Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Trudnoća, beba i mačke

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o macama Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
GoGen

Početnik
Početnik

Registriran: 01 Kol 2005

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 9:08    Subject: Trudnoća, beba i mačke Odgovor sa citatom

Slušali smo svakakve priče i scenarije što se sve dešava kad mački od 3 godine na teritorij donesete novorođenče, međutim nakon 20 dana "suživota" situacija je slijedeća:

Prvi dan je bilo njuškanja i gledanja iz daljine, nakon toga eventualno gledanje iz daljine... danas više niti to. Mačak živi svoje i malog ne šljivi pet posto.

Sad čekamo fazu puzanja po podu kada će mali ići za mačkom (možda brže prohoda!), ali znamo da će, ako mu dosadi, Micek otići na TV i sl. i imati dalje svoj mir.

Dakle - NEMA PROBLEMA sa malom djecom i mačkom.
Na VRH
maca_23x

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 16 Srp 2007

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 14:17    Subject: Odgovor sa citatom

mislim da ovisi o djetetu kako ce se ponasati kad odraste.Obicno djeca znaju plasiti ih,natjeravati,vuci mace za rep,a kako njima to ne pase,bjeze.S time ih polako pocinju izbjegavati,a na kraju i bojati ih se.
Trebalo bi i macka i dijete privikavati jedno na drugo.Doduse u tvom slucaju bebac je jos mali,ali kad naraste.Ako ga macak ne sljivi ni 5%,mislim da ce tako i ostati.
Na VRH
GoGen

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Utorak 17.07.2007. 20:55    Subject: Odgovor sa citatom

Pod obavezno će biti odgoj da se životinje poštuju i vole, jer smo i sami takvog uvjerenja, pa mislim da neće biti problema u njihovom kasnijem suživotu. Cool
Na VRH
maca_23x

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 16 Srp 2007

PorukaPoslano: Srijeda 18.07.2007. 11:48    Subject: Odgovor sa citatom

Jucer sam gledala salto i bas sam se tebe sjetila.Bio je bebac koji se stiskao uz macku (veliku) na podu dok je macka spavala.Na kraju joj je stavio glavu na trbuh.Macak ga nije ni pogledao.
Na VRH
Jelena

Pričalica
Pričalica

Registriran: 04 Lip 2007

PorukaPoslano: Petak 20.07.2007. 15:12    Subject: Odgovor sa citatom

I ja sam se naslušala gluposti već dok sam bila trudna kako mačke prenose toksoplazmozu koja izaziva pobačaj ...bla bla... kako ne smijem diarati mačke... kako ne smije maca biti kraj bebe da se ne zadavi dlakom Lol
Ma gluposti.... sad imam dvogodišnje dijete koje obožava mačke i peseke i ne bi joj tu uživanciju uskratila za ništa na svijetu.
Dogodilo nam se milion puta da je podragala macu i odmah potom stavila ruke u usta ili da je dala psu komad kruha, pas ga poliže pa ga onda ona strpa u usta. Nastojimo izbjeći takve situacije ali nekad je brža od nas. I uz sve to ona doslovno nikad nije bila bolesna niti popila bilo kakav lijek. Dakle, nema prostora za brigu. Neki opet drže djecu pod staklenim zvonom su opet stalno kod doktora.
Mene užasava kad vidim malu djecu koja se panično boje pasa i mačaka, a ima ih puno.
Na VRH
fiona

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 14 Sij 2006

PorukaPoslano: Petak 20.07.2007. 20:27    Subject: Odgovor sa citatom

Drago mi je da netko konačno javno piše pozitivne stavove o pitanju trudnoće i djece i mačaka. Osobno mislim da stvarno nema nikakvih problema ( ja sam isto bila djete koje je raslo uz mačku, a obožavala sam bakinu kuju, bila mi je sve na svijetu i iako me mojom nepažnjom sa cca 2 g. ugrizla ispod oka nikad se nisam bojala pasa). Sve je stvarno stvar stava roditelja koje i dijete usvoji njihovim primjerom. Ja se samo užasavam mnogih mama i baka koje viđam oko zgrade da odmah govore djeci da se paze mačke jer je bolesna ?!? A obična ulična mačka im prođe po cesti. To je stvarni užas, neobrazovanje odraslih po pitanju životinja, suživota, higijene...Oni koji nemaju životinje kao da žive na Marsu i svemu se čude kad im kažeš da je o.k. Danas bi trebalo biti pitanje opće kulture znati nešto o kućnim ljubimcima, bolestima, ponašanju, pa i ako nemaš životinju. Dođe mi da napravim neku globalnu edukativnu akciju za odrasle.
Sigurna sam da će se tvoj sin i mačak odlično slagati. Da nam je što više takvih obitelji Smile .

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Ponedjeljak 30.07.2007. 12:04    Subject: Odgovor sa citatom

[/img]
Na VRH
Jelena

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Ponedjeljak 30.07.2007. 12:05    Subject: Odgovor sa citatom

To su vam moje cure. I tko bi im uskratio zadovoljstvo. Kad se vratimo s mora nabavljamo i macu.
Na VRH
kekezvrk

Registriran: 24 Kol 2008

PorukaPoslano: Nedjelja 24.08.2008. 23:42    Subject: maca i trudnoca Odgovor sa citatom

pozdrav svima, molila bi Vas za savjet. Imam domacu macu vec preko godinu dana. Tia je cjepljena svim potrebim cjepivima kad je bilo vrijeme za to, tretira se svaka tri mjeseca frontline sprejem (jednom je dobila i stronghold ampulu), sterilizirana je, cipirana takodzer, hranimo ju iskljucivo i samo (to najvise voli) wiskas hranom (suha, konzerve, vrecice), iskljucivo i samo boravi u stanu NIKADA nije bila vani ni u doticaju sa drugim mackama. Sada me zanima posto sam ja trudna tri mjeseca i znaci stize mala beba u stan i svi me uvjeravaju da macku nije dobro imati za vrijeme trudnoce i kad se ima mala beba jel kao neka studija je pokazala da je velika vecina beba alergicna na macju dlaku. A nije preporucljivo ni trudnicama biti puno u doticaju sa macom.
Sta da Vam kazem kad mi takve stvari ispricaju doktori (od ginekologa do magistra veterine), normalno da brinem? Jer svoju macu obozavam i smatram dijelom obitelji i nemam je srca nikome dati na cuvanje a kamoli pokloniti. Zato Vas molim za Vase cijenjeno misljenje i iskustva. Svaki savjet i pomoc je dobrodosla, ljudi pomagajte
Na VRH
Dejan

Site Admin
Site Admin

Registriran: 10 Ož 2003

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.08.2008. 6:19    Subject: Odgovor sa citatom

Problem je da ima jako puno razno-raznih studija, od kojih svaka će dati drugačije argumente o ovoj temi.
Moja sestra ima dvoje djece (moji nećaci), a mačak je bio sa njima od početka - još i od prije prve trudnoće do sada (3 godine). I nije bilo nikakvih problema.
Mačka puštaju povremeno i van, tako da nije ni 100% vremena u kući.

Naravno, važno je paziti da je mačak zdrav i čist, te redovito cijepljen (zbog njegovog zdravlja).

Posljednji put uredio Dejan dana Ponedjeljak 25.08.2008. 16:51, ukupno je uređeno 1 puta
Na VRH
GoGen

Početnik
Početnik

PorukaPoslano: Ponedjeljak 25.08.2008. 15:45    Subject: Odgovor sa citatom

Iako je prošlo preko godinu dana od mog posta, obavijest e-mailom o nadopunjenom topicu me podsjetila da bi možda trebalo napisati kakva je ovdje situacija Smile

Dakle, klinjo ima već godinu i kusur, a mačak je još uvijek živ!
Tijekom navedenog perioda je micek uglavnom u širokom luku hladno zaobilazio "pridošlicu", a u krajnjoj liniji se popeo na svoju policu s jastukom, visoko iznad stola i van dohvata.
Tek od nedavno mu dozvoljava da ga dotakne, što dijete radi sa vidljivim oprezom jer zna da će na nagli pokret ovaj odlepršati.

Što se tiče bolesti (molim da socijalna služba zažmiri), do sada je dijete bilo bolesno samo dvaput, i to prehlada s temperaturom od 1-2 dana, a cijelo vrijeme žive zajedno, čak mu neopazice nakrca košaru keksima i flipsom pa od tamo jede. Pazimo, naravno, ali ne svake sekunde. Dakle, sigurno se već nagutao i dlaka i dirao tamo gdje mačka spava i, eto, nikakvih posljedica.
Inače, u krevetiću se počeo na noge dizati sa 7 mjeseci, sa 9 prohodao - za mačkom. I danas zajedno prehodaju kilometre po stanu.

Zaključak: Mačka i beba? Dapače.

Pozdrav!
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o macama Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Strana 1 od 1

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma