Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Kuhana hrana
Na stranicu 1, 2, 3  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ishrana pasa Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
freakusha

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 08 Ruj 2004

PorukaPoslano: Ponedjeljak 01.05.2006. 11:37    Subject: Odgovor sa citatom

Pongo jede isključivo kuhano i ima odličnu stolicu, zdrav je i aktivan. Pokušala sam i sa kojekakvim dehidratima, ono bar kada putujemo da ne moram termosicu nositi, ali nema šanse, mališa će radije ostati gladan nego pojesti dehidrat, a nemam ga srca mučiti danima, da ne jede, pa da tada proba dehidrat. A ovako znam i kaj jede. Njemu kuham posebno, skuham za par dana, ako ima više, tada smrznem u porcije, dan prije izvadim i uvijek, ali baš uvijek jede mlačnu hranu. Redovito mu dajem i teleće koske, koje obožava.
Na VRH
Charlie
Opomena : 1

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 07 Tra 2003

PorukaPoslano: Ponedjeljak 01.05.2006. 12:02    Subject: Odgovor sa citatom

tina020 piše:
Evo ti tema o receptima
Recepti
i normalno da ga možeš hraniti sa kuhanom hranom, po meni je to bolji način ishrane od dehidrata i konzervi, a ti odluči što je tebi bolje..

A po čemu je bolji?
Na VRH
ivanchica

Pričalica
Pričalica

Registriran: 31 Ož 2006

PorukaPoslano: Ponedjeljak 01.05.2006. 19:41    Subject: Odgovor sa citatom

pa to ne moraš ni pitat.ja mislim da je zdravije zato jer se to sve tvornički obrađuje,a dehidrat i ne izgleda ko da se sastoji od mesa tak da je u pitanju sigurno neka "jaka"kemija.ovako imaš kontrolu šta im i koliko daješ.ali ni jedan pas nije umro samo od dehidrata ili samo od kuhanom...svejedno...ovisi tko koliko ima vremena.ali ja mislim da bi trebali kuhati Very Happy

Pričalica
Pričalica

Registriran: 06 Tra 2006

PorukaPoslano: Utorak 02.05.2006. 20:37    Subject: Odgovor sa citatom

potpuno se slažem. iz iskustva drugih ljudi, psi koji jedu kuhano su manje bolesni i nadžive sve svoje prijatelje (neću sada generalizirati, ali..). dehidrate preporučaju veterinari jer, ako ste primijetili, baš oni i prodaju iste. naravno da će onda reći da su najbolji.
a zašto ih naši psi ne vole?, pa jedimo mi svaki dan istu hranu, naravno da će nam dosaditi. nisu ni oni ludi da ne žele nekada neku promjenu.
otkako svoju Lunu hranim svježom ribom najzdravija je, nema više nikakvih problema ni sa stolicom ni s povraćanjem.

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 09 Ož 2005

PorukaPoslano: Utorak 02.05.2006. 21:04    Subject: Odgovor sa citatom

oh tek sam sada vidjela tvoje pitanje, eto već si i dobio odgovore.. kada kuham vidim što dajem, u dehidratu ja ne znam što ima osim onoga što piše na kutiji ( da li tome vjerovat? iskreno zgadio mi se kada sam jedan dehidrat namočila vodom i on je pozelenio, tako da no way). I ovako kada kuham onda im točno rasporedim sve što im treba.. a sada neka svatko radi kako misli da je najbolje..
i ovo je malo off topic

Linina akcija za sva hrabra srca
Na VRH
ivanchica

Pričalica
Pričalica

Registriran: 31 Ož 2006

PorukaPoslano: Srijeda 03.05.2006. 9:58    Subject: Odgovor sa citatom

evo i iz vlastitog iskustva...rezem ja ananas i dođe do mene hopsi i sjedne i gleda...vidim da je vrijeme hranjenja,ali idem prvo riješit taj ananas pa onda...ali hopsi je pomislio da sam ga zaboravila pa me onak šapicama po nozi pogladi i ostavim ja sve i odem mu po konzervu jer se moji još nisu vratiliiz trgovine s mesom.a on konzervu neće ni pogledat,samo stane pokraj mene i bulji u to šta režem Very Happy mislila sam da se poželio c vitamina pa mu dam jednu kockicu.,ali izgleda da je mislio da režem njemu meso pa je postao malo nestrpljiv.moji su došli,skuhala sam mu hranu.on ju je pojeo u roku keks i još polizao zdjelicu...inače moj pas ne voli baš jest(to ne vrijedi za mačju hranu,ali nju mu ne smijem davati),tako da je kuhano izvrsno i za pse koji malo jedu...bar iz mog iskustva Very Happy junetina i govedina

Moderator
Moderator

Registriran: 22 Sij 2006

PorukaPoslano: Srijeda 03.05.2006. 12:16    Subject: Odgovor sa citatom

Evo ovo je sa jedne veterinarske stranice o kuhanoj hrani:

Citiraj:
Ukoliko ste se za to odlučili nemojte zaboraviti da obrok sastavite iz gotovo svih hranjivih tvari. Obrok mora biti uravnotežen .Na pari skuhajte povrće (brokuli, bundeva,krumpir,kupus, grašak,mrkva i u omjeru 1:2 isto pomiješajte s mesom. Ukoliko želite koristiti sirovo meso tada je isto potrebno smrzavati. Poznato je da gotovo sve domaće životinje u mišićima imaju parazite. Tako pripljemenoj hrani treba pridodati vitamine i kad god je to moguće vitamine, minerale(za to namijenjene) i neki probiotik (acidofilno mlijeko).
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 03.05.2006. 16:18    Subject: Odgovor sa citatom

krumpir i grašak,hm.. Rolleyes
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.12.2006. 21:52    Subject: Odgovor sa citatom

Koja kuhana hrana se ne smije davati psima?
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 07.02.2007. 17:49    Subject: Odgovor sa citatom

pantera piše:
Koja kuhana hrana se ne smije davati psima?

Sva kuhana hrana se smije davati psima. Pas će sam odlućiti paše li mu ili ne određena hrana i prema tome se ravnaj. Najbolje je zastupiti dosta mesa pomješanog sa raznim povrčem, tjesteninom, žganicima ili najbolje sa rižom.
Moj pas jede dehidrinau hranu, ponkead konzervu a najćešće kuhanu hranu. Jako pazim da ne jede masunu hranu ili previše začinjenu to opčenito smeta životinjama Razz
Na VRH
Kinologica

Pričalica
Pričalica

Registriran: 07 Tra 2007

PorukaPoslano: Četvrtak 16.08.2007. 23:06    Subject: Odgovor sa citatom

Kuhana hrana je dosta zdrava za pse Smile

Pričalica
Pričalica

Registriran: 01 Kol 2007

PorukaPoslano: Petak 17.08.2007. 7:07    Subject: Odgovor sa citatom

Kinologica piše:
Kuhana hrana je dosta zdrava za pse Smile
Ja svoju Janu hranim kuhanom hranom otkad je dosla k meni i njoj odgovara ta prehrana.Cula sam da kad se pasu sjaji dlaka na suncu da mu pase hrana Very Happy
Na VRH
igra

Registriran: 04 Lis 2007

PorukaPoslano: Četvrtak 04.10.2007. 10:35    Subject: kuhana prehrana Odgovor sa citatom

smiju li psi jesti kuhani ječam? na netu sam našla članke u kojima piše i jedno i drugo. naime, piše da neki psi mogu biti alergični na neke vrste žitarice.
Na VRH
PetraL
Opomena : 2

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 26 Velj 2008

PorukaPoslano: Ponedjeljak 03.03.2008. 20:40    Subject: Odgovor sa citatom

hej pas smije i jede kuhano(meso,povrće)!!!!!!!!!!!!
ali i mi ljudi ne kuhamo baš uvijek uravnotežen obrok pa bi samo kuhanje kod kuće bio velik zadatak!!!!al pas mora jesti raznovrsno(keksiće,konzervu, meso,krumpire,mrkvu,papriku...)i naravno kosti Cool Bend Darling Funny Post Lol3
Na VRH
zubo

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 01 Ož 2008

PorukaPoslano: Ponedjeljak 03.03.2008. 20:58    Subject: Odgovor sa citatom

psi smiju jesti kuhanu hranu ali to bi bilo veliki posao za čovjeka Exclamation pas mora jesti raznovrsno hranu npr.(kosti,krumpir,meso,kekse ali da nisu s čokoladom,mrkvu,sir,rižu.....) Cool Bend Zasto ovo? Ola Megahappy Link Jump Grupa Darling
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ishrana pasa Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3  Slijedeće
Strana 1 od 3

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma