Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Krvava stolica !
Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
TANJA

Gost

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 12:06    Subject: PITANJE Odgovor sa citatom

Imamo štenca aljaškog malamuta starog 6 tjedana. Primjetili smo da u stolici ima malo sukrvice. Što može bit uzrok i kako ga izliječiti?.
Na VRH
Charlie
Opomena : 1

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 07 Tra 2003

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 12:08    Subject: Odgovor sa citatom

Pod hitno kod veterinara!
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 12:53    Subject: Odgovor sa citatom

Kao prvo zavisi o kakvoj je stolici rijec?
Imali pas tvrdu ili meku stolicu?
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 12:56    Subject: Odgovor sa citatom

Tocno, Charlie, odmah veterinaru.

Sto moze biti uzrok? Paraziti (je li ciscen od glista? ako nije ili ne znate, hop u poljoprivrednu apoteku i kupite mu jednu tableticu Pratela, kosta oko 5 kn, a mozda ne bi bilo zgoreg da i onaj tko je bio u kontaktu sa stenetovim izmetom skokne u humanu apoteku i kupi nekakav antihelmintik za sebe, pogotovo za djecu u obitelji), alergije, pogresna prehrana, crijevna infekcija, progutano ostro strano tijelo... to samo veterinar moze odgovoriti.
Na VRH
Salty

Gost

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 13:54    Subject: Odgovor sa citatom

Jos samo da dodam da je moj pas imao krvavu stolicu od gastritisa. Krv je nestala sa uzimanjem Gastala ili Ranisana. Kao sto rece Bullmaja, uzroka ima mnogo i to je stvar za veterinara.
Pozdrav
Na VRH
Luce
Suspendiran

Starosjedilac
Starosjedilac

Registriran: 01 Lip 2003

PorukaPoslano: Utorak 19.08.2003. 14:02    Subject: Odgovor sa citatom

Moze to biti nesto potpuno banalno kao promjena hrane koja je prouzrokovala proliv ali moze to biti patlizara ili oboljenje creva.
ako je krv crna znaci stvar je u zeludcu ako je krv crven onda mogu biti u pitanju creva. Ovo je ali samo nagađanje i posjeta veterinara je obavezna, nako morate zavrsiti vakcinaciju tako da jednostavno kod veterinara morate. Odmah ponesite sa sobom uzorak stolice na analizu, ustedite vreme!
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 13:47    Subject: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!! Odgovor sa citatom

Sinoć sam dobila dugoočekivanog labradora starog 2 mjeseca i 10 dana. No, jutros sam se neugodno iznenadila opazivši krvavu stolicu i još k tome vrlo rijetku. Mislila sam, možda je zbog promjene prostora i, posebice, hrane, no situacija se na moju sve veću paniku ponovila još 4 puta, danas u toku dana. Inače, kako je moj Frodo poklon, na žalost ne znam kojom je hranom do sada hranjen, osim da je u pitanju dehidrirana hrana. Ja ga hranim K-9 hranom za štence, kojoj pridodajem tablete kalcija za kosti i zube, i to u tri manja obroka. Također, možda je u pitanju i put koji je moje štene prevalilo, jer, naime - u Trogir u kojem živim doputovao je iz Osijeka. Inače, izvrsnog je raspoloženja i apetita, pa se čitav dan tješim da nema razloga za uzbunu, no sa svakom krvavom kakicom moja zabrinutost je sve veća i veća. Toliko sam ga željela, nije valjda ništa ozbiljno? Ljudi, molim vas, pomagajte što prije!!!!Unaprijed se zahvaljujem na svakome odgovoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na VRH
Galba

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 12 Tra 2003

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 13:56    Subject: Odgovor sa citatom

Krvava stolica nema nikakve veze sa suhom hranom ili vremenom hranjenja, ona je loš znak - ili je pojeo kost koja je lomljiva, pa mu je oštetila crijeva (mada iskreno za kost čisto sumnjam da je ovdje uzrok)...
Moj savjet: Nermoj gubit vrijeme - TRČI VETERINARU!
I javi nam kako je prošlo!

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 15 Tra 2003

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:17    Subject: Odgovor sa citatom

Trci veterinaru!
Tko zna sta moze biti. Nadam se da je sve u redu.
"If you talk to animals, they will talk to you, and you will know each other. If you do not talk to them, you will not know them, and what you do not know, you will fear. What one fears, one destroys." - Chief Dan George
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:31    Subject: Re: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!! Odgovor sa citatom

sad sam tek u panici, a moram čekati momka da dodje pošto ne vozim!!!!Frodo je mogao doći u doticaj s kostima, ako je to slučaj šta će se dogoditi?Molim vas odgovorite; izludit ću dok ne odem veterinaru!!!!!!
Na VRH
Galba

Zlatni član
Zlatni član

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:38    Subject: Re: POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!! Odgovor sa citatom

zabrinuta piše:
sad sam tek u panici, a moram čekati momka da dodje pošto ne vozim!!!!Frodo je mogao doći u doticaj s kostima, ako je to slučaj šta će se dogoditi?Molim vas odgovorite; izludit ću dok ne odem veterinaru!!!!!!

Smiri se, i meni se jednom desilo da je zbog kostiju imao lagano krvavu stolicu, ništa se ne desi. Prestala sam mu davati kosti, odnosno pazim koje mu kosti dajem.

Možda i nije ništa tako strasšno - koliko mu je jako krvava stolica?
Jednom je moj pas imao stolicu takvu da sam bila uvjerena da je pojeo nešto otrovno, a na kraju se radilo o tome da je pojeo trešnje, pa je stolica izgledala krvava i dobio proljev zbog toga...

Zlatni član
Zlatni član

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:39    Subject: Odgovor sa citatom

Kako se pas ponaša?

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:44    Subject: Odgovor sa citatom

Galba piše:
Kako se pas ponaša?

ponašao se normalno,a sada mi se - nožda i zbog panike- čini da je previše miran. Sigurna sam da je krv u pitanju, a pojavi se bar 4 do 5 kapljica pri svakoj stolici. zvala sam vet.stanicu Trogir, ali oni izgleda popodne ne rade, tj. nitko se ne javlja!!!Ludilo!!!!Šta je bilo s tvojim psom kad je pojeo kost?Jel dobio neku specijalnu terapiju ili šta?Puno ti hvala na odgovorima, totalno sam koma, a nitko me ne razumije.Misle da bez veze paničarim.Želim biti sigurna da je s njim sve ok.
Na VRH
zcc

Brbljivac
Brbljivac

Registriran: 20 Ruj 2003

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:44    Subject: Odgovor sa citatom

neznam šta sve može biti uzrok, ali nije sad ni bitno- neke stvari su rezervirane za veterinara. mislim da je sad bitnije da ne paničariš puno- pokušaj za malog frodu bit smirena, da se on sav ne isprepada.. Utjeha

Zlatni član
Zlatni član

Registriran: 15 Tra 2003

PorukaPoslano: Petak 24.10.2003. 14:54    Subject: Odgovor sa citatom

Prvo se smiri. Pretpostavi da je najgore, a nadaj se najboljemu.
Najvjerojatnije nije nista strasno, ali uvijek postoji ono ako. O tome nemoj razmisljat. Previse ces uznemiriti psa.
"If you talk to animals, they will talk to you, and you will know each other. If you do not talk to them, you will not know them, and what you do not know, you will fear. What one fears, one destroys." - Chief Dan George
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Odgovor na temu    Forum -> Pseći veterinarski kutak Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Slijedeće
Strana 1 od 8

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma