Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
ruska mačka

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pasmine mačaka Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 03.12.2003. 9:33    Subject: ruska mačka Odgovor sa citatom

zanima me kako ta mačka izgleda, da li je slična britanskoj, ako ima netko kakvu sliku. hvala
Na VRH
Maja

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 04.12.2003. 15:41    Subject: Re: ruska mačka Odgovor sa citatom

Anonymous piše:
zanima me kako ta mačka izgleda, da li je slična britanskoj, ako ima netko kakvu sliku. hvala

po britanskoj je slicna najcesce po boji jer je i kod jednih i kod drugih najcesca plava, s tim da britanci mogu biti i u svim drugim bojama.
zapravo su vise razlicite nego slicne jer je ruska elegantnog tijela i glave, a britanci su "nabiti", bucmasti, krupne gradje, kostiju i okrugle glave. po karakteru su britanci puno mirniji od ruske.
Na VRH
tena

Gost

PorukaPoslano: Subota 20.03.2004. 16:55    Subject: Odgovor sa citatom

ruska je nevjerojatno lijepa...kada bih baš morala birati najljepšu vrstu,mislim da bih izabrala tu.al' ne vjerujem da ću je ikada imati,prevelika sam ovisnica o domaćim macama...
Na VRH
Dejan

Site Admin
Site Admin

Registriran: 10 Ož 2003

PorukaPoslano: Nedjelja 21.03.2004. 10:37    Subject: Odgovor sa citatom

bluecat piše:
Doom je u pravu. Ono je ruska maca. Naime postoje 2 standarda ruskih macaka. Neznam kojih dviju zrmlja. No razlikuju se po velicini glave,struka i debljini.
Very Happy

Nema dva standarda ruskih maca, samo je jedan. Jedino što možda postoji razlika između mačjih asocijacija u standardima za neke pasmine. Ali misim da je što se tiče ruske mačke standard jako, jako sličan u svim asocijacijama (FIFe, CFA, TICA), ako ne i isti. Mislim

Linkovi na opise i slike pasmina:
Ruska plava mačka

Britanska mačka

Kartuzijska mačka

Posljednji put uredio Dejan dana Srijeda 04.01.2012. 8:48, ukupno je uređeno 1 puta
Na VRH
Vega

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 10:20    Subject: Odgovor sa citatom

ma one su taj elegantni 'strani' tip macke koliko se secam negde sam procitala da su one - te elegantne macke - zapravo nastale od egipatksih, a ove doamce nabijenije i debeljusnije od juznoafrickih - ali em nisam sigurna da li se dobro secam, em ne znam ni da li izvor bio bas pouzdan
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Ponedjeljak 13.09.2004. 10:59    Subject: ruske plave mace... Odgovor sa citatom

interesuje me vaše iskustvo sa ovim macama, kakav im je karakter, da li su pogodne za stan, da li vole da se maze i tako...
Hvala vam unapred.... Smile
Na VRH
Vega

Gost

PorukaPoslano: Utorak 14.09.2004. 10:09    Subject: Odgovor sa citatom

draga bjanka,

moje iskustvo je vrlo posredno ali evo...

one su vrlo inteligente i zivahne i meni su prelepe - meni su to ubedljivo najlepse mace onako vitke dugonoge i elegantne

ja sam htela da kupim rusku plavu medjutim odgovorili su me (pa sam kupila kartuzijsku) jer one ne podnose najbolje samocu i znaju da budu preterano aktivne - a moja prijateljica je imala jednu koja je imala bas gadnu narav, nije htela da se mazi, grizla je a na kraju je iskocila kroz prozor, posle je jadnica bila u koritu i na kraju od svega toga umrla od srcanog udara - to je tuzna prica

sve u svemu, bila je to tuzna prica

s druge strane, kod uzgajivaca sam videla nekoliko toliko maznih ruskih plavih da mi je srce stalo i kako su lepe i kako su mazne

to sve zavisi sta ti jebitno kod macke

a ja sam nasla na nekim sajtovima da sad pokusavaju da odgaje ruske bele tj isto kao plave samo sto su skroz bele, one su tek prelepe sa onim smaragd zelenim ocima - ali ne znam da li je to priznato, a tek ne znam da li to uopste ima negde da se nabavi

ne znam da li sam ti nesto pomogla

u svakom slucaju, pisi o razvoju dogadjaja i srecno !
Na VRH
alla

Gost

PorukaPoslano: Petak 20.05.2005. 13:49    Subject: Odgovor sa citatom

evo mogu ti ja reci, posto sam prije 2 mjeseca kupila svoju malu ruskinju. možes ih dobiti za 500 eura ili vise ako se mislis baviti uzgojem. Sto je meni banalno jer kad kupujes mace neznas dal ces zenkici dat okot ili ne, a pod tim okotom oni smatraju uzgajanje. Ja sam nasrecu svoju kupila od jedne žene za 500 eura koja obozava mačke i jos mi je rekla da joj dam okot!Ona ti jos ima slobodnog brata kojeg bi mogla kupiti i za 250eura (znam da je i to puno).Jeftin je zato što ona ima još 2 ženske mace(njegovu mamu i sestru) i nebi ga željela kastrirat. ali jako pazi na uzgajivačnice, jer kako sam napisala moja prva ruskinja je umrla zbog užasnih uvjeta u kojima su je držali i genetskih poremećaja. Pa sretno ti sa ruskim macama!
Na VRH
mayamaya

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 10 Ruj 2005

PorukaPoslano: Utorak 27.09.2005. 14:49    Subject: optimalna tezina Odgovor sa citatom

Zanima ne da li netko zna koja bi bila optimalna tezina Ruske modre?

Mislim da je moja malo predebela al se moja mama ne slaze samnom i neda mi da stavim Beby na dijetu....

Beby ima 5,5 kg i 2 godine....

Hvala
Na VRH
Lidija

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 30.10.2005. 18:28    Subject: Odgovor sa citatom

Moja mama ima kartuzijanca ima 9 kila, to je debelo Very Happy .Mada nije smijesno i ja stalno govorim da mora sa njim na dijetu.Ja se samo pitam od cega je toliko bebeli,jede samo suhu hranu i cori.Takve mace i jesu malo jace konstrukcije,sve zavisi kakva je tvoja maca.Da li mozes jos rebrica da opipas?Nije debeli,samo pazi da ne postane.
Na VRH
Leonora

Pričalica
Pričalica

Registriran: 14 Srp 2005

PorukaPoslano: Ponedjeljak 31.10.2005. 15:05    Subject: Odgovor sa citatom

I moj Sergej (isto je Ruska modra) ima 2 godine i 5,5 kg. I uopće nije debeo. Mislim da je idealne težine Very Happy .

Registriran: 03 Sij 2012

PorukaPoslano: Utorak 03.01.2012. 16:12    Subject: Informacije o Ruskoj macki Odgovor sa citatom

Moze li mi neko reci nesto vise o pasmini ruskoj mackiO njihovoj njezi,hrani... Question Question
Na VRH
CatLover

Registriran: 12 Svi 2012

PorukaPoslano: Subota 12.05.2012. 22:57    Subject: Odgovor sa citatom

Fizičke osobine

Ruska plava mačka se može lako razlikovati od drugih rasa, uglavnom zbog njezinog krzna. Priznata je samo plava boja, odnosno, siva sa plavim odsjajem preko kojega prelazi svilenkasto-srebrni sjaj. Ovaj sjaj se javlja zbog "dvostrukog" krzna, pri čemu je tamnija boja pri dnu, tako da svjetlija boja dolazi do izražaja na tamnoj podlozi. Kod mladunaca se javljaju pruge koje se gube kada postaju spolno zreli.
Ruska plava mačka je jednostavne građe. Ima malu, okruglu glavu s velikim ušima. Oči su zelene boje (prema pravilima udruženja), ali kod mladunaca se razlikuju, od plave, preko žute i narančaste, do zelene. Tijelo je dugo, s dugim repom.

Ponašanje

Veoma je razigrana i vrlo privržena vlasniku. Veoma su inteligentne. Stidljive su, ali se to može promijeniti tijekom odrastanja. Također, osim inteligentne, druželjubive su prema drugim životinjama.

izvor:wikipedia

Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pasmine mačaka Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Strana 1 od 1

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma