Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Sol za kupanje

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o pticama Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 11:41    Subject: Sol za kupanje Odgovor sa citatom

Evo danas kada sam bila u pet šopu,prodavačica mi je dala besplatno sol za kupanje.Ta sol se stavi u Je li itko od vas koristio to?Ta sol sadrzi eterična ulja koja daju papigi sjaj za perje...kadicu.ja jos nisam stavila to svojim papigama,pa pitam vas kakva vi iskustva imate sa tim solima Rolleyes .Da li je to dobro ili loše stavljati u kadicu??
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 16:14    Subject: Odgovor sa citatom

e da, kad smo kod sjaja .....

inace kad okupamo tigrica uvjek mu je "dlaka" sjajna, no nakon nekog vremena se izgubi taj sjaj. Sve bi bilo super da se tigric voli kupati, no on jednostavno to ne podnosi, te je uvjek ljut ak ga na silu kupamo.
Sad je poceo mjenjati puno perija i ne izgleda bas u najboljem svijetlu.

Pitanje, jel ga bolje kupati pa imati sjajno perije ili ga pustiti da radi kako hoce?

Ak se ne voli kupati, a bolje je da se kupa, na koji nacin ga je najbolje kupati?
Na VRH
Sun

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 30 Sij 2005

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 17:59    Subject: Odgovor sa citatom

Nisam ni znala da postoji sol!
Jel to dobro?
Na VRH
Diana

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 14 Ož 2003

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 19:00    Subject: Odgovor sa citatom

Probaj ga tuširati, možda mu se to više sviđa. Ali prisilno ne treba ništa, ako stvarno ne voli, ne mora se nužno kupati, iako je to dobro za kožu i perje, ali ima stvarno ptica koje mrze vodu...

A što se soli tiče, nikad čula za to, ja bih bila jako oprezna s time, pogotovo kada su eterična ulja u pitanju, jer su mnoga za ptice vrlo otrovna ako ih udišu, a kamoli da se kupaju u njima...
Na VRH
freakusha

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 08 Ruj 2004

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 19:19    Subject: Odgovor sa citatom

Ja ne bi koristila tu sol, jesi sigurna da to nije tebi poklonila za kupanje? Big smjesak
Na VRH
Sun

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 30 Sij 2005

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 19:35    Subject: Odgovor sa citatom

Big smjesak Very Happy
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 27.07.2005. 23:22    Subject: Odgovor sa citatom

freakusha piše:
Ja ne bi koristila tu sol, jesi sigurna da to nije tebi poklonila za kupanje? Big smjesak

Ma sigurna sam da je za papige.Prodavačica mi je to zapravo dala besplatno,jer ja kod nje u zoo šopu stalno nešto kupujem(vjerni kupac Big smjesak ).Sutra ću vam napisati cijeli sadržaj na toj bočici.Ta sol je narandžasta Rolleyes
Na VRH
lu_gi_ka

Forumski manijak
Forumski manijak

Registriran: 05 Svi 2005

PorukaPoslano: Četvrtak 28.07.2005. 10:17    Subject: Odgovor sa citatom

mi za golubove koristimo sol za kupanje jer im je ta sol kao kupka koja im jaca perje i godi kozi.Ali zaista neznam dali bi bilo pametno to staviti papigicama Zbunjen2 Nasi golubovi jedva cekaju da im to stavimo u vodu(za kupanje Big smjesak )ta sol je isto narancasta i u slicnom je pakovanju kao cedevita.ima zeleni poklopac i narancastu naljepnicu na kojoj su nacrtani golubovi Very Happy

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 08 Ruj 2004

PorukaPoslano: Četvrtak 28.07.2005. 10:31    Subject: Odgovor sa citatom

STvarno nikada nisam čula za niti jednu sol za kupanje ptica, moram se malo informirati Smile
Na VRH
M@ster

Pričalica
Pričalica

Registriran: 10 Sij 2005

PorukaPoslano: Četvrtak 28.07.2005. 12:23    Subject: Re: Sol za kupanje Odgovor sa citatom

ada piše:
Evo danas kada sam bila u pet šopu,prodavačica mi je dala besplatno sol za kupanje.Ta sol se stavi u Je li itko od vas koristio to?Ta sol sadrzi eterična ulja koja daju papigi sjaj za perje...kadicu.ja jos nisam stavila to svojim papigama,pa pitam vas kakva vi iskustva imate sa tim solima Rolleyes .Da li je to dobro ili loše stavljati u kadicu??

Ne znam koju sol za kupanje si dobila, ali inace je to normalna stvar i nemas straha. Postoji takav proizvod od Orluxa, zove se Bio-bad i normalno se koristi. Osobno ne koristim te soli jer im je funkcija uglavnom sjaj i navodna glatkoca perja. Ovaj proizvod koji sam napomenuo se mijesa tako da jedna zlica ide na 250ml vode i zatim se ptica standardno kupa prskalicom. Sol preporucuju koristiti 1-2 puta tjedno.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Srijeda 03.08.2005. 17:41    Subject: Odgovor sa citatom

Probala sam im staviti tu sol u kadicu za kupanje i stvarno poludili su Shocked .Obično moje tigrice toliko ne provode u kadici,ali sada su stvarno sve navalile.Naravno,pazim da im ne stavljam previse te soli.I baš kao što M@ster kaže stavljam im tu sol samo 1 u sedmici.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 04.08.2005. 11:00    Subject: Odgovor sa citatom

Ali još nam uvijek nisi rekla koja je to sol tj. što piše na bočici.... Confused
Na VRH
Trinity

Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 04.08.2005. 22:02    Subject: Odgovor sa citatom

ADA! Evil or Very Mad ,nešto govoriš a onda to ne napraviš,a taman me zanima!
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 05.08.2005. 15:08    Subject: Odgovor sa citatom

Evo me,pa nemoj te me odmah napadati jer mi tel nije radio tj.nisu radile mreže puklo je neko kablo,bla bla...
Evo šta piše na bočici:
SOL ZA KUPANJE:
Idealno sredstvo za kupanje ptica.Daje lijepo sjaj perrju i čini ga mekanim i lahko savitljivim.Tjera parazite od ptica i neiritira kožu.Sadrži eterična ulja.
Uputa za upotrebu:
5 grama na 1 lit vode (=2 male žličice)
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Ostalo o pticama Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Strana 1 od 1

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma