Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Hematom na nozi. -operacija i kako nakon operacije??

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
zagorinjo

Gost

PorukaPoslano: Petak 02.02.2007. 12:21    Subject: Hematom na nozi. -operacija i kako nakon operacije?? Odgovor sa citatom

Moj newfoundland sutra navršava 6 mjeseci. nedavno sam uočio veliku kvrgu na njegovoj prednjoj lijevoj nozi te ga odveo veterinaru. Ustanovljeno ja da je to veliki hematom te da će ga morati ukloniti operacijom. Pošto će psa najvjerojatnije staviti pod opću anesteziju, smatram da je to ogroman stres za njega (ipak je on još uvijek štenac) te da će mu jako oslabiti organizam.

Zanima me kakva su vaša iskustva sa operacijama te kako se pas ponaša nakon anestezije - kako se ja trebam ponašat, kako ga njegovat, hranit....koliko mu treba za oporavak....

Molim vas, ako imate ikakvih iskustava i savjeta glede mog problema - obavezno mi se javite (operacija je najvjerojatnije sutra).

Puno zahvaljujem. Tuzan
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 02.02.2007. 12:39    Subject: Odgovor sa citatom

ja ne mogu prepoznati psa nakon operacije, prije je bio ziv pas a vec dva dana ne dize njusku Tuzan vjerovatno je to individualno i ne mora znaciti da ce i tvoj pas tako tesko podnjeti operaciju jer moj ima 11 godina. cuvam fige i zelim brz oporavak.
Na VRH
Sanja

Moderator
Moderator

Registriran: 24 Tra 2003

PorukaPoslano: Petak 02.02.2007. 13:36    Subject: Odgovor sa citatom

Evo nešto o postoperativnim problemima i ponašanju nakon operacije.

Klik

Gost

PorukaPoslano: Petak 02.02.2007. 13:47    Subject: Odgovor sa citatom

zahvaljujem Sanji na linku (idem sad pogledat) i Zvjezdici na lijepim željama. Nadam se da će ti se pas brzo oporaviti.

kako se bliži subota - sve me je više strah kako će to sve završit.... Nije taj hematom toliki problem, nego me strah same anestezije...

Evo ako želite vidjet Rudija:

Klik
Na VRH
Mary

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 28 Stu 2004

PorukaPoslano: Nedjelja 11.02.2007. 16:52    Subject: Odgovor sa citatom

normalno je da je pas par dana nakon operacije u komi..
prvih dan-dva jos je omamljen od narkoze,a narednih tjedan dana ga sve boli...
no nakon jedno 10-15 dana sve se vraca na staro,ali sve je ovisno o kojoj se operaciji radi... Smile
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Strana 1 od 1

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma