Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
patuljasti pinč
Na stranicu 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Subota 30.08.2003. 18:56    Subject: patuljasti pinč Odgovor sa citatom

može li me neko upoznati sa ovom pasminom-znam neke detalje,ali me zanima narav psa i njegovo ponašanje
unaprijed hvala
Na VRH
love_animals

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 31.08.2003. 19:08    Subject: Odgovor sa citatom

Salty gdje si sad kad te trebamo???!!! Rolleyes
no mozda ti i ja mogu pomoći. ne poznam pinčeve kao pasminu ali su mi preslatki.
Slušaj:
Patuljasti pinč:
To je umanjena slika pinča, bez anatomskih grešaka patuljaka. Skladno je graden malen pas. Tjelesne karakteristike, kao što su glava, njuška, rep, vrat, leda, dlaka i boja jednake su kao i kod pinča. Oznake, koje se razlikuju od osnovne boje pojavljuju se iznad očiju, na vratu i prsima u obliku dva međusobno odvojena, ograničenih trokuta, pa na sredini prednjih nogu, na šapama, na unutrašnjoj strani zadnjih nogu i oko stražnjice. U greške spadaju: težak i zaobljeni čeoni dio lubanje, vrapčasto lice s glavom oblika jabuke, nabor na čelu, tanka dlaka, jeguljasta crta po ledima ili tamno sedlo. Visina - 25 do 30 cm, težina - od 3 do 4 kg. Doživi do 15 godina starosti. Pisac pseće povijesti Strebel nije bio prijatelj te pasmine. Napisao je: "Po cijeli se dan smrzava i ima podvučene zadnje noge." To se odnosilo na patuljastog pinča kojeg su tada zvali srnasti pinč. Kada ga je Strebel tako opisao patuljasti je pinč bio prilično omiIjen. 1895. godine, kada su ga prvi puta upisali u njemačku rodovnu knjigu bila su upisana 83 patuljasta pinča. Teškoće su se pojavile kada su uzgajali premalene pse koje su umjesto nogu imali "olovke" i visinu 20 cm. To više nisu bili pinčevi. Pravi patuIjasti pinč je jako temperamentan, barem toliko koliko i njegov veći brat pinč. Voli igru i oprezan je, previše glasan. Njegova privrženost obitelji je neizmjerna. Lako se njeguje i ima sve prednosti malenog psa. Kod kupovine pazite da vam ne prodaju premalenog psa. Minijaturna kopija tog psa potječe iz premalo nadgledanih uzgajačnica.

nadam se da si zadovoljan/na
Na VRH
love_animals

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 31.08.2003. 19:09    Subject: Odgovor sa citatom

Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Subota 13.09.2003. 18:40    Subject: Re: patuljasti pinč Odgovor sa citatom

reman piše:
može li me neko upoznati sa ovom pasminom-znam neke detalje,ali me zanima narav psa i njegovo ponašanje
unaprijed hvala

Bok!
Ja imam križanog obični i harlekin, i mogu ti reći da je užasno tvrdoglav i ljubomoran za poludit. E sad od koje vrste to "vuče" i da li su svi takvi, sorry, ne znam.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 06.11.2003. 1:20    Subject: Odgovor sa citatom

Bok!

Javljam se iz Slovenije pa če vjerojatno biti malih grešaka.

Mogu reči, da sam ponosni vlasnik 3 patuljastih pinčeva. Tako me je privukla ta pasmina. A u kratkom očekujemo i leglo tih prekrasnih pasa. Svi bi mladi trebali biti crne boje sa paležima. Ako vas još uvijek zanima ta pasmina javite se.

A inače o njima. Vrlo su aktivni, sa njima radim agility i jako su uspješni u tom psečem sportu Razz .

Mislim, da kad jednom imaš pinča, ne prelaziš više na drugu pasminu Very Happy .

lp, Ivana
Na VRH
Tinaya

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 11 Velj 2004

PorukaPoslano: Nedjelja 22.02.2004. 21:10    Subject: Odgovor sa citatom

Hey Exclamation Exclamation
Ja sam prije imala srednjeg pinča. Bio je predivan. Mogu ti reći da su jako temperamentni, čuvaju kuću, auto što god hoćeš jer na najmanji zvuku laju. Trebaš paziti sa njima i ne razmaziti ih previše. Mnogi koje sam ja vidjela su prgavi i agresivni, a ni moj nije bio puno bolji. Ne na ljude, ali sa psom bi se rado potukao. Wink
Na VRH
Bojan

Gost

PorukaPoslano: Utorak 24.02.2004. 11:20    Subject: Odgovor sa citatom

Evo da i ja nešto napišem.
Poznam vlasnika jednog patuljastog Pinča i rekao mi je jednu interesantnu stvar. Da je psamina doberman nastala križanjem nekih deset vrsta pasa a među njima je i patuljasti pinč, te je doberman od njega naslijedio pazi sad ovo - stas, dlaku i agresivnost.

Samo čini mi se da dosta kratko žive , zbog nekih komplikacija sa kičmom. Sad
Na VRH
Tinaya

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 11 Velj 2004

PorukaPoslano: Utorak 24.02.2004. 21:39    Subject: Odgovor sa citatom

Pa da doberman je isto pinč, a i naziv mu je doberman pinč. Idu ti po redu; patuljasti pinč-srednji pinč-doberman pinč. Od srednjeg pinča su nastali i patuljasti i doberman. Lol
Na VRH
Nix

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 01 Ruj 2004

PorukaPoslano: Ponedjeljak 06.09.2004. 20:16    Subject: Odgovor sa citatom

eto maknuo je u oglase Very Happy

Posljednji put uredio Nix dana Utorak 07.09.2004. 11:59, ukupno je uređeno 1 puta
Na VRH
Frenchi

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 04 Kol 2004

PorukaPoslano: Utorak 07.09.2004. 11:22    Subject: Odgovor sa citatom

imas rubriku, oglasi Exclamation
a sad kad si vec stavio oglas, onda opisi svog psica, karakterno i izgledom...i po mogucnosti slike
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Subota 11.09.2004. 14:05    Subject: patuljasti pinč Odgovor sa citatom

molila bi informacije vezane uz ovu pasminu,sve što postoji, i gdje bi se mogao nabaviti.hvala Razz
Na VRH
gea

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 12.09.2004. 17:44    Subject: Odgovor sa citatom

Citiraj:
To je umanjena slika pinča, bez anatomskih grešaka patuljaka. Skladno je graden malen pas. Telesne karakteristike, kao što su glava, njuška, rep, vrat, leda, dlaka i boja jednake su kao i kod pinča. Oznake, koje se razlikuju od osnovne boje pojavljuju se iznad očiju, na vratu i prsima u obliku dva međusobno odvojena, ograničenih trougla, pa na sredini prednjih nogu, na šapama, na unutrašnjoj strani zadnjih nogu i oko stražnjice. U greške spadaju: težak i zaobljeni čeoni dio lobanje, vrapčasto lice s glavom oblika jabuke, nabor na čelu, tanka dlaka, jeguljasta crta po ledima ili tamno sedlo. Visina - 25 do 30 cm, težina - od 3 do 4 kg. Doživi do 15 godina starosti. Pisac pseće istorije Strebel nije bio prijatelj te pasmine. Napisao je: "Po celi se dan smrzava i ima podvučene zadnje noge." To se odnosilo na patuljastog pinča kojeg su tada zvali srnasti pinč. Kada ga je Strebel tako opisao patuljasti je pinč bio prilično omiIjen. 1895. godine, kada su ga prvi puta upisali u njemačku rodovnu knjigu bila su upisana 83 patuljasta pinča. Teškoće su se pojavile kada su uzgajali premalene pse koje su umjesto nogu imali "olovke" i visinu 20 cm. To više nisu bili pinčevi. Pravi patuIjasti pinč je jako temperamentan, barem toliko koliko i njegov veći brat pinč. Voli igru i oprezan je, previše glasan. Njegova privrženost porodici je neizmerna. Lako se neguje i ima sve prednosti malenog psa. Kod kupovine pazite da vam ne prodaju premalenog psa. Minijaturna kopija tog psa potiče iz premalo nadgledanih uzgajačnica.

Na VRH
gea

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 12.09.2004. 17:46    Subject: Odgovor sa citatom

PATULJASTI PINČ
Porijeklo i povijest:

Patuljastog pinča ljudi često nazivaju minijaturnim dobermanom iako je ova pasmina puno starija od pasmine doberman. Psi tipa patuljastog pinča poznati su preko 300 godina. Ova pasmina razvila se u Porajnju u Njemačkoj gdje je nekad bio zvan i Reh Pinscher. Taj naziv dobio je zbog svoje crvenkaste boje koja podsjeća na boju srne. Pasminu je prvi puta priznao Klub pinčera i šnaucera 1895. godine.

Narav:

Pinčevi su temperamentne i živahne naravi, uvijek spremni na igru. Hrabri su i oprezni prema strancima pa su dobri čuvari. Vrlo su inteligentni i lako se školuju. Privrženi su svojoj obitelji.

Karakteristike pasmine:

Pinč je mali mišićavi pas kvadratične građe sa dubokim prsnim košom. Glava je klinastog oblika. Oči su srednje veličine, ovalnog oblika i tamne. Ne bi smjele biti izbuljene. Uši su visoko nasađene i nošene, mogu i ne moraju biti kupirane. Kada su kupirane uši su uzdignute, a nekupirane uši su preklopljene. Zubalo je škarasto.

Vrat je elegantan i mišićav, a leđna linija je potpuno ravna. Leđa su kratka. Rep se kupira. Prednje noge su mišićave i potpuno ravne, a došaplje je gotovo okomito na tlo. Šape su male, kratke i okrugle. Stražnje noge su također mišićave no otvorenijih kuteva.

Dlaka je kratka, gusta, glatka i priljubljena. Boja dlake može biti u različtim nijansama crvenksto-smeđe boje ili crna s paležom (smeđim oznakama iznad očiju, na prsima i nogama). Nisu dozvoljene bijele oznake.

Briga:

Patuljasti pinč je pasmina koja ne zahtjeva preveliku brigu – kratka dlaka se lako održava redovitim češljanjem, a duge šetnje nisu neophodne.

Obiteljski život:

Patuljasti pinč je jedna od najprikladnijih pasmina za život u obitelji – dovoljno malen da ne zahtjeva pretjeranu aktivnost, a ipak dovoljno karakteran i zaigran da sudjeluje u aktivnostima svoje obitelji.

[img][/img]
Na VRH
gea

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 12.09.2004. 17:47    Subject: Odgovor sa citatom

slike:

Na VRH
Frenchi

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 04 Kol 2004

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.09.2004. 15:16    Subject: Odgovor sa citatom

nelly to ti je odlicna pasmina,
samo ga treba dobro socializirati da kasnije nemas problema s drugim psima,
pokusaj mu odmah ukazati kako ne smije lajati i kasnije nece ni zucnuti,
a ako se nauci lajati, onda ne prestaje i stvarno je frustrirajuce,
ovo je pre dobra pasmina samo ako ga se dobro odgoji, a ako ne, onda je ziva neman!!!!!
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Slijedeće
Strana 1 od 18

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma