Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Prehrana štenadi
Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ishrana pasa Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 09.11.2003. 23:22    Subject: Prehrana štenadi Odgovor sa citatom

Nabavila sam kokera starog dva mjeseca i ne znam čime ga je najpametnije hranit i koliko mu puta dnevno davat hranu?Molim vas za pomoć!!
Na VRH
Sanja

Moderator
Moderator

Registriran: 24 Tra 2003

PorukaPoslano: Ponedjeljak 10.11.2003. 9:00    Subject: Odgovor sa citatom

Skinuto sa interneta ...
U dobi od 2 mjeseca štenad treba dobivati 4 obroka dnevno, i to 3 mesna obroka s oko 20 dag mesa dnevno ( raspoređena u tri obroka ), i jedan mliječni obrok, svakako izbjegavati mlijeko već se preferira jogurt koji ne smije biti iz frižidera da se peso ne prehladi. U dobi od tri mjeseca štenetu je potrebno već 30 dag mesa dnevno. Takva prehrana traje sve do dobi od 4 mjeseca kad štene počinje izbjegavati jedan obrok. Prehrana se tada svodi na 3 obroka dnevno, jedan mliječni i dva mesna obroka. Ukupna dnevna količina mesa i dalje iznosi 30 dag, ali se povećava potreba za popunjavanjem obroka dodatnom hranom; kako je količina mesa u obroku do tog vremena iznosila jednu trećinu obroka, sada ćemo količinu dodatne hrane povećavati tako da obrok sadrži jednu četrtinu mesa. U toj razvojnoj fazi počinje i izmjena mliječnih u stalne zube, povećana je potreba za kalcijem i fosforom, pa je štenetu potrebno svaki drugi ili treći dan dati kost, veliku cjevastu kuhanu govedsku kost, koju još nejako štene neće moći drobiti već samo oglodavati.
Ovakva prehrana traje sve do dobi od 8 do 10 mjeseci kad štene, po obliku već poluodrasli pas, počinje pokatkad izbjegavati jedan obrok, i to redovito onaj mliječni. Potreba za mesom u toj dobi je najveća; pojedini psi tada traže veću količinu, čak i do pola kilograma čistog mesa dnevno. Ako su to psi koji se mnogo kreću, nećemo im to uskratiti.
U dobi od oko 20 mjeseci, kad je konačno završen razvoj većine pasmina iz skupine velikih pasa, uvodi se režim prehrane kakav dalje traje do kraja života. On se sastoji od dva obroka dnevno - rano jutarnjeg, mliječnog i kasno večernjeg, mesnog. Mesni obrok sadrži oko 30 dag mesa koje je sitno kosano i izmješano s drugom hranom. Ukupna količina mesnog obroka iznosi oko 2 litre gusto kašaste hrane. Ovakva prehrana traje obično do smrti.

A sada onako pojednostavljeno.
Svog štenca možeš hraniti na tri načina: sirovom hranom - BARF-om, kuhati mu ili mu davati gotovu suhu hranu ili konzerve. Svaki od tih načina ima svoje mane i prednosti.
Suha hrana je najjednostavnija za korištenje, samo uspeš u zdjelicu i gotovo, nadalje svi vitamini i minerali koji su potrebni štencu za rast su unutra, ali na žalost nikad nećemo znati što je u toj vreči i kakve je kvalitete ta hrana. Kvalitetnija suha hrana na našem tržištu: Hill's, Eukanuba, Belcando, Canadie, Royal ...
Barf i kuhana hrana su najbolji za psa i ne iziskuju puno vremena za pripremu, ali vlasnik treba znati tj naučiti izbalansirati vitamine i minerale koji su potrebni psu u razvoju a to nije lako, ali na forumu imamo dosta ljudi koji se razumiju u to i oni će ti dati savjete ako se odlučiš na tu prehranu.
Dakle na tebi je da sagledaš što ti se čini najprihvatljivije i s tim hrani svog psa.
Kao što si gore pročitao štene se hrani 4 puta dnevno, tri puta s mesnim obrokom, a jedan put s mliječnim, a sa 4 mjeseca starosti hranjenje smanjuješ na 3 put dnevno.
Nadam se da sam pomogla - Sanja

Gost

PorukaPoslano: Srijeda 17.12.2003. 13:42    Subject: prehrana štenca Odgovor sa citatom

Imam zlatnog retrivera starog 2 mj.Zanima me sto moze jesti i nacin prehrane,uspu bi mi dosao dobro i koji savjet opcenito.Unaprijed zahvalan
Na VRH
Sanja

Moderator
Moderator

PorukaPoslano: Srijeda 17.12.2003. 14:05    Subject: Odgovor sa citatom

Dragi Danko,

Svog štenca možeš hraniti na tri načina: sirovom hranom - BARF-om, kuhati mu ili mu davati gotovu suhu hranu ili konzerve. Svaki od tih načina ima svoje mane i prednosti.
Suha hrana je najjednostavnija za korištenje, samo uspeš u zdjelicu i gotovo, nadalje svi vitamini i minerali koji su potrebni štencu za rast su unutra, ali na žalost nikad nećemo znati što je u toj vreči i kakve je kvalitete ta hrana. Kvalitetnija suha hrana na našem tržištu: Hill's, Eukanuba, Belcando, Canadie, Royal ...
Barf i kuhana hrana su najbolji za psa i ne iziskuju puno vremena za pripremu, ali vlasnik treba znati tj naučiti izbalansirati vitamine i minerale koji su potrebni psu u razvoju a to nije lako, ali na forumu imamo dosta ljudi koji se razumiju u to i oni će ti dati savjete ako se odlučiš na tu prehranu.
Dakle na tebi je da sagledaš što ti se čini najprihvatljivije i s tim hrani svog psa.

Što se tiče količine, štene od 2 mj se hrani 4 puta dnevno, tri puta s mesnim obrokom, a jedan put s mliječnim, a sa 4-5 mjeseca starosti hranjenje smanjuješ na 3 put dnevno. Sa 1 godinom starosti prelaziš na dva obroka i tako nadalje..
Nadam se da sam pomogla - Sanja

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 8:12    Subject: POMOZITE...hitno Odgovor sa citatom

Jucer sam kupila chihuahuu,ima 3 mj.,kupila sam u pet shopu suhu hranu i jednu konzervu,,pise animonda..svidja joj se,nisam joj dala puno..nakon dva sata je dvaput povratila..vise joj nisam davala..sad ujutro sam joj dala jednu zlicu..skakala je ko luda,sve je pojela..nije povratila..ne,znam koliko joj mogu davati kolicinski hrane,koliko puta dnevno?Jel joj moze biti na raspolaganju i suha i iz konzerve,ili jedan obrok suha,a jedan ova iz konzerve..sta jos mogu davati psicu starom 3,5 mj.citala sam ,al je previse informacija pa sam se izgubila..jel mogu davati povrce?please,sve mi napisite...
Na VRH
TINNA

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 10 Ož 2004

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 8:35    Subject: Odgovor sa citatom

Draga Lina , tebi može ovdje mnogo ljudi pisati o svojim iskustvima , ali najbitnije ti je pitati osobu od koje si je kupila kako da je hraniš . To ti nitko ne može točno reći kao uzgajivač . Bitno je da je bar prvo vrijeme hraniš kako je navikla , a postepeno kako bude odrastala polako tu prikupljaj informacije pa odluči hoćeš je hraniti i kojim gotovim hranama .
Na VRH
Sanja

Moderator
Moderator

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 8:44    Subject: Odgovor sa citatom

Lina,

3. mj atarog psa treba se hraniti četiri puta dnevno. Od toga preporuka je da tri obroka budu mesna ( znači konzerva, dehidrat, kuhana hrana i sl ) a jedan obrok neka bude mliječan ( ne davati psu mlijeko nego vrhnje ili jogurt koji ne smiju biti hladni ).
Što se tiče dnevne količine hrane koju trebaš dati svom psu to ovisi o vrsti hrane koju kupuješ, no na svakoj vrečici suhe hrane ili konzerve piše kolika je ta količina u odnosu na težinu i starost psa, jednostavno okreneš i pročitaš na tabeli i dvenvu količinu hrane raspodjeliš na ona tri mesna obroka.

Drugo, ako je tvoj pas povratio nakon konzerve animonda, ja joj je više nebih davala bez obzira što joj se sviđa. Inaće konzerva nije najbolja vrsta hrane zbog količine konzervansa i raznih kemikalija koje sadrži i zbog toga je posebno loša za štence i treba je izbjegavati.

p.s. Nazovi uzgajivača i upitaj koju je hranu on koristio pa bi bilo najbolje da nastavš hranjenje s tom istom markom hrane koju je on koristio.

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 8:50    Subject: Odgovor sa citatom

Sanja piše:
Lina,

3. mj atarog psa treba se hraniti četiri puta dnevno. Od toga preporuka je da tri obroka budu mesna ( znači konzerva, dehidrat, kuhana hrana i sl ) a jedan obrok neka bude mliječan ( ne davati psu mlijeko nego vrhnje ili jogurt koji ne smiju biti hladni ).
Što se tiče dnevne količine hrane koju trebaš dati svom psu to ovisi o vrsti hrane koju kupuješ, no na svakoj vrečici suhe hrane ili konzerve piše kolika je ta količina u odnosu na težinu i starost psa, jednostavno okreneš i pročitaš na tabeli i dvenvu količinu hrane raspodjeliš na ona tri mesna obroka.

Drugo, ako je tvoj pas povratio nakon konzerve animonda, ja joj je više nebih davala bez obzira što joj se sviđa. Inaće konzerva nije najbolja vrsta hrane zbog količine konzervansa i raznih kemikalija koje sadrži i zbog toga je posebno loša za štence i treba je izbjegavati.

p.s. Nazovi uzgajivača i upitaj koju je hranu on koristio pa bi bilo najbolje da nastavš hranjenje s tom istom markom hrane koju je on koristio.
hvala...
Na VRH
Tiha

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 28 Lip 2003

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 8:55    Subject: Odgovor sa citatom

Mislim da je animonda jedna od najkvalitetnijih konzervi na nasem trzistu.
Mozda si joj previse dala odjednom...preporucila bi ti da namocis suhu hrani i da joj dodas zlicicu konzerve unutra( to je mesni obrok)
Ako imas vremena mozes joj kuhati meso( piletinu, govedinu i puretinu) i nasjeckat joj u namoceno suho.
Smile tako ja hranim svoje
Na VRH
Snupix

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 24 Velj 2004

PorukaPoslano: Četvrtak 08.04.2004. 21:05    Subject: Odgovor sa citatom

I možeš dodati povrća, jogurta itd. Ali sve postepeno i pomalo. Možda je povračala od promjene okruženja. Kao malog šoka? Moj Ozzie je kad je došao kod nas povraćao cijeli dan, a ništa mu nismo dali jesti zbog vožnje i upravo tog povraćanja. Tak da mu joj ti fino polako, u malim količinama daj obroke i sve će biti super!! Very Happy

Gost

PorukaPoslano: Utorak 13.04.2004. 12:24    Subject: Odgovor sa citatom

Snupix piše:
I možeš dodati povrća, jogurta itd. Ali sve postepeno i pomalo. Možda je povračala od promjene okruženja. Kao malog šoka? Moj Ozzie je kad je došao kod nas povraćao cijeli dan, a ništa mu nismo dali jesti zbog vožnje i upravo tog povraćanja. Tak da mu joj ti fino polako, u malim količinama daj obroke i sve će biti super!! Very Happy

odlucila sam ne davati joj konzerve,nije mi tesko kuhati joj,danas je dobila kuhano bijelo meso,sa mrkvicom i karfiolom..jogurt ne voli..dam joj ponekad malo mlijeka..
Na VRH
Tina5

Gost

PorukaPoslano: Utorak 13.04.2004. 12:43    Subject: Odgovor sa citatom

Nemoj davat mljeko jer može dobit proljev. Imaš malog psa pa ti nije problem kuhati. Kuhaj joj malo mesa, palente ili riže, raznovrsnog povrća, ponekad joj daj neku plavu ribu (iz konzervice ili svježu). Trudi se da mesa u obrocima uvijek ima najviše. Ona je mala pa to nije problem. Možeš napraviti količinu za nekoliko dana pa smrznuti u porcije, ako nemaš vremena svaki dan kuhati. Od povrća nemoj davati grah, mahunarke, kelj, kupus, tj. sve što napuhava. Od mesa možeš davati sve, ja bi jedino svinjetinu izbjegavala, a ubaci 1-2x tijedno koju ribicu. Probaj ga hranit domaćom hranom a izbjegavati kupovnu.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 10.12.2004. 22:23    Subject: Molim Pomoc !! Odgovor sa citatom

Pozdrav ljudi sta ima...

Prije 5 dana sam dobio pekinezera starog oko mjesec i pol dana,
ali nece nista da jede...Sta mi vi preporucate da probam... Molim vas odgovorite sto prije!!! Plakanje Plakanje Plakanje
Na VRH
glista

Gost

PorukaPoslano: Subota 11.12.2004. 10:41    Subject: Odgovor sa citatom

skuhaj mu juhu sa malo vode, od govedine, mrkve, malo tjestenine i mrvicu soli. Neka se mrkva dobro iskuha da bude mekana. Sve mu isjeckaj na sitne komadiće i preli sa juhom. Neka bude mlako kad mu davaš. To bi trebao voliti. Tako mali pas trebao bi dobivati i mliječne proizvode i jaje. Pripazi, ako nastavi ne jesti moglo bi značiti da je bolestan.
Na VRH
Nix

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 01 Ruj 2004

PorukaPoslano: Subota 11.12.2004. 14:04    Subject: Odgovor sa citatom

glista piše:
skuhaj mu juhu sa malo vode, od govedine, mrkve, malo tjestenine i mrvicu soli. Neka se mrkva dobro iskuha da bude mekana. Sve mu isjeckaj na sitne komadiće i preli sa juhom. Neka bude mlako kad mu davaš. To bi trebao voliti. Tako mali pas trebao bi dobivati i mliječne proizvode i jaje. Pripazi, ako nastavi ne jesti moglo bi značiti da je bolestan.

Da mozda ti je samo tuzan za mamom, domom... Tuzan pa od tuge odbija hrranu, daj mu nesto kasasto, mlijecno dok se ne zainteresira polako...ako stalno odbija hranu onda je bolestan i trk doktoru jer pekinezer od1.5 mj. je premalen i najmanja bolest moze ruzno zavrsiti...
sretno Smile
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ishrana pasa Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Slijedeće
Strana 1 od 10

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma