djeluje samo protiv bakterija, gljivica i upale (sadrzi antibiotik, antimikotik i kortikosteroid, bar koliko vidim s ruske stranice na kojoj sam jedino nasla detaljne podatke Big smjesak -- parazite tamo ne spominju), a drugi i protiv parazita, jer sadrzi upravo taj benzilbenzoat koji je spominjala Tinna.

Vjerojatno postoji jos neka mogucnost, jos nekakav lijek s tim benzilbenz cudom ili nekom drugom tvari koja djeluje protiv sugaraca, ali ja ne znam. Sumnjam da postoji ljudski lijek protiv parazita u usima Smile

Hajde javi kako ide.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 05.05.2004. 7:06    Subject: Odgovor sa citatom

Plus, od otonazola moze biti nekog poboljsanja kod tvoje pese jer ce joj smiriti upalu pa ce se ona osjecati bolje i vjerojatno manje klopati sapom po uhu, mozda ce se i crvenilo smiriti... ali sugarci od njih nece pokrepati, osim onih koji se udave u ulju.
Na VRH
Valentina

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 13 Srp 2003

PorukaPoslano: Srijeda 09.06.2004. 13:44    Subject: češkanje uha , kvržica u uhu ... Odgovor sa citatom

Sky se počeo dosta češati po ušima. Buhe nema, to je provjereno. A u ušima isto nema ničega...prekjučer sam primjetila da ima na uhu (unutrašnja strana, baš na koži, ali ne unutar uha) neku malu kvržicu. Ali stvarno malu, malu. Ako uzmete zrno riže, e pa manje od toga ! Very Happy

Kada se počne češati ja ga primim i onda ga ja počešem jer se on sam može češati do besvijesti...izgleda da ne može do mjesta koji ga svrbi, a ja uvijek uspijem.
Na VRH
tonka

Gost

PorukaPoslano: Srijeda 09.06.2004. 22:10    Subject: Odgovor sa citatom

Valentina moj savjet: k veterinaru. Lora se isto tako češkala nekoliko dana i jučer smo otišli kod veterinara. Dijagnoza: upala uha plus šugavac (male crne naslage -nametnici koje mi nismo vidjeli, već veterinarka s onom spravicom). Dobila je antibiotik, za tjedan dana trebvamo doć ponovo da počne terapiju za taj šugavac. I već se danas ora ne češe više po uhu, vidim da je živnula i nije više tako nervozna. A jadna se toliko češala, pokušala je i u unutrašnjosti uha se počešati, no svaki put bi se ogrebla i onako bolno zacvilila... Srce malo, ja sam je onda isto svaki put primila i češkala izvana, bolje ja nego da se ona ozlijedi..

Odi odmah sutra (ili preksutra ak nećeš na dežurnu) kod veterinara da se ne zakomplicira...
Na VRH
Valentina

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 13 Srp 2003

PorukaPoslano: Četvrtak 10.06.2004. 11:05    Subject: Odgovor sa citatom

ok ! sad bađš mijenjamo veterinara pa ćemo probati kod novoga.

Very Happy nadam se da će sve proći kako treba Confused Cool
Na VRH
tonka

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 10.06.2004. 16:56    Subject: Odgovor sa citatom

Lora i ja držimo fige!!!!

Kak to da mijenjaš veta (sorry ak si napisala negdje, nisam vidjela) i kud ideš? Mi smo sad prvi put bili u Španskom kod žene (naravno da sam zaboravila ime) i baš mi je nekako legla na prvu. A i Lorici Very Happy
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Slijedeće
Strana 5 od 11

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma