Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
ANATOLSKI PASTIRSKI PAS, KANGAL
Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
avallu

Pričalica
Pričalica

Registriran: 01 Sij 2007

PorukaPoslano: Petak 26.01.2007. 23:56    Subject: Kangal Odgovor sa citatom

Za sve one koje stvarno interesira ova pasimina mogu kazati par rijeci s obzirom da je ja ne uzgajam ali ih uzgaja moj blizak prijatelj.Ova zenka na slici je izuzetno kvalitetan i impresivan pas direktni je potomak jednog od prvih legala pravih karabasa u hrvatskoj koji su inace u hr. dosli pocetkom devedesetih godina.Slika i nije pravilo o izgledu psa u stvarnosti,mogu samo naglasiti da veci primjerci pasa tipa dogo argentino i slicni imaju po 45 kg ova zenka je mlada i ima impresivnih 60 kg,ako netko ima ljepsu sliku zenke Karabasa rado bih je vidio ,ali cisto sumljam pa makar i sa neta.Anatolski ovcar ,Karabas ,kangal,turski ovcar ,je jedna od najstarijih pasmina na svijetu on je jedna od najagresivnijih pasmina koje postoje isto tako i najsposobnijih medju psima,poznato je da pit bullovi ,vukovi itd... nemaju nikakvih sansi u sukobu sa ovim psom !! A to mnogi koji su imalo ozbiljniji poznavatelji pasmine dobro znaju.Kangal je NOMADSKI pas ,a to je ogromna razlika od klasicnih ovcarskih pasa ,Kangal je pas koji svoju dominaciju dokazuje na svim terenima ,a ne kao vecina ovcara na svojim terenima to je jedna ogromna razlika koju samo pravi poznavaoci pasa mogu shvatiti .Ona govori o karakteru psa i njegovoj osnovi.Karabas je Nomadski pas i stoga svaki pravi karabas ne zeli spavati i ne spava u KUCICI previse je oprezan i budan i spavanje u kucici smatra neprirodnim on nesmije biti drzan po zatvorenim prostorima koliko god neki mislili da je to dobro za njega to je greska!Poznato je to da i dan danas po odredjenim predjelima Turske mjestima i selima postoje zabrane kretanja iza 18 sati za turiste,iz razloga sto se nomadi sa svojim stadima anatolskih ovaca spustaju u sela i naravno sa svojim KARABASIMA koji sve ciste pred sobom.Karabas je jedna od par najstarijih pasmina ,jedna od najagresivnijih pasmina ,poznato je da nijedan pas nema duze ocnjake o Karabasa sve u svemu jedna posebna i jedinstvena pasmina koja i danas ima svoju svrhu i upotrebu u stvarnosti.Inace u leglu pasa koje smo predstavili ima 9 stenaca koji imaju vrhunsko porjeklo i mislim da ce biti izuzetno kvalitetni .Evo slika sa stencima od 3 dana.

Na VRH
Kangal

Početnik
Početnik

Registriran: 28 Sij 2007

PorukaPoslano: Nedjelja 28.01.2007. 12:56    Subject: Pozdrav svima,Kangal.... Odgovor sa citatom

POzdrav svima na ovom forumu!!!

Inace vidim spominje se jedna od meni najdrazih pasmina!!!

Prvo ne bih se slozio da su najagresivniji,vise bih rekao da su to dominantni psi, lijepa zenka na slici,ako se moze znati ime uzgajivaca i njezino,inace malo cemo razjasniti tu zabludu oko imena ANATOLSKI PASTIRSKI PAS, uskoro ce biti priznato u FCI pasmina pod imenom KANGAL,kako i treba da bude Cool

Zasada malo slika mog mladog muzjaka:

toliko zasada Very Happy
Na VRH
Kai
Opomena : 1

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 23 Ruj 2006

PorukaPoslano: Nedjelja 28.01.2007. 13:16    Subject: Odgovor sa citatom

jako je lijep tvoj muzijak,ide u ovcarstvo,jucar sam ja vidila na farmi konja jedng anatolskog...

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 28.01.2007. 13:58    Subject: Odgovor sa citatom

pozdrav Kangal,

vrlo lijep muzjak Kangala reci mi koliko je star i gdje se nalazi, volio bih ga mozda vidjeti radi mogucih kombinacija ako bi te zanimalo ,ova zenka na slikama je u vlasnistvu mog prijatelja iz zagreba i pas se gore nalazi kao i stenci,slike varaju prvo slika koju sam stavo je slikana mobitelom pas nije pripremljen tri dana nakon kocenja itd.. u stvarnosti je kuja vrhunska, a sto se kangala tice treba ga vidjeti uzivo za ove neke pametnjakovice po forumu.Kangal je po mom misljenju nomadsko ,ovcarski pas broj 1 i daleko iznad svih drugih ovcara oni koji su ga imali u stvarnosti vidjeti to dobro znaju ,to je zvijer od pasa, stvarno fascinantan pas!
Na VRH
Kangal

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 28.01.2007. 21:41    Subject: Pozdrav,Kangal!!! Odgovor sa citatom

Prije svega dobra vecer svima!!! Smile

Pas je muzjak star godinu i tri mjeseca,uvezen je iz Slovenije od mojih prijatelja,inace porijeklo je od turskih pasa vec u prvoj generaciji s tatine strane,a s mamine u drugoj.

A da malo pojasnim tu razliku ANADOLCA I KANGALA.
Pod ANADOLCA se zaslugom nekih zapadnjackih kinologa svrstavaju svi pastirski psi Turske,i mixevi izmedju njih. U standardu je dopustena svaka kombinacija boje i plasta ali je ipak izrazeno da je najpozeljniji oblik krem boje(boje slame ) sa crnom maskom(tipicna boja Kangala).
Inace ANADOLSKI standard je poceo polako nastajati kad je porucnik americke vojske ROBERT BALLARD 1967.g. koji je sluzio u Turskoj prije odlaska uzeo dva steneta turskih pasa(nisu bili cistokrvni Kangali,ni Akbashi) pod imenom PEKI i ZORBA.

Odnio ih je u SAD i odlucio stvoriti novu pasminu pod imenom ANATOLSKI PASTIRSKI PAS, Ono sto je on u potpunosti ignorirao je postojanje 3 razlicite pasmine pastirskih pasa u Turskoj: KANGAL(centralna Turska),AKBASH(zapad) i KARS dog(istok Turske).

KANGAL

AKBASH:

KARS DOG je najslicniji kavkazcu jer je iz dijela Turske koji je najblizi Kavkazu.

I tako je nazalost zbog nerazvijenosti kinologije u Turskoj zemlji porijekla i ignoriranja nekih bitnih cinjenica ucinjena velika steta tusrkim pastirskim psima.

Kasnijim uzgojem uzgajivaci ANADOKCA su ubacivali svasta,od raznih mixeva pastirskih pasa dovedenih iz Turske pa do nekim tipom istih pastiraca koji su postojali u Europi. Dobijali su se psi tipa ovih:

bez obzira da netko ne bi pomislio da imam nesto protiv ANADOLCA vazno je da se znaju cinjenice,naravno velika je populacija takvih pasa i nema smisla da oni nestanu,oni nisu nista manje vrijedni pastirski pasi, ali nisu KANGALI,ni AKBASHI,treba da se zna razlika. INace u zadnje vrijeme dosta ciste krvi KANGALA je uslo bazu ANADOLCA i obojanost i tip psa kao sto je KANGAL je postao najpozeljniji i kod samog ANATOLSKOG PASTIRSKOG PSA.

Psoto sam u kontaktu s nekim ljudima koji koncano vode brigu o KANGALU i AKBASHU u Turskoj dosao sam do saznanja da su poslani standardi za te dvije pasmine u FCI,organizirane su vec dvije godine zaredom i izlozbe pod patronatom FCI i moze se ocekivati skorasnje priznanje tih pasmina.

Nadam se da su neke stvari malo jasnije Cool
Na VRH
Kangal

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Nedjelja 28.01.2007. 21:47    Subject: Odgovor sa citatom

E da glede mog psa,on je trenutno tu u ZG,ako mozes posalji mi na PM ime svog prijetelja i slike tog muzjaka s kojim je pario,gdje je on u Zagrebu???

I dalje se ne slazem s tobom da su Kangali jedni od najagresivnijih pastiraca,iz osobnog iskustva i istrazivanja nebih tako kategorizirao,drzim i SREDNJEAZIJSKE OVCARE pa znam o cemu govorim Cool

A trudim se da kad su mi psi u polju da rade sa stadom pa zndam i otamo kako se koji ponasa,ali iapk necemo brzati,jos je moj muzjak mlad i neozbiljan Very Happy kao i neki azijci Smile

Slobodno se javi i na mail: ctoni@inet.hr

Pozdrav!!! Smile
Na VRH
vedran1

Pričalica
Pričalica

Registriran: 23 Pro 2006

PorukaPoslano: Ponedjeljak 29.01.2007. 18:52    Subject: Kangal Odgovor sa citatom

Toni jel mi mozete reci kakva je razlika izmedu Anadloskog pastirskog psa i Kangala,mislim karakterno?
Na VRH
Kangal

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Ponedjeljak 29.01.2007. 22:31    Subject: Pozdrav!!! Odgovor sa citatom

Ne bih mogao reci vedrane jer dosad sam imao samo Kangala,i azijce naravno!!!

Wink

A negdej govorre da ANDOLACA zna biti dosta na ljdue,iako nisam se ivjerio u to kod onih koje sam vidio,ponovo je to islo od psa do psa,kod Kangala se zna po linijama kakva je koja,gradjom izgledom,karakter za sto su potrebi je jednak,mozda ga nekad dijele samo nijanse!!!
Na VRH
Kangal

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Petak 02.02.2007. 11:01    Subject: Odgovor sa citatom

Smile
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 13:42    Subject: Re: Kangal Odgovor sa citatom

vedran1 piše:
Toni jel mi mozete reci kakva je razlika izmedu Anadloskog pastirskog psa i Kangala,mislim karakterno?

Vedrane, jes ti taj 15 godišnjak koji po forumima "velikih, snažnih, oštrih, nepodmitljivih" pasmina i inih križanaca traži onog koji je naj, naj? Jel imaš možda nekih problema u odnosu s vršnjacima?
Na VRH
vedran1

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 14:32    Subject: Odgovor sa citatom

Da to sam ja.Ja ne trazim nista naj,naj vec me zanima karakter pojedinih pasa i linija u pastirskim rasama-kakvi su prema strancima i psima dok su u dvoristu,kakvi su dok su vani...isto kao sto nekoga zanima kakvo drzanje ima pas kako hoda tako mene zanima karakter a moje je misljenje da bolje sada sto vise saznam i kakve su opasnosti kod takvih rasa nego kada cu imati psa pa kad se dogodi neko sr...!!!Ja neznam sto to sad vas muci sto ja radim po forumima,a ne radim nikakvo kriminalno djelo niti idem s bilo kakvom takvom namreom vec cisto da sto vise naucim Shocked !!!(nemojte ovo shvatiti zlonamjerno)
pozdrav
Na VRH
avallu

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 18:17    Subject: Re: Kangal Odgovor sa citatom

mimica piše:
vedran1 piše:

Vedrane, jes ti taj 15 godišnjak koji po forumima "velikih, snažnih, oštrih, nepodmitljivih" pasmina i inih križanaca traži onog koji je naj, naj? Jel imaš možda nekih problema u odnosu s vršnjacima?

Ne mimica vedran je jedan sasvim normalan momak koji se zanima za prave pasmine pravih i vrhunskih pasa ,a meni se cini da si ti na nivou djeteta od 5 godina ali si nazalost tvoju vjerovatno mnogo stariji i imas problema sa samim sobom pa onda sa svojim vrsnjacima.Zato ostavi ljude na miru i ne maltretiraj po forumu.A ti Vedrane ako te sto zanima samo pitaj bez obzira na ove bolesnike uvjek ce ti netko odgovoriti.Evo ti slika steneta 30 dana cistog Americkog Bandoga jednog ako ne i najboljeg bodyguard psa na svijetu ti mimice takvog psa nikada nisi ni vidio pa tko si ti da ga komentiras ?

Na VRH
vedran1

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 18:34    Subject: Odgovor sa citatom

Puno hvala sto me neki ljudi shvacaju ozbiljno i podrzavaju makar sam jos mlad,ali zelim sto vise saznati o psima koji me zanimaju a prvenstveno kod svakog psa prvo gledam na karakter!!!Evo onda jedno pitanje:po cemu ste zakljucili da su bandozi najbolji bodyguard psi,mislim...po cemu bi se oni trebali razlikovati od pastiracatj.azijsta sarplaninaca,kavkasca?Zar nisu bandozi stvoreni za borbe(toliko sam saznao citajuci po netu nesto o njima ???
pozdrav
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 19:38    Subject: Odgovor sa citatom

vedran1 piše:
Da to sam ja.Ja ne trazim nista naj,naj vec me zanima karakter pojedinih pasa i linija u pastirskim rasama-kakvi su prema strancima i psima dok su u dvoristu,kakvi su dok su vani...isto kao sto nekoga zanima kakvo drzanje ima pas kako hoda tako mene zanima karakter

lijepo od tebe i za pohvali što se želiš informirati, ne znam šta te onda posebno zanimaju po forumima ti isti psi, ali samo linije koje se u borbama pasa koriste?
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 04.02.2007. 19:43    Subject: Re: Kangal Odgovor sa citatom

avallu piše:
vedran je jedan sasvim normalan momak koji se zanima za prave pasmine pravih i vrhunskih pasa
ti na nivou djeteta od 5 godina ali si nazalost tvoju vjerovatno mnogo stariji i imas problema sa samim sobom pa onda sa svojim vrsnjacima.

provalio si me! volim se oblačit u ženske bunde, čarape i štikle i mogao bih plesati u tom cijelu noć! bitno da me čuvaju bodyguardi od pit bulla i bandoga, pa kad spavam imam miran sanak
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Slijedeće
Strana 1 od 5

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma