Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
neugodan miris nakon kupanja u moru
Na stranicu 1, 2  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 13.08.2003. 20:35    Subject: neugodan miris nakon kupanja u moru Odgovor sa citatom

Imam retrivera koji je u pubertetu. Kupa se u moru svaki dan i smrdi za poluditi. Analke su mu uredne, jede rojal-canine; probala sam i s hillsom bilo je isto. Kako riješiti taj problem? Vet kaže da je pas jednostavno takav, da će se možda malo smanjiti kad prođe pubertet. Kakva su vaša iskustva???
Na VRH
Sanja

Moderator
Moderator

Registriran: 24 Tra 2003

PorukaPoslano: Četvrtak 14.08.2003. 6:30    Subject: Re: SMRAD?! Odgovor sa citatom

bara piše:
Imam retrivera koji je u pubertetu. Kupa se u moru svaki dan i smrdi za poluditi. Analke su mu uredne, jede rojal-canine; probala sam i s hillsom bilo je isto. Kako riješiti taj problem? Vet kaže da je pas jednostavno takav, da će se možda malo smanjiti kad prođe pubertet. Kakva su vaša iskustva???

Retriveri inače spadaju u skupinu pasa koji imaju intezivniji miris i to je jednostavno tako.
Kako pomoći?
Pomaže jabučni ocat. Razrijediti jabučni ocat o omjeru 1:5 i dobro izbrisati psa. To bi trebalo smanjiti intezitet mirisa. Preporučujem psa okupati šamponom s tim da Vam skrećem pažnju na to da šampon ne stavite na direktno na psa već ga razrijediti u maloj posudi sa dosta vode i onda ga rasporedite po psu i dobro ga izšamponirate.
Znači dobro okupati psa pa ga onda isprati čistom vodom i za kraj preliti razrijeđenim jabučnim octom pa osućiti.
Ocat mora biti baš jubučni, alkoholni ocat ne smijete upotrijebljavati.
Probajte meni je pomoglo.

PorukaPoslano: Četvrtak 14.08.2003. 19:03    Subject: Odgovor sa citatom

hvala na savjetu, pokušat ću s tim, jer je postalo neizdrživo.
Ako još netko ima savjeta...
Inače, u moru se kupa svaki dan,da li to znači da mu svaki dan nakon ispiranja u slatkoj vodi moram stavljati razrijeđeni ocat? Hvala
Na VRH
maya

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 14.08.2003. 22:12    Subject: Odgovor sa citatom

Bara mozda tvoj labic smrdi zato sto mu se dlaka svaki dan kvasi i polako na vazduhu susi pa se jos i pomijesa sa njegovim znojem.Zna se da ce pas cuje svaki puta kada ga pokvasis a ne osusis poslije.Ja bih ti savjetovala da nadjes negdje u prt shopovima losion ili puder za suho kupanje sa time samo namazes psa kada se osusi i on tako divno mirise.I ja to radim sa svojim psom a on se takodje non stop kvasi.
Na VRH
peregrina

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 14.08.2003. 23:30    Subject: Odgovor sa citatom

Ja bi pokusala sa blatnim kupkama umjesto sa samponom. Pogresno odabran sampon moze jos i povecati masnocu koze a s tim i miris, psa ce trebati se cesce kupati, itd., zacarani krug. Ilovace i gline ili bar sitnog pijeska se moze naci svuda, pa i blizu mora: samo treba prokuhati u zdjelici sa vodom, kad se malo ohladi namazati psa kao da ga se sapuna i ostaviti da se osusi na suncu (uz igru sa loptom ce se brzo osusiti), zatim iscetkati, pa ga isplahnuti, pa octom, pa jos jednom isplahnuti cistom vodom. Moze se ponoviti svakih nekoliko dana dok god traje toplo vrijeme, a nakon kupanja u moru treba samo malo isplaknuti slatkom. Kad vrijeme bude hladnije, umjesto blatom pes se moze cetkati na suho "Gustinom" i iza toga isplaknuti kao iza pranja i fenirati (ako je bijel, ne mora se isplahnuti Wink )
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 27.08.2003. 14:04    Subject: neugodan miris nakon kupanja u moru Odgovor sa citatom

Moj zlatni tetriever star je dvije godine. Rado pliva u moru čak i do jednog sata. Nakon kupanja otuširam ga slatkom vodom, ali tu se javlja problem što je on dobio neugodan miris kakav do sada nije nikada imao! Zbog čega je to i što mi je činiti? Sada mu ne dozvoljam da ide u more što on doživljava kao kaznu , ali čini mi se da otkad se ne kupa u moru manje "smrdi". Voljela bi da se on ponovo može kupati i uživati u moru!
Na VRH
Tina5

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 28.08.2003. 12:44    Subject: Odgovor sa citatom

MOŽDA UTJEČE MJESTO GDJE SE KUPA U MORU.AKO JE MORE PRLJAVO SAMO PO SEBI TO MOŽE IZAZVATI NEUGODAN MIRIS. DA LI JE U BLIZINI NEKA MARINA ILI BILO KAKAV DRUGI IZVOR NEČISTOĆE.mOJ SE LAB KUPA U MORU I NISAM PRIMJETILA NIKAKAV NEUGODAN MIRIS.mOŽDA JE POSRIJEDI NEKA IRITACIJA KOŽE IZAZVANA SOLJU. tO MOŽES PRIMJETITI AKO SE PRETJERANO SVRBI ILI GRIZE.
Na VRH
blacky

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 28.08.2003. 14:59    Subject: Re: neugodan miris nakon kupanja u moru Odgovor sa citatom

Nakon što psa okupaš u moru moraš ga dobro, dobro istuširati slatkom vodom, ne samo površinski već dubinski. I nakon toga psa ne ostaviti na suncu već išetati dok se ne osuši. No, možda su u pitanju i analne vrećice budući da se češće pune dok se pas stalno kupa (pogotovo ako se ne kupa preko cijele godine), pa provjeri kod veta.
Ali, najbitnije što ti imam za reći jest ovo: to koliko tvoj pas uživa u kupanju, ti možda ne možeš niti zamisliti. A koliko ti njemu s dezodoransima, parfemima i puderom smrdiš i iritiraš njegov istančani njuh, možda također ne znaš. Smisao ovih riječi je da se retriveru, osim u ekstremnim slučajevima, ne smije zabranjivati kupanje. A smrad je podnošljiv, za razliku od tuge u srcu koju tvoj pas sigurno osjeća kada ga ti, prirodnog plivača, šećeš po ovoj vrućini uz more i ne daš mu se okupat. Barem razmisli o tome, jer to je u mojoj glavi ravno mučenju...
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 29.08.2003. 13:37    Subject: Re: neugodan miris nakon kupanja u moru Odgovor sa citatom

I ja sam stavila pitanje na tu temu i dobila nekoliko odgovora i savjeta pa procitaj pod naslovom SMRAD!!!
Inace, moj goldic i dalje nepodnosljivo smrdi, ali sta cu, kupa se svaki dan, i ja ga svaki dan ispirem, analke su mu ciste,uši isto...
Vet je rekao da vjerojatno ima pojačan miris i gotovo.
Inače, veći mi je problem postalo to što mi je izgrizao sve po kući, a našpricala sam s nekakvim sprejem protiv griženja i ne pomaže.
Imaš li ti kakav savjet za mene???
Na VRH
Doom

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 07 Svi 2003

PorukaPoslano: Petak 29.08.2003. 14:05    Subject: Odgovor sa citatom

Da li znaš o kud dopire taj smrad?
Ako je iz usta onda tvoj pas ima neku bolest zobi ili zubnog mesa...
Ako je iz uha onda ima neku bolest uha...

...u svakom slučaju otkrij od kud dopire smrad, pa se posavjetuje s veterinarom!

Ako mu baš cijelo krzno smrdi onda ga dobro-dobro operi te zatim uoči da li se ponovno pojavljuje smrad... možda je to i zbog hrane... ...pa promjeni hranu...

Question Exclamation Question
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Utorak 16.09.2003. 10:36    Subject: Odgovor sa citatom

Svaki pas se osjeti kad je mokar. Ali ako smrdi i kad je suh, a još ti je u kući, onda je to već problem.
Psi uglavnom smrde zbog hrane koju jedu, naravno ako su neki drugi uzroci isključeni, poput nekupanja, upala desni i slično. Industrijska hrana uzrokuje smrad cijelog psa, mada po mojem iskustvu ne sva jednako, Ima hrane koje "usmrde" psa više i one koje su podnošljivije. Moj je pas u kući i ne smrdi, kupam ga redovito, i hranim ga što je moguće manje industrijskom hranom. Ona je puna kojekakvih aditiva, a i ako nju pomirišiš, vidjet ćeš da neke hrane imaju upravo odvratan smrad za nas ljude. E pa kad tvoj pas to jede, i on smrdi. Moj ti je savjet da promjeniš hranu. Ali nemoj naglo, da mu ne bi bilo zlo od promjene.
Na VRH
maya

Gost

PorukaPoslano: Subota 20.09.2003. 23:03    Subject: Odgovor sa citatom

Ja nemam problema sa smradom Ness se ponekad malo cuje ako se preznoji ili pokisne i tako ali ga namazem samponom za suho kupanje i on je kao nov.Inace zadnju sedmicu mi se stan cuje necete vjerovati..na njegovo uho.
Da toliko se cuje ali izgleda da prolazi danas se vec samo malo osjeti.Bio je kod veta. i dobio kapi i izgleda da ce sve biti u redu.
A da vas pitam znate li cime bi mogla ocistiti vanjski dio uha od prljavstine.To se ne vidi mnogo ali se ona polijepila u tako tankom sloju i pravi tamne brazde.
Na VRH
wana

Gost

PorukaPoslano: Nedjelja 21.09.2003. 10:37    Subject: Odgovor sa citatom

Kakvim šamponom za suho pranje i svako koliko se taj šampon može koristiti?
Na VRH
Tina5

Gost

PorukaPoslano: Ponedjeljak 22.09.2003. 9:14    Subject: Odgovor sa citatom

Ja svome čistim uši papirnatom maramicom. Stavim na prst i očistim vanjski dio uha kad god vidim da je prljav. Nikad nisam imala problema. Neki sajetuju neku meku tkaninu namočenu u toplu vodu.Probaj. Kao prevenciju (NE KAO LJEK) jednom u mjesec-dva možeš mu nakapatu uši otopinom Ortife za ispiranje, malo masirati uho te maramicom očistiti ostattke. Uz takvu njegu u dvije i pol godine moj pas nikada nije imao nikakvu upalu, niti problem sa ušima. Probaj.
Na VRH
maya

Gost

PorukaPoslano: Utorak 23.09.2003. 19:36    Subject: Odgovor sa citatom

Losion za suho kupanje od Friskies ima ga u Pet centru i kosta 19kuna isto je pakovanje kao i kod svih Friskies sampona samo sto je lila i ima prekrizen tus na sebi.Ja svoga namazem kada god osjetim da se malo cuje.Zimi posto se valja u snijegu svaka3-4 dana.A sada sam bila u Zagrebu pa sam se obskrbila potrebstinama pa i kapima za usi i mogu vam reci da su mu usi danas OK.
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2  Slijedeće
Strana 1 od 2

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma