Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Njemacki pticari
Na stranicu 1, 2, 3  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Utorak 27.04.2004. 9:24    Subject: Njemacki pticari Odgovor sa citatom

Pozdrav Svima!

Uzgajivači i ljubitelji njemačkih ptičara javite se da malo promoviramo i tu vrstu pasa

Tomislav [/b]
Na VRH
TINNA

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 10 Ož 2004

PorukaPoslano: Utorak 27.04.2004. 19:06    Subject: Odgovor sa citatom

Dobrodošao Tomislav20 ! Dopisivali smo se na našim ljubimcima , tamo sam Tina , samo se ti slobodno raspiši o svojoj omiljenoj pasmini !
Na VRH
Nea

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 03 Lis 2004

PorukaPoslano: Nedjelja 10.10.2004. 14:59    Subject: Odgovor sa citatom

e bok, znam da malo kasnopisem ali zanimaju me neke stvari. ja imam krizanku labradora i njemackog kratkodlakog pticara, zanima me kakve osobine mogu ocekivat kod nje sa strane pticara (kod mene je kratko vrijeme)
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 14.10.2004. 19:59    Subject: Odgovor sa citatom

Koliko je stara?
trebaš je "probat" da vidiš što je pokupila sa strane ptičara, iako su i labradori "lovci"...pa... Smile
Na VRH
Nea

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

PorukaPoslano: Petak 15.10.2004. 8:59    Subject: Odgovor sa citatom

Lovi. Cula sam da su pticari jako divlji daih se ne moze naucit da slusaju. Jel to istina?
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Subota 16.10.2004. 14:12    Subject: Odgovor sa citatom

Nisam baš sigurna...Mislim neki znaju bit tvrdoglaviji zbog svojih nagona ili tako.
ja imam ženku njem. oštrodlakog ptičara (za njih kažu da ih je teško odgojit i da znaju bit nešto agresivni) i sve što joj kažem napravi...treba malo više radit s njom ali nema toga što neće poslušati. reagira na glas i strašno je razigrana i puna energije Smile
prije Rine sam imala kratkodlakog njem. ptičara. on je malo znao otići za kojim mirisom.
sve je to stvar odgoja i rada sa psom.
(pokušaj skupit još neko mišljenje, ipak ja nisam stručnjak Wink )
Na VRH
Nea

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

PorukaPoslano: Nedjelja 17.10.2004. 12:24    Subject: Odgovor sa citatom

e daj mi posalji slikicu od svog psa, pa da vidim jel je moja nea potekla od pticara.
Na VRH
Galba

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 12 Tra 2003

PorukaPoslano: Nedjelja 17.10.2004. 15:39    Subject: Odgovor sa citatom

Moram nešto iskreno reći - grehota je da neki vlasnici pasa nemaju niti jednu knjigu o pasminama (enciklopediju pasa). Nadam se da ti nisi jedna od takvih vlasnika.

Mislim da bi svaki vlasnik psa to trebao imati kako bi čitajući o raznim psima mogao shvatiti svog psa. I kako bi i sam znao, ako ima mješanca, prepoznati o kojem se mješancu otprilike radi.
Dok sam imala samo labradora, kojeg sam pripremala za radni ispit, otišla sam pogledati utakmicu ptičara. Sudac na toj utakmici se začudio (ali nakon objašnjenja zašto i ugodno iznenadio) kako to da idem gledati lovačku pasminu koja je drukčija od lovačke pasmine koju ja imam. Tako sam bolje upoznala mog psa, shvatila koja pasmina ima koju namjenu i zašto se tako i tako ponaša.

Kad kupiš mobitel, pročitaš onaj prospektić koji dobiješ uz njega, da znaš koji mob. imaš i koje sve funkcije ima. A ljudi kad nabave psa ne udostoje se nabaviti niti jednu jedinu knjigu o psima. Najviše cijenim one koji prije nego što nabave psa kupe enciklopediju, dobro ju prouče, pa se onda odluče za pasminu koja im odgovara i za koju znaju da će se pravilno moći brinuti.

Nemoj shvatiti ovo kao napad na tebe, ne govorim da si ti neodgovorna, već govorim općenito o većini ljudi, a ovo tvoje pitanje kak izgleda pasmina njem. ptičara me podsjetilo na tu većinu ljudi.

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 12 Tra 2003

PorukaPoslano: Nedjelja 17.10.2004. 15:51    Subject: Odgovor sa citatom

beba piše:
Lovi. Cula sam da su pticari jako divlji da ih se ne moze naucit da slusaju. Je l to istina?
Odlično ti je Mare oodgovorila. Ja se samo mogu složit s njom i nadodat da su općenito lovački psi (retriveri, ptičari, španijeli...itd.) uzgojeni za to da surađuju sa lovcem. A kako bi surađivali ako ne bi slušali?! Jedino je razlika između retrivera i pričara u tome što je retriever pas za lov prije hica, on dakle dok ptičar juri poljem i pretražuje, ide staloženo uz lovca. Zato su retriveri kao "poslušniji" i koriste se kao vodiči slijepih. Građa ptičara ti govori puno - da on traži više kretanja, budući da traži dignutim nosom prije hica i spuštenim poslije hica (rad na tragu), znaš da je pravi lovac koji ide za raznim mirisima, pa će on češće odlutati i tada ćeš trebati češće podviknuti da ti dođe, to ne znači da je on neposlušan. Jako se puno daju naučiti. Moj vajmarac je također ptičar i zaista je puno naučio i mogu reći da je jako poslušan za jednog ptičara (ha, čak i previše poslušan jer je uz retrivera naučio biti preposlušan), tako da sam oduševljena sa tom pasminom. Općenito ptičari su mi super. Milina ih je za gledati kad rade u polju, pretražuju, pointiraju...pravi su aristokrate. Milina ih je gledati u igri kad trče, tako su elegantni.
Labići su pak slatki i umiljati. Oni su pak ko vječne bebe- "hamplasti", buhtlasti, poslušni, dragi, dobroćudni. Ptičari su pak oštriji, neće trpiti toliko koliko labradori, grublji su u igri. Ali opet naglašavam - poslušni. Zašto? Evo primjera: kad Faust (weimaraner) bude pregrub u igri s drugim psom, ja podviknem strogo i on odmah pušta. To ja zovem pravom poslušnošću. Eto, nadam se da je ovo bar malo rasvijetlilo istinu o ptičarima.
Opomena : 2

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 14 Srp 2004

PorukaPoslano: Ponedjeljak 18.10.2004. 15:03    Subject: Odgovor sa citatom

Može koja slikica?...

PorukaPoslano: Srijeda 20.10.2004. 13:27    Subject: Odgovor sa citatom

Živi dokaz je moja Rina: prije 3 tjedna je PROGUTALA tri prepelice, probijala je ferme i nije ih htjela donijet, no radila sam svaki dan s njom, i prošlu nedjelju je SaVrŠenO fermala i aportirala Rolleyes
kako se napreduje Nea Question
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 23.02.2005. 18:10    Subject: Njemački oštrodlaki ptičar Odgovor sa citatom

Njemački oštrodlaki ptičar

Njemački oštrodlaki ptičar, kao što mu samo ime kaže, potječe iz Njemačke.
To je pas prvenstveno za lov, no ako mu se pruži dovoljno kretanja i istrčavanja, u kući će biti mirni i zadovoljni.

Visina u grebenu za mužjaka iznosi 60- 67 cm, a visina ženke 56- 62 cm. Njihova težina iznosi 27- 32 kg.

Dlaka im je oštra, tvrda, gusta, priljubljena s gustom poddlakom.
Dozvoljene boje su smeđa, svaka kombinacija smeđe s bijelom te crna.
Ovisno o kvaliteti dlake, treba ga povremeno ručno otrimati. Dlaka mora biti što tvrđa, ali ne smije izgledati neuredno.

Njemački oštrodlaki ptičar je privržen, uravnotežen pas, inteligentan je i brzo uči. Vole raditi za svoga gospodara.
Ovi psi su veoma aktivni, vole plivati i aportirati.

Izvrsni su svestrani lovački psi, neumorni i „veseli“.
Iako slove kao dominantniji od kratkodlake varijante, izvrsno se slažu s drugim psima i kućnim životinjama.
Goste uvijek pozdravljaju ljubazno, ali ako je potrebno, mogu biti i oprezni.

Njemački oštrodlaki ptičar je pas sa srcem, vjeran i odan svojoj obitelji.

p.s.ako ne postoji mogućnost da idete s njime u lov, vodite ga na što duže šetnje, na kojima će moći trčati i igrati se bez uzice.

[/img]
Na VRH
Tinaya

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 11 Velj 2004

PorukaPoslano: Srijeda 23.02.2005. 20:25    Subject: Odgovor sa citatom

Moj susjed ima njem. ptičara -Groma. Pas je divan, inteligentan, sluša samo vlasnika, drugog nikog nema šanse da išta posluša. Velika je maza i dobrica. Ispred kuće u moru imamo patke, no on ih ne ferma ni 5%. Kao da ih nema. Lol Kao malog ga je auto lupio i ima umjetnu kuk, no on piči sasvim normalno. Puštaju ga samog u šetnju, on ima svoju turu koju svaki dan prođe i to je to. Probat ću ga uslikati koji put, predivan je.
Na VRH
Tinaya

Starosjedilac
Starosjedilac

PorukaPoslano: Četvrtak 24.02.2005. 21:50    Subject: Odgovor sa citatom

Njemački igličastodlaki ptičar

Srednje je velik pas snažnog izgleda. Njegov pogled se čini ozbiljnim, čak i pretećim, zbog dugih i stršećih obrva. Oči su smeđe, kod svetlijeg psa mogu biti svetlije. Nosni dio lobanje je širok, nosni otvori su dobro otvoreni, njuška je, u skladu s bojom dlake, tamno ili svijetlo smeđa. Rep je srednje dug i ravan, dozvoljeno je kupiranje na polovicu. Dlaka je ravna i četinjasta. Položena je labavo i na leđima je duga , oko 4 cm. Po celom telu jedva da vidimo poddlaku, koja je zimi gušća. Na prednjem delu trbuha i po sredini prsiju na krznu je lagano naznačen razdeljak. Osnovne boje su smeđa i bela, s mrljama jedne boje ili bez njih. Visina - 60 do 66 cm, težina - od 25 do 30 kg. Ta je rasa najrjeđa među ptičarima. Oštrodlaki je inačica nekadašnjeg nemačkog kokošara. Nemački igličastodlaki ptičar svakako nije pas modernog uzgoja, kao što je recimo njemački oštrodlaki ptičar. To je stara pasmina, neki ga zovu i dugobradar. Raširen je bio u Češkoj i Moravskoj pa i u Brandenburgu. I danas ga još uvek uzgajaju u istočnoj Friziji gde su za osveženje pasmine upotrebili pse čeških ptičara (česky fousek). Nepoznavaoci teško razlikuju nemačkog igličastodlakog ptičara i češkog ptičara.Nemački igličastodlaki ptičar ne mari za loše vremenske prilike. Oštar je prema plenu, a i uopšte je oštriji od drugih nemačkih ptičara. Vrlo je nepoverljiv prema strancima, iako je inače vodljiv pas, koji se pušta voditi samo svojem gospodaru. Pravi je lovački pas, koji mora živjeti na otvorenom. Na bolesti je otporan, robustan je, doživi oko 12 godina starosti. Bolje bi bilo kad bi bio rašireniji.

www.dog-best.com
Na VRH
Tinaya

Starosjedilac
Starosjedilac

PorukaPoslano: Četvrtak 24.02.2005. 21:54    Subject: Odgovor sa citatom

Njemački kratkodlaki ptičar

Plemenit je, lepo oblikovan pas s elegantno građenim telom. Kupiran rep i vitka, mada jaka glava dopunjuju njegovu plemenitost. Uši su visoko postavljene, ne preduge, leže tesno uz glavu. Pokrivene su finom dlakom. Usnice su tesne i naglašavaju izgled njuške. Zatiljak je mišićav, koža na vratu napeta, prsa su više dublja nego šira. Kao i za sve druge nemačke ptičare i za njega je karakteristično da visina odgovara telesnoj dužini. Dlaka je po celom telu kratka, gusta i čvrsta. Osnovna boja je smeđa, s belim ili bolje rečeno belim točkastim oznakama. Visina - 60 do 65, težina - od 25 do 28 kg. To je najstarija pasmina medu nemačkim ptičarima. Put joj je napravio dr. Paul Kleemann po kojem se zove i Pravilnik o uzgojnoj selekciji. Pas koji odgovara zahtevima tog pravilnika je vrhunski kratkodlaki ptičar.I kod te pasmine naziv ptičar nije odgovarajući. Odličan je, naime, u drugim aktivnostima: dobar je tragač na krvnom tragu, a zna i uloviti neke manje životinje. Moglo bi se reći da je mnogostrano koristan lovački pas. Pre rata su ga uspešno učili obrani i napadu. Njegovo kratkodlako krzno je jednostavno negovati. Nakon lova skoro da i ne zaprlja automobil i brzo se osuši kada ga koristimo za rad u vodi.Medu lovačkim psima nema ni jednog psa koji je vodljiviji i sposobniji učenju od nemačkog kratkodlakog ptičara. Svom gospodaru uistinu čita želje iz očiju. Pravi je lovački pas, kojeg možemo držati u stanu ili u kući. Potrebno mu je puno kretanja. Ima dobar apetit. Gotovo da nema displazije.

www.dog-best.com
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseće pasmine Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3  Slijedeće
Strana 1 od 3

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma